Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 954.493
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mitch kaže...

Itko ovdje u Dolini/NYC/Boston?

 

U 12. mj idem u Palo Alto i Seattle (prvi tjedan 12. sam u Microsoftu a nacuo sam da ima nekoliko rvata tamo)...bilo bi fora popit kavicu i rec 'kur.ac' a da me netko razumije (bez da moram ucit Amere da je to rijec za Hvala u hrvatskom jeziku :D)

 Ti radiš tamo ili studiraš? Ili oboje?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ovo može biti korisno za provjeru stanodavca kod traženja smještaja:

https://www.rtb.ie/dispute-resolution/prtb-dispute-outcomes

 

Odabrati "naprednu" pretragu, jer su za izradu ove stranice izgleda našli primata za malo kikirikija.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Bok ekipa! 

Htio bih otici u irsku no citajuci i raspitivajuci se o istoj skuzio sam da je najveci problem smjestaj odnosno cijena. Zanima me da li postoji nekakva stranica ili nesto gdje bih mogao pronaci nekakve potencijalne cimere s kojima bih podjelio troskove stanovanja??

BF4 - dobra_sprava88
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
razor1988 kaže...

Bok ekipa! 

Htio bih otici u irsku no citajuci i raspitivajuci se o istoj skuzio sam da je najveci problem smjestaj odnosno cijena. Zanima me da li postoji nekakva stranica ili nesto gdje bih mogao pronaci nekakve potencijalne cimere s kojima bih podjelio troskove stanovanja??

 

FB stranica "Idemo u irsku" ti je pocetna tocka. Tamo bi mogao naci potencijalne cimere.

S obzirom na trenutno stanje racunaj barem 500-tinjak eura za sobu i djeljenu kupaonu (plus jos toliko depozit). U nekim slucajevima je cijena takva i za room sharing. Moze se naci nesto solidno samo treba vremena i srece.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

500€ za djeljenu sobu je jako puno.

Cijene su otisle u krasni racku.

Ja sam sada u dijeljenom stanu i nisam nikako zadovoljan time.

Neznam koliko ima smisla dolaziti u Dublin i tako zivjeti, a i ne vidim dugorocno rjesenje situacije sa stanovima.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
agent_00klc kaže...

500€ za djeljenu sobu je jako puno.

Cijene su otisle u krasni racku.

Ja sam sada u dijeljenom stanu i nisam nikako zadovoljan time.

Neznam koliko ima smisla dolaziti u Dublin i tako zivjeti, a i ne vidim dugorocno rjesenje situacije sa stanovima.

 

Ljudi koji rade za minimalac ne mogu nista drugo. U IT-u su place sva sreca dobre pa si mozes priustiti solidan smjestaj. Svi drugi - sharing svega i svacega. Cuo sam za lika koji je KREVET dijelio godinu dana sa drugim likom. 

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

To je istina, onaj tko je sam i radi za minimalac nema druge nego dijeliti sobu ili stan.

Ali djeliti krevet, to jos nisam cuo. Mozda je otkrio svoju gay stranu u tih godinu dana hehe...

16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ma to je neka topina. Ima kod kuce u HR zenu i dijete a ovdje samo trava i pivo na repertoaru...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Ma to je neka topina. Ima kod kuce u HR zenu i dijete a ovdje samo trava i pivo na repertoaru...

 Takvih je hrpa ovdje. Panjevi

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Dublin postaje druga Dolina.

Ovdje u SF, Palo Alto, Menlo Park area...ako zelis zivjet ko netko sa $60k godisnje u Texasu ili Atlanti, moras zaradivat barem 180...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mitch kaže...
Dublin postaje druga Dolina.

Ovdje u SF, Palo Alto, Menlo Park area...ako zelis zivjet ko netko sa $60k godisnje u Texasu ili Atlanti, moras zaradivat barem 180...

 

Ali ovdje je to neodrzivo i opet ce balon eksplodirati. Mislim da barem 70% ljudi ovdje radi za minimalac ili mozda tek nesto malo vecu placu.

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Mitch kaže...
Dublin postaje druga Dolina.

Ovdje u SF, Palo Alto, Menlo Park area...ako zelis zivjet ko netko sa $60k godisnje u Texasu ili Atlanti, moras zaradivat barem 180...

 

Ali ovdje je to neodrzivo i opet ce balon eksplodirati. Mislim da barem 70% ljudi ovdje radi za minimalac ili mozda tek nesto malo vecu placu.

 Radi i u Hrvatskoj 70% ljudi za minimalac, ali u Irskoj je minimalac barem bolji.

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
marsovac zemaljski kaže...
Friday kaže...
Mitch kaže...
Dublin postaje druga Dolina.

Ovdje u SF, Palo Alto, Menlo Park area...ako zelis zivjet ko netko sa $60k godisnje u Texasu ili Atlanti, moras zaradivat barem 180...

 

Ali ovdje je to neodrzivo i opet ce balon eksplodirati. Mislim da barem 70% ljudi ovdje radi za minimalac ili mozda tek nesto malo vecu placu.

 Radi i u Hrvatskoj 70% ljudi za minimalac, ali u Irskoj je minimalac barem bolji.

 U HR se ne dijele kreveti i sobe sa nepoznatima :)

Nemoj mi sad tu navodit neke ekstremne primjere :)

Ja znam xy firmi gdje plaća nije minimalac, dapače puno više od tog ,a da nema veze sa IT strukom.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

svaki dan na poslu na mailing liste ljudi salju ponude za sobe/garsonjere/stanove, cijene su bolesne.

 

npr

 

I am moving out of a shared 2 bedroom apartment.

It’s located near Merrion Road, British Embassy.

Rent is €1000 + bills.

 

vidio sam i sobe po 1200 eura mjesecno.

bokte pa mortgage za stan bude ispod 800 eura, London postaje mila majka u odnosu na Dublin

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

 

vidio sam i sobe po 1200 eura mjesecno.

bokte pa mortgage za stan bude ispod 800 eura, London postaje mila majka u odnosu na Dublin

 culi u dublinu da je todoric u blizini 

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Mitch kaže...
Dublin postaje druga Dolina.

Ovdje u SF, Palo Alto, Menlo Park area...ako zelis zivjet ko netko sa $60k godisnje u Texasu ili Atlanti, moras zaradivat barem 180...

 

Ali ovdje je to neodrzivo i opet ce balon eksplodirati. Mislim da barem 70% ljudi ovdje radi za minimalac ili mozda tek nesto malo vecu placu.

 Pa svugdje je to neodrzivo.

 

 

To se desi kad imas hrpu tajkuna ili manjih riba koji dodu negdje s lovom, pokupuju nekretnine i dignu cijene najma...

 

Zato je London i NYC u k.rcu, ali tamo barem Grad regulira cijene najma..

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

U Dublinu ima jedna grupica ljudi, ja sam jednom pricao s jednim od njih u vezi najma stana, lik se zvao Rob.

Uglavnom imaju preko 100 kuca i stanova u Dublinu koje iznajmljuju.

Kuce budu sa po 6 i vise soba i svaku sobu iznajme jednom ili dvoje ljudi.

Pa si ti racunaj.

 

A ima i jedan izvjesni Marin B. iz Splita koji je u Dublin dosao kako kaze prije 2 godine.

Covjek ne radi nista nego iznajmljuje kuce hvratima i ostalima.

Iznajmi kucu pa onda podiznajmljuje dalje. Ja znam da ima 2 kuce, a mozda i vise.

U jednoj sam bio, isao vidit, u Shankillu. Kuca sa 6 soba, jednom kuhinjom i jednom kupaonicom.

Sve smrdi po vlazi a namjestaj star 40g. u raspadnutom stanju. U kuci je tada bilo 8 ili 9 ljudi, hrvati i brazilci.

U 'kuhinji' nema mjesta pa su neki frizideri bili u nekoj šupi zajedno s perilicama i susilicama.

Takoder znam za drugu kucu koju ima u Rathminesu, ta je jos veca sa vise soba.

Znam ljude koji su bili tamo, kad su odlazili bilo je 16 ljudi. Oni su placali sobu 950€.

Čovjek zivi hrvatski san u Irskoj na grbaci hrvata koji su tamo.

A siguran sam da ima jos takvih.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 20:54 (agent_00klc).
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Da, ima neki nas lik, to i ja znam koji zivi od iznajmljivanja kuca. A inace ima masa nasih koji ovdje zive ko klosari

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Koliki je taj minimalac u irskoj i za kolilo se moze naci jedosoban stan, prosjek neki?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Duplo*briši

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 23:27 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
bik kaže...
Koliki je taj minimalac u irskoj i za kolilo se moze naci jedosoban stan, prosjek neki?

 

Minimalac ti je oko 1300-1400 eura a nekakav malecki stancic mozda mozes naci za 1200

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Usudio bih se reci da je onda bolje ostat u HR -.-
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
bik kaže...
Usudio bih se reci da je onda bolje ostat u HR -.-

 

A vidi - da imas nekog normalnog cimera i da radis za nesto vise od minimalca - onda ti je ovdje super. Ali u protivnom ti nece biti bajno.

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@nixass

 

U kontekstu cijene najma, kada se spominje London & UK, ne uzimjaući radne vite, papire(bla, bla...) u obzir, dal' ovo znači da je UK bolji izbor od IRE za ICT??

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

@nixass

 

U kontekstu cijene najma, kada se spominje London & UK, ne uzimjaući radne vite, papire(bla, bla...) u obzir, dal' ovo znači da je UK bolji izbor od IRE za ICT??

 

Ne znam kakve su cijene najma tamo ali mislim da su place nesto nize nego u irskoj (barem sudeci po poslovima koji meni stizu na mail)

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

svaki dan na poslu na mailing liste ljudi salju ponude za sobe/garsonjere/stanove, cijene su bolesne.

 

npr

 

I am moving out of a shared 2 bedroom apartment.

It’s located near Merrion Road, British Embassy.

Rent is €1000 + bills.

 

vidio sam i sobe po 1200 eura mjesecno.

bokte pa mortgage za stan bude ispod 800 eura, London postaje mila majka u odnosu na Dublin

 To je ipak Ballsbridge - to su cijene da ti pamet stane haha

Preljep dio grada nema sto stvarno, ali cijene su 

9 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

a koliko košta u irskoj stan, ili kuća od tipa 60-70 kvadrata, mogu mislit cijene čim su kirije skupe

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
hanteed kaže...

a koliko košta u irskoj stan, ili kuća od tipa 60-70 kvadrata, mogu mislit cijene čim su kirije skupe

 

Mislim da je poprilicno tesko naci tako malu kucu. Frend u firmi je upravo kupio stan (ceka kljuceve upravo) - 2 spavace sobe, nista posebno. Oko 300k eura...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Kolega s posla, Poljak, je kupio kuci u okolici Dublina. Tamo negdje sjeverozapadno, izvan M50. 85m2 - 300 000€. Kaze da ce placati sljedecih 30g. 900€/mj. s time da su dali neznam koliki polog.

Tu blizu mene u Leopardstownu se sad grade stanovi i ima ih vec na prodaji, 70m2 - 450 000€.

Stan u kojem sam bio tjedan dana u Terenuru, star 10g. sada cijena 65m2 - 450 000€.

 

E da i kuca u kojoj sam bio kad sam dosao preko Homesharea. Pitao sam vlasnike koliko su je platili, sad se ne sjecam tocno kada su je kupili ali prije 5-10g. isto Lepoardstown, 85m2 - 450 000€. Kaze da bi je sad prodali za dosta vise.

 

Uglavnom sve jako skupo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 10:40 (agent_00klc).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice