Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 957.810
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

uf, nadam se da je barem dio pokriven osiguranjem ili na temelju dobi...

 

 

Ke?!
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
chewbacca kaže...

uf, nadam se da je barem dio pokriven osiguranjem ili na temelju dobi...

 

 

 

Nope. Nisam uzimao nikakvo osiguranje jos. Frend u firmi ima osiguranje za klinca, pokriveno je samo 500 eura, tako da zajebi to.

Uglavnom, dobijem 20% povrata poreza na to. Pa ajde, barem nesto.

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Kad smo vec kod toga...

 

Vodio jucer kci kod ortodonta. 3700 eura...

 Šta ti je kćer boksa? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Paolo Maldini kaže...

 Šta ti je kćer boksa? 

 

 

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Paolo Maldini kaže...

 Šta ti je kćer boksa? 

pa onda se pita "jel ti kćer boksa", a ne "jel ti je kćer boksa"

prvo bi bilo u smislu da se bavi boksom, a drugo da je ona "boksa", što mora izazvati sinkopu jer boksa kao imenica nema veze s vezom

 

...i onda još nadobudno pametuješ sa "google it" 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Paolo Maldini kaže...

Šta ti je kćer boksa?" Kakvo je to pitanje? Dakle, ili imas disleksiju ili probleme sa pravopisom.

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...
 što mora izazvati sinkopu 

 

Skoro sam otisao pogaziti neke talijane...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
chewbacca kaže...
Friday kaže...

 

Koja ste vi firma uopce?

 kolega je u Dentexu u rijeci, privatna ordinacija. ja sam u zg u podružnici, samo radimo implantate, proteze itd po narudžbi.

 

Kad smo vec kod toga...

 

Vodio jucer kci kod ortodonta. 3700 eura...

 Kaj nema to besplatno pošto je maloljetna? Od frendice kćer isto išla prošle godine i ne plaćaju ništa.

 

Ja sam išao prije ravno tjedan dana mijenjat staru plombu.

40e pregled i 115e zamjena plombe, novu koju je stavio je bijela.

Zdravstveno mi vraća 50% tak da i nije tako loše.

Iako znam da zubar to prodaje i da je to sve spika i šminka, sviđa mi se pristup.

Prvo sam rekao kaj me muči, pogledal je zub, tko kaj će raditi i dao mi anesteziju..

Za vrijeme dok smo čekali da anestezija počne djelovati sa nekom kamericom je išao kroz usta i poslikao sve kritične "točke", prikazivao na ekranu i sugerirao kaj bi bilo zgodno napraviti.. 

Svjestan sam da je to njegov proizvod i usluga i da sve to lijepo naplati ali sam se stvarno osjećao ugodno.

(Inače nemam iskustva s privatnim zubarima u hr pa mi je sve novo).

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Hornet_93 kaže...
kad u rijeci zaletim u dvojku i dočeka me onaj sijedi luđak za volanom, poželim  se okrenuti na vratima, izać van i zvat taxi

 

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Zadnji put sam se u Rijeci vozio autobusima prije 20 godina, čujem da se ništa nije promjenilo

Osobna u zube i u bus.

11 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

umjesto da si čovjek kupi auto i vozi se ko beg, on po autobusima... to mu još traje studentsko stanje uma. ili hvata studentice.

Ke?!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

adame vrati se kući, dosta je irske. fališ nam na serveru. ovi pokemoni samo rade sranja.

 

btw, bit će da je zapamtio tu frajlu 

yippee ki-yay
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 23:14 (Apachy).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

eto ga, dolazi on nama u zagreb. ili ako odigra iz 1 u 2 pa ode kolegica na kakve seminare u rijeku malo...

Ke?!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

opet nerede radite. nemojte tu ljudima temu uništavat.

What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Kakva su iskustva i preporuke puta do Irske? Sa sobom nosim laptop koji bi želio imati sa sobom kao carry on. Vidim da svaka firma ima drugacija pravila sa carry on pa me zanima da li bi laptop ruksak trebao biti ok ili ne? Imate možda preporuke za neki airline?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...

Kakva su iskustva i preporuke puta do Irske? Sa sobom nosim laptop koji bi želio imati sa sobom kao carry on. Vidim da svaka firma ima drugacija pravila sa carry on pa me zanima da li bi laptop ruksak trebao biti ok ili ne? Imate možda preporuke za neki airline?

 

Ryanair nesto navodno mijenja politiku, nisam siguran. Uglanvom, ja kad sam isao imao sam veliku torbu koja je bila checkinana, ruksak i laptop (i pederusu cak). Osim velike torbe sve ostalo je islo sa mnom gore u avion.

http://www.bug.hr/bolex/bug-online-forum-odlazak-informaticara-iz-hrvats/97104.aspx

 

Na jednoj od slika u clanku se vide torbe. Laptop je velik - 17 inca.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Vodio jucer kci kod ortodonta. 3700 eura...

 zašto ne riješite to u hr ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
loky4i4 kaže...
Friday kaže...

Vodio jucer kci kod ortodonta. 3700 eura...

 zašto ne riješite to u hr ?

 

Zato sto bih morao ici u HR svaki mjesec (ili koliko vec) na "zatezanje" buduci da ni jedan ortodont ne zeli raditi za drugim.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...

Kakva su iskustva i preporuke puta do Irske? Sa sobom nosim laptop koji bi želio imati sa sobom kao carry on. Vidim da svaka firma ima drugacija pravila sa carry on pa me zanima da li bi laptop ruksak trebao biti ok ili ne? Imate možda preporuke za neki airline?

 Evo ti od ryanaira pravila prtljage. Uglavnom jedan komad određenih dimenzija + još jedan ako uzmeš neku opciju prilikom kupnje karte.

 

Od nas ti leti Ryanair (Zadar, Rijeka, Osijek - sada možda više ne jer nije sezona), Slovenija i Mađarska još imaju EayJet i WizzAir pa pogledaj što ti najbolje odgovara od toga.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Pero Dinamit kaže...

Od nas ti leti Ryanair (Zadar, Rijeka, Osijek - sada možda više ne jer nije sezona), Slovenija i Mađarska još imaju EayJet i WizzAir pa pogledaj što ti najbolje odgovara od toga.

 Ryanair ne leti više iz Osijeka, zračna luka osijek dovela eurowings i wizzair, ali s njima se stigne najdalje do njemačke i švicarske, tako da su beskorisni.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
marsovac zemaljski kaže...
Pero Dinamit kaže...

Od nas ti leti Ryanair (Zadar, Rijeka, Osijek - sada možda više ne jer nije sezona), Slovenija i Mađarska još imaju EayJet i WizzAir pa pogledaj što ti najbolje odgovara od toga.

 Ryanair ne leti više iz Osijeka, zračna luka osijek dovela eurowings i wizzair, ali s njima se stigne najdalje do njemačke i švicarske, tako da su beskorisni.

 

Ima zgodna linija iz basela i stuttgarta za london. Ja sam ljetos isprobao obje.

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
marsovac zemaljski kaže...
Pero Dinamit kaže...

Od nas ti leti Ryanair (Zadar, Rijeka, Osijek - sada možda više ne jer nije sezona), Slovenija i Mađarska još imaju EayJet i WizzAir pa pogledaj što ti najbolje odgovara od toga.

 Ryanair ne leti više iz Osijeka, zračna luka osijek dovela eurowings i wizzair, ali s njima se stigne najdalje do njemačke i švicarske, tako da su beskorisni.

 

Ima zgodna linija iz basela i stuttgarta za london. Ja sam ljetos isprobao obje.

 Presjedaš onda 2 puta? U baselu i londonu, da bi došao u Dublin?

Ima na Kiwi.com i Azair.com par linija iz OS ali ljepše je direkt iz Budimpešte direktom u Dublin.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
marsovac zemaljski kaže...

 Presjedaš onda 2 puta? U baselu i londonu, da bi došao u Dublin?

Ima na Kiwi.com i Azair.com par linija iz OS ali ljepše je direkt iz Budimpešte direktom u Dublin.

 

Super je iz budimpeste, ali kad imas troje djece onda je prijevoz problem...

 

Uglavnom, put iz dublina za osijek preko basela je uzasan jer je trajalo vise od 20 sati. Ali preko stuttgarta i londona nazad je dosta dobro. Imali smo let iz osijeka u pola 5 popodne. Kod kuce smo bili oko ponoci. Mislim da je to podnosljivo.

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 Presjedaš onda 2 puta? U baselu i londonu, da bi došao u Dublin?

Ima na Kiwi.com i Azair.com par linija iz OS ali ljepše je direkt iz Budimpešte direktom u Dublin.

 

Super je iz budimpeste, ali kad imas troje djece onda je prijevoz problem...

 

Uglavnom, put iz dublina za osijek preko basela je uzasan jer je trajalo vise od 20 sati. Ali preko stuttgarta i londona nazad je dosta dobro. Imali smo let iz osijeka u pola 5 popodne. Kod kuce smo bili oko ponoci. Mislim da je to podnosljivo.

 Za 2 različita avionska prijevoznika kupuješ 2 zasebne karte na svakoj stranici posebno ili?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
marsovac zemaljski kaže...
Friday kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 Presjedaš onda 2 puta? U baselu i londonu, da bi došao u Dublin?

Ima na Kiwi.com i Azair.com par linija iz OS ali ljepše je direkt iz Budimpešte direktom u Dublin.

 

Super je iz budimpeste, ali kad imas troje djece onda je prijevoz problem...

 

Uglavnom, put iz dublina za osijek preko basela je uzasan jer je trajalo vise od 20 sati. Ali preko stuttgarta i londona nazad je dosta dobro. Imali smo let iz osijeka u pola 5 popodne. Kod kuce smo bili oko ponoci. Mislim da je to podnosljivo.

 Za 2 različita avionska prijevoznika kupuješ 2 zasebne karte na svakoj stranici posebno ili?

 

Letovi osijek-stuttgart-london su bili vezani. To je kupljeno prakticki kao jedna karta. Lodnon-dublin je poseban let i karte su posebno kupljene

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pogledaj i Lufthansu iz Zagreba, presjedanje u Frankfurtu;

KLM iz Zagreba, presjedanje u Amsterdamu.

Problem bi mogao biti jedino u cijeni - jednosmjerne karte su obicno jako skupe, po 500,600 eura.

 

Za pronalazak svih mogucih kombinacija - azair.eu, kayak.com, skyscanner.com

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

kaj se tice povratnih za dub-zg-dub, lufthansa ima jebenu liniju, iz dublina krece u 5:15 ujutro, vec si u 10:50 u zagrebu, cijeli dan za iskoristit a cijena je tu negdje ko i KLM.

kaj se presjedanja tice, zasad su najjednostavniji zurich i amsterdam, ima doslovno 50m do iduceg gate-a

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Itko ovdje u Dolini/NYC/Boston?

 

U 12. mj idem u Palo Alto i Seattle (prvi tjedan 12. sam u Microsoftu a nacuo sam da ima nekoliko rvata tamo)...bilo bi fora popit kavicu i rec 'kur.ac' a da me netko razumije (bez da moram ucit Amere da je to rijec za Hvala u hrvatskom jeziku :D)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 23:16 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

bio sam prosle godine u ovo doba 6 tjedana u washingtonu, provozao se i do NYC na tjedan dana, trebo si se onda javit :p

postoji sansa da cu i do seattlea, al ne ove godine :s

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 23:53 (nixass).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice