Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 957.819
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ode iz rvatistana i dobije posao novinara na BOL-u

Još jednom, čestitke Špelac

I ovim putem, puno sreće u 2016. ljetu!

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
5 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ljudi, imam 18 godina, zavrsio sam gimnaziju i htio bih polozit tecaj za http://www.educentar.net/Program/18853/Specijalist-razvoja-WEB-aplikacija-i-baza-podataka/ ili pak http://www.educentar.net/Program/18852/Strucnjak-za-racunalnu-tehnicku-podrsku/
Pa me zanima bih li se s necime od toga mogao zaposliti u Irskoj? Prihvacaju li tecajeve? Uz to bih dodatno isao na tecajeve engleskog... Ispricavam se zbog ovako postavljenih linkova ali na mobitelu sam pa ne mogu postaviti poveznicu, eto molio bih vas za pomoć...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Moram prekiunti na tren (zapamtit ću das sam na 4-toj stranici) jer od 15h čitam ovaj prvi post od g. Rosandića pa od Petka i sada u ovaj furum... nastavit ću da čitam, ali previše sam radoznao i bojim se da ne bi do ponoći završio... dakle ovako idem redom sa pitanjima (oprostite još jednom što nisam do kraja pročitao).

 

Par činjenica:

- sve što ste rekli za HR (na početku je netko nabrojao 8 točaka + netko dodao 9-tu) sve je lošije u BiH sa time da morate tu negativnost množiti za brojem 10. (ok skontali ste, BiH ili non-EU sam građanin)

- u vezi inerenta, jedino je BiH bolja od HR i mjerljiva sa irskom je i ovdje za 50€ dobijate 200/120 Mbps....

- hrvati odlaze, a već se bosancima i hercegovcima lagano otvaraju vrljike prema Njemačkoj a polako i prema HR-u (tako da ne brinite za svjetlo, imat će tko da mijanja žarulje)

- Friday u potpunosti razumijem tvoj razlog odlaska u Irsku, i skužio nakon par postova i jednostavno osjetio u prsima tako da sam na neki način tvoja kopija ali za razliku što sam single sa 32 godine i bez djece, dakle slobodan kao ptica.

- Friday dolazim, na ovaj ili onaj način da li sada u Irsku (istina na prvom mjestu mi je Najuredniji Pakao na Svijetu tj Singapur, ali budući (još uvijek mi teško povjerovati) ili neku drugu zemlju ovdje se više ne mže izdržati.

 

Sada par pitanja:

- Ovdje u većini slučajeva govorilo se o SW Developerima (barem do 4-te stranice), mene zanima kakava je situacija sa Sistemcima, odnosno Administratorima ili točnije Mrežnim admiinstratorima, da li je i u tom dijelu IT-a potreba jaka? Evo i povezane vijesti: http://www.bug.hr/vijesti/microsoft-gradi-novo-sjediste-irskoj/134934.aspx

- Kao što gore rekoh ja sam non-EU građanin (da se osjeti odlazak IT kadra u HR već sam imao dvije ponude za posao u Zadru) i da li bi ti regruti ili kako ih već zovete uspjeli srediti radnu/boravnišnu/Blue Card ili biko koju motherfu*ckersku vizu ako im se kao radnik svidim ili imaju potrebe za mnom.

 

Jer istina za volju Hrvatsku stvarno volim ali ipak više volim u Irskoj 25.000 kuna nego u HR 5.000 kuna. U HR mi godi hrvatski, u Irskoj, engleski, ali mi u Njemačkoj nikako ne godi Njemački. 

 

Ako tko zna (prvi ne bi trebao da bude problem) odgovore na ova gore dva pitanja bio bih m jako zahvalan.

Moj PC  
12 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pozdrav od Linuksaškog naroda iz Hrvatistana! Nemoj nam pokisnut.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
godo kaže...

Znam, moje pitanje je bilo zašto je bolje znanje oznčeno sa C, a lošije sa A?

Zato što je: 

A - Motocikl

B - Osobni Automobil

C - Kamion

D - Autobus

E - Kamion za prikolicom.. 

 

Jasno? Ok, ajmo prestati trolati sa temom (došao sam do.. e sad ne znam koje stranice, puuuu)

 

@Frideay idem ti StreetViewm kraj kuće (samo tebe nigdje) i gleda malo pa sa tri strane orkužen si sa nekakvim Golf Terenom.. Da i gard nikada ne vidiš imaš ti šta u ovom rubu grada istraživati narednih 10 godina i vikendom se pravo zabavljati.

 

Btw: svaka čast što nisi lik sa aluminijskom kapicom, pa ovako sve memoare objavljuješ.

 

Uređivano:Kao što rekoh 00:01 i za malo mi je trebalo da kao pepeljuga završim prije ponoći. L.n. svima i molim još jednom za odgovor:
Posao u Irskoj na non-EU (bosanćerose ili mi iz Apsurdistana)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 0:06 (Envy).
11 godina
offline
Iskustvo mog IT prijatelja u Irskoj !

Pozdrav svima!

 

Kao što su svi rekli, tako i ja potvrđujem - ovaj post mi je došao kao točku na i!!! Gotovo je, idem i ja iz ove... već znate što... države. Zaposlen sam, imam OK plaću za HR, ali s troje djece ovaj se život zove POKUŠAJ preživljavanja

 

Da podijelim iskustvo prijatelja koji je imao svoju firmu u HR. Do prije nekoliko godina je dobro zarađivao jer je radio software za računovodstvene firme. Kako je kriza pojela sve, tako je i njega zagrizla i čovjek je krajem prošle godine otišao u Irsku. Nisam znao ništa o njemu dok nisam vidio par postova sa slikama s aerodroma, pa Dublina i na kraju Corka. Puno smo pričali o svemu i njemu je jedino žao što je morao ostaviti troje djece i suprugu u HR, barem za par mjeseci dok se ne snađe. U HR je zatvorio firmu, uzeo 1.500 eura keša za početak, kupio kartu i... Čuda se događaju!

 

U samo 5 dana dobio je skoro 6 jakih ponuda zbog kojih je čovjek ostao u šoku jer nije znao za koga bi radio! Kod nas ne možeš godinama naći 2 dobre ponude, a gle šta se tamo događa. Veli mi on da je toliko nestvarno iskustvo da nije znao je li sanja. Na kraju se odlučio raditi kao programer u APPLE-u, a početna plača je cca 3.500 eura, vjerojatno bez odbitaka.

 

Trenutno update-am nekoliko IT certifikata i do kraja ove godine, a najviše do ovog doba 2017. g. i ja odlazim, vjerojatno prvo sam, a poslije dovodim ženu i djecu. Ne želim više hraniti uhljebe (aj sad ti to prevedi na eng ) ove prekrasne zemlje!

 

Jedva čekam i ja reći uhljebima: A sad, adio!  

 
6 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Envy kaže...
godo kaže...

Znam, moje pitanje je bilo zašto je bolje znanje oznčeno sa C, a lošije sa A?

Zato što je: 

A - Motocikl

B - Osobni Automobil

C - Kamion

D - Autobus

E - Kamion za prikolicom.. 

 

Jasno? Ok, ajmo prestati trolati sa temom (došao sam do.. e sad ne znam koje stranice, puuuu)

 

Halo ba, bosančeros ... pitanje je zaključeno 26.11. - prema tome ako netko trola, onda si to ti!

    

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
15 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ljudi kome ćemo ostaviti ovu prelijepu zemlju ako svi odemo? Afrikancima, arapima ili možda kinezima? Ili ćemo postati starački dom za penzionere sa zapada?

Jučer gledam na hrt4 strane ljude koji su se doselili u hrvatsku, i većina navodii kako je tu došla zbog kvalitete života. A s druge strane mi zbog novca napuštamo ovu zemlju.

Sve je relativno, i kvaliteta života/zarada, ovisi o svakom pojednicu, i svak najbolje zna šta mu je raditi. Valjda želiš ono šta nemaš, zapadnjaci žele više mir, više slobodnog vremena a mi više para....

 

Donedavno sam i ja razmišljao da idem (brat je već otišao u njemačku) no u zadnje vrijeme sam prelomio da ipak ostanem iako je financijska situacija teža nego na zapadu.

 

Generalno svijet je otišao u k.u.rac pa mi je nekako lakše da sam tu među svojim narodom, prijateljima, obitelji...

 

Svima koji su otišli želim puno sreće!

Također i onima koji su ostali!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 11:58 (mmmnnn).
 
11 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
I ja bi volio da moj otac ima penziju kao i ti zapadnjaci koji su došli ovdje uživati u kvaliteti života…
Ovako da mu sin ne plati režije bio bi gladan!
Razmisli malo prije nego što bubneš!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Arabarran kaže...
I ja bi volio da moj otac ima penziju kao i ti zapadnjaci koji su došli ovdje uživati u kvaliteti života…
Ovako da mu sin ne plati režije bio bi gladan!
Razmisli malo prije nego što bubneš!

 

A što sam to bubnuo? Ili možda nisi razumio post

8 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
mmmnnn kaže...

Ljudi kome ćemo ostaviti ovu prelijepu zemlju ako svi odemo? Afrikancima, arapima ili možda kinezima? Ili ćemo postati starački dom za penzionere sa zapada?

Jučer gledam na hrt4 strane ljude koji su se doselili u hrvatsku, i većina navodii kako je tu došla zbog kvalitete života. A s druge strane mi zbog novca napuštamo ovu zemlju.

Sve je relativno, i kvaliteta života/zarada, ovisi o svakom pojednicu, i svak najbolje zna šta mu je raditi. Valjda želiš ono šta nemaš, zapadnjaci žele više mir, više slobodnog vremena a mi više para....

 

Donedavno sam i ja razmišljao da idem (brat je već otišao u njemačku) no u zadnje vrijeme sam prelomio da ipak ostanem iako je financijska situacija teža nego na zapadu.

 

Generalno svijet je otišao u k.u.rac pa mi je nekako lakše da sam tu među svojim narodom, prijateljima, obitelji...

 

Svima koji su otišli želim puno sreće!

Također i onima koji su ostali!

 

 

mislim da je profil stranaca koji dolaze ovdje živjeti specifičan, to su ljudi kojima novac nije prioritet u životu, možda su vani imali plaću 5000E ovdje će imati 1000E i biti će im ok jer su u tih 5 10 15 godina kad su živjeli sa 5000E proživjeli sve što su htjeli, putovali, trošili na gadgete, luksuz uštedjeli za kasnije... i sad su iživljeni i zaboli ih više za takve stvari, žele uživati u životu na drugi način. Naši ljudi koji tu žive sa 1000E žive ajmo reći ok, ali to nije život gdje si možeš kupovat šta hoćeš, putovat po svijetu i živjet bezbrižno i zato ljudi odlaze van da bar malo proživjeli život.

 

Druga stvar koja dosta utječe na naše ljude da idu van je cjelokupna klima koja se stvara u državi da je ovdje sve u kur.. mediji nas pumpaju sran... i onda ljudima pada mrak na oči i bježe od svega.

 

I ja sam masu piuta razmišlajo o odlasku iako imam dobru plaću za HR prilike, ali još uvijek ostajem ovdje zbog stvari koje bi izgubio odlaskom a koje sigurno nebi mogao tamo negdje imati - prijatelji, familija, fešte, ribolov, priroda, zajebancija... 

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
godo kaže...
* * *

 

Halo ba, bosančeros ... pitanje je zaključeno 26.11. - prema tome ako netko trola, onda si to ti!

Kolega išao si jednostavno na živce pitanjem: Zašto je u Njemačkoj najbolja ocjena 1 a najgora 5, kako? WTF is wrong with you?

 

mmmnnn kaže...

(1) Ljudi kome ćemo ostaviti ovu prelijepu zemlju ako svi odemo? * * *

 

(2) Generalno svijet je otišao u k.u.rac pa mi je nekako lakše da sam tu među svojim narodom, prijateljima, obitelji...

 

Svima koji su otišli želim puno sreće!

Također i onima koji su ostali!

 

 

(1) U BIH su sledeće analize (zemlja sa 3,5 miliona stanovnika)

2050-te imati će 1,7 miliona a, 

2100-te ima će 900.000 stanovnika..

 

HR radi specifičnosti metropole Zagreb a posebno Jadrana situacija nikada neće biti ovko crna kao u BiH ali će se desiti da... 

 

(2).. izgui identitet kao što ga sada gubi Njemačka. U Njemačkoj već sada jako teško možeš naći par koji je on/ona čisto do 3-čeg koljena pravi Njemci. Ti sada da odeš u Njemačku ti kao recumi nulta generacija ćeš biti (ili u manjoj mjeri) biti Foreign građanin (tako ćeš izgledat u učima Njemačke populacije (kompletne) ali već tvoja djeca (ako si hypotetčki mlad) će se smatrati već uhodanim ili pravim Njemcima dok tvoja unučad o HR-u može čitati na WIki ili biti na moru kao što ja čitam na Wiki i budem na moru u maldivima. Dakle od hrvatskog neće ostati ni H... a u HR će se sto to desiti... jednom bogatom Rumunu ili Bugaru ili (mene kao BiH Građaninu) biti će zanimljivo da ovdje doše stanovati a po plaćenosti u vlasittoj zemlji (Emisija Idemo na put sa Goranom Milićem) doktor Medicine u Rumuniji zarađuje 300€, tako da je samo pitanje dana kada će u valvima u HR dolaziti.

 

just_dont kaže...
* * *

 

* * *

 

I ja sam masu piuta razmišlajo o odlasku iako imam dobru plaću za HR prilike, ali još uvijek ostajem ovdje zbog stvari koje bi izgubio odlaskom a koje sigurno nebi mogao tamo negdje imati - prijatelji, familija, fešte, ribolov, priroda, zajebancija... 

Imao sam imam / imao sam / imam.. nje ni bitno kako kad i ja dobru plaću u BIH ali dok nisam otišao u Austriju/Njemačku na mjesec dana nisam znao šta je to kvaliteta živata. Kroz šumu biciklistička stanica. U Minhenu te policajac odvede mrtvog pjanog doma jer mu je eto usput i nek radi neki posao.

A tek te aktivnosti, ja sam bio kao turista pa sam istraživa jezera i kupao se u njima gde moja tetka nije od 1971. godine (nekada kada je tek otišla). Selo sa jednom pekarom, jednim mini hypermarketom i jednim kiosom (+ škola, crkva) frizerski salon i jedan pub, bolje organizirani nego ovdje neki gradovi.

 

Društvo. (prije svega društvo je trenutna privilegija koja se mijenja), ako misliš na društvo kao drugare. Jer jednom mi je jedan pustolov rekao (a ostao je u Belgiji) gdje god je sredina sa više rasnih i multietničkih (konkretno neka ulica) ljudi to je - bolja za život. Ljudima je zanimljivo "šta sada ovaj pakistanac izvodi", "kakav je ono običaj kod Grka" itd itd.. ali.. kod nas.. kada jedan kolovođa kolo vodi, a ljudi potpuno iste rase, nacije i rewligije u jednoj ulici već lagano počnu ne da zadaju nos u tuđi život nego prestaju da žive svoj. 

 

To ji je kolega moj surova istina... evo baš gledam Fridayov kvart vozajuči se preko onog Street Viewa pa on ima šta narednu deceniju da istražuje samo u onom djelu Dublina, pa ek onda kada legnu godišnji i sl.. pa pravu Irsku da vidi..

 

U glavnom sretno nam svima jer vremena su kako gore kolega reče.. otišla u v.mater.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Envy kaže...
godo kaže...
* * *

 

Halo ba, bosančeros ... pitanje je zaključeno 26.11. - prema tome ako netko trola, onda si to ti!

Kolega išao si jednostavno na živce pitanjem: Zašto je u Njemačkoj najbolja ocjena 1 a najgora 5, kako? WTF is wrong with you?

 

mmmnnn kaže...

(1) Ljudi kome ćemo ostaviti ovu prelijepu zemlju ako svi odemo? * * *

 

(2) Generalno svijet je otišao u k.u.rac pa mi je nekako lakše da sam tu među svojim narodom, prijateljima, obitelji...

 

Svima koji su otišli želim puno sreće!

Također i onima koji su ostali!

 

 

(1) U BIH su sledeće analize (zemlja sa 3,5 miliona stanovnika)

2050-te imati će 1,7 miliona a, 

2100-te ima će 900.000 stanovnika..

 

HR radi specifičnosti metropole Zagreb a posebno Jadrana situacija nikada neće biti ovko crna kao u BiH ali će se desiti da... 

 

Što to nije u redu sa razmišljanjem da bi najbolje znanje trebalo biti označeno sa A, a najlošije sa C?

 

Po pitanju iseljavanja/Njemačke:

Svi oni koji odu u bolji život - gdje će otići kad i tamo zagusti? 

Hoće li se možda udružiti nakon 20 godina od odlaska i promjeniti situaciju u Hrvatskoj, kao što je to trebala učiniti trenutna dijaspora?

NHF 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
godo kaže...

Svi oni koji odu u bolji život - gdje će otići kad i tamo zagusti? 

Hoće li se možda udružiti nakon 20 godina od odlaska i promjeniti situaciju u Hrvatskoj, kao što je to trebala učiniti trenutna dijaspora?

NHF 

 

Ja ne bih imao ništa protiv odlaska u kanadu/australiju recimo. U HR teško da ću se vraćati. Frend ima neke poslovne planove i nudi mi plaću daleko iznad saborske da se vratim ali ne želim. Nisu u pitanju novci nego žabokrečina koja smrdi i smrdjet  će još jako dugo. Tko zna, za 20 godina se možda vratim. Ali imam troje djece koja se onda sigurno neće htjeti vratiti a meni bi sigurno teško palo da ih ostavim.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
godo kaže...
* * *

 

Po pitanju iseljavanja/Njemačke:

Svi oni koji odu u bolji život - gdje će otići kad i tamo zagusti? 

 

* * *

Kad i ako Njemačkoj zagusti.. uhvati se prve njive i počni saditi krompir, a to se neće desiti do nekog novog svjetskog poretka. Kada sam ja išao u osnovnu (prije 25 godina) Njemačka je imala oko 82 mil. stanovnika a 2 i pol decenije kasnije ima tačno 80.854.408 (Juli 2015) stanovnika, uskrpkos svim Emigrantima sa balkana, Rumunje, Bugarske i turaka koji prave 5-to djete kao bi žena otišla instant u mirovinu još da i ne govorimda se potražnja za radnog snagom bilježi se u milionima, a bijela kuga vlada već decenijama.

 

PS: zašto kažem počni saditi krompir. Njemca ne možeš gore uvrijediti (pravog Njemaca) niti psovanjem mu sve živo ni pljuvanjem nego ako mu kažeš "krtofelju" što je vrsta krompira koja se sadila nakon drugog svjetsskog rata kada se za 1 USD moglo kpiti nekoliko milijardi njemačkih maraka... u zemlju se tada bukvalno vratila trampa. Vrežu kupusa na leđa i mjenjaj za kruh u pekari.

 

Tako ako si zadovoljan u zemljik gdje živiš (HR) ok, ruku na srce ja bih i u HR bio zadovoljan kakava je situacija u BiH ali ne bilo pravedno donijeti nekakav zaključak da li netko ima pravo da ode ili dođe iz neke zemlje. Jadran je jadran, ali Euri su Euri.

 

Friday kaže...
* * *

 

Ja ne bih imao ništa protiv odlaska u kanadu/australiju recimo. U HR teško da ću se vraćati. Frend ima neke poslovne planove i nudi mi plaću daleko iznad saborske da se vratim ali ne želim. Nisu u pitanju novci nego žabokrečina koja smrdi i smrdjet  će još jako dugo. Tko zna, za 20 godina se možda vratim. Ali imam troje djece koja se onda sigurno neće htjeti vratiti a meni bi sigurno teško palo da ih ostavim.

Ja ti želim svu sreću u životu.. potaknut tvojim postom počeo sam aktivno i ja da se pripremam za odlazak (bilo gdje).. ali budući da sam non-EU (a ne mogu čekati još 10-tak godina da nas prime u EU, jer ipak su mi 32 godine i želim obitelj) molim te obrati pažnju gore na nas non-EU građanine koliko je, ako je kadar u deficitu, Irska željela da sredi Vizu. Ako šta čuješ naravno jer ne samo mene, primjetio sam gore, mnoge zanima.

 

l.p.

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Envy kaže...

Ja ti želim svu sreću u životu.. potaknut tvojim postom počeo sam aktivno i ja da se pripremam za odlazak (bilo gdje).. ali budući da sam non-EU (a ne mogu čekati još 10-tak godina da nas prime u EU, jer ipak su mi 32 godine i želim obitelj) molim te obrati pažnju gore na nas non-EU građanine koliko je, ako je kadar u deficitu, Irska željela da sredi Vizu. Ako šta čuješ naravno jer ne samo mene, primjetio sam gore, mnoge zanima.

 

l.p.

 ukoliko bude opet malo veci gospodarski "boom" (na tragu onoga 90ih), onda bi trebalo biti dosta lako dobiti dozvolu za rad (dodjes privremeno, ostanes trajno).

nekad nisu previse komplicirali ko je otkuda, samo da moze radit jer je bila velika potraznja za ljudima svih kalibra.

ako si sa ex-yu prostora, ne znam kolko ti je tesko docepat se hrvatskih/madjarskih papira.

znam pouzdano da (su) ljudi iz vojvodine masovno trazili madjarske papire da mogu van iz kaljuze, mnogi u tome i uspjeli.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Bum? U zadnje vrijeme čitam najave kako dolazi nova globalna ekonomska kriza.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Envy kaže...
 ali budući da sam non-EU (a ne mogu čekati još 10-tak godina da nas prime u EU, jer ipak su mi 32 godine i želim obitelj) molim te obrati pažnju gore na nas non-EU građanine koliko je, ako je kadar u deficitu, Irska željela da sredi Vizu. Ako šta čuješ naravno jer ne samo mene, primjetio sam gore, mnoge zanima.

 

l.p.

 

Djelio sam smještaj sa likom iz Moldavije. Došao je ovdje kao totalni NKV. Radi u tvornici mesa - gura goveđe polutke po hladnjači. Jezik zna užasno loše i svjedno je ovdje već gotovo godinu dana. Mislim da baš svatko može doći i raditi bez ikakvih problema.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
XXX kaže...

Bum? U zadnje vrijeme čitam najave kako dolazi nova globalna ekonomska kriza.

 pa irska zasad predvodi u EU kaj se tice rasta (mislim da je preko 6%), a o najavama ne bih jer vjerujem da sad pusu i na hladno, pogotovo irska koja je najvise najebala u zadnje vrijeme

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 20:59 (nixass).
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...
Envy kaže...

* * *

* * * znam pouzdano da (su) ljudi iz vojvodine masovno trazili madjarske papire da mogu van iz kaljuze, mnogi u tome i uspjeli.

Na žalost srediti papire mogu samo ako DNA kôd otvore iz neke italijanske grobnice usporede sa mojim i dokažem da sam predak italijana, što opet ne važi, a ionako bi sav Ilirik bio.

Nije da mi sada "gori pod nogama" ali eto to je neka želja koju želim da prelomim u životu.

  

Friday kaže...
* * *

 

Djelio sam smještaj sa likom iz Moldavije. Došao je ovdje kao totalni NKV. Radi u tvornici mesa - gura goveđe polutke po hladnjači. Jezik zna užasno loše i svjedno je ovdje već gotovo godinu dana. Mislim da baš svatko može doći i raditi bez ikakvih problema.

Mene zanima da li tom liku iz Moldavije dozvole boravišnu i radničku vizu.. mislim, predpostavljam da ne radi na crno? To je ono što želim znati, da ne odem u Ljubljanu džaba po turističku vizu (da i to mi treba ali u Singapur mogu i sa ličnom kartom).

 

Ne znam što je sa tim Englezima i Ircima, utapanje balkana u EU je neminovno i slijepac to sada vidi.

 

nixass kaže...
XXX kaže...

Bum? U zadnje vrijeme čitam najave kako dolazi nova globalna ekonomska kriza.

pa irska zasad predvodi u EU kaj se tice rasta (mislim da je preko 6%), a o najavama ne bih jer vjerujem da sad pusu i na hladno, pogotovo irska koja je najvise najebala u zadnje vrijeme

Da za ekonomsku krizu rekao je onaj degen kako se već zove. Imigrantska možda da, možda i ekonomska, ali kriza u IT sekzoru - no-way-out, čak i u BiH gdje se više ništa ne može pokrenuti IT sektor buja, ali kao što rekoh što bi ovdje radio za 3000 kuna kada u Irskoj mogu dobiti 35.000 + ogromna stvar je u kvalieti života.

Juče sam postavio post na fb grupi "Idemo u Irsku" a danas me već zvao lik iz Mostara da ga mijenjam dok on ne odluči da li Irska ili Njemačka.

 

Nije baš ni upućen puno u Irsku kada sam mu rekao zahvaljujući tebi nixass koliko je registracija auta lik je zanijemio + govori tečno njemački malo se i predomislio.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Envy kaže...

Mene zanima da li tom liku iz Moldavije dozvole boravišnu i radničku vizu.. mislim, predpostavljam da ne radi na crno? To je ono što želim znati, da ne odem u Ljubljanu džaba po turističku vizu (da i to mi treba ali u Singapur mogu i sa ličnom kartom).

 

Lik je uredno prijavljen. Sad je i auto neki kupio pa sređuje papire za to.

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Moram se ispričati svima kojima nisam odgovorio na PP zadnjih dana. Poruke su stizale kao po pokretnoj traci a bila mi je pomalo gužva na poslu (a i nije mi se baš dalo ). Već sam ovdje u temi zamolio da mi ne šaljete PP - javno napisan odgovor bi mogao pomoći i drugima a ovdje ima i drugih ljudi koji su u irskoj duže od mene pa biste mogli dobiti znatno bolji odgovor od nekog drugog.

 

Freak Show Inc.
 
13 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Moram se ispričati svima kojima nisam odgovorio na PP zadnjih dana. Poruke su stizale kao po pokretnoj traci a bila mi je pomalo gužva na poslu (a i nije mi se baš dalo). Već sam ovdje u temi zamolio da mi ne šaljete PP - javno napisan odgovor bi mogao pomoći i drugima a ovdje ima i drugih ljudi koji su u irskoj duže od mene pa biste mogli dobiti znatno bolji odgovor od nekog drugog.

 

 .

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

 
4 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
mmmnnn kaže...

 

Oni bježe a mi im uzimamo radna mjesta

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo malo da refreshnem temu...

Prije nekih 2 tjedna tajnica u firmi mi je rekla da ima intervjue sa 3 lika iz HR. Dobila je njihove podatke preko agencije - iste one koja je i mene tamo ugurala. Nije prošlo baš najbolje...

Prvi lik se uopće nije javio na skype u dogovoreno vrijeme.

Drugi je sjedio u kuhinji dok mu je žena iza leđa kuhala i svađala se sa djecom (a djeca su se gurala pred laptopom i vikala pizdarije).

Treći gotovo da uopće ne zna engleski.

 

Jebi ga... Uzalud izgubljeno vrijeme. Potražnja za IT kadrom ovdje je golema. Nama, konkretno, trebaju .NET programeri. CEO me prije par tjedana zvao u ured da me pita jel poznam nekoga tko bi htio doći (i da će mi dati 500 eura za svaku osobu koju dovedem). Par ljudi za koje bih stavio ruku u vatru za sada ne planira doći u Irsku. Širimo se dosta brzo (već 4 ili 5 godina za redom smo među 50 najbrže rastućih tehnoloških tvrtki u Irskoj) i nikako ne možemo naći ljude. A to nije samo problem firme u kojoj ja radim. To je zajedničko velikom broju firmi ovdje. Šaljite CV-ove ljudi, prilika je tu...

Freak Show Inc.
 
18 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Dal mogu ja samo čekati da se nešto kompajlira i primati plaću??
Tebi 500 ojrića ipak ide… :D
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Jebi ga... Uzalud izgubljeno vrijeme. Potražnja za IT kadrom ovdje je golema. Nama, konkretno, trebaju .NET programeri. CEO me prije par tjedana zvao u ured da me pita jel poznam nekoga tko bi htio doći (i da će mi dati 500 eura za svaku osobu koju dovedem). Par ljudi za koje bih stavio ruku u vatru za sada ne planira doći u Irsku. Širimo se dosta brzo (već 4 ili 5 godina za redom smo među 50 najbrže rastućih tehnoloških tvrtki u Irskoj) i nikako ne možemo naći ljude. A to nije samo problem firme u kojoj ja radim. To je zajedničko velikom broju firmi ovdje. Šaljite CV-ove ljudi, prilika je tu...

 ziva istina.

kod mene svaki tjedan neko dolazi na treninge. bilo novi zaposlenik, bilo "vanjski". cak i decki preko agencije nakon par mjeseci imaju obavezno intervju i sansu dobiti posao za stalno (mada ko vansjki ima vecu placu al manja prava).

nama daju isto novcane nagrade (1000-3000e po "glavi" + Kindle), zasad sam uspio jednoga dovesti, jedan je na dobrom putu za doci, par njih razmatra..

decki, have no fear :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 19:06 (nixass).
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Sva tri su mi nejasna, pogotovo drugi i treći. Hajde ovaj prvi, što se nije pojavio, ajd još i nekako, ali ova druga dvojica su telci totalni.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

CEO me prije par tjedana zvao u ured da me pita jel poznam nekoga tko bi htio doći (i da će mi dati 500 eura za svaku osobu koju dovedem).

nixass kaže...

nama daju isto novcane nagrade (1000-3000e po "glavi" + Kindle), zasad sam uspio jednoga dovesti, jedan je na dobrom putu za doci, par njih razmatra..

ijuju, pa vas dojica uskoro nećete ni trebati raditi, samo head hunting

samo pripazite da vas ovi iz muda (ministarstvo useljeništva i demografske obnove ) ne optuže za veleizdaju  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice