Visual studio 2005 - virman (HUB-1)

poruka: 10
|
čitano: 11.707
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Visual studio 2005 - virman (HUB-1)
pitanje

Poštovani,

imam problem kod programiranja u visual studiju 2005.

Pokušavam napraviti programčić s kojim bi ispisivao virman (HUB-1).

Nisam neki programer ali imam vrlo dobro opće znanje o računalima ali mi treba vaša pomoć.

napravio sam formu u koju se unose podatci koje želim isprintati na pisaču ali mi nikako neidu kodovi.

imam čudo elektronske literature ali mi baš i ne sjeda sve kako bi trebalo.

naime trebam izvesti ispis jednostavne opće uplatnice jer mi mama radi kao blagajnica pa ih ima more i sve ispisuje rukom.

dakle imam formu u koju upisujem podatke i dolje dva gumba. jedan za ispis i jedan za počistiti formu za ponovni unos

E sad sam zapeo kod kodova za buttone. dakle ako netko ima dobru volju da mi malo pojasni kako da dođem do tih kodova ili da mi ih napiše.

znači koji kod trebam ubaciti u button za počistiti formu za novi unos i kod za button za ispis na pisač.

u programu joj ne treba nikakva baza, nikakvi dodatci samo unos texta i ispis na pisač. čini se jednostavno ali mi nikako ne uspjeva.

Unaprijed zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visual studio 2005 - virman (HUB-1)

Pola nisam razumio, jesi li bar mogao poslat kod da visim što imaš ili bar reć u kojem jeziku radiš? Imaš formu, valjda radiš u VB ili C#.

Recimo za "počistit" formu na Button1_Click()

                                                {

                                                       textbox1.Text = "";

                                                }

16 godina
neaktivan
offline
RE: Visual studio 2005 - virman (HUB-1)

Ovo je post kad netko tko ni ne zna što je programiranje u ruke uzme programerski alat. Pa ne možemo te mi naučiti programiranju; nisu to "kodovi"... LOL


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visual studio 2005 - virman (HUB-1)

Pošalji bar koji jezik i bar dio koda kad uđeš u editor...drugo ćemo na forumu prepoznat...teško je tako kad možda ne znaš programirati ..ne može se to u jedan dan...bar u kojem programskom jeziku radiš formu?


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visual studio 2005 - virman (HUB-1)
autorov komentar

Ispričavam se ako sam vas zbunio.

Formu sam napravio u visual basicu i ja ne tražim da me netko nauči kako se programira jer znam da je to nemoguće u godini dana a ne za jedan dan.

kako sam i rekao to radim za mamu da ne mora pisati rukom virmane i poslje ovoga vjerojatno više neću otvarati visual studio za neke svoje potrebe jer nisam programer. samo joj želim olakšati posao. inače sam serviser rač opreme i solidno se kužim u izradu weba i programiranje nije moj štih.

hvala na prijedlozima.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Visual studio 2005 - virman (HUB-1)

Teško da ćeš to uspjeti ovako. Daj nekome da ti to napravi.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visual studio 2005 - virman (HUB-1)
Tommas kaže...

Ispričavam se ako sam vas zbunio.

Formu sam napravio u visual basicu i ja ne tražim da me netko nauči kako se programira jer znam da je to nemoguće u godini dana a ne za jedan dan.

kako sam i rekao to radim za mamu da ne mora pisati rukom virmane i poslje ovoga vjerojatno više neću otvarati visual studio za neke svoje potrebe jer nisam programer. samo joj želim olakšati posao. inače sam serviser rač opreme i solidno se kužim u izradu weba i programiranje nije moj štih.

hvala na prijedlozima.

 Ovo sto tebi treba ce ti netko s osnovnim poznavanjem VS-a napraviti stvarno brzo. Nemoj mislit da ti treba godina dana. Ako kazes da si vec programirao za web, ovo sto tebi treba mozes stvarno jako brzo naucit. Odi na MSDN ili izguglaj sto ti tocno treba. Inace, bez problema bi ti napisao sto ti tocno treba za C#, za VB ti ne znam jer nisam u VB-u nikad radio, tj. mogu ti objasnit sto ti treba, ali ti ne mogu sintakticki tocno reci.

Ali, ako te programiranje uopce ne interesira, onda se u potpunosti slazem s naxeemom. Nazicaj dobrog frenda da ti to napravi za neku protuuslugu ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2008 23:21 (Mithrandir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visual studio 2005 - virman (HUB-1)

http://rapidshare.com/files/101956207/VIRMAN.xls.html

 pogledj si ovo ako ti pase.

totalno je rudimentalno ali je bolje od pisanja na ruke 


i-VTEC
16 godina
offline
Visual studio 2005 - virman (HUB-1)

Za ovakve jednostavne zadatke Access bi bio puno primjereniji - kreiras tablicu, access ti sam napravi formu za unos i report za print, i kraj price! Odmah imas i bazu svih racuna, posto to radi po defaultu! U njegovom report designeru mozes ljepo precizno postaviti polja. I sve to bez jedne linije koda.

Visual Studio 2005 je ipak napravljen za puno slozenije stvari - pogotovo njegov sustav printanje reporta (crystal report), koji je neupsoredivo slozeniji od Accessovog, a tebi je i accessov vise nego dovoljan. U slucaju VS2005, ti naprimjer prije slanja obrasca na print moras pokupiti sve te podatke u neki objekt i poslati ih na neki dizajnirani report sustav za printanje. U slucaju vs2005 to vec zahtjeva barem osnovno poznavanje objektnog programiranja. Ili si ti mislio cijelu formu za unos poslati na printer :) ?


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Visual studio 2005 - virman (HUB-1)

Meni ne radi iz nekog razloga. Kako god pokrenem onda mi se procesi upale, ali ne pokrene se program. a!?
zasto? imam win7 x64. Program za virmane

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 12:20 (Darko1098).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice