Python

poruka: 37
|
čitano: 14.355
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Python

Uglavnom počeo sam se zanimat za ovaj jezik, pošto tražim nešto jednostavno ali opet da je dovoljno konstruktivno što se tiče stvaranja više stvari (igre,aplikacije itd.). Prije sam se bavio C++-om, ali sam odustao i sad sam se više bazirao na PHP+Mysql a Python bi volio naučiti ali me zanima :

 

- Što je sve moguće raditi u njemu i do koje mjere? Kakva je sintaksa(jednostavna, komplicirana itd).?

 

- Jel on dolazi s svojim IDE-om ili se preporučava koristiti neki svoj edito ( GUEdit,Notepad 2 itd.)

 

- Vaše mišljenje o Pythonu kao jeziku za amatera početnika, te ako znate napišite njegove prednosti : i mane :

 

- Što konkretno dobivam od učenja Pythona u smislu znanja, te jel se isplati? (uloženo = dobiveno).

 

 

Hvala.!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
poceo sam ga i ja uciti (znam C++) i ako znas vec programski jezik skuzit ces python odmah, samo sto ce ti mozda biti problem sta nema " ; " na kraju...

s njim se moze raditi sve, od igra do win aplikacija i baza podataka... ima puno stvari za skinuti i onda importati (kao include u C++) i sa tim se onda zezati...

dolazi sa IDLE-om ali on koji put zna stekati ili meni zablokirati komp te ja editiram u Notepadu++, a mozes i u obicnom notepadu te samo spremis kao *.py file... onda kada pokrenes python ga kompajlira...

od ucenja dobivas mnogo jer je to vrlo kvalitetan jezik... ja sam mislio da je neko sranje kao basic ali nije...

imas PM...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
ReiKo kaže...

Uglavnom počeo sam se zanimat za ovaj jezik, pošto tražim nešto jednostavno ali opet da je dovoljno konstruktivno što se tiče stvaranja više stvari (igre,aplikacije itd.). Prije sam se bavio C++-om, ali sam odustao i sad sam se više bazirao na PHP+Mysql a Python bi volio naučiti ali me zanima :

 

- Što je sve moguće raditi u njemu i do koje mjere? Kakva je sintaksa(jednostavna, komplicirana itd).?

 

- Jel on dolazi s svojim IDE-om ili se preporučava koristiti neki svoj edito ( GUEdit,Notepad 2 itd.)

 

- Vaše mišljenje o Pythonu kao jeziku za amatera početnika, te ako znate napišite njegove prednosti : i mane :

 

- Što konkretno dobivam od učenja Pythona u smislu znanja, te jel se isplati? (uloženo = dobiveno).

 

 

Hvala.!

 Python je odličan jezik. Sintaksa je jednostavna skroz. Mogučnosti su ogromne. Odi na site i informiraj se. Možeš s njim raditi sve od igara do web aplikacija(Jython, IronPython). Na web site-u ćeš naći sve što te zanima o pythonu. Isplati li se? Naravno da se isplati,  ovisi šta misliš raditi u pythonu.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 14:21 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
Jer bi mi netko mogao preporučiti knjigu za učit taj jezik jer ja sam našao nešto u algoritmu ali em je skupo i ništa konkretno ne objašnjavaju ali i na enleskom je pa baš i ne razumijem njihove izraze.


hvala!!!
Viva la vida
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
ako oces jednu warez na pm (engleski)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
može!!!!
Viva la vida
16 godina
neaktivan
offline
Python

Najbolja za početi je Byte of Python ali imam još par drugih ako te zanima javi se na PM.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Python

Uploado sam Byte of Python na Rapid pa ako netko treba link neka se javi na PM.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Python

Ok, što se tiče IDE-a, znam da Python ima svoj ugrađeni, jeli dobra opcija Notepad++ kao editor za kod ili? Podržava bojanje sintakse,malen je i dosta brz...ako netko ima drugu preporuku neka samo kaže.

 

Isto tako, koliko sam razmuio PyGame je skup "knjiga" koji su svojevrsni "produžetak" Pythona koji olakšava izradu igara?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Python

Python je jako dobar jezik.također postoji kvalitetna biblioteka za izradu interface-a www.wxpython.org.

 

koristi se za sve i moze se koristiti za sve.

po vani se najviše koristi za simulacije, crtanje grafova, obradu podataka.

ali je i dosta  tražen.a plača je u rangu .net programera.

a na listi www.tiobe.com zauzima visoko 7. mjesto s udjelom korištenja od 5 %.

također postoji preko 4000 različitih biblioteka.

 

preporuka knjiha.

pretince hill - how to.

wxpython in action.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
ReiKo kaže...

Ok, što se tiče IDE-a, znam da Python ima svoj ugrađeni, jeli dobra opcija Notepad++ kao editor za kod ili? Podržava bojanje sintakse,malen je i dosta brz...ako netko ima drugu preporuku neka samo kaže.

 

Isto tako, koliko sam razmuio PyGame je skup "knjiga" koji su svojevrsni "produžetak" Pythona koji olakšava izradu igara?

 Imaš Eclipse i plugin za njega (neznam ime plugina),Komodo.Ima ih još nekolicina (PythonWin,PythonCard....) ali mislim da su prva dva najbolja.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 19:51 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
Python

Heh, znači Eclipse je za Python nešto kao Visual Studio C++ za C++ ? :)

Ne preporuča se baš korištenje IDLE-a(IDE od Pythona ugrađeni), šta mu fali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
ReiKo kaže...

Heh, znači Eclipse je za Python nešto kao Visual Studio C++ za C++ ? :)

Ne preporuča se baš korištenje IDLE-a(IDE od Pythona ugrađeni), šta mu fali?

 Misliš Visual C++ Express edition? Nespretna je ta usporedba jer Eclipse se bazira na plugin-ovima. Imaš pluginove za PHP a osim toga možeš skinuti verziju Eclipse-a za C/C++, Javu i COBOL. Inače sam Eclipse je napisan u Javi (ako se ne varam) pa možmo reći da mu je to primarna svrha (razvoj Java aplikacija) ali vrlo je fleksibilan. Ne bih se upuštao u usporedbe Eclipse vs Visual Studio iako sam mišljenja da je VS napredniji. IDLE je ok, za početno učenje ali malo se zna čudno ponašati (smrzavanje) ali inače ne fali mu ništa dok ne počneš nešto ozbiljnije raditi, znači za učenje sasvim ok.

@fps_gamer ; se inače ne koristi ali kod će raditi normalno i sa ;

*edit hm u Eclipse-u kod sa ; radi normalno, u IDLE-u ne.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 21:54 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
ReiKo kaže...

Heh, znači Eclipse je za Python nešto kao Visual Studio C++ za C++ ? :)

Ne preporuča se baš korištenje IDLE-a(IDE od Pythona ugrađeni), šta mu fali?

eclipse je IDE koji je bio ispočetka namijenjen javi, ali trebalo je dodati plugins za vizualne komponente.
nakon toga su napisani pluginsi za ostale jezike.nije kao visual studio, jer nemas vizualne komponente za python.

također za visual studio imaš dodatak za python, tako da možeš koristiti forme i ostalo na  pythonu.
s ove stranice skines program.a  s MS stranice isolated visual studio koji je basplatan.

 

http://www.codeplex.com/IronPython/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=5141

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=aca38719-f449-4937-9bac-45a9f8a73822&displaylang=en#Overview

 

evo slikica

http://msdn.microsoft.com/en-us/vstudio/bb510103.vss_IronPython_large.jpg

 

isprobao sam i nije bog zna šta.nema baš dokumentacije itd...

 

http://www.codeplex.com/IronPythonStudio

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 21:52 (MarkoCro).
16 godina
neaktivan
offline
Python

Prema tome, "izvorni" Eclipse bez plugina radi samo za pisanje Java koda, a ako hocu pisati Python code prvo moram skinut Python plugin za Eclipse i dodati ga u Eclipse?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
ReiKo kaže...

Prema tome, "izvorni" Eclipse bez plugina radi samo za pisanje Java koda, a ako hocu pisati Python code prvo moram skinut Python plugin za Eclipse i dodati ga u Eclipse?

 Da. Plugin se zove PyDev. Ovdje imaš upute kako skinuti i podesiti.


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 22:10 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
nisam znao da radi samo je malo zbunjujuce bez ; ako si presao sa C++a...

jezik je vrlo dobar...
16 godina
protjeran
offline
RE: Python

Imas i python modul i shell za symbian. Odlican jezik, vrijedan ucenja

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2008 3:20 (bestia).
16 godina
neaktivan
offline
Python

Na preprouku kolege koristim WingIDE pa ćemo vidjeti kako će me on poslužiti iako moram priznati da me nakon rada s C++-om neke stvari u Pythonu znaju buniti ali ništa strašno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
i mene su bile...
16 godina
offline
Python

Koliko bi bilo teško/jednostavno napisati Python GUI apliaciju za više platformi (win, linux, mac..)?

 

btw. civilizacija 3 ja napisana u pitonu Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
kowach kaže...

Koliko bi bilo teško/jednostavno napisati Python GUI apliaciju za više platformi (win, linux, mac..)?

 

btw. civilizacija 3 ja napisana u pitonu Smijeh

 www.wxpython.org -> jako dbar framework za izradu gui-a pod pythonom.
jako je lagan i dilazi sa dosta primjera, praktički za svaku kontrolu(komponentu) imaš primjer.
docks and demos.

nije cijela civilizacija pisana u pythonu.

za igrice imaš pygame modul.

http://www.pygame.org/news.html

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
tocno...

marko@ znas python-pygame?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
fps_gamer kaže...
tocno...

marko@ znas python-pygame?
 proučavam python, a izrada igrica me ne zanima.
samo što nemam baš puno vremena za sebe.
ono što mene zanima jest programiranje OOP.
.net, python i perl.
16 godina
neaktivan
offline
Python

S obzirom da me dosta ljudi tražilo, uploado sam još neke knjige od Pythonu na RS zainteresirani neka se jave na PM.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python

ako kome trebaju kakve knjige, neka se jave.

.net(vb.net,C#)

java

python

perl

linux

i imam jednu knjigu o kompresiji podataka.

obrađeni su metode za sažimanje.

knjiga se zove "Fundamental Data Compression.pdf"

16 godina
neaktivan
offline
Python

imam ja nekih 20 GB knjiga raznih područja!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Python

kada su vec ljudi poceli.... iako je offtopic

imam knjige o algoritmima, jedno 15tak njih,
o php-u, od nekih jednostavnijih, do par naprednih kao programming patterns for php, advanced security in php itd
i par njih o phytonu.... koje sad dobio od PROTECTORA.....(tnx protector)
i knjiga dve o apachu mi se upravo skidaju sa torrenta....

 

Slobodno me PM

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python

ur welcomeCool

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
a da otvorimo novu temu za knjige?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice