Prikaz videa u asp.net i c#

poruka: 7
|
čitano: 1.528
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Prikaz videa u asp.net i c#

Radim neki site u asp.net 4.0 i c# i morao bi prikazati jedan video na jednoj od stranica.

dali netko zna kako bi se to najlakše izvelo,tj u kojem formatu.

Zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prikaz videa u asp.net i c#

Šta baš nitko nema savjet?

16 godina
offline
Prikaz videa u asp.net i c#

Google daje nekoliko rezultata pa pogledaj ako sam te dobro razumio što želiš.

 

Ili Microsoft i Microsoft_1, možda pomogne.

Sve je moguće... ako ne znate o čemu pričate.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prikaz videa u asp.net i c#
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prikaz videa u asp.net i c#

Ovo sam sve vidio,dali netko ima iskustva sa prikazivanjem .flv file

čini mi se riskantno stavljati wmp file jer u drugim browserima ako sam ja dobro shvatio nema podrške za tu vrstu videa.

Imam jedan svoj video koji bi htio da korisnik, ako želi klikne play i pogleda ga.Nebi sa youtouba vukao nit bi ga mjenjao jer su to neke upute za korištenje,

snimka je sa desktop recordera i mogu je convertirati u šta god želim.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prikaz videa u asp.net i c#
ribar 1 kaže...

Ovo sam sve vidio,dali netko ima iskustva sa prikazivanjem .flv file

Koliko ja znam, flv format bez flash playera ne mozes drukcije prikazati u browseru (iako bi osobe s linuxom mogle nesto mozda iskemijati ako preusmjere takav video u VLC, ali to je hack), jer niti jedan browser ne podrzava flv format sam po sebi. Dakle ako ces ici tim putem treba ti nekakav video player u flashu koji ce ti reproducirati taj .flv fajl. Npr flowplayer. To ti je mozda najbezbolniji nacin buduci da je flash rasiren kao korov.

 

ribar 1 kaže...

čini mi se riskantno stavljati wmp file jer u drugim browserima ako sam ja dobro shvatio nema podrške za tu vrstu videa.

Firefox korisnici (a pretpostavljam i korisnici ostalih browsera) na windowsima mogucnost instalirati ActiveX kontrolu koja omogucuje reprodukciju windows media formata unutar tih browsera. IE, naravno, vec dolazi s podrskom za taj format.

 

ribar 1 kaže...
Imam jedan svoj video koji bi htio da korisnik, ako želi klikne play i pogleda ga.Nebi sa youtouba vukao nit bi ga mjenjao jer su to neke upute za korištenje,

snimka je sa desktop recordera i mogu je convertirati u šta god želim.

Jesi li razmislio o HTML5 video podrsci? Naime IE, Chrome, Firefox i Opera svi podrzavaju HTML5 video, samo sto se razlikuju u formatima. IE (i Safari?) koristi h264 codec/mpeg container. Firefox (pocevsi sa verzijom 4.0), Chrome i Opera (pocevsi sa verzijom 10.60) koriste VP8 codec/matroska container (iliti WebM). Dok starije verzije tih browsera imaju podrsku samo za Theora codec/Ogg container format.

 

Djeluje prilicno zbunjujuce zbog nemogucnosti da se postigne dogovor oko formata, ali za web developera izgleda da i nije tako komplicirano:

http://www.w3schools.com/html5/html5_video.asp

 

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 18:16 (rustweaver).
13 godina
neaktivan
offline
Prikaz videa u asp.net i c#

Zahvaljujem na iscrpnom odgovoru i nakon duge potražnje skužio sam da mi je najjednostavnije to napraviti preko youtoube-a.

Kod flash playera tj kontrole za prikazivanje .swf fila na asp.net je bio problem što sve kontrole ,a probao sam ih dosta prikazuju 

video od pageloada bez stanke,tj klijent ne može kliknuti i pogledati video ako želi nego se vrti stalno a to nisam htio.

Kod html5 je problem što moraš imati na site sve formate i pozivati ih za pojedini browser a to povećava site jer video od 5min u svim formatima 

je brdo mb.Sa wmp je ok za ie ali za druge ,pogotovo chrome, je mala šansa da će korisnik skidati i instalirati zbog  mog videa tako da 

mislim da je ovo najbezbolnije riješenje.Ako nekome treba detaljniji opis neka se slobodno javi,ono što sam istraživao ću rado podijeliti

 

Hvala još jednom

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice