Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

poruka: 87
|
čitano: 25.804
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Zanima me što mislite o ovoj matičnoj ploči, za moju konfiguraciju (moj PC). Proučio sam karakteristike ploče mislim da je uredu, ali me posebno zanimaju mogučnosti za overclock i otključavanje jezgara (ukoliko bude moguće s mojim procesorom).

Slobodno preporučite neku ploču ako mislite da je bolja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 2:00 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Ponajbolja ploča za koju sam danas cuo. Ali tek je 2:08 Osmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
godo kaže...

Zanima me što mislite o ovoj matičnoj ploči, za moju konfiguraciju (moj PC). Proučio sam karakteristike ploče mislim da je uredu, ali me posebno zanimaju mogučnosti za overclock i otključavanje jezgara (ukoliko bude moguće s mojim procesorom).

Slobodno preporučite neku ploču ako mislite da je bolja.

Dobra maticna ploca za ne puno love i sa svim mogucnostima koje ti trebaju, pa normalno i otkljucavanje dodatnih jezgri ak imas srece bolja ti ne treba uopce zapravo. Ja ju imam i zadovoljan sam nema problema, a kaj se tice klokanja za to je itekak dobra nema frke evo vidi kak je to kod mene proc je inace na defoltu 2.8 ghz.Cool

14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

I od mene samo pohvale za ploču.Ponosni sam vlasnik iste,zadovoljan,takoće pogotovo kod clockanja jer je sve jednostavno,da jednostavnije nemože biti.Preporuka,slobodno ju ubodi,nećeš požaliti...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Sve najbolje o ploči. Prodao na tone, dobra, stabilna, ocabilna,

sve što trebaš -> imaš na njoj.

 

Za malo para mnogo muzike.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Super. Baš ono što sam htio čuti. Smijeh Nego, možete li mi možda izdvojiti neku ploču od asusa, msi-a ili gigabyta koja je otprilike u istom cjenovnom rangu sa ovom ASRockovom, ali sa naravno što sličnijim mogučnostima po pitanju OC-a i otključavanja. 

Ako može usporedba ASRockice sa ovom GIGABYTE GA-MA770-UD3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Kupuj.

Jeftino a kvalitetno.

Nuff said.

 

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
godo kaže...

Super. Baš ono što sam htio čuti. Smijeh Nego, možete li mi možda izdvojiti neku ploču od asusa, msi-a ili gigabyta koja je otprilike u istom cjenovnom rangu sa ovom ASRockovom, ali sa naravno što sličnijim mogučnostima po pitanju OC-a i otključavanja. 

Ako može usporedba ASRockice sa ovom GIGABYTE GA-MA770-UD3.

Ja imam tu gigabyteicu i ploča je ok ali ako misliš clockat ju zaobiđi. Ploča dosta overvolta... imam phenoma x3 720 i defaultni napon mu je 1.325 V

a ploča mu konstantno daje barem 1.392 V a ponekad se popne i do 1.408 V. Ne znam jesu li sve takve ali eto ja sam pogodio loš primjerak.

 

Što se tiče otključavanja kod gigabyetice treba pazit da je rev. 2 jer one imaju SB710 i acc. Moja je rev. 1 pa toga nema.

 

Ugl, mislim da ti je bolji izbor ta asrockica...

15 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Imam samo riječi hvale za tu ploču. Odlična, povoljna i pouzdana, mnogo opcija u BIOSu, ne radi nikakve probleme. Čak je i zvučna kartica iznenađujuće dobra u usporedbi s drugim intergriranim. Dovoljno portova i utora za sve, CrossFire... Ma MBO je perfektna. I sam ju imam...

Prodajem razne računalne komponente, sastavljam konfiguracije i ponude, detekcija i otklanjanje kvarova, čišćenje računala od virusa, reinstalacija Windowsa i drugih OS-a. Obratite mi se na PM.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Ja sam isto odnedavno (prije dva dana) njezin ponosni vlasnik.ogu reci da sam zasad zadovoljan.Nikakvih problema.Za overclokiranje ti ne mogu nista reci jer jos nisam pokusavao a i necu.To cu tek raditi kad malo mi komp zastari za koju godinu.

Don't drink and drive just smoke and fly !!!!! // http://www.e-castig.com/index.php?r=4y5Y
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

ja ju imam isto i oduševljen sam snjom!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Hvala svima na odgovorima.

Zanima me još dali će ova ASRock ploča. pošto ima socket AM2+, moći izvući svu snagu koju nudi moj procesor (AM3).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
godo kaže...

Hvala svima na odgovorima.

Zanima me još dali će ova ASRock ploča. pošto ima socket AM2+, moći izvući svu snagu koju nudi moj procesor (AM3).

Moci ce normalno nema tu opipljive razlike baš, osim kaj AM3 socket koristi brzu DDR3 memoriju ali ostalo je sve isto uglavnom.Cool

16 godina
online
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Ploča je dobra. I sam ju imam.

Nikakvih problema s njom od kako sam ju kupio, a to je od pred kraj 8. mjeseca prošle godine.

Uredno drži komponente koje imam, sve radi kako spada, bios je bogat svim viđenim i neviđenim opcijama, stabilnost nije upitna, lijepo izgleda, layot joj je dobar (raspored konektora i elekronike), zvučna je jedna od boljih integriranih (najjačai VIA HDAudio čip), cijena je predobra.

Ukratko kvalitetna i bogata ploča za sitno para. Can't be better.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Kad smo od integriranih zvučnih, Realtec (koja je na Gigabyte ploči) ima 10puta kvaliteniji zvuk od VIA rješenja...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
bik kaže...

Kad smo od integriranih zvučnih, Realtec (koja je na Gigabyte ploči) ima 10puta kvaliteniji zvuk od VIA rješenja...

 

Kak si dosel do te racunice od 10x bolje po kojoj formuli,Smijeh VIA HD Audio tj cip T1708S koji se nalazi na puno maticnih ploca ima dobar zvuk nema tu problema.Cool Ja sam na prosloj maticnoj ploci imal Realtek zvuk pa mogu usporedit itekak jer slusam mjuzu preko Mission zvucnika, a treba reci da nisu sva zvucna integrirana rjesenja od Realtek uopce ista po kvaliteti da ne bi bilo zabune. Ta dva proizvođaca su i najbolji u integriranim zvucnim rjesenjima, i nema neke bitne razlike ak spadaju u istu seriju i klasu pa ti ono 10x zvuci ko iz zone sumraka izjava.Cool

15 godina
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Ja sam sebi skinuo modane realtekove x-fi drivere, primjeti se malo bolji zvuk. To u kombinaciji sa foobarom i onim channel mixer addonom moji zvučnici logitech x-530 puštaju napokon stereo muziku kak treba na sve zvučnike.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Zbog čega je ova ASRock ploča bolja od npr. MSI 770T-C45?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
godo kaže...

Zbog čega je ova ASRock ploča bolja od npr. MSI 770T-C45?

Bolja je po cijeni. MSI super izgleda, čak bi rekao da je i OK ploča, ali malo više overvolta.

 

Jučer sam vozio 545 x4 @ 3.6GHz, točno 1.35V na CPU-Z u stresu.

 

Dok MSI baš ta koja navodiš ide na 1.41V.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
rambox kaže...
godo kaže...

Zanima me što mislite o ovoj matičnoj ploči, za moju konfiguraciju (moj PC). Proučio sam karakteristike ploče mislim da je uredu, ali me posebno zanimaju mogučnosti za overclock i otključavanje jezgara (ukoliko bude moguće s mojim procesorom).

Slobodno preporučite neku ploču ako mislite da je bolja.

Dobra maticna ploca za ne puno love i sa svim mogucnostima koje ti trebaju, pa normalno i otkljucavanje dodatnih jezgri ak imas srece bolja ti ne treba uopce zapravo. Ja ju imam i zadovoljan sam nema problema, a kaj se tice klokanja za to je itekak dobra nema frke evo vidi kak je to kod mene proc je inace na defoltu 2.8 ghz.Cool

Na tvojoj slici CPU-Z-a pod Soutbridge piše SB750. Zar ne bi trebao biti SB710. Ima li to možda veze s verzijom BIOS-a?

14 godina
protjeran
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Kod svih ASRockica sa SB710 piše SB750.

Meni se čini da AMD kao i Intel kaljaši chipeste pomoću BIOS-a.

 

Recimo P45 i P45 se ne razlikuju, kad flashneš BIOS od P43 ploče na P45.

Sve iste pogodnosti. A P43DE se lako flashne baš u P45DE i radi super.

 

Nemam pojma zašto mi uvjek piše SB750. Uglavnom imao sam sve BIOS-e, od 1.00 do zadnjeg, s tim da sam koristio

i 1.42 kojeg mi je ASRock mailao, da pre-testam CACC funkciju. I to mi je još bio najbolji BIOS.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Što je sa CF-om. Jedan slot je x16, a drugi x4. Kako će to funkcionirati u CF-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
godo kaže...

Što je sa CF-om. Jedan slot je x16, a drugi x4. Kako će to funkcionirati u CF-u?

najnormalnije. uvijek dolazi do pada performansi, tj. nikad nije 100% iskorištenost, pa tako nije ni tu...

Prodajem razne računalne komponente, sastavljam konfiguracije i ponude, detekcija i otklanjanje kvarova, čišćenje računala od virusa, reinstalacija Windowsa i drugih OS-a. Obratite mi se na PM.
14 godina
protjeran
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
godo kaže...

Što je sa CF-om. Jedan slot je x16, a drugi x4. Kako će to funkcionirati u CF-u?

Ne vjerujem da ćeš ga ti ikad raditi.

1. 4850HD je nedobavljiva nova.

2. Prodaš svoju i dodaš još malo, te uzmeš jednu karticu koja je bolja od dvije 4850HD.

3. Potrošnja i performanse će ti biti bolje sa jednom novom nego dvije stare grafulje.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
kupio sam phenoma 955 i radeon 5850, dal bi ova ploca bila uredu, ako bi clockao to bilo kasnije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

To ti je kao da kažeš kupio sam Ferrari, da li je to u redu za vozit 300 na sat po gradu kasnije? :) Kako Ferrariju treba adekvatna trkaća staza za 300 na sat, tako tebi treba adekvatna matična ploča, nije Asrockica loša, pogotovo ne za neki sramežljivi overclock ali odličan procesor traži odličnu ploču ako očekuješ nešto konkretnije od procesora

AMD / ATI all the way
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
ljudi pišu da je ploča dobra, a po cijeni je 200kn ispod gigabyta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+

Ova je ploča definitivno BestBuy. Ali pitanje je što ti želiš, jer ova ploča je AM2+, ne AM3 što znači da ćeš morati koristiti DDR2 memoriju. Možda je bolje, čisto zbog budućnosti i nadogradnje uzeti neku AM3 ploču, a ako hoćeš najjaču ploču (koja među ostalim nudi USB 3.0 i SATA 6gb/s) za AM3 imaš u novom BUGu ASUS M4A89GTD PRO/USB3 za nekih 1200 kn, a vjerujem da će cijene uskoro i pasti... Ona ti nudi 6 SATA 6GB/s utora, 2 PCI-E x16 utora, a i odličan je overclocker. No kao što rekoh, sve ovisi o tome što ti želiš...

Prodajem razne računalne komponente, sastavljam konfiguracije i ponude, detekcija i otklanjanje kvarova, čišćenje računala od virusa, reinstalacija Windowsa i drugih OS-a. Obratite mi se na PM.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
Cele303 kaže...

To ti je kao da kažeš kupio sam Ferrari, da li je to u redu za vozit 300 na sat po gradu kasnije? :) Kako Ferrariju treba adekvatna trkaća staza za 300 na sat, tako tebi treba adekvatna matična ploča, nije Asrockica loša, pogotovo ne za neki sramežljivi overclock ali odličan procesor traži odličnu ploču ako očekuješ nešto konkretnije od procesora

bravo,već dugo nisam ćuo bolje i logićnije objašnjenje s kojim se potpuno slažem

mbo je super po toj cijeni za prosijećnog korisnika ali zanešto više treba ipak nešto bolje!

I'm too old for this shit
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o matičnoj ploči ASRock A770DE+
ja bi uzeo ASRock A770DE AM3 / DDR 3 varijantu ploče :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice