MBO za budućnost

poruka: 36
|
čitano: 7.100
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
MBO za budućnost

ne planiram kupovati novu konfu nakon ove jos neko vrijeme, pa mislim dali mi je pametnije ic na quad core intel ili na hexa core AMD...

ako cu ic na intel mislio sam uzet ovu ili ovu plocu, dolje je text od druge, i pise da podrzava quad SLI, sto to znaci, i koju mi preporucate?

i dali da uzmem i5-760 ili X6 1075T, posto ne planiram uzimat novi procesor jos neko vrijeme... (barem 2-3godine)

 

to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
MBO za budućnost

po meni je x6 isplativiji za budućnost

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
MBO za budućnost
Iako ne preferiram AMD-a,moj glas ovaj puta također ide X6-ici.
I'll be back
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
MBO za budućnost

Takodjer, prije sam non stop uzimao intela. Sda imam Q6600, ali nakon njega cu najvjerovatnije ubost X6.

 

Edit: a da pricekas ovo:

http://www.zdnet.com/blog/computers/amd-releases-its-fastest-desktop-processor-ever-the-six-core-phenom-ii-x6-1100t-black-edition/4382

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 9:32 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MBO za budućnost

Dugoročno ... što god kupiš sada (Intel ili AMD), nećeš moći staviti novi procesor za koji mjesec (Sandy Bridge ili Bulldozer). Toliko o mogućnosti upgrade-a, obje platforme su na zalazu. Intel mijenja platformu za mjesec dana, AMD kasno na proljeće.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 9:40 (stef).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
znam tnakir vidio sam taj proc, ali kolika ce biti cijena, ja komp kupujem vjerojatno prije nove godine, a nemogu za proc dati vise od 2 000
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
1337Code_breaker kaže...
znam tnakir vidio sam taj proc, ali kolika ce biti cijena, ja komp kupujem vjerojatno prije nove godine, a nemogu za proc dati vise od 2 000

Pa vamo ti pise da je ocekivana cijena $300 sta nije puno.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
vani ili kod nas...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
1337Code_breaker kaže...
vani ili kod nas...

Vani {#}

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
a kolko ce vijerojatno bit kod nas?
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
15 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost

Barem duplo!! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
kizo2703 kaže...

Barem duplo!! {#}

Nezna, ja uzimam u Asbisa, dodje me poprilicno jeftinije nego sto je po shopovima u RH.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
ako je 1090t 1450kn onda ce ovaj bit oko 1600.
WHAZAAAAAAAAAAAP!!!!!!!
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
8ax kaže...
ako je 1090t 1450kn onda ce ovaj bit oko 1600.

Najjeftiniji 1090T je 1676kn, pobrkao si očito sa x6 1075T koji je najjeftiniji u protisu, 1420kn i tog uzimam.

 

Baš sam išao gledat dali mogu uzet šta od intela, kad ono sve skupo ko sam vrag, core i3 košta 900kn ROFL, i5 1400-1500kn + matičn malo skuplja i obavezni ddr3 ram-i tak da mi uopće nije upao u jednadžbu.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
Hyperion kaže...

 

Baš sam išao gledat dali mogu uzet šta od intela, kad ono sve skupo ko sam vrag, core i3 košta 900kn ROFL, i5 1400-1500kn + matičn malo skuplja i obavezni ddr3 ram-i tak da mi uopće nije upao u jednadžbu.

Ma da, Intel stvarno pretjeruje sa cijenama. Iduca konfa koju budem uzimao ce definitivno biti Amd, iako sam intelov fan :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
tnakir kaže...
kizo2703 kaže...

Barem duplo!! {#}

Nezna, ja uzimam u Asbisa, dodje me poprilicno jeftinije nego sto je po shopovima u RH.

mozda glupo pitanje, ali kako? Jel imaju oni neku maloprodaju?

15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
deyooo kaže...
tnakir kaže...
kizo2703 kaže...

Barem duplo!! {#}

Nezna, ja uzimam u Asbisa, dodje me poprilicno jeftinije nego sto je po shopovima u RH.

mozda glupo pitanje, ali kako? Jel imaju oni neku maloprodaju?

Ne. Veleprodaju.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost

Onda žali bože uopće spominjanja!

 

Kaj bi sad trebali otvoriti firme da bi mogli kupovat kod njih?! I cijene su u dolarima ,kaj smo u USA?!

 

Ne znam ,ti ili imaš firmu ili možeš kupit preko firme u kojoj radiš ,ali svejedno ,na kraju netko ipak MORA platiti PDV i ostala davanja.

A kad preračunaš ,za običnog smrtnika u HR to na kraju dođe isto ko i u nekom dućanu!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2010 14:04 (kizo2703).
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
1337Code_breaker kaže...

ne planiram kupovati novu konfu nakon ove jos neko vrijeme, pa mislim dali mi je pametnije ic na quad core intel ili na hexa core AMD...

ako cu ic na intel mislio sam uzet ovu ili ovu plocu, dolje je text od druge, i pise da podrzava quad SLI, sto to znaci, i koju mi preporucate?

i dali da uzmem i5-760 ili X6 1075T, posto ne planiram uzimat novi procesor jos neko vrijeme... (barem 2-3godine)

 


neki se neće složiti samnom, ali ovako
nemoj se opterećivati sa MBO
kupi sada optimalnu konfiguraciju za koju misliš da će ti biti dovoljna za 3 do 4 godine
Nemoj kupovati neku über MBO da ćeš nadograđivati jer 99% ljudi nikad ne nadograđuje računalo

1. zato jer nema potrebe (sasvim dobro radi i naprosto se ekonomski ne isplati)
2. kad nakon 3 ili 4 godine požele nadogradnju skuže da nema više CPU ili VGA za njegovu ploču i da svejedno mora sve kupiti novo.
za one kraćeg pamćenja spomenuti ću 1997 godinu

Intel SLOT 1 (revolucionarni slot, stari slotovi su prespori i smeće, nikad se više nećemo na staro vratiti, ovo je socket za idućih 20 godina) u zagradi su samo neke od Intelovih parola u to doba

Rezultat, vrlo brzo izašao je P4 na koji nije bio slot 1 i tako do danas je intel u 15 ak godina promijenio
 Slot 1 - 1997
 Socket 370 - 1999
 Socket 423 - 2000
 Socket 478 - 2000
 LGA 775 - 2004
 LGA 1156 - 2009
 LGA 1366 - 2008
 LGA 1155 - 2011 ? ( najavi iduće godine za 1 Quartal)
iz svega slijedi:
nadogradnja je moguća ako je u vrlo kratkom periodu, ako nisi programer u 3D koji svakih 3 do 4 mjeseda mijenja računalo,
inače misao za nadogradnju je samo teoretska, jer dok odlučiš kupiti novo, treba ti sve novo....
Znači zaključak
CPU i MBO kupuješ kao optimalan par sad (nemoj bezveze trošiti lovu na MBO za eventualnu nadogradnju koju najvjerojatnije nećeš moći napraviti jer ćeš opet sve kupiti novo)

15 godina
offline
MBO za budućnost

sve je to istina, ali opet je ljepo imati mogućnost parcijalne nadogradnje kompa... a ne promjeniti pola konfiguracije ako recimo hoću jači procesor.

ČVARCI ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2010 15:28 (sokre).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
kizo2703 kaže...

Onda žali bože uopće spominjanja!

 

Kaj bi sad trebali otvoriti firme da bi mogli kupovat kod njih?! I cijene su u dolarima ,kaj smo u USA?!

 

Ne znam ,ti ili imaš firmu ili možeš kupit preko firme u kojoj radiš ,ali svejedno ,na kraju netko ipak MORA platiti PDV i ostala davanja.

A kad preračunaš ,za običnog smrtnika u HR to na kraju dođe isto ko i u nekom dućanu!

i do 30% jeftinije

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
sokre kaže...

sve je to istina, ali opet je ljepo imati mogućnost parcijalne nadogradnje kompa... a ne promjeniti pola konfiguracije ako recimo hoću jači procesor.

pa gle ako je za iduću godinu najavljen novi intel socket znaš kaj to znači?

sadašnja naj ploča koju možeš kupiti za 4000 kuna (mislim da su to gamer asus) iste sekunde je zastarila čim se pojavi novi socket.

intel će prestati proizvoditi i3, i5 i i7 na sadašnjim socketima i prebaciti ih na nove.

i kaj ćeš onda nadograđivati i kako?

 

15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
Darky kaže...
sokre kaže...

sve je to istina, ali opet je ljepo imati mogućnost parcijalne nadogradnje kompa... a ne promjeniti pola konfiguracije ako recimo hoću jači procesor.

pa gle ako je za iduću godinu najavljen novi intel socket znaš kaj to znači?

sadašnja naj ploča koju možeš kupiti za 4000 kuna (mislim da su to gamer asus) iste sekunde je zastarila čim se pojavi novi socket.

intel će prestati proizvoditi i3, i5 i i7 na sadašnjim socketima i prebaciti ih na nove.

i kaj ćeš onda nadograđivati i kako?

 

pardon govorim o AMD pločama.

 

intel i parcijalna nadogadnja njihovih platformi neidu ruku pod ruku.

ČVARCI= ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2010 15:39 (sokre).
15 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
tnakir kaže...

i do 30% jeftinije

Dobro ,super - ALI - i dalje ostaje jedan problem : kaj to vrijedi nekome tko nema firmu ili barem dobrog šefa koji će mu to omogućit??

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
offline
RE: MBO za budućnost
kizo2703 kaže...
tnakir kaže...

i do 30% jeftinije

Dobro ,super - ALI - i dalje ostaje jedan problem : kaj to vrijedi nekome tko nema firmu ili barem dobrog šefa koji će mu to omogućit??

Da zaboravimo na ovaj offtopici da damo covjeku konkretan odgovor. Mislim da ce kod nas biti oko 1600 - 1700 kn u maloprodaji. Ovaj novi X6 BE jel? :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
tnakir kaže...

Da zaboravimo na ovaj offtopici da damo covjeku konkretan odgovor. Mislim da ce kod nas biti oko 1600 - 1700 kn u maloprodaji. Ovaj novi X6 BE jel? :)

Je ,najpametnije!!

 

Nadajmo se ,iako iskreno ,za novi X6 i njegovu punu funkcionalnost trebat će i nova matična!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2010 1:26 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost

Imam isti problem kao i 1337code_breaker, planiram sad  kroz par tjedana kupit maticnu i proc a dvoumim se između i5-760 i phenoma x6 1075 T koji su tu negdje cijenom ! Planiram OC,  za i5-icu znam da se dobro kloka , i do 4 ghz-a za phenoma nisam bas upucen pa me zanima vase misljenje! Koji od ova dva uzet!? Kompjuter mi sluzi pretezito za igrice i  znam da je i5 vjerojatno bolji no vec sad igrice koriste 3 jezgre (ispravite me ako grijesim) tako da kroz godinu dvije mislim da bi phenom to puno bolje podneso zbog 2 jezgre vise!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 20:45 (marko93).
14 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
X6 ti ide jednako ko i i5, jos i vise, 4.2 + na zrak
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost

i5 760 ili phenom x6 1075T ?? {#}

14 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za budućnost
ovoso, ako oces SLI, bolje i5, ako ces ic na ati grafu, onda X6
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice