Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
win10pro kaže...

Spojio, sve radi kako treba.... osim jednog ram modula, ne prepozna ga. Dok sam vadio iz stare mbo slučajno dodirnuo pinove, moguće da je otišlo?

 

EDIT:

Izvadio pločicu van, očistio sa maramicom i radi sad.

Male su šanse ili nikakve da dodirneš pinove i da nešto spržiš, jesu struje velike ali je malen napon.

PS: Vidio sam da si sada Editovao. Sorry.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 12:26 (Envy).
3 godine
offline
Intel i5 Club

Imam Intel Core i5 6600 Skylake ,za sad gura sve .Papreno sam ga platio cim je izasao ali neka...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Zavisi za sta ga koristis ali imao bi daleko bolje performanse u raznim programima/igrama sa procesorom koji ima HT/SMT.Ovako ga je nazalost vrijeme vec zgazilo.(barem u mojim ocima).

3 godine
offline
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Zavisi za sta ga koristis ali imao bi daleko bolje performanse u raznim programima/igrama sa procesorom koji ima HT/SMT.Ovako ga je nazalost vrijeme vec zgazilo.(barem u mojim ocima).

 Ako meni kazes,bitno mi je da pokrece igre +Radeon 470 4GB ,sad frame gore dolje ,nije mi bitno...

16 godina
offline
Intel i5 Club

Švapski Mindfactory ili joj za Rocket Lake, eto kolko se dobro prodaju Raketlini.Čitaba za prošli četvrti mjesec, kaj napisati osim vrlo mizerne prodajne brojke za Raketline.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/n39hxn/amdintel_cpu_sales_mindfactory_for_april_2021/

 

 

 

Prije mjesec dana Mindfactory u prodaju ubacuje i Renoir APU R5 4650G.Trenutno je rasprodan, ali obratimo pažnju na broj prodanih komada pa to usporedimo sa 400komada prodanih Raketlina.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-4650G-4-3GHz-So-AM4-11MB-Cache--Tray-_1370228.html

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 4 hvala 0
4 godine
offline
Intel i5 Club

 

Potegnuo konacno i naruceno:

 

INTEL Core i5-11400F 2.6GHz LGA1200 Box - 1.241,41 Kn

ASROCK B560 STEEL LEGEND LGA1200 DDR4 - 1.087,27 Kn

 

Mislim da je trenutno zbilja best buy ulozeno/dobiveno a s obzirom da je za PC na kojem se ne radi prakticki nikakav production i stock 65W za gaming ce bit sasvim ok uz trenutnu RX480 (koja s obzirom na cirkus oko cijena grafickih ce i ostat neko vrijeme jos).

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Ivan0S kaže...

 

Potegnuo konacno i naruceno:

 

INTEL Core i5-11400F 2.6GHz LGA1200 Box - 1.241,41 Kn

ASROCK B560 STEEL LEGEND LGA1200 DDR4 - 1.087,27 Kn

 

Mislim da je trenutno zbilja best buy ulozeno/dobiveno a s obzirom da je za PC na kojem se ne radi prakticki nikakav production i stock 65W za gaming ce bit sasvim ok uz trenutnu RX480 (koja s obzirom na cirkus oko cijena grafickih ce i ostat neko vrijeme jos).

 Super cijena bar za procesor. Kad vidim kolko za  intel dođe midiocre matična odma mi se trči na wc😬. 

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ivan0S kaže...

 

Potegnuo konacno i naruceno:

 

INTEL Core i5-11400F 2.6GHz LGA1200 Box - 1.241,41 Kn

ASROCK B560 STEEL LEGEND LGA1200 DDR4 - 1.087,27 Kn

 

Mislim da je trenutno zbilja best buy ulozeno/dobiveno a s obzirom da je za PC na kojem se ne radi prakticki nikakav production i stock 65W za gaming ce bit sasvim ok uz trenutnu RX480 (koja s obzirom na cirkus oko cijena grafickih ce i ostat neko vrijeme jos).

A što nisi uzeo non-F verziju? 

4 godine
offline
Re: Intel i5 Club
BOOMboy kaže...
Ivan0S kaže...

 

Potegnuo konacno i naruceno:

 

INTEL Core i5-11400F 2.6GHz LGA1200 Box - 1.241,41 Kn

ASROCK B560 STEEL LEGEND LGA1200 DDR4 - 1.087,27 Kn

 

Mislim da je trenutno zbilja best buy ulozeno/dobiveno a s obzirom da je za PC na kojem se ne radi prakticki nikakav production i stock 65W za gaming ce bit sasvim ok uz trenutnu RX480 (koja s obzirom na cirkus oko cijena grafickih ce i ostat neko vrijeme jos).

 Super cijena bar za procesor. Kad vidim kolko za  intel dođe midiocre matična odma mi se trči na wc😬. 

 

Istina, trenutnu Z plocu sam platio svojevremeno manje od ovog ali tako doba doslo. A i s druge strane ni B550 pandan nije nesto puno povoljniji.

 

Envy kaže...
Ivan0S kaže...

 

Potegnuo konacno i naruceno:

 

INTEL Core i5-11400F 2.6GHz LGA1200 Box - 1.241,41 Kn

ASROCK B560 STEEL LEGEND LGA1200 DDR4 - 1.087,27 Kn

 

Mislim da je trenutno zbilja best buy ulozeno/dobiveno a s obzirom da je za PC na kojem se ne radi prakticki nikakav production i stock 65W za gaming ce bit sasvim ok uz trenutnu RX480 (koja s obzirom na cirkus oko cijena grafickih ce i ostat neko vrijeme jos).

A što nisi uzeo non-F verziju? 

 

Jer je dosta skuplja a ne treba mi iGPU. A u slucaju nedobog havarije uskocit ce stari Radeon HD6850. :)

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
rambox kaže...

* * *

rije mjesec dana Mindfactory u prodaju ubacuje i Renoir APU R5 4650G.Trenutno je rasprodan, ali obratimo pažnju na broj prodanih komada pa to usporedimo sa 400komada 

Tvoj post nema nikakve veze sa Intel i5 Clubom. Trebalo bi ti u najblažem slučaju pobrisati oostove.

11400 je CPU godine kao što sam i najavio i Intel popunjava GAP tamo gdje AMD-a ne postoji. I ne znam zašto uvijek moram ja potezati nepotrebnu: Intel vs. AMD priču kada je CPU x86 jedan te isti đavo.

Fazon je da 11400 dobavljiv, povoljan brz i sa mnoštvo opcija: K za oveklokiranje, F bez grafike, obični sa grafikom.
Pogledaj ovdje The Big Picture: First reviews of Intel's Core i5-11400 are in, and it's a worthy competitor to the Ryzen... | TechSpot Forums. AMD je zanemario glavnu ciljanu publiku, ili mu je tako TSMC rekao nešto kao: "ne možemo - i gotovo".

 

Daj živ bio odgovori zbog čega tolika opsjednutost tim AMD-om? Gukni barem nešto golube da te skužimo u čemu je riječ.

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ivan0S kaže...

* * * 

 

Jer je dosta skuplja a ne treba mi iGPU. A u slucaju nedobog havarije uskocit ce stari Radeon HD6850. :)

Dobar potez iskreno, jer kada izađu Intelovi CPU-ovi 14. ili 15. generacije onda Top-Kera možeš ubosti u to za jeftine pare. Tako se nadograđuje računar, a ne kupit ću 11800 pa ću za par godina nadograditi na 11900.

4 godine
offline
Re: Intel i5 Club

 

Eto ipak nista na kraju. Danas me tek zvali iz trgovine (HardSoft) da kazu kako procesora zapravo nema. Na moje pitanje kako nema jer kad sam narucivao je stajalo da je artikl dostupan i uredno sam dodao u kosaricu odgovor je bio "greska na webshopu".

 

Buduci da nisam htio da mi salju samo maticnu (koji ce mi samo maticna) ili cekat da se CPU eventualno pojavi (sto ko zna kad bi bilo a i u tom trenutku nisam htio vise imat posla s njima) odustao od narudzbe a vjerovatno i od upgrejda generalno kroz neko vrijeme s obzirom na trenutnu situaciju na trzistu.

9 godina
offline
Intel i5 Club

Ovo je ogromna razlika. Znači za ploču trebam dati koliko i za procesor da bi imao normalne perfoprmanse 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
pqweasdyxc kaže...

Ovo je ogromna razlika. Znači za ploču trebam dati koliko i za procesor da bi imao normalne perfoprmanse 

 

 

 Da Rastrošne rakete, i onda se ljudi čude zakaj Švabe(globalno je ista priča) i dalje 85% kupuju Ryzen+ jeftina B450 ili A520 matična po defoltu bez problema izgura 8/16 Zen 2 ili Zen 3 proc.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=738&jumpto=6217481&sort=asc&view=flat

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Intel i5 Club

picajzla0707  jel tvoja TUFica u rangu Tomahawk max B560 ploče? 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
cvaja997 kaže...

picajzla0707  jel tvoja TUFica u rangu Tomahawk max B560 ploče? 

 otprilike, ne znam točno koje su razlike

kod primjerice amd b450 ploča tufica je bila čak i nešto sitno bolja od hvaljene tomahawk kad sam je uzimao, ovu sam uzeo jer je bila dosta povoljna

 

EDIT

bacio sam oko na specke, tomahawk ovaj put ima jači vrm, a ima i podršku za usb 3.2 gen2×2 koju tufica nema

doduše i razlika u cijeni je poprilična, tako da baš i nisu u istoj klasi

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 19:56 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ljudi jel moguce da je i5 10500 losiji od i5 8400 u igrama? Zamjenio sam navedeni procesor i maticnu, windows je ostao stari, samo sam uradio update biosa. Nisam radio ponovnu instalaciju win, jer je OEM licenca a sve normalno radi. Osim sto u igrama ima isti prosjecni broj slicica ili cak manji za 2-3. Testirao u Red Dead Redemtion, Valhala i Forza Horizon 4. Po testovima sa youtuba 10400 bi trebao biti bolji od 8400, a 10500 jos bolji. Pa mi nije jasno kako je sve gotovo identicno kao prije, kao da nisam ni zamjenio procesor.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Koja grafička?

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Frametime ?

Edit:Koliko ja vidim razlika u vecini igara izmedu ta dva procesora je 5-10fpsa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 6:27 (MGloc).
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Da trebala bi biti razlika ipak je 2 generacije noviji procesor i jaci, medjutim ili je isti prosjecni fps ili je malo manji. Graficka je msi 1070ti. Jedino da uradim ponovno instalaciju win, ali u tom slucaju cu morati kupiti novu licencu mada ni to nije garant. 

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
systemize kaže...

Da trebala bi biti razlika ipak je 2 generacije noviji procesor i jaci, medjutim ili je isti prosjecni fps ili je malo manji. Graficka je msi 1070ti. Jedino da uradim ponovno instalaciju win, ali u tom slucaju cu morati kupiti novu licencu mada ni to nije garant. 

 Ma da ti je zadnja genracija opet ce bit par frejmova razlika, totalno ne isplativa investicija mjenjanje procesora ako je namjena gejming.A pogotovo uparena sa gtx 1070ti i nize da si uzeo 5600x isto bi imao. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 10:45 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Pa trebao bi imati nesto bolji fremerate ako se igra na 1080p ipak je 11500 snazniji i brzi cpu sa boljim ipc i hyperthreadingom. No ako je 1440p ili vise onda je normalno da se i ne vidi neko znacajnike poboljsanje.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
boxer kaže...
Pa trebao bi imati nesto bolji fremerate ako se igra na 1080p ipak je 11500 snazniji i brzi cpu sa boljim ipc i hyperthreadingom. No ako je 1440p ili vise onda je normalno da se i ne vidi neko znacajnike poboljsanje.

 koliko bolji 3 fps vise ce imati i to je to jer 6 core procesor bez problema moze zadovoljiti potrebe 1070ti i nema BN bolje mu je bilo da je zamjenio graficku nego sto je mjenjao citavu platformu ako je zelio veći frejmrate.A eto sad će u buduće znati

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Naravno, no kakva je situacija sa cijenama GPUa, preplatio bi dvostruko $$ za također par posto fpsa. Sve zavisi i od igara koje igra, neke ne favorizuju toliko HT, parsto mhz vise i nesto bolji ipc dok na nakima moze viditi dobitak u performansama.
https://m.youtube.com/wat
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
boxer kaže...
Naravno, no kakva je situacija sa cijenama GPUa, preplatio bi dvostruko $$ za također par posto fpsa. Sve zavisi i od igara koje igra, neke ne favorizuju toliko HT, parsto mhz vise i nesto bolji ipc dok na nakima moze viditi dobitak u performansama.
https://m.youtube.com/wat

Pa sad bili preplatio ili ne to je njegova stvar, ali ocito nije nista dobio sto je mjenjao platformu da je nebi se zalio da mu je isti vrag.Ali eto da je prodao gtx 1070ti i tu cijenu sto je platio novu mbo i procesor mogao je kupiti rtx 3060, malo se vise strpi i kupi je po po normalnijim cijenama nego sto su kod nas.Da je znao prije pitati nebi mu ovo bilo sto je ili ako nevjeruje samo je trebao 17 8700k ubaciti i sve bi mu bilo jasno, a opet da se nadovezem na gornji moj post 6 core procesori od 8 gen  intela pa na vise sto se tiće amd tek 6 core procesori od 3 generacije mogu maksimalno iskoristit gtx 1070ti prva i druga su na razini sanyd bridge  i haswela oni ih sapunaju.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 13:19 (dreadmoore).
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ne filozofiraj previse, nisam kupio novi procesor i plocu nego mi je zamjenjen u garanciji stari proc koji se pokvario. Ocekivao sam vece performanse jer sam gledao po testovima da je razlika 5-10fps. Ono sto sam primjetio i sto je pozitivno je rast minimalnog fps, gdje je prije bio 20 sad je 30, pa se ne osjeti ponekad trzanje. Ova MSI 1070ti je u rangu sa 2070, razlika je oko 5%, imao sam prilike je isprobati, a 3060 nije nesto puno brza od 2070. Cekam da se spuste cijene 3070 pa cu onda uraditi nadogradnju.
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Za početak napiši točni model matične, procesora i hladnjaka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 23:29 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
systemize kaže...

Da trebala bi biti razlika ipak je 2 generacije noviji procesor i jaci, medjutim ili je isti prosjecni fps ili je malo manji. Graficka je msi 1070ti. Jedino da uradim ponovno instalaciju win, ali u tom slucaju cu morati kupiti novu licencu mada ni to nije garant. 

Win licenca će ti se zalijepiti za matičnu, možeš bez problema da reinstaliraš Windowse mada ti to neće baš pomoći.
 

systemize kaže...
Ne filozofiraj previse, nisam kupio novi procesor i plocu nego mi je zamjenjen u garanciji stari proc koji se pokvario. Ocekivao sam vece performanse jer sam gledao po testovima da je razlika 5-10fps. Ono sto sam primjetio i sto je pozitivno je rast minimalnog fps, gdje je prije bio 20 sad je 30, pa se ne osjeti ponekad trzanje. Ova MSI 1070ti je u rangu sa 2070, razlika je oko 5%, imao sam prilike je isprobati, a 3060 nije nesto puno brza od 2070. Cekam da se spuste cijene 3070 pa cu onda uraditi nadogradnju.

Šta ti radiš sa računara da ti se CPU pokvari? To još godinama nisam čuo.

16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

Win licenca će ti se zalijepiti za matičnu, možeš bez problema da reinstaliraš Windowse mada ti to neće baš pomoći.
 Šta ti radiš sa računara da ti se CPU pokvari? To još godinama nisam čuo.

 Ovo za licencu mi je korisna informacija

 

Uglavnom radim video obradu, animacije i tu su mi se javili i problemi. Nakon zamjene ploce i procesora vise nemam tih problema i s te strane sam zadovoljan. Koristim obicni hladnjak, plocu gigabyte Z490 i rezoluciju 2K.

  

Znam da ne igra procesor neku veliku ulogu sto se igara tice ali sam ocekivao da ce biti nekog blagog pomaka, pa sam mislio da su mozda problem driveri (sukob stari/novi), windows ili nesto slicno al ocito je sve ok s te strane. 

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Nema filozofije to je realno stanje i ljepo od tebe što si rekao napokon o kojoj se rezzi radi međutim i na 1080p nije nešto velika razlika u max i avg fps-u samo je low fps veći u korist 10500 naspram i5 8400.A što je veća reza manji utjecaj ima procesor a vise graficka kartica.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice