Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.436
|
čitano: 2.370.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Slažem se, za 4k je dostatan, pokazuje znakove starenja, no da se izgurat...ako bi se skupili za pare pa ti uzeli nekog Ryzena bi li prihvatio 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Wiz3m4n kaže...

Slažem se, za 4k je dostatan, pokazuje znakove starenja, no da se izgurat...ako bi se skupili za pare pa ti uzeli nekog Ryzena bi li prihvatio 

 Dajem ja 50€, zao mi dijeteta više.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2024 16:01 (zabranjeniples).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Wiz3m4n kaže...

Slažem se, za 4k je dostatan, pokazuje znakove starenja, no da se izgurat...ako bi se skupili za pare pa ti uzeli nekog Ryzena bi li prihvatio 

 Ne, ja neodustajem tako lako od brenda koji me sluzio prakticki 25+g zbog tamo neke serije koja je ionako iscuclana do krajnjih tehnoloskih granica! Doci ce plavi novi i jos bolji nebrinem se, bilo bi bezveze da mi prvi Cpu (Athlon 600) bude sad i zadnji

3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sa 4070ti na 4K ionako ako 5% razlike bi dobio sa danasnjim flagship procesorima.

 

Ali sljedeci upgrade moras i grafu i platformu mijenjat.

 
2 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Loše vijesti i to pred izlazak nove platforme, kada bi se i ocekivala veca potreba za radnom snagom... Raptor situacija je uzela danak 

 

Word is that Intel will Reduce Workforce by 10,000 Jobs, Saving $10 Billion by 2025

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

ma intel je banana, uzimat nešto od njihovih procesora može samo teški fanboj

da i čekaš godinu dana od izlaska kao za niže cijene i da se provjeri jesu li 'sigurni', opet nisi siguran da te neće zahvatiti nekakva korozija, pregaranje ili poplava

a s ovakvim odnosom prema kupcima samo se još više ukapaju

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Mislim da ne postoji gluplje ljudske uvrnutosti od robovanja brendu.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Robovanje ženi 

13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Wiz3m4n kaže...

Robovanje ženi 

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Nekad bi to bila katastrofalna vest, danas, ako firma otpusti 10000 ljudi, samo joj sutra skoče akcije.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

Loše vijesti i to pred izlazak nove platforme, kada bi se i ocekivala veca potreba za radnom snagom... Raptor situacija je uzela danak 

 

Word is that Intel will Reduce Workforce by 10,000 Jobs, Saving $10 Billion by 2025

 Otkad ja govorim da ide ključ u bravu.Kad ti je konkurencija korak ispred u svim segmentima šta drugo preostaje.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma jok. Otpustiš 10000 miniona, ostalima daš zadatak da zapnu da pokriju tih 10000 i objasniš im da su srećni jer jošuvek imaju posao, profit (i dividende za deoničare). Kapitalizam 101. Nešto kao vic o dve krave, samo stvarnost.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 mjeseci
odjavljen
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

pošto nisam upoznat sa događajima kod amd-a, a treba mi info za sklapanje pc-a.

intele koristim zadnjih 15g i ovo sada što se događa je za ključ u bravu.

 

koji amd bez grafike u sebi je sada aktualan kao i5 i i7, te kada imaju dolazak nove serije i kako će se zvati... te kakvo je stanje sa socketima.. jeli smjena socketa ili nije i koji je sada socket?

 

edit:

pošto sam već pitao, a logika nalaže to pitanje.. hoće li 15th biti sa istih traka.. o tome možemo samo gatati.

stoga je najbolje sve prekrižit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2024 11:16 (Maskeron).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kome ovo nije sad razlog za napustiti brod koji tone, a može si priuštiti prelazak na evidentno puno bolji bang-for-buck, nema žaljenja.

Ovo je prevršilo svaku mjeru bahatosti korporacije

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

EDIT: Ovo je možda pre bilo pitanje za temu o Ryzenima, ali kad sam već nakuckao ovde, nek ostane.

 

Socket je AM5 i tu nema promene. Na njega sredinom meseca dolazi refresh (serija 9000 nasleđuje seriju 7000), pa treba sačekati, s tim što izgleda da ovog puta nema velikog skoka performansi i da će serija 7000 (koja je uglavnom već dosta snižena u odnosu na prvobitni MSRP) u prvom momentu biti bolji bang for buck.

 

Koji je odgovarajući ekvivalent i5 i i7 za tebe zavisi od toga za šta ti treba. Osnovna srednja klasa je Ryzen 7 7700(sa i bez X), 8 jezgara i on je trenutno vrlo povoljan, a iznad toga zavisi šta hoćeš:

  • za productivity, tj multithreaded performanse, imaš modele sa 12 (7900) i 16 (7950) jezgara
  • za igre imaš modele koji se završavaju sa X3D i imaju veliki dodatni cache koji drastično podiže performanse u gamingu i ne čini skoro ništa za ostale desktop primene (iako je ideja potekla sa servera gde taj cache takođe pomaže); tu imaš ceo raspon od 7800X3D, 7900X3D i 7950X3D, ali ako te prvenstveno zanimaju igre, ovaj "osnovni" sa 8 coreova je onaj koji želiš, iz niza razloga.

 

Slično će biti i sa novom serijom, koja prati iste konvencije, samo se menja prva cifra u oznaci modela. Napomena je da za sada neće biti X3D varijanti, tako da je moguće da će 7800X3D ostati "kralj gaminga" negde do kraja godine.

 

EDIT: Vezano za Intelovu narednu seriju, ako je deo procesora koji najviše propada ring bus koji povezuje delove procesora, za šta trenutno ima indicija, onda i naredna serija ima potencijal za probleme, jer će i kod nje ring bus biti "nakačen" na isti power plane kao i jezgra. Pozitivno je što Intel sada više zna o problemu nego kada je izlalzila prethodna serija, pa može da prilagodi napon, s tim što će verovatno postojati neki kompromis između toga šta je bezbedno i napona koje traže visoke frekvencije jezgara.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2024 11:32 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

 Otkad ja govorim da ide ključ u bravu.Kad ti je konkurencija korak ispred u svim segmentima šta drugo preostaje.

 onda je amd trebao ključ staviti u bravu davnih dana, pa su uspjeli preokrenuti situaciju

intelu preostaje gledati pad tržišnog udjela i truditi se biti konkurentni kako bi ga povratili

 

za nas kupce bolje je da imamo konkurenciju, inače nam slijede stagnacija i poskupljenja

već sad je amd zapeo na 6-core u mid range segmentu skoro isto toliko vremena koliko nas je intel zajebavao s 4core u istom segmentu

napredak u perfomansama je barem bolji nego onih famoznih 5% intela, ali istovremeno je i cijena dobrano narasla, tako da bez dobre konkurencije nema dobrih stvari za nas

Maskeron kaže...

koji amd bez grafike u sebi je sada aktualan kao i5 i i7, te kada imaju dolazak nove serije i kako će se zvati... te kakvo je stanje sa socketima.. jeli smjena socketa ili nije i koji je sada socket?

 to traži poprilično iscrpan odgovor, google je tvoj prijatelj 

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

4/4 u intelovim I5 prije pojave Ryzena je već tada bilo problematično, čak i za ispodprosječnog gamer korisnika. 6/12 danas je dovoljno za prosječnog korisnika. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

AMD je imao serije gde su performanse bile 💩, ali to se znalo i mogao si kupiti njhov tada najveći (8 core) procesor za $130, pa kome je to odgovaralo, kupovao je. Ovo da procesori crkavaju, baš se i ne sećam da su imali.

 

No slažem se sa suštinom posta. Da neko ugasi firmu zato što je jednom za*ebao, radi neke bušido filozofije ili čega već, nema smisla. Vratiš se, napraviš sledeći kako treba, i to je to. Naravno, pratiću kako će se postaviti kada su u pitanju RMA zahtevi, jer, ako ću nekad kupovati njihov proizvod, želim da znam da su što više fer prema kupcima, ali što se samog tehničkog propusta tiče, prilično je veliki, ali shit happens.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
cvaja997 kaže...

4/4 u intelovim I5 prije pojave Ryzena je već tada bilo problematično, čak i za ispodprosječnog gamer korisnika. 6/12 danas je dovoljno za prosječnog korisnika. 

 4core je svakako postao problematičan, ne toliko zbog malo jezgri koliko zbog 10-godišnje stagnacije

uostalom, intelov 4core je i nakon izlaska rajzena i dalje rasturao u igrama, pa je i iznadprosječni gejmer i dalje kupovao intela - jer je u igrama bio bolji i od prve i od druge generacije 6core rajzena

 

manje bitno, ono što je bitno je da smo istu konfiguraciju 6core procesora vidjeli na r5 1600 još davne 2017. godine i od tada nema pomaka

povećanje core counta najavljivala je baba su još prije nekoliko godina, no otkako se intel urušio dobili smo startni model u novoj seriji za 300usd i stagnaciju u broju jezgri

sve je to posljedica manjka konkurencije i pokazatelj da su to sve američke kompanije koje brinu isključivo za vlastiti profit

 

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

naravno, mislim da ce se to promjeniti tek kada izadu nove konzole, i one ih natjeraju da povecaju to malo

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja navijam za Intel, i imam njihove dionice,

ali kako će ih samo potaracat AMD sa Strixom, ajme:

 

  • 16 Zen 5 jezgri.
  • Male a moćne Zen 5 jezgre. Kao da i do sad AMD već nije bio štedljiviji, bez big.LITTLE kombinacije.
  • RDNA 3.5 grafika.
  • Samo nas Kina može spasiti ako blokira TSMC.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
cvaja997 kaže...

4/4 u intelovim I5 prije pojave Ryzena je već tada bilo problematično, čak i za ispodprosječnog gamer korisnika. 6/12 danas je dovoljno za prosječnog korisnika. 

 4core je svakako postao problematičan, ne toliko zbog malo jezgri koliko zbog 10-godišnje stagnacije

uostalom, intelov 4core je i nakon izlaska rajzena i dalje rasturao u igrama, pa je i iznadprosječni gejmer i dalje kupovao intela - jer je u igrama bio bolji i od prve i od druge generacije 6core rajzena

 

manje bitno, ono što je bitno je da smo istu konfiguraciju 6core procesora vidjeli na r5 1600 još davne 2017. godine i od tada nema pomaka

povećanje core counta najavljivala je baba su još prije nekoliko godina, no otkako se intel urušio dobili smo startni model u novoj seriji za 300usd i stagnaciju u broju jezgri

sve je to posljedica manjka konkurencije i pokazatelj da su to sve američke kompanije koje brinu isključivo za vlastiti profit

 

 Nije isto 8 jezgri Zen 2, i 6 jezgri Zen 3, iako cjenovno može biti.

Kod Intela, ajd, barem ne štede na overdriveanju tih jakih jezgri. Dok AMD papci stavljaju u mnoge laptope Zen 2 jezgre iako su im za proizvodnju jednakog troška kao Zen 3.

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Da, nikako nije isto, ali su ljudi sa 4/4 I5 imali problema sa igrama, otvorenim tabovima te upaljenim discordom. Slažem se da je to isključivo problem discorda, ali nekim prosječnim gamerima je nezamislivo igrat bez discorda. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel Lunar lake Mobile, vrlo skupo bu Intel platil kaj su ubili i HT ili SMT.

 

- 4P + 4E  8 Cores/Threads vs 4 x Zen5 + 8 x Zen5c 12/24 CPU

 

https://browser.geekbench.com/v6/cpu/compare/7102066?baseline=7141329

 

 

 

Vezano za ovu Cache razliku, žuto to nije točno jer taj AMD proc ima 24mb L3.

 

Ako su to točne brojke za taj Intel CPU, pa tu im gadno fali L2(pogotov jer je znatno brži)i L3 cache-a u usporedbi sa AMD konkurencijom.

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel ce na ovaj ili onaj način morati ispuniti RMA zahtjeve, puno skuplji po njih bi bio preko suda 

 

Intel class action lawsuit investigation begins for the company's CPU crashing and instability issues

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

I meni će picajzla da ovo nije ključ u bravu. Toliko su zabrazdili da moraju otpustit više radnika nego ih hrvatska ima.Ali opet su bahati i dalje otpuštaju one koji im zarađuju umesto da sjebu menađere tj one koji imaju milijunske plače.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2024 14:43 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sada je intel u problemu da mu otkazu ugovore veliki OEM igraci na temelju kojih i drzi market share prednost a koji su se nasli u velikim problemima sa ovim procesorima.

 

Pa na to sve ako i Arrow Lake podbaci a bude svakako, onda se moze u godinu dana prica oko market share drastično zaokrenuti. A vec smo vidjeli koliko jako raste CPU sekcija na kvartalnim izvjescima za AMD..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

pa naravno da nije za ključ u bravu, u govnima su zadnjih par godina

ne znači da se ne mogu oporaviti i biti konkurentni za dvije-tri serije ili čak sa sljedećom

 

još uvijek prodaju triput više procesora od amd-a i u server i mobile i desktop tržištu

što je amd trebao napraviti kad je desetljećima bio donji i još imao mizerni tržišni udio

 

biznis baš ne funkcionira tako

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Prodaju jer imaju ugovore. AMD tek sklapa ugovore. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
cvaja997 kaže...

Prodaju jer imaju ugovore. AMD tek sklapa ugovore. 

 to još uvijek ne mijenja činjenicu da amd godinama nije prešao 20% udjela, a konkrentan je, pa čak i nadmoćan još od 5xxx serije

i sad bi sa 80% tržišta intel trebao ključ u bravu radi ovakvih problema koji se itekako mogu riješiti

 

da bi ja sam kupovao intela u ovakvoj situaciji - nema šanse, ali malo ga pretjera s tim 'ključ u bravu' 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice