CPU I buducnost igara?

poruka: 246
|
čitano: 38.890
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
toxic kaže...
itomic009 kaže...

 Ako jedan i7 clockan na 4.7Ghz ( što je vrlo visoko ) sa svojih 8 threadova je ovako iskorišten, šta onda tu ima raditi nekakav 4 jezgreni procesor ?? Nije mi jasno šta su se svi uspjenili! Kao prvo, neće Intel ništa zaostati za AMD-om u gamingu u sljedećim godinama, a kao drugo samo oni koji su živjeli u pećini nekoj, ili koji su zadrti fanatici te neznaju razmišljat svojom glavom ni mrve su sad kao iznenađeni što će sve igre biti optimizirane za puno jezgara/threadova. Nije Intel ni u prošlosti bio "bolji" od AMD-a za igranje, nego je software bio optimiziran na ruku Intelu. Sada AMD ima primat kod konzola, a Intel ima ogroman monopol generalno te 20 puta više novaca, tako da će to sada nadoći na situaciju  da će gaming biti sličn na Intelovim i AMD-ovim višejezegrenim ( preko 4 jezgre ili threada ) procesorima, a ne kao zadnjih godina kada je umjetno ( čitaj igre programirane na ruku Intelu ) Intel bio bolji za gaming.

nije mi proc na 4.7 nego na 4.2.. krivo sam napisao pod moj pc.. 4.7 je neki maks stabilno sto sam uspio izvuc iz njega ali ga ne drzim za 24/7 takvog

 

e da volio bih znati zasto sam dobio td kad sam postao sliku zauzeca i7 3770k u crysisu? pa što i to nekome ne paše ?

Zato što su pametnjakovići u BUG-u napravili da se ne vidi tko ti je dao TU i TD, pa onda ljudi klikaju bezveze eto tak iz vica i kvare kvalitetu foruma. Jedna totalno glupa ideja su te stvari, i općenitoo tu funkciju up i down treba izbacit s foruma, i ostavit samo "Hvala".

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 19:53 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 Dobio je dva dole zato što na forumu može sudjelovat baš svatko, a to znači što kaže kolega da hrpa bisera klika bezeveze. Ovdje kad netko nešto pametno napiše, to je što se kaže "bacanje bisera pred svinje". Šta ćeš {#}.

16 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
1suky1 kaže...

Vidim da je ovdje dilema oko toga kakav cpu ce koristiti konzole i kako ce to utjecati na PC.

Prvo, ako konzola koristi 8 jezgreni procesor, najvjerojatnije ce dvije otpasti na OS i onda ce developeri moci iskoristiti samo 4-6 jezgri. Slican slucaj je sa ps3 koji koristi nesto poput jedne jezgre + 8 threads. I opet, jedno otpada na OS dok developeri mogu iskoristiti samo do 5-6 jezgri i pc igre opet rade na quad procovima bez problema (naravno uz dobar port). Sve u svemu to sto igra radi na konzoli na tih "8 jezgri" nece imat veliki utjecaj na PC. Jos da spomenem, taj cpu koji ce koristit konzola ce bit optimiziran i izradjen za tu konzolu. U nju nece ic AMD bulldozer ili tak nes nego ce ici njegova verzija, optimizirana za konzolu (da manje trosi, da se manje grije itd) koji ce vjerojatno biti i na manjem clocku. Taj osam-jezgras ce bit nekog clocka max do 3ghz koji ce opet biti u istom rangu ko neki i5/i7 ove ili sljedece generacije. 

Jaguar CPU ili jezgra je identična,Nevinašce bilo da ga imaš u Laptopu ili Tablet kompu ili u PS4  razlika postoji samo u radnim CPU frekvencijama ovisi koji model je u pitanju.Nema tu nigdje posebno izrađenog CPU, informiraj se fučkaj ga onda neče bit problema i zabluda u praksi.Jaguar CPU nemaš šta optimizirat za PS4 on je takav kakav je, samo slaži blokove ili Compute Unit oš 8 jezgri evo ih ili 10 možda 12(za servere) ili samo četri jezgre kao kod Laptopa i Tablet kompova itd.{#}

 

Jaguar CPU ne može radit na 3ghz, nije tako zamišljen niti dizajniran a kaj se tiče ove verzije na PS4 onda neče ič više od 2ghz to sigurno.Smijeh

 

Jedino šta je kod PS4 posebno i specifično, je ovakav neobičan APU+ddr5 memorija koju zajedno koriste GPU i operativni sustav plus još neke druge tehnikalije.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 20:34 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?

Zato što su pametnjakovići u BUG-u napravili da se ne vidi tko ti je dao TU i TD, pa onda ljudi klikaju bezveze eto tak iz vica i kvare kvalitetu foruma. Jedna totalno glupa ideja su te stvari, i općenitoo tu funkciju up i down treba izbacit s foruma, i ostavit samo "Hvala".

Slazem se - to sa TD i TU je najveca glupost cijelog foruma - jeftina kopija Facebooka da se podidje mainstreamu u koji se ovaj forum pretvorio.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...
Leopard_st kaže...
PR0MATRAC kaže...

A sad da se vratim na ovo sto pisem - dakle ovaj puta da bi pokazao da su moje preformanse stvarno takve kakve jesu sam snimio video !

Dakle u ovom slucaju nema mogucnosti manipulacije, video je postavljen pod mojim imenom!

Postav je maxiran koliko se moze!

Cak i mam jos bolje rezultate nego sam pisao - za vrijeme snimanja imam između 40 i 50 fps a poznato je da snimanje samo uzima od 15-20 fps!

Inace imam preko 50 do 60 fps naravno na max settings - ovo sa 2x msaa i te fore gdje advanced graphic nije postavljen na max nisam ni isprobavao jer nemam vremena!

 

 

      ovo su performanse kad nema snimanja !

 

Eto itomic nadam se da si zadovoljan i da vise neces spamati moje postove {#}

 

Jos jedna stvar video je lose kvalitete i nije fluidan te se pojavljuju odredjena vrsta zastajkivanja jer je konvertiran 2 puta zbog kompresije vrlo dobro se vidi da u tim trenutcima nema pada broja frameova, video  komprimiran - smanjen oko 100 puta- snimljen izvorno ima gotovo 1 gb - kako god nakon loada na pocetku je btoj frameova oko 35-40 nakon sto sa usao u igru se stabilizira na 40-50 a ide i do 60 naglasavam sa snimanjem! Bez snimanja je stalno oko 60!

Haj da krenemo ispocetka, na ovom video sto si postavio ima oko 10 fps, znaci da dodamo udar snimanja, to bi bilo oko 25, ja na ovoj istoj misiji imam preko 60 fps. Moj cfx setup je ok sa performansama u sto sam se uvjerio na ocn-u sa ljudima koji imaju slicne setupa.

 

Dalje ti igras na 1680x1050, ja na 1920x1080.

 

P.S. Ovaj mi video vise lici na 3dmark11 extreme kad sam testirao sa jednom hd 7950, oko 7-8 fps.

 

Oprosti jesi ti slijep - u gornjem ljevom kutu pise koliko frameova ima,

Nakon loada 35-40 kasnije se stabilizira na 40-50 - ako neznas brojeve nauci ih ako nevisis dobro kupi si naocale {#}{#}- uz to ti igras na 2xmsaa a ja na 8xmsaa kpd tebe je advanced graphic postav default - high a kod mene je sve na max tj. very high - tako da plz nemoj mi govorit o usporedbama - ja imam ovo sto imam uz snimanje koje oduzima oko 15fps i na max - da nesnimam i stavim na tvoj postav imao bi sigurno preko 25 fps vise - jbg ali tako je - ovo sto si pisao za 3570k i ovo sto si napisao za 4x7970 su jednostavno netocnosti - mislio sam o tebi da znas stvari ali nakon ovoga sa 4x 7970 da nemogu vidim da i ti pises proizvoljno uz to ovo sto si rekao za video da ima 10fps je uvredljivo kad pise koliko ima samo treba pogledati - eto toliko od mene vezano za tebe

Hvala Bogu imam dobar vid, mozda si nekako uspjeo da editjues fps, ne zanima me nacin.

 

Ali ocigledno se vidi da igra swapa podatke, jer tvoja grafa jednostavno nema dovoljno vrama za 8xmsaa, i da opet ti igras na 1680x1050, a ja na 1920x1080, dalje kako mogu znati da sve nije bilo na low, i onda stavio na very high, jer da bi se sve postavke primile, mora se izađi iz igrice i ponovo uci.

 

Ovo boldirano, pa ti ne vidis, sve se lijepo moze da vidi da je na very high.

 

Jos samo reci da u metru 2033 ima veci fps od mene, i da zaokruzimo pricu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 20:49 (Leopard_st).
15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
191x7 kaže...

Znate zašto PS3 naslovi neće raditi na PS4? Jer Cell procesor iz PS3 koristi raznorodnu (heterogenu) arhitekturu, dakle različite jezgre za različitu namjenu dok je "Jaguar" procesor s istorodnim (homogenim) jezgrama.

Ljudi jednostavno trebaju prihvatiti cinjenicu da ce konzole sada biti AMD racunala u kutiji koja necemo moci upgrade-ati bas kao i npr. AMD laptope itd (PS4 sigurno, a vrlo vjerojatno i Xbox720 koji ce jos koristiti DX jer se 90% rumora za PS4 obistinilo), takoder, vjerujem da ce im opet konzole biti primarna platforma za development igara jer im je lakse sredivati igre stalno za isti hardver, a ne za 1000 razlicitih PC konfiguracija, opet, losi portovi bi trebali biti stvar proslosti konacno.

 

Kod emulacije i portanja je najbitniji CPU..... za emuliranje PS2, GC i Wii konzola nam je prakticki potreban samo dosta dobar CPU i gotovo pa bilo kakav GPU, PS3 je mogao u pocetku pokretati PS2 igre jer je imao dodatni  "PS2 chip" u sebi, a noviji modeli (PS3) to nemaju pa zato vise i nisu kompatibilni sa PS2 igrama.

 

Razlog zasto 1st Xbox emulatori nisu toliko zazivjeli kao Atari/Sega/Nintendo/Sony emulatori je jednostavno u tome sto su mnogi odustali ili su ga optimizirali samo za neke ekskluzivne igre, a ostale igre su ionako bile dostupne na PC-u....  1st Xbox-ov problem nije bio u tome sto im je bilo tesko napraviti emulator jer je 1st Xbox koristio x86 CPU (Intel) i NV2A GPU (MS i nVidia GPU) koji je prakticki "enchached GeForce 3 GPU" (za to vrijeme je bio jaci i od mnogih PC GPU-a ako ne i jaci od SVIH PC GPU-a kada je predstavljen).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 20:38 (lovac82).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
toxic kaže...
toxic kaže...
Leopard_st kaže...

Zelio bih da se izvinim svim amd-ovcima, citao sam neke info za crysis 3 i cpu ovisnost i odlucio sam da licno testiram, i druga misija gdje ima puno trave, cpu je isao do 100%, vecinom iznad 90%, gpu usage je također opada. Tako da ispravljam moju tezu o c3 i cpu ovisnosti, igra je izuzetno cpu ovisna. Bilo bi zanimljivo kako bi se fx 83xx nasao u igri sa dvije hd 7950.

nisam do sada citao ovu temu.. pa cu popratit svoj i7 i njegov cpu usage tijekom crysisa..

eto 10 minuta druge misije.. sve jezgre su pod opterecenjem jednako, doduse nisam na vrijeme stigao print screen napravit jer sam prvo izaso iz igre pa promatrao pa onda tek lupio print screen.

Da hvala, ovo mi je trebalo, i gledao sam ti screenove sto si u crysis 3 temi postavio, imas par % veci gpu usage od mene, ocigledno ht ima efekta.

 

Iako valaj radi crysis 3 ne kupovao novi proc, svakako planiram kupiti neki i7 3930K i X79, pocetkom sljedece godine kad im cijena sleti zbog IB-E procesora. Valjda ce tada biti mnogo vise igara koje ce znati iskoristiti efektivno vise od 4 jezgre.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 21:19 (Leopard_st).
12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

http://www.tomshardware.co.uk/forum/366455-10-3570k-bottlenecking-crysis

 

Jel i ovo lazno?

 

Identicna stvar, 3570k cfx 7970 / 7950 oc i covjeku neradi - pisu mu sto sam i ja tebi da je do cfx setupa - PRED KRAJ SE JAVLJA TIP SA HD 7850 I VELI DA IMA FRAMEOVA KO JA NA 8 XMSAA - 

 

I jos velis da sam video editirao ! 

Ispricavas se amd- ovcima a ocito nije problem u procu kad i drugi imaju problema sa cfx hd 7950 i bootlnecima nevezanim izravno za zahtjevnost igre - nisko si krenuo a mislio sam visoko o tebi - pozdrav cat

Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Cini se da sam opet bio u krivu, jezik mi je prebrz u zadnje vrijeme, anyway sorry promatrac.

 

Probao sam malo vise da igram sa 8xmsaa, i gpu usage mi je sada skoro uvijek na 99%, jeftin naci da se rijesim uskog grla.

 

Fps je ok, nisam vidio da ide ispod 40.

 

Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
BlueMax kaže...
bik kaže...

Rezime ove rasprave kao i svake prije: jednog dana ce se igre optimizirati za amd-ove procesore/jezgre i onda ce amd rulati a intel ce gledati i plakat !?  pa ljudi moji to slušamo vec godinama {#}

Rezime ovoga posta je da si Intel fanboy i to ti kazem ja koji trenutno imam 5 Intel racunala. Ako ti ne mozes shvatiti da se igre optimiziraju za konzole a da je ovaj put u konzolama AMD CPU onda ne znam sta mozes shvatiti. Nekad je postojala prica (glupost) kako je Intel za posao a AMD za gamingi ta bi prica mogla doci na svoje a to znaci da cu ja imati 4 Intel racunala i jedno AMD racunalo.

Ti si veča "faca" od mene jer imaš 5 intel računala a ja samo jedno, a prije sam imao amd i imat cu ga opet ako bude bolji od intela.

Znaci igre ce biti optimizirane više za AMD , dobro nemam ništa protiv, kada ? "Ta bi prica mogla doci na svoje", da mogla jednog dana, ni tu nemam ništa protiv ali ja živim u sadašnjosti i živio sam u prošlosti, buducnost je nepredvidiva pa su to samo špekulacije!

 

ps.Intel fanboy ti u guzici {#}

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Leopard_st kaže...

Cini se da sam opet bio u krivu, jezik mi je prebrz u zadnje vrijeme, anyway sorry promatrac.

 

Probao sam malo vise da igram sa 8xmsaa, i gpu usage mi je sada skoro uvijek na 99%, jeftin naci da se rijesim uskog grla.

 

Fps je ok, nisam vidio da ide ispod 40.

 

Ma sve 5 - samo problem je u tome sto ti meni nebi povjerovao da nisam nasao ovaj link - to me smeta - ja imam i vise od 40 fps kako sam rekao oko 50 je avg mislim (bez snimanja i ostaloga) jer je moja grafa maximalno klokana ''Moj PC''

Ti i toxic me optuzite da lažem - isto kao i Stjepanj za Btf 3 a Zdenko je bio kod mene i vidio kako mi sta radi - covjeka se moze pitati - kako god hocete - ipak moram primjetiti da i neke i isprikice padaju po temama {#} - tako da velim isprike prihvacene - idemo dalje ...

 ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 23:11 (PR0MATRAC).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
bik kaže...
BlueMax kaže...
bik kaže...

Rezime ove rasprave kao i svake prije: jednog dana ce se igre optimizirati za amd-ove procesore/jezgre i onda ce amd rulati a intel ce gledati i plakat !?  pa ljudi moji to slušamo vec godinama {#}

Rezime ovoga posta je da si Intel fanboy i to ti kazem ja koji trenutno imam 5 Intel racunala. Ako ti ne mozes shvatiti da se igre optimiziraju za konzole a da je ovaj put u konzolama AMD CPU onda ne znam sta mozes shvatiti. Nekad je postojala prica (glupost) kako je Intel za posao a AMD za gamingi ta bi prica mogla doci na svoje a to znaci da cu ja imati 4 Intel racunala i jedno AMD racunalo.

Ti si veča "faca" od mene jer imaš 5 intel računala a ja samo jedno, a prije sam imao amd i imat cu ga opet ako bude bolji od intela.

Znaci igre ce biti optimizirane više za AMD , dobro nemam ništa protiv, kada ? "Ta bi prica mogla doci na svoje", da mogla jednog dana, ni tu nemam ništa protiv ali ja živim u sadašnjosti i živio sam u prošlosti, buducnost je nepredvidiva pa su to samo špekulacije!

 

ps.Intel fanboy ti u guzici {#}

 

Ti zivis u sadasnjosti? A jesi li procitao naslov teme?

Glupo da ne moze gluplje, ovakav post napisati u ovakvoj temi.

15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

ajde ne filozofiraj i izbjegavaj moje postove ako mi nemaš šta pametno za napisat. 

15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
bik kaže...

ajde ne filozofiraj i izbjegavaj moje postove ako mi nemaš šta pametno za napisat. 

"Ali posto nova generacija konzola ide sada na AMD 8 jezgrene procesore dali je pametnije za buducnost znaci sljedecih 5 godina recimo ici na AMD FX - 8350 ili na Intel 3750k?"

 

Dakle.......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

dakle odgovor na to se može zaključit iz mog prvog posta u ovoj temi.

16 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
lovac82 kaže...
bik kaže...

ajde ne filozofiraj i izbjegavaj moje postove ako mi nemaš šta pametno za napisat. 

"Ali posto nova generacija konzola ide sada na AMD 8 jezgrene procesore dali je pametnije za buducnost znaci sljedecih 5 godina recimo ici na AMD FX - 8350 ili na Intel 3750k?"

 

Dakle.......

Po toj logici treba ići na APU jer je u PS4 "procesor" u biti te sorte. Ali to nema smisla.

Kako se danas odnose i5 i FX tako će se odnositi i za 2-3 godine ti isti procesori.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Ja svakako navijam da se otvori tržište kroz dobre performanse u igrama AMD-u.

Stvarno mi nebi bilo drago da prilično dobar proizvođač hardvera završi u ropotarnici povijesti :(
A ovi TD ovi kojenetko šamara na ljude koji se trude nešto objasniti i elaborirano diskutiraju
ili postaju linkove i screenshotove... jadno. Mislim, td je "ne slažem se".

Kako se možeš ne slagati sa nečijim screenshotom ili linkom na vijest i informaciju sa relevantnog izvora?

Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

Prije 10 postova postavio sam odredjene rezultate vezane za Crysis 3.

Pa su mi rekli da je nemoguce - pa sam postavio slike, ni to nije dovoljno, pa sam postavio video da bi rekli da sam vidro editirao.

Nakon toga sam postavio link tek tada su ovih 7-8 shvatili da su svi u krivu - dobro je jucer pedro rekao - previse djece ovdje ima.

 

A sto se tice buducnosti igara mislim da nas ceka:

 LP

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 11:08 (PR0MATRAC).
Moj PC  
2 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
191x7 kaže...

Po toj logici treba ići na APU jer je u PS4 "procesor" u biti te sorte. Ali to nema smisla.

Kako se danas odnose i5 i FX tako će se odnositi i za 2-3 godine ti isti procesori.

Pa i ne bas, FX ce imati blagu prednost jer je u konacnici snazniji CPU a buducnost donosi ipak koristenje vise jezgara.

Odnos se svakako nece previse promjeniti.

iclock2much
12 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Mislim  da  je  nama  svima  u  interesu  da  AMD  postane  što  konkurentniji  Intel-u  jer  dobra  konkurencija  donosi  snižavanje  cijena  i  ubrzavanje  razvoja...

Tako da, nadajte se da će biti još igara kao Crysis3

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

mene samo zanima zasto vi svi govorite u buducnosti ce fx biti bolji? Pa kupite koji je vama sada trenutno osobno bolji. Ja sam kupio i5 3570k jer je po meni on bolji, dok je naprimjer itomic kupio amd fx jer on smatra da je on bolji...a ni ja ni on necemo imati taj procesor dulje od 3 godine. Tako da kupite sto smatrate da je sad bolje i bok..

pero
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 19:27 (Lord Pero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Lord Pero kaže...

mene samo zanima zasto vi svi govorite u buducnosti ce fx biti bolji? Pa kupite koji je vama sada trenutno osobno bolji. Ja sam kupio i5 3570k jer je po meni on bolji, dok je naprimjer itomic kupio mad fx jer on smatra da je on bolji...a ni ja ni on necemo imati taj procesor dulje od 3 godine. Tako da kupite sto smatrate da je sad bolje i bok..

U svoje vrijeme C2D 8X00 je gazio Q6600 jer su igre koristile samo dvije jezgre a C2D je imao visi clock i vecu mogucnost overclocka.

Danas nemoze nahraniti HD 6850 dok Q6600 moze?

Primjeni taj primjer na ovu temu i biti ce ti jasno.

Blue, ne optereci se Bikom, on ionako nema pojma sto govori.

Dok je imao 1055T tvrdio je da mu je usko grlo u igrama jer mu je bio usko grlo u sintetici a imao je HD 5870.

To ti sve govori o njegovom znanju, ilitiga neznanju.

iclock2much
16 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Usporedba uopće ne stoji, jer i tada je Q6600 razbijao E8xxx u aplikacijama koje koriste 4 jezgre, tipa cinebench, a sad FX i u aplikacijama koje koriste 8 jezgri je jedva nešto brži od i5.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Penryn kaže...

Usporedba uopće ne stoji, jer i tada je Q6600 razbijao E8xxx u aplikacijama koje koriste 4 jezgre, tipa cinebench, a sad FX i u aplikacijama koje koriste 8 jezgri je jedva nešto brži od i5.

Tada nije bilo igara koje ga koriste u potpunosti pa nije bilo prakticno kupiti Q6600 nego C2D i clockati ga.

Sada ti isti moraju uraditi upgrade dok oni sa Q6600 OC nemoraju, hrani nelose i nove kartice.

FX je u Frybenchu na 4GHZ brzi za skoro minutu od 2500K na 4.8GHZ, imao oba i testirao oba.

Cinebench isto stabilno ide preko 7.80PTS za stalnu upotrebu dok to rijetko koji 2500K model moze za 24/7, i 3570K.

Ukratko, zelim reci da nece uvijek 3570K brzi a sigurno u buducnosti nece biti brzi, zaostajati ce, ne previse ali hoce.

Nije ista situacija kao u navedenom primjeru gore ali je jasno sto ce vrijeme donijeti, upotrebu vise threadova kao sto i vidimo iz par igara koje su vec izdane.

 

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 17:07 (zoharbizo).
16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
zoharbizo kaže...

Tada nije bilo igara koje ga koriste u potpunosti pa nije bilo prakticno kupiti Q6600 nego C2D i clockati ga.

Sada ti isti moraju uraditi upgrade dok oni sa Q6600 OC nemoraju, hrani nelose i nove kartice.

FX je u Frybenchu na 4GHZ brzi za skoro minutu od 2500K na 4.8GHZ, imao oba i testirao oba.

Cinebench isto stabilno ide preko 7.80PTS za stalnu upotrebu dok to rijetko koji 2500K model moze za 24/7, i 3570K.

E, sad reci u kolikom postotku je FX jači od i5 u cinebenchu (frybench ne računam, i7-860 daje bolje rezultate nego i7-2600 na istom taktu, lol!) a u kolikom postotku je Q6600 jači od E8xxx?

Kad se koristi svih 8 jezgri kod FX-a svega 10ak % je brži od i5.. neprimjetno. A Q6600 i E8400 su bili neka skroz druga priča jer je razlika u sirovoj snazi puno veća.

 

 

13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Penryn kaže...

E, sad reci u kolikom postotku je FX jači od i5 u cinebenchu (frybench ne računam, i7-860 daje bolje rezultate nego i7-2600 na istom taktu, lol!) a u kolikom postotku je Q6600 jači od E8xxx?

Kad se koristi svih 8 jezgri kod FX-a svega 10ak % je brži od i5.. neprimjetno. A Q6600 i E8400 su bili neka skroz druga priča jer je razlika u sirovoj snazi puno veća.

 

 

Racunao ti ili ne FX 8320 na 4GHZ sa memorijom na 1333MHZ ima skoro minutu bolji score od 2500K i bolji od 3570K nesto manje, s tim da sam sa i5-com imao 1600MHZ memu.

Brzi je nesto vise od 10%, poanta je u tome da nije sporiji od 3570K kao globalan procesor nego je sporiji u aplikacijama koje ne koriste toliko threadova, zbog toga sto Intel ima efikasniju jezgru i jaci IPC.

Sve sto ja zelim reci da je neizbjezna optimizacija za 8 threadova koje ima FX i i7 procesori i pomalo stize to vrijeme kao sto je doslo vrijeme za Q6600 tada kada je doslo.

I to je to, ne kazem da je i5 los CPU.

Uostalom, Crysis bolje radi na FX-u nego na i5-ci.

Mislim na najnoviju Krizu.

iclock2much
16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
zoharbizo kaže...

Racunao ti ili ne FX 8320 na 4GHZ sa memorijom na 1333MHZ ima skoro minutu bolji score od 2500K i bolji od 3570K nesto manje, s tim da sam sa i5-com imao 1600MHZ memu.

{#}

 

I i7-860 na 4.2GHz je brži u Frybenchu od FX-8320 na 4GHz pa jel to znači da je jači proc od njega?

13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Penryn kaže...

{#}

 

I i7-860 na 4.2GHz je brži u Frybenchu od FX-8320 na 4GHz pa jel to znači da je jači proc od njega?

2500K 4.8GHZ vs 8320 4GHZ?8320 WINS.

Ne pravi se glup, pojasnjeno ti je sve.

Ti imas problem sto zelis sto efikasnije komponente pa si kupi Intel.

Meni ne smeta malo veca potrosnja ako za manje novce dobijem jaci CPU.

iclock2much
12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

Nije upitno da FX procesori u nekim benchmarcima imaju evidentnu prednost no u igrama intel i5 ima prednost - ja sam prije dva mjeseca kupovao procesor i maticnu - za proc je u igri bilo preko 1000kuna, obzirom da je to nemala svota novca odprilike sam 2 tjedna procesljavao internet u odnosima performansi.

Odnos benchmarka koji idu u prilog intel i5 procesora u igrama me zacudio jer sam oduvijek simpatizirao AMD i nisam pratio to sve skupa kao u zadnje vrijeme - tako da dam se odlucio na kupnju intela.

Kad netko pise u ime intela ili amd-a mnogi pisu fanboy, ja se trudim biti nepristran ali inteli imaju bolje performanse nebitno sto imaju manje jezgri - kako ce biti u buducnosti pitanje je, mi koji imamo intel govorimo intel ovi sto imaju amd govore amd i pozivaju se na ps4 arhitekturu.

Koliko god Bik imao ili nemao znanja tocno je napisao da se vec godinama najavljuju AMD-ove odlicne performanse pogotovo prije nego su Buldozeri trebali izaci - a kad su izasli nastalo je opce razocarenje performansama.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...

Nije upitno da FX procesori u nekim benchmarcima imaju evidentnu prednost no u igrama intel i5 ima prednost - ja sam prije dva mjeseca kupovao procesor i maticnu - za proc je u igri bilo preko 1000kuna, obzirom da je to nemala svota novca odprilike sam 2 tjedna procesljavao internet u odnosima performansi.

Odnos benchmarka koji idu u prilog intel i5 procesora u igrama me zacudio jer sam oduvijek simpatizirao AMD i nisam pratio to sve skupa kao u zadnje vrijeme - tako da dam se odlucio na kupnju intela.

Kad netko pise u ime intela ili amd-a mnogi pisu fanboy, ja se trudim biti nepristran ali inteli imaju bolje performanse nebitno sto imaju manje jezgri - kako ce biti u buducnosti pitanje je, mi koji imamo intel govorimo intel ovi sto imaju amd govore amd i pozivaju se na ps4 arhitekturu.

Koliko god Bik imao ili nemao znanja tocno je napisao da se vec godinama najavljuju AMD-ove odlicne performanse pogotovo prije nego su Buldozeri trebali izaci - a kad su izasli nastalo je opce razocarenje performansama.

Mi pricamo o Piledriveru koji je osjetno poboljsan.

iclock2much
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice