Asusovci, pomozite......

poruka: 8
|
čitano: 2.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Asusovci, pomozite......
Bok Prije nekog vremena sam imao jedan post, da mi jedna maticna ploca ne radi, Asus P5B Deluxe wiFi AP, i trazio neku novu itd..... Proslo je neko vrijeme, dok ju popravio, i trebalo bi joj samo bateriju novu staviti, posto mi ponekad pri startu trazi bios setup, vrijeme i datum i jos necega nastelati. Imam 4 module po 1 GB Corsair, i Bios vidi samo 3 GB. I kasnije dok sam instalirao Win 7 U. Na privremeni HDD od 40 GB, Windows vidi da imam 4 GB, ali su 3 GB na raspolaganju. Je li tako da to nije tehnicka greska, nego je nesto postavljeno u Biosu.. Nisam imao priliku s Asusima i ovakvom verzijom Biosa, pa ne znam gdje tocno moram nastimati. Nadam se danije tesko.. Hvala
Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Asusovci, pomozite......

Vjerovatno imaš 32-bitnu verziju. 32-bitni Windows ne može koristiti više od 3.nešto sitno RAM-a. Riješenje je 64-bitni OS ili patch za postojeći...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Asusovci, pomozite......
Jebodiah kaže...
Imam 4 module po 1 GB Corsair, i Bios vidi samo 3 GB. I kasnije dok sam instalirao Win 7 U. Na privremeni HDD od 40 GB, Windows vidi da imam 4 GB, ali su 3 GB na raspolaganju. Je li tako da to nije tehnicka greska, nego je nesto postavljeno u Biosu.. Nisam imao priliku s Asusima i ovakvom verzijom Biosa, pa ne znam gdje tocno moram nastimati. Nadam se danije tesko.. Hvala

Ako je točan podatak u M0j PC da imaš 64 bitni sistem ,uključi Memory Remapping Feature na Enable.

 

U BIOS-u ,to se nalazi pod Advanced - Chipset - North Bridge Chipset Configuration

Također ,uključi:

 

Hyper Threading Technology - stavi na [Enabled]

To je više - manje ,sve.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 21:03 (kizo2703).
16 godina
offline
Asusovci, pomozite......
Idem sad vidjeti. Imam 2 pc jedan mi je glavni pod mojim pc , a drugi je taj Asus s Intel E6600' i imam 4x1gb Corsair, Ati HD 4870" i Windows x64 Idem sad vidjeti sto ce biti
Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Asusovci, pomozite......
Postavio sam memoriju ukljuceno i kad mi je restartao. Smrzo se, mis opticki nije svjetlio............ Pa sam kod napajanja iskljucio. Sad ga restartam u safe mod, neka se tako digne sistem, pa cu normalno.... Windows vidi svih 4 Gb RAM, sto mi je edrago, slika govoori sve Dok onaj Hiperthreading, kako vec , nemam tu opciju, vjerojatno zbog toga sto vidi da moj procesor E6600 nema tu tehnologiju (to znam sigurno, kao ni E8400) pa zato i ne nudi tu opciju, kao sto slika druga Bios prikazuje... Hebi ga, nemrem s iPada poslati sliku...
Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Asusovci, pomozite......

Sad s PC pisem.

i saljem slike da vidite kako izgleda, nakon vase pomoci.

Pozlatile vam prstichi...

{#}

Bios Bios
Normal Win Normal Win
SafeWin SafeWin
Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asusovci, pomozite......

U W7 imaš Sniping Tool, da ne moraš koristiti mobitel. {#}

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Re: Asusovci, pomozite......
Don Kihoty kaže...

U W7 imaš Sniping Tool, da ne moraš koristiti mobitel. {#}

Taj PC nije spojen na internet, pa sam ga iPadom uslikao.

Mislio sa si nabaviti Wlan adapter. Tp-Link 722N s Gain antenoom, ne znam , je li dobar za taj novac. a ne bih htio puno dati...

Inace se jezim od win 7 , jednostavno mi se ne svida stil...ostalo je tip top.

Jos jednom zahvaljujem...

Nije mi rodendan danas!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice