AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.896
|
čitano: 5.480.991
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Druže ne čitaš već samo lupetaš...reklamirao sam je.....

2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Druže ne čitaš već samo lupetaš...reklamirao sam je.....

 Pa što je na kraju bilo s pločom? Držao si je na auto, dakle def. ukoliko ne radi po def. onda je pokvarena i moraju ti zamijeniti, ukoliko ćeš overclockati tada imaš temperaturnih problema što smo već riješili.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvih bi problema bilo pod Noctuom i UV, ne znam od kuda to sve izvlačiš  7600x je bio ladan ko špricer za ono što ga ja koristim.

Ploča je na RMA kako sam i napisao, contact f. čeka nadam se novu mbo i ide gore kako god bilo da bilo. Ovo je forum i htio sam prenjeti svoje iskustvo drugima koji bi eventualno imali slične probleme sa ne butanjem ili rendom ne butanjem bez nekih očitih razloga i simptoma.

 

Ti si se nakačio odmah ko muha na govno no ajde de, živ bio i dabogda ti ne trebalo servisa i reklamacija 

2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Kakvih bi problema bilo pod Noctuom i UV, ne znam od kuda to sve izvlačiš  7600x je bio ladan ko špricer za ono što ga ja koristim.

Ploča je na RMA kako sam i napisao, contact f. čeka nadam se novu mbo i ide gore kako god bilo da bilo. Ovo je forum i htio sam prenjeti svoje iskustvo drugima koji bi eventualno imali slične probleme sa ne butanjem ili rendom ne butanjem bez nekih očitih razloga i simptoma.

 

Ti si se nakačio odmah ko muha na govno no ajde de, živ bio i dabogda ti ne trebalo servisa i reklamacija 

 Upućuješ ljude da kupuju nepotrebne stvari zato jer si ti kupio pokvarenu ploču ili si s njom nepropisno rukovao, to nije u redu.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači da i onih drugih 5555 koji su isto kupili i imaju isti problem nisu u redu kada su ga stavili jer im je bilo preporučeno od strane servisa ili AMD-a koji se je i sam očitovao o tom problemu. Ja nisam u redu  

 

Ok nisam kolega, svakako sam zahvalan ti što si mi ukazao na propust 

 

 

Od svega tvog se mogu složiti da kada već imaju problem i priznali su ga da su mogli proizvođači ga po defoltu našarafiti na mbo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 10:48 (Wiz3m4n).
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Znači da i onih drugih 5555 koji su isto kupili i imaju isti problem nisu u redu kada su ga stavili jer im je bilo preporučeno od strane servisa ili AMD-a koji se je i sam očitovao o tom problemu. Ja nisam u redu  

 

Ok nisam kolega, svakako sam zahvalan ti što si mi ukazao na propust 

 Da, nisi u redu, ako mi ploča ne radi reklamirat ću je a ne glumiti "a je to" s njom, cf ću kupiti ukoliko želim dobiti bolje temperature a ne kako bih "popravio" ploču.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 10:53 (notloB).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A je to bi bilo konkretno šđta po tvome....baš me zanima 

 

Dok čekam tvoj još jedan besmisleni odgovor reči ću ti da je mbo reklamirana nakon 5mj. ispravnog rada i ne micanja iz računala, nakon sastavljenih i rastavljenih 200tinjak računala mogu reći da nije rukovano nestručno sa njom prilikom instalacije, u servisu mi je napomenuto na problem sa kontaktom odnosno socketom/cpu vezom i preporučeno instaliranje CF. Nakon laganog guglanja na netu pronalazim gro sličnih primjera te prenosim na BUG forumu iskustvo i usput imam zanimljivu konverzaciju sa dežurnim policajcem foruma koji ljudima govori što je u redu a što ne 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 11:00 (Wiz3m4n).
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

A je to bi bilo konkretno šđta po tvome....baš me zanima 

Pat i Mat, evo pa gledaj...

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da nisam ni očekivao da češ odgovoriti smisleno 

2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Naravno da nisam ni očekivao da češ odgovoriti smisleno 

 Što konkretno želiš? Popravljaš ploču, odnosno savjetuješ druge da kupuju cf da je ne bi pokvarili ili da eventualno poprave ploču na način kojim to rade Pat i Mat, tupim načinom. CF je nepotreban za normalan rad ploče... Koliko smislenije hoćeš?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa očekivao sam da češ reči da sam je nosio limaru na stol da je razvuče i sl. nakon usporedbe sa A je to

Razočarao si me druže, na žalost ništa od toga već sam je samo poslao na servis 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

...usput imam zanimljivu konverzaciju sa dežurnim policajcem foruma koji ljudima govori što je u redu a što ne 

 što se sekiraš oko trolova, najveći je problem što si spomenuo ikakav problem s amd platformom

sekta se odmah uznemiri, jer amd fercera bez greške, a čim spomeneš ikakve probleme njima proradi živac

petku su zamjerili što je uopće spomenuo da ga živciraju neke pizdarije poput konstantnog resetiranja fan profila i još par sitnica, doslovce su ga pokušavali ušutkati da to uopće ne spominje

2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Pa očekivao sam da češ reči da sam je nosio limaru na stol da je razvuče i sl. nakon usporedbe sa A je to

Razočarao si me druže, na žalost ništa od toga već sam je samo poslao na servis 

 I to si dobro napravio, zašto i druge ne uputiš da tako naprave umjesto što govoriš da kupe cf? ukoliko ti samo stave cf traži ih da ti zamijene ploču jer je neispravna i jer su je "popravili" potpuno isto kako bi limar ispravio iskrivljeni lim.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma ne sekiram nego pokušavam ga još navest da lupa u stranu da se smijem :) Doma sam, pijem kavicu i chilam lagano.

Ne znam gdje je isčitao da sam je popravljao?! AMD je svetinja i ispričavam se ako sam koga uvrijedio, već imam žuti karton da ne dobijem i crveni jer onda nebi znao kako se ponašati i tko bi me ispravljao u životu 

2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Ne znam gdje je isčitao da sam je popravljao?! AMD je svetinja i ispričavam se ako sam koga uvrijedio...

 Dakle kada zbog.... "rendom nepaljenja računala zbog lošeg/defektnog prijanjanja cpu-a na soket i uvijanja mbo" poželiš staviti cf, tada u stvari želiš upravo poput gore spomenutog limara popraviti ploču.

Kojom rečenicom sam rekao da je amd svetinja, zašto trolaš?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 12:00 (notloB).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tuča, tuča!
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Tuča, tuča!

 Ma ja, samo želim utvrditi je li tup ili me samo želi trolati ili me tako tup želi istrolati. Uopće ne znam, odgovor.

 

p.s. i tuplji su me istrolali...

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 11:46 (notloB).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Tuča, tuča!

 Volume

Ne pada tuča to se kod nas govorilo

šora šoraaa.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tup, glup, debel, ruzan i smrde mi noge
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...
Tup, glup, debel, ruzan i smrde mi noge

 Pa operi noge a mogao bi i vježbati... mislio sam da samo trolaš.

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dakle imamo generalno sranje s Amd i to se na forumu pokušava zataškat😂😂 molim moderatore da rade svoj posao da ne skrivaju istinu😅😂
Moj PC  
0 1 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Dakle imamo generalno sranje s Amd i to se na forumu pokušava zataškat😂😂 molim moderatore da rade svoj posao da ne skrivaju istinu😅😂

 Na koji način se pokušava zataškati i koje to točno sranje? Baš me zanima kako odnosno na koji način sam u to upleten, sigurno mi ne smrde noge, jutros sam se istuširao...

 

Edit... Kad bolje razmislim možda i nisam dobro oprao noge i ne shvaćam šalu a čak si i smajliće stavio... opet pokrivalo za glavu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 13:02 (notloB).
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemam problema sa AMD.

 

Vlasnici 5800X3D, dali se tko zabavljao sa undervoltom i PPT TDC i EDC vrijednostima?

Ja sam ga dobio sa -30mv na svim jezgrama i 100/70/100 - više nisam pokušavao, skinuo mi je 10° dole uz manju potrošnju i generalno veće rezultate u cinebenchu. Ima li smisla još spuštati?

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mr.Inferno kaže...

Nemam problema sa AMD.

 

Vlasnici 5800X3D, dali se tko zabavljao sa undervoltom i PPT TDC i EDC vrijednostima?

Ja sam ga dobio sa -30mv na svim jezgrama i 100/70/100 - više nisam pokušavao, skinuo mi je 10° dole uz manju potrošnju i generalno veće rezultate u cinebenchu. Ima li smisla još spuštati?

 Imo, uvijek ima smisla dok god se može, kada više ne može jer je sistem nestabilan ili su niže performanse tada se treba zaustaviti i postaviti vrijednosti koje su optimalne.

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala, probam još malo sa voltažom koliko ide.

65° mu je prosjek u igrama trenutno, 80° u cinebenchu a 85° na testu.

Prilično topal procesor, ali čitao sam što i kako pa sve jasno.

2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mr.Inferno kaže...

Hvala, probam još malo sa voltažom koliko ide.

65° mu je prosjek u igrama trenutno, 80° u cinebenchu a 85° na testu.

Prilično topal procesor, ali čitao sam što i kako pa sve jasno.

 Koji hard reset neće naškoditi ukoliko se toga bojiš, na kraju uvijek možeš reinstallirati winse a i reset biosa to def. nije nikakav problem.

Edit. Naravno ne postavljati bolesne vrijednosti nego lagano u koracima...

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 13:43 (notloB).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Daje pbo-u malo više sape i voltaže za veči boost, vidi kako se ponašaj klock i temperature na x4 vrijednosti...navodno više boosta, ja sam držao na auto pa mi je svejedno Asus b650 Tuf završila na RMA....napomena svima koji slažete am5 sisteme....odvojite jebenih 15e i ugradite contact frame na socket....

 Evo ovako san postavia, prolazi uru vrimena occt-a bez problema

Jedino šta nzn kako postaviti pbo limits pa san ostavia na motherboard. Mogu li time šta dobit (niže temp ili nešto) ako stavin manualne postavke?

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 kod mene sve velike jezgre rade ispravno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Wiz3m4n kaže...

Daje pbo-u malo više sape i voltaže za veči boost, vidi kako se ponašaj klock i temperature na x4 vrijednosti...navodno više boosta, ja sam držao na auto pa mi je svejedno Asus b650 Tuf završila na RMA....napomena svima koji slažete am5 sisteme....odvojite jebenih 15e i ugradite contact frame na socket....

 Evo ovako san postavia, prolazi uru vrimena occt-a bez problema

Jedino šta nzn kako postaviti pbo limits pa san ostavia na motherboard. Mogu li time šta dobit (niže temp ili nešto) ako stavin manualne postavke?

 Ispričavam se što smetam... ja sam svojega metnuo na -35 bez gubitka performansi, naprotiv, na -40 ulazi u bootloop, može se i u koracima od 1, znači 36, 37... 31, 32 čini mi se, ali mi se više nije dalo zezati, to je u biti jedino što sam postavio pod def. za svakodnevnu upotrebu uz smanjenje latencija memorije, imaš dobre videe SkatterBenchera ne tubetu pa možda tamo prouči dodatne postavke.

U klasični overklok se nisam upuštao zbog termalnog limita kojeg mi 7900x postiže i na def postavkama sa tri venta na vodenom pa mislim da nema smisla, skidanjem napona postižemo veći klok... nečuveno. Ono što bi ti možda pomoglo je llc ukoliko je nestabilan na nižim vrijednostima od -30, ja se s time nisam zahebavao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 14:14 (notloB).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mislia san da je -30 najniže šta se može postavit tako da ništa drugo nisan ni proba...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice