AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

problemi definitivno nisu rjeseni, jer ih ocito i dalje jebe memorija.

 

F10 ili F12 BIOS svejedno, isti problemi.

 

Kit nije faulty jer radi tip top na Z490 i na drugoj B550 ploci, na kojoj isto nece na XMP postavkama, niti na 4000 manual, niti na bilo kojoj ispod 3600, ali radi na 3600 i 3800

 

ocito im IMC na procoesorima nije kako treba, jer ponavljam, ne rusi se u stress testovima, vec kako sam naveo u banalnim stvarima iz tko zna kojeg razloga.

 

takoder mi je smijesno da imas problema, a kupis memoriju sa QVL liste proizvodaca ploce 

 

a nisam jedini koji ima/imao problema sa memorijama, cak i tu na forumu

 

nekome radi nekome ne, prevelika lutrija kako god

 

uglavnom, sta je tu je. posto mi je to sekundarna konfa, nije mi to frustracija prevelika za sada. ako se slucajno pocne rusiti dok igram Apex ili Warzone,e onda cu popizdit

 

ionako radim na Mac Mini, koji je ubica , a na ovome samo igram sto na miniju ne mogu

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

problemi definitivno nisu rjeseni, jer ih ocito i dalje jebe memorija.

 

F10 ili F12 BIOS svejedno, isti problemi.

 

Kit nije faulty jer radi tip top na Z490 i na drugoj B550 ploci, na kojoj isto nece na XMP postavkama, niti na 4000 manual, niti na bilo kojoj ispod 3600, ali radi na 3600 i 3800

 

ocito im IMC na procoesorima nije kako treba, jer ponavljam, ne rusi se u stress testovima, vec kako sam naveo u banalnim stvarima iz tko zna kojeg razloga.

 

takoder mi je smijesno da imas problema, a kupis memoriju sa QVL liste proizvodaca ploce 

 

a nisam jedini koji ima/imao problema sa memorijama, cak i tu na forumu

 

nekome radi nekome ne, prevelika lutrija kako god

 

uglavnom, sta je tu je. posto mi je to sekundarna konfa, nije mi to frustracija prevelika za sada. ako se slucajno pocne rusiti dok igram Apex ili Warzone,e onda cu popizdit

 

ionako radim na Mac Mini, koji je ubica , a na ovome samo igram sto na miniju ne mogu

 

 

 

 

 Nisam doslovno nikad naisao na ovakav problem da neke frekvencije rade neke ne. Makar evo sad kad razmisljam, mislim da su neki primjerci 5xxx procesora s faulty IMC, mozda je u tome problem. U svakom slucaju nije redovna situacija, vjerojatno bi trebao reklamirati procesor ako ne radi s memorijama s kojima bi trebao radit.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

another day another strugle 

 

ocekivao sam da bi mogao imati problema sa memorijom, medutim da nece raditi stabilno na 99% postavki to nisam ocekivao

 

Samsung B-die memorija, koja je na QVL list od svih maticnih od svih proizvodaca, nece da radi na niti jednim postavkama, od XMP, do rucnog podesavanja svake stavke, preko zen kalkulatora, memory kalkulatora, nista, zip, nada, nula 

 

ne radi stabilno do 2133Mhz sve do 4000Mhz, u svim mogucim kombinacijama memorije, i svim mogucima kombinacijama PBO, upaljen, auto, rucno, curve, iskljucen itd itd

 

prode Aida stress test, cinebench, u igram radi sve tip top, i onda se rusi na banalnim stvarima, tipa import klipa u premier timeline, export videa, ili recimo print screen 

 

stabilna je jedino na 2666Mhz i to kad je namjesteno na auto, pa eto tako drzim sad.

 

dakle memorija 2666Mhz, CPU ide bez da se oznoji na 5GHz single core, 4.7 multicore, PBO2.  gaming max temp 70, CB 88 stupnjeva

 

medutim to je za moj ukus prebucno, pa sam islkjucio PBO, stavio ga u ECO mode, i milina. 4.5 multicore i 4.8GHz single core, u igrama nikakve pad FPS, a posto je konfa isljucivo samo za Apex i Warzone, to mi je odlicno, mir i tisina, 60 stupnjeva gaming, 70 stupnjeva CB

 

stvarno ne razumijem da su toliko nesposobni rjesti taj problem sa memorijama vec 4 godine, ono wtf 

 Koliko sam gledao skroz nebitno za igre bila memorija na 2666 ili 4000 mhza, taj cpu drobi igre ovako i onako.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

 Koliko sam gledao skroz nebitno za igre bila memorija na 2666 ili 4000 mhza, taj cpu drobi igre ovako i onako.

napisao sam da nema razlike u fpsu, niti sa brzinom memorije niti sa 4.8 vs 5.0 brzinom procesora

 

nema problema sa fpsom, vec sa stabilnoscu

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 

 

 

 

 Nisam doslovno nikad naisao na ovakav problem da neke frekvencije rade neke ne. Makar evo sad kad razmisljam, mislim da su neki primjerci 5xxx procesora s faulty IMC, mozda je u tome problem. U svakom slucaju nije redovna situacija, vjerojatno bi trebao reklamirati procesor ako ne radi s memorijama s kojima bi trebao radit.

 kako nisi, pa ima na stranicama u temi, bar 2-3 lika kojima isto memorija ne radi na odredenim frekvencijama

 

sto se tice reklamacije, to je nemoguce, jer u servisu njima moze radit sve bez problema, a mene mozda jebe to sto imam ugasene LED na ploci, ili mi je ustekan eksterni disk u krivi USB port, ili SSD je bas taj koji dobro ne radi sa tom plocom, pa uzrokuje da memorija rusi sistem i tko zna kojih sto tisuca razloga moze biti zasto ne radi kako treba

 

jer koliko vidim na AMD supportu, stranim forumima, nekima se takve stvari desavaju zbog stvarno smijesnih pizdarija

 

uglavnom da ne trubimo vise po tome, idmeo radit, jebes amd dok igre rade kak treba 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
3dfx kaže...

another day another strugle 

 

ocekivao sam da bi mogao imati problema sa memorijom, medutim da nece raditi stabilno na 99% postavki to nisam ocekivao

 

Samsung B-die memorija, koja je na QVL list od svih maticnih od svih proizvodaca, nece da radi na niti jednim postavkama, od XMP, do rucnog podesavanja svake stavke, preko zen kalkulatora, memory kalkulatora, nista, zip, nada, nula 

 

ne radi stabilno do 2133Mhz sve do 4000Mhz, u svim mogucim kombinacijama memorije, i svim mogucima kombinacijama PBO, upaljen, auto, rucno, curve, iskljucen itd itd

 

prode Aida stress test, cinebench, u igram radi sve tip top, i onda se rusi na banalnim stvarima, tipa import klipa u premier timeline, export videa, ili recimo print screen 

 

stabilna je jedino na 2666Mhz i to kad je namjesteno na auto, pa eto tako drzim sad.

 

dakle memorija 2666Mhz, CPU ide bez da se oznoji na 5GHz single core, 4.7 multicore, PBO2.  gaming max temp 70, CB 88 stupnjeva

 

medutim to je za moj ukus prebucno, pa sam islkjucio PBO, stavio ga u ECO mode, i milina. 4.5 multicore i 4.8GHz single core, u igrama nikakve pad FPS, a posto je konfa isljucivo samo za Apex i Warzone, to mi je odlicno, mir i tisina, 60 stupnjeva gaming, 70 stupnjeva CB

 

stvarno ne razumijem da su toliko nesposobni rjesti taj problem sa memorijama vec 4 godine, ono wtf 

 Koliko sam gledao skroz nebitno za igre bila memorija na 2666 ili 4000 mhza, taj cpu drobi igre ovako i onako.

 Ne znam gdje si gledao, ali to nije baš tako.

 

Pogledaj minimume i frame time.

 

Čak i dual rank ima dosta utjecaja.

 

https://www.igorslab.de/en/performance-secret-tip-for-gamers-memory-ranks-in-theory-and-practice-with-cyberpunk-2077/2/

 

Najbolje perf su negdje na c15-16 3733/3800 zbog IF-a 1:1. 

 

Testirao, probao, potvrdio...

 

On the other hand - Gigin bios je meni bio problem i na Intelu. I to baš memorijska podrška. 

 

Neko moje iskustvo sa biosima bi bilo Asus > MSI > Giga > Asrock. 

 

Meni radi bez greške na c16 3733. Na 3800 mi radi ali stalno krešaju igre nakon 10-20 minuta iako memtest vrti normalno. 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 14:04 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
forumaš kaže...

 Koliko sam gledao skroz nebitno za igre bila memorija na 2666 ili 4000 mhza, taj cpu drobi igre ovako i onako.

napisao sam da nema razlike u fpsu, niti sa brzinom memorije niti sa 4.8 vs 5.0 brzinom procesora

 

nema problema sa fpsom, vec sa stabilnoscu

 Jasno,ali ako je na 2666 mhz 100% stabilno sve 5, za gaming i tak nebitno ili malo bitno kada je novu Ryzen u pitanju.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Ne znam gdje si gledao, ali to nije baš tako.

 

 

 

 Moguće, ovo što sam je gledao nema razlike ili vrlo male.

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-amd-ryzen-5900x-ryzen-5800x-review?page=4

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
Minneyar kaže...

 

 

 

 

 Nisam doslovno nikad naisao na ovakav problem da neke frekvencije rade neke ne. Makar evo sad kad razmisljam, mislim da su neki primjerci 5xxx procesora s faulty IMC, mozda je u tome problem. U svakom slucaju nije redovna situacija, vjerojatno bi trebao reklamirati procesor ako ne radi s memorijama s kojima bi trebao radit.

 kako nisi, pa ima na stranicama u temi, bar 2-3 lika kojima isto memorija ne radi na odredenim frekvencijama

 

sto se tice reklamacije, to je nemoguce, jer u servisu njima moze radit sve bez problema, a mene mozda jebe to sto imam ugasene LED na ploci, ili mi je ustekan eksterni disk u krivi USB port, ili SSD je bas taj koji dobro ne radi sa tom plocom, pa uzrokuje da memorija rusi sistem i tko zna kojih sto tisuca razloga moze biti zasto ne radi kako treba

 

jer koliko vidim na AMD supportu, stranim forumima, nekima se takve stvari desavaju zbog stvarno smijesnih pizdarija

 

uglavnom da ne trubimo vise po tome, idmeo radit, jebes amd dok igre rade kak treba 

 

Pokusaj memorije ubost u druga dva slota za RAM. 

Kod mene je to pomoglo, nije htjela raditi stabilno na 3 GHz dok nisam staio u slotove 2 i 4. Od tada besprijekorno. Vrijedi pokusati, a ne iziskuje bas puno truda.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...

Pokusaj memorije ubost u druga dva slota za RAM. 

Kod mene je to pomoglo, nije htjela raditi stabilno na 3 GHz dok nisam staio u slotove 2 i 4. Od tada besprijekorno. Vrijedi pokusati, a ne iziskuje bas puno truda.

Ovisi sa koje strane se gleda, ali kod većine ploča 2. i 4. slot i jesu preporučena konfiguracija, ako su oznake A1, A2, B1, B2 onda A2 i B2.

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Ne "prepricavam" ja nista - moje misljenje o Threadripperu je odavno tako.

* * *

Ajde da im pomognemo da počinju malo logičnije razmšljati.

AMD-ov flagship 7713 koji košta 7060 USD i neka se svi složimo hipotetički da razbije kao beba zvečku Xeona Platinum koji košta više nego duplo tj. 18.000 USD. Zvučli wow i dobar deal. Odjednom cijela ona priča i mjesec dana oko najskupljeg Xeona prije par godina (bio je oko 6.000 USD) pada u vodu, ali to nije bitno nego pogledajmo sliku:

 

Procesor podržava 4 TB RAM-a. Ok, baš mi toliko treba i konačno mogu simulirati kompletnu jednu bankarsku mrežu sa svim Routerima, Swithevima i Hostovima... ali čak malo.. postoje li kitovi i koliko to košta?

Pa gospodo evo kako razmišlja jedan menadžer, koji silno želi taj AMD, jer će uštedjeti 11.000 USD u odnosu na Intela a i još je kao brži:
Dell je prije pola godine nudio Radnu starnicu čija je nadoplata za 2 TB RAM-a koštala astronomskih ili nebeskih 92.000 USD (91 tisuću hiljada američkih dolara). Da u ono doba kada su svi mediji postavljali naslove tipa "pogledajte koliko košta najskuplčja verzija Apple Mac Pro", a koštala je kao polovice samo RAM-a koliko Dell nudi. Lenovo je nudio 1,5 TB.

Moja procjena da 4 TB RAM-a košta oko 150.000 - 250.000 USD.. i odjednom, usta i jezik do poda i menadžeru i šefu nabavke i direktoru ni na kraj pameti nije AMD.

I onda kada tako razmišljate, da li Threadripper košta 7000 USD a Xeon 18.000 USD cijela priča totalno pada u vodu.

Sorry kolega Čitatelj morao sam im malo pomoći.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
Čitatelj kaže...

Ne "prepricavam" ja nista - moje misljenje o Threadripperu je odavno tako.

* * *

Ajde da im pomognemo da počinju malo logičnije razmšljati.

AMD-ov flagship 7713 koji košta 7060 USD i neka se svi složimo hipotetički da razbije kao beba zvečku Xeona Platinum koji košta više nego duplo tj. 18.000 USD. Zvučli wow i dobar deal. Odjednom cijela ona priča i mjesec dana oko najskupljeg Xeona prije par godina (bio je oko 6.000 USD) pada u vodu, ali to nije bitno nego pogledajmo sliku:

 

Procesor podržava 4 TB RAM-a. Ok, baš mi toliko treba i konačno mogu simulirati kompletnu jednu bankarsku mrežu sa svim Routerima, Swithevima i Hostovima... ali čak malo.. postoje li kitovi i koliko to košta?

Pa gospodo evo kako razmišlja jedan menadžer, koji silno želi taj AMD, jer će uštedjeti 11.000 USD u odnosu na Intela a i još je kao brži:
Dell je prije pola godine nudio Radnu starnicu čija je nadoplata za 2 TB RAM-a koštala astronomskih ili nebeskih 92.000 USD (91 tisuću hiljada američkih dolara). Da u ono doba kada su svi mediji postavljali naslove tipa "pogledajte koliko košta najskuplčja verzija Apple Mac Pro", a koštala je kao polovice samo RAM-a koliko Dell nudi. Lenovo je nudio 1,5 TB.

Moja procjena da 4 TB RAM-a košta oko 150.000 - 250.000 USD.. i odjednom, usta i jezik do poda i menadžeru i šefu nabavke i direktoru ni na kraj pameti nije AMD.

I onda kada tako razmišljate, da li Threadripper košta 7000 USD a Xeon 18.000 USD cijela priča totalno pada u vodu.

Sorry kolega Čitatelj morao sam im malo pomoći.

Blago onom kome ti pomažeš ... i koja je poanta ? Xeon ne treba RAM ? :)

Ne košta Threadripper 7k nego Epyc, ali tebi je to ionako sve isto.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
Čitatelj kaže...

Ne "prepricavam" ja nista - moje misljenje o Threadripperu je odavno tako.

* * *

Ajde da im pomognemo da počinju malo logičnije razmšljati.

AMD-ov flagship 7713 koji košta 7060 USD i neka se svi složimo hipotetički da razbije kao beba zvečku Xeona Platinum koji košta više nego duplo tj. 18.000 USD. Zvučli wow i dobar deal. Odjednom cijela ona priča i mjesec dana oko najskupljeg Xeona prije par godina (bio je oko 6.000 USD) pada u vodu, ali to nije bitno nego pogledajmo sliku:

 

Procesor podržava 4 TB RAM-a. Ok, baš mi toliko treba i konačno mogu simulirati kompletnu jednu bankarsku mrežu sa svim Routerima, Swithevima i Hostovima... ali čak malo.. postoje li kitovi i koliko to košta?

Pa gospodo evo kako razmišlja jedan menadžer, koji silno želi taj AMD, jer će uštedjeti 11.000 USD u odnosu na Intela a i još je kao brži:
Dell je prije pola godine nudio Radnu starnicu čija je nadoplata za 2 TB RAM-a koštala astronomskih ili nebeskih 92.000 USD (91 tisuću hiljada američkih dolara). Da u ono doba kada su svi mediji postavljali naslove tipa "pogledajte koliko košta najskuplčja verzija Apple Mac Pro", a koštala je kao polovice samo RAM-a koliko Dell nudi. Lenovo je nudio 1,5 TB.

Moja procjena da 4 TB RAM-a košta oko 150.000 - 250.000 USD.. i odjednom, usta i jezik do poda i menadžeru i šefu nabavke i direktoru ni na kraj pameti nije AMD.

I onda kada tako razmišljate, da li Threadripper košta 7000 USD a Xeon 18.000 USD cijela priča totalno pada u vodu.

Sorry kolega Čitatelj morao sam im malo pomoći.

Cestitam, ovo je uvjerljivo najstupidniji post od kad je foruma.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Envy kaže...
* * *

Blago onom kome ti pomažeš ... i koja je poanta ? Xeon ne treba RAM ? :)

Ne košta Threadripper 7k nego Epyc, ali tebi je to ionako sve isto.

 

Ne vidiš poantu? Dozvoli mi da ti ih simbolično riječima nacrtam u jednoj rečenici boldanoj i podvučenoj i to što kraće uz fusnotu objašnjenje iste.

Poanta: Kada kupuješ RAM-a u vrijednosti od 200.000 USD, onda ti je najmanji trošak CPU bio on Threaripper ili Xeon.

* Onda, kada kupiš RAM, vidiš da je sam UPS skuplji nego frapidno nahvaljeni Threadripper pa onda tek vidiš da ti trebaju neke budalaštine koji Intel ima a AMD nema, kao primjerice vPRO ili nešto deseto jer to radi jako dobro sa VMWare OS-om. Hell yeah, onda je i komad željeza u vidu Rack ormara skuplji od toh Threadrippera.

Možda se sada to pitaš kome trana i tko si to može priuštiti? Pa primjerice svaka banka koja želi da simulira rad DMVPN mreže, koja će se simulirati u Mrežnom Grafičkom Simulatoru, kupeći svaku nulu i jedinicu, smjetašjući ću u ogromnu količinu RAM-a dok isti zapisuje u ultra brzie I/O SSD-ove koje će to sve da pročita Wireshark program za analizu svakog mrežnog protokola. A da stavar bude gora kada imaš toliku hrpetinu hezgi svakoj dojetljuješ po jedan Hopst ili Router gdje se gleda IPC po jezgri, a onda se Threadripper ispuše kao probijena guma na biciklu.

Izvoli linkove:
Dynamic Multipoint Virtual Private Network 
Wireshark - naposznatiji svjetski network protocol analizer
GNS3 - Real-time network simulation for pre-deployment testing without the need for network hardware

PS: Ne znam zašto uopšte spominjete Threadripper ili Epic u Ryzen temi.
I da ako ćeš moje mišljenje meni je a Ryzen a Epic jedno te isto ili prostim riječnikom gob*no k'o govno, ali ako ti trebaju IOS OS-ovi javi mi se u PP.

Hint: Kada već pričate o Ryzenu ili Jezgrama ili IPC-ovima, navedite njihob aplikativni dio, a ne puke grafikone, to ionako samo trolove ovdje zanima.

Sad možeš nastaviti o XMP profilima i memorijama ionako to i ja moram pratiti jer sve će to kasnije doći pod moje serviserske ruke.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gdje si našao ram od 200k$
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Gdje si našao ram od 200k$

Izvoli: Precision 7920 Workstation Desktop Tower with Xeon Processor | Dell USA

 
 

Uređivano: I niti jedna od silnih raznih grafičkih stanica ne nudi AMD-ov procesor od manje više drugog ili možda čak prvog najvećeg proizvođača (smjenjuju se sa Lenovom) računala na planeti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 0:15 (Envy).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tema je dosta otišla u offtopic, fokus bi trebao biti na desktop segment, a ne HEDT i server.

 

edit: kolega Envy malo manje hejtanja i pisanja gluposti ti nebi škodilo, možda se ugodno iznenadiš. Život te očito ne mazi, no ovo bi trebalo biti mjesto za opuštanje, a ne izljev bijesa i nezadovoljstva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 0:15 (Riot).
 
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Tema je dosta otišla u offtopic, fokus bi trebao biti na desktop segment, a ne HEDT i server.

 

edit: kolega Envy malo manje hejtanja i pisanja gluposti ti nebi škodilo, možda se ugodno iznenadiš. Život te očito ne mazi, no ovo bi trebalo biti mjesto za opuštanje, a ne izljev bijesa i nezadovoljstva.

 Pa ti si prvi dosao sa objavom za threadripera i Epyca  kad si toliko za njih zainteresiran napravis temu.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Riot kaže...

Tema je dosta otišla u offtopic, fokus bi trebao biti na desktop segment, a ne HEDT i server.

 

edit: kolega Envy malo manje hejtanja i pisanja gluposti ti nebi škodilo, možda se ugodno iznenadiš. Život te očito ne mazi, no ovo bi trebalo biti mjesto za opuštanje, a ne izljev bijesa i nezadovoljstva.

 Pa ti si prvi dosao sa objavom za threadripera i Epyca  kad si toliko za njih zainteresiran napravis temu.

 Jedna vijest ne škodi, pogotovo kad se radi o sapunjanju jedne od najprljavijih kompanija u IT segmentu.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...

 

Pokusaj memorije ubost u druga dva slota za RAM. 

Kod mene je to pomoglo, nije htjela raditi stabilno na 3 GHz dok nisam staio u slotove 2 i 4. Od tada besprijekorno. Vrijedi pokusati, a ne iziskuje bas puno truda.

 probano je sve moguce, probane su i jos neke druge memorije, od frendova, Kingston, Crucial i LC Power

 

ne rade stabilno na XMP postavkama, ali rade sa rucnim podesavanjima na 3200 i 3400,  iznad toga se ruse, inace su deklarirane na 3600

 

nema veze, sta je tu

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onaj tko uzme Ryzena se mora naviknuti da neće dobiti ono za što je dao novce.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
2 1 hvala 2
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, vrijedi to za vecinu stvari u zivotu nazalost.

 

Samo triba gledat pozitivno, nedaj da te uzme sljepoca kao kolegu envija.

Survivor - eye of the tiger
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi još imaju onaj "plemenski" sklop pa se vežu za sve i svašta i to grčevito brane čak i kada su u krivu jer je ponos ipak teško progutati 

Nije niti jedan komad tehnologije savršen niti će to biti, ništa ne vrijedi toliko novaca koliko vrijedi pa se niti ne ispalti razbijati glavu sa svime time. Uostalom, kada bi sve išlo kako bismo željeli, kamo bi svijet onda išao...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 12:28 (Brki1994).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Onaj tko uzme Ryzena se mora naviknuti da neće dobiti ono za što je dao novce.

Tako je, dobije puno više nego prije, baš je grozno da sad možeš na jednom kompu napraviti posla kao prije na 3-4 umrežena.

Ili još gore, zakupiš prostor za servere a ono đubrad jeftinija, duplo jača i manje troše .... a ormari su skupi :))

 

Da ne offtopičarim, očigledno da problemi sa kompatibilnošću RAMova postoje ali onda valjda treba krenuti od nepotpunih lista (QVL), nedovršenih BIOSa i loše kontrole kvalitete ploča.

Često sam morao na slijepo kupovati jer su 16GB keksići rijetko na listama ali ukupan rezultat je ok, na nekih 20-30 konfi sebi i kolegama, na XMPu mi je nije radio jedan Patriotov kit (nativno za X99 pa se i ne mogu žaliti) a Crucialov i Corsairov kit nisu htjeli raditi zajedno (2x16 + 2x16). Na TR pločama nije bilo problema.

 

 

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni čača uvijek govorio, kupuj 4 iste zimske gume ,nemoj kupovat ko munjozo sve različite. Mjenjaj amortizere u paru, pločice, diskove. Znači ima nešto u tome🤣🤣🤣🤣

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 13:04 (BOOMboy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni moj ćaća uvjek kaže, sine kad kupuješ nešto onda kupuj provjereno po mogučnosti novo.Sto bi rekli plug and play u hw ako  kupiš ryzen osjediš za dva dana.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

* * *

Nije niti jedan komad tehnologije savršen niti će to biti,  * * *

Jest... Hitlerovka Offsetni stroj sa crnim čelikom nema smrti niti mu se nazire kraj... ZTI (Za Tvoju Informaciju).

Eto sad znaš i to.. :-)

PS: Reci "Hvala, kolega"

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Meni moj ćaća uvjek kaže, sine kad kupuješ nešto onda kupuj provjereno po mogučnosti novo.Sto bi rekli plug and play u hw ako  kupiš ryzen osjediš za dva dana.

Dobro ti je rekao, ima pravo čovik!

 

Nego, što ako si već sijed od ranije, onda preostaje samo "veliki rizik, velika nagrada" kao maksima. ;)

 

Ry_ze to POWER!!!

Survivor - eye of the tiger
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3dfx vrati procesor, moguće je da te IMC zaje... Makar je vjerojatnije da je nešto sasvim drugo i banalno u pitanju što nema direktne veze sa HWom.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Meni moj ćaća uvjek kaže, sine kad kupuješ nešto onda kupuj provjereno po mogučnosti novo.

 Slažem se, zato sam kupio Zen 3, najbolje od najboljeg, ne fali ni IPC-a, a ni jezgri. Intel mi služi za goste kad požele nešto puštati na youtubu, za bilo šta ozbiljnije je ryzen.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice