AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.498
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji papučari lol

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Koji papučari lol

 Citam i ne vjerujem. Trebate utrenirat zenu da kad cuje PS5 power button beep bjezi iz stana 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 8:01 (Mitch).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Kućište ne mjenjaj - N I K A D !

 

Jerbo po ženama kućište = komp. Do jučer je to vrijedilo za monitor, ali danas su pametnije.

 

Tip. 2. 

 

Kutije u kutije.

 

Em štede prostor, em nema bezobraznih pitanja "od čeg ti je sad ovo ?"

 

Dakle u kutiju od ploče ti stane proc, kutija od sluški, memorije i čak poneke grafe metodom babuške.

 

Tip. 3.

 

Račune/garancije u pdf i u sistemski folder od WIN-sa (da dobro ste čuli).

 

Nema šanse da kopa po win32 folderu da ga jebeš.

 

Ako baš morate imati na papiru - onda u auto u policu od osiguranja umetnite.

 

 

 

Ako imate kakvih pitanja slobodno mi se obratite. Sve znam i sve sam temeljito prošao.

Care!  

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moja kaže da kupim šta god želim još kaže da će mi ona kupit, vara me 98%.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dečki promašena tematika skroz, mislim da je vrijeme da si otvorite temu žene i dotezanje muda konopom. Znate mene su poterali kaj sam tu stavljal slike kak si delam kučište, tak da se pazite moderatora🤣🤣🤣.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...

Dečki promašena tematika skroz, mislim da je vrijeme da si otvorite temu žene i dotezanje muda konopom. Znate mene su poterali kaj sam tu stavljal slike kak si delam kučište, tak da se pazite moderatora🤣🤣🤣.

 Mene bas zanima kako ispade to kuciste na kraju 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...
BOOMboy kaže...

Dečki promašena tematika skroz, mislim da je vrijeme da si otvorite temu žene i dotezanje muda konopom. Znate mene su poterali kaj sam tu stavljal slike kak si delam kučište, tak da se pazite moderatora🤣🤣🤣.

 Mene bas zanima kako ispade to kuciste na kraju 

 Nije gotovo, niti mi se žuri toliko. Moram čekati par sitnica sa aliexpresa tipa led gumb za power , led gumb za reset i distancere za matičnu ploču. Imam doma fini skupi laminat po kvadratu 140 kuna pa možda i njega ukomponiram u kantu, ljepog aluminija u pločama. Jedino rgb šonjo stil zaobilazim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 17:36 (BOOMboy).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav.

 

MSI B450M PRO VDH MAX + Ryzen 5 3400G.

Zna li netko koja bi zadnja verzija BIOS-a bila, jer koliko sam upoznat moze se desiti da "zaboravi" stariju generaciju, ako  flešam ovaj Ryzen5000 series.

 

Ne pitajte zasto

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzenaši trebao bih pomoć. htio bih malo utišati ventove hladnjaka na procesoru i ventove kućišta, nisam to nikad radio pa trebam malu pomoć.

Ovo što sam označio na slici, dal to ostavim kako je ili tu mjenjam nešto?

Ovo su default postavke za proc, dal je ovo dosta agresivno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 18:42 (user2206).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
user2206 kaže...

Ryzenaši trebao bih pomoć. htio bih malo utišati ventove hladnjaka na procesoru i ventove kućišta, nisam to nikad radio pa trebam malu pomoć.

Ovo što sam označio na slici, dal to ostavim kako je ili tu mjenjam nešto?

Ovo su default postavke za proc, dal je ovo dosta agresivno?

 

Da, preagresivno je. I kakav je to nakaradni graf da ima dvije Y osi a nema X os??

Freak Show Inc.
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kužim ga ni ja u kurac  Ovo je MSI Tomahawk B450.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slažem klincima pc proc je ryzen 7 2700x ima sve ram, napajanje, grafu.Fali mi samo ploča. Molio  bi za preporuku mbo b450 do 750kn max, hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
micr0 kaže...

Pozdrav.

 

MSI B450M PRO VDH MAX + Ryzen 5 3400G.

Zna li netko koja bi zadnja verzija BIOS-a bila, jer koliko sam upoznat moze se desiti da "zaboravi" stariju generaciju, ako  flešam ovaj Ryzen5000 series.

 

Ne pitajte zasto

 Ja danas stavio 7C91vA61(betu - Update to ComboAM4PIV2 1.2.0.1;
- Improving Ryzen CPU performance) za b550 Tomahawk.

 

Ajme majko. Sjebalo mi oc memorije totalno.  Svaki novi bios i memorija se sve gore i gore oc-a.

 

Sad jebeno više ne mogu ni 3733 na c16 izvuć. U krasan .

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Govorio si prije protiv njeg sad ti uzvraća. Vrati se na intel.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Govorio si prije protiv njeg sad ti uzvraća. Vrati se na intel.

 I bi. Da imaju dobar proizvod koji ne troši 3kW ni sekunde ne bih razmišljao.

Al jebi ga. Nemaju...hehe...Poslužit će još Riža, barem dok mi ne otpadne ovo malo kose što mi je ostalo.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kužim u čemu je problem, stavljaš beta biose, oni imaju problema, i sad je Ryzen kriv?

Say hello to my little friend
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vrati se na stariju verziju BIOS-a, nebi trebalo biti problema iz DOS-a flashati prethodnu stabilnu verziju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

 Ja danas stavio 7C91vA61(betu - Update to ComboAM4PIV2 1.2.0.1;
- Improving Ryzen CPU performance) za b550 Tomahawk.

 

Ajme majko. Sjebalo mi oc memorije totalno.  Svaki novi bios i memorija se sve gore i gore oc-a.

 

Sad jebeno više ne mogu ni 3733 na c16 izvuć. U krasan .

 

 

 Imam istu mbo, stavio sam 1.2.0.0. i sve radi kako treba, ovaj sam vidio da je izašao al je beta i to mi ne pada na pamet stavljat. Zapravo sve radi i nema potrebe za novim biosom.

Isto tako sam na i7-7700k stavio bios koji popravlja napon i pregrijavanje cpu, nakon tog izašlo hrpa novih biosa koji su krpali one intel rupe ( meltdown ili kak se zvalo, bilo ih je više), ali ja ništa nisam stavio, sve mi radi super i s tim biosom. 

 

p.s. Moj moto je ne diraj ništa ako radi kako treba...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
user2206 kaže...

Ryzenaši trebao bih pomoć. htio bih malo utišati ventove hladnjaka na procesoru i ventove kućišta, nisam to nikad radio pa trebam malu pomoć.

Ovo što sam označio na slici, dal to ostavim kako je ili tu mjenjam nešto?

Ovo su default postavke za proc, dal je ovo dosta agresivno?

 Pa vidi koji ti je pin ventova a ne da stoji na auto ili je pwm je 4 pinski  dc 3 pinski u protivnom ako su 4 pinski konektori po default rade na dc modu.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 10:33 (dreadmoore).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da nemas negdje postavke za silent mode u biosu?

tako bar ja imam za b450m pro4-f

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 10:57 (aloevera13).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Krunoo7 kaže...

Ne kužim u čemu je problem, stavljaš beta biose, oni imaju problema, i sad je Ryzen kriv?

 Svjestan sam smisla "beta biosa" i rollbacka. Stvar je što s ovom betom mi je prvi put PBO proradio kako treba. 

 

Dakle izgleda da su iz MSI-a mađijali pa su ga čak stavili default enableanim čim ga flešaš.

 

S prošlim biosima uopće nisam imao sreće. 

 

Kako rekoh - za mene je svaka revizija(beta ili ne) Kinder suprise kad kreneš češljat po naprednim postavkama.

 

Mislim serite po Intelu slobodno, ali su oni toliko revizirali +++++++++++++++ proces, da imaju ++++++++++++++ manje mušica.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Krunoo7 kaže...

Ne kužim u čemu je problem, stavljaš beta biose, oni imaju problema, i sad je Ryzen kriv?

 Svjestan sam smisla "beta biosa" i rollbacka. Stvar je što s ovom betom mi je prvi put PBO proradio kako treba. 

 

Dakle izgleda da su iz MSI-a mađijali pa su ga čak stavili default enableanim čim ga flešaš.

 

S prošlim biosima uopće nisam imao sreće. 

 

Kako rekoh - za mene je svaka revizija(beta ili ne) Kinder suprise kad kreneš češljat po naprednim postavkama.

 

Mislim serite po Intelu slobodno, ali su oni toliko revizirali +++++++++++++++ proces, da imaju ++++++++++++++ manje mušica.

 I svakom qurcu dlaka smeta tako i ti isto.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
DarthMarkus kaže...
Krunoo7 kaže...

Ne kužim u čemu je problem, stavljaš beta biose, oni imaju problema, i sad je Ryzen kriv?

 Svjestan sam smisla "beta biosa" i rollbacka. Stvar je što s ovom betom mi je prvi put PBO proradio kako treba. 

 

Dakle izgleda da su iz MSI-a mađijali pa su ga čak stavili default enableanim čim ga flešaš.

 

S prošlim biosima uopće nisam imao sreće. 

 

Kako rekoh - za mene je svaka revizija(beta ili ne) Kinder suprise kad kreneš češljat po naprednim postavkama.

 

Mislim serite po Intelu slobodno, ali su oni toliko revizirali +++++++++++++++ proces, da imaju ++++++++++++++ manje mušica.

 I svakom qurcu dlaka smeta tako i ti isto.

 Kaže se rđavom - al dobro.

 

Netko tko rokne xmp i auto postavke nema problema.

 

Al onda ne bi bilo diskusija u ovim temama jel tako ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 I svakom qurcu dlaka smeta tako i ti isto.

 Kaže se rđavom - al dobro.

 

Netko tko rokne xmp i auto postavke nema problema.

 

Al onda ne bi bilo diskusija u ovim temama jel tako ?

 Ej sve mi je jasno ja sam samo malo dosao sa sarkazmom, nema tu platformu pa nemogu reci kakva je zato i ne kenjam na sva zvona ali vas malo zezam koji pizdite na forumu.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stigla roba nakon sedam dana🤣.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jesi skucao kućište ?

 

Imam ti ja ubodnu za posudit.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Jesi skucao kućište ?

 

Imam ti ja ubodnu za posudit.

 Nisam još, laganini. Imam ubodnu nije frka. Čekam gumbiće power i reset sa alija. Polako ću, obično iz žurbe sranje ispadne. Nekako mi se ne koristi osb ploča pa razmišljam o slaganju daskica na dno pa fino ih pobrusit ko pasija jajca😁

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad složiš stavi na Amazon.de po nekoj blesavoj cijeni.

 

Švabo ti je lud za drvetom.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nikako ne mogu da pokrenem ClockTuner v2.0 RC4 for Ryzen. Bios Aorus x570 Pro na defaultu, posljednja F33c verzija. Uključene preporučene opcije. Memorija postavljena na XMP. Procesor 5900x. Windows posljednji update. Instalirani posljednji driveri za RyzenChipset. Pokrećem ga sa administratorskim permisijama, samo se pojavi u Task Menageru i nestane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice