AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma meni su ASRock ploce opcenito dobre, stabilne, jednom podesis i to je to.

Takve su i vecine drugih ploca. Al ovo guranje Rejzera, samo da bi podigli cijenu jos 100€, e to je glupost.

 

Zujalica mi smeta jer je zujalica, i trajnost ploce je upitna - al naravno necu nikad kupit 500€ plocu,

jer ploca od 100-150€ moze sve sto i ta, odnosno ima sve sto meni treba - osobito u ITX segmentu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Igor666 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Po 1.1.0.0 znas da je za Zen 3, za ovo ako flashas sa Zen 2/1/+ na taj zadnji bios jos se ne zna (friski je bios tak da jos nitko nije probao)... Tipa na Gigabyte/Asrock/Asus plocama mozes flashat taj bios za Zen 3 i uredno ce ti radit i proc kao R5 2600.

 valjda nebi stavili bios koji ne radi na starijim generacijama procesora bez nekog objasnjenja, tako da pretpostavljam da sve normalno radi.. iako se nije tako prije govorilo.

 Pa mislim bi stavili, jer AMD sam navodi da onaj tko napravi update biosa koji podrzava Zen 3, nema nazad i ne podrzava vise niti jedan procesor osim Zen 3. Za sad jos nisam vidio da se itko vracao sa B450/X470 ploca ono, sa beta Zen 3 biosa na neku stariju jer valjda nema nikakve razlike osim sta su dodali podrsku za Zen 3. Ali eto kazem, dokaz je da ce radit normalno.. I oni koji su flashali B350 plocu u B450, stavili zadnji bios koji podrzava Zen 3 i imaju prvi ryzen na njemu i sve radi normalno (cak su nasli i mikro kodove procesora, tj. Asus bar podrzava doslovno sve procesore od prve do zadnje generacije bez problema, vjerovatno je tak i za ostale).

 Hmm , a jbg na stranici od moje piše da nije preporučeno da se koristi 4001 ver.  na ryzen 1 2 i 3 gen i da nema nazad --- Znaci , ipak moze , al nije "sluzbeno " , ako sam dobro shvatio ? 

Mada nije ni bitno , novi BIOS najvise me zaintrigirao zbog PBO2, ali sam vidio da radi samo na Ryzen 5xxxx  tako da je nebitno u svakom slučaju . 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 19:37 (error_666).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
hahhaajaads kaže...
Igor666 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Po 1.1.0.0 znas da je za Zen 3, za ovo ako flashas sa Zen 2/1/+ na taj zadnji bios jos se ne zna (friski je bios tak da jos nitko nije probao)... Tipa na Gigabyte/Asrock/Asus plocama mozes flashat taj bios za Zen 3 i uredno ce ti radit i proc kao R5 2600.

 valjda nebi stavili bios koji ne radi na starijim generacijama procesora bez nekog objasnjenja, tako da pretpostavljam da sve normalno radi.. iako se nije tako prije govorilo.

 Pa mislim bi stavili, jer AMD sam navodi da onaj tko napravi update biosa koji podrzava Zen 3, nema nazad i ne podrzava vise niti jedan procesor osim Zen 3. Za sad jos nisam vidio da se itko vracao sa B450/X470 ploca ono, sa beta Zen 3 biosa na neku stariju jer valjda nema nikakve razlike osim sta su dodali podrsku za Zen 3. Ali eto kazem, dokaz je da ce radit normalno.. I oni koji su flashali B350 plocu u B450, stavili zadnji bios koji podrzava Zen 3 i imaju prvi ryzen na njemu i sve radi normalno (cak su nasli i mikro kodove procesora, tj. Asus bar podrzava doslovno sve procesore od prve do zadnje generacije bez problema, vjerovatno je tak i za ostale).

 Hmm , a jbg na stranici od moje piše da nije preporučeno da se koristi 4001 ver.  na ryzen 1 2 i 3 gen i da nema nazad --- Znaci , ipak moze , al nije "sluzbeno " , ako sam dobro shvatio ? 

Mada nije ni bitno , novi BIOS najvise me zaintrigirao zbog PBO2, ali sam vidio da radi samo na Ryzen 5xxxx  tako da je nebitno u svakom slučaju . 

 Šta će ti PBO2 kad se taj 3600 najbolje poštela s onim 1usmusom.

https://www.guru3d.com/articles-pages/clocktuner-for-ryzen-v1-1-ctr-guide-by-1usmus,1.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 19:40 (mislioc).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vec je tretiran usmus-ovim CTR-om , čista znatiželja :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
hahhaajaads kaže...
Igor666 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Po 1.1.0.0 znas da je za Zen 3, za ovo ako flashas sa Zen 2/1/+ na taj zadnji bios jos se ne zna (friski je bios tak da jos nitko nije probao)... Tipa na Gigabyte/Asrock/Asus plocama mozes flashat taj bios za Zen 3 i uredno ce ti radit i proc kao R5 2600.

 valjda nebi stavili bios koji ne radi na starijim generacijama procesora bez nekog objasnjenja, tako da pretpostavljam da sve normalno radi.. iako se nije tako prije govorilo.

 Pa mislim bi stavili, jer AMD sam navodi da onaj tko napravi update biosa koji podrzava Zen 3, nema nazad i ne podrzava vise niti jedan procesor osim Zen 3. Za sad jos nisam vidio da se itko vracao sa B450/X470 ploca ono, sa beta Zen 3 biosa na neku stariju jer valjda nema nikakve razlike osim sta su dodali podrsku za Zen 3. Ali eto kazem, dokaz je da ce radit normalno.. I oni koji su flashali B350 plocu u B450, stavili zadnji bios koji podrzava Zen 3 i imaju prvi ryzen na njemu i sve radi normalno (cak su nasli i mikro kodove procesora, tj. Asus bar podrzava doslovno sve procesore od prve do zadnje generacije bez problema, vjerovatno je tak i za ostale).

 Hmm , a jbg na stranici od moje piše da nije preporučeno da se koristi 4001 ver.  na ryzen 1 2 i 3 gen i da nema nazad --- Znaci , ipak moze , al nije "sluzbeno " , ako sam dobro shvatio ? 

Mada nije ni bitno , novi BIOS najvise me zaintrigirao zbog PBO2, ali sam vidio da radi samo na Ryzen 5xxxx  tako da je nebitno u svakom slučaju . 

 Da,  tak pise, no kad se stavi onda je druga prica, par puta sam vec postao link gdje ljudi normalno koriste Ryzen 2000/3000 na zadnjem beta biosu na Asus B450 plocama, sad, ono se radilo o unofficial biosim a ne direktno sa asus stranice (tj. sa stranice ploce) no tamo je isto bila obavijest da se ne preporuca update ako koristite neke od starijih ryzena (znaci sve osim Zen 3). Da, PBO2 radi samo na 5XXX, mislim, nisu isti procesori Zen 2 i 3 pa nije nit cudno.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Ma meni su ASRock ploce opcenito dobre, stabilne, jednom podesis i to je to.

Takve su i vecine drugih ploca. Al ovo guranje Rejzera, samo da bi podigli cijenu jos 100€, e to je glupost.

 

Zujalica mi smeta jer je zujalica, i trajnost ploce je upitna - al naravno necu nikad kupit 500€ plocu,

jer ploca od 100-150€ moze sve sto i ta, odnosno ima sve sto meni treba - osobito u ITX segmentu.

ti si valjdja jedini na svijetu koji konstantno drobi o necemo sto nije niti vidio kako radi, to jest ne radi 

 

nitko nikad nigdje se nije pozalio da mu ti ventovi zuje, prvo uopce se ne pale nikada, ako nemas PCIE 4 gen diskove koji popune sve stazice i non stop su u pogonu

 

a to 99% korisnika na ovom forumu nikada nece iskusiti

 

dakle, svakako slobodno kupujte X570 ploce, ako vam trebaju

 

 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam previse godina i iskustva sa hardwareom, i reci cu ti - svaki ventilator ce crknut kad tad,

a hoce li biti u jamstvu ili ne, to je samo pitanje - nema "Hoce li crknuti" nego je pitanje "Kad ce crknuti".

Poucen dugogodisnjim iskustvom, vjerovatno sam duze u IT-u nego sto vecina clanova ovdje ima godina,

reci cu samo jedno - DFI. Pametnom dosta

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.kitguru.net/lifestyle/mobile/laptops/luke-hill/luke-leo-ep9-intel-attack-amd-in-media-presentation/

 

Čini mi se da Intelovci opet mijenjaju kriterije, što čini dobar procesor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Imam previse godina i iskustva sa hardwareom, i reci cu ti - svaki ventilator ce crknut kad tad,

a hoce li biti u jamstvu ili ne, to je samo pitanje - nema "Hoce li crknuti" nego je pitanje "Kad ce crknuti".

Poucen dugogodisnjim iskustvom, vjerovatno sam duze u IT-u nego sto vecina clanova ovdje ima godina,

reci cu samo jedno - DFI. Pametnom dosta

 

Pametnom dosta

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Imam previse godina i iskustva sa hardwareom, i reci cu ti - svaki ventilator ce crknut kad tad,

a hoce li biti u jamstvu ili ne, to je samo pitanje - nema "Hoce li crknuti" nego je pitanje "Kad ce crknuti".

Poucen dugogodisnjim iskustvom, vjerovatno sam duze u IT-u nego sto vecina clanova ovdje ima godina,

reci cu samo jedno - DFI. Pametnom dosta

 

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čitatelj A.K.A. Don Kihoty

 

Ma taj vent i da crkne nećeš primjetit jer se ionako 99,9% vremena niti ne pali, kužiš? A i da crkne skoro svaki proizvođač daje 3 god jamstva tako da jbt se, a nakon jamstva ćeš ionako u roku god-dvije vrlo vjerojatno mijenjat cijelu konfu..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

 

 

Krivi DFI, mislio sam na Diamond Flower Inc

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
Čitatelj kaže...

Ma meni su ASRock ploce opcenito dobre, stabilne, jednom podesis i to je to.

Takve su i vecine drugih ploca. Al ovo guranje Rejzera, samo da bi podigli cijenu jos 100€, e to je glupost.

 

Zujalica mi smeta jer je zujalica, i trajnost ploce je upitna - al naravno necu nikad kupit 500€ plocu,

jer ploca od 100-150€ moze sve sto i ta, odnosno ima sve sto meni treba - osobito u ITX segmentu.

ti si valjdja jedini na svijetu koji konstantno drobi o necemo sto nije niti vidio kako radi, to jest ne radi 

 

nitko nikad nigdje se nije pozalio da mu ti ventovi zuje, prvo uopce se ne pale nikada, ako nemas PCIE 4 gen diskove koji popune sve stazice i non stop su u pogonu

 

a to 99% korisnika na ovom forumu nikada nece iskusiti

 

dakle, svakako slobodno kupujte X570 ploce, ako vam trebaju

 

 

 Osobno mišljenje b550 vs x570, ne vidim kome uopće trebaju x570, kolko ljudi će koristiti 2x GEN4 SSD?raid itd? Veoma mali postotak..


Tko će koristiti sve te PCI staze?

 

Kolko će koristiti tipa 2x NVIDIA 3090 u sli?

 

Tko uopće ima hrpu 20Gbps uređaja za spajanje na sve te USB 3.2?Mislim da nitko niti nema takav uređaj ovdje.

 

Sa druge strane uživam u svojoj B550 jel se puno brže boota(POST) od x570, manje grije, manje troši struje, nema potencijalnu zujalicu koja jednostavno kada tada mora otkazat ili počet zavijati! 

 

Memorija/cpu overclock mogućnosti potpuno isti ako ne i bolji na novim B550

 

Tu su još i druge stvari recimo ako nista znali b550 ima daleko manje DPC latencije itd..

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 21:17 (ivicask).
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve imalo bolje ploče imaju "zujalice" na 4 pinskom konektoru, što znači ako zujalica tragično otkaže nije smak svijeta nego trošak od 10e i to ako kupite najbolju moguću noctuinu zujalicu i promjenite ju u roku 5 minuta.

 

 

#YOLO
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa , kupio sam osmogodisnjem malcu sljedeću konfiguraciju, prvenstveno za gaming i snimanje video klipova. Mislim da sam cjenovno solidno prosao,bar kod nas u BiH se tesko moglo jeftinije proci jer sam imao vise ponuda, dakle, 1150 eura me kostala.
Pitanje glasi , da li mi je potreban neki cooler posebni da kupujem ili je dovoljan koji je dosao uz amd procesor , kolega mi je sugerisao da obratim paznju na to jer obicno uz procesor ne dodje toliko kvalitetan coller za gaming i koji programcic je po vama najbolji za pracenje temperature procesora te do koje temperature je podnosljivo da se ovaj procesor grije?



AMD Ryzen 7 3700X AM4 BOX

GIGABYTE MB B450M DS3H 1.0

Kingston DDR4 16GB 3200MHz RGB

ROG-STRIX-RX5500XT-O8G-GAMING

Kingston SSD 500GB A2000 PCIe

LC-Power Case Gaming 703B

Chieftec PSU 600W BBS-600S

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 13:43 (dadoxyxy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dadoxyxy kaže...

Pozdrav ekipa , kupio sam osmogodisnjem malcu sljedeću konfiguraciju, prvenstveno za gaming i snimanje video klipova. Mislim da sam cjenovno solidno prosao,bar kod nas u BiH se tesko moglo jeftinije proci jer sam imao vise ponuda, dakle, 1150 eura me kostala.
Pitanje glasi , da li mi je potreban neki cooler posebni da kupujem ili je dovoljan koji je dosao uz amd procesor , kolega mi je sugerisao da obratim paznju na to jer obicno uz procesor ne dodje toliko kvalitetan coller za gaming i koji programcic je po vama najbolji za pracenje temperature procesora te do koje temperature je podnosljivo da se ovaj procesor grije?



AMD Ryzen 7 3700X AM4 BOX

GIGABYTE MB B450M DS3H 1.0

Kingston DDR4 16GB 3200MHz RGB

ROG-STRIX-RX5500XT-O8G-GAMING

Kingston SSD 500GB A2000 PCIe

LC-Power Case Gaming 703B

Chieftec PSU 600W BBS-600S

 Cooler je dovoljan pogotovo za ovo sta ti radis, da se radi u nekim programima gdje ce ti proc bit skoro stalno na 100% onda bi valjalo uzet novi cooler (tipa freezer 34 esports duo). Temperature najbolje pratit u HWinfo, a ono, u gamingu sa stock coolerom od 3700X nekih 60-70 stupnjeva ovisno o kucistu, no procesor inace moze ic i do 95 i tek dat pocinje thermal throttle (tj. procesor ce se downclockat automatski) da smanji temperaturu, no 95 stupnjeva ne smije doc nit da stavis onaj najgori wraith stealth, ovaj prism koji ima 3700x je jako dobar stock cooler.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U najmanju ruku, prilično čudnovato složeno. High end procesor + low end graficka? Za gaming je najbitnija graficka, snimao on klipove ili ne..

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dadoxyxy kaže...

Pozdrav ekipa , kupio sam osmogodisnjem malcu sljedeću konfiguraciju, prvenstveno za gaming i snimanje video klipova. Mislim da sam cjenovno solidno prosao,bar kod nas u BiH se tesko moglo jeftinije proci jer sam imao vise ponuda, dakle, 1150 eura me kostala.
Pitanje glasi , da li mi je potreban neki cooler posebni da kupujem ili je dovoljan koji je dosao uz amd procesor , kolega mi je sugerisao da obratim paznju na to jer obicno uz procesor ne dodje toliko kvalitetan coller za gaming i koji programcic je po vama najbolji za pracenje temperature procesora te do koje temperature je podnosljivo da se ovaj procesor grije?



AMD Ryzen 7 3700X AM4 BOX

GIGABYTE MB B450M DS3H 1.0

Kingston DDR4 16GB 3200MHz RGB

ROG-STRIX-RX5500XT-O8G-GAMING

Kingston SSD 500GB A2000 PCIe

LC-Power Case Gaming 703B

Chieftec PSU 600W BBS-600S

Čekaj malo, 8-godišnjem malcu si kupio igraći stroj?

Pa to dijete je kao spužva što se tiče znanja.. dati mu da igra igrie je kao opojnu drogu.. sa druge strane ako ga zainteresiraš za japanski jezik i daš mu adekvatne knjige icrtane.. on će ga naučiti za 12 mjeseci.. Valjda se njemu uzeo za Online školu a sebi za igranje... Ako će se on igrati neka igra Ovo.. igru za koju trebaš biti Mag da ti ništa ne fali... Znači kakav Šah i Go igra.

BTW: ja sam iz Tuzle pa ako ti šta treba za 20% cijene niže.. kolegama forumašima rado činim uslugu. OD svega što si nabrojao ruku u vatru jedino mogu dati za Chieftec napajanja. Ostalo je manje više klasika.

BTW: Dobro došao na forum.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakva su vam iskustva sa WHEA (Bus/Interconnection) error, kad se optereti CPU, temp max do 80C ide, kolega složio b550 asus istu ko ja, ali 5800x i 3600mhz XPG adata ram.

 

I ima svakih par sec ovaj error u event viewer, stock sve bios bez ičeg dirano, ako stavim ram profil na stock 2666 ili ako spustim sa 3600mhz kolko bi RAM trebao raditi po profilu na 3400mhz onda PC radi bez errora.

 

MEM test cjelu noć prešao bez errora.

 

Dobio loš cpu?Ili nekompatibilnost RAM-a ? Nemam sad drugi 3600 RAM da probam..

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 17:42 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

Kakva su vam iskustva sa WHEA (Bus/Interconnection) error, kad se optereti CPU, temp max do 80C ide, kolega složio b550 asus istu ko ja, ali 5800x i 3600mhz XPG adata ram.

 

I ima svakih par sec ovaj error u event viewer, stock sve bios bez ičeg dirano, ako stavim ram profil na stock 2666 ili ako spustim sa 3600mhz kolko bi RAM trebao raditi po profilu na 3400mhz onda PC radi bez errora.

 

MEM test cjelu noč prešao bez errora.

 

Dobio loš cpu?Ili nekompatibilnost RAM-a ? Nemam sad drugi 3600 RAM da probam..

 Ne brini, svi po netu reportaju WHEA errore. Svi biosi su još uvijek puni problemcica i AGESA code nije ispeglan.

 

Ja sam 100% stabilan po memtestu te također dobivam WHEA errore. Ne diraj ništa ako je PC stabilan i ne gasi se ili ima nekakvih drugih poteškoća i čekaj novi stabilan bios sa novom AGESOM koji bi trebao biti cca početkom/sredinom 12 mjeseca.

#YOLO
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Imam previse godina i iskustva sa hardwareom, i reci cu ti - svaki ventilator ce crknut kad tad,

a hoce li biti u jamstvu ili ne, to je samo pitanje - nema "Hoce li crknuti" nego je pitanje "Kad ce crknuti".

Poucen dugogodisnjim iskustvom, vjerovatno sam duze u IT-u nego sto vecina clanova ovdje ima godina,

reci cu samo jedno - DFI. Pametnom dosta

 Od svih mogućih ventilatora koje sam vidio u životu u kompjuterima (CPU, GPU, kućišta, matične, napajanja) niti jedan, ali baš niti jedan nije crknuo.

Mogu biti samo tiši ili glasniji ovisno o temperaturama i postavkama. Eventualno se desilo da malo prozuji zbog velikog broja radnih sati. 

Znam za 2 koja rade sada će 12 godina bez ikakvog problema.

Neka radi 5 godina i dosta, ionako će postati zastarjela tehnologija spremna za zamjenu ili otpad.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kao sto covjek gore kaze, nije to jos sve 100% kak treba sa memorijom. kak imas srece 

 

vidis da je meni radilo sve ok par dana i onda iz nepoznatog razloga se pocne rusit cinebench

 

pa mjenjaj 101 memory kit, probaj podesavat rucno, pa automatski memoriju, visim u biosu vise nega sto radim na kompu

 

i onda odustanem jer nemam zivaca

 

danas sam opet se odlucio igrat, stavio ponovno onaj 4000 kit, sve na auto opet radi

 

pa reko ok, ajmo ukljucit PBO2, i onda opet ne radi 

 

iskljucim PBO2 i upalim XMP i sad opet radi kak treba

 

zbunj totalni

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@The_fichek

 

Pa dobro, nije u razini procesora , ali da je bas low end graficka od 300 eura i nije, barem ne cjenovno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 17:26 (dadoxyxy).
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
dadoxyxy kaže...

Pozdrav ekipa , kupio sam osmogodisnjem malcu sljedeću konfiguraciju, prvenstveno za gaming i snimanje video klipova. Mislim da sam cjenovno solidno prosao,bar kod nas u BiH se tesko moglo jeftinije proci jer sam imao vise ponuda, dakle, 1150 eura me kostala.
Pitanje glasi , da li mi je potreban neki cooler posebni da kupujem ili je dovoljan koji je dosao uz amd procesor , kolega mi je sugerisao da obratim paznju na to jer obicno uz procesor ne dodje toliko kvalitetan coller za gaming i koji programcic je po vama najbolji za pracenje temperature procesora te do koje temperature je podnosljivo da se ovaj procesor grije?



AMD Ryzen 7 3700X AM4 BOX

GIGABYTE MB B450M DS3H 1.0

Kingston DDR4 16GB 3200MHz RGB

ROG-STRIX-RX5500XT-O8G-GAMING

Kingston SSD 500GB A2000 PCIe

LC-Power Case Gaming 703B

Chieftec PSU 600W BBS-600S

Čekaj malo, 8-godišnjem malcu si kupio igraći stroj?

Pa to dijete je kao spužva što se tiče znanja.. dati mu da igra igrie je kao opojnu drogu.. sa druge strane ako ga zainteresiraš za japanski jezik i daš mu adekvatne knjige icrtane.. on će ga naučiti za 12 mjeseci.. Valjda se njemu uzeo za Online školu a sebi za igranje... Ako će se on igrati neka igra Ovo.. igru za koju trebaš biti Mag da ti ništa ne fali... Znači kakav Šah i Go igra.

BTW: ja sam iz Tuzle pa ako ti šta treba za 20% cijene niže.. kolegama forumašima rado činim uslugu. OD svega što si nabrojao ruku u vatru jedino mogu dati za Chieftec napajanja. Ostalo je manje više klasika.

BTW: Dobro došao na forum.

 

 

Ma iskazuje talent za youtubera pa da mu ne bude do mene :D

A u pravu si prijatelju sve, ali sve mislim da cu mu moci dozirati :)

Hvala na dobrodoslici, ja sam skroz na jugu...pozdrav iz Mostara.

 

 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisi valjda dao 300 eura za 5500xt ???
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Nisi valjda dao 300 eura za 5500xt ???

 

Ja jeftinije nisam mogao naci u blizini na trzistu . Takva je cijena otprilike i u Hr i u Crnoj Gori.. pa svi nabavljaju od Comtrade veleprodaje.

E sad da li sam za te novce mogao kupiti bolju nemam pojma..moguce

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 18:31 (dadoxyxy).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dadoxyxy kaže...
The_Fichek kaže...
Nisi valjda dao 300 eura za 5500xt ???

 

Ja jeftinije nisam mogao naci u blizini na trzistu . Takva je cijena otprilike i u Hr i u Crnoj Gori.. pa svi nabavljaju od Comtrade veleprodaje.

E sad da li sam za te novce mogao kupiti bolju nemam pojma..moguce

 Komponente u BiH su znacajno skuplje nego u Hrvatskoj, a da ne govorim o ostatku EU i zapadnoj Evropi. 

 

Iskreno trebao si se malo i raspitati, postoje ljudi u BiH koji za tu lovu sklope dosta bolju konfiguraciju uz sva uvazavanja garancija i podrske. 

Dobra stvar je da RX5500 nije losa za FHD gaming, za jedno dijete od 8 godina i vise nego dovoljna, a opet za godinu dvije na ovaj setup ce biti dovoljno samo ubosti bolju graficku. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dadoxyxy kaže...
The_Fichek kaže...
Nisi valjda dao 300 eura za 5500xt ???

 

Ja jeftinije nisam mogao naci u blizini na trzistu . Takva je cijena otprilike i u Hr i u Crnoj Gori.. pa svi nabavljaju od Comtrade veleprodaje.

E sad da li sam za te novce mogao kupiti bolju nemam pojma..moguce

 Nisu cijene takve, to je grafa koja je jako slaba (mislim, slaba za tu cijenu) i bolje da si uzeo polovnu RX 570/580 za 100€. 300€ kod nas kosta 5600XT koja je nebrojeno puta jaca od 5500XT, 5500XT krece od nekih 190€ iako je i to puno previse. Bolje da si uzeo obicnu GTX 1660 za cca 440KM tj. 220€ na olx.ba, jeftinija a jaca. Za 330€ vidim da ima i 5600XT.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 19:19 (hahhaajaads).
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dadoxyxy kaže...
The_Fichek kaže...
Nisi valjda dao 300 eura za 5500xt ???

 

Ja jeftinije nisam mogao naci u blizini na trzistu . Takva je cijena otprilike i u Hr i u Crnoj Gori.. pa svi nabavljaju od Comtrade veleprodaje.

E sad da li sam za te novce mogao kupiti bolju nemam pojma..moguce

 Nisu cijene takve, to je grafa koja je jako slaba (mislim, slaba za tu cijenu) i bolje da si uzeo polovnu RX 570/580 za 100€. 300€ kod nas kosta 5600XT koja je nebrojeno puta jaca od 5500XT, 5500XT krece od nekih 190€ iako je i to puno previse. Bolje da si uzeo obicnu GTX 1660 za cca 440KM tj. 220€ na olx.ba, jeftinija a jaca. Za 330€ vidim da ima i 5600XT.

 

Vjeruj mi da jesu druze.  Nema bolje cijene u BiH u prodavnicama, ja sam ispreturao sve sto ima ozbiljnih radnji u BiH i to su te cijene. E sad na oglasima poput pika mozda ima al da mi se nije dalo kupovat od individualaca preko brze poste gdje ne znam sta mi salje pa peglanja sa garancijom itd.

Moram kazat da sam guglao i po hrvatskoj  na stanicama uporedi i sl. i nisam ni tu vidio nesto mnogo jeftinije da ima ova graficka. 

Mozda ima , ali u provjerenim radnjama ne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 20:25 (dadoxyxy).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dadoxyxy kaže...
hahhaajaads kaže...
dadoxyxy kaže...
The_Fichek kaže...
Nisi valjda dao 300 eura za 5500xt ???

 

Ja jeftinije nisam mogao naci u blizini na trzistu . Takva je cijena otprilike i u Hr i u Crnoj Gori.. pa svi nabavljaju od Comtrade veleprodaje.

E sad da li sam za te novce mogao kupiti bolju nemam pojma..moguce

 Nisu cijene takve, to je grafa koja je jako slaba (mislim, slaba za tu cijenu) i bolje da si uzeo polovnu RX 570/580 za 100€. 300€ kod nas kosta 5600XT koja je nebrojeno puta jaca od 5500XT, 5500XT krece od nekih 190€ iako je i to puno previse. Bolje da si uzeo obicnu GTX 1660 za cca 440KM tj. 220€ na olx.ba, jeftinija a jaca. Za 330€ vidim da ima i 5600XT.

 

Vjeruj mi da jesu druze.  Nema bolje cijene u BiH u prodavnicama, ja sam ispreturao sve sto ima ozbiljnih radnji u BiH i to su te cijene. E sad na oglasima poput pika mozda ima al da mi se nije dalo kupovat od individualaca preko brze poste gdje ne znam sta mi salje pa peglanja sa garancijom itd.

Moram kazat da sam guglao i po hrvatskoj  na stanicama uporedi i sl. i nisam ni tu vidio nesto jeftinije da ima ova graficka. 

Mozda ima , ali u provjerenim radnjama ne.

 Pa ne moras kupovat u trgovinama, mogao si kupit sa olx.ba, znaci tamo za malo vise od 300€ dobijes 5600XT, nova sa garancijom, uostalom, u nekim fb grupama se pita i ima preporuke za prodavaoce u bih preko olxa i nema teoretske sanse da ce te zeznut.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=5500XT

 

Evo ti cijena u Hrvatskoj, i 5600xt po cijeni od 317€ (u nekim ducanima su bile ~290€ na bf). Kazem, mogao si birat sta hoces sa olx.ba, evo tipa jedan od korisnika koji ti "uvoze" komponente po ok cijenama, https://pchardware.olx.ba, i kolko sam cuo kod njega doslovno mozes "narucit" komponentu koja nije na stanju i tamo si mogao sklopit vjerovatno cijeli komp i da je jaci i jeftiniji i bio bi doslovno isti sto se tice garancije kao i iz tog ducana sto si uzeo. 

 

Evo cijene od tog lika..

 

R5 3600 - 193€

B450M Pro4 - 99€

2x8 Ripjaws V 3600 CL16 - 91€

Crucial P1 NVMe 500GB - 81€

Sama Armor 750W 80+ Gold full modularno - 66€

MasterBox MB511 Red Trim - 71€

Sapphire Pulse RX 5600XT 6GB - 330€

 

Znaci kad sve zbrojis kolko ispadne ? 931€. Zasto sam stavio 3600 umjesto 3700X ? Pa zato jer u gamingu nema nikakve razlike, a dodatne jezgre su mu nepotrebne, ali i da se umjesto 3600 stavi 3700X ispalo bi opet jeftinije od ovoga sta si ti uzeo (tj. 1058€). I ajmo uracunat jos tipa dostavu ajd nek bude nekih 10-20€, pa onda slaganje konfe ak vi ne znate nekih 20€ i opet ispadne jeftinije od one konfe, a ova konfa sto sam gore stavio je puno puno jaca i opcenito kvalitetnije komponente su stavljenje. Naravno, sve gornje komponente su ganc nove sa tvornickom garancijom. I ne mora se sve gledat "u blizini", da tak svi kupujemo onda bi svatko tko nije iz Zagreba popusio lovu... zato danas postoje dostave i placanje pri preuzimanju, bilo da je privatni prodavac ili ducan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 20:45 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice