AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.018
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Evo doktor Igor dosao to nekih novosti oko dolazeceg "vermeer-a" Govori se o nekim boost taktovima do 4.8ghz, ali vise zanimljivo mi je to da su sada malo kopirali intel 10th gen i stavili mogucnost namjestanja voltaze po jezgri. Dolazi jos i neke novitete za utezivanje Dram latencija, i sve to skupa ce vjerojatno ovu jesen natjerati intel opet na hladan znoj. Mozda kako se suska bude podrzan i AVX512. Ali ovako kako se cini i sa boljim 7 nm tsmc node-om AMD ce biti uzitak za OC mozda napokon. nU svakom slucaju AMD radi dok ostali spavaju

https://www.igorslab.de/en/exclusive-informations-on-amds-next-generation-cpu-ryzen-9-4950x-sea-with-high-boost-tact-and-new-features-a-la-intel/

 

To ti je Singlecore Boost 1000%, a dalje ti niti ne treba s obzirom na ZEN 3 15-20% viši IPC.

 

Ipak je to 16/32 proc, dakle All core turbo tu negdje oko 4.2-4.3ghz ne više.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
maks0806 kaže...

Thx. Ma imao sam bar 3 konfe s tim adapterima, dapače imam ga u ladici vidiš... Međutim, to je svaki put bilo nepouzdano i sporo. Hvala

Ma na laptopu jedan vent kada je na niskim okretajima krči. Jučer sam išao iz knjižnice doma jer me je sram bilo

Ovako nešto, ali malo jače. 

 

 Ako ti nije laptop pod garancijom, probaj ovo.

Doci do tog ventilatora i pomocu sprice (ljekarna 3.-kn mala verzija) i WD40, fino ulje za finu mehaniku je pregusta za sprucu.

pronadi kod ventilatora centar ispod naljepnice rupu i ubrizgas kap-dva pa vidi hoce li ti dalje krciti....

Ja svoj vremesni vec drugi put podmazao (Arctic za socket 775 12 godina star.. i dalje necujan i dobar airflow)

Ispricavam se, ako sam krivo shvatio problematiku kod tebe, zlu ne trebalo.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Laptop je plaćen 11k kn i star mjesec dana, ali hvala svakako na savjetu 😁

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Otvaranjem laptopa riskira jamstvo, ipak je lakse biti bez njega 2 tjedna pa neka se oni bombaju s njim na servisu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 11:11 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Update: govori se o boostu do 4.9ghz, napreduje iz dana u dan.

 

https://videocardz.com/newz/amd-16-core-zen3-ryzen-9-4950x-engineering-sample-boosts-up-to-4-9-ghz

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Uf opasno, taman htio uzeti novog 16 core  Intela, ipak cu se jos malo strpiti ak oce ovo biti istina ili barem priblizno!

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Da to če vjerojatno bit top model AM4 Zen 3 16/32 proc, ali za njega buš iskeširal oko 800$.Cijene rastu to sigurno, ili tko hoče najbolje i najnovije to bude i platil.

 

https://www.amazon.com/AMD-Ryzen-3950X-32-Thread-Processor/dp/B07ZTYKLZW

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 17:11 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Ako je tako, onda primjerci iz ducana bi mogli radit na valjda ~4.5ghz allcore sto ce bit super za 16 core proc

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

 Ako je tako, onda primjerci iz ducana bi mogli radit na valjda ~4.5ghz allcore sto ce bit super za 16 core proc

Ma jok po defoltu ne, a to se i standardno testira izvan bilo kakvih Overkloking testova.

 

Na defoltu R9 3959X kad ga nagaziš do daske, recimo Cinebench ili Blender sve jezgre kucaju oko 4hz.

 

Zen 3 verzija, u istoj situaciji vjerojatno ne više od 4.2ghz.Dakle malo viši All core turbo ili 200mhz, i malo viši Singlecore turbo to je potpuno očekivano.

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mir, vidjet ćemo, ali sve vodi tome tj boljem boostu, rafinirani proces, bla, bla... Sada "low end" R5 3600 drži 4.4;4.5 GHz OC pri 1.35-1.4 V što je fenomenalno. Da tako ostane, uz 15% veći IPC... Čovječe!! A tek niže latencije o kojima ima govora. Ne znam kad će prijeć na 7Nm IO dio chipa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Mir, vidjet ćemo, ali sve vodi tome tj boljem boostu, rafinirani proces, bla, bla... Sada "low end" R5 3600 drži 4.4;4.5 GHz OC pri 1.35-1.4 Všto je fenomenalno. Da tako ostane, uz 15% veći IPC... Čovječe!! A tek niže latencije o kojima ima govora. Ne znam kad će prijeć na 7Nm IO dio chipa.

 I manje, 4.4-4.5 drze na 1.25-1.3v 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slučajno naletio, pa da podijelim ovo čudo.

 

Check this out! threadripper-3990x-pc-portable-workstation

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zamisli da dodes sa tim cudom u 80-e mislili bi da si pobjegao iz Area51. 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanzu kaže...

Zamisli da dodes sa tim cudom u 80-e mislili bi da si pobjegao iz Area51. 

 Kakvo to, mislili bi da si alien prerusen u tijelo covjeka.

 

Zamisli samo brute force snagu ovog cuda u 80-im 

8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Il da u 80-tima izvadiš tablet...

ups sad sam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzeo bih Noctua NHD15 za svoj Ryzen 2600 ali me zanima kako mogu znati da li ce u dual fanu stati radi 2 ram sticka sto imam. Kuciste je MS Black Widow.

Izvinite ako je ovo kriva tema za pitat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 13:31 (iAvenger).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebalo bi stati jer je samo jedan vent kod memorije. što kaže kolega dolje jedino možeš imati problem ako su limovi za memorijske module previsoki...

a, i ne treba ti to čudovište za taj CPU... 

 

to je to...

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 13:52 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
iAvenger kaže...

Uzeo bih Noctua NHD15 za svoj Ryzen 2600 ali me zanima kako mogu znati da li ce u dual fanu stati radi 2 ram sticka sto imam. Kuciste je MS Black Widow.

Izvinite ako je ovo kriva tema za pitat.

 Ovo ti dosta ovisi o ramu koji imaš i koliko ti je široko kučište.

Recimo ja nisam uspio na tu poziciju kod rama staviti ventilator (rami su dosta visoki radi hladnjaka na njima)  i da imam zatvoreno kučište, tako da sam se odlučio jedan vent ostaviti u sredini, a drugi kod VRM-ova. Popis komponenti imaš pod moj pc.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovdje pod broj 2 vidiš prostor u dual fan modu, vidi kolika ti je visina RAM-a.

Također taj se prednji vent da još podići po potrebi:

"Noctua recommends using standard height RAM (up to 32mm). However, in chassis with more than 165mm CPU cooler clearance, the front fan can be moved upwards to make room for memory modules taller than 32mm (e.g. moving the fan 5mm up will increase the total height from 165 to 170mm and make room for 37mm tall modules)."

MS Black Widows podrzava coolere do 175mm visina dakle imaš lufta za podizanje prednjeg fana po potrebi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 13:48 (ibme74).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

tako sam ja podigao taj prednji fan. Stavis ram unutra, i cooler gore i stisni ga sa vidama i onda visinu ventilatora podigni taman da dođe malo iznad rama. Ako stavis vent prije stiskanja pusti milimetar 2 lufta jer kad se stisnu vide će ti vent legnut na ram pa bis mogao ko i ja imat problema jer ga je pomaklo toliko da nije imao kontakta i nije htio bootat. Inace cooler je muka isusova za montirat (bar je meni bio) i bolje da od prve pogodis da nemoras ko i ja skidat i stavljat sve par puta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jedno brzinsko....

 

3000mhz ram sa latencijom 15, 3200 ram s latencijom 16, 3600mhz ram s latencijom 19....

 

Od cega bi r5 1600 najvise profitirao?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma teško prva generacija ide na 3600 imam 3200 cl16 b-die bez diranja latencija drži 3333mhz 2.gen R5 2700,mislim da je 3200 sweet spot za 1.generaciju

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo trenutno 3600mhz @ 18-25-25-58

 

Sad neznam, dali da ostavljam tu memoriju, ili da idem na sporiju sa nizim latencijama....

 

I jedno i drugo je kingston fury 2x8gb

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Evo trenutno 3600mhz @ 18-25-25-58

 

Sad neznam, dali da ostavljam tu memoriju, ili da idem na sporiju sa nizim latencijama....

 

I jedno i drugo je kingston fury 2x8gb

 Kaže Buildzoid da podijeliš takt s latencijom pa upoređuješ razne kombinacije.

Npr 3000/15=200

    3200/16=200

 Ovakav sistem bi ti dao iste performanse što se tiče odziva s tim da imaš veću propusnost s višim taktom rama, što je logično.

Ako natjeraš ram na 3600/18, mislim da bi pogodio sweet spot uz 1:1 strap.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo cackam, trenutno ovo...

 

Stabilno, moram vidjeti dali se jos da utegnuti....

 

Daj molim te pojasni malo ovo 1:1 strap?

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 20:53 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

 

 

Daj molim te pojasni malo ovo 1:1 strap?

 

 

 

 

 Znači da natjeraš Infinity Fabric novih Ryzena da rade sinkrono s dram-om, npr da ti je IF 1800MHz i RAM 1800 MHz (odnosno 3600 jer je x2 za DDR).

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I tu sad vjerovatno sve ode u tri krasne, barem sto se podesavanja ove moje ploce tice.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

I tu sad vjerovatno sve ode u tri krasne, barem sto se podesavanja ove moje ploce tice.....

 Pa ono, ako možeš izvući nešto ekstra, super, ako ne, ne moraš se brinuti oko toga jer jači OC zahtjeva malo bolje (skuplje) komponente pa ti cijena/performanse odnos ostane isti ili gori.

Podesi koliko ide i uživaj.

Ja vrtim R2600 uz stari ram 2400/CL18 @ 2866/CL16 i to je to.

 

EDIT: Sad vidim da imaš R1600, a ja mislio da imaš R3600 (vjerovatno jer si govorio o 3600MHz ramu).

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 21:07 (DrNasty).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, r5 1600, non AF....

 

i gore slika iz cpu-z, sto sam uspio postici malim cackanjem, za sada radi stabilno na 3600....

 

E sad, samo si mislim, da ne radi losije nego da sam ostavio defaultnih 3200mhz.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro si je i natjerao, s obzirom da imaš 1st gen Ryzen i jeftinu B350.

Odvrti neki game benchmark stock i OC pa vidi jesi li i koliko si dobio.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice