AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.793
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Anđeo bez falinge kaže...

tko misli na Oc ta ploča ima 4+2 VRM phase dok ne skuplja TUF B450M-PRO GAMING ima 10 phase na VRM

Sve su to 4 faze, isto kao i 90% B450 ploca.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To uopće nije 'rivju' nego vijest da je asus izdao novu ploču i zajeb je nastao zato jer je broj faza pisac teksta procijenio po broju dupliranih prigušnica koje se naziru ispod hladnjaka.
Inače riječ je o sasvim solidnom rješenju s vrlo dobrim hlađenjem, a 10-fazni vrm u tufici i sličnim pločama uobičajen je tek od nove b550 serije
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
To uopće nije 'rivju' nego vijest da je asus izdao novu ploču i zajeb je nastao zato jer je broj faza pisac teksta procijenio po broju dupliranih prigušnica koje se naziru ispod hladnjaka.
Inače riječ je o sasvim solidnom rješenju s vrlo dobrim hlađenjem, a 10-fazni vrm u tufici i sličnim pločama uobičajen je tek od nove b550 serije

Oh ne, zelis reci da gledanje jpeg slike ploce i crtanje po istoj zapravo nije review? 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo prelomio sam i narucio na preporuku vas par tu Asus TUF B450-PRO GAMING i jos sam uzeo AMD Ryzen 3 3200G. Mislim da ce mi to bit dovoljno za normalnu upotrebu, nikakvo igranje i tome slicno. Sad bi jos zamolio preporuku za neki ram koji da stavim na to, 2x8GB bi uzeo, a da radi ok s tom kombinacijom.

Hvala.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bero666 kaže...

Evo prelomio sam i narucio na preporuku vas par tu Asus TUF B450-PRO GAMING i jos sam uzeo AMD Ryzen 3 3200G. Mislim da ce mi to bit dovoljno za normalnu upotrebu, nikakvo igranje i tome slicno. Sad bi jos zamolio preporuku za neki ram koji da stavim na to, 2x8GB bi uzeo, a da radi ok s tom kombinacijom.

Hvala.

odličan izbor 

ram si uzmi tipa patriot viper steel 3200mhz ili g.skill aegis 3200mhz

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CrossDeath kaže...
bero666 kaže...

Evo prelomio sam i narucio na preporuku vas par tu Asus TUF B450-PRO GAMING i jos sam uzeo AMD Ryzen 3 3200G. Mislim da ce mi to bit dovoljno za normalnu upotrebu, nikakvo igranje i tome slicno. Sad bi jos zamolio preporuku za neki ram koji da stavim na to, 2x8GB bi uzeo, a da radi ok s tom kombinacijom.

Hvala.

odličan izbor 

ram si uzmi tipa patriot viper steel 3200mhz ili g.skill aegis 3200mhz

Ili kutiju cigareta skuplji 3600 Mhz G.Skill Ripjaws F4-3600C19D-16GVRB za 610kn: https://www.telebit.hr/ddr4-16gb-2x8gb-ddr4-3600-cl19-dimm-288-pin-g-skill-ripjawsv-f4-3600c19d-16gvrb-36mj.html Za 3600 su vise nego ok latencije: CL19-20-20-40 1.35V, prva dva tajminga nisu top, ali zadnja dva jesu.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I AMD krenuo Intelovim stopama. 

Napredak je ČAK 4%. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 14:38 (Valentin17).
 
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

I AMD krenuo Intelovim stopama. 

Napredak je ČAK 4%. 

 Pa tih 4% cisto da stignu intela u 10gen, zen 3 je tak vec skoro pa spreman, a XT procesori ce jos dodatno smanjit cijenu ovim obicnim, ne sjecam da se to intel radi 

 

 Iako opet ne treba tolko nit vjerovat u ovo jer su to sve postoci, ajde da je imao na testu te procesore vec nekak.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

 Odokativno.

 

Treba ga tražit da napravi i za 4000

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

to se i ja pitam, mozda se ugledao na onog actually overclock lika koji se sluzi istom metodom 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanlotz kaže...
The_Fichek kaže...

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

to se i ja pitam, mozda se ugledao na onog actually overclock lika koji se sluzi istom metodom 

On ne testira procesore, o cemu ti? Elektronicke komponente mozes procijenit kakve su sa slike da, ak se kuzis u to. Doduse procesor je isto el. komponenta, ali zna se na kaj mislim.

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

On ne testira procesore, o cemu ti?

pa da, znam? testira li on ista uopce? ili sve radi samo odokativno?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanlotz kaže...
The_Fichek kaže...

On ne testira procesore, o cemu ti?

pa da, znam? testira li on ista uopce? ili sve radi samo odokativno?

 

Nebitno, sve dok se valentin17 veseli

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanlotz kaže...
The_Fichek kaže...

On ne testira procesore, o cemu ti?

pa da, znam? testira li on ista uopce? ili sve radi samo odokativno?

Imas live streamove di overclocka komponente do neba, nesto od toga ti je prikazano na njegovom timestampu koji je na slici ovdje. Inace, puno tih streamova on ne spremi na svoj kanal, nego imas ovako neke isjecke.

 

Po meni je dovoljno da bilotko tko radi ikakav video tako malo snimi setup i onda testovi n shit. Meni osobno nije fora da netko snima s mobitelom ili cime vec u 2020. desktop monitor kako nesto radi da bi mu se vjerovalo, eventualno ako ima vrhunsku kameru.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanlotz kaže...
The_Fichek kaže...

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

to se i ja pitam, mozda se ugledao na onog actually overclock lika koji se sluzi istom metodom 

 On je od hobija napravio biznis. Meni smeta samo što je fanboy nekih vendora i radi recenzije tipa to je teško smeće. Govorim o Asrocku i njegovim recenzijama. Po njegovom mišljenju sve ploče sa natpisom Asrock su "big pile of crap".

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne bih se slozio. Blati puno toga jer je fanatik za komponente, neovisno o brandu. Ja kaj dam zadnje gledao je pohvalio asrock b550 ploce.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
ivanlotz kaže...
The_Fichek kaže...

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

to se i ja pitam, mozda se ugledao na onog actually overclock lika koji se sluzi istom metodom 

 On je od hobija napravio biznis. Meni smeta samo što je fanboy nekih vendora i radi recenzije tipa to je teško smeće. Govorim o Asrocku i njegovim recenzijama. Po njegovom mišljenju sve ploče sa natpisom Asrock su "big pile of crap".

 Pa kad jesu 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Iskreno Asus sada prikuplja porez na budale. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
cvaja997 kaže...
ivanlotz kaže...
The_Fichek kaže...

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

to se i ja pitam, mozda se ugledao na onog actually overclock lika koji se sluzi istom metodom 

 On je od hobija napravio biznis. Meni smeta samo što je fanboy nekih vendora i radi recenzije tipa to je teško smeće. Govorim o Asrocku i njegovim recenzijama. Po njegovom mišljenju sve ploče sa natpisom Asrock su "big pile of crap".

 Pa kad jesu 

 Nisu. 

 

Bios on the other hand...

 

Inače, ja ga redovno gledam. Iako pola rambla ne kontam, neke osnovne smjernice prije kupnje mi uvijek dobro dođu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 21:24 (DarthMarkus).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
cvaja997 kaže...
ivanlotz kaže...
The_Fichek kaže...

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

to se i ja pitam, mozda se ugledao na onog actually overclock lika koji se sluzi istom metodom 

 On je od hobija napravio biznis. Meni smeta samo što je fanboy nekih vendora i radi recenzije tipa to je teško smeće. Govorim o Asrocku i njegovim recenzijama. Po njegovom mišljenju sve ploče sa natpisom Asrock su "big pile of crap".

 Pa kad jesu 

 Argumentiraj

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dedaa kaže...
nicky.sl kaže...
cvaja997 kaže...
ivanlotz kaže...
The_Fichek kaže...

Neda mise gledat video.. Otkud njemu bilokakav postotak, ako nije odradio test?

to se i ja pitam, mozda se ugledao na onog actually overclock lika koji se sluzi istom metodom 

 On je od hobija napravio biznis. Meni smeta samo što je fanboy nekih vendora i radi recenzije tipa to je teško smeće. Govorim o Asrocku i njegovim recenzijama. Po njegovom mišljenju sve ploče sa natpisom Asrock su "big pile of crap".

 Pa kad jesu 

 Argumentiraj

 A šta ja iman tebi argumentirat ??? 

Meni osobno je kroz ruke prošlo gomilu AsRock ploča svih kategorija što za mene što za ljude kojima sam sastavljao komp i jako veliki postotak njih nije dugo poživio, puno veći postotak nego ostalih proizvođača zajedno. 

Za mene je AsŠrot smeće nad smećima a ti se ne moraš slagat samnom kao i mnogi drugi koji iskustvo grade na nekoliko kompova koji su im prošli kroz ruke.

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 A šta ja iman tebi argumentirat ??? 

Meni osobno je kroz ruke prošlo gomilu AsRock ploča svih kategorija što za mene što za ljude kojima sam sastavljao komp i jako veliki postotak njih nije dugo poživio, puno veći postotak nego ostalih proizvođača zajedno. 

Za mene je AsŠrot smeće nad smećima a ti se ne moraš slagat samnom kao i mnogi drugi koji iskustvo grade na nekoliko kompova koji su im prošli kroz ruke.

Ima tu puno failova na sve strane...Od lose uradenog vram-a na Giga i nekim Asus plocama do toga da ti prdne sama ploca od Asrocka, Msi-ja i slicno...Nisu neko ogledao kvalitete, ali ako gledamo visoki segment, AsRock jako dobro parira i Asusu, i Gigabytu i Msiju, naravno pricamo o ryzen Amd plocama...

 

E sad sto ce tice recimo Asusa, zadnje 3 godine 6 njihovih ploca, od 6 na 4 prdnula zvucna na ploci, dok 3 AsRock ploce kod poznanika i 2 Msi ploce nemaju za sada nikakvih problema...Asus se srozao dosta nisko u zadnjih par godina, i kvalitetom i "musicama...Necu pricati o failovima sa grafama na Navi seriji i top modelima, pa do Tuf serije i problema sa bukom na drugim grafama, a platis ih kao suho zlato, smijesno malo...No opet necu reci da je Asus smece nego cu sljedeci put dobro razmislit sto cu tocno od Asusa kupiti...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 23:52 (Tomo53nja).
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svatko ima brand koji preferira i to je OK, zato i svatko ima pravo na izbor.

Da su ploce lose, nebi se prodavale niti bi brand dugo prezivio.

 

Osobno, najgore ploce su bile PCChips i low-entry ECS ploce (makar ni high-end nisu previse stabilne),

a bogami ni low-end ASUS ploce nikad nisu bile lice stabilnosti i kvalitete, kao ni MSI entry ploce.

 

Danas je to sve lako zaboraviti, jer je ostatak tehnologije napredovao - gotovo je nemoguce

naci plocu sa jeftinim kondezatorima, integrirani NIC-ovi su kvalitetni, integrirane zvucne kartice

ne optereciju CPU kao sto su nekad opterecivale, pa se dodavanjem dodatne audio kartice dobilo

30% CPU performansi.

 

Sve u svemu, za 97% kucnih korisnika, bilo koja ploca ce im biti dovoljna (pod uvjetom da im nudi

sve sto traze, tipa dovoljno USB ulaza, audio izlaza itd).

 

To sto ce netko reci "e a na ovoj ploci od 1500€ procesor radi na taktu od 4.7GHz, a na ovoj jeftinoj na ´samo´4.4Ghz",

kad pogledam razliku u novcu, radije cu za 1300€ razlike kupiti u startu snazniji CPU, vise RAM-a, veci SSD, bolju gafiku,

nego se razbacivati sa resursima koje nikad necu koristiti - tipa 10 SATA konektora, 26 USB konektora, doublanih 24 fazi sa 600A

za CPU koji nikad nece postojati - jer ionako ce za 5g to biti zastarjela tehnologija, i sav novac koji sada ne investiram u nesto

sto mi ne treba, za 5g cu moci investirati u nesto sto mi zaista i treba.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 23:54 (Čitatelj).
Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
nicky.sl kaže...

 A šta ja iman tebi argumentirat ??? 

Meni osobno je kroz ruke prošlo gomilu AsRock ploča svih kategorija što za mene što za ljude kojima sam sastavljao komp i jako veliki postotak njih nije dugo poživio, puno veći postotak nego ostalih proizvođača zajedno. 

Za mene je AsŠrot smeće nad smećima a ti se ne moraš slagat samnom kao i mnogi drugi koji iskustvo grade na nekoliko kompova koji su im prošli kroz ruke.

Ima tu puno failova na sve strane...Od lose uradenog vram-a na Giga i nekim Asus plocama do toga da ti prdne sama ploca od Asrocka, Msi-ja i slicno...Nisu neko ogledao kvalitete, ali ako gledamo visoki segment, AsRock jako dobro parira i Asusu, i Gigabytu i Msiju, naravno pricamo o ryzen Amd plocama...

 

E sad sto ce tice recimo Asusa, zadnje 3 godine 6 njihovih ploca, od 6 na 4 prdnula zvucna na ploci, dok 3 AsRock ploce kod poznanika i 2 Msi ploce nemaju za sada nikakvih problema...Asus se srozao dosta nisko u zadnjih par godina, i kvalitetom i "musicama...Necu pricati o failovima sa grafama na Navi seriji i top modelima, pa do Tuf serije i problema sa bukom na drugim grafama, a platis ih kao suho zlato, smijesno malo...No opet necu reci da je Asus smece nego cu sljedeci put dobro razmislit sto cu tocno od Asusa kupiti...

 Ne, ne pričam o AMD Ryzen pločama nego o AsRock pločama otkad su se pojavili do danas uključujući i AM4 socket.

Sebi sam u prošlosti uvijek kupovao ploče iz vrha a zadnja je bila x99x fatality koja nije izdržala niti godinu dana i stoga mi nemoj pričat o pločama visoke klase i njihovom pariranju ostalim proizvođačima. 

Rekao sam da sam imao problema s velikim postotkom AsRock ploča svih kategorija. 

Jedino moram priznat od nekoliko "tajči" ploča nijedna još nije prdnula (one su AM4 socket) 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Ne, ne pričam o AMD Ryzen pločama nego o AsRock pločama otkad su se pojavili do danas uključujući i AM4 socket.

Sebi sam u prošlosti uvijek kupovao ploče iz vrha a zadnja je bila x99x fatality koja nije izdržala niti godinu dana i stoga mi nemoj pričat o pločama visoke klase i njihovom pariranju ostalim proizvođačima. 

Rekao sam da sam imao problema s velikim postotkom AsRock ploča svih kategorija. 

Jedino moram priznat od nekoliko "tajči" ploča nijedna još nije prdnula (one su AM4 socket) 

Ok...Ja sam ih imao od 939 soceta gdje je jedna samo crkla a druga radi sada vec vise od 6 godina...U am3+ socetu sam imao samo jednu i prodao je dalje, dok sam je imao nisam imao problema...Od a320 i ryzen serije jednu sam imao i prodao dalje, nije bilo problema, jednu x570 ugradio kolegi, nema problema...Iz vrha Asus ponude imam 990Fx Sabertooth skoro 5 godina, nakon 4 godine crkla zvucna na ploci...Imam jednu od top ploca iz X370 serije, nakon godinu i pol opet crkao zvuk na ploci... Eto pariranja Asusa top plocama...

 

Eto Taichi ti jedan primjer gdje pariraju ostalim plocama u visokom segmentu tako da ne znam kako je tu Asus koji ima problema dobar, ili Gigaybte koji je usrao motku sa pregrijavanjem Vram-a kao i Msi sa nekim jadnim x570 plocama...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 2:32 (Tomo53nja).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni na MSI Carbon B450 crko i straznji port i audio header unutar 1.5g :(

 

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...

Meni na MSI Carbon B450 crko i straznji port i audio header unutar 1.5g :(

 

 Ja se nadam da će ova moja MSI od carbona poživit koju godinu 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni je taj asrock uvijek bio s nekakvim problemima, no nekako mi je bilo - nit smrdi, nit miriše

i onda uzmem relativno skupu asrockovu mini itx wifi ploču klincima za njihov komp i svako malo problem da ne radi tipkovnica ili miš

prebacim u drugi usb utor i proradi, pa za mjesec dana opet, vratim u onaj stari i opet radi neko vrijeme, pa tako u krug

 

kad sam im upgrejdao komp sa pentiuma g4560 na rajzen 2400g, uzeo asus tuf b450 pro i sad sve fercera kako spada

uglavnom, više neću asrock uzimati u obzir i koliko god mi je jasno da ima drugih s pozitivnim iskustvima, meni osobno su prekriženi kao firma

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam slična iskustva s Asrock dvije ploče, Abit, DFI, gigabyte su mi radile besprijekorno a 2011 sam kupio ASUS P8Z68-V PRO i niiikakvih problema.

Kada budem krajem godine kupio vjerojatno x570 100% opet ASUS.

 

No, ispod 1500kn ploču kupiti neću i to kada se budu stabilizirale cijene.

Ljudi kupe 3600x CPU i onda gledaju ploču za 600kn...ne ide to tako.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 9:53 (Anđeo bez falinge).
 
2 3 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice