AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.915
|
čitano: 5.483.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

imam jednu problematiku sa b450 tomahawkom, ima samo jedan cpu fan konektor. a ja imam dva ventica na kuleru.

Jel postoji nacin da ih oba spojim na taj jedan konektor za cpu? tj da oba dva imaju neki fan curve ili jedan mora bit glup? 

 Možeš koristiti y splitter i spojiti dva ventilatora na isti konektor.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

imam jednu problematiku sa b450 tomahawkom, ima samo jedan cpu fan konektor. a ja imam dva ventica na kuleru.

Jel postoji nacin da ih oba spojim na taj jedan konektor za cpu? tj da oba dva imaju neki fan curve ili jedan mora bit glup? 

 Imaš u Futuri https://www.futura-it.hr/dodatna-oprema-52/cpu-hladnjaci-ventilatori-47/52/

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
VelvetOverlap kaže...

imam jednu problematiku sa b450 tomahawkom, ima samo jedan cpu fan konektor. a ja imam dva ventica na kuleru.

Jel postoji nacin da ih oba spojim na taj jedan konektor za cpu? tj da oba dva imaju neki fan curve ili jedan mora bit glup? 

 Možeš koristiti y splitter i spojiti dva ventilatora na isti konektor.

 možeš ali samo s jednog imaš spojen povrat za okretaje pa ne mozes ako su razliciti ventilatori, tj mozes al nece dobar fan curve bit.

sta se tice ovoga stranicu prije di ventilator vuce vruci zrak s gpu-a neš ti razlike,  bez obzira kako stoji ventilator na cpu cooleru jako mala je razlika kad gpu baca večinu vručeg zraka nazad u kućište i jednostavno se ne može izbječ grijanje cpu-a od strane gpu-a i ako to kolegu brine jedino rješenje je da zamjeni gpu za turbinski jer ionako izgleda da ima složen pozitivan tlak u kučištu, ili da se jednostavno prebaci na vodeno.ukratko uz strujanje zraka treba i izmjenjivanje zraka u kučištu a taj dio s izmjenjivanjem je kolegi ok i mislim da je više bitan od smjera ventilatora pogotovo jer po prirodi vruči zrak ide gori pa gpu uvik grije cpu..

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Razlika je ogromna u temperaturi cpu-a tokom igranja, ja sam mjerio, ovaj sistem ti nema nikakvog smisla, graficka je na srednjem djelu najtoplija i sve to ulazi ravno u cpu cooler..pa neka sam izmjeri samo kad zagrije cpu ili kad zagrije oboje 5 min posla.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 možeš ali samo s jednog imaš spojen povrat za okretaje pa ne mozes ako su razliciti ventilatori, tj mozes al nece dobar fan curve bit.

sta se tice ovoga stranicu prije di ventilator vuce vruci zrak s gpu-a neš ti razlike,  bez obzira kako stoji ventilator na cpu cooleru jako mala je razlika kad gpu baca večinu vručeg zraka nazad u kućište i jednostavno se ne može izbječ grijanje cpu-a od strane gpu-a i ako to kolegu brine jedino rješenje je da zamjeni gpu za turbinski jer ionako izgleda da ima složen pozitivan tlak u kučištu, ili da se jednostavno prebaci na vodeno.ukratko uz strujanje zraka treba i izmjenjivanje zraka u kučištu a taj dio s izmjenjivanjem je kolegi ok i mislim da je više bitan od smjera ventilatora pogotovo jer po prirodi vruči zrak ide gori pa gpu uvik grije cpu..

 

 ja tebe nisam nista skuzio hahaha

VelvetOverlap
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IvanBrekalo kaže...
Razlika je ogromna u temperaturi cpu-a tokom igranja, ja sam mjerio, ovaj sistem ti nema nikakvog smisla, graficka je na srednjem djelu najtoplija i sve to ulazi ravno u cpu cooler..pa neka sam izmjeri samo kad zagrije cpu ili kad zagrije oboje 5 min posla.

 jesam nepismen sry , nisam napisa da ne grije nego da ako te to brine onda gpu koji disipira u kučiše nije gpu za tebe nego gpu koji disipira van kučišta.

kakve veze ima di je gpu najtoplij kad skoro kompletan topli zrak s gpu ide u kučište?

ne ulazi mi se u rasprave ko je šta mjeri i kako i zna li neko termodinamiku, ali zašto grijat cpu za mjerit koliko gpu grije cpu?
nema apsolutno nikakvog smisla.

jednostavno treba izmjerit razliku temperature na cpu kad je idle cpu i gpu pa upalit furmark i pustit desetak minuta da se stabiliziraju temp..

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

jedan je 140 mm a drugi 120, jel to ok?

VelvetOverlap
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
Jakovp kaže...
VelvetOverlap kaže...

imam jednu problematiku sa b450 tomahawkom, ima samo jedan cpu fan konektor. a ja imam dva ventica na kuleru.

Jel postoji nacin da ih oba spojim na taj jedan konektor za cpu? tj da oba dva imaju neki fan curve ili jedan mora bit glup? 

 Možeš koristiti y splitter i spojiti dva ventilatora na isti konektor.

 možeš ali samo s jednog imaš spojen povrat za okretaje pa ne mozes ako su razliciti ventilatori, tj mozes al nece dobar fan curve bit.

sta se tice ovoga stranicu prije di ventilator vuce vruci zrak s gpu-a neš ti razlike,  bez obzira kako stoji ventilator na cpu cooleru jako mala je razlika kad gpu baca večinu vručeg zraka nazad u kućište i jednostavno se ne može izbječ grijanje cpu-a od strane gpu-a i ako to kolegu brine jedino rješenje je da zamjeni gpu za turbinski jer ionako izgleda da ima složen pozitivan tlak u kučištu, ili da se jednostavno prebaci na vodeno.ukratko uz strujanje zraka treba i izmjenjivanje zraka u kučištu a taj dio s izmjenjivanjem je kolegi ok i mislim da je više bitan od smjera ventilatora pogotovo jer po prirodi vruči zrak ide gori pa gpu uvik grije cpu..

 

Postoji nesto sto se zove termodinamika i mehanika fluida...

Govori ti lik koji studira strojarstvo.

Razlika je ogromna ,ako pricas o onom liku sta je okrenija Hladnjak od Cpu-a nakrivo...ono je totalni promasaj, i bojim se da si ne sprzi nesto.

 

Uostalom zdragi razum ti govori da ono ne valja nikako ...a ako hladnjak pravilno postavis i imas exhaust zada na kucistu vruci zrak sa gpu-a (vecinski) automatski ide put tog ventilatora sta izbaciva vruci zrak.

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 12:13 (MasterOdisasteR).
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da i ja priložim iskustva. 3600x uspješno instaliran u b450 tomahawk. Bios updatean iz prve preko bios flash buttona na usbu od 8 Gb. Corsair vengeance lpx 3200mhz radi na spomenutoj frekvenciji preko xmp-a bez problema. 

Zasad sam samo stiga isprobat bf5 i tu iman 30-50 fpsa više u conquest modu u odnosu na i7-7700, ovisno o mapi u kombinaciji s rtx 2070. Performance skok je puno veći nego sam očekiva. Doduše na tim cpu intensive modovima/mapama i dalje nije gpu na 100% ali je od 80-90% uz 80-90% cpu usage. Temperaturu ne znam s obzirom da je ne mogu pratit sa afterburnerom i hwmonitorom. Valjda triba čekat iduću update.

najseksi
Moj PC  
7 1 hvala 5
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

Postoji nesto sto se zove termodinamika i mehanika fluida...

Govori ti lik koji studira strojarstvo.

Razlika je ogromna ,ako pricas o onom liku sta je okrenija Hladnjak od Cpu-a nakrivo...ono je totalni promasaj, i bojim se da si ne sprzi nesto.

 

Je, promašaj je ali drugačije ne ide ali da će se nešto spržiti je glupost. Nisam vidio CPU da je prešao 75°C u loadu.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 12:12 (vrinho).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...
MasterOdisasteR kaže...

Postoji nesto sto se zove termodinamika i mehanika fluida...

Govori ti lik koji studira strojarstvo.

Razlika je ogromna ,ako pricas o onom liku sta je okrenija Hladnjak od Cpu-a nakrivo...ono je totalni promasaj, i bojim se da si ne sprzi nesto.

 

Je, promašaj je ali drugačije ne ide ali da će se nešto spržiti je glupost. Nisam vidio CPU da je prešao 75°C u loadu.

 ma da slazem se vjerojatno nije pri full loadu komp i za normalne zahtjeve je ok

 

Edit:Sorry tek sam naknadno vidija da si ga mora tako okrenit Lp

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 12:15 (MasterOdisasteR).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Nakon više od desetljeća evo me opet na AMD-u. Zadnjih 7 me je služio dobar stari Ivy

R5 3600, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC i GSkill Aegis 16gb 3000mhz sretno kucaju. Sam sam flashao ploču, stavljen proc, Windows nanovo, novi chipset friveri i deri, sve šljaka super. Jedino da popeglaju bios od početnih mušica i onda je to to.

 izašao je novi release bios za MSI B450 Gaming Pro Carbon AC danas, ovdje, ComboPI1.0.0.3ab popravlja pbo za 3000 seriju kaže amd, a od danas je ponovno supportano raid polje na toj ploči

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

 izašao je novi release bios za MSI B450 Gaming Pro Carbon AC danas, ovdje, ComboPI1.0.0.3ab popravlja pbo za 3000 seriju kaže amd, a od danas je ponovno supportano raid polje na toj ploči

Hvala, vidio sam to ujutro al mi je čudno da su iste oznake, imam već taj v17. Vele na redditu da je isti samo bez oznake beta. Mogli su oznaku promjeniti ako je već druga verzija, ne?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 12:29 (vrinho).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja na 3700x na b450 tomahawk, u hwmonitoru vidim temperature? doduse ne vidim za svaku jezgru itd nego samo za "cijeli" "cpu"

VelvetOverlap
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

ja na 3700x na b450 tomahawk, u hwmonitoru vidim temperature? doduse ne vidim za svaku jezgru itd nego samo za "cijeli" "cpu"

 Koja ti je verzija hwmonitora? Meni ne pokazuje ni afterburner, ni hwmonitor ni hwinfo. Znam za taj package temperature u hwmonitoru ali ga meni nema.

najseksi
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Hvala, vidio sam to ujutro al mi je čudno da su iste oznake, imam već taj v17. Vele na redditu da je isti samo bez oznake beta

 nije isti, ne poklapa se MD5

beta je bila ComboPI1.0.0.3a i nisi mogao napraviti RAID, sada možeš...

 

inače imam istu ploču ali nisam flashao niti betu niti ću ovaj release dok i ako nabavim nešto iz 3000 serije

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 12:36 (Louis Pluto).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

stiglo pojačanje za dječji komp, još matična i kućište i klinke će moći opet igrat svoje simse

Moj PC  
15 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nemam pojma fkt, skinuo sam ga jucer/prekjucer s njihove stranice tako da je zadnja verzija vjv

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 12:43 (VelvetOverlap).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jedno pitanjce za one koji su prelazili s intela na rajzena - obzirom da klinke imaju na ssd-u win10 koji je bio instaliran na intelovom g4560 pentiumu, što treba napraviti da se maknu intelovi driveri i instaliraju amd-ovi driveri i da to fercera kako spada?

 

nova instalacija windoza je nešto što bih maksimalno htio izbjeći zbog njihovih postavki, igrica, save gamesa i drugih njihovih pizdarijica, ponajprije sims modova koji su na ssd-u, a koje je ćerce mjesecima skidala i namještala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

beta je bila ComboPI1.0.0.3a i nisi mogao napraviti RAID, sada možeš...

 

inače imam istu ploču ali nisam flashao niti betu niti ću ovaj release dok i ako nabavim nešto iz 3000 serije

 Niti nemoj, nema ti smisla al ako budeš imao problema onaj bios flashback tipka je prava stvar. Tako sam ju ja flashao ali samo je napajanje moralo biti spojeno na ploču, ništa drugo. Vidim sad na redditu, jedan je iskomentirao da mu se ubrzao boot i naponi se stabilizirali.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mostsexy kaže...

Da i ja priložim iskustva. 3600x uspješno instaliran u b450 tomahawk. Bios updatean iz prve preko bios flash buttona na usbu od 8 Gb. Corsair vengeance lpx 3200mhz radi na spomenutoj frekvenciji preko xmp-a bez problema. 

Zasad sam samo stiga isprobat bf5 i tu iman 30-50 fpsa više u conquest modu u odnosu na i7-7700, ovisno o mapi u kombinaciji s rtx 2070. Performance skok je puno veći nego sam očekiva. Doduše na tim cpu intensive modovima/mapama i dalje nije gpu na 100% ali je od 80-90% uz 80-90% cpu usage. Temperaturu ne znam s obzirom da je ne mogu pratit sa afterburnerom i hwmonitorom. Valjda triba čekat iduću update.

 7700k ima all core turbo 4.4ghz i daje gotovo isti fps kao 3600 uz manji 1% low fps, hoćeš reci da 400mhz niži all core turbo na 7700 daje 30-50 fpsa manje? Da nisi imao možda isključen ht?

 

Pošto ne znamo da li je u recenziji za 3600 testirao single player ili conquest ovdje za referecu imamo detaljan test conquesta gdje se vidi da je 9600k nešto bolji od 7700k kao i na gornjem grafu.

 

picajzla0707 kaže...

jedno pitanjce za one koji su prelazili s intela na rajzena - obzirom da klinke imaju na ssd-u win10 koji je bio instaliran na intelovom g4560 pentiumu, što treba napraviti da se maknu intelovi driveri i instaliraju amd-ovi driveri i da to fercera kako spada?

 

nova instalacija windoza je nešto što bih maksimalno htio izbjeći zbog njihovih postavki, igrica, save gamesa i drugih njihovih pizdarijica, ponajprije sims modova koji su na ssd-u, a koje je ćerce mjesecima skidala i namještala

 

 Možeš probati ovo prvo, ali se preporuča clean instal windowsa.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

jedno pitanjce za one koji su prelazili s intela na rajzena - obzirom da klinke imaju na ssd-u win10 koji je bio instaliran na intelovom g4560 pentiumu, što treba napraviti da se maknu intelovi driveri i instaliraju amd-ovi driveri i da to fercera kako spada?

 

nova instalacija windoza je nešto što bih maksimalno htio izbjeći zbog njihovih postavki, igrica, save gamesa i drugih njihovih pizdarijica, ponajprije sims modova koji su na ssd-u, a koje je ćerce mjesecima skidala i namještala

 

 Nemaš frke Windowsi će odraditi posao, samo će te Key od windowsa zezat, sad ne znam kakav kljuc imas ali neki ovi jeftini su vezani samo za 1 hw id..

Ja sam uspio stari jefitni key na 3 razlicita mbo aktivirati i sada na 4 nisam i morao sam uzeti drugi key za par eura..

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 Nemaš frke Windowsi će odraditi posao, samo će te Key od windowsa zezat, sad ne znam kakav kljuc imas ali neki ovi jeftini su vezani samo za 1 hw id..

Ja sam uspio stari jefitni key na 3 razlicita mbo aktivirati i sada na 4 nisam i morao sam uzeti drugi key za par eura..

 zahvaljujem na odgovoru, što se tiče aktivacije - i moje i dječje windoze su aktivirane preko microsoft accounta, pa računam da ne bi smjelo biti problema

 

u slučaju da se ne budu htjele aktivirati, jel se može kupiti jeftino odgovarajući ključ (za pro verziju) pa ga naknadno upisati ili to neće biti moguće jer su baš te windoze već odranije ubilježene na ms serverima?

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
mostsexy kaže...

Da i ja priložim iskustva. 3600x uspješno instaliran u b450 tomahawk. Bios updatean iz prve preko bios flash buttona na usbu od 8 Gb. Corsair vengeance lpx 3200mhz radi na spomenutoj frekvenciji preko xmp-a bez problema. 

Zasad sam samo stiga isprobat bf5 i tu iman 30-50 fpsa više u conquest modu u odnosu na i7-7700, ovisno o mapi u kombinaciji s rtx 2070. Performance skok je puno veći nego sam očekiva. Doduše na tim cpu intensive modovima/mapama i dalje nije gpu na 100% ali je od 80-90% uz 80-90% cpu usage. Temperaturu ne znam s obzirom da je ne mogu pratit sa afterburnerom i hwmonitorom. Valjda triba čekat iduću update.

 7700k ima all core turbo 4.4ghz i daje gotovo isti fps kao 3600 uz manji 1% low fps, hoćeš reci da 400mhz niži all core turbo na 7700 daje 30-50 fpsa manje? Da nisi imao možda isključen ht?

 

Pošto ne znamo da li je u recenziji za 3600 testirao single player ili conquest ovdje za referecu imamo detaljan test conquesta gdje se vidi da je 9600k nešto bolji od 7700k kao i na gornjem grafu.

 

 

Nope. Doslovno od 30-50 fpsa više. Sa i7 je cpu usage 95%, a gpu usage 60%. Sad je 90-90%. Recimo na Panzerstorm sam ima oko 100 fpsa a sad imam 140.

najseksi
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bez uvrede, ali živo me zanima koji genijalac će povjerovati da je razlika 40%.

14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobar je ovaj forum, ne vjeruje se recenzijama s youtubea, a bome ni forumašima

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
11 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...

Bez uvrede, ali živo me zanima koji genijalac će povjerovati da je razlika 40%.

 

Od tebe sigurno ne očekujem da povjeruješ lol. 

 

U gpu bound igrama je fps sličan. To šta ti ne prihvaćaš da su 6/6 i 4/8 procesori nedostatni za cpu intensive igre danas to je tvoj problem.

 

 

najseksi
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bar nije dosadno.
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Dobar je ovaj forum, ne vjeruje se recenzijama s youtubea, a bome ni forumašima

 

Ja mu vjerujem šta se tiče grafova, samo govorim iz svog iskustva. Meni nije jasno kako na onom grafu i7 7700k parira novom ryzenu ili 9. gen na conquest modu i to sa 2080ti.

 

Možda je do mene i meni neštu u sustavu uzrokuje visoki cpu usage, ali čisto sumnjam. Samo kažem šta vidim, a to je da imam isti fps u gpu bound igrama, dok je razlika u bf5 nevjerojatna, a vjerojatno će bit i u drugim cpu bound igrama večeras.

najseksi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice