AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.925
|
čitano: 5.489.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Danas u linksu jedan uposlenik mom prijatelju koji je tražio laptop do 4000kn na moj prijedlog reče ovo.

Da stvar bude bolja prvi uposlenik rekao neam vam ja pojma o laptopima pričekajmo kolegu on je stručnjak.

Gospodine, ryzen 2500u je smeće, to vam samo na papiru dobro izgleda, zapravo se pregrijava i kvari, stalno mi stižu na reklamaciju, ja vam preporučujem bilo koji laptop sa i3 proc hehe

Šta reći za takvog idiota ? Zašto u dućanima sa informatičkom opremom zapošljavaju ljude koji o poslu koji će radit nemaju pojma ? 

 

Ovaj laptop u pitanju

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-038-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-led-fhd-linux-crno-014600067

Nemoj tako hoce covjek da proda staro smece sto stoji na policama 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upravo da je uzeo sve laptope sa police i na svima opalio stress test 90% bi se pregrijavalo i throttle-alo sa stock pastom...Acer je pitanje za sebe.Ali za 3999kn ovo nije los deal iako se na vegi 8 neces bas previse naigrat.

11 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Upravo da je uzeo sve laptope sa police i na svima opalio stress test 90% bi se pregrijavalo i throttle-alo sa stock pastom...Acer je pitanje za sebe.Ali za 3999kn ovo nije los deal iako se na vegi 8 neces bas previse naigrat.

 

Laptop je za žensku osobu i nikad se ništa neće zaigrat na njemu.

Al neće uzet njega jer mu je taj lik nasro gluposti, a ja živaca nemam da potpunom laiku dokažem da taj radnik u linksu nema pojma o životu i da izmišlja.

Reko sam mu onda daj cca 700-800kn više i kupi nešto što pokreće i5 8250u 8gb rama 1080p ekran i bar 250gb ssd.

U istom tom linksu pred 2 đjeseca isti taj moj frend sebi kupovo lap za cca 6000-7000kn i kreteni ga uvjeravali da ssd i hdd je isti klinac i kad ga je meni dao na fon muco je ko zadnji majmun, a htjeli mu uvalit sa starom generacijom i7 proc što je slabiji od i5 8300 i bez ssd sa samo 1tb hdd.

Kalvigovnari tamo u sl brodu rade ja ne vjerujem.

Dal be znaju il il samo govnari ne znam.

Zamisli u 2018. God lap od tisuću eura bez ssd da os vrti ultra spori hdd. Strava 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 18:45 (Silent horror1992).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

cinebench test

8c/16t ryzen, stock frekvencije 2057 vs intel 9900k stock frekvencije 2040 

 
mid 2019.

For everything you gain, You lose something else.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 19:24 (Strider-X).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Strider-X kaže...

cinebench test

8c/16t ryzen, stock frekvencije 2057 vs intel 9900k stock frekvencije 2040 

 



 Da ali kako je navela da je to early sample i da frekvencija mogla biti veca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 19:48 (Digital26).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Strider-X kaže...

cinebench test

8c/16t ryzen, stock frekvencije 2057 vs intel 9900k stock frekvencije 2040 

 
mid 2019.

I to je bilo to?

 

Koji čorak. 

 

Launch je tek sredinom godine. Ništa specificirano.

 

Osim tog testa baš ništa konkretno nismo saznali.

 

baš letdown...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Digital26 kaže...
Strider-X kaže...

cinebench test

8c/16t ryzen, stock frekvencije 2057 vs intel 9900k stock frekvencije 2040 

 



 Da ali kako je navela da je to early spamle i da frekvencija mogla biti veca.

 Sa većom frekvencijom vjerojatno i veća potrošnja :/

 

 

 

 

Keynote - meh.

Ne vidim čemu 16gb HBMa na R7, osim da nabije cijenu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 19:26 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

istina, je da sam očekivao da će najaviti lineup ryzena 3 i cijene, ovako sam malo razočaran
ali vjerujem da na kraju se bude to sve pokazalo uspiješno, bar se nadam

keynote je bio onako, meh
samo da ne bude puno baba, kilavo djete...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 19:28 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Toliko su najavljivali današnju prezentaciju, a na kraju su ispali očajni, samo su predstavili novu graficku koja ce biti skuplja od rtx 2080.
 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako nista drugo, barem je rekla da ce ce i AM4 i dalje socket tako da svi koji su cekali s kupnjom sad mogu s olaksanjem uzeti i onda sljedece godine lagano upgradeati na zen 2.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 19:30 (acmilan2).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...
Digital26 kaže...
Strider-X kaže...

cinebench test

8c/16t ryzen, stock frekvencije 2057 vs intel 9900k stock frekvencije 2040 

 



 Da ali kako je navela da je to early spamle i da frekvencija mogla biti veca.

 Sa većom frekvencijom vjerojatno i veća potrošnja :/

 

 

 

 

Keynote - meh.

Ne vidim čemu 16gb HBMa na R7, osim da nabije cijenu.

 Ne mogu nalemit manje HBM jer onda ne bi imali dovoljno bandwitha da hrani to smece od GPU-a.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mogli su makar novi amd duron predstaviti ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni se čini kao solidni upgrejd. moj 1700x vs i9 9900k je cca 40%, ako to amd premaši za manju cijenu, meni dovoljno za promjenu.

 

mada ja više čekam da vidim G modele i šta nude tamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Osim gomilanja jezgri i nabijanja 16gb memorije na grafičku ništa nismo vidjeli. Standardno loše i sve viđeno još od izlaska 1080ti i i7 8700k.

Čekamo Ryzen 3rd gen i Navi 2 . Ali zato u Cinebenchu briljantan .

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 19:48 (mislioc).
 
3 7 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nista specijalno ali threadripper je samarcina intelu ahahha za 800 eura kupis threadrippera i maticnu a za 800eura mozes kupis samo 7900x hahah

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hebala ih Vega 2 od milion kuna.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Hebala ih Vega 2 od milion kuna.

 Sta hoces dobijes 3 igre besplatno 

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sretan konzolaš ovdje 😎
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Osim gomilanja jezgri i nabijanja 16gb memorije na grafičku ništa nismo vidjeli. Standardno loše i sve viđeno još od izlaska 1080ti i i7 8700k.

Čekamo Ryzen 3rd gen i Navi 2 . Ali zato u Cinebenchu briljantan . Još će i7 3770k i tog novog Ryzena za par mjeseci po cijeni derat na njuškalu .

 U čemu je ta fora sa starim procom da će derati novog(amda)?

Po cost/perf? Zar se to onda i odnosi na Intela? Ako nemas razloga apgrejdat na 2600x, onda nemas ni na i5 8400, posto sve to povlaci skoro full system upgrade. Mozes doslovno coinflipat izmedu ta dva proca i nemožeš falit.

Stvarno nerazumijem u čemu je štos.

Ubi bene, ibi patria.
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nonickname kaže...
Toliko su najavljivali današnju prezentaciju, a na kraju su ispali očajni, samo su predstavili novu graficku koja ce biti skuplja od rtx 2080.

Ne samo skuplja - sporija (nije ovo AMDu prvi put da mulja s biranim grafovima), rastrosnija, toplija, s slabijim bundleom te bez RTX i DLSS-a, a sve to na duplo guscem proizvodnom procesu i duplo skupljoj memoriji... i onda Nvidia nevalja pljuc.

 

 

Konferacija ocekivano koma, tu ste ste na forumu danima nabrijavali s nepostojecim leakovima da bi dobili sipak, sto od Naviji sta od novih Ryzena.

 

Jensen je daleko najspobniji tehnoloski CEO, kako ih je samo sjebo dan prije s ovim Freesyncom - baba ima jos puno zganaca pojest prije nego sto bude u stanju glumatat tatu u tom koznjaku.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na ovom primjerku ryzena su svih 8 jezgri na 1 tom chipletu? Latencije bi onda trebale biti vrlo niske i stabilne.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači Škot se po običaju usrao.

 

Eto vam hype. Točno sam znao da neće biti ni upola kako se predviđa.

 

Nova Vega 14% brža od stare za trilijon dolara. Jesu njima javili da je mining mrtav ?

 

Jel ono Dery rekao da će bit starog gvožđa na Njušci poslije ovoga ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 19:54 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bilo je jasno da nece predstavit 12 i 16 jezgrase jer bi to bilo kanibaliziranje svojih Threadrippera, zasto prodavat za 500€ kad mozes za 900€...

 

Inace, prodala se ploca i proc i stize mi Ripper ;) Sad sam amd fanboy..

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Na ovom primjerku ryzena su svih 8 jezgri na 1 tom chipletu? Latencije bi onda trebale biti vrlo niske i stabilne.

 To sto vidis je kompletan die, a unutra su ccx-ovi koji se sastoje od po 4 jezgre, Ryzen/Ryzen+ su imali po dva ccx-a. Evo ti kako je izgledalo na Ryzen/Ryzen+ klik , ista stvar samo naravno vece.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:03 (war3_tft).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Statsman kaže...
nonickname kaže...
Toliko su najavljivali današnju prezentaciju, a na kraju su ispali očajni, samo su predstavili novu graficku koja ce biti skuplja od rtx 2080.

Ne samo skuplja - sporija (nije ovo AMDu prvi put da mulja s biranim grafovima), rastrosnija, toplija, s slabijim bundleom te bez RTX i DLSS-a, a sve to na duplo guscem proizvodnom procesu i duplo skupljoj memoriji... i onda Nvidia nevalja pljuc.

 

 

Konferacija ocekivano koma, tu ste ste na forumu danima nabrijavali s nepostojecim leakovima da bi dobili sipak, sto od Naviji sta od novih Ryzena.

 

Jensen je daleko najspobniji tehnoloski CEO, kako ih je samo sjebo dan prije s ovim Freesyncom - baba ima jos puno zganaca pojest prije nego sto bude u stanju glumatat tatu u tom koznjaku.

 

 

 Imas ikakav benchmark za podijeliti di se vidi da je sporija? Zašto je bitno što su stavili skuplju memoriju? Imam osjećaj da bi ti žugao da su imali duplo manje memorije i gddr6.

Btw, i nvidia i intel teško manipuliraju grafovima. Znat će se jesu li oni manipulirali kad izađu benchmarkovi, koje ako imaš, proslijedi.

Inače samo fanboyiras i lupaš u prazno.

 

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbg i amd-u porasli apetiti 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ansha jesi uzeo Threadripper-a ?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Bilo je jasno da nece predstavit 12 i 16 jezgrase jer bi to bilo kanibaliziranje svojih Threadrippera, zasto prodavat za 500€ kad mozes za 900€...

 

Inace, prodala se ploca i proc i stize mi Ripper ;) Sad sam amd fanboy..

 Taj Ripper im i je najbolje što nude.

 

Koliko mi je žao zbog ovog launcha, toliko mi je i drago zbog uloženo/dobiveno trolova.

 

Ovo sa gpuuom je zapravo smješno. Proziva se nvidia zbog previsoke cijene za bolji proizvod, dok AMD ima previsoku cijenu za lošiji proizvod.

 

O ironije.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:09 (DarthMarkus).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...
Digital26 kaže...
Strider-X kaže...

cinebench test

8c/16t ryzen, stock frekvencije 2057 vs intel 9900k stock frekvencije 2040 

 



 Da ali kako je navela da je to early spamle i da frekvencija mogla biti veca.

 Sa većom frekvencijom vjerojatno i veća potrošnja :/

 

 

 

 

Keynote - meh.

Ne vidim čemu 16gb HBMa na R7, osim da nabije cijenu.

Je ali kod takvih Desktop procesora potrošnja je najmanji problem,gleda se samo uloženo-dobiveno CPU performanse kao i obično.

 

8/16 R7 2700X gura 4ghz na defoltu, dakle sve CPU jezgre u Cinebench R15=1820

 

7nm 8/16 Ryzen 3000 serije hm, kao konačni proizvod pa minimalno 4ghz stock i to zato jer može kaj drugo.E sad na kojoj je CPU frekvenciji bio u današnjoj prezentaciji, teško je točno precizirat ili ipak nije tak teško.Dakle Cinebench R15=2057, koja CPU frekvencija nebitno ali ovo zeleno bez problema to sigurno.

 

S obzirom na ranije informacije, i9 9900K za Cinebench R15/2024 treba 4.7 ghz all turbocore.To su danas i potvrdili, dakle tako je i testiran dakle bez TDP limita na 95W.

 

Dakle žutanjak je gural na 4.7ghz, hm pa na kolko je onda kucal zelenaš ako to još nisu konačne CPU frekvencije?Anandtech ekipa je ponudila tri opcije(dolnja fotka), ili logično to je kombinacija između opcije 1 i 2 ili znatno viši IPC+znatno više CPU frekvencije.Opcija pod 3 nema smisla, jer Cinebench R15(Maxon Cinema 4D) nije jedini rendering alat tu je i Blender itd.

 

 

 

https://www.anandtech.com/show/13829/amd-ryzen-3rd-generation-zen-2-pcie-4-eight-core

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

matija656 kaže...

istina, je da sam očekivao da će najaviti lineup ryzena 3 i cijene, ovako sam malo razočaran
ali vjerujem da na kraju se bude to sve pokazalo uspiješno, bar se nadam

keynote je bio onako, meh
samo da ne bude puno baba, kilavo djete...

To nije bilo realno za očekivat, "pod uvjetom ako su ljudi dobro shvatili dosadašnje procurjele informacije".Kao i obično ljudi su previše nervozni+pohlepni, i stalno hoče nekaj super novo bez toga im je jako dosadno.

 

Ryzen Desktop 3000 stiže za par mjeseci, pa kome se neda čekat nek si za olakšanje muka kupi Apaurin.

 

Bit če novih najava ili lansiranja za par mjeseci, a do tad treba preživit sa starim krampom 6/12 procom za 164$.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113496

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117883

 

Ranije procurjele informacije su manje više okvirno točne, ali to ne znači da ih je AMD baš danas namjeraval potvrdit.Samo polako ima vremena, niko normalan ne potvrđuje/postavlja cijene pet mjeseci prije službenog lansiranja procesora.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 21:33 (rambox).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma dobro ovaj CES nam je donio RTX 2060 i Nvidia freesync. To je i više nego dobro, od AMD nisam očekivao ništa. Vidim da je i Intel bacio 9th gen bez integruše, ali i dalje smatraju da i3 9350KF sa samo četiri jezgre može u bitku sa silnim jezgretinama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:10 (mislioc).
 
3 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice