Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, u potrazi sam za laptopom za potreve faksa, FER, znaci programiranje. Budzet je 5k kuna i neke preferenca IPS ekran posto ga sad imam pa sam se navikao na njega.

Ja sam pronasao sljedeci, ina li sta bolje?

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ALC6%2C-82KU007DSC%2C-15%2C6-FHD-IPS-300nits%2C-AMD-Ryzen-5-5500U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000399886

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzeo sam neki dan curi Lenovo IdeaPad 3 Slim sa 5300U, 8GB RAM-a i 512GB SSD-om.

 

IPS panel je skroz OK za tu kategoriju laptopa, tipkovnica ima backlight, tih je!, baterija drži 6+ sati...

 

Gleda sam i onaj HP 15s sa sličnim speckama... pod rukom lošije izrade, tipkovnica klasu lošija od Lenova. Jedino što ima 36mj garancije...

 

Tako da su po meni ti novi IdeaPad3 laptopi best buy za nekih cca. 4-4.5k kuna...

Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za što jeftiniji laptop, samo da može lakoćom otvarati i vrtiti Excelice.

 

Znam da ovisno o kompleksnosti i količini formula i Excel može zahtijevati puno, no da dobro radi za sve osim najzahtjevnijeg.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

da li je moguće na bilo koji način nabaviti laptop Lenovo Yoga Slim 7 - Fabric Edition https://bit.ly/3CvUm00.

 

Direktoru zapao za oko međutim ja ga ne mogu naći kod nas mada su bili dostupni.

 

Svaka pomoć je dobro došla.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kaj ti je Modni mačak direktor?

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima stila

6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, dosta sam neiskusan s laptopima pa trazim ovdje pomoc - uz koristenje samo interneta, filmova i veoma casual gaminga, najbitnije mi je da laptop ne koci bar 3-4 godine - izbor je pao na Lenovo IdeaPad 5 seriju s AMD Ryzenom - koji od ova 3 preporucujete? Je li jedina razlika samo u procesoru i isplati li se dati 500 kn vise za Ryzen 7? Unaprijed hvala!

 

Ryzen 3 4300U

ILI

Ryzen 5 4500U

ILI

Ryzen 7 4700U

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2021 2:45 (Tvkreten).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tvkreten kaže...

pozdrav, dosta sam neiskusan s laptopima pa trazim ovdje pomoc - uz koristenje samo interneta, filmova i veoma casual gaminga, najbitnije mi je da laptop ne koci bar 3-4 godine - izbor je pao na Lenovo IdeaPad 5 seriju s AMD Ryzenom - koji od ova 3 preporucujete? Je li jedina razlika samo u procesoru i isplati li se dati 500 kn vise za Ryzen 7? Unaprijed hvala!

 

Ryzen 3 4300U

ILI

Ryzen 5 4500U

ILI

Ryzen 7 4700U

Po meni se ni jedan od ta 3 ne isplati, kad imaš novi IdeaPad 3, kojeg su kolege ranije spominjali, za manje novaca...Uz to ima (noviji) 4/8 proc naprema 4/4 (4300U) ili 6/6 (4500U). A ako će se koristiti za surfanje, filmove i casual gaming ne treba tu mnoštvo jezgri.

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tvkreten kaže...

pozdrav, dosta sam neiskusan s laptopima pa trazim ovdje pomoc - uz koristenje samo interneta, filmova i veoma casual gaminga, najbitnije mi je da laptop ne koci bar 3-4 godine - izbor je pao na Lenovo IdeaPad 5 seriju s AMD Ryzenom - koji od ova 3 preporucujete? Je li jedina razlika samo u procesoru i isplati li se dati 500 kn vise za Ryzen 7? Unaprijed hvala!

 

Ryzen 3 4300U

ILI

Ryzen 5 4500U

ILI

Ryzen 7 4700U

 

Promster kaže...
Tvkreten kaže...

pozdrav, dosta sam neiskusan s laptopima pa trazim ovdje pomoc - uz koristenje samo interneta, filmova i veoma casual gaminga, najbitnije mi je da laptop ne koci bar 3-4 godine - izbor je pao na Lenovo IdeaPad 5 seriju s AMD Ryzenom - koji od ova 3 preporucujete? Je li jedina razlika samo u procesoru i isplati li se dati 500 kn vise za Ryzen 7? Unaprijed hvala!

 

Ryzen 3 4300U

ILI

Ryzen 5 4500U

ILI

Ryzen 7 4700U

Po meni se ni jedan od ta 3 ne isplati, kad imaš novi IdeaPad 3, kojeg su kolege ranije spominjali, za manje novaca...Uz to ima (noviji) 4/8 proc naprema 4/4 (4300U) ili 6/6 (4500U). A ako će se koristiti za surfanje, filmove i casual gaming ne treba tu mnoštvo jezgri.

 

 

 Napisao sam na vrhu ove stranice, cijena je i dalje za 15,6", IPS FHD, AMD Ryzen 5 5500U up to 4.0 GHz, RAM 8 GB, SSD 512 GB, Free DOS, Anti-glare panel, Težina 1690 g model 3999kn u Svijetu medija - LINK

Po meni, do 4000kn best buy.

Kovačić
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U Vacomu imaju popust 10 % na određene Lenovo laptope do 15.08. (link) pa s popustom Ideapad 3 s Ryzen 5 5500u ispadne 3960 kn (link), a s Ryzen 7 5700u oko 4230 kn (link). Po nabavi je to najpovoljnija ponuda.

 

Jedino ne znam koliko je memorija proširiva, u slučaju da u budućnosti tih 8 GB bude malo. Koliko vidim po recenzijama prošlogodišnjeg modela unutra bi trebao biti jedan obični slot, a jedan dio memorije je zalemljen. Je li ovih 8 GB zalemljeno ili je kombinacija 4+4 GB, to ne bih znao... U 16 GB verziji na Mikronisovim stranicama (link) piše da je 8 GB zalemljeno + 8 GB u slotu pa je možda kod ovih modela slobodan onaj slot. Iako viđam na stranim stranicama i verzije gdje je 4 GB zalemljeno, a 4 ili 8 GB u slotu (link).

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zar nije IdeaPad 5 razina iznad u izradi i kvaliteti? Razmisljao sam rade prosjecan IdeaPad 5 nego najbolji IdeaPad 3? Mislim da 3 nije cak aluminij vec plastika.

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim vas laptop do 8000 kn plus minus 500 kn za video editing 4k I možda 5k video za YouTube. Nešto da se može na rate uzeti. Preferiram da ima instalirani Windows ali nije uvjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
glikoprotein kaže...

Molim vas laptop do 8000 kn plus minus 500 kn za video editing 4k I možda 5k video za YouTube. Nešto da se može na rate uzeti. Preferiram da ima instalirani Windows ali nije uvjet.

 https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-82h9004csc-173-fhd-ips-intel-core-i5-1135g7-up-to-42ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-iris-xe-graphics-no-odd-dos-2-god-maxi-ponuda/4118117/product/

 

 

Ima odličan IPS ekran sa 72% NTSC, samo što ćeš možda trebat upgradeat RAM, a procesor je više nego dovoljan za obradu videa... 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ok hvala, ako je to dovoljno onda super. Bolje to uzeti nego polovni p50 i76820HQ, a cijene su im iste skoro
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
glikoprotein kaže...
Ok hvala, ako je to dovoljno onda super. Bolje to uzeti nego polovni p50 i76820HQ, a cijene su im iste skoro

 Da, AMD bi možda bio bolji izbor ali ovaj intel je sasvim dovoljan za tvoju namjenu, AMD procesor tipa ryzen 5 5500u s tako dobrim ekranom teško da ćeš naći ispod 1000 eura, a razlika je minimalna jer oba su low powered procesori, i za 99% ljudi će ovaj intel biti dovoljan jer je zaista jako solidan procesor

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
glikoprotein kaže...

Molim vas laptop do 8000 kn plus minus 500 kn za video editing 4k I možda 5k video za YouTube. Nešto da se može na rate uzeti. Preferiram da ima instalirani Windows ali nije uvjet.

MacBook Air M1 i još uštediš 500kn. 

 

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn63/

Ima i 16GB verzija, ali je sad ne pronalazim u ponudi, trebala bi biti skuplja do 1000kn.

 

 

https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i5-1135g7-vs-apple-m1

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
glikoprotein kaže...

Molim vas laptop do 8000 kn plus minus 500 kn za video editing 4k I možda 5k video za YouTube. Nešto da se može na rate uzeti. Preferiram da ima instalirani Windows ali nije uvjet.

MacBook Air M1 i još uštediš 500kn. 

 

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn63/

Ima i 16GB verzija, ali je sad ne pronalazim u ponudi, trebala bi biti skuplja do 1000kn.

 

 

https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i5-1135g7-vs-apple-m1

 

 

 Da slažem se, ali ovaj laptop je 2000kn jeftiniji od macbooka, većih dimenzija malo slabije osvjetljenog ekrana ali dovoljne svjetline, i mat je što je bolje od glossya na macbook, M1 je jači od i5 ali je ova i5 sasvim solidan izbor za video editing

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...
mzopg kaže...
glikoprotein kaže...

Molim vas laptop do 8000 kn plus minus 500 kn za video editing 4k I možda 5k video za YouTube. Nešto da se može na rate uzeti. Preferiram da ima instalirani Windows ali nije uvjet.

MacBook Air M1 i još uštediš 500kn. 

 

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn63/

Ima i 16GB verzija, ali je sad ne pronalazim u ponudi, trebala bi biti skuplja do 1000kn.

 

 

https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i5-1135g7-vs-apple-m1

 

 

 Da slažem se, ali ovaj laptop je 2000kn jeftiniji od macbooka, većih dimenzija malo slabije osvjetljenog ekrana ali dovoljne svjetline, i mat je što je bolje od glossya na macbook, M1 je jači od i5 ali je ova i5 sasvim solidan izbor za video editing

I ja se slažem da je to ok za video editing, mada mi je 8GB na windowsima malo na knap i biti će štucanja sa 4k. Mat vs Glossy je stvar navike, meni je glossy neusporedivo bolji izbor, ali kvalitetan glossy sa premazima. Treba tu računati i dimenzije, ako je bitno da je laptop mobilan, ovaj je gotovo duplo teži. Baterija mu isto traje plafon 5h prema Macbooku koji izvuče 15h bez puno problema.

 

Generalno gledajući to su jednostavno dvije različite klase uređaja.

 

Držao sam se budžeta koji je OP stavio, ali ako mu je u interesu proći jeftinije onda će vjerujem biti zadovoljan i sa Lenovom. Mada jednom kad pređeš na Macbook teško se vraćaš nazad. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da ali ovaj Lenovo ima solidnu integriranu iris xe grafiku koja je bolja čak i od vega grafike

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Da ali ovaj Lenovo ima solidnu integriranu iris xe grafiku koja je bolja čak i od vega grafike

Ima, Intel iris XE G7 80EU je skroz solidan, ali M1 GPU je daleko napredniji i bolji od njega. Ne znam zašto si napisao Vega, možda nešto nisam dobro shvatio? M1 je potpuno novi SoC i nema veze sa Vegom, ima svoj GPU chip.

 

i5 iGPU ima 1.41 TFLOPS

M1 iGPU ima 2.6 TFLOPS*

kod početnog Macbook Air modela jedna GPU jezgra je disejblana, pa je rezultat kod njega nešto manji.

 

https://www.notebookcheck.net/M1-8-Core-GPU-vs-Iris-Xe-G7-80EUs-vs-M1-7-Core-GPU_10552_10395_10560.247598.0.html

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Francesco007 kaže...

Da ali ovaj Lenovo ima solidnu integriranu iris xe grafiku koja je bolja čak i od vega grafike

Ima, Intel iris XE G7 80EU je skroz solidan, ali M1 GPU je daleko napredniji i bolji od njega. Ne znam zašto si napisao Vega, možda nešto nisam dobro shvatio? M1 je potpuno novi SoC i nema veze sa Vegom, ima svoj GPU chip.

 

i5 iGPU ima 1.41 TFLOPS

M1 iGPU ima 2.6 TFLOPS*

kod početnog Macbook Air modela jedna GPU jezgra je disejblana, pa je rezultat kod njega nešto manji.

 

https://www.notebookcheck.net/M1-8-Core-GPU-vs-Iris-Xe-G7-80EUs-vs-M1-7-Core-GPU_10552_10395_10560.247598.0.html

 Ma samo sam napisao da je bolji od vege jer je to nekakvno mjerilo za integrirane gpuove, a jači je i od M1 što se tiče gaminga jer M1 i općenito apple OS nije optimiziran za gaming

11 godina
offline
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...
mzopg kaže...
Francesco007 kaže...

Da ali ovaj Lenovo ima solidnu integriranu iris xe grafiku koja je bolja čak i od vega grafike

Ima, Intel iris XE G7 80EU je skroz solidan, ali M1 GPU je daleko napredniji i bolji od njega. Ne znam zašto si napisao Vega, možda nešto nisam dobro shvatio? M1 je potpuno novi SoC i nema veze sa Vegom, ima svoj GPU chip.

 

i5 iGPU ima 1.41 TFLOPS

M1 iGPU ima 2.6 TFLOPS*

kod početnog Macbook Air modela jedna GPU jezgra je disejblana, pa je rezultat kod njega nešto manji.

 

https://www.notebookcheck.net/M1-8-Core-GPU-vs-Iris-Xe-G7-80EUs-vs-M1-7-Core-GPU_10552_10395_10560.247598.0.html

 Ma samo sam napisao da je bolji od vege jer je to nekakvno mjerilo za integrirane gpuove, a jači je i od M1 što se tiče gaminga jer M1 i općenito apple OS nije optimiziran za gaming

aha ok, mislio sam da ga uspoređuješ sa M1.

 

za gejmanje bi trebalo biti kako si napisao, ali prema mjerenjima baš i nije tako, mene je isto iznenadilo, ali eto i tu je ispada M1 u većini situacija osjetno bolji.

 

imaš puno mjerenja i usporedbi u igrama na linku koji sam stavio.

 

Borderlands 3

low 1280x720

100% M1 8-Core GPU: 30.4 56.7 ~ 44 fps
106% Iris Xe G7 80EUs: 46.6  fps
103% M1 7-Core GPU: 45.2  fps


med. 1920x1080
100% M1 8-Core GPU: 20.3 30.7 ~ 26 fps
79% Iris Xe G7 80EUs: 20.6  fps
108% M1 7-Core GPU: 28  fps


high 1920x1080
100% M1 8-Core GPU: 20.5  fps
61% Iris Xe G7 80EUs: 12.6  fps
86% M1 7-Core GPU: 17.7  fps

 

 

Total War: Three Kingdoms
low 1280x720

100% M1 8-Core GPU: 93.4 100 ~ 97 fps
54% Iris Xe G7 80EUs: 52.5  fps
98% M1 7-Core GPU: 95.2 (!)  fps


med. 1920x1080
100% M1 8-Core GPU: 33 42.3 ~ 38 fps
55% Iris Xe G7 80EUs: 20.9  fps
69% M1 7-Core GPU: 26.3 (!)  fps


high 1920x1080
100% M1 8-Core GPU: 20.6 25.5 ~ 23 fps
76% M1 7-Core GPU: 17.4 (!)  fps

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 11:24 (mzopg).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Taj nije dobar jer ima loš ekran sa samo 220 nitsa svjetline, uzmi ili macbook air ili lenovo ovaj lenovo ako se zelis i gejmati: https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-5-82b500bdsc-156-fhd-ips-144hz-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650ti-4gb-no-odd-dos-2-god-best-buy/0001185289/product/

 

Po cijeni su tu negdje, a ekran po kvaliteti je tu negdje, ako ti je bitna baterija i prenosivost uzmi macbook, a ako ti je bitna sirova snaga i ako ne nosis laptop tako cesto uzmi legion

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
glikoprotein kaže...

 Taj laptop ima jako loš ekran, i nije dobar za video editing, ova 2 koja sam naveo su okej laptopi za tvoje potrebe

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
glikoprotein kaže...

Molim vas laptop do 8000 kn plus minus 500 kn za video editing 4k I možda 5k video za YouTube. Nešto da se može na rate uzeti. Preferiram da ima instalirani Windows ali nije uvjet.

Definiraj editing, što ti je primarno? Kolor korekcija, "šnitanje", VFX? Kakve fileove editiraš, 8bit ili 10bit (možda više čak) ?

Koji software koristiš, Premiere Pro, Davinci Resolve, Avid ... ?

 

Ovako na prvu mislim daje Macbook M1 nenadmašiv izbor za foto i video editing (još uz eksterni monitor si na konju)..

Ja sam uzeo Legion 5 Pro ali samo zato jer sam škrt plaćat software

Također, 4K na Windowsu bez 16gb RAM i neke dodatne grafičke je tlaka, imaš osjećaj kao da radiš u kuhinji (zbog topline) a ne za računalom..

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marushin kaže...
glikoprotein kaže...

Molim vas laptop do 8000 kn plus minus 500 kn za video editing 4k I možda 5k video za YouTube. Nešto da se može na rate uzeti. Preferiram da ima instalirani Windows ali nije uvjet.

Definiraj editing, što ti je primarno? Kolor korekcija, "šnitanje", VFX? Kakve fileove editiraš, 8bit ili 10bit (možda više čak) ?

Koji software koristiš, Premiere Pro, Davinci Resolve, Avid ... ?

 

Ovako na prvu mislim daje Macbook M1 nenadmašiv izbor za foto i video editing (još uz eksterni monitor si na konju)..

Ja sam uzeo Legion 5 Pro ali samo zato jer sam škrt plaćat software

Također, 4K na Windowsu bez 16gb RAM i neke dodatne grafičke je tlaka, imaš osjećaj kao da radiš u kuhinji (zbog topline) a ne za računalom..

 

 

Pa snimam s gopro9 snimke 4k i 1080p neznam kolko bit.. editiram za sada na ovom mojem (smecu) 1080p videe za youtube i koristim OpenShot za sada ali planiram upgradeat na Filmoru etc. Koristit ću puno i Photoshop pa mi je bitan ekran, svida mi se macbook jakooo mislim da cu njega uzeti, moram odlucit danas navecer do 22:00   

 

 

Javim dojmove kad laptop stigne

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 21:15 (glikoprotein).
2 godine
neaktivan
offline
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 ja bih radije ideapad 3 radi 16G RAMa i boljeg ekrana

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice