Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.027
|
čitano: 13.449.495
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
daemon kaže...

da li se isplati uzeti ovaj laptop: http://www.ekupi.hr/Asus-prijenosno-racunalo-X550JK-XO045D--Asus-torba-477780.aspx

sada već neko vrijeme gledam i jedina mana je rezolucija.

Procesor je odličan, grafa isto, memorija je solidna. eto zanima me vaše mišljenje ili ima neki drugi best buy u tom rangu.

Jako je bitno da može vrtiti Dragon age inquisition i još koju noviju igru. 

 

Za te pare nema jaci odabir, ali za 444kn imas osjetno bolji odabir za igranje na laptopu, pogotovo na 1080p koje uopce nije moguce na Asusu.. : Lenovo y50

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ausu taj mogu dobiti za 5500kn sto je onda 900kn razlike između y50....gledao sam ja i taj ali ipak je  malo previse (posto je poklon za Božić) jedino neznam da li se iplati cekati kakve akcije ili se planira nekaj novo da uleti na tržište to m i je sada nedoumica.....

daemon {GmF}
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ak ti je ok rezolucija i igranje na njoj nemas sta cekati. Nece nist bolje doci jer nema niceg ni blizu sa tim specifikacijama u tom rangu.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ta 850 je DDR3 koliko vidim po modelu asusa. Ima i DDR5.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ali nema nijednog drugog jeftinijeg laptopa sa 850m na hrv. trzistu, tako da je svakako bolja ddr3 850m i to osjetno bolja od 750m/840m, jos sa i7, jako dobro za 720p gejmanje i najnovijih igara cini mi se.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 9:42 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da bar na nabavi ne mogu naći ništa bolje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koji je po vama best buy laptop do max nekih 4500kn (600€) a da je 17,3" ekran i intel proc

igre se ne budu igrale

potreban za: intenet,office, cad , video..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni je dosta bitno i odakle laptop vuce zrak, posto ga cesto stavim na meku povrsinu (da koristim stalak, ali opet..) pa da znam da li kroz tipkovnicu ili od ispod..

Ne znam kako to saznati pri odabiru laptopa.

Negdje sam cul da jeftiniji laptopi svi vise manje imaju kroz tipkovnicu...eh sad, mozda je kriva info.

 

Kak je inace bolje? (meni ima vise smisla kroz tipkovnicu jer mi se cini da se tak manje zagrijava....manje prasine..) ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 12:05 (klokan_jack).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop za max 3000kn sa sto boljim ekranom. Molim prijedlog.

BBC2 nick: reader562 BF3 nick:reader562
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima!

 

Nakon stolnog računala došao je i red na laptop pa me zanima što biste mi preporučili do 3000(+-100-200)kn. Gledao bi nekakav Lenovo sa intelovim procesorom i sa integriranom grafičkom jer laptop je za suprugu a pošto ona radi u prosvjeti njoj netreba nikakva grafička posebno. Uglavnom tražim nešto što se lagano rastavlja zbog čiščenja, da se ne zagrijava previše i da baterija traje malo bolje pa eto, nekakva preporuka. Pošto živim u Požegi a tu je očajna ponuda, vjerovatno bi išlo preko nekakvog webshopa na amex 2-3rate. Ako se može dobiti intelov i3 a ako ne zanima me samo kakvi su ti pentiumi 3550,3558...procesori?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 19:24 (mile0001).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
rapajic_st kaže...

koji je po vama best buy laptop do max nekih 4500kn (600€) a da je 17,3" ekran i intel proc

igre se ne budu igrale

potreban za: intenet,office, cad , video..

Po meni, za tu namjenu nema nikakvog smisla davati te pare, ja bih isao na kvalitetnog Lenovo g710 i to sa odlicnim dvojezgrenim pentiumom, nema potrebe za i3 (uostalom taj pentium je dobar kao stedljivi i3, tj. i3-U), a kamoli za i5: Lenovo g710

 

mitchell kaže...

Laptop za max 3000kn sa sto boljim ekranom. Molim prijedlog.

Upravo Lenovo g710 kojeg sam linkao u ovom postu. 17.3" laptopi opcenito imaju nesto kvalitetnije ekrane od 15.6" konkurencije ili srodnih modela, a taj Lenovo g710 je ocijenjen dosta dobro i sto se izrade i sto se ekrana tice. Par kolega sa foruma je takodjer reklo da su zadovoljni i da im je ekran ok.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 20:38 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mile0001 kaže...

Bok svima!

 

Nakon stolnog računala došao je i red na laptop pa me zanima što biste mi preporučili do 3000(+-100-200)kn. Gledao bi nekakav Lenovo sa intelovim procesorom i sa integriranom grafičkom jer laptop je za suprugu a pošto ona radi u prosvjeti njoj netreba nikakva grafička posebno. Uglavnom tražim nešto što se lagano rastavlja zbog čiščenja, da se ne zagrijava previše i da baterija traje malo bolje pa eto, nekakva preporuka. Pošto živim u Požegi a tu je očajna ponuda, vjerovatno bi išlo preko nekakvog webshopa na amex 2-3rate. Ako se može dobiti intelov i3 a ako ne zanima me samo kakvi su ti pentiumi 3550,3558...procesori?

 

Hvala!

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+i3

Lenovo radi laganog rastavljanja, i3 da ima U u oznaci radi cim duljeg trajanja baterije.

B modeli imaju matt ekran, G glossy.

i3-4010U i i3-4050U su jednako jaki, i3-4030U je malo jaci bez povecane potrosnje.

Pentium 3550m se moze mjeriti sa tim i3, kao i stariji 2020m model, ali oni nisu stedljivi, tj. za iste performanse trose vise pa ce i baterija manje trajati. Svi ostali pentiumi su slabiji.

Da ne idem dalje u detalje ovo ti je ja mislim najbolji odabir, a alternativa je jaci i jos malo izradom kvalitetniji (uza prednosti lenova ima jos aluminijski zgodan finish, funkcionalno ne znaci nest, sve skup je jos malo doradjeniji) HP Probook 450, ali mislim da njemu baterija nebi tolko dugo trajala, ne zbog baterije nego zbog toga sto nije stedljivi i3 u njemu. Sa druge strane za tu namjenu se isti nece nista grijati pa neka ga razmotri ako tako i tako misli nosit punjac u skolu. Ako ima manju satnicu sta ja znam onda nema sta nosit kablove sa laptopom koji ima stedljivi i3-4xxxU

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 23:08 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel izašlo što u rangu Z50-70 59-432057, jer je on vec dva mjeseca nedobavljiv u hrvatskoj a ima sve za nongamera (Full HD, 8gb ram, i7 štedljivi, 15.6")

proc ili jaci i5 ili stedljivi i7, da cijenom ne prelazi 5000kn a da je dobavljivo u roku od tjedan dana?

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zasto nebi isao na stedljivog i5 umjesto precijenjenog i ne tako jaceg stedljivog i7?

Koja je namjena jos jednom ponovi ako nije problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 23:15 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz, treba mi laptop za roditelje, namjena bi bila najvise za net(youtube) i office.

 

Ak moze nesto do 2500kn, trogovina je manje bitna....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n3530+acer

Napisao sam acer jer tu jos ima samo toshiba za koju mislim da nije tolko kvalitetna i Pavillion sa god manje jamstvo i preskupim produljenjem, drugih brandova nema sa tim procom ispod 2600kn.

Ako trebas windowse onda je ponuda puno sira, ali dobis 2x slabiji proc (2 jezgre manje..), no opet skroz okej za tu namjenu:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2830+4gb (pazi samo, neki modeli kao X551 Asus nemaju pržilicu)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da ne pisem pod temu Popusti, akcije i dobre ponude, budem izlistao tu par dobrih ponuda sa Njuskala na koje sam naletio

Acer V5-552G,  Acer v5-573g (nije moj oglas, imam isti laptop..),  Asus X550V (valjda LNV)

 

Svi su 15.6" all-around dosta dobri i slicni specifikacijama, nesto sto ljudi cesto traze u tom rangu oko 4500kn pa eto mozda pomogne nekome sa kratkim dzepom ili u slucaju 573g nekome tko zeli fantastican ekran za nizu cijenu s obzirom na trzisnu. Onaj Dell 5547 koji je isto imao IPS se prodao u roku keks, dok ovaj lik prodaje tog Acera dulje vrijeme, pretpostavljam radi caps locka s kojim je pisao oglas..

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 19:42 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji je najbolji/najnoviji 18.4" laptop (Izuzevši Alienware), treba mi za gledanje filmova, najbolji kojeg sam našao je Acer Ethos s i7-2670QM i GT555M.

Lieber tot als rot
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Osim Alienware-a nema takvih laptopa kod nas, a ti Alienware-i su uzasno neisplativi.

 

Sto fali 17.3" dijagonali, daleko vise mainstream od 18.4 koju ne vidim niti u nijednom budzet laptopu.

 

Zasto najnoviji i najbolji samo za filmove ili si to nabrzinu napisao??

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kazem jer je vecina 18" laptopa iz Core2 ere.
Laptop ce sluzit vecinom za gledanje filmova, i igranje CS:GO koji nije bas zahtjevna igrica.
Lieber tot als rot
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Takav laptop neces naci u ducanu, jedino nesto preko njuskala.

U ducanu ti je alternativa samo 17.3", znaci ovako Lenovo g710 ako ti je u redu HD reza, ili Acer e5-771g ako zelis FHD rezu.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Šta mislite o ovom laptopu? Isplati li se?
Napomena, nisam gamer. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Namjena?

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Obično browsanje u firefoxu, programiranje na Linuxima i ponešto u VS na Windowsima, gledanje filmova... i sl.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 0:39 (SteveX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

FHD ili HD rezolucija, velicina ekrana 15.6"? Bitno cim dulje trajanje baterije, tj. da imas stedljivi procesor ili bi radje M procesor..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Najbitnija mi je općenito brzina; brzo bootanje, otvaranje aplikacija, itd. HD, veličina ekrana 15.6 je sasvim ok. 8gb rama poželjno budući da momentalno imam 20+ tabova otvoreno u browseru. Duljina baterije mi nije bitna.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Takav laptop neces naci u ducanu, jedino nesto preko njuskala.

U ducanu ti je alternativa samo 17.3", znaci ovako Lenovo g710 ako ti je u redu HD reza, ili Acer e5-771g ako zelis FHD rezu.

Da, mislim uzet rabljeni, mora imat 1080p ekran.

Lieber tot als rot
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SteveX kaže...

Najbitnija mi je općenito brzina; brzo bootanje, otvaranje aplikacija, itd. HD, veličina ekrana 15.6 je sasvim ok. 8gb rama poželjno budući da momentalno imam 20+ tabova otvoreno u browseru. Duljina baterije mi nije bitna.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=v5-552 Samo bi problem bio ako bi kad tad htio staviti SSD posto nema optiku, a mislim da nema msata port...

Nisam siguran kolko bi ti ustvari imao prednost sa tih 8gb rama naspram 4gb i za 50 tabova.

Mislim da ti je najbolje nesto kupiti pa se poigrati sa nadogradnjom, konkretno mislim na HP Probook 450 kao kvalitetni odabir sa dost solidnim i3-4000M (=i5-4210u/i5-4200U po realtest performansama).

4gb rama ti je 300kn, SSD 120gb ako zelis 500kn, ladica za SSD 100kn (stavljas na mjesto optike), tocni si na 4000kn sa svime time sto je za 150kn vise od Acera sa linka bez SSDa.

Problem kod HP-a je malo skuplje produljenje jamstva (300kn na 2g, 600kn na 3g), ali to mozes rjesiti kasnije.

Napomena: Jako je slaba ponuda laptopa sa i3-4000M, taj Probook em je kvalitetne izrade em dosta povoljan sa tim procom. Lenova sa i3-4000M vise nema, izgurali su ga modeli sa stedljivim i slabijim i3, opcenito modela sa M procesorima ima prilicno manje u odnosu na prije pol god.

 

8ax kaže...
The_Fichek kaže...

Takav laptop neces naci u ducanu, jedino nesto preko njuskala.

U ducanu ti je alternativa samo 17.3", znaci ovako Lenovo g710 ako ti je u redu HD reza, ili Acer e5-771g ako zelis FHD rezu.

Da, mislim uzet rabljeni, mora imat 1080p ekran.

http://www.njuskalo.hr/acer-prijenosnici/acer-aspire-8930g-oglas-4929023

Mislim da je to jedan jedini FHD 18.4 na njuskalu i da ti to bas nije pametno uzimati.

Radje kupi 17.3" i gledaj filmove tako da priblizis laptop par cenata blize sebi, dodje ti na isto, samo sto ces imati brzi, kvalitetniji laptop sa jamstvom i mogucim produljenjem jamstva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 1:06 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Mislim da ti je najbolje nesto kupiti pa se poigrati sa nadogradnjom, konkretno mislim na HP Probook 450 kao kvalitetni odabir sa dost solidnim i3-4000M (=i5-4210u/i5-4200U po realtest performansama).

4gb rama ti je 300kn, SSD 120gb ako zelis 500kn, ladica za SSD 100kn (stavljas na mjesto optike), tocni si na 4000kn sa svime time sto je za 150kn vise od Acera sa linka bez SSDa.

Problem kod HP-a je malo skuplje produljenje jamstva (300kn na 2g, 600kn na 3g), ali to mozes rjesiti kasnije.

Napomena: Jako je slaba ponuda laptopa sa i3-4000M, taj Probook em je kvalitetne izrade em dosta povoljan sa tim procom. Lenova sa i3-4000M vise nema, izgurali su ga modeli sa stedljivim i slabijim i3, opcenito modela sa M procesorima ima prilicno manje u odnosu na prije pol god.

U redu, sviđa mi se ta ideja sa HP Probookom, no moj budget je 5k kn, pa bih volio max uložit u taj novi laptop. Stoga ako imaš ikakvu bolju ideju kako potrošit tih 5k, otvoreno primam sve prijedloge. EDIT: Može i bolja nadogradnja u taj HP, samo ne znam šta bolje uzet..


I kad bih uzeo baš taj HP po tvom opisu, koliko bih dobio "bolji" laptop u odnosu na moj sadašnji? Može na skali 1-10 {#}

Bitne specifikacije (Acer Aspire 5755G):

> i5 2410M 2.3Ghz (up to 2.9 sa Turbom)

> 6Gb DDR3

> GeForce GT540M 1gb

> 640gb hdd

> 15.6inch hd led lcd (ne znam koliko je ovo relevantna informacija, al' ok) {#}

 

Usput, dodatno hvala na dugim, informativnim odgovorima! {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 1:36 (SteveX).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nebi imao nista bolji laptop sto se specifikacija tice, tj. imao bi jednako jak sto se tice procesorske snage, a malo slabiji radi manje rama. Rekao si da ti graficka ne treba. SSD naravno dize komplet brzinu ucitavanja i pisanja podataka programa ili OS-a kojeg stavis na njega.

 

Kako uloziti ekstra? Kupis 256 ili 512gb SSD i vozi, ali cemu to, tesko je to popunit programima, za skladistenje ti je dovoljan HDD.

 

Ako zelis jaci proc gledaj sa i5-4200M: Probook 450 i5

To ti zapravo super dodje ako ne treba graficka, malo sam zaboravio da probook sa i5 nije nesto skup, sa grafickom se cijena penje na min. 4150kn (klik) i ta grafa 8750m u njemu je jaca od 540m.

 

Sve do 6000kn nema nista sa jacim procesorom od i5-4200M (i5-4210M je 0.1Ghz neznatno jaci) i jedva da ima jer su stedljivi procesori zatrpali trziste. Jedan jedini sa pravim i7, tj. procom jacim od i5-4200/4210M je opet Probook 450 za 5400kn i to samo jedan model u jednom ducanu, ali to bi ti bio apsolutni overkill.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 1:46 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice