HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?

poruka: 7
|
čitano: 2.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?

Pozdrav, zanima me mogu li ja u ubaciti u laptop SSD da normalno fukncionira s HDDom ili mogu samo zamijeniti HDD sa SSDom? Našao sam ovaj port na koji bi valjda mogao M.2 NVMe ić, međutim na Hpovim stranicama ne piše apsolutno ništa, a ne želim previše riskirat.

 

Model je HP Pavilion 15 bc209nm. (i5 7300hq, gtx 1050)

 

Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 23:01 (Siky1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?

Ako imas hdd uzmi m.2 nvme ssd. Samo ga ustekas i stavis windowse.

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?
sveupitni kaže...

Ako imas hdd uzmi m.2 nvme ssd. Samo ga ustekas i stavis windowse.

 Znači ići će na ovaj port sa slike normalno?

Npr. ovaj?

https://www.ekupi.hr/SSD-256GB-Transcend-110S-M2-2280-NVMe-1371552.aspx

 

edit: forumas na HPovom forumu mi je rekao da HP 7. gen intela podrzava samo sata m.2, a ove novije tj. 8. i 9. m.2 nvme... Zna netko što o tome?

Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 21:44 (Siky1234).
15 godina
offline
Re: HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?

- moraš razlikovati fizički format m2 i standard-kontroler sata/nvme. To što postoji utor ne znači ništa (moraš imati npr mjesto za šaraf + oznaku 22-34/40/80.. ovisno o dimenziji kao banalna fizička ograničenja).

- važnije, kad je nešto novo, kad se tek uvodi, tad ne znaš ništa dok ne probaš. Ne mora biti navedeno u originalnoj dokumentaciti i možda radi, možda ne.

- dovoljno da nemaš odgovarajući BIOS (soft) ako chipset-HW podržava.. i tad je problem kako koristiti, podesiti, bootanje i sl.

- problem je znait sve specifikacije konkretne serije i osloniti se na to, tj tek kad probaš i vidiš da radi tad si siguran a internet nije baš najpouzdaniji izvor dok proizvođač za starije modele to nema neku želju napraviti, npr novi bios..

 

npr, svaki laptop ima jedan m2 port/utor, za wifi.. ali ne znači da u njemu može raditi 'kartica'-disk kojeg ubodeš, tj možda može, možda sata, možda nvme, možda ni jedan a možda ga fizički ne možeš ušarafiti jer nema odgovarajuću dimenziju mada možda podržava ono što želiš.

 

-tek kad probaš, znaš. + očekuj probleme s postavkama biosa npr boot. + svakako ukloniit ostale diskove kad instaliraš (jer boot lako ode na drugi disk, mbr-gpt..) + općenito bios laptopa ne nudi toliko opcija kao desktop mada su teoretski iste mogućnosit chipseta pa bi na npr istoj generaciji destopa to možda radilo, npr usporediti s VTx/HT opcijama koje neki bios jednostavno nema mada cpu podržava..

 

edit: npr 

ako imaš identičan model, 99% (nikad 100%) da možeš ugraditi m2-sata 2280 disk...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 11:40 (ihush).
15 godina
offline
Re: HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?
Siky1234 kaže...
sveupitni kaže...

Ako imas hdd uzmi m.2 nvme ssd. Samo ga ustekas i stavis windowse.

 Znači ići će na ovaj port sa slike normalno?

Npr. ovaj?

https://www.ekupi.hr/SSD-256GB-Transcend-110S-M2-2280-NVMe-1371552.aspx

 

edit: forumas na HPovom forumu mi je rekao da HP 7. gen intela podrzava samo sata m.2, a ove novije tj. 8. i 9. m.2 nvme... Zna netko što o tome?

 Samo stavi m.2 nvme. Imam takav ssd u svom HP15 + hdd

#fsb
8 godina
offline
HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?

Jeli se gubi garancija tipa ako na ovo naknadno stavite ssd ili ram rijec je o ovom modelu https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-dc1059nm-7sb91ea.html neki kazu da neki ne.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?
Sparklystars kaže...

Jeli se gubi garancija tipa ako na ovo naknadno stavite ssd ili ram rijec je o ovom modelu https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-dc1059nm-7sb91ea.html neki kazu da neki ne.

 -tko kaže da/ne? To tko kaže je jako važno, npr proizvođač ili netko s ceste, neinformiran trgovac i sl?

-pravila:

- proizvođačko jamstvo daje... proizvođač! U tom jamstvu piše sve. To što da je tad 'zakon'. To ne određuje trgovac ili bilo tko treći, dok kupac prihvaća-kupnjom tj kupoprodajnim ugovorom i dobija ta prava.

- bilo tko može dati neko svoje-dodatno jamstvo, npr trgovac.. tj onaj tko ga daje određuje uvjete. Ti uvjeti su kriterij, uvjet.

- proizvođač je predvidio za uređaje mogućnost dodavanja.. pa zato postoji poklopac-šaraf .. ili model koji se ne može otvoriti bez odgovarajućeg alata kao zamjena baterije na ajfonu, tad to radi ovlašteni servis tj možeš sam, ali ako fizički oštetitš tad to oštećenje ne pokriva jamstvo, .. a ono što su trgvci radili, zabranjivali korisniku je nezakonito. (nekad su čak lijepili naljepnice kao jamstvo.. = zabranjeno, isključivo proizvođač smije bilo što printati-lijepiti na uređaj, dok je ovo slično ka da ti netko selotejpom zatvori otvor za točenje goriva u autu i da tad to moraš obaviti kod njega.. zabranjeno).

 

-kraće, korisnik može-smije sve što je predviđeno za uređaj, tj to je korištenje. Ako fizički oštetiš to je tvoj problem, ako je kvar pokriven jamstvom tad je to ok .. pa čak i ako jamstvo pokriva npr lom-pad i sl. (neko vrijeme toshiba no mather what..) i trgovac to jamstvo ne može osporavati jer ga on ni ne daje. Naravno da smiješ sam ugraditi ali ako pri tome npr oštetiš neki dio to će tad vjerojatno biti odbijeno.. ili prihvaćeno pod jamstvom, to procjenjuje ovlašteni servis, ne trgovac.

-trgovac je odgovoran, trgovac je posrednik, ali nije taj koji nešto uvjetuje pogotovo ne po tuđem-proizvođačkom jamstvu i nešto što ti tad garantira i zakon.

 

-ako reklamiraš kvar po drugoj osnovi, materijalni nedostatak, tad se ne spominje jamstvo, proizvođač, ovlašteni servis (tj to je ugl z arobu koja nema jamstvo, jer jamstvo je 'jače-bolje'..) tad pregovaraš s trgovcem. Bijela tehnika i računala imaju jamstvo i nema potrebe pozivati se na mat.neostatak.. tad bi sve pregovarao s trgovcem i na kraju opet dobio poravak ili novac ili dobro obrazloženje za odbijanje.

 

-razlika ako to radiš sam ili ovlašteni servis.. ili bilo tko stručan-osposobljen s odgovarajućim alatom.. pa ako nemaš alat i znanje vjerojatnije je da ćeš nešto oštetiti, pogrešno spojiti ili slomiti, npr ekran ili neki konektor.. i tad ako si sam fizički oštetio to nije pokriveno jamstvom, osim u slučaju kad je... trgovac s tim nema neke veze, tj on je samo mjesto gdje kupuješ i reklamiraš, posrednik ali će u trenu zaprimanja pregledati i ako primjeti fizička oštećenja to zapisati u primku. Ako ne primjeti tad će upravo to zapisati.. ima ili nema fizički vidljivih oštećenja. Ako ima, tad naravno da servis može odbiti popravak po osnovi jamstva, tj tad plaćaš ti, ne proizvođač.. a kvar je ili nije popravljiv. Ako je kvar popravljiv servis popravi i ispostai račun, ako nije to napiše i vrati. Ako je pod jamstvom tad ide zamjena ili povrat novca, ako je jamstvo odbijeno zbog fizičkog oštećenja tad ti kupiš drugi novi ili što već želiš..

 

-kad ugradnju radi netko treći, npr servis, tad taj treći preuzima na sebe rizik-odgovornost, jer i on može nešto slomiti-pokvariti, no vjerojatnije je da će kvar stvoriti neiskusan korisnik nego servis koji ima alt i znanje i rutinu za takav posao. Kao promjena ulja u autu.. može to svatko ali vozači odu u servis i plate, lakše-brže-urednije i nema rizika.

-istovremeno trgovci žele sebi osigurati servisni posao (jer su to često isti ljudi-firma..mada su pravno odovjeni) i plaše ljude zabranama i sl.. nemaju pravo npr lijepiti naljepnice, to možeš lako osporiti ali dok nemaš reklamaciju nije ni važno..

 

 -jednostavno? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice