Gaming laptop - 4k youtube video šteka

poruka: 8
|
čitano: 3.368
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Gaming laptop - 4k youtube video šteka

 

Kupio mi prijatelj sinu laptop, prilično dobar koliko ja vidim, međudim kad idemo pogledati 4k ili 8k vido na youtubu, vido šteka samo tako.

 

U upravitelju zadataka, dok se gleda vido CPU iskorištenost je 100%, kad prebacim na 1080p sve je ok.

 

Instalirali smo nove drivere za grafičku, sve update za windowse, javu.  Zna li netko u čemu je kvaka?

 

Mislim da bi laptop s ovim komponentama trebao ovo vrtiti bez problema!

 

Ryzen5

16GB RAM

512GB SSD

GeForce GTX 1650 with ROG Boost 4GB

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Gaming laptop - 4k youtube video šteka

Da ti nije mooožda spor net za 4k pa ne stigne real time učitavati kako ide reprodukcija? I koji će ti klinac 4k vid(e)o kad imaš FHD ekran?

15 godina
offline
Re: Gaming laptop - 4k youtube video šteka

Internet nije spor (50Mbps), 4k-8k youtube videa rade odlično na mojem PC-u, tako da nije to, čak 4k videa na Samsung TV-u rade odlično.

 

A zašto trebaju 4k videa, pa recimo kad bi spojio laptop na neki TV ili čisto zato što bi to trebalo raditi na ovakvom laptopu a ne da ga opterećiva na 100%.

9 godina
online
Re: Gaming laptop - 4k youtube video šteka

Ajd malo bolje objasni način na koji šteka video.

Jesi probao downloadati 4k video pa ga reproducirati preko nekog playera? Čisto da eliminiramo software (browser).

15 godina
offline
Re: Gaming laptop - 4k youtube video šteka
fidelio29 kaže...

 

Kupio mi prijatelj sinu laptop, prilično dobar koliko ja vidim, međudim kad idemo pogledati 4k ili 8k vido na youtubu, vido šteka samo tako.

 

U upravitelju zadataka, dok se gleda vido CPU iskorištenost je 100%, kad prebacim na 1080p sve je ok.

 

Instalirali smo nove drivere za grafičku, sve update za windowse, javu. Zna li netko u čemu je kvaka?

 

Mislim da bi laptop s ovim komponentama trebao ovo vrtiti bez problema!

 

Ryzen5

16GB RAM

512GB SSD

GeForce GTX 1650 with ROG Boost 4GB

 

 -u neznanju, postavkama.. npr java s tim nema veze. Ima veze player koji reporducira video, postavke, kao i brzina mreže..

-po opisu, ako je cpu 100% tad je jasno da ili cpu radi ono što treba raditi gpu ili ima malware, bilo što pa i antivirus ili pogrešne postavke, nešto treće upaljeno-aktivno kao npr defraag-update itd.. jer pogotovo novo računalo uvjek nešto radi, updatea i ima ''sto zadataka'' koje postavi automatika tj treba sve odraditi-podesiti tek tad prodiše-radi normalno.. ako je ispravno (ne mora biti)..

-nastavak opsia je još veći problem tj kad prebaciš na 1080.. sve je ok? a što je prije prebacivanja, 4k? tad je stvar kodeca-playera, možda i monitora .. jer 4k ima svoje zahtijeve, npr da je externi monitor može biti hdmi kabel uzrok, tj barem verzija 1.4 -2.0.. zbog propustnosti, odnosno interno to nije problem ali ne znači da monitor to podržava + postoje dvije vga, integrirana-intel i decidirana nvidia, koje ovisno o postavkama ili auotmatika-opterećenje mogu nešto raditi, npr browser-player-igra. Kad to radi cpu tad to znači da nemaš adekvatan HW (gpu) ili driver ili postavka softwarea-playera tj tad umejsto da gpu radi dekodiranje sve ide u soft modu na cpu.. ili malware.

-npr automatika-laptop-baterija.. ako je spojen na struju tad radi na profilu za performanse, troši-grije.. i tad radi nvidia-gpu. Ako je na bateriji, automatika-postavke prebacuju u powersawing i tad radi integruša.. to su postavke povezane s potrošnjom i baterijom, neusporedivo s desktop računalom jer nema bateriju i taj mod-postavke.. i tad mada možda podesiš sve isto opet nije isto pa tako ni performanse-rezultat + postavke u biosu kje se odnose na iste te mogućnosti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Gaming laptop - 4k youtube video šteka
fidelio29 kaže...

 

Kupio mi prijatelj sinu laptop, prilično dobar koliko ja vidim, međudim kad idemo pogledati 4k ili 8k vido na youtubu, vido šteka samo tako.

 

U upravitelju zadataka, dok se gleda vido CPU iskorištenost je 100%, kad prebacim na 1080p sve je ok.

 

Instalirali smo nove drivere za grafičku, sve update za windowse, javu.  Zna li netko u čemu je kvaka?

 

Mislim da bi laptop s ovim komponentama trebao ovo vrtiti bez problema!

 

Ryzen5

16GB RAM

512GB SSD

GeForce GTX 1650 with ROG Boost 4GB

 

 U kojem si to browseru  pokrenuo? Taj laptop mora vrtiti 4k bez problema, ali ti ne radi hardverska (GPU) akceleracija.

 

Probaj Chrome i Edge ako nisi.

 

Isto tako možeš probat i postaviti u Nvidia control panelu da Chrome.exe otvara na High Perfomance GPU, to jest nvidia pa vidi jel bolje.

15 godina
offline
Re: Gaming laptop - 4k youtube video šteka
miki_the_pirat kaže...

Ajd malo bolje objasni način na koji šteka video.

Jesi probao downloadati 4k video pa ga reproducirati preko nekog playera? Čisto da eliminiramo software (browser).

 

Youtube video se pokrene na par sekundi pa onda zastane par sekundi i tako stalno.

 

CPU iskorištenost je na 100%, očito je da ga to guši.

 

Pitanje je zašto reprodukcija 4k na youtubu (Chrome, Opera, Edge), toliko opterećiva procesor?

 

Nisam probao reproducirati 4k s nekog playera jer laptop trenutno nije kod mene.

15 godina
offline
Re: Gaming laptop - 4k youtube video šteka
fidelio29 kaže...
..

 

Pitanje je zašto reprodukcija 4k na youtubu (Chrome, Opera, Edge), toliko opterećiva procesor?

..

 -zbog takvih postavki, pogrešnih, playera, drivera-poweropcija ili kodeka, malwarea, antivirusa, interneta.. dok i sam yt može biti problem npr opterećenje servera, regija-zabrane itd.

-jel ti jasno da npr browser nije isto što i neki mediaplayer npr vlc? Ako skineš file i playaš playerom, tad su njegove opcije-postavke, ako browserom, tad njegove, mada je pri tome isto računalo-hardware (i os-driver itd..), pa do tog da su chrome-edge isti engine i time isti, dok je opera nešto treće.. tj ako je svugdje isti problem tad tražiš zajednički nazivnik a to je npr powerpostavke jer laptop nije desktop i troši struju-bateriju tj primarno je prenosiv, ne primarno jak.. i to se može podesiti jednako kao što možeš programirati vešmašinu..

 

-da bi dekodirao neki video file moraš imati odgovarajući kodek, instaliran, ispravan.. ako je neispravan ili bugovit tad jedan film kodiran jednim koderom može biti dobar, drugi drugim koderom može biti loš.. tj sve što instaliraš na računalo, os, driver, apps, dodatci.. sve treba biti 100% ispravno, čisto (virus-malware), stabilno.. a ponekad nije. Ponekad samo treba podesiti, no gdje-što to moraš otkriti, logikom-dedukcijom npr traženjem razlike i tad nađeš uzrok a tek tad možda i rješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice