Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 321.212
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Uz ovo što je kolega već napisao, Ryzen je noviji i potrošnja mu je gotovo duplo manja od tog Intela.

Ne znam što ti je bitno kod laptopa, meni ni jedan ni drugi nisu sjeli radi relativno lošeg displaya, Chuwi ima 120Hz, ali i lošu pokrivenost boja (63% sRGB) i max. svjetlinu od 270 nitsa. S druge strane HP je još gori sa još lošijom svjetlinom od svega 235 nitsa i 56% sRGB, to je jako loš display za gledanje videa, fotografija...

 

Osobno mislim da je Chuwi CoreBook X bolja opcija od ova dva modela jer ima daleko bolji fully laminated display 2k 3:2 98% sRGB i osvjetljenje od 355 nitsa.

Mana u usporedbi sa preostala dva mu je trajanje baterije koje će biti osjetno kraće nego na Corebook XPro ili HPu sa linka.

 

Evo i koja recenzija:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 13:55 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Hvala,

ali mi je bitan hdmi koji CoreBook X nema :(

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
franciskod kaže...

Hvala,

ali mi je bitan hdmi koji CoreBook X nema :(

 ima.. osim greške u opisu, tj gledaj na kraju-dnu linka, slika i micro hd.. hdmi :) + da je micro/mini to je samo stvar dimenzije konektora ili adapter/kabel..

 

The "Micro HD2.0" port is not accurate as it is a full-size HDMI port instead

-tipične greške..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 14:25 (ihush).
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Pro verzija ima ali obična ne..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
franciskod kaže...

Hvala,

ali mi je bitan hdmi koji CoreBook X nema :(

Imaš full type-c port.

 

Tako da ti je dosta ovako nešto, ovo je prvi koji sam izguglao, ali ima ih sigurno i jeftinijih:

https://www.links.hr/hr/adapter-delock-usb-c-m-na-hdmi-z-alt-nacin-rada-4k-60hz-crni-200300376

 

ili još bolje nekakav hub, ima ih i kod nas, ali su uglavnom 2-3x skuplji:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210928050805&SearchText=type+c+hub

 

Za adapter i hub treba paziti da su kvalitetni jer ima tu svega.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 15:13 (mzopg).
9 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Evo na preporuku kolege, saznao ja i za Chuwi laptope.

Naime, potreba mi je za drugim laptopom kojeg mi ne bi bilo žao nositi sa sobom po ruksaku i vaditi po stolovima kafića. Koristio bi se 3/4 puta tjedno za Office Word i web preglednik.

Chuwi se čini kao pravi odabir, no vidim da kod nas cijene malo divljaju, a izvana zbog mogućih problema sa servisom, ne bih naručivao, pa me zanima vrijedi li čekati neki popust na mall.hru?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
MedO1337 kaže...
Evo na preporuku kolege, saznao ja i za Chuwi laptope.

Naime, potreba mi je za drugim laptopom kojeg mi ne bi bilo žao nositi sa sobom po ruksaku i vaditi po stolovima kafića. Koristio bi se 3/4 puta tjedno za Office Word i web preglednik.

Chuwi se čini kao pravi odabir, no vidim da kod nas cijene malo divljaju, a izvana zbog mogućih problema sa servisom, ne bih naručivao, pa me zanima vrijedi li čekati neki popust na mall.hru?

Upravo sa takvom namjerom sam i ja uzeo svoj prvi Chuwi, ima sad već od toga i 5-6 godina. Platio ga smiješnih 200$ ili tako nešto više se ne sjećam i očekivao nešto što će završiti u smeću za mjesec-dva, čisti rizik. Bila mi je namjera da imam nešto što mogu ponijeti na plažu, festival i slično i da se ne moram brinuti ako se razbije ili ga netko mazne. Na kraju sam ga više koristio od Macbooka. 

 

Imaš sad u mall.hr Gemibook Pro za dobru cijenu:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-pro-prijenosno-racunalo

 

To je verzija sa 8GB, iz Španjolske se može dobiti verzija sa 12GB za 2500kn, ali ako ne želiš iz druge države onda je mall.hr ok po meni.

Eventualno se strpiti još malo do black fridaya pa možda bude još malo povoljniji, ali to je vrlo upitno jer taj black friday obično bude tresla se brda, rodio se miš.

9 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Jel ti taj prvi Chuwi još funkcionalan? :D

Mislim da ću pričekat onda do black fridaya, jer mi nije hića, a i ako ne bude ništa od popusta, budem ga ovak "standardno" uzeo :)


12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
MedO1337 kaže...
Jel ti taj prvi Chuwi još funkcionalan? :D

Mislim da ću pričekat onda do black fridaya, jer mi nije hića, a i ako ne bude ništa od popusta, budem ga ovak "standardno" uzeo :)

Poklonio sam ga frendici prije godinu i po dana kad sam kupio Chuwi Lapbook Pro, tada je imao preko 4 godine i radio je kao i prvi dan, za divno čudo i baterija je bila odlična, izgubila je nešto malo kapaciteta mislim oko 20%, očekivao sam da će to biti i 50% s obzirom na starost. Koliko mi je poznato ona ga i dalje koristi i nije mi se niti jednom požalila na njega, što znači da je sve ok. 

6 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Bi li ovaj od 8gb sa mall.hr bia dobar za korištenje office programa, internet, tu i tamo uređivanje slika u lightroomu. Znači ništa prezahtjevno, al da fluidno radi. Pretpostavljam da je ovo best buy opcija. Znam da se može iz Španjolske uzeti bolji za manje pare, ali to je za curu pa bi rađe u HR uzimala. I radi garancije i eventualnih povrata u Španjolsku i radi layouta tipkovnice.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Cri.Lu99 kaže...

Bi li ovaj od 8gb sa mall.hr bia dobar za korištenje office programa, internet, tu i tamo uređivanje slika u lightroomu. Znači ništa prezahtjevno, al da fluidno radi. Pretpostavljam da je ovo best buy opcija. Znam da se može iz Španjolske uzeti bolji za manje pare, ali to je za curu pa bi rađe u HR uzimala. I radi garancije i eventualnih povrata u Španjolsku i radi layouta tipkovnice.

Bez problema, provjereno u svakodnevnom radu sa office programima, surfanje, netflix, gimp, photoshop, lightroom.

12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Je li bolje čekati 11.11. ili Black friday za kupnju Chuwija preko Aliexpressa iz španjolske ?

Postoje li neke bolje stranice s garancijom uz kupnju ?

Je li ima ijedan 15.6 Chuwi s omjerom 3:2 ?

 

Joca Mastercard
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Joca Amsterdam kaže...

Je li bolje čekati 11.11. ili Black friday za kupnju Chuwija preko Aliexpressa iz španjolske ?

Postoje li neke bolje stranice s garancijom uz kupnju ?

Je li ima ijedan 15.6 Chuwi s omjerom 3:2 ?

 

Vjerojatno će biti nešto popusta za Black Friday, ali će kao i svake godine biti hrpa narudžbi i u kombinaciji sa nestašicom koja vlada moglo bi se čekati na isporuku dosta dugo.

Najbolje stranice su domaće trgovine poput Linksa, mall.hr, Instar i slično. Kod Linksa se uz laptop odmah može kupiti i produljeno jamstvo sa 12 na 36 mjeseci za par sto kuna.

Koliko znam nema niti jedan 15.6" sa omjerom 3:2, samo 14".

5 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

shipping from Spain, tu ne bi trebalo bit carine, zar ne? Ima tko iskustva s ovim shopom?
I usput ako ima tko savjet da li uložit još kojih 500kn za nešto bolje od ovog modela ili je ovo best buy?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Kregol kaže...

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

shipping from Spain, tu ne bi trebalo bit carine, zar ne? Ima tko iskustva s ovim shopom?
I usput ako ima tko savjet da li uložit još kojih 500kn za nešto bolje od ovog modela ili je ovo best buy?

 

Nema carine šalju iz Španjolske. To je njihov ovlašteni shop, ako kupuješ tu moja preporuka je platiti paypalom. Sad možeš još dobiti i 10$ popusta preko chata, samo odeš na taj link.

Za što ćeš koristiti laptop? Prema tome ti mogu reći je li bolje platiti malo više za jači model.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Kregol kaže...

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

shipping from Spain, tu ne bi trebalo bit carine, zar ne? Ima tko iskustva s ovim shopom?
I usput ako ima tko savjet da li uložit još kojih 500kn za nešto bolje od ovog modela ili je ovo best buy?

 

Nema carine šalju iz Španjolske. To je njihov ovlašteni shop, ako kupuješ tu moja preporuka je platiti paypalom. Sad možeš još dobiti i 10$ popusta preko chata, samo odeš na taj link.

Za što ćeš koristiti laptop? Prema tome ti mogu reći je li bolje platiti malo više za jači model.

 Za kripto trejdanje. Znači večinom surfanje. Otvoreno 10 tabova konstantno sa chartovima. Trenutno sam na 10g starom kompu koji to odrađuje ok, ali bi se htio odvojiti jer klinci prčkaju po kompu pa da ne pokupe nešto što će mi isprazniti račun. Hvala na odgovoru!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Kregol kaže...
mzopg kaže...
Kregol kaže...

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

shipping from Spain, tu ne bi trebalo bit carine, zar ne? Ima tko iskustva s ovim shopom?
I usput ako ima tko savjet da li uložit još kojih 500kn za nešto bolje od ovog modela ili je ovo best buy?

 

Nema carine šalju iz Španjolske. To je njihov ovlašteni shop, ako kupuješ tu moja preporuka je platiti paypalom. Sad možeš još dobiti i 10$ popusta preko chata, samo odeš na taj link.

Za što ćeš koristiti laptop? Prema tome ti mogu reći je li bolje platiti malo više za jači model.

 Za kripto trejdanje. Znači večinom surfanje. Otvoreno 10 tabova konstantno sa chartovima. Trenutno sam na 10g starom kompu koji to odrađuje ok, ali bi se htio odvojiti jer klinci prčkaju po kompu pa da ne pokupe nešto što će mi isprazniti račun. Hvala na odgovoru!

Ne znam koliko su te stranice zahtjevne, ja isto koristim par stock exchange stranica i neke od njih dobrano zagriju i MacbookPro. Ovaj Chuwi može bez problema držati 10-20-30 tabova sa klasičnim web stranicama, tipa bug.hr.

 

Možda da pogledaš i ovaj model, za cca 700kn više se dobije ipak dosta jači procesor, NVMe SSD i mogućnost nadogradnje RAMa na 16 ili 24GB.

https://store.chuwi.com/products/chuwi-corebook-x

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Naručio sam ovaj skuplji na kraju, i5 je bio game changer! HVALA na savjetu. Javim dojmove

16 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozz! Zanima me ovaj lap - https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Piše da ima 12GB rama, ali gledam po netu i za taj proc piše da je max 8GB, u čemu je fora? Max po slotu možda ili?

 

Treba mi nešto za surfanje, ništa posebno.

Mislio sam možda CoreBook X koji je 1000kn skuplji, ali ima stariji proc i manje rama. Ili da gledam i njega ipak? A rame naknadno stavim.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Pero Dinamit kaže...

Pozz! Zanima me ovaj lap - https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Piše da ima 12GB rama, ali gledam po netu i za taj proc piše da je max 8GB, u čemu je fora? Max po slotu možda ili?

 

Treba mi nešto za surfanje, ništa posebno.

Mislio sam možda CoreBook X koji je 1000kn skuplji, ali ima stariji proc i manje rama. Ili da gledam i njega ipak? A rame naknadno stavim.

 Sve ti piše...

verzije sa 8GB rama su iz kine i usa-e, i imaju N5100 proc. verzija iz španjolske ima 12GB ram i J4125 proc i ta je samo za EU tržište.

 

7 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Nećkam se kupiti Chuwi, al se dvoumim između Corebook X (14 inča) ili Larkbook X. Vidim da je je razlika u procu, ali ne vidim da li se larkbook može nadogrditi na 12/16 gb rama.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ne može

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 15:43 (franciskod).
7 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
franciskod kaže...

Ne može

 

 

Pogledao sam jutros taj video i zumiram gdje mogu naći RAM slot, ali nažalost nema.

Šteta, ali Corebook X je neznatno skuplji pa ću nastojati ići za njime 

 

Zahvaljujem!

 

I want to believe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Pero Dinamit kaže...

Pozz! Zanima me ovaj lap - https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Piše da ima 12GB rama, ali gledam po netu i za taj proc piše da je max 8GB, u čemu je fora? Max po slotu možda ili?

 

Treba mi nešto za surfanje, ništa posebno.

Mislio sam možda CoreBook X koji je 1000kn skuplji, ali ima stariji proc i manje rama. Ili da gledam i njega ipak? A rame naknadno stavim.

Kako ti je kolega napisao ima više verzija, kombinacije sa J4125 i N5100, 256GB ili 512GB SSD i 8/12GB RAM.

 

Izgleda da J4125 može uredno raditi i sa 32GB RAMa:

https://community.intel.com/t5/Processors/Intel-Celeron-J4125-Max-Memory-is-32GB-not-8GB/td-p/1222690

 

Vidim da i kod nas ima verzija J4125 sa 12GB u prodaji:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-chuwi-gemibook-pro2-14-2k-ips-intel-celeron-j4125-up-to-27ghz-12gb-ddr4-256gb-ssd-intel-uhd/INS-0002CH/product/

 

To što CoreBook X ima stariji proc nije toliko bitno jer je i dalje u pitanju solidan procesor koji je i dan danas bolji od dosta entry 11th gen procesora.

Ono što razlikuje ova dva laptopa je što je Corebook X osjetno jači, ima aktivno hlađenje i kraće trajanje baterije.

 

Između ta dva modela sad imaš i novi LarkBook X, koji isto djeluje zanimljivo, ali je limitiran na 8GB, mada je to sasvim dovoljno za surfanje/filmove/office programe i nema NVMe SSD. S druge strane ima touchscreen, ako je to nekome bitno.

 

Brki1994 kaže...

Nećkam se kupiti Chuwi, al se dvoumim između Corebook X (14 inča) ili Larkbook X. Vidim da je je razlika u procu, ali ne vidim da li se larkbook može nadogrditi na 12/16 gb rama.

Koliko vidim nije moguća nadogradnja.

 

Imate nešto akcija i kod Španjolaca:

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-corebook-x-intel-core-i5-8259u-16gb-ddr4-256gb-ssd-laptop-14

Corebook X sa 16GB RAMa za dobru cijenu i 2 god. garancije, nažalost isporuka je tek u siječnju.

 

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-gemibook-pro-intel-celeron-j4125-12gbddr4-256gb-ssd-laptop-14

Gemibook Pro za 300 eura.

10 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Evo nakon par mjeseci korištenja Gemibook 13 sa 12GB rama moram reći da nisam zadovoljan. Možda sam ja nekaj zeznuo. Oko ekrana i izrade nemam zamjerki, predivno i čvrsto izrađen i prikaz je savršen. Svjetlinu držim na 30-40%. 

E sad ono loše, spor je. Upalim ga, winsi se dignu relativno brzo al brate ja još 5 minuta nakon toga ne mogu pristupiti folderima, otvorit Chrome... Kad otključam windowse, na desktopu mi se na sekundu otvore 3 cmd prozora, ne stignem vidjet kaj piše. Nisam ništa pretjerano instaliravao gore, Chrome, Tidal, Plex i uTorrent. Na svemu sam isključio da se pali zajedno sa Windowsima i to je svejedno jako sporo. Svaku akciju moram čekat oko 2 sekunde da se izvrši. 

Utorrent ne mogu nikako složit da radi da su portovi otvoreni otkad sam dobio novi Fritz router i torrente skida 60kB/s. Speedtest radi normalno i imam između 200 i 500Mbita. Nemam ga volju više ni palit. Veli frend da je to sve do procesora. Tam na postavkama baterije sam stavio da je uvijek performance. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

I ja imam Gemibook 13 ne koristim ga kao primarni stroj , da procesor nije za nesto pretjerano na primjer jednom sam stavio video edit trajalo je 2 sata dok je PC sa ryzen 3600 i Geforce RTX to odradio za 5 min.Ja ga koristim za surfanje , gledanje filmova,kada trebam isprintat nesto ponesem ga sa sobom na posao i za virtualnu masinu ga koristim to mi odraduje ok iako se osjeti da je na PC ucitavanje brze.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
gocc01 kaže...

Evo nakon par mjeseci korištenja Gemibook 13 sa 12GB rama moram reći da nisam zadovoljan. Možda sam ja nekaj zeznuo. Oko ekrana i izrade nemam zamjerki, predivno i čvrsto izrađen i prikaz je savršen. Svjetlinu držim na 30-40%. 

E sad ono loše, spor je. Upalim ga, winsi se dignu relativno brzo al brate ja još 5 minuta nakon toga ne mogu pristupiti folderima, otvorit Chrome... Kad otključam windowse, na desktopu mi se na sekundu otvore 3 cmd prozora, ne stignem vidjet kaj piše. Nisam ništa pretjerano instaliravao gore, Chrome, Tidal, Plex i uTorrent. Na svemu sam isključio da se pali zajedno sa Windowsima i to je svejedno jako sporo. Svaku akciju moram čekat oko 2 sekunde da se izvrši. 

Utorrent ne mogu nikako složit da radi da su portovi otvoreni otkad sam dobio novi Fritz router i torrente skida 60kB/s. Speedtest radi normalno i imam između 200 i 500Mbita. Nemam ga volju više ni palit. Veli frend da je to sve do procesora. Tam na postavkama baterije sam stavio da je uvijek performance. 

Nije ti to do procesora 99,9%. J4125 bi trebao raditi skroz ok, nikakvih 5 min. čekanja na Chrome ili Windows explorer, to sve ide instant.

 

Da nisi skupio nekakav virus?

 

Moj savjet, skini Windows 10 na USB stick, koristiti ćeš Media Creation Tool i zatim instaliraj iznova Windowse. Nikakav upgrade nego novi clean install, tako da pobriše sve što je bilo na računalu.

Nakon toga prođi Windows Update i ako treba što nadograditi napravi to.

Taj laptop mora raditi bez tih problema.

12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
gocc01 kaže...

Evo nakon par mjeseci korištenja Gemibook 13 sa 12GB rama moram reći da nisam zadovoljan. Možda sam ja nekaj zeznuo. Oko ekrana i izrade nemam zamjerki, predivno i čvrsto izrađen i prikaz je savršen. Svjetlinu držim na 30-40%. 

E sad ono loše, spor je. Upalim ga, winsi se dignu relativno brzo al brate ja još 5 minuta nakon toga ne mogu pristupiti folderima, otvorit Chrome... Kad otključam windowse, na desktopu mi se na sekundu otvore 3 cmd prozora, ne stignem vidjet kaj piše. Nisam ništa pretjerano instaliravao gore, Chrome, Tidal, Plex i uTorrent. Na svemu sam isključio da se pali zajedno sa Windowsima i to je svejedno jako sporo. Svaku akciju moram čekat oko 2 sekunde da se izvrši. 

Utorrent ne mogu nikako složit da radi da su portovi otvoreni otkad sam dobio novi Fritz router i torrente skida 60kB/s. Speedtest radi normalno i imam između 200 i 500Mbita. Nemam ga volju više ni palit. Veli frend da je to sve do procesora. Tam na postavkama baterije sam stavio da je uvijek performance. 

 Mozes li odvrtit Cinebench R23 na njemu?

10 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ja sam ga zbog toga i kupio, skidanje filmova tu i tamo, surfanje i ništa više. Niti za to ga ne koristim. Zbrisao bih mu windowse pa napravio frišku instalaciju al pošto dolazi sa predinstaliranim ne znam kak da to odradim. Na Lapbook Pro koji sam vratio sam išao na reset Windowsa pa je lap završio u nekom loopu i tak sam ga i vratio.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Imam GemiBook 13 s N5100 8/250. Kako ne volim Windowse, dodao sam M2 SATA SSD i na njega instalirao Ubuntu. Za test, ponajprije da provjerim da li sve radi. Nakon dva tjedna mogu reći da je to ugodno iskustvo.

Sve radi glatko. Probao sam čak i prekodirati film u HandBrake-u, H264/CQ/RF:23 720p :). To je odradio za sat vremena, ali nije se jako zagrijavao, sve bešumno jer nema ventilator, a naravno da su i druge stvari radile.

Ne bih rekao da je procesor krivac u slučaju gocc01. Nisam niti u jednom trenutku osjetio nešto trzavo na nezahtjevnim stvarima, u startanju OS-a ili aplikacija, a cijelo vrijeme je otvoreno desetak. Transmission radi očekivano, cijelo vrijeme strimam neku glazbu preko Rhytmbox-a ili Foobar-a i nisam primjetio da nešto smeta radu drugih aplikacija.

 
2 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice