Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.602.965
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
15 mjeseci
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Taj Fractal ti nebude nista puno bolji jer nemas mesh front panel nego taj zatvoreni sa zvučnom izolacijom, samo ce mu trebat nesto duze da se zagrije jer veci od starog.

 

Napravi si front mesh panel mod za 20e uvrh glave(trebaš perforirani lim debljinu 1mm možes ga sam rezati na mjeru sa malo jačim škarama za papir a opet je dovoljno čvrst da ne izgleda spigano i zgužvano, i super lijepilo da zaljepiš) meni osobno i lijepše tako izgleda.

Klik za tutorial

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

picajzla

ssd me dosao 460kn a kuciste sam dobio od brata za 0kn 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Kryptonian kaže...

Taj Fractal ti nebude nista puno bolji jer nemas mesh front panel nego taj zatvoreni sa zvučnom izolacijom, samo ce mu trebat nesto duze da se zagrije jer veci od starog.

 

Napravi si front mesh panel mod za 20e uvrh glave(trebaš perforirani lim debljinu 1mm možes ga sam rezati na mjeru sa malo jačim škarama za papir a opet je dovoljno čvrst da ne izgleda spigano i zgužvano, i super lijepilo da zaljepiš) meni osobno i lijepše tako izgleda.

Klik za tutorial

 Potrudio se tip...izmjeri, dremel pa izreži pa stavljaj taj rupičasti lim...

 

Imam isti problem, jeftino kućište od 200 kn sa prednjom punom starnicom tak da ventilacija ima malo smisla, jer svira kurcu i nema od kuda ubacivati zrak kako treba. Pa sam i sam modao, samo ja sam bio gotov za pet minuta.

1. prvi korak skini bočnu starnicu.

2. drugi i završni korak, okreni kućište prema stolu

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 18:26 (forumaš).
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
forumaš kaže...
Potrudio se tip...izmjeri, dremel pa izreži pa stavljaj taj rupičasti lim...

 Imam isti problem, jeftino kućište od 200 kn sa prednjom punom starnicom tak da ventilacija ima malo smisla, jer svira kurcu i nema od kuda ubacivati zrak kako treba. Pa sam i sam modao, samo ja sam bio gotov za pet minuta.

1. prvi korak skini bočnu starnicu.

2. drugi i završni korak, okreni kućište prema stolu

 

 

 Vrlo česta klasika čudljive PC gradnje, ATX kučište a u njemu je samo Micro-ATX matična pa ispod ima mjesta za dvije tri cigle.Ok kučište je jeftino, ali ima(u prošlosti ali i danas) i "jeftinijih znatno manjih kučišta" koje primaju samo Micro-ATX ili Mini-ITX matične ploče.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 18:56 (rambox).
7 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
rambox kaže...
forumaš kaže...
Potrudio se tip...izmjeri, dremel pa izreži pa stavljaj taj rupičasti lim...

 Imam isti problem, jeftino kućište od 200 kn sa prednjom punom starnicom tak da ventilacija ima malo smisla, jer svira kurcu i nema od kuda ubacivati zrak kako treba. Pa sam i sam modao, samo ja sam bio gotov za pet minuta.

1. prvi korak skini bočnu starnicu.

2. drugi i završni korak, okreni kućište prema stolu

 

 

 Vrlo česta klasika čudljive PC gradnje, ATX kučište a u njemu je samo Micro-ATX matična pa ispod ima mjesta za dvije tri cigle.Ok kučište je jeftino, ali ima(u prošlosti ali i danas) i "jeftinijih znatno manjih kučišta" koje primaju samo Micro-ATX ili Mini-ITX matične ploče.

 14 godina na forumu i još ne znaš da se ne stavljaju slike kutija.

14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

ali ne izgleda ko kašeta za ribe poput ovih rupičastih 

16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
forumaš kaže...

ali ne izgleda ko kašeta za ribe poput ovih rupičastih 

 Je pa to je moderno i prozračno, pa zato čak i najbolji ribari večinom koriste samo "Fractal industrijske kašete za ribu".

AMD,........is that Epyc or what?
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
forumaš kaže...
Kryptonian kaže...

Taj Fractal ti nebude nista puno bolji jer nemas mesh front panel nego taj zatvoreni sa zvučnom izolacijom, samo ce mu trebat nesto duze da se zagrije jer veci od starog.

 

Napravi si front mesh panel mod za 20e uvrh glave(trebaš perforirani lim debljinu 1mm možes ga sam rezati na mjeru sa malo jačim škarama za papir a opet je dovoljno čvrst da ne izgleda spigano i zgužvano, i super lijepilo da zaljepiš) meni osobno i lijepše tako izgleda.

Klik za tutorial

 Potrudio se tip...izmjeri, dremel pa izreži pa stavljaj taj rupičasti lim...

 

Imam isti problem, jeftino kućište od 200 kn sa prednjom punom starnicom tak da ventilacija ima malo smisla, jer svira kurcu i nema od kuda ubacivati zrak kako treba. Pa sam i sam modao, samo ja sam bio gotov za pet minuta.

1. prvi korak skini bočnu starnicu.

2. drugi i završni korak, okreni kućište prema stolu

 

 

 I tako ko sivonja sa skinutim panelom imas vecu buku, prašina se ekspresno nakuplja, a i izgleda "underground".

 

Dns 90% kučišta dolazi sa perforiranim prednjim panelima, dok NZXT nova serija ima identičan front panel ovome kako je lik napravio mod koji sam linkao.

 

Naravno, ti mod nebudes ni radio jer košta približno kao to škart kučište. To je elegantno riješenje za ekipu sa dobrim kučištima koji su zaglavili sa zatvorenim prednjim panelima i nakon moda imaju top kištru bez potrebe za kupnjom novog radi temperatura.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 21:06 (Kryptonian).
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Prašine nemam, par puta godišnje prođem sa penzlom. Za izgled me zaboli. Kaj se tišine tiče u 2D su praktički svi ventovi isključeni, u 3D koristim zvuk, zvučnike ili slušalice. Tak da ferecera ovak savršeno.

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Kryptonian kaže...

Taj Fractal ti nebude nista puno bolji jer nemas mesh front panel nego taj zatvoreni sa zvučnom izolacijom, samo ce mu trebat nesto duze da se zagrije jer veci od starog.

 

Napravi si front mesh panel mod za 20e uvrh glave(trebaš perforirani lim debljinu 1mm možes ga sam rezati na mjeru sa malo jačim škarama za papir a opet je dovoljno čvrst da ne izgleda spigano i zgužvano, i super lijepilo da zaljepiš) meni osobno i lijepše tako izgleda.

Klik za tutorial

 ne znam jel meni pišeš za fractal define 7 ili nekom drugom, no ja sam dobio točno što sam htio

za razliku od fractal arc mini, grafa je u define 7 hladnija dobrih 10-ak stupnjeva, problem riješen

i ne samo da je grafa hladnija, nego i sve oko nje, uključujući procesor, nvme ssd-ove i matičnu - što pokazuje da nema nakupljanja toplog zraka

 

mislim da je fama oko 'začepljenosti' tog kućišta malo, odnosno malo više, pretjerana

kućište je itekako prozračno, u furmarku je nakon 20 minuta prženja razlika na grafi jedan stupanj kad otvorim vrata i kad naprijed nema ništa osim filtera u odnosu kad su vrata zatvorena

define ima s obje strane dva centimetra široke otvore za usis zraka, cijelom visinom kućišta i 3× 140mm venta daju sasvim dovoljno zraka grafi, a dva 120mm i otvoreni gornji panel sasvim su dovoljno za ispuh  

 

pogledaj malo ovaj test, lik se stvarno potrudio i upravo su i moja iskustva takva - kućište je za grafu jako dobro, još računaj da ja imam dva venta više od njega

naravno da ću sa mesh kućištem dobiti par stupnjeva nižu temperaturu, ali meni je silent osobina tog kućišta značajnija od tih par stupnjeva

 

 

 

 

9 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Bevis super komponente samo riješiti ovaj kabal https://prnt.sc/-KkOpgiUeT1r to izgleda koma... Na cable modu naći jedan kabal za grafu i riješi to. 

12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
BeLLicus kaže...

Bevis super komponente samo riješiti ovaj kabal https://prnt.sc/-KkOpgiUeT1r to izgleda koma... Na cable modu naći jedan kabal za grafu i riješi to. 

 Bas gledam gdje je stavio kabel za napajanje grafe..pa mogao je skroz drugciije..ne kuzim zasto preko cijele konfe izvlacit kabel na vrhu..zasto ne tu sastrane gdje je 24pim za MBO..i zasto 24pin stoji ukoso..joj sto ne volim ovaj trend visokih a uskih kucista...

AUDIOFIL
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
BeLLicus kaže...

Bevis super komponente samo riješiti ovaj kabal https://prnt.sc/-KkOpgiUeT1r to izgleda koma... Na cable modu naći jedan kabal za grafu i riješi to. 

 Jest u rješavanju sam toga :)

Nije bilo na stanju ovog triple pina za 4080ku (Bilog)

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

_itsmoriarty 

Super mi je taj miš i sam ga gledam, ali mi je malo preskup.

6 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
hummer0 kaže...

_itsmoriarty 

Super mi je taj miš i sam ga gledam, ali mi je malo preskup.

 je da, dosta kosta, na svu srecu pa ja imam popusta dosta, uzeo ovaj Plus model za 105 eura, obicni je 80ak bio ali nismo imali na lageru, a nije mi se dalo cekati haha. 

Mount Everst aint got shit on me, becouse I am on top of the world.
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

nakon g502 lightspeed, i puno ostalih miseva, ovo je vrh...uzeo crni jer bijelo ne prolazi kod pusaca :D

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
_itsmoriarty kaže...
hummer0 kaže...

_itsmoriarty 

Super mi je taj miš i sam ga gledam, ali mi je malo preskup.

 je da, dosta kosta, na svu srecu pa ja imam popusta dosta, uzeo ovaj Plus model za 105 eura, obicni je 80ak bio ali nismo imali na lageru, a nije mi se dalo cekati haha. 

 Razlika obićni i plus je samo rgb? Svidja mi se mis,razmisljam o bezicnom a corsair mi nema nis pametno osim 65ultra koji je skup ko suho zlato

BBall,Tech,Ink....all the way....
6 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...
_itsmoriarty kaže...
hummer0 kaže...

_itsmoriarty 

Super mi je taj miš i sam ga gledam, ali mi je malo preskup.

 je da, dosta kosta, na svu srecu pa ja imam popusta dosta, uzeo ovaj Plus model za 105 eura, obicni je 80ak bio ali nismo imali na lageru, a nije mi se dalo cekati haha. 

 Razlika obićni i plus je samo rgb? Svidja mi se mis,razmisljam o bezicnom a corsair mi nema nis pametno osim 65ultra koji je skup ko suho zlato

 da rgb i nesto je par grama laksi bez rgb-a. 

 

106g sa rgb, 99,7g bez rgb-a. 

Mount Everst aint got shit on me, becouse I am on top of the world.
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Bit ce dobar i bez rgb-a,cekat cu s amazona neku akciju

Thx

BBall,Tech,Ink....all the way....
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

Ugradio rame napokon,jos za vikend puknut renegade unutra i winse..za sada osjetim razliku izmedju 16 i 32 malo..ali kad renegade dodje bit ce jos brze,da vidimo kak radi 4.0 ssd i brzina od 7000

 teško da ćeš skužit razliku

renegade ssd sam ubacio prije par mjeseci, 32gb nekidan i sve radi kako je i radilo

 

eventualno ako nešto konkretno radiš gdje su ti memorija ili ssd bn

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da ima nestobsto radim sto mi je zderalo rame pa sam morao page stavit na ssd kad ponestane rama,jer se rusilo kad je doslo do kraja 16 gb rama tak da sad nesto brze radi i ne force closa se app...jos moram i garfu promjenit jer jucer se closala radi vise od 8gb vrama sto je povukla...tak da cemo sve vidjet.  Nisam rekao da je ogromna razlika ali skuzio sam da bolje radi s 32 gige

BBall,Tech,Ink....all the way....
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Zizo (post) odličan setup, međutim nikako mi nije jasna orijentacija ventova.

Rear - intake

Side - 1 intake, 2 outtake

Bottom - 2 outtake

AIO - 3 intake


Jesi slučajno došao na taj raspored testirajući ili jednostavno nisi pazio?

Ovo je worst case scenarij koji možeš imati tbh

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Testiranje kolega samo testiranje.

Kak god mi se sviđa Lian Li kućište,puno sam vremena izgubio s okretanjem i premišljavanjem oko protoka zraka.

Da ti sad ne seru**** evo ti screenshot temperatura kad surfam......muči me samo Verbatim ssd koji mi je iza u kućištu i na idlu mi je 40c i nvme od kingstona koji isto roka na 40c.Ostalo je sve tipi topi.

Puno ljudi mi je već i na stranim forumima se dotaklo te teme al evo.....logika je da nema logike.Našel sam valjda u nesavršenom svemiru savršenu točku savršenstva.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
15 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

zoka 

 

link

 

 

zanimljiv setup sa ivericom, smo mi nije jasno zasto ventilator nije na sredini .. i kakva je ono rupa u podu u koju idu kablovi?

 

također, kakvu konfiguraciju koristi i kave su mu temperature?

15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
BoTiA kaže...

zoka 

 

link

 

 

zanimljiv setup sa ivericom, smo mi nije jasno zasto ventilator nije na sredini .. i kakva je ono rupa u podu u koju idu kablovi?

 

također, kakvu konfiguraciju koristi i kave su mu temperature?

 Što se tiče ventilatora, ne znam iz kojeg razloga nije centrirao na sredini, rupa na podu je napravljena za kablove koji idu prema uredima koji su u prizemlju, taj kompjuter se dijeli na još 5 radnih stanica preko programa Aster multiseat, tj. ukupno 6 radnih mjesta. Konfiguracija je na slici, graficke su starije Nvidia, ne mogu se sjetiti modela, stavljene su samo da bi dobio dovoljan broj HDMI izlaza, temperature su normalne.

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

@_itsmoriarty  ma ne brini oko burn ina,mislim da je Lg odradio jako dobar posao s OLED panelima,btw ja se nisam  mogao prisilit vratit s 32 na 27...odlican monitor

P.S tvoj klinac? Cestitam i neka je ziv i zdrav 

BBall,Tech,Ink....all the way....
6 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

@_itsmoriarty  ma ne brini oko burn ina,mislim da je Lg odradio jako dobar posao s OLED panelima,btw ja se nisam  mogao prisilit vratit s 32 na 27...odlican monitor

P.S tvoj klinac? Cestitam i neka je ziv i zdrav 

 hvala

Mount Everst aint got shit on me, becouse I am on top of the world.
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Brki1994 kaže...

Kupio Lenovo Legion 5 gen 7 koji je u Linksu trenutno 999 eura.

 na što si ga to stavio, na digitalnu vagu? 

 

btw., čestitke i uživaj 

7 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...
Brki1994 kaže...

Kupio Lenovo Legion 5 gen 7 koji je u Linksu trenutno 999 eura.

 na što si ga to stavio, na digitalnu vagu? 

 

btw., čestitke i uživaj 

 

Ma našao sam na Linksu hladnjak EWENT EW1260. Podesiv je, može se regulirati brzina ventilatora i RGB efekti.

Snižava temperature pa mi je to bitno, a usput i izvaže laptop

I want to believe
7 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

DiRT Nije li taj CPU malo prespor za tu grafu?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice