Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.602.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Izzy nice nice, ali mogao si već i očistiti kad ti je komp bio rastavljen 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Pa i nema nešto puno prašine. Filtri dobro odrađuju svoje. To nisu naslage.

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Izzy kaže...

Pa i nema nešto puno prašine. Filtri dobro odrađuju svoje. To nisu naslage.

Ako ti ne vidiš i dobro ti je, meni je još bolje

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
9 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Izzy kaže...

Pa i nema nešto puno prašine. Filtri dobro odrađuju svoje. To nisu naslage.

 Nadam se da se šališ... 

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
BeLLicus kaže...

 Nadam se da se šališ... 

Samo površinski, to ne smeta ništa.

Ja imam server mašinu koja košta kao dobar auto, koja radi 24/7/365 i ima više prašine, nema nikakvih problema u radu.

Računalo je da uživaš u njemu, a ne da ga gledaš i držiš kao u izlogu, ispada da ti služiš njemu, a ne ono tebi.

Ovakva prašina se uklanja kistom, ovo sitno kompresor neće skinuti, a prelaskom kistom, krpom uvijek postoji šansa da nešto odvališ sa ploče npr.,

a ako računalo radi u prostoru gdje ima prašine, ubrzo će biti opet isto, povremeno preletiš lagano kompresorom, opereš filtere i to je to.

Evo slika danas čovjek donio, HDD za SSD zamjenim, lagano kompresor i ide dalje.

 

Izzy kaže...

To nisu naslage.

Čemu gubiti vrijeme na nešto nepotrebno.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 15:04 (Valentin17).
12 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ja ne mogu gledat prasinu zato i na stolu  uvijek ima microfibru za pobrisat..komp koji mi rudari manje cistim jer ga i ne gledam ali isto svako malo izvadim grafike i sve ispusem i pocistim.Nezz uredan i cist komp smatram kao obicnu higijenu i normalnu stvar.Stavljat slike hardwera u istoimeni topic na kojim je vidljiva prasina mi nije niti malo ljepo.Pa bar prije slike bacis jedan potez krpom i odma izgleda ljepse i urednije!

 

ups pozz moram pocistit nakupilo se dok pisem

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 15:38 (volegradele).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
volegradele kaže...

Ja ne mogu gledat prasinu zato i na stolu  uvijek ima microfibru za pobrisat

Stol i unutrašnjost računala, a pogotovo oko raznih sitnih SMBa npr. na matičnoj ploči nije ista stvar, stol se lako preleti onako usput što nikako nije slučaj gurati krpu na na matičnu, na grafičku karticu, oko ventilatora i u sve ostale sitne prostore, na ovaj način samo zoveš nevolju i riskiraš da nešto odlomiš. U redu je ispuhati, ali uvijek će ostati sitne i fine prašine kao na slici kod kolege npr., tu finu prašinu ne treba dirati niti krpom, niti kistom. Kako je kolega rekao, to nije naslaga i ne stvara probleme bilo oko hlađenja, bilo oko bilo čega drugoga.

Npr. ovo je čisti gubitak vremena i nepotrebno, ovo računalo npr. će za dva tjedna imati već sitne tragove prašine i po tome bi ga tada opet trebalo rastavljati do zadnjega šerafa, umjesto da je lagano prošao kompresorom, promjenio paste na CPU, GPU i to je sve.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 17:49 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
volegradele kaže...

Ja ne mogu gledat prasinu zato i na stolu  uvijek ima microfibru za pobrisat

Stol i unutrašnjost računala, a pogotovo oko raznih sitnih SMBa npr. na matičnoj ploči nije ista stvar, stol se lako preleti onako usput što nikako nije slučaj gurati krpu na na matičnu, na grafičku karticu, oko ventilatora i u sve ostale sitne prostore, na ovaj način samo zoveš nevolju i riskiraš da nešto odlomiš. U redu je ispuhati, ali uvijek će ostati sitne i fine prašine kao na slici kod kolege npr., tu finu prašinu ne treba dirati niti krpom, niti kistom. Kako je kolega rekao, to nije naslaga i ne stvara probleme bilo oko hlađenja, bilo oko bilo čega drugoga.

Npr. ovo je čisti gubitak vremena i nepotrebno, ovo računalo npr. će za dva tjedna imati već sitne tragove prašine i po tome bi ga tada opet trebalo rastavljati do zadnjega šerafa, umjesto da je lagano prošao kompresorom, promjenio paste na CPU, GPU i to je sve.

Fine prašine kao kod kolege?
To je već ozbiljna količina prašine i ja valjda u svojih 15ak godina u životu nisam sa svojim kompom dostigao tu razinu prašine.

Nismo svi isti...

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Izzy kaže...

Pa i nema nešto puno prašine. Filtri dobro odrađuju svoje. To nisu naslage.

Btw. ajd uslikaj filtere od kućišta.
Živo me zanima našta oni liče kad je ovako unutar 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Toliko kod mene ne bude niti kad ne čistim po godinu ili više, jedino filtere istuširam češće. Samo što su moji oni spužva filteri koji bolje zaustavljaju prašinu od onih mrežastih
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
sudy_freak kaže...
Nismo svi isti...

Fala Bogu. Nismo svi robovi nepotrebnoga.

ps. mislio sam da si ti u redu s time, ako je to kolegi u redu.

picajzla0707 kaže...
Samo što su moji oni spužva filteri koji bolje zaustavljaju prašinu od onih mrežastih

Usput zaustavljaju i kvalitetan protok zraka.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 5:21 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...

Usput zaustavljaju i kvalitetan protok zraka.

 tri silent wingsa na max 900rpm sasvim dovoljno toga ubacuju i izbacuju, a skoro su nečujni u loadu

već sam odavno rekao - ako imaš dobre hladnjake na komponentama, ne treba ti tornado u kućištu, a zraka ima sasvim dovoljno da niti nakon višesatnog gejmanja nema porasta temperature iznad 70 stupnjeva

 

jasno da to vrijedi za mid range komponente, grafa nije iz ovih serija koje gutaju 300w - 140w joj je maksimum

ali ionako nikad preko 200w grafa niti neće u moje kućište, a i takva će imat hladnjak poput one 3060ti strixice koja chilla na 60 stupnjeva u recenzijama

procesor je zajeban kad ga se stisne na stress testu, no u gejmanju je sasvim ok

 

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
sudy_freak kaže...
Nismo svi isti...

Fala Bogu. Nismo svi robovi nepotrebnoga.

Yup, živo me zanima kako je kod tebe..

11 godina prosipaš pamet po forumu, sve postove okolo ideš i častiš svojim bitnim komentarima, a sam ništa nemaš navedeno od vlastitih komponenti..

Niti si ikad išta svoje uslikao/predstavio...

 

Dvolično..

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 9:26 (sudy_freak).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
sudy_freak kaže...

Yup, živo me zanima kako je kod tebe..

11 godina prosipaš pamet po forumu, sve postove okolo ideš i častiš svojim bitnim komentarima, a sam ništa nemaš navedeno od vlastitih komponenti..

Niti si ikad išta svoje uslikao/predstavio...

 

Dvolično..

Kako znaš da nisam predstavio ništa svoje? Ako pratiš moje poruke, možeš vidjeti slike sa i7 7700k 5.2 GHz, ASUS IX Formula 1151, 16 GB GSkill TridentZ 3600 MHz CL14, Corsair H110GT + 2X Noctua PPC 140 mm 3000 RPM, 2X Samsung 860 EVO 500 GB + 2X 4 TB WD Blue + Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming sve u Fractalu R5 + 2X Noctua PPC 140 mm 3000 RPM i napajanje EVGA 750 G2. Procesor i ploču sam prodao za 2000 kn zajedno, imao sam unutra i7 9700k 5.2 GHz uz ASUS X Hero 1151 V2, Ryzen 3600x uz ASUS X370 Hero od kolege Steve sa foruma, sada imam i5 12600k uz MSI Z690 Pro. U rezervi imam Corsair RM650X, Riotoro Enigma G2 650W, XFX XTR 750W, XFX XTR 550W, Fractal R4 Black Pearl.

Ima kolega koje će potvrditi kad vide poruku, npr. kolega Gearbox je vidio slike. Kolega Lovro također. Imam vlastiti server HP Proliant DL380 Gen 10 (hypervizer Debian Proxmox uz virtualke Ubuntu Server 20.04.01 DHCP, DNS server- Ubuntu Server 22.04.01 Nextcloud cloud server, TrueNAS core 4x4 TB RAID 6 file server sve na 10 Gb mreži uz Mikrotik ruter), imam vlastiti backup server HP proliant DL380 Gen6 uz Ubuntu Server 22.04.01 sa Urbackup aplikacijom. Ima kolega koji su dobili linkove sa slikama.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 11:22 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
sudy_freak kaže...

Yup, živo me zanima kako je kod tebe..

11 godina prosipaš pamet po forumu, sve postove okolo ideš i častiš svojim bitnim komentarima, a sam ništa nemaš navedeno od vlastitih komponenti..

Niti si ikad išta svoje uslikao/predstavio...

 

Dvolično..

Kako znaš da nisam predstavio ništa svoje? Ako pratiš moje poruke, možeš vidjeti slike sa i7 7700k 5.2 GHz, ASUS IX Formula 1151, 16 GB GSkill TridentZ 3600 MHz CL14, Corsair H110GT + 2X Noctua PPC 140 mm 3000 RPM, 2X Samsung 860 EVO 500 GB + 2X 4 TB WD Blue + Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming sve u Fractalu R5 + 2X Noctua PPC 140 mm 3000 RPM i napajanje EVGA 750 G2. Procesor i ploču sam prodao za 2000 kn zajedno, imao sam unutra i7 9700k 5.2 GHz uz ASUS X Hero 1151 V2, Ryzen 3600x uz ASUS X370 Hero od kolege Steve sa foruma, sada imam i5 12600k uz MSI Z690 Pro. U rezervi imam Corsair RM650X, Riotoro Enigma G2 650W, XFX XTR 750W, XFX XTR 550W, Fractal R4 Black Pearl.

Ima kolega koje će potvrditi kad vide poruku, npr. kolega Gearbox je vidio slike. Kolega Lovro također.

Ovako?

U Slike vašeg hardvera te nema - https://forum.bug.hr/forum/search/post/?ss=p&sa=t&f=65&t=299&txt=Valentin17&sort=desc

U Vaš Desk nisi osim slika s neta nitša stavio, i puno jadnih i dvoličnih komentara - https://forum.bug.hr/forum/search/post/?txt=Valentin17&ss=p&sa=t&t=9821&f=116&sort=desc

 

A ovo su samo neki od tvojih mizernih i bijednih komentara:

1. slika

2. slika

3. slika

 

A još 2017. su te tražili da staviš slike, nisi..

 

 

A ovo što si ti izlistao mi doslovno zvuči kao kad se djeca u vrtiću prepiru čiji je tata jači.

Slike čega? Tvog stojkana bokte...

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 11:28 (sudy_freak).
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
sudy_freak kaže...
Izzy kaže...

Pa i nema nešto puno prašine. Filtri dobro odrađuju svoje. To nisu naslage.

Btw. ajd uslikaj filtere od kućišta.
Živo me zanima našta oni liče kad je ovako unutar 

 Ovaj prednji filter (spužvu) sam čistio prije nekoliko mjeseci čini mi se. Meni to sve dobro izgleda, a na hlađenje uopće ne utječe taj tanak sloj prašine. Kao što sam rekao, to nisu naslage ili slojevi i slojevi prašine. Sjećam se dok sam bio na praksi u servisu/prodaji računala za vrijeme srednje škole, znali su ljudi često donositi računala na servis, a ono u njima masa prašine. Pa onaj miris, uhhh.

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Sve je to subjektivno, nekom smeta vidjeti taj fini sloj prašine, nekom ne. Ono što je sigurno - ne smeta komponentama jer ne začepljuje hladnjake, ne stvara se 'tepison' između hladnjaka i ventilatora koji blokira protok zraka.
Na arc seriji fractala kakvu ja imam ta je spužva još deblja, samim time restriktivnija za prašinu, ali i za protok zraka. Čim skinem filter temperature se spuste i do 10 stupnjeva, ali meni osobno je svejedno jel grafa ili proc rade na 65 ili na 75 stupnjeva dok je buka minimalna i dok nema prašine i pregrijavanja
5 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

_itsmoriarty  gdje si nabavio to blago?

6 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
MasterYX kaže...

_itsmoriarty  gdje si nabavio to blago?

 sorry na kasnom odgovoru, iz nekog razloga mi se nije notifikacija pojavila. 

 

otaku ninja hero se zove stranica. stigli su mi kroz par dana, iz Belgije salju ljudi. 

 

moje preporuke. imaju puno maceva, katana i slicno. 

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
silvio3105 kaže...

MBO: MSI X399 Gaming Pro Carbon

CPU: TR 1950X (stock)

Hm, ova platforma bi bila super za neko server računalo, stane hrpa RAMa, a utora za proširanje ko u priči. Samo promjeniti kućište u neko koje može primiti barem šest diskova.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
7 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Brki1994 

 

Lijepa konfa, falit će nam to ispravljanje pinova kad AMD počne koristiti LGA socket 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2022 9:14 (It'sMe932).
7 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
It'sMe932 kaže...

Brki1994 

 

Lijepa konfa, falit će nam to ispravljanje pinova kad AMD uvede LGA socket 

 

Hvala hvala 

 

Ovo MS kucište mi je ugodno iznenađenje. Puno je čvršće i durabilnije nego neka renomiranija koja sam imao priliku vidjeti (i raditi na njima). Jedino me cable management živcira jer ventilatori dolazi sa dvojnim priključkom za pwm i rgb pa je dosta to nespretno Nije savršeno, ali da nema tih dvojnih priključaka ili da su zaseban odvojeni kabel, ne bi bilo problema.. Još ću se poigrati s time. Još jedna "mana" je da jako duge grafičke stanu na "knap" ako su instalirani prednji ventilatori. Da sam stavio AIO naprijed, mogu zaboraviti na duge grafičke kartice.

 

A što se tiče pinova, Amazon valjda ima pravilo da imaju iskrivljen pin u svakom petom pakiranju. Dobiješ proc uradi sam .

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2022 8:10 (Brki1994).
16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
_itsmoriarty kaže...

ASUS XG349C

 Zadovoljan? Imam 2xPG279Q koja sam mislio prodati i poći na widescreen monitor, ali još sam neodlučan.

LOL: Crobrother
6 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Najbrži kaže...
_itsmoriarty kaže...

ASUS XG349C

 Zadovoljan? Imam 2xPG279Q koja sam mislio prodati i poći na widescreen monitor, ali još sam neodlučan.

 ako imas dobar hardware prelazi, ja sam jako zadovoljan. 

16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
_itsmoriarty kaže...

 ako imas dobar hardware prelazi, ja sam jako zadovoljan. 

 Eto uzeo od kolege Quake6 X570-F, CPU će pričekati za upgrade, sada se planira top-tier GPU kroz mjesec-dva. Hvala na odgovoru.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2022 14:24 (Najbrži).
5 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Stric_Jura jel se moze taj Xiaomi kopresor koristiti i za ispuhivanje prasine, recimo za PC kucista, ventilatore, radijatore, tipkovnice i slicno?

14 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Bok Mitohondri ,

 

znači on ti može napumpati do 10.3 bara, s time da po mojemu ima kapaciteta za 5-6 puta napumpati auto gumu od nule do nekih 2.5 bara... plus još nešto sitno (luftić, lopte)...

 

ti imaš tih 4-5 modova, i generalno, ti podesiš s + - željeni pritisak, našarafiš ga, on očita trenutno stanje i pritiskom na središnji gumb krene pumpanje....

 

naravno, za ispuhivanje - ne može očitati stanje tj. veli da je 0, ali, duljim pritiskom na taj središnji gumb krene pumpati tj. puhati na slobodni kraj...

 

e sad, koji je protok zraka, to ne znam, ali ako ima snage napumpati na 4x veći pritisak od onog u gumi prosječnog auta, valjda će i ispuhati prašinu - opet ovisi o nastavku, ali ima i onu iglu za pumpanje lopti...

 

ispuhivanje sam još nisam probao...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 13:53 (Stric_Jura).
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stric_Jura kaže...

Bok Mitohondri ,

znači on ti može napumpati do 10.3 bara, s time da po mojemu ima kapaciteta za 5-6 puta napumpati auto gumu od nule do nekih 2.5 bara... plus još nešto sitno (luftić, lopte)...

ti imaš tih 4-5 modova, i generalno, ti podesiš s + - željeni pritisak, našarafiš ga, on očita trenutno stanje i pritiskom na središnji gumb krene pumpanje....

naravno, za ispuhivanje - ne može očitati stanje tj. veli da je 0, ali, duljim pritiskom na taj središnji gumb krene pumpati tj. puhati na slobodni kraj...

e sad, koji je protok zraka, to ne znam, ali ako ima snage napumpati na 4x veći pritisak od onog u gumi prosječnog auta, valjda će i ispuhati prašinu - opet ovisi o nastavku, ali ima i onu iglu za pumpanje lopti...

ispuhivanje sam još nisam probao...

 Malo sam se bavio ovime i ovo je što sam saznao:

Postoje tri vrste kompresora:

1. jak pritisak, ali ga sporo pumapju - gume, lopte..

2. slab pritisak, ali ga brzo pune - luftići, madraci...

3. hibridni, prebacuje se kakav želiš, obično su skuplji i veliki, npr https://www.einhell.hr/en/p/4020467-pressito-18-21/

 

Gledao sam opise ovog Xiaomia, već sam ga imao u košarici, i onda sam naletio na ovo:

I naručio i kupio Baseus.

 

Ako se kad  nađemo, uzmemo oba pa da vidimo dal je video istinit, il je lik dobio Xiaomi s greškom (makar sam kupio Baseus, ipak nekako više vjerujem Xiaomiu)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

dvije stvari:

 

to je stariji model Xiaomija...

 

komentari zaključani na video...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stric_Jura kaže...

Bok Mitohondri ,

 

znači on ti može napumpati do 10.3 bara, s time da po mojemu ima kapaciteta za 5-6 puta napumpati auto gumu od nule do nekih 2.5 bara... plus još nešto sitno (luftić, lopte)...

 

ti imaš tih 4-5 modova, i generalno, ti podesiš s + - željeni pritisak, našarafiš ga, on očita trenutno stanje i pritiskom na središnji gumb krene pumpanje....

 

naravno, za ispuhivanje - ne može očitati stanje tj. veli da je 0, ali, duljim pritiskom na taj središnji gumb krene pumpati tj. puhati na slobodni kraj...

 

e sad, koji je protok zraka, to ne znam, ali ako ima snage napumpati na 4x veći pritisak od onog u gumi prosječnog auta, valjda će i ispuhati prašinu - opet ovisi o nastavku, ali ima i onu iglu za pumpanje lopti...

 

ispuhivanje sam još nisam probao...

 

 

 ma super, bas me upravo to zanimalo, da li moze puhati ako ne ocitava stanje.

 

hvala, posluzit ce za ispuhivanje 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice