Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.100.169
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nosite li sat?

LINK išao bi na ovaj model. Većini Invicta se izgleda može lako mijenjati narukvica za univerzalne, samo što su kod ovog izgleda 18mm širine remena, koje su malo rijeđe.

To im je stranica za trgovine u europi, dakle ne bi trebalo biti dodatnih troškova, samo je upitno to što skoro svaki model ima pokraj ovu ikonu aviona, što znači da šalju iz overseas (amerika valjda), e sad da li to računaju kao da su dostavljali oni iz europske trgovine ili direkt ide iz amerike meni, što bi značilo dodatne troškove...inače ta cijena od 77 eura mi je dobra.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...

LINK išao bi na ovaj model. Većini Invicta se izgleda može lako mijenjati narukvica za univerzalne, samo što su kod ovog izgleda 18mm širine remena, koje su malo rijeđe.

To im je stranica za trgovine u europi, dakle ne bi trebalo biti dodatnih troškova, samo je upitno to što skoro svaki model ima pokraj ovu ikonu aviona, što znači da šalju iz overseas (amerika valjda), e sad da li to računaju kao da su dostavljali oni iz europske trgovine ili direkt ide iz amerike meni, što bi značilo dodatne troškove...inače ta cijena od 77 eura mi je dobra.

 

 LINK - Biraj, ćeš emailom, ćeš telefonom... 

 

I piše da je bracelet 20mm a ne 18.

 

EDIT - evo ti i alternativni LINK, pa provjeri dodatne troškove tu i tamo i vidi gdje te ispadne jeftinije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 8:07 (miki1981).
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ili talijanski amazon, slična verzija sata, Pro Diver 8932. Cijena 42 eura + 10 eura dostava. Za kojeg u opisu stoji da je muški i da ima 18mm remen.

Dok prije spomenuti Pro Diver 33272 ima razliku samo gušće nazubljeni obruč, kraći i širi remen (20mm) opisuju kao ženski. Mrvicu je skuplji.....i da ovome piše da je mehanizam PC32, a 8932 verzija ima PC32a
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...
Ili talijanski amazon, slična verzija sata, Pro Diver 8932. Cijena 42 eura + 10 eura dostava. Za kojeg u opisu stoji da je muški i da ima 18mm remen.

Dok prije spomenuti Pro Diver 33272 ima razliku samo gušće nazubljeni obruč, kraći i širi remen (20mm) opisuju kao ženski. Mrvicu je skuplji.....i da ovome piše da je mehanizam PC32, a 8932 verzija ima PC32a

 Ma to muški/ženski je smiješna podjela i nebitna. ako ti se sviđa to ni ne gledaj.

Eto, imaš i taj model, malo ga izgooglaj, da ne nabasaš baš na neki low quality model, ali generalno je Invicta za te novce skroz dobar sat.

14 godina
online
Nosite li sat?

Ne volim velike ali ovaj mi se bas svidio

Dirty dosen
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

 

@Pislje

 

Lajkam sat. Sve samo plavetnilo.

 

Model istoga?

dzg
14 godina
online
Nosite li sat?

SRPD23K1

Dirty dosen
9 godina
offline
Nosite li sat?

Nosim Pagani Daytonu svaki dan već gotovo dva tjedna. Ako vam ne smeta to što je dizajn posuđen od Rolexove Daytone, ovo je stvarno vrhunski grab 'n' go sat za svaki dan.

 

Safirno staklo, keramički bezel, narukvica nije loša, funkcije kronografa rade, a unutra kuca Seikov mecaquartz mehanizam koji se ugrađuje u značajno skuplje modele. Cijena - cca 650 kuna novi na Aliju, ja našao rabljenog kod nas za 500 kuna u mint stanju. Uloženo/dobiveno je vrh...

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...

Nosim Pagani Daytonu svaki dan već gotovo dva tjedna. Ako vam ne smeta to što je dizajn posuđen od Rolexove Daytone, ovo je stvarno vrhunski grab 'n' go sat za svaki dan.

 

Safirno staklo, keramički bezel, narukvica nije loša, funkcije kronografa rade, a unutra kuca Seikov mecaquartz mehanizam koji se ugrađuje u značajno skuplje modele. Cijena - cca 650 kuna novi na Aliju, ja našao rabljenog kod nas za 500 kuna u mint stanju. Uloženo/dobiveno je vrh...

 

 

Da, Pagani design je jedan od rijetkih novih brandova koji nisu išli putem "luxury brandinga" koji bi im donio višetruke zarade na satovima sa užasnim komponenatam, nego su išli odličnim putem za nas, satoljupce. Oni se definitivno ističu pored hrpe novih "luxury brandova" koji nude vrijednost materijala od cca 5-10USD upakiranih u novo izmišljeni luxury brand sa price tagom od 200 pa na više USD.

Koliko sam do sad od njih vidio, nemaju neki svoj design, svi su im satovi inspirirani nekim poznatijim modelom, što naravno nije nužno loše, nije ni rijetkost u svijetu satova, homagei i inspiracije su vrlo česta pojava. Sve u svemu još jedan brand koji je je dolazi do brand recognitiona na pravi način, za nas kupce.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Ja iskreno nemam problema s hommage kinezima. Imam Steeldive hommage Submarinera bez datuma, sat je sklepan fenomenalno, isto keramički bezel, safirno staklo, a unutra Seikov pouzdani NH35 mehanizam.

 

E sad, pokušaj naći Seika s tim specifikacijama, 500 eura ti sigurno ne gine, ako ne i više, a sat ti dođe neporavnat....

 

Doduše, druga priča je sad za nekoga tko hoće "povijest" i priču iza sata.

 

 

14 godina
online
Re: Nosite li sat?

Šta uraadi čoveku, sad ja gledam te steeldajvove, bitćujak , bitćujak, bitću jak. 

Dirty dosen
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Pislje kaže...

Šta uraadi čoveku, sad ja gledam te steeldajvove, bitćujak , bitćujak, bitću jak. 

 

9 godina
offline
Nosite li sat?

https://www.aliexpress.com/item/1005001776019774.html

 

Ovaj je moj sljedeći mjesec hehe

6 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Pislje kaže...

Ne volim velike ali ovaj mi se bas svidio

 That's what she said!

12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...

Kupi Seiko Sumo, a ne ove bezvezne kopije, cak i nije neka razlika u cijeni.

 

S obzirom da ovo nakon kupnje vrijedi barem upola manje ako i toliko, a Seiko cak i dobija na vrijednosti nakon par godina ako kupis pravi klasik, ne vidim nikakav smisao u narucivanju ovih generickih kopija.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
assassin.st kaže...
MedO1337 kaže...

Kupi Seiko Sumo, a ne ove bezvezne kopije, cak i nije neka razlika u cijeni.

 

S obzirom da ovo nakon kupnje vrijedi barem upola manje ako i toliko, a Seiko cak i dobija na vrijednosti nakon par godina ako kupis pravi klasik, ne vidim nikakav smisao u narucivanju ovih generickih kopija.

 Razumijem na što ciljaš, ali ja kupim sat da ga nosim, ne da ga gledam u kutiji u čuvam da ga kasnije preprodam.

 

Možda si zamijenio cijenu s eurima, ali za cijenu rabljenog Seiko Sumoa kupiš u najboljem slučaju barem tri ovakva nova Steeldivea. A ne treba se ni reći da Sumo tek od 2019. dolazi sa safirnim staklom, dok za ovog kineza dobiješ i safir i keramični bezel.

 

Imao sam Seiko 5 Sports neki klasični polu diver, također sam imao i Orient Mako 2, cijenom duplo skuplji satovi od ovog Steeldivea (ako se gleda novo). Da, istina, kinezi loše drže cijenu, ali sam sam se uvjerio da dobiš bolje specifikacije i bolje sklepan sat za značajno manju lovu. To stvarno vidiš kad na ruku staviš taj Steeldive. Na koncu, u kinezu kuca Seikov NH35 mehanizam.

 

Priznajem, da imam više love za horologiju, već bih imao neki švicarski top spec diver, poput možda Certine. Ovako radije biram hommage satove (ne "kopije") za koje znam da ću nositi, da su kvalitetni i koje mi neće biti žao "čusnuti" o štok.

 

 

 

EDIT: Da, također koristim Xiaomi.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 13:21 (MedO1337).
14 godina
online
Nosite li sat?

Dost su skupi satovi za svaki dan to, originali mislim. Onda ti bude žao ako ga kvrcneš. Ovog uzmeš vidiš kakav ti je pa ako ti se baš baš sviđa možda uzmeš org. Iako se meni dosta zabavnije čini imati raznolike jeftine satove pa mjenjati i nositi ih neopterećeno. Kad smo kod neopterećenog. . .

Dirty dosen
10 godina
offline
Nosite li sat?

 

 

Komentar na cijenu satova, koliko koji dođe, skuplji, jefitijii, dal' čuvati, ne čuvati....radi se o tome da netko ima veću sklonost prema satovima, a netko manju.

Netko diže potrošački kredit kako bi kupio sat da ga ima u kolekciji, da ga nosi, da ga preproda, netko zeme jefitnjaka, pa ga nosi, te mu nije žao kada ga oštetiti....

 

Satovi imaju dušu. Pogotovo ovi mehanički. Tj., samo i oni imaju to. Osobno,  radije zemem nekaj kvalitnije, nego nešto jefitnije, kaj mi ne pruža toliko zadovoljstva, koliko ova kvalitetnija roba.

Naravno, sve u granicama svojih mogućnosti. Neću uzeti Tudora, kada mi je to izvan mogućnosti, al' jedan Seiko il Certina bi već bili dostupni. Trenutno nosim kvarcni, analogni Casio, te se privikavam na kazaljke, bez 100 mogućnih nofitikacija kao kod Garmin Instincta. 

 

Sve su to zadovoljstva, te se volim nešto skuplje stvari koje mi čine sretnijim. Nisam baš tolko zaluđen ćukama, koliko nekim drugim stvarima. 

Koja budala daje za čakije i po par tisuća kuna? Il' pak za neke druge, ne toliko bitne životne stvari??

Eh, nađe se i takvih....

 

 

 

dzg
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

 

 

Komentar na cijenu satova, koliko koji dođe, skuplji, jefitijii, dal' čuvati, ne čuvati....radi se o tome da netko ima veću sklonost prema satovima, a netko manju.

Netko diže potrošački kredit kako bi kupio sat da ga ima u kolekciji, da ga nosi, da ga preproda, netko zeme jefitnjaka, pa ga nosi, te mu nije žao kada ga oštetiti....

 

Satovi imaju dušu. Pogotovo ovi mehanički. Tj., samo i oni imaju to. Osobno,  radije zemem nekaj kvalitnije, nego nešto jefitnije, kaj mi ne pruža toliko zadovoljstva, koliko ova kvalitetnija roba.

Naravno, sve u granicama svojih mogućnosti. Neću uzeti Tudora, kada mi je to izvan mogućnosti, al' jedan Seiko il Certina bi već bili dostupni. Trenutno nosim kvarcni, analogni Casio, te se privikavam na kazaljke, bez 100 mogućnih nofitikacija kao kod Garmin Instincta. 

 

Sve su to zadovoljstva, te se volim nešto skuplje stvari koje mi čine sretnijim. Nisam baš tolko zaluđen ćukama, koliko nekim drugim stvarima. 

Koja budala daje za čakije i po par tisuća kuna? Il' pak za neke druge, ne toliko bitne životne stvari??

Eh, nađe se i takvih....

 

 

 

 Svakome svoje veselje. Svatko od nas ima nešto na što bi potrošio određenu količinu novaca, koju bi pak netko drugi nazvao sumanutomza takvu svrhu

16 godina
offline
Nosite li sat?

Jel tko kupovao sa irisimo.hr, jesu li legit? Kupio bi Tissot sat sa njihove stranice.

Koristite blage riječi i jake argumente
11 godina
online
Re: Nosite li sat?

Mislim da neki kolega nasao fejk cassio kod njih, al nisam vise siguran.

 

Nek neko javi, i pardon ako grijesim.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
metallic kaže...

Mislim da neki kolega nasao fejk cassio kod njih, al nisam vise siguran.

 

Nek neko javi, i pardon ako grijesim.

 Našao sam njegov post, ali neaktivan je i samo je sliku postao di je rastavio sat...

Koristite blage riječi i jake argumente
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Dodinho kaže...

Jel tko kupovao sa irisimo.hr, jesu li legit? Kupio bi Tissot sat sa njihove stranice.

 
Kod njih sam piknuo moj zadnji sat isto Tissot PRX stiglo brzo,nikakvih problema tako da moje osobno iskustvo sa njima je bilo pozitivno.
Cak imaju i predlozi cijenu ako sta povoljnije nadjes pa sam i uspio da skinem nekih 300kn sa originalne cijene.

4 godine
offline
Nosite li sat?

Casioak u novim verzijama solar=blu tuta :)

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Dodinho kaže...

Jel tko kupovao sa irisimo.hr, jesu li legit? Kupio bi Tissot sat sa njihove stranice.

 Nisam osobno, ali znam dosta ljudi iz prve ruke koji jesu i nikad problema nije bilo.

 

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Dodinho kaže...

Jel tko kupovao sa irisimo.hr, jesu li legit? Kupio bi Tissot sat sa njihove stranice.

 Ja sam svoj Tissot kupio ovdje, sve 100% legit i cijene su im bolje nego kod nas

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Hvala svima na odg, na kraju sam kupio na krona.hr

 

Vidio sam na službenoj Tissot stranici da su oni službeni reseller, nešto su skuplji od Irisima, ali trebao bi biti siguran da ću dobiti legit verziju sata.

 

Slikam kad stigne.

Koristite blage riječi i jake argumente
2 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Ma mislim da svaki sat ima svoj serijski broj po kojem kad kontaktiras proizvođača ili servis može se provjerit jeli sat 100% legit ili ne....

Živimo Hajduk
16 godina
offline
Nosite li sat?

Stigao je moj Tissot. Prezadovoljan sam izradom i konstrukcijom.

 

Samo još moram skratiti remen i to je to!

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 17:56 (Dodinho).
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Dodinho kaže...

Stigao je moj Tissot. Prezadovoljan sam izradom i konstrukcijom.

 

Samo još moram skratiti remen i to je to!

 Supersport Chrono?

 

Izgleda top 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice