T-com smanjio brzine ???

poruka: 74
|
čitano: 21.768
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
T-com smanjio brzine ???

Ljudi imam jedan problem. Zadnjih desetak dana brzina adsl-a mi je pala za pola i sad jedva da uhvatim 2.5 mbit-a na speedtestu. Prvo sam mislio da je problem meni do rutera ili kompa i pokušao sam sve moguće ali ništa nisam postigao. Ovih zadnjih par dana čujem od sigurno dvadesetak ljudi da se i njima događa ista stvar, pa pretpostavljam da nije problem do mene ili mog kompjutera. Zvao sam i tcom ali gamad mi govori da mi oni nisu dužni isporučiti točno 4 mbit-a već da je to max brzina koju ja mogu postići uz paket koji plaćam ili mi po stoti put ponavljaju neku napamet naučenu glupost...

 

Je li moguće da su oni smanjili brzinu? Ima li tko od vas sličan problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-com smanjio brzine ???

Meni se je par put prepolovila brzina, ali dok sam nazval službu za korisnike uvek su sredili problem. Istina, trebalo im je dosađivati prije nek su se pokrenuli. 

PSN id - ManTheRamparts01
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-com smanjio brzine ???

meni za sad jos sve radi normalno...nisam vidio nista cudnog da mi se desava s brzinom...

-=Every moment is another Chance=-
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-com smanjio brzine ???

Imao sam isti problem prije pola godine, kad sam nazvao T-com rekli su mi da to tako treba biti i da će za nekoliko godina biti svima 10 Mb/s (WTF!?!?) i onda sam nazvao mjesec dana poslije sa malo grubljim tonom i sredili u roku od 2-3 sata.

Android ♥ /// aka triplex
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
T-com smanjio brzine ???

Ma ja sam ih zvaosto i jedan put i sa kulturnim tonom i sa grubim tonom i jedini zaključak do kojeg sam došao da ljudi koji rade u tcomu su stvarno glupi ili se samo prave

Ali kako kažem nemam samo ja takav problem nego pun k.... ljudi u kvartu

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
T-com smanjio brzine ???
http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-gta-iv-keyacc-win-vista/94045.aspx?page=0&jumpto=1810736&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Volume kaže...

Ma ja sam ih zvaosto i jedan put i sa kulturnim tonom i sa grubim tonom i jedini zaključak do kojeg sam došao da ljudi koji rade u tcomu su stvarno glupi ili se samo prave

Ali kako kažem nemam samo ja takav problem nego pun k.... ljudi u kvartu

isti  slučaj kod mene....ja plačam 4 Mb/s a nikad mi nije preko 2..kad dođe do 1,90 ja sretan...al sad će mi još malo isteć ugovor, a onda t-com-ov internet što se mene tiče ode u povijest {#}

''Znam da ništa ne znam.''
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Volume kaže...

Ljudi imam jedan problem. Zadnjih desetak dana brzina adsl-a mi je pala za pola i sad jedva da uhvatim 2.5 mbit-a na speedtestu. Prvo sam mislio da je problem meni do rutera ili kompa i pokušao sam sve moguće ali ništa nisam postigao. Ovih zadnjih par dana čujem od sigurno dvadesetak ljudi da se i njima događa ista stvar, pa pretpostavljam da nije problem do mene ili mog kompjutera. Zvao sam i tcom ali gamad mi govori da mi oni nisu dužni isporučiti točno 4 mbit-a već da je to max brzina koju ja mogu postići uz paket koji plaćam ili mi po stoti put ponavljaju neku napamet naučenu glupost...

 

Je li moguće da su oni smanjili brzinu? Ima li tko od vas sličan problem?

  meni je već par mjeseci brzina oka 2.5 Mbita, a bila je 4Mbita. Pitanje kad će to sredit, vjerovatno za koju godinu ako ih ne zovem

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Onda ja imam sreće... Imam 7.5mbps a plaćam 4...
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
14 godina
neaktivan
offline
T-com smanjio brzine ???
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 22:17 (teurastaja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-com smanjio brzine ???

Mislim da bi ti lakše ljudi pomogli sa odgovorom da kažeš gdje se nalaziš jer kod ISP ova se kvaliteta usluge razlikuje od grada do grada, od kvarta do kvarta a ponekad i do ulaza.

 

Moj kolega u Podsusedu uredno plača skuplji paket na T-comu a ima 1/3 plačenoga od dana 1. Nažalost zato ti piše u ugovoru da je to max brzina koju ti mogu isporučiti a sada ti mogu reči da je to do tebe, do tvoje parice i sl. Budi uporan, zovi ih traži prvo servisera, pa da mjerna ekipa izađe , ne od tvoj trošak ofc. Onda oni mjere propusnost od tvoje parice do čvorišta. Ja kada sam bio na tom ISP u meni su sve to uradili + nakraju su mi zamijenili dio u njihovoj centrali i sve se za 75% ubrzalo. Ali bio je to postupak od mjeseca dana povuci potegni.

 

Nadam se da sam pomogao,

 

Crot

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Jesi razmislio da ti se netko ne spaja ako nije ovo. Na službi za korisnike moraš biti uporan, tako su ti svi u službi ljeni. Kad ti se netko spaja to isto može biti razlog.
15 godina
offline
T-com smanjio brzine ???

Kod mene sve u redu.

Čak su up digli tak da sam zadovoljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Promatrač kaže...

Kod mene sve u redu.

Čak su up digli tak da sam zadovoljan.

 ping 61? Uh jadna ti majka....

13 godina
neaktivan
offline
T-com smanjio brzine ???

Meni se bila smanjila na 2Mbit/s i reseto sam ruter i sada je sve normalno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2011 13:39 (Jabulani).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Crotiger kaže...
Promatrač kaže...

Kod mene sve u redu.

Čak su up digli tak da sam zadovoljan.

 ping 61? Uh jadna ti majka....

Ma ping je zbog torrenta.

Kad ugasim torrente ne prelazi 40

13 godina
neaktivan
offline
T-com smanjio brzine ???

I ja vec neko vrijeme imam navedeni problem.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Crotiger kaže...

Mislim da bi ti lakše ljudi pomogli sa odgovorom da kažeš gdje se nalaziš jer kod ISP ova se kvaliteta usluge razlikuje od grada do grada, od kvarta do kvarta a ponekad i do ulaza.

 

Moj kolega u Podsusedu uredno plača skuplji paket na T-comu a ima 1/3 plačenoga od dana 1. Nažalost zato ti piše u ugovoru da je to max brzina koju ti mogu isporučiti a sada ti mogu reči da je to do tebe, do tvoje parice i sl. Budi uporan, zovi ih traži prvo servisera, pa da mjerna ekipa izađe , ne od tvoj trošak ofc. Onda oni mjere propusnost od tvoje parice do čvorišta. Ja kada sam bio na tom ISP u meni su sve to uradili + nakraju su mi zamijenili dio u njihovoj centrali i sve se za 75% ubrzalo. Ali bio je to postupak od mjeseca dana povuci potegni.

 

Nadam se da sam pomogao,

 

Crot

Inače se nalazim u Šibeniku ako to može kako pomoći. To što mi se smanjila brzina nije problem do propusnosti moje linije ili mog kompa jer kako sam već rekao sigurno još dvadesetak ljudi ima sličan problem kao i ja, nekom se brzina smanjila za nešto sitno, nekome za pola a nekome čak i više. Do prije desetak dana sve je bilo skroz normalno i imao sam uobičajenih 4,5 mbit-a. Prije sam imao i paket od 10 mbit-a i uvijek sam imao punu brzinu tako da mi je propusnost linije dobra. Ruter sam nekoliko puta restartao i posuđivao od drugih ljudi njihove da vidim da možda nije problem do njega ali nisam ništa postigao.

T-com sam u ovih desetak dana zvao milijun i jedan put i nakon što im objasnim problem uvijek dobijem isti odgovor, odnosno da oni nisu obvezni isporučiti ta 4 mbit-a već da je to max koji ja mogu dobiti za paket koji plaćam.

13 godina
online
T-com smanjio brzine ???

ovo me podsječa na problem koji sam imao krajem 10. mjeseca kada mi je stalno pucala net veza, pa sam bio sretan ako sam mogao bit 5min u komadu na netu...

tada nakon 4-5 dana zivkanja u t-com uvjek su govorili da je s njihove strane sve u redu da meni nevalja komp (tada je bio mjesec dana star), jer njihova oprema se najbolje održava i uvjek je 100% spremna za rad (moš mislit da je to istina)... i tad mi je pala luda ideja...

nazvao sam ih i napravio sam se totalna njubara i idiot kao da nemam blage u kompovima (sss mi je tehničar za računalstvo :D :D :D ) i nakon nekoliko prespajanja i 2h razgovora, neki tip rekao da su u mojoj konekciji jako ozbiljni problemi ako nemogu ništa iskonfigurirat "preko njihovih stručnih upota" (veliki LOL) i obečao mi službu za održavanja u najkračem vremenu... u to vrijeme mi je net radil, ali je i dalje štekalo jako... i odmah u ponedjeljak u 7h ujutro probudili me pozivom da za 5min stižu kod mene složit mi net (zvao sam ih u subotu)... 2 dečka su se igrali kod mene i na mojoj centrali nekih 4h, al od onda sve radi savršeno :D :D :D

 

poanta priče... kada ih nazoveš pravi se mutav ko tvoj djed ili baka koji ni neznaju kako kopm izgleda i uspjeh je zagarantiran :D :D :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-com smanjio brzine ???

Molim jednostavan odgovor na jednostavno pitanje, što je PING i koliko je on važan za Up i Download??

 

Nakon što sam jučer malo prtio ovu temu, želio bih da malo pogledate ove slike i da obratite pozornost na servere koje sam odabirao slučajnim odabirom.

Nadam se da činjenica kako nas ima najvjerojatnije 4-vero na žici možda olakšava ili pojašnjava priču, veza je uvije WiFi, možda bi drukčije bilo žicom, ne znam, nisam probao.

Slike su u prilogu. 

 

Pitam se zašto nisam u mogućnosti staviti slike, ne vidim zonu za njih!!??

Ako budem mogao kasnije ih stavim:

 

EDIT; uspio sam staviti slike, tako da bih lijepo molio za komentar!!!!

Server Banja Luka Server Banja Luka
ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2011 15:55 (ATJLučko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com smanjio brzine ???

probaj instalirat silverlight mozda to pomogne

Teško je danas biti glup,prevelika je konkurencija !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
ATJLučko kaže...

Molim jednostavan odgovor na jednostavno pitanje, što je PING i koliko je on važan za Up i Download??

Pingom se mjeri vrijeme u milisekundama koje je potrebno paketu podataka da dode od tvog racunala, do nekog servera i natrag. Za download i klasicno browsanje je gotovo pa nebitan (osim u nekim stvarno ekstremnim slucajevima). Ali za online igranje svaka milisekunda zivot znaci :P

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
14 godina
offline
T-com smanjio brzine ???

nije baš posve točno, i kada surfaš je bitno jer za svaku stranicu putem njene adrese šalješ zahtjev serveru da ti je pošalje/prikaže, ping je kašnjenje, što je veči ping veče je kašnjenje u toj priči oko zahtjeva za stranicom, i dobivanja iste na ekran, znači brzina može biti super ali ako je veliki ping ubija konfor samog surfa zato i piše da je bandwith samo dio priče, a ping je ostatak te priče

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
T-com smanjio brzine ???

Preporodio sam se sa B.netom

 

 

:)

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
T-com smanjio brzine ???

pa ima i t-com valjda paket od 8Mbit/s tj 1Mb/s u downloadu??

 

 

to da si na mobilnom internetu pa se ne bi čudio da kod nekog imaš veću brzinu pa se preporodiš, kod adsl-a je stvar koji paket brzina uzmeš i platiš ili sam ja nešto propustio?

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
BTNET je mene preporodio...

:) ali ide preko njegove optičke infrastrukture...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Oldy kaže...

pa ima i t-com valjda paket od 8Mbit/s tj 1Mb/s u downloadu??

 

 

to da si na mobilnom internetu pa se ne bi čudio da kod nekog imaš veću brzinu pa se preporodiš, kod adsl-a je stvar koji paket brzina uzmeš i platiš ili sam ja nešto propustio?

  Da, ali na b-netu je to osnovna brzina..

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
Oldy kaže...

nije baš posve točno, i kada surfaš je bitno jer za svaku stranicu putem njene adrese šalješ zahtjev serveru da ti je pošalje/prikaže, ping je kašnjenje, što je veči ping veče je kašnjenje u toj priči oko zahtjeva za stranicom, i dobivanja iste na ekran, znači brzina može biti super ali ako je veliki ping ubija konfor samog surfa zato i piše da je bandwith samo dio priče, a ping je ostatak te priče

Pa dobro, o kolikom ti pingu pricas? 3000? xD To su ekstremi i to nikako nije normalan ping. Ping od par k milisekundi moze znaciti 3 stvari: zagusen server, jako losa veza, korisnik si je zagusio skoro sav bandwidth.

 

S druge strane ping od 200-300 ms (koji se cesto dogada zbog kojekakvih drugih programa koji koriste internet konekciju) je sasvim prihvatljiv za browsanje, dok je neprihvatljiv za vecinu igara. Upravo sam o tom slucaju pricao.

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
14 godina
offline
T-com smanjio brzine ???

ja ti kažem da je bitan i za surf a ti opet o igranju nije isto imati nula pinga ili 100ms svejedno a o stotinama ms da ne govorim, ja sam na mobilnom netu pa to jako dobro znam znači ping je ping i u jednom i u drugom primjeru isto = kašnjenje

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-com smanjio brzine ???
ping od 300 - 500 ni ne osjetis u surfanju...

LOL meni su stvarno najbolji ti ljudi koji govore da sve osjete... ma dajte... sve je u vašoj glavi...

A najzalosnije sto gubite toliko vremena o raspravu o takvim stvarima...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice