T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.340.543
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Minneyar kaže...

Pitanje... trenutno sam na MAX3 optika paketu s osnovnom brzinom 200/100 mbit. Vidim da sad nude 300/150 kao osnovnu brzinu. Mogu li nazvati SZK i traziti da mi povecaju ili trebam cekati istek ugovora/ novi ugovor? Mislim da sam imao pred koju god slicnu situaciju s A1 i da sam samo nazvao i odmah su mi aktivirali visu brzinu bez problema. Ali izgleda da nitko ne dize automatizmom...

 Možeš nazvati i zatražiti. Brizne nisu ovisno o trajanju / isteku ugovora.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Kaj nije nova tarifa i skuplja od 200/100?

marching up and down the squaaare
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Minneyar kaže...

Pitanje... trenutno sam na MAX3 optika paketu s osnovnom brzinom 200/100 mbit. Vidim da sad nude 300/150 kao osnovnu brzinu. Mogu li nazvati SZK i traziti da mi povecaju ili trebam cekati istek ugovora/ novi ugovor? Mislim da sam imao pred koju god slicnu situaciju s A1 i da sam samo nazvao i odmah su mi aktivirali visu brzinu bez problema. Ali izgleda da nitko ne dize automatizmom...

 Možeš nazvati i zatražiti. Brizne nisu ovisno o trajanju / isteku ugovora.

 Zvao upravo, rekli su da vise ne mogu rucno to mijenjati nego kad me "migriraju na novu platformu", stogod to znacilo. Pretpostavljam da to znaci da nista od ubrzanja dok ne predem na neki od skupih novih ugovora.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Minneyar kaže...
Gale92 kaže...
Minneyar kaže...

Pitanje... trenutno sam na MAX3 optika paketu s osnovnom brzinom 200/100 mbit. Vidim da sad nude 300/150 kao osnovnu brzinu. Mogu li nazvati SZK i traziti da mi povecaju ili trebam cekati istek ugovora/ novi ugovor? Mislim da sam imao pred koju god slicnu situaciju s A1 i da sam samo nazvao i odmah su mi aktivirali visu brzinu bez problema. Ali izgleda da nitko ne dize automatizmom...

 Možeš nazvati i zatražiti. Brizne nisu ovisno o trajanju / isteku ugovora.

 Zvao upravo, rekli su da vise ne mogu rucno to mijenjati nego kad me "migriraju na novu platformu", stogod to znacilo. Pretpostavljam da to znaci da nista od ubrzanja dok ne predem na neki od skupih novih ugovora.

 očito žele što prije sve prebaciti na novu platformu

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Minneyar kaže...

 Zvao upravo, rekli su da vise ne mogu rucno to mijenjati nego kad me "migriraju na novu platformu", stogod to znacilo. Pretpostavljam da to znaci da nista od ubrzanja dok ne predem na neki od skupih novih ugovora.

 To nisam znao, neka nova politika....

tenac kaže...

 očito žele što prije sve prebaciti na novu platformu

 *e**la ih nova platforme. a meni su kao premium korisniku rekli da ne mogu dobit onaj "novi" (crni) ruter i reciver, dok se ovaj ne pokvari...

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
cinco44 kaže...

Ako si postojeći korisnik i istekao ti je ugovor, možeš potpisati novi na 24 mjeseca i tražiti 6 mjeseci po jedan euro umjesto tri koje reklamiraju online. Vrijedi do 31.01.2024. Samo se pozoveš na cjenik Posebnih i proteklih ponuda (važeći od 01.10.2023.), stranica 20. Preporučam preko web chata. Ako se prave ludi, zalijepi ovo:

 

U periodu od 20.9.2023. do 31.1.2024. uvodi se promotivna ponuda 6 mjeseca za 1€ (7,54 kn) s PDV-om / 0,80€ (6,03 kn) bez PDV-a za postojeće korisnike Hrvatskog telekoma koji ugovore jedan od Internet paketa koji su predmet ove ponude. Postojeći korisnici koji aktiviraju Internet pakete uz obvezno trajanje ugovora na 24 mjeseca ostvaruju pravo na plaćanje snižene cijene mjesečne naknade odabranog Internet paketa u iznosu od 1€ (7,54 kn) s PDV-om / 0,80€ (6,03 kn) bez PDV-a za prvih 6 mjeseci korištenja odabranog Internet paketa. Promotivna ponuda dostupna je na sljedećim Internet paketima uz potpisivanje obveznog trajanja ugovora na 24 mjeseca: Internet Start paket, Internet paket, Internet + TV S paket, Internet + TV L paket, Internet + TV S # paket. Ova promotivna ponuda se može kombinirati sa Magenta 1 popustom na način da se Magenta 1 popust ne primjenjuje za vrijeme trajanja perioda snižene cijene mjesečne naknade ugovorenog Internet paketa, tj. Magenta 1 popust se počinje primjenjivati nakon isteka perioda snižene cijene mjesečne naknade ugovorenog Internet paketa.

 

To je to.

 

 Da li ja to dobro čitam da se ponuda za 6 mj. za 1 kn ne odnosi na  Internet + TV M paket ? Vidim samo S i L.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
renchy666 kaže...
cinco44 kaže...

Ako si postojeći korisnik i istekao ti je ugovor, možeš potpisati novi na 24 mjeseca i tražiti 6 mjeseci po jedan euro umjesto tri koje reklamiraju online. Vrijedi do 31.01.2024. Samo se pozoveš na cjenik Posebnih i proteklih ponuda (važeći od 01.10.2023.), stranica 20. Preporučam preko web chata. Ako se prave ludi, zalijepi ovo:

 

U periodu od 20.9.2023. do 31.1.2024. uvodi se promotivna ponuda 6 mjeseca za 1€ (7,54 kn) s PDV-om / 0,80€ (6,03 kn) bez PDV-a za postojeće korisnike Hrvatskog telekoma koji ugovore jedan od Internet paketa koji su predmet ove ponude. Postojeći korisnici koji aktiviraju Internet pakete uz obvezno trajanje ugovora na 24 mjeseca ostvaruju pravo na plaćanje snižene cijene mjesečne naknade odabranog Internet paketa u iznosu od 1€ (7,54 kn) s PDV-om / 0,80€ (6,03 kn) bez PDV-a za prvih 6 mjeseci korištenja odabranog Internet paketa. Promotivna ponuda dostupna je na sljedećim Internet paketima uz potpisivanje obveznog trajanja ugovora na 24 mjeseca: Internet Start paket, Internet paket, Internet + TV S paket, Internet + TV L paket, Internet + TV S # paket. Ova promotivna ponuda se može kombinirati sa Magenta 1 popustom na način da se Magenta 1 popust ne primjenjuje za vrijeme trajanja perioda snižene cijene mjesečne naknade ugovorenog Internet paketa, tj. Magenta 1 popust se počinje primjenjivati nakon isteka perioda snižene cijene mjesečne naknade ugovorenog Internet paketa.

 

To je to.

 

 Da li ja to dobro čitam da se ponuda za 6 mj. za 1 kn ne odnosi na  Internet + TV M paket ? Vidim samo S i L.

 Vjerojatno greška, ili na webu, ili u dokumentu. "TV S" je već uključen u "Internet paket" pa im ovo nema smisla.

nemam za potpis
6 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tako e i meni čini, ali kladim se kad se pozovem na postojeći cijenik prvo će im biti da ne piše Internet + TV M paket  u njemu. 

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Znači više nema mogućnosti ugovaranja starih max3 paketa za postojeće korisnike ?
Nego samo novi S, M ili L ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor Rambaudi kaže...
Znači više nema mogućnosti ugovaranja starih max3 paketa za postojeće korisnike ?
Nego samo novi S, M ili L ?

 možeš samo produžiti paket koji si prije imao

nemam za potpis
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Max3 imam. Znači ipak mogu produljiti istog ? Super ak je tako, odgovara mi skroz.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor Rambaudi kaže...
Max3 imam. Znači ipak mogu produljiti istog ? Super ak je tako, odgovara mi skroz.

 da ali će ti trebati puno živaca

nemam za potpis
16 godina
offline
T-Com Internet

Jedno "padobransko" - lijen sam vraćati se nazad i čitati - na HT webu stoji 3 mjeseca za 1€, a ovdje vidim C/P gdje se navodi 6 mjeseci. O ovim novim Internet-TV paketima se radi. Molim tko je u toku da me prosvijetli. Hvala.

 

Lijenost je majka svih izuma, pa sam tako ja naučio čitati. Treba ih kontaktirati i pozivati se na "posebnu ponudu" za tih 6 mjeseci. Hvala vam oči, valja vas ponekad koristiti.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 16:16 (Leprechaun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, prije nekoliko dana sam napisao ovdje upit, da već imam Internet providera, TV, telefonsku liniju, no želim još jedan Internet u sobi. Stupio sam u kontakt sa internet providerom i rekli su mi da to nije moguće jer Internet moram spojiti na telefonsku utičnicu? Neka opcija homeboxa isto ne dolazi u obzir jer signal mobilnog interneta je slab u kući(uglavnom E)

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nikolacurak kaže...

Pozdrav, prije nekoliko dana sam napisao ovdje upit, da već imam Internet providera, TV, telefonsku liniju, no želim još jedan Internet u sobi. Stupio sam u kontakt sa internet providerom i rekli su mi da to nije moguće jer Internet moram spojiti na telefonsku utičnicu? Neka opcija homeboxa isto ne dolazi u obzir jer signal mobilnog interneta je slab u kući(uglavnom E)

 

Što ti točno treba? Ako imaš jednu telefonsku paricu do kuće, to je to. 

marching up and down the squaaare
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Imam T-comov internet, MaxTV, telefonsku liniju u dnevnom boravku. Spojen sam LAN kabelom na PC. Međutim u jednoj od soba ukućani imaju EON TV, koji je također spojen LAN kabelom u ruter. Kada god radi taj EON, meni ping jako oscilira u igrama te je prakticki neigrivo. Kada EON ne radi ping je finih 30 bez problema. Želio sam vlastiti internet za sebe kako bih mogao igrati kad god želim, a ne da sam uvjetovan time da ne radi EON... Jer očito mi taj EON jede previše brzine. Homebox isto ne dolazi u obzir jer je mobilna mreža bez signala u kući te na mobitelu pruza E signal. Moj internet ide preko bakrene parice te pruža nekih 30 mbits... Optika nije provedena na prostoru... 

PSN:nikolacurak
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nikolacurak kaže...

Imam T-comov internet, MaxTV, telefonsku liniju u dnevnom boravku. Spojen sam LAN kabelom na PC. Međutim u jednoj od soba ukućani imaju EON TV, koji je također spojen LAN kabelom u ruter. Kada god radi taj EON, meni ping jako oscilira u igrama te je prakticki neigrivo. Kada EON ne radi ping je finih 30 bez problema. Želio sam vlastiti internet za sebe kako bih mogao igrati kad god želim, a ne da sam uvjetovan time da ne radi EON... Jer očito mi taj EON jede previše brzine. Homebox isto ne dolazi u obzir jer je mobilna mreža bez signala u kući te na mobitelu pruza E signal. Moj internet ide preko bakrene parice te pruža nekih 30 mbits... Optika nije provedena na prostoru... 

Ne mozes nista dok ne dođe optika ili bolji mobilni signal.

Eventualno uzeti starlink za cijelo kućanstvo..

14 godina
offline
T-Com Internet

E sad, 30 megabita bi trebalo biti dovoljno za igru i video stream. Možda bi ti netko mogao pomoći da optimalno postaviš lokalnu mrežu tako da ti taj EON risiver ne jede gaming?

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nikolacurak kaže...

Imam T-comov internet, MaxTV, telefonsku liniju u dnevnom boravku. Spojen sam LAN kabelom na PC. Međutim u jednoj od soba ukućani imaju EON TV, koji je također spojen LAN kabelom u ruter. Kada god radi taj EON, meni ping jako oscilira u igrama te je prakticki neigrivo. Kada EON ne radi ping je finih 30 bez problema. Želio sam vlastiti internet za sebe kako bih mogao igrati kad god želim, a ne da sam uvjetovan time da ne radi EON... Jer očito mi taj EON jede previše brzine. Homebox isto ne dolazi u obzir jer je mobilna mreža bez signala u kući te na mobitelu pruza E signal. Moj internet ide preko bakrene parice te pruža nekih 30 mbits... Optika nije provedena na prostoru... 

 Možeš ti na adresi imat fiksnih mreža kolko god hoćeš dokle god ima slobodnih podzemnih ili zračnih parica u kablu od tebe to centrale,  podneseš zahtjev kod bilo kojeg operatera, ak je drugi vendor prvo ht dolazi dopratit paricu do centrale pa onda ekipa koja uslugu spaja il ak je samo HT odma oni sve rade. 

 

Al da EON TV tako puno cica interneta mi baš ne drži vodu, osim ak ne koriste ga na 4k ili?

LP
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Hvala svima na pomoci, pokusat cu smanjiti kvalitetu EON-a, izgleda da je 4K...

PSN:nikolacurak
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa. Vjerojatno sam zeznuo grupu, ali ću ipak pitati. Živim na adresi bez mogućnosti optike. Bio sam korisnik Optima interneta za cca 180 kuna mjesečno. Kupio ih je Telemach, nisam pod ugovorom, ali i dalje koristim istu uslugu po istoj cijeni. Neograničen internet s brzinom koju žica može podnijeti, 42 Mbps download i oko 10 Mbps upload. Nisam imao pakete već samo internet (isključio sam telefonski broj i nemam internet TV paket).

 

Ima li nešto jeftinije na tržištu? Isplati li se uzeti one modeme koji funkcioniraju po sustavu mobilnih kartica?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa, zanima me može li se na FGA2233 routeru zagasiti WiFi bez zvanja SZK?

Aplikacija Moj Telekom mi nudi samo promijenit naziv mreže i lozinku, a na 192.168.1.1 imam samo sliku routera i prikaz dijagnostike.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Korny1603987 kaže...

Pozdrav ekipa. Vjerojatno sam zeznuo grupu, ali ću ipak pitati. Živim na adresi bez mogućnosti optike. Bio sam korisnik Optima interneta za cca 180 kuna mjesečno. Kupio ih je Telemach, nisam pod ugovorom, ali i dalje koristim istu uslugu po istoj cijeni. Neograničen internet s brzinom koju žica može podnijeti, 42 Mbps download i oko 10 Mbps upload. Nisam imao pakete već samo internet (isključio sam telefonski broj i nemam internet TV paket).

 

Ima li nešto jeftinije na tržištu? Isplati li se uzeti one modeme koji funkcioniraju po sustavu mobilnih kartica?

 Mislim da je Terrakom naj jeftinija opcija putem fiksne mreže. ( 22,43 € (169 kn) )

 

Mobilni kućni internet ne savjetujem uzimat na slijepo, prvo valja provjeriti pokrivenost mobilnog signala u kući, brzinu, itd.. Također svi su sada više manje limitirani na 200-500gb šta je za malo jačeg korisnika interneta premalo, A1 je imao Flatbox od 1tb al ga više ne nude ( srećom je nama ostao koji smo uzeli bez UO ) 

 

 

LP
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Potrošnja GB
Prošli mi mjesec telefon prilikom uključivanja mob podataka potrošio začas 4 GB.
Ovaj mjesec mi za 3 puta korištenja speedtesta potrošio 2.7 GB, jel to normalno. Imam na A1 mala + tarifu koja ima ukupno mj 5Gb za potrošiti.
Molim vas jel normalno da za upotrebu 3x speedtesta (ookla) u različito vrime mob odmah potroši 2.7 GB prometa.
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Rocki kaže...

Molim vas jel normalno da za upotrebu 3x speedtesta (ookla) u različito vrime mob odmah potroši 2.7 GB prometa.

 Da, ako mobitel podržava 5G i izmjerio si velike brzine.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Rocki kaže...
Potrošnja GB
Prošli mi mjesec telefon prilikom uključivanja mob podataka potrošio začas 4 GB.
Ovaj mjesec mi za 3 puta korištenja speedtesta potrošio 2.7 GB, jel to normalno. Imam na A1 mala + tarifu koja ima ukupno mj 5Gb za potrošiti.
Molim vas jel normalno da za upotrebu 3x speedtesta (ookla) u različito vrime mob odmah potroši 2.7 GB prometa.

 Bez problema, evo sad probao na optici, na 5G je sigurno vrlo slično, 720 MB download + 450 MB up, to je 1170 MB za jedan test.

3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Rocki kaže...
Potrošnja GB
Prošli mi mjesec telefon prilikom uključivanja mob podataka potrošio začas 4 GB.
Ovaj mjesec mi za 3 puta korištenja speedtesta potrošio 2.7 GB, jel to normalno. Imam na A1 mala + tarifu koja ima ukupno mj 5Gb za potrošiti.
Molim vas jel normalno da za upotrebu 3x speedtesta (ookla) u različito vrime mob odmah potroši 2.7 GB prometa.

 

Ništa čudno, speedtest na 5G-u uredno pocucla oko 1-2 GB prometa, piše ti to u aplikaciji u Results history.

 

Na 4G-u pocucla oko 100-350 MB

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Da, mob je 5G i to cucla iz 5G. Izmjerim brzinu 600-700 Mbps.
Ni to malo previše ili kod nas je......
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 13:22 (Rocki).
14 godina
offline
T-Com Internet

Možda je to previše ali 5 giga prometa je danas svakako premalo.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Je je, na tarifi od moba je malo 5Gb prometa. Međutim taj promet koristim kao rezervni samo ako sam u trgovini ili na putu. Koristim kod kuće 1 T prometa preko 5G pa bude tu i viška tj na kraju mjeseca i ostane. Meni je previše 1T prometa zimi. Ljeti imamo goste pa je druga priča.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 17:00 (Rocki).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice