T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.024
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tony1999 kaže...

Bok

Koje rutere trenutno dijele za bakar (VDSL2)? 

Trenutno imam zte 931vii i najradije ga ne bi mijenjao, no poceo je neugodno pištat.

 Novog ZTE-a nema već godinama, možeš pronaći/dobiti rabljenog al ispravnost i kolko će dugo radit je upitno, na bakru se sada dobiva Speedport+ i Acradiyan ( izgleda isto ko speedport samo je crne boje ) 

LP
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
azzie kaže...
Tony1999 kaže...

Bok

Koje rutere trenutno dijele za bakar (VDSL2)? 

Trenutno imam zte 931vii i najradije ga ne bi mijenjao, no poceo je neugodno pištat.

Ja sam prije dva mjeseca kao "novi" korisnik na bakru dobio taj ZTE jer sam žicao tehničara da mi ga pusti ako može ali me zvao sat vremene kasnije i rekao kako ipak ne može zadužiti taj modem te mi je donio onaj Speedport Plus i mučio se 45 minuta da proradi. Moram ipak priznati da za sada nemam nekih problema s njim ali na tvom mjestu bi zadržao taj ZTE jer teško da ćeš ga ponovo dobiti.Koliko sam čuo od njega taj ZTE je malo stabilniji i ima mrvicu bolji WIFI ali ne mogu potvrditi jer je bio samo sat vremena kod mene.

 Ma najradije bi ga zadržao, ali je dobio coil vine i toliko zuji da je nepodnošljivo

11 godina
offline
T-Com Internet

Kao što kolega kaze dobit ces Speedport Plus ili Acradiyan model ali ako ti je parica stabilna ne bi trebao imati problema , boljih modela ocito nema na Tcom adsl-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Ove postavke na ZTE imam vec dugo i stabilno je, nema pucanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tony1999 kaže...

Ove postavke na ZTE imam vec dugo i stabilno je, nema pucanja.

 Kad bi meni bar netko pustio Fast umjesto Interleeved... :S

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
azzie kaže...

Kao što kolega kaze dobit ces Speedport Plus ili Acradiyan model ali ako ti je parica stabilna ne bi trebao imati problema , boljih modela ocito nema na Tcom adsl-u.

 Preporodio sam se otkad su mi zamijenili šugavi, nejaki Speedport plus s Arkadiyan..

 

Bakar, brzine, nema pogrešaka, ludilo.

 

 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 23:17 (Zaporožac).
15 godina
offline
T-Com Internet

šta ti imaš centralu u špajzi :D

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
T-Com Internet

Mogu li se izvući nekako podaci s ovog zte? 

Ako bi uzeo neki svoj ruter ili s njuške drugi zte pa da izvučem login podatke i za VoIP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
T-Com Internet

Ima li netko u T Comu poznanika, čekam da netko dođe postaviti Max2 5G od 03.10.. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tony1999 kaže...

Mogu li se izvući nekako podaci s ovog zte? 

Ako bi uzeo neki svoj ruter ili s njuške drugi zte pa da izvučem login podatke i za VoIP.

 

Poslao sam ti poruku na PM pa pogledaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 13:28 (KarloVranjes).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Poštovanje...vec sam po malo izludio...Problem je sljedeci...znaci imao sam optiku 1gb od ht,oprema ss3 modem i mesh....radilo sve super..i reko nekoristim stavrno 1gb i idem smanjit na 500mb jel gamad su digli cijene...ukljucili mi 500mb..dosli po opremu i tu krece problem...speedtest pokazuje full...pregledavao sam nakacene uređaje sve ok...problem  je sto malo malo krene sporo ucitavat stranice..youtube i video radi ok..ali malo malo ucitava sporo stranice....sve....pc je ok...nema virusa sranja..mobiteli provjereni..stavili su mi 1 arcadyan, pa combo tehnicolor i opet isto..jel imao tko slican problem.hvala

 Nije do tebe. Isti problem i kod mene. Mislim da su im se rute zagusile. Pretpostavljam moguce radi ovog besplatnog povecanja na 500, a neadekvatnog usporednog povecanja backlinka. Ja prijavio gresku, zamjenili mi ont+speedport s jednim routerom i od tada radi kako spada, al isto nisam siguran da je do tog bilo. Takodjer, ono sto sam popratio je da mi se dogadjalo to na 78.* ip adresama.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

kako si im objasnio grešku kod prijave?

zamijenili kojim routerom?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 17:51 (Carrero).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Carrero kaže...

kako si im objasnio grešku kod prijave?

zamijenili kojim routerom?

 Pa upravo ovako kako je on opisao. Imao sam random usporenje po 10ak minuta bez pucanja veze. Kad je tehnicar dosao rekao je da on na brasu mjeri sve ok, znam ga ionako jer je vec duze vrijeme isti na istom podrucju (za divno cudo, prije su se svake godine mjenjali), mozda zato jer je optika pa nisu isti ko za adsl. Uglavnom, rekao mi je da on nista vise osim promjenit router ne moze jer su njemu mjerenja ok (sto i jesu, 90% vremena). Dosao i zamjenio. Barem sam se ont-a rijesio ajd. Stavio mi je ovaj novi tehnicolor mislim. Crni u koji direktno optika ide.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 19:25 (sandokan111).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ok, sve jasno... Hvala

(makar, ista stvar se desava i vlasnicima tehnicolora, zato sam i pitao..)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 19:34 (Carrero).
2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, trenutno kada pingam na 1.1.1.1 "time" bude oko 100ms (inace je bio ispod 10ms) dok na 8.8.8.8 bude "time" oko 12ms.

Imate li i vi tako nesto slicno?

Takoder se neke stranice sporije ucitavaju nego inace.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Očito ima nekih problema na strani CloudFlare (objašnjava problem sa DNSom i sporije učitavanje stranica a puno ih koristi njihove usluge) ili u komunikaciji HT <-> CloudFlare.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jakovec12 kaže...

Pozdrav, trenutno kada pingam na 1.1.1.1 "time" bude oko 100ms (inace je bio ispod 10ms) dok na 8.8.8.8 bude "time" oko 12ms.

Imate li i vi tako nesto slicno?

Takoder se neke stranice sporije ucitavaju nego inace.

 I ja sam danas imao problema s CloudFlare DNS.

Do neki dan sam koristio Cloud9 koji mi je pružao najbrže iskustvo (pri mjerenjima), no promijenio sma na CloudFlare kad su se pojavili problemi i eto danas Cloudflare ima...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zato sam ja na PiHole kao upstream dodao google i cloudflare, valjda će nešto proći...

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Carrero kaže...

Ok, sve jasno... Hvala

(makar, ista stvar se desava i vlasnicima tehnicolora, zato sam i pitao..)

 Pa pretpostavio sam ja da nije do routera vec do njih. Al evo, kucam u drvo za sada sve 5. Prije mi je dnevno barem 2 puta bilo tako, sada evo vec 5 dana nijednom (ili barem nisam bio kraj kompa kad je bilo jel).

7 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, nedavno sam prešao sa A1 na T-com jer je tako rečeno T-com jedini vlasnik centrale u mojoj okolini, naime zivim u Solinu (pokraj Splita) pa pokrivenost nije bas bajna. A1 nije imao bas neki download i upload, ali je ping barem bio konstantan 30-40 u igrama, sto mi je bitno.

Sada t-com pruza dosta bolje pogodnosti kod uploada i downloada, ali ping je 100-150 kako kada u igrama, neizdrzivo. Takodjer je prelazak na mobilnoj mrezi, mobilni podaci na mobitelu su uvijek pod E+ opcijom, sto mi govori da je signal jako slab u mojoj kuci? Imaju li pojacivaci signala

ikakve pomoci ili je to bacanje love, i imam li ikakve druge opcije da se rijesi ping? Hvala unaprijed

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nikolacurak kaže...

Pozdrav, nedavno sam prešao sa A1 na T-com jer je tako rečeno T-com jedini vlasnik centrale u mojoj okolini, naime zivim u Solinu (pokraj Splita) pa pokrivenost nije bas bajna. A1 nije imao bas neki download i upload, ali je ping barem bio konstantan 30-40 u igrama, sto mi je bitno.

Sada t-com pruza dosta bolje pogodnosti kod uploada i downloada, ali ping je 100-150 kako kada u igrama, neizdrzivo. Takodjer je prelazak na mobilnoj mrezi, mobilni podaci na mobitelu su uvijek pod E+ opcijom, sto mi govori da je signal jako slab u mojoj kuci? Imaju li pojacivaci signala

ikakve pomoci ili je to bacanje love, i imam li ikakve druge opcije da se rijesi ping? Hvala unaprijed

Optimalno rjesenje, odnosno sto sam ja napravio:

kupi vanjske antene (Iskra P-56 ili na kermanu imas mimo antene za 500tinjak kuna) i uz njih 2x adaptera SMA na TS9

okreni ih prema odasiljacu i spoji ih na ruter koji ima prikljucak za antene (npr Huawei B818, ja prodajem jos jedan ili neki drugi po volji)

ako ti je u kuci slab domet wifija spoji ruter preko switcha na druge rutere koji ce ti radit kao access points.

 

i mozda najbitnije od svega, posalji im Mail da zelis da te maknu sa CGNAT-a odnosno da ti dodijele javnu IP-adresu.

To ce ti najvjerojatnije smanjit ping i opcenito sve u igricama.

 

Ako imas jos pitanja javi se u PP ili naravno i ovdje, pa i drugi imaju nesto od toga.

 

5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dali kome radi port forwarding on Speedport Smart 3 ?

U settings - Advanced parameters - Firewall - open port, ali nece otvoriti. Probao reboot. nista .  Ima li neka fora, sto treba napraviji jos?
Firmware version 02.09.04

My site: FICAZ TV Football INDEX
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Marax kaže...

Dali kome radi port forwarding on Speedport Smart 3 ?

U settings - Advanced parameters - Firewall - open port, ali nece otvoriti. Probao reboot. nista .  Ima li neka fora, sto treba napraviji jos?
Firmware version 02.09.04

 Možda ti je zatvoren port na T-comovom serveru
Idi na https://moj.hrvatskitelekom.hr logiraj se i iskljući njhov firewal

13 godina
offline
T-Com Internet

Itko uzeo fiksni 5g internet od HT-a, iskustva? 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Može mi netko vratiti (opet pustiti) otvoreni profil, da preskočim relaciju korisnička (koja nema pojma o profilima) - izlazak tehničara (koji ne znaju popraviti) - zvanje call centra - pregovaranje?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ima li tko info hoće li ht ove godine imati za božić akciju da možeš uzeti tablet za produženje ugovora?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Podrav,
Za par tjedana mi istice max2 ugovor, trazim iste uvjete i da me se spoji na bolju paricu (bliza centrali) ili max 2 5g.

Kraj kuce mi prolazi optika od drugog providera.

Ako ima ovdje prodajnih predstavnika neka mi se javi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 13:36 (kc-kb).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
kc-kb kaže...
Podrav,
Za par tjedana mi istice max2 ugovor, trazim iste uvjete i da me se spoji na bolju paricu (bliza centrali) ili max 2 5g.

Kraj kuce mi prolazi optika od drugog providera.

Ako ima ovdje prodajnih predstavnika neka mi se javi.

 Ne znam, ja bi se osobno radije prebacio na optiku nego i dalje ovisio o bakrenoj vezi ak imam opcije iako bude možda skuplje.

LP
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
kc-kb kaže...
Podrav,
Za par tjedana mi istice max2 ugovor, trazim iste uvjete i da me se spoji na bolju paricu (bliza centrali) ili max 2 5g.

Kraj kuce mi prolazi optika od drugog providera.

Ako ima ovdje prodajnih predstavnika neka mi se javi.

 bome tcom vise nista ne daje povoljno, nemoguće je produziti ugovor sa nekim pogodnostima

13 godina
offline
T-Com Internet

Ako netko nije napisao (ili je a ja nisam vidio) oni koji imaju optiku mogu aktivirati putem Moj Telekom aplikacije 2 mj besplatno (Promo) 500/250 brzinu.

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice