T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.364
|
čitano: 6.301.662
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...

Jedno vrijeme je bilo dovoljno samo poslati im Zahtjev za raskidom ugovora i onda dobiješ taj famozni broj na kome se sve živo može dogovoriti.

Čisto da se ne gnjavi sa A1 ako ne treba.

 Ja sam prvi puta tako dobio za mobitel. Uzeo zahtjev za raskid i na papiru je bio broj tel i broj zahtjeva. Na broj telefona sam morao izdiktirati zahtjev za raskid i tad se prica promjenila i dobio sam tarifu koja nigdje nije pisala. Vjerojatno je, al mi se nij edalo trazit po cjenicima za mobilne tarife, al svakako, nisam znao za nju. Drugi puta sam samo poslao mail mjesec dana prije isteka ugovora i nakon 3ceg maila su se javili. Mozebitno sad ide teze, ne znam, ali po njegovim odogovorima jos uvijek nisu dovoljno ozbiljno shvatili njegove "prijetnje" da ga spoje s sluzbom za savjetovanje :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

+30kn naknade.. ili izmišljotine, kako ti je draže.

-imaš pravo na raskid, zbog promjene uvjeta-cijene.. osim što si platio račun i time dao polovičnu suglasnost mjesec prije + to inače traje 30 dana + obavijesti itd.. i ako kasniš tad je malo teže. Tražiš pa dobiiješ ili dobiješ odbijenicu + obrazloženje i tad znaš što dalje.

-no i da raskineš ugovor, što ćeš dalje.. tj raskinuti ne znači da ćeš proći jeftinije osim ako imaš dostupnog drugog-povoljnijeg operatera/paket/opciju.

-inzistiraj na postojećem ugovoru, koji imaš.. ne izmjenjenom, ne na cjeniku, jer cjenik je promjenjiv, za tekuće, za korisnike bez ugovorne obveze koja je OBOSTRANA tj kako za tebe tako i za operatera vrijedi ugovoren rok kao 24 mj i upravo to možeš tražiti, tj ne raskid nego poštivanje postojećeg ugovora kojeg imaš (i kojeg krši operater izmjenom cjene, što nema veze s cjenikom tj tebi se ne obračunava cjenik nego paket-ugovor-iznos neovisno koja je trenutna cijena pojedine usluge npr flat ili tv kanali ili što već u paketu dobiješ povoljnije nego bez paketa-ugovora).. tj ti želiš ugovorenu cijenu-paket.. to i traži ili imaš pravo naknade dokazive štete (troška) tj možeš kao što bi opreater tražio od tebe naknadu za prijevremeni raskid isto to tražiti od druge strane, tj zakon i ugovor vrijede obostrano kao i pravila o naknadi, ali to moraš tražiti, nećeš samo tako dobiti pa i prijavom hakomu-mingo + sud a tad 99% odustaješ ili sklopiš nagodbu tj umjeće cjenkanja i ono što trebaš na kraju opet plaćaš..

 Pozdrav, platio sam racun za 7.mjesec u iznosu od 275kn, dok za osmi jos nisam platio a iznosi 294kn... hvala na informacijama,pokusat cu nesto...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 23:02 (Elijah01).
11 godina
offline
T-Com Internet

Jer ima kakvih pogodnosti uz produzenje ugovora? Internet  i max  tv

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima tko ovdje da je na optici, ovo nedavno sta su postavljali, kakva su iskustva? 

Reko sam vise nikad tcom, kada sam bio na adsl kod njih zvao sam ih svaki mjesec po par puta, konstantno pucanje veze i gubitak signala i jadnih 6 mbita.. ali sada postavili optiku kroz moje mjesto pa mi se cini super ponuda 219 kn do 500 mbita

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...

Jel ima tko ovdje da je na optici, ovo nedavno sta su postavljali, kakva su iskustva? 

Reko sam vise nikad tcom, kada sam bio na adsl kod njih zvao sam ih svaki mjesec po par puta, konstantno pucanje veze i gubitak signala i jadnih 6 mbita.. ali sada postavili optiku kroz moje mjesto pa mi se cini super ponuda 219 kn do 500 mbita

 meni pred neki dan postavili kabel na kuću, sada čekam da mi donesu ruter i to sve puste u opticaj (uzeo sam 200/100) no zanima me koji ruter daju na optiku?

Sada imam HibridBox......

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...

Ima li ovdje netko tko može složiti ponudu za internet, maxtv i telefon ?

Imamo još 3 mobitela u t comu.

Ovih dana mi istječe ugovor i ovo sto oni nude mi je neprihvatljivo.

 Također, ako ima netko iz T-Coma da mi se javi u vezi ponude, ističe mi pretplata ovaj mjesec

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam jedan problem koji nikako rijesiti, a vjerojatno je nesto jednostavno.

Dobio sam novi router speedport plus i spojio ga i od tada internet nenormalno steka, nekad radi normalno. Imam optiku, a jedva se google ucita.

Dosad sam imao zxdsl 931vii i sve je radilo normalno, brzina odlicna i sad pokusavam vratiti taj stari router i nikako to povezati da proradi.

Sve lampice rade normalno, jedino sam primjetio da se promijenilo ime ssida i vise se ne mogu spojiti na router sa nicime(mobitel, pc laptop).

Na novom routeru lozinka radi, a na starom ista koja je dosad radila vise ne radi. I dobijem poruku problem u autentifikaciji. Ne radi ni max tv.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Te stvari se rjesavaju pozivom na 08009000 vrlo brzo. Pogotovo za optiku i ako ti maxtv ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 21:22 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Sve je bilo normalno radilo sa starim routerom, i  sa novim routerom max tv radi normalno samo internet steka previse.

Problem je sto mi ne zeli proraditi stari router

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, bez problema produžen Ultramax2 ( tel + internet 100/20 ) 5g plačanja po 180kn ( povlašteno jer je ulaz uveo tada optiku ), sada isti paket produžen i cijena 169kn plus 10kn za brzinu 200/100 ..ja zadovoljan sada još samo zamijenit Speedšrot  :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 1:35 (deephouse).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
deephouse kaže...

Pozdrav, bez problema produžen Ultramax2 ( tel + internet 100/20 ) 5g plačanja po 180kn ( povlašteno jer je ulaz uveo tada optiku ), sada isti paket produžen i cijena 169kn plus 10kn za brzinu 200/100 ..ja zadovoljan sada još samo zamijenit Speedšrot  :D

 pitaj tehničare ako imaju ZTE rutere, oni su mnogo kvalitetniji od Speedšrota

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nisam na to mislio no nema veze, ako nisi imao što pametno napisat nemoj molim te spamat temu radi drugih sudionika, hvala

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
deephouse kaže...

Pozdrav, bez problema produžen Ultramax2 ( tel + internet 100/20 ) 5g plačanja po 180kn ( povlašteno jer je ulaz uveo tada optiku ), sada isti paket produžen i cijena 169kn plus 10kn za brzinu 200/100 ..ja zadovoljan sada još samo zamijenit Speedšrot  :D

 Super. Ovo sa 180 kuna je bilo jednom i nikada više. To je HAKOM zabranio. Tko je dobio, dobio je. E, sad, kako si dobio za 169 kuna + 10 kuna, meni je to misterij.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
deephouse kaže...

Nisam na to mislio no nema veze, ako nisi imao što pametno napisat nemoj molim te spamat temu radi drugih sudionika, hvala

 frende vako dio tvoje poruke "ja zadovoljan sada još samo zamijenit Speedšrot"

 

moj odgovor (dobronamjeran i ne zloban) pitaj tehničare da ti zamjene speedtouch za ZTE ruter jer su kvalitetniji...

 

ako sam spamao nek ostali prosude

 

 

1 dali sam spamao
5 ili nisam
2 ili je kolega "ljut"
13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa molim vas jedno pitanje, odnosno koliko ste dugo čekali od kada su vam "spojili" optiku da vam donesu ruter i "puste uslugu"

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

A što se natežete sa tim smećima od routera, Mikrotik je 120kn za 100mbit varijantu ili 400 za gigabit tko ima 100+ brzinu. Radit će brže i bolje od bilo kakvog speedporta ili zte, milijun mogućnosti a kroz wizard ga može podesiti bilo tko ko razlikuje ethernet od telefonskog kabela (nakon što 0800 odradi prebacivanje iz router u bridge moda - pppoe). Tel i maxtv ostaju na tcom smeću a net ide kroz mikrotik (ne mora nužno Mikrotik, može bilo što osim tplink i dlink).

 

Za napredne učenike, postoji i Mikrotik sa SFPom za cca 900kn, modul je $60 kad sam zadnji put gledao. To pak diže cijelu stvar na još jednu razinu koja je inače za manje firme.

10 godina
online
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
Za napredne učenike, postoji i Mikrotik sa SFPom za cca 900kn, modul je $60 kad sam zadnji put gledao. To pak diže cijelu stvar na još jednu razinu koja je inače za manje firme.

 može link na modul?

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jel bi onda ovaj npr. router bio bolji od speedšrota ili zte-a?

Router TP-LINK AC-1900, 802.11a/b/g/n/ac

I ako uzmem drugi router, njega spajam u speedšrot i na speedšrotu izgasim wlan?

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet
Ivan35 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
Za napredne učenike, postoji i Mikrotik sa SFPom za cca 900kn, modul je $60 kad sam zadnji put gledao. To pak diže cijelu stvar na još jednu razinu koja je inače za manje firme.

 može link na modul?

Vjerojatno misliš na ovaj RB https://mikrotik.com/product/RB2011UiAS-2HnD-IN a u njega idu ovi SRJ10 https://www.servethehome.com/mikrotik-srj10-review-convert-sfp-to-10gbase-t-inexpensively/

 

Side note - nije baš plug'n'play - tcom autorizira gpon preko ploam passworda a ovaj sfp ne podržava upis passworda nego je jedina opcija autorizacija preko s/n od modula. Treba ti ili pomoć zainteresiranog tehničara (pivo&ćevapi) ili moraš naći sfp koji dozvoljava upis ploam passworda. Ja sam išao sa varijantom 1.

razor1234 kaže...

Jel bi onda ovaj npr. router bio bolji od speedšrota ili zte-a?

Router TP-LINK AC-1900, 802.11a/b/g/n/ac

I ako uzmem drugi router, njega spajam u speedšrot i na speedšrotu izgasim wlan?

A kud baš tplink... Da, kad se speedport prebaci u bridge mod, lan iz gpon ide u lan1 na speedportu a tvoj router na lan2. Speedport nakon toga ne radi praktički ništa - ne radi ni njegov wlan niti mu više možeš pristupiti.

10 godina
online
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
Ivan35 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
Za napredne učenike, postoji i Mikrotik sa SFPom za cca 900kn, modul je $60 kad sam zadnji put gledao. To pak diže cijelu stvar na još jednu razinu koja je inače za manje firme.

 može link na modul?

Vjerojatno misliš na ovaj RB https://mikrotik.com/product/RB2011UiAS-2HnD-IN a u njega idu ovi SRJ10 https://www.servethehome.com/mikrotik-srj10-review-convert-sfp-to-10gbase-t-inexpensively/

 

Side note - nije baš plug'n'play - tcom autorizira gpon preko ploam passworda a ovaj sfp ne podržava upis passworda nego je jedina opcija autorizacija preko s/n od modula. Treba ti ili pomoć zainteresiranog tehničara (pivo&ćevapi) ili moraš naći sfp koji dozvoljava upis ploam passworda. Ja sam išao sa varijantom 1.

slično, imam HAP AC, al nebitno za priču, i da, na iskonu sam, ali pretpostavljam da je ista stvar

nego, linkao si sfp rj45 adapter: https://mikrotik.com/product/s_rj10

jesi li mislio možda na ovo: https://mikrotik.com/product/SFPONU

taj nisam uspio nigdje naći pa sam nabavio neki huaweijev i tek naknadno saznao da to baš i nije plug&play

znači bez nekog tehničara u iskonu ništa od toga

8 godina
online
Re: T-Com Internet

Da, vidi stvarno, fulao sam, to je taj model. Sorry.

 

Možda je na Iskonu drugačije, možda se može napraviti da autorizacija ide preko s/n od modula bez puno brljanja po ACSu. Probaj zvati 0800, traži nekog voditelja (iza 17 sati) i objasni što želiš. Ovi studenti nemaju ovlasti niti znaju to napraviti ali neki voditelj grupe bi to vjerojatno znao.

11 godina
offline
T-Com Internet

Jućer dobio obavjest od t-com deska da mi je pušten 5G opcija na ruter.

Ruter je ZTE i spojen je na optiku, još mi samo fali neki uređaj koji podržava 5 G tehnologiju :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
T-Com Internet

Jedno pitanje za znalce, koliko dugo trebam čekati aktivaciju usluge žičanog interneta? Radi se o novoj zgradi, i kabel se treba podzemno povući sa zdenca do zgrade.  Jesu li takvi radovi komplicirani? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Izlaze najprije koperanti na teren, a onda kada oni obave svoje rijesava ostalo HT tehnicar. Ti samo trebas imati kucnu instalaciju u stanu. 

Ekspert u telekomunikacijama. Pruzam usluge ISKON,HT, A1. Kontakt PM
3 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

nedavno smo kupili stan te krenuli sa renovacijom, i sada bi dok je jos moguće provukli kablove u bužire da to sve lijepo izgleda. U zgradi postoji mogućnost HT optike i Kabelskog A1, koaksijalni je već provučen jer se koristio prije u stanu. Sada je moje pitanje, mogu li ja kroz stan razvući optički kabel, tj. bili se HT-ovi tehničari spojili na to, ako da, koji mi treba kabel, postoje li određene vrste, ako ne, imate li savjet kako da izbjegnem vodilice, jer ću dobiti živčani slom ako mi to budu lijepili po novom stanu.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ako ces sigurno uzimati njihovu optiku mislim da ti je najbolje rjesenje uzet uslugu i kad ti dodu spojit kazet gdje da ti provuku kabel (u buzir ili prepremit za podzbukno ili kako vec zelis) sve dok ti se stan preureduje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 11:08 (perkoxcar).
11 godina
online
Re: T-Com Internet
Bash kaže...

Izlaze najprije koperanti na teren, a onda kada oni obave svoje rijesava ostalo HT tehnicar. Ti samo trebas imati kucnu instalaciju u stanu. 

 Kućnu instalaciju u stanu imam, kutijica za tel prikljucak je vani na zgradi s prednje strane zgrade.

E sad jel će trebati šta bušiti pod ili neće, nemam pojma? Cijev uz zgradu je u javnoj površini.

12 godina
online
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Hexfire kaže...

Jedno vrijeme je bilo dovoljno samo poslati im Zahtjev za raskidom ugovora i onda dobiješ taj famozni broj na kome se sve živo može dogovoriti.

Čisto da se ne gnjavi sa A1 ako ne treba.

 Ja sam prvi puta tako dobio za mobitel. Uzeo zahtjev za raskid i na papiru je bio broj tel i broj zahtjeva. Na broj telefona sam morao izdiktirati zahtjev za raskid i tad se prica promjenila i dobio sam tarifu koja nigdje nije pisala. Vjerojatno je, al mi se nij edalo trazit po cjenicima za mobilne tarife, al svakako, nisam znao za nju. Drugi puta sam samo poslao mail mjesec dana prije isteka ugovora i nakon 3ceg maila su se javili. Mozebitno sad ide teze, ne znam, ali po njegovim odogovorima jos uvijek nisu dovoljno ozbiljno shvatili njegove "prijetnje" da ga spoje s sluzbom za savjetovanje :)

 Evo, rezime priče, ovoga puta telefonski nisam uspio produžiti ugovor, jer su mi davali svaki puta sve skuplje ponude (max3 premium za 354kn+magenta1 ili 404kn bez magente), prema savjetu sam se prebacio na mail i nakon nešto dopisivanja, višegodišnji korisnik, prelazak drugom operateru, cjenik posebnih ponuda, dobio sljedeću ponudu:

Max3 + HBO Premium+Maxsportplus+Pickbox+Prošireni+Maxtvtogo= 209+5+15+4+5+25=263kn.

Sad ja u ovome ne vidim neku preveliku razliku u odnosu na max3 premium koji sam imao (jedino tih nešto međunarodnih i EU minuta za tel) i koji sam plaćao 324kn, da su mi recimo odmah ponudili da ostanem na toj cijeni vjerojatno bih pristao, jer konkurencija nije baš nešto jeftinija, a nudi manje (npr. A1 310kn).

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...
..

Sad ja u ovome ne vidim neku preveliku razliku u odnosu na max3 premium koji sam imao (jedino tih nešto međunarodnih i EU minuta za tel) i koji sam plaćao 324kn, da su mi recimo odmah ponudili da ostanem na toj cijeni vjerojatno bih pristao, jer konkurencija nije baš nešto jeftinija, a nudi manje (npr. A1 310kn).

 

 -konkurencija radi isto, jednako cjenkanje.. tj i tamo se možeš jednako cjenkati i na kraju ne ovisi o operateru ili cjeniku nego cjenkanju tj što želiš-trebaš-moraš ili ne.. tj imaš li 'mogućnost' cjenkanja tj ako si možeš dozvoliti prekid tek tad možeš i pravo cjenkanje, ako nemaš taj luksuz ne možeš.. (pristaješ).

-tj svima uputa, tražite-cjenkajte se.. a hoćete li dobiti ovisi o vama :) alternativno, najjeftinije je za nulakuna bez ugovora.. no tad nemate liniju :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...

Evo, rezime priče, ovoga puta telefonski nisam uspio produžiti ugovor, jer su mi davali svaki puta sve skuplje ponude (max3 premium za 354kn+magenta1 ili 404kn bez magente), prema savjetu sam se prebacio na mail i nakon nešto dopisivanja, višegodišnji korisnik, prelazak drugom operateru, cjenik posebnih ponuda, dobio sljedeću ponudu:

Max3 + HBO Premium+Maxsportplus+Pickbox+Prošireni+Maxtvtogo= 209+5+15+4+5+25=263kn.

Sad ja u ovome ne vidim neku preveliku razliku u odnosu na max3 premium koji sam imao (jedino tih nešto međunarodnih i EU minuta za tel) i koji sam plaćao 324kn, da su mi recimo odmah ponudili da ostanem na toj cijeni vjerojatno bih pristao, jer konkurencija nije baš nešto jeftinija, a nudi manje (npr. A1 310kn).

 

 Eto, sad si napokon dobio sluzbu za savjetovanje i to je ok cjena. To su minimalne cijene koje su bile i kad sam ja uzimao. Jedino neznam ovaj maxtvtogo, to nisam uzeo pa se nisam zanimao.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice