T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.836
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
love2ml86 kaže...
zelenapaprika kaže...
bunker kaže...

Ihush , zakon i ugovori nemogu biti predmet filozofskog stava jer bi tada svaka budala tumačila i provodila zakone shodno samo svojemu interesu.


 Oprosti, ali tako je sada. Doslovno. Isto kazneno djelo, jedna presuda u Zagrebu, drugačija u Velikoj Gorici.

Nikada nije isto kazneno dijelo u pitanju. Okolnosti ne mogu biti identične (olakotne, otegotne okolnosti).

Djelo, a ne dijelo. Djelo je isto.

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
love2ml86 kaže...
zelenapaprika kaže...
bunker kaže...

Ihush , zakon i ugovori nemogu biti predmet filozofskog stava jer bi tada svaka budala tumačila i provodila zakone shodno samo svojemu interesu.


 Oprosti, ali tako je sada. Doslovno. Isto kazneno djelo, jedna presuda u Zagrebu, drugačija u Velikoj Gorici.

Nikada nije isto kazneno dijelo u pitanju. Okolnosti ne mogu biti identične (olakotne, otegotne okolnosti).

Djelo, a ne dijelo. Djelo je isto.

Nije. Jer okolnosti nisu iste. I otišli smo off topic.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 0:25 (love2ml86).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
ihush kaže...
ugovor = zakon.

 Ugovor nije = zakon. Niti je ugovor temelj zakona, nema apsolustno nikakvog smisla da bi bio. Krivo si se izrazio gore a ovaj stalka valjda da bude nekad u necem u pravu, a ti branis krivu tezu.

Ali se je sastavio temeljem nekog, možda i nekoliko zakona! 

Možda zakonom o javnoj nabavi?! 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
ATJLučko kaže...
sandokan111 kaže...
ihush kaže...
ugovor = zakon.

 Ugovor nije = zakon. Niti je ugovor temelj zakona, nema apsolustno nikakvog smisla da bi bio. Krivo si se izrazio gore a ovaj stalka valjda da bude nekad u necem u pravu, a ti branis krivu tezu.

Ali se je sastavio temeljem nekog, možda i nekoliko zakona! 

Možda zakonom o javnoj nabavi?! 

 Sta ti sad pricas? Pa normalno da se mogao sastavit temeljem zakona, nekoliko zakona, a mogao se sastavit i potpuno nevezano za ijedan zakona. Tvoja poanta je sta?

S druge strane zakoni nastaju bez obzira na ugovore. Neki reguliraju ugovore, a neki nemaju apsolutno nikakve veze s ugovorima.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
love2ml86 kaže...
zelenapaprika kaže...
love2ml86 kaže...
zelenapaprika kaže...
bunker kaže...

Ihush , zakon i ugovori nemogu biti predmet filozofskog stava jer bi tada svaka budala tumačila i provodila zakone shodno samo svojemu interesu.


 Oprosti, ali tako je sada. Doslovno. Isto kazneno djelo, jedna presuda u Zagrebu, drugačija u Velikoj Gorici.

Nikada nije isto kazneno dijelo u pitanju. Okolnosti ne mogu biti identične (olakotne, otegotne okolnosti).

Djelo, a ne dijelo. Djelo je isto.

Nije. Jer okolnosti nisu iste. I otišli smo off topic.

 Ubio ga je nježno. Dobit će manje godina. Da, postoje okolnosti, ali postoje i slučajevi koji su preslični, a okrivljenici su dobili različitu kaznu, ovisno o sucu. Takvo interpretiranje zakona je po meni vrlo štetno i zato ljudi i nemaju povjerenje u pravosuđe.

Tema je ionako propala. Nema onog vectoringa, optika se širi kako se širi, čudnim putevima: https://www.bug.hr/telekomunikacije/hrvatski-telekom-ce-dovesti-optiku-do-jos-135000-korisnika-u-hrvatskoj-13688, cijene paketa ovise na koga naletiš... Circus maximus.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 15:14 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
ATJLučko kaže...
sandokan111 kaže...
ihush kaže...
ugovor = zakon.

 Ugovor nije = zakon. Niti je ugovor temelj zakona, nema apsolustno nikakvog smisla da bi bio. Krivo si se izrazio gore a ovaj stalka valjda da bude nekad u necem u pravu, a ti branis krivu tezu.

Ali se je sastavio temeljem nekog, možda i nekoliko zakona! 

Možda zakonom o javnoj nabavi?! 

 Sta ti sad pricas? Pa normalno da se mogao sastavit temeljem zakona, nekoliko zakona, a mogao se sastavit i potpuno nevezano za ijedan zakona. Tvoja poanta je sta?

S druge strane zakoni nastaju bez obzira na ugovore. Neki reguliraju ugovore, a neki nemaju apsolutno nikakve veze s ugovorima.

Ako zakon nije temelj ugovora, što onda je?! 

Ne kužim kako ugovor možeš učiniti pravovaljano a da se nisi "konzultirao" sa nekim zakonom?! 

 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zelena paprika , da , Hrvatska je mlada država i puno će još Save proteći dok budemo kolko toliko uređena država. A možda dotada i nestanemo...

Slažem se ja s tebom, sudstvo u svojoj autonomiji zna i zastraniti: vjerujem da znaš za priču o ličkom rukovanju. 😀

HT ima dobru tržišnu poziciju u CRO, nisu uopće niti blizu pozicije da bi morali činiti ustupke svojim korisnicima, no svejedno se može sa njima pregovarati i ishoditi neke benefite mimo službenih cjenika.



@atj lucko

U CRO su svi nogometni treneri, pravni vještaci, veći revolucionari od Che Guevare, tako da uzalud ovdje krečiš.

Svi misle da bu netko drugi podmetnuo kičmu, revolucija im se svodi na online piskaranje, a na cesti pobjegnu ako ih samo ružno pogledaš... Nedo bog da ga nokautiraš jer su svi fizički toliko zapušteni da je pitanje koliki udarac mogu podnijeti ti iskrivljeni vratići i mlohave kičme...

Sad će tebi veliki pravnici i nadaleko poznati suci objasniti zakaj sve svoje dosad stečeno znanje i iskustvo možeš hititi u grabu... 😜

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
ATJLučko kaže...

Ako zakon nije temelj ugovora, što onda je?! 

Ne kužim kako ugovor možeš učiniti pravovaljano a da se nisi "konzultirao" sa nekim zakonom?! 

 

Nisi napisao sto si htio reci u prvom postu? Jer nista nisi rekao.

 

Ne kuzis jer ne razumijes. Ugovor moze bit bilosto. Mozemo ja i ti sutra ugovorit da si ti moj rob. Nema zakona na kojem se temelji, ja i ti, ugovorne strane, smo to ugovorili. Tocka.

Posto je ugovor protivan zakonu ti ga mozes raskinut kad me tuzis, ali ako ja i ti tako ugovorimo ugovor moze bit sto god ti zamislis. Apsolutno nema nikakve veze s zakonom, jer, za vraga, ugovor nije zakon. Ugovor = zakon implicira ekvivalenciju, jednakost. Zato je teza glupa i glupo srocena i ne stoji. Ugovor je samo to, ugovor (dogovoreni set pravila) izmedju jedne, dvi ili vise strana oko necega. Moze bit u skladu s zakonom, a i nemora.

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
ATJLučko kaže...

Ako zakon nije temelj ugovora, što onda je?! 

Ne kužim kako ugovor možeš učiniti pravovaljano a da se nisi "konzultirao" sa nekim zakonom?! 

 

Nisi napisao sto si htio reci u prvom postu? Jer nista nisi rekao.

 

Ne kuzis jer ne razumijes. Ugovor moze bit bilosto. Mozemo ja i ti sutra ugovorit da si ti moj rob. Nema zakona na kojem se temelji, ja i ti, ugovorne strane, smo to ugovorili. Tocka.

Posto je ugovor protivan zakonu ti ga mozes raskinut kad me tuzis, ali ako ja i ti tako ugovorimo ugovor moze bit sto god ti zamislis. Apsolutno nema nikakve veze s zakonom, jer, za vraga, ugovor nije zakon. Ugovor = zakon implicira ekvivalenciju, jednakost. Zato je teza glupa i glupo srocena i ne stoji. Ugovor je samo to, ugovor (dogovoreni set pravila) izmedju jedne, dvi ili vise strana oko necega. Moze bit u skladu s zakonom, a i nemora.

Mislim da te je skužio, samo za njega ugovor podrazumjeva dogovor dvije strane koji je sukladan zakonu. Ako nije sukladan onda to nije (pravovaljan) ugovor.

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
ATJLučko kaže...

Ako zakon nije temelj ugovora, što onda je?! 

Ne kužim kako ugovor možeš učiniti pravovaljano a da se nisi "konzultirao" sa nekim zakonom?! 

 

Nisi napisao sto si htio reci u prvom postu? Jer nista nisi rekao.

 

Ne kuzis jer ne razumijes. Ugovor moze bit bilosto. Mozemo ja i ti sutra ugovorit da si ti moj rob. Nema zakona na kojem se temelji, ja i ti, ugovorne strane, smo to ugovorili. Tocka.

Posto je ugovor protivan zakonu ti ga mozes raskinut kad me tuzis, ali ako ja i ti tako ugovorimo ugovor moze bit sto god ti zamislis. Apsolutno nema nikakve veze s zakonom, jer, za vraga, ugovor nije zakon. Ugovor = zakon implicira ekvivalenciju, jednakost. Zato je teza glupa i glupo srocena i ne stoji. Ugovor je samo to, ugovor (dogovoreni set pravila) izmedju jedne, dvi ili vise strana oko necega. Moze bit u skladu s zakonom, a i nemora.

Ali barem nisam napisao gluposti kao vi kolega! 

Pazi molim te vrhunca, mi se dogovaramo da ću ja biti vama rob ?!?! 

Gdje tako imbecilni dogovor ima pokriće u pravnim odredbama, gdje je sukladno zakonskim propisima i pravnim aktima to vjerodostojno?!?! 

Ugovor implicite nema neku formalno pravnu jednakost zakonu što apasolutno stoji, ali dogovor je nešto što visi u zraku, a ugovor nije pravovaljan ako ne zadovoljava formalno pravnu normu, koja počiva na zakonskim propisima i temeljima! 

Što se mene dotikavle, dok se ne naučite Upravnom pravu i elementarnim činjenicama, ovdje je za mene EOD, pozdrav vama kolega 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
ATJLučko kaže...

Ali barem nisam napisao gluposti kao vi kolega! 

Pazi molim te vrhunca, mi se dogovaramo da ću ja biti vama rob ?!?!

Gdje tako imbecilni dogovor ima pokriće u pravnim odredbama, gdje je sukladno zakonskim propisima i pravnim aktima to vjerodostojno?!?! 

Nazalost, nekad ocekujem neku moc razmisljanja od svojih sugovornika, i ostanem razocaran. Da, takav primjer da vidis koje apsurde mozemo ja i ti ugovorit. Da sam napisao da smo ugovorili da mi das 5kn a ja tebe moram gledat u oci 2 minute javila bi se polemika kako je to ok ili nije i svakojake druge gluposti. Poanta je bila da mi ugovorit mozemo BILOSTO. Ono sto nema i sto ima valjanost u zakonu. Polemika je pocela od branjena teze da ugovor = zakon i da su ugovori osnova zakona i svakojake gluposti koje sam procitao. Samim time, u skladu s procitanim glupostima sto veca glupost s moje strane da ti pokaze koliko je pocetna teza glupost. Ergo, ugovor da si mi ti rob. Zalosno je da ove stvari moram opisivat.

ATJLučko kaže...

Ugovor implicite nema neku formalno pravnu jednakost zakonu što apasolutno stoji, ali dogovor je nešto što visi u zraku, a ugovor nije pravovaljan ako ne zadovoljava formalno pravnu normu, koja počiva na zakonskim propisima i temeljima!

Prvi dio tocan, drugi ne. Da, nije pravovaljan i moze se zakonski pobiti, to sam i napisao. Ali to ne znaci da takav ugovor NE POSTOJI i ne sklapa se. Malo razmisljanja, kojeg si odsutan, bi te dovelo do toga da, osim ovih ekstremno glupih primjera, koji su ocito svima protivni zakonu (da ce netko nekome biti rob), postoji hrpa drugih ugovora koji su naizgleda sukladni zakonu i zadovoljavaju svu pravnu formu, a ipak nisu pravovaljani. A ipak su tu oko nas, svakodnevno se ljudi s njima susrecu i svakodnevno se na sudu pokusavaju takvi ugovori pobiti. Stoga, ugovor != zakon, niti ima ikakve veze da su zakoni podloga ugovora il sto je vec bilo pisano.

ATJLučko kaže...

ovdje je za mene EOD, pozdrav vama kolega 

 Svakako, bilo bi dobro da je eod da se ne protezu dalje teze ugovor = zakon i sto vec sve ne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 21:35 (sandokan111).
12 godina
offline
T-Com Internet

Ima li Tcom pravo naplatiti račun ako uslugu nismo koristili (aktivirali karticu) a uređaj vratili uz odustajanje u zakonskom roku unutar 14 dana?

 

Radi se o pretplati bez ugovorne obveze uz uzimanje uređaja.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Strelok , pročitaj ugovor koji si potpisao prilikom ugovaranja tog odnosa.

Ako u tom ugovoru nema striktnog tumačenja tvoje situacije, onda ima poveznica na druge njihove dokumente i uvjete poslovanja u kojima je definirano da li se i koliko naplaćuje taj period o kojem govoriš.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Strelok kaže...

Ima li Tcom pravo naplatiti račun ako uslugu nismo koristili (aktivirali karticu) a uređaj vratili uz odustajanje u zakonskom roku unutar 14 dana?

 

Radi se o pretplati bez ugovorne obveze uz uzimanje uređaja.

 -zakonski rok 14 dana je samo za kupnju na daljinu, sve ostalo je stvar uvjeta-ugovora kojeg imaš, kojeg si dobio-pročitao-potpisao. Za ugovorni odnos je potreban ugovor i tek tvojim potpisom se smatra da je sklopljen, tj telefonski i ostalo mora biti na kraju papirnato-fizički i od tad se računa kao sklopljen ugovor.

 

+ ne treba miješati kupnju raznih roba i javne usluge, roba se isporučuje npr dostavom, fizički, usluga je jednostavno dostupna i nema 'razočarenja' kao loša kvaliteta ili pogrešna veličina cipela-odjeće.. tj posotji testni period u kojem možeš provjeriti kvalitetu usluge kao brzinu, izbor tv kanala itd.. tj ako imaš prigovor to je tad druga osnova za raskid, nevezano s kupnjom na daljinu i 14 dana kad vraćaš i bez razloga jer ti to pravo daje zakon.

-sve mora pistati u ugovoru, tj općim uvjetima pa i to, način-rok-uvjeti raskida, odustajanja itd. .. i ako to ne piše ili time nisi upoznat, tad možeš po toj osnovi osporiti ugovor, jer to je obveza. Karikirano-pojednostavljeno, pitaš ih o načinu-uvjetima raskida i oni ti to moraju reći, ne mogu prešutjeti tj tad znaš konkretno kao i obrazloženje koje će ti dati ako iz nekog razloga nemaš ili oni osporavaju pravo takvog prekida korištenja usluge tj naplatu. .. a nešto drugo je koliko ćeš što platiti, tj sve što se dobije mora se platiti-vratiti-nadoknaditi osim dijela koji je čisti poklon tj ne možeš im vratiti potrošene gigabajte ili tv sadržaj kao što možeš mrežnu opremu ili mobitel.. no to sve piše u ugovoru-uvjetima + oni ti jedini mogu dati kvalitetan odgovor + razlog odbijanja ako to pravo nemaš, tj ako imaš to pravo nazoveš i raskineš a ovo je tad nepotreban post..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 12:45 (ihush).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

"Nastavno na telefonski razgovor koji ste obavili s našim prodajnim predstavnikom i prihvaćenu A1 ponudu, primjerak dokumenta "Obavijest o sklopljenom ugovoru" je dostupan za preuzimanje u PDF formatu.

Napominjemo da potvrdu suglasnosti na sklapanje ugovora možete dati plaćanjem prvog mjesečnog računa za ugovorene usluge zbog čega priloženi dokument nije potrebno potpisivati niti povratno dostaviti A1, te Vas molimo da ga sačuvate u svojoj arhivi."

 

Koga briga za potpis samo ti plati. :)

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Obavijest o sklopljenom ugovoru,

Suglasnost na sklapanje ugovora….

A gdje je ugovor?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-dobiješ kad zatražiš ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa možda glupavo pitanje

ali sada imam hibrid box (do 100GB max brzina, 4G,LTE) nakon toga pada na brzinu parice (kod mene je 10mbps)

sada čekam da me ukopčaju na optiku uzeo sam 200/100 pa me zanima dali će mi biti taj prelazak "veliki šok"... hehehehe

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje? Koliko ste čekali tehničare da osposobe internet? Zahtjev sam podnijeo prije tjedan dana, ima li šanse da to bude ovaj tjedan ili sljedeći, ili se baš čeka 30 dana kako oni navode? Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
mod briši, sry
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 22:47 (Reedy).
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Ekipa možda glupavo pitanje

ali sada imam hibrid box (do 100GB max brzina, 4G,LTE) nakon toga pada na brzinu parice (kod mene je 10mbps)

sada čekam da me ukopčaju na optiku uzeo sam 200/100 pa me zanima dali će mi biti taj prelazak "veliki šok"... hehehehe

 Ako sam shvatii pitanje ,mislis oce ti brzina biti šok?Pa s obzirom da prelazis s hybrida bice ti šok prvih 2 tjedna i kada se naviknes to ce ti biti pod normalno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 22:58 (Lineman).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...
sandokan111 kaže...

Sportski i prosireni su vrijedili zadnji put kad sam gledao. 209kn je bilo samo na bakru, ne na optici.

 

neonka kaže...

Imam isto max3 i prije godinu i 3 mj sam se javio na chatu i molio da me se kontaktira za produženje ugovora uz postojeće ili bolje uvjete. Nazvali su me i dogovorili i dalje za 209 kn.

 Ima li netko da je dobio max3 za 209kn na bakru nedavno, u prodaji mi jučer kažu kad sam se pozvao na cjenik posebnih usluga da im je taj za 209 kn zabranio HAKOM, mislim da mi je sad rekla cijenu 229kn.

Uglavnom, umjesto max3 premium koji sam imao do sad za 324kn (Turbo 10 brzina) i još sam uz to morao imati mini hibrid tarifu za mobitel, sad nudi sve to iz premium paketa (HBO premium sportski, prošireni, snimalica 30, maxtv to go, pickbox i turbo 20) za 328,50kn, može li se još nešto smanjiti? Službeno su mi poslali dopis prije toga da mi nude produljenje postojećeg paketa za 354kn uz ugovor na 2 godine.

 

 

sandokan111 kaže...
sosta kaže...

Ok, sad vidim da je danas zadnja izmjena cjenika, 03.09., jutros je bila od kolovoza verzija,

 Nebitno koja je verzija, ponuda ne bi nestala iz cjenika, samo bi se dodao datum njenog ne vazenja. Tako da nisi dobro ctrl-ef-ao. Uglavnom, kazem, letimicnim pogledom, nema nekih posebnih razlika otkad sam ja trazio ima godinu dana. Opcenito, te promjene u cjenicima nastaju za ove dodatne stvari koje mogu ponudit, bonove/uredjaje, pa kad tog nestane mjenjaju cjenik, dodaju nove itd. Inace, agent ce ti na to obicno "pitat na kojoj je to stranici". I onda ce reci "moram poslat na provjeru kod nadredjenog". I onda kao dobije potvrdu da moze.

 

Nakon 3 razgovora  s 3 različita agenta u proteklih tjedan dana, nijedan mi ne nudi paket po cijenama iz cjenika, 2 su rekli da će provjeriti pa se javiti povratno, pa se nisu javili, 3. danas mi ponudio za 307kn max3+HBO+sportski+prošireni, a dosadažnji max3 premium koji sam plaćao 324, mi ponudio za 404kn, jer nemam broj u magenti. Također tvrdi da su krenuli provjeravati bazu, pa ako si npr dobio neki popust na temelju neke usluge koju više nemaš aktivnu, da kontaktiraju korisnike i nude im tu uslugu po punoj cijeni ili raskid.

 

S druge strane, A1 mi na bakru nudi sve to za 309kn (koliko vidim jedini mi je minus što nema Arena i nešto kao hibridbox za povećanje brzine), tako da mislim ako danas popodne ne dobijem nekog u Tcomu koji može dati bolju ponudu, mislim da mijenjam operatera.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...
Nakon 3 razgovora  s 3 različita agenta u proteklih tjedan dana, nijedan mi ne nudi paket po cijenama iz cjenika, 2 su rekli da će provjeriti pa se javiti povratno, pa se nisu javili, 3. danas mi ponudio za 307kn max3+HBO+sportski+prošireni, a dosadažnji max3 premium koji sam plaćao 324, mi ponudio za 404kn, jer nemam broj u magenti. Također tvrdi da su krenuli provjeravati bazu, pa ako si npr dobio neki popust na temelju neke usluge koju više nemaš aktivnu, da kontaktiraju korisnike i nude im tu uslugu po punoj cijeni ili raskid.

 

S druge strane, A1 mi na bakru nudi sve to za 309kn (koliko vidim jedini mi je minus što nema Arena i nešto kao hibridbox za povećanje brzine), tako da mislim ako danas popodne ne dobijem nekog u Tcomu koji može dati bolju ponudu, mislim da mijenjam operatera.

 Posalji mail s tim sto zelis, bit ce jednostavnije. Trzis sluzbu za savjetovanje. Ili jeli, kreni u proces promjene operatera, onda ce te oni zvat i onda ce te ponude bit moguce. Ne daju ih tek tako kad nazoves.

9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, molim savjet. Uzeo sam max3 paket tj. internet+maxtv+ telefon+ dodatni prijemnik. U starom ugovoru sam to placao 269kn,u srpnju sam produzio ugovor i sada to u novom ugovoru kosta 249kn. Dodje mi racun za 7. mjesec od 275kn. Pomislio sam da će nadalje biti 249kn kao što sam i potpisao. Dodje mi racun za 8. mjesec i iznosi 294kn??? Znaci nista nije onako kako smo dogovorili. Sad se ja pitam, mogu li nekako raskinuti ugovor s njima? Ne želim toliko placati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pogriješio si što na taj prvi račun nisi stavio prigovor. U čemu točno je razlika između ta dva računa? Što povećava ovaj drugi račun? Što točno si dogovorio?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

+30kn naknade.. ili izmišljotine, kako ti je draže.

-imaš pravo na raskid, zbog promjene uvjeta-cijene.. osim što si platio račun i time dao polovičnu suglasnost mjesec prije + to inače traje 30 dana + obavijesti itd.. i ako kasniš tad je malo teže. Tražiš pa dobiiješ ili dobiješ odbijenicu + obrazloženje i tad znaš što dalje.

-no i da raskineš ugovor, što ćeš dalje.. tj raskinuti ne znači da ćeš proći jeftinije osim ako imaš dostupnog drugog-povoljnijeg operatera/paket/opciju.

-inzistiraj na postojećem ugovoru, koji imaš.. ne izmjenjenom, ne na cjeniku, jer cjenik je promjenjiv, za tekuće, za korisnike bez ugovorne obveze koja je OBOSTRANA tj kako za tebe tako i za operatera vrijedi ugovoren rok kao 24 mj i upravo to možeš tražiti, tj ne raskid nego poštivanje postojećeg ugovora kojeg imaš (i kojeg krši operater izmjenom cjene, što nema veze s cjenikom tj tebi se ne obračunava cjenik nego paket-ugovor-iznos neovisno koja je trenutna cijena pojedine usluge npr flat ili tv kanali ili što već u paketu dobiješ povoljnije nego bez paketa-ugovora).. tj ti želiš ugovorenu cijenu-paket.. to i traži ili imaš pravo naknade dokazive štete (troška) tj možeš kao što bi opreater tražio od tebe naknadu za prijevremeni raskid isto to tražiti od druge strane, tj zakon i ugovor vrijede obostrano kao i pravila o naknadi, ali to moraš tražiti, nećeš samo tako dobiti pa i prijavom hakomu-mingo + sud a tad 99% odustaješ ili sklopiš nagodbu tj umjeće cjenkanja i ono što trebaš na kraju opet plaćaš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
sosta kaže...
Nakon 3 razgovora  s 3 različita agenta u proteklih tjedan dana, nijedan mi ne nudi paket po cijenama iz cjenika, 2 su rekli da će provjeriti pa se javiti povratno, pa se nisu javili, 3. danas mi ponudio za 307kn max3+HBO+sportski+prošireni, a dosadažnji max3 premium koji sam plaćao 324, mi ponudio za 404kn, jer nemam broj u magenti. Također tvrdi da su krenuli provjeravati bazu, pa ako si npr dobio neki popust na temelju neke usluge koju više nemaš aktivnu, da kontaktiraju korisnike i nude im tu uslugu po punoj cijeni ili raskid.

 

S druge strane, A1 mi na bakru nudi sve to za 309kn (koliko vidim jedini mi je minus što nema Arena i nešto kao hibridbox za povećanje brzine), tako da mislim ako danas popodne ne dobijem nekog u Tcomu koji može dati bolju ponudu, mislim da mijenjam operatera.

 Posalji mail s tim sto zelis, bit ce jednostavnije. Trzis sluzbu za savjetovanje. Ili jeli, kreni u proces promjene operatera, onda ce te oni zvat i onda ce te ponude bit moguce. Ne daju ih tek tako kad nazoves.

 Danas su me prespojili sa službom za posebne ponude i tada je agent koji se javio reako da vidi da mi je drugi agent iz te službe dao već ponudu i to kao jako dobru, te da on ne može dati bolju (to je ovih 328,50 kn iz prvog poziva) i ponudio da me taj agent nazove, naravno opet ništa od poziva, pa mi je trenutno dosta da ih stalno zivkam, iz A1 barem povratno nazovu u dogovoreno vrijeme.

7 godina
offline
T-Com Internet

Ima li ovdje netko tko može složiti ponudu za internet, maxtv i telefon ?

Imamo još 3 mobitela u t comu.

Ovih dana mi istječe ugovor i ovo sto oni nude mi je neprihvatljivo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...

 Danas su me prespojili sa službom za posebne ponude i tada je agent koji se javio reako da vidi da mi je drugi agent iz te službe dao već ponudu i to kao jako dobru, te da on ne može dati bolju (to je ovih 328,50 kn iz prvog poziva) i ponudio da me taj agent nazove, naravno opet ništa od poziva, pa mi je trenutno dosta da ih stalno zivkam, iz A1 barem povratno nazovu u dogovoreno vrijeme.

 Nisu te znaci prespojili :)

Kazem, pokusaj preko maila, ili, eto, uputi se u proceduru prelaska na A1 pa ces dobit poziv vjerojatno od sluzbe nakon sto dobijes onaj broj za raskid.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Nisu te znaci prespojili :)

Kazem, pokusaj preko maila, ili, eto, uputi se u proceduru prelaska na A1 pa ces dobit poziv vjerojatno od sluzbe nakon sto dobijes onaj broj za raskid.

 Jedno vrijeme je bilo dovoljno samo poslati im Zahtjev za raskidom ugovora i onda dobiješ taj famozni broj na kome se sve živo može dogovoriti.

 

Čisto da se ne gnjavi sa A1 ako ne treba.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice