Magic NET Telekom

poruka: 175
|
čitano: 122.568
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
protest431 kaže...

Da li je i dalje samo na vlasnika nekretnine moguće uzeti kod njih optiku ili se nešto promijenilo u vezi toga?

 Ništa nisu spominjali, vjerojatno ostaje isto.

ALI, provjeri za svaki slučaj. Možeš telefonom ili Facebookom, obično brzo odgovaraju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
offline
Magic NET televizija jel ima ko

Da li neko ima ovu njihovu TV uslugu, te kakva je, i da li netko može podijeliti iskustva ove njihove televizije (jer ovdje se piše samo o internetu). Jedina stvar kod njihove TV usluge - nemaju velik broj HD kanala, svaki operater ima više HD kanala dok taj Magic ima samo 2 (OUTDOOR CHANNEL HD i ENGLISH CLUB TV HD), predpostavljam da na ta 2 kanala nema ni H od HD-a, jer ne vjerujem nemaju čak ni ove HRT-ove HD kanale (4 kom.) a ni RTL-ove (3 kom.) Ja mislim da je to tako zato jer su oni mali internetski provajder (samo za područje varaždinske županije).

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Magic NET Telekom

Pozdrav.

Vidim da se novim korisnicima daje novi router:

https://e.huawei.com/en/products/enterprise-transmission-access/access/onu/echolife-eg8145v5

Na žalost, treba se registrirati da bi se došlo do više podataka ili do dokumenata o njemu. Baš mi se ne da :D

 

Na brzinu sam na netu pronašao jedan forum gdje lik piše da s njim tu i tamo gubi signal pod velikim opterećenjem mreže. Istina, post je star godinu dana, možda je izašla nova verzija routera, možda firmware... možda US ima i drugi podmodel...

I pronašao sam da u kineskim dućanima košta 700kn, što bi kod nas bilo preko 1000. Baš čudno da operater daje router iz ove klase. Obično su oni po 200-300kn.

 

Ima netko ovaj router, ili više podataka o njemu?

Kak se ponaša u radu?

 

EDIT:

pronašao sam datasheet

I quickstart

Linkovi rade nakon registracije

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 20:55 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

Jedna od glavnih prednosti je 5 GHz Wi-Fi podrška.
Meni su nudili taj router prije nekoliko mjeseci (uz jednokratnu naknadu od 100 kn), s obzirom da na "starom" EG8245H nije moguće doseći punu brzinu optičkog linka putem Wi-Fi-ja.

Claude os, aperi oculos!
15 godina
offline
Magic NET Telekom

Ima netko da koristi T-com optiku preko Magićeve infrastrukture? Dal morate platiti t-comu njihov dio, te još dodatno Magiću za korištenje njegove "žice"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Jack Sparrow kaže...

Ima netko da koristi T-com optiku preko Magićeve infrastrukture? Dal morate platiti t-comu njihov dio, te još dodatno Magiću za korištenje njegove "žice"?

po nekoj logici, ti placas "1 racun" svojem isp-u. A sad, ako taj isp renta vlakno, to oni sami rjesavaju, nemas ti veze s time.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
13 godina
offline
Magic NET Telekom

Došel sam s mora i idem provjeriti da li sam dobro spojio svoj Intel NUC, kad ono pokazuje brzinu cca 320/170 umjesto dosadašnjih 200/100. Na službenom webu ne vidim povećanje brzine. Da li se i vama čini da su digli brzinu?

 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
320/210 prek WiFi-a... ne bunim se :D samo budem rekel da nikad nisam imal bolji provider...
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
guslac kaže...

Došel sam s mora i idem provjeriti da li sam dobro spojio svoj Intel NUC, kad ono pokazuje brzinu cca 320/170 umjesto dosadašnjih 200/100. Na službenom webu ne vidim povećanje brzine. Da li se i vama čini da su digli brzinu?

 

Blade18 kaže...
320/210 prek WiFi-a... ne bunim se :D samo budem rekel da nikad nisam imal bolji provider...

 Awww, meni još 200/100 :(

Ja sam Zagrebačka VŽ. Gdi se vi, otprilike? :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

Centar svijeta :D izvor magic Interneta, nije niti cudno kaj takvu brzinu imam :D :D 

13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

 Awww, meni još 200/100 :(

Ja sam Zagrebačka VŽ. Gdi se vi, otprilike? :)

 

Ja sam u kvartu kod Optujske, Šterova ulica.

13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Jack Sparrow kaže...

Ima netko da koristi T-com optiku preko Magićeve infrastrukture? Dal morate platiti t-comu njihov dio, te još dodatno Magiću za korištenje njegove "žice"?

 Nema T-com nikake veze s tvojim optičkim kablom preko Magića. To je isključivo Magićeva infrastruktura, pa sve plačaš isključivo njima.

15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
guslac kaže...
Jack Sparrow kaže...

Ima netko da koristi T-com optiku preko Magićeve infrastrukture? Dal morate platiti t-comu njihov dio, te još dodatno Magiću za korištenje njegove "žice"?

 Nema T-com nikake veze s tvojim optičkim kablom preko Magića. To je isključivo Magićeva infrastruktura, pa sve plačaš isključivo njima.

 hmm, a kad su objaviti da u mjestu magić postavlja optiku, odmah su napisali kako će mreža biti otvorenog tipa, tj. da će to omogučiti drugim operaterima da unajme i korisnicima ponude svoje usluge preko te mreže.

11 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Jack Sparrow kaže...

 hmm, a kad su objaviti da u mjestu magić postavlja optiku, odmah su napisali kako će mreža biti otvorenog tipa, tj. da će to omogučiti drugim operaterima da unajme i korisnicima ponude svoje usluge preko te mreže.

 Mislim da drugi operateri nisu pokazali interes za tak nekaj. Vjerojatno im se ne isplati.

 

Meni se isto podigla brzina na banfici.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2021 21:53 (steelman).
10 godina
offline
Magic NET Telekom

Ima koga na drugim paketima osim 200/100 da objavi nove brzine? :)

 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

 hmm, a kad su objaviti da u mjestu magić postavlja optiku, odmah su napisali kako će mreža biti otvorenog tipa, tj. da će to omogučiti drugim operaterima da unajme i korisnicima ponude svoje usluge preko te mreže.

 Nedavno su pred mojom kućom opet nekoga spajali, pa sam pitao ekipu iz Infrastrukture (tvrtka kćer Magića koja im radi kao što ime kaže samu infrastrukturu) da li ima što od toga. Znam da je Čehok govorio o toj jedinstvenoj mreži, ali dečki vele da ništa od toga, i da ako recimo želim preći na T-com onda moram jednostavno dobiti drugi optički kabel. Idiotski, ali tako je kako je. Sve je to zapravo posljedica rasprodaje HT-a još davno, kad se nije razdvojila infrastruktura od operatera kao recimo kod Odašiljača i veza i HRT-a. 

10 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

Mislim da tu nema pomoći. Stvar je isplativosti investicije koja je toliko mala da se rentanje po prosječnim cijenama od 10e po korisniku mjesečno ne isplati. 

 

Tipa glup primjer: moš kupit auto na kredu i plaćat 1200kn mjesečno (nakon 5god je tvoj) ili plaćati rentanje mjesečno 900kn (i nikad neće biti tvoj). Vjerojatno ćeš se odlučiti za prvu opciju. Tak isto provideri, vuku svaki svoje i onda kroz par god su na nuli i sve 5. Neko nema uopće optiku, a recimo ekipa po zg može birati 3 ili vise providera za optiku :)

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
srcipesak kaže...

Mislim da tu nema pomoći. Stvar je isplativosti investicije koja je toliko mala da se rentanje po prosječnim cijenama od 10e po korisniku mjesečno ne isplati. 

 

Tipa glup primjer: moš kupit auto na kredu i plaćat 1200kn mjesečno (nakon 5god je tvoj) ili plaćati rentanje mjesečno 900kn (i nikad neće biti tvoj). Vjerojatno ćeš se odlučiti za prvu opciju. Tak isto provideri, vuku svaki svoje i onda kroz par god su na nuli i sve 5. Neko nema uopće optiku, a recimo ekipa po zg može birati 3 ili vise providera za optiku :)

 a rekli su do 2027 treba večina hrv imati optiku, ali kako to kod nas ide imat će veliki gradovi čisto da se ispuni kvota, a ostatak zemlje neka se zadovoljim mrvicama.

13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Danas u VŽ na njihovom štandu na Španciru sam ih pital o tom povećanju brzina. Uglavnom,još nije službeno pa zato nije na webu,ali planirana brzina je 300/200, tak da budu upload još malo dizali.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
guslac kaže...
Danas u VŽ na njihovom štandu na Španciru sam ih pital o tom povećanju brzina. Uglavnom,još nije službeno pa zato nije na webu,ali planirana brzina je 300/200, tak da budu upload još malo dizali.

 Imaš već na webu i FB, 300/200 i  600/300 https://mtnet.hr/ Ali kao službeno ide ne znam, od 01.09. ili kak

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

A onda su danas ili jučer stavili, znam da sam gledal pa nije bilo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 21:26 (guslac).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Magic NET Telekom

Na mene su zaboravili, ja sam još na 200/100. :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Magic NET Telekom

Mogu te utješiti da mi je potpuno isto da li imam 300 ili 200 mbps. I jedno i drugo leti :) Strpljen, spašen! Odi malo na špancir, proveseli se s ekipom, poslušaj kakav dobar koncert, imaš besplatnu juhu od fazana tam u ulici V. Lisinskog, pa kad sve to prejde možda se kaj i na speedtestu promijeni :)

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
guslac kaže...

Mogu te utješiti da mi je potpuno isto da li imam 300 ili 200 mbps. I jedno i drugo leti :) Strpljen, spašen! Odi malo na špancir, proveseli se s ekipom, poslušaj kakav dobar koncert, imaš besplatnu juhu od fazana tam u ulici V. Lisinskog, pa kad sve to prejde možda se kaj i na speedtestu promijeni :)

 Haha, ma ne treba mi veća brzina :D

Da mi treba već bi odavno prešao na brži paket 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Ja tek kad sam resetiral ruter , onda mi je povuklo novu brzinu 300/200. 😀
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Magic NET Telekom

Evo i ja sam išao restartati router, jer mi je pokazival upload 'samo' do 170mbps, i nakon restarta odmah skok 😊

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Magic NET Telekom

Ok, imam pitanje. Svima na speedtest-ovima piše MagicNet, meni piše Cogent, i to možda već par dana jer iskreno ne kontroliram svaki dan speedtestove. Prije znam da je pisalo isto MagicNet. Tko, što je Cogent?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Tida kaže...

Ok, imam pitanje. Svima na speedtest-ovima piše MagicNet, meni piše Cogent, i to možda već par dana jer iskreno ne kontroliram svaki dan speedtestove. Prije znam da je pisalo isto MagicNet. Tko, što je Cogent?

 Upravo i ja primjetio jučer!

Nešto ne štima s podjelom IP adresa izgleda, il tak nešto. 

Javio sam im se preko Facebook chata, nek sređuju sa svoje strane.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

ok, javi tu ako dobiš kakvu informaciju...

10 godina
offline
Magic NET Telekom

https://bgp.he.net/AS44377#_graph4

 

Ugrubo prevedeno, Cogent je pipa/upstream/izlaz na net kojeg Magic telekom koristi. Svaki "nacionalni" isp mora koristiti "globalni" provider za internet povezanost. Neki od njih koji se koriste kod nasih providera su Level3, Cogent, HE, Telia. Može se koristiti jedan za sve destinacije, ili više njih za razne destinacije ili redundanciju...

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
1 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice