Kako podeliti kabelski internet?

poruka: 6
|
čitano: 4.805
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako podeliti kabelski internet?
pitanje

Ja sam iz Makedonije, pa ne zamerajte na pravopisu. U Makedonii, u Prilepu gde ja zivim, dobijam internet preko kabelskog operatera koji ima posebnou mrezu za to. On (kabelski operater) dovodi mrezni kabel i direktno ga ustekuje u mreznu kartu i dozvoljava internet samo njoj (toj mreznoj karti - ucitava njenu MAC adresu koja je jedinstvena). Kupio sam ruter, klonirao MAC adresu i imao internet preko rutera i huba na vise kompjutera istovremeno.

Sve je OK, dok se nije slucilo sledece. Ruter de djelio internet i dodelivao IP adrese svim kompjuterima u mrezi, no sada ne mogu da udgem u njega (192.168.0.1, 192.168.1.0, 192.168.1.1 - nisu urodili plodom), vec kompjuteri u mrezi imaju internet ako svi imaju istu MAC adresu (rucno mjenjanje), no oni sada se ne vide u mrezi, vec imaju samo internet pristup, koji je i osetno sporii. Kako da ovo resim, dali je posredi defektni router, neka zastita kabelskog operatera ili moje neznanje?

 

Pomagajte?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako podeliti kabelski internet?
butle kaže...

Ja sam iz Makedonije, pa ne zamerajte na pravopisu. U Makedonii, u Prilepu gde ja zivim, dobijam internet preko kabelskog operatera koji ima posebnou mrezu za to. On (kabelski operater) dovodi mrezni kabel i direktno ga ustekuje u mreznu kartu i dozvoljava internet samo njoj (toj mreznoj karti - ucitava njenu MAC adresu koja je jedinstvena). Kupio sam ruter, klonirao MAC adresu i imao internet preko rutera i huba na vise kompjutera istovremeno.

Sve je OK, dok se nije slucilo sledece. Ruter de djelio internet i dodelivao IP adrese svim kompjuterima u mrezi, no sada ne mogu da udgem u njega (192.168.0.1, 192.168.1.0, 192.168.1.1 - nisu urodili plodom), vec kompjuteri u mrezi imaju internet ako svi imaju istu MAC adresu (rucno mjenjanje), no oni sada se ne vide u mrezi, vec imaju samo internet pristup, koji je i osetno sporii. Kako da ovo resim, dali je posredi defektni router, neka zastita kabelskog operatera ili moje neznanje?

 

Pomagajte?

 Ovako, na brzinu iz ovog sto si napisao, trebas klonirati MAC samo na routeru koji je spojen na Providera direktno (koristi port 1 ili 4), te na Routeru podesi na DHCP ili neki 192.168.0.1, a sve ostale kompjutere trebas vratiti na njihov originalni MAC i DHCP ili 192.168.0.2, 3 , 4, 5, a DNS na Router. Ima i kompliciranijih rijesnja, u vidu programa ili servera, za dijeljenje interneta, al ako neradi javi. Razlog sto nevidis ostale komjutere u mrezi je sto imas iste MAC-ove te dolazi do sukoba i Loopa unutar mreze, paketni podatci ti se vrte unutar zatvorene mreze dok se ne uspiju "opametiti" i probiti na van, te isto tako kod povratka.
Pozdrav Makedoniji, nadam se da cu ponovno imati priliku navratiti.
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako podeliti kabelski internet?
butle kaže...

Ja sam iz Makedonije, pa ne zamerajte na pravopisu. U Makedonii, u Prilepu gde ja zivim, dobijam internet preko kabelskog operatera koji ima posebnou mrezu za to. On (kabelski operater) dovodi mrezni kabel i direktno ga ustekuje u mreznu kartu i dozvoljava internet samo njoj (toj mreznoj karti - ucitava njenu MAC adresu koja je jedinstvena). Kupio sam ruter, klonirao MAC adresu i imao internet preko rutera i huba na vise kompjutera istovremeno.

Sve je OK, dok se nije slucilo sledece. Ruter de djelio internet i dodelivao IP adrese svim kompjuterima u mrezi, no sada ne mogu da udgem u njega (192.168.0.1, 192.168.1.0, 192.168.1.1 - nisu urodili plodom), vec kompjuteri u mrezi imaju internet ako svi imaju istu MAC adresu (rucno mjenjanje), no oni sada se ne vide u mrezi, vec imaju samo internet pristup, koji je i osetno sporii. Kako da ovo resim, dali je posredi defektni router, neka zastita kabelskog operatera ili moje neznanje?

 

Pomagajte?

 Dakle, moraš klonirati Mac adresu mrežne kartice na Router.
Zatim mrežnoj kartici mjenjaš Mac adresu.
Izgleda da na routeru imaš Mac filter zaštitu, koja onemogućava
drugim računalima spajanje.
Privatnu Ip adresu  moraš imati na upustvima iz routera.
Brzina interneta se dijeli među kompjuterima koji su trenutno na mreži, što znači što je
više računala uključeno manja će biti brzina na njima.

EDIT:
Možda, će zvućati naivno, ali vrijedi pokušati. Nazovi ISP i reci im da si promjenio mrežnu karticu zbog kvara.
Na mrežnu karticu prethodno ubaciš Mac adresu s Routera.





I am a Bad Motherfucker You fuck with me, you fuckin' with the best!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2008 11:40 (Verbatim).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako podeliti kabelski internet?
autorov komentar

Hvala na brzom odgovoru.

Kako sto kazes, tako je i radilo bez problema, no sada ne mogu uci u ruter (192.168.0.1, 192.168.1.0 i 192.168.1.1 ne rade). Jeli ruter riknuo ili ???

U Makedonii si dobrodosao uvjek!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako podeliti kabelski internet?
butle kaže...

Hvala na brzom odgovoru.

Kako sto kazes, tako je i radilo bez problema, no sada ne mogu uci u ruter (192.168.0.1, 192.168.1.0 i 192.168.1.1 ne rade). Jeli ruter riknuo ili ???

U Makedonii si dobrodosao uvjek!

 Koji router imaš?
U Command Prompt ukucaj ipconfig

Trebao bi na kraju vidjeti default gateway
S adresom iz D.G. ulaziš u postavke routera
I am a Bad Motherfucker You fuck with me, you fuckin' with the best!
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako podeliti kabelski internet?
Verbatim kaže...
butle kaže...

Hvala na brzom odgovoru.

Kako sto kazes, tako je i radilo bez problema, no sada ne mogu uci u ruter (192.168.0.1, 192.168.1.0 i 192.168.1.1 ne rade). Jeli ruter riknuo ili ???

U Makedonii si dobrodosao uvjek!

 Koji router imaš?
U Command Prompt ukucaj ipconfig

Trebao bi na kraju vidjeti default gateway
S adresom iz D.G. ulaziš u postavke routera
 @butle,
Za pristupit Routeru, trebas iskopcat sve kompjutera s njega osim ovog kojim pristupas kroz web-sucelje. MAC kompjutera i routera nesmije biti isti, a takoder ni IP, tada si resertiraj router, i mozes normalno komunicirati s njim.
Zlo i Naopako
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice