Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

poruka: 29
|
čitano: 53.664
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Lijep pozdrav!

 

Treba mi pomoć s dijeljenjem bežičnog interneta, pa ako bi netko bio voljan mi objasniti ili dati neki link da skužim kako to napraviti.

 

Naime, imam T-comov stick i koristim opciju Internet dan za 10 kn. Stick je u kanti, ali u kući imam još 2 laptopa na koje bih htio podijeliti internet s kante. Imam također i T-comov router (Thomson TG782i) koji mi je ostao dok sam kod njih imao MaxTV i MaxADSL.

 

Mogu li uz pomoć ta dva komada plastike imati internet na svim uređajima (PC i dva laptopa), i kako? Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

Pozz,

Hrc

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
anomal kaže...

Lijep pozdrav!

 

Treba mi pomoć s dijeljenjem bežičnog interneta, pa ako bi netko bio voljan mi objasniti ili dati neki link da skužim kako to napraviti.

 

Naime, imam T-comov stick i koristim opciju Internet dan za 10 kn. Stick je u kanti, ali u kući imam još 2 laptopa na koje bih htio podijeliti internet s kante. Imam također i T-comov router (Thomson TG782i) koji mi je ostao dok sam kod njih imao MaxTV i MaxADSL.

 

Mogu li uz pomoć ta dva komada plastike imati internet na svim uređajima (PC i dva laptopa), i kako? Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

Pozz,

Hrc

Pa jel možeš spojiti taj ruter na net i s njega bežično se spajati s laptopa na internet?.

Softwer
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 10:05 (Softwer).
16 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Skini program connectify, i djeliš tu vezu sa laptopa drugim uređajima. Možeš djeliti i žičano i bežicno.

 

Program nije free, čist da znaš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 8:39 (Gilbert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
Softwer kaže...
anomal kaže...

Lijep pozdrav!

 

Treba mi pomoć s dijeljenjem bežičnog interneta, pa ako bi netko bio voljan mi objasniti ili dati neki link da skužim kako to napraviti.

 

Naime, imam T-comov stick i koristim opciju Internet dan za 10 kn. Stick je u kanti, ali u kući imam još 2 laptopa na koje bih htio podijeliti internet s kante. Imam također i T-comov router (Thomson TG782i) koji mi je ostao dok sam kod njih imao MaxTV i MaxADSL.

 

Mogu li uz pomoć ta dva komada plastike imati internet na svim uređajima (PC i dva laptopa), i kako? Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

Pozz,

Hrc

Pa jel možeš spojiti taj ruter na net i s njega bežično se spajati s laptopa na internet?.

  Nemere to nije 3G/4G router nema kamo uštekati stick u njega tj nema USB; ili Coneciffy mada ga sve mrežne ne podržavaju moja Broadcom da;

i lap mora raditi stalno tj ugrađeni W-lan da šera vezu ili kupiti 3G/4G router u koji se može uštekati stick. :)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 22:52 (Oldy).
13 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Hvala svima na pomoći. Još nisam kupio taj Connectify, a zadnja poruka me sad zbunila. Dakle, mogu li s tim Connectifyjem dijeliti internet sa sticka koji je na PC-u (kanta, ne laptop) sa još dva laptopa?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

E da; upravo to ili tp link 3G router itd......

 

Ne znam za vanjske usb w-lan mrežne trebalo bi probati ali mislim da ti je baš 3G router bolje elegantnije rješenje.

 

Meni je dobar i Connectify jer mi puno djeljenja sa vip sticka niti ne treba; tu i tamo. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Pozdrav svima ponovno, evo mene nakon kupnje TP-Linkovog 3G routera. Pokušao sam sve čega sam se sjetio, ali stvar mi ne radi. Router sam spojio točno kako piše u uputstvima, ali neuspješno :-(

 

Dakle, kad router spojim s PC-jem kabelom, uštekam u njega T-comov 3G stick, dobijem poruku "Čestitamo! Sada možete uživati u 3G/4G pretraživanju interneta." Ali, malo morgen, ne samo da na PC-ju nakon toga ne mogu otvoriti ni jednu stranicu, nego niti bilo koji drugi uređaj u kući (laptop, tablet, smartphone) ne vidi ništa. Osim laptopa, koji vidi mrežu, ali se ne spaja na internet.

 

Kad izvadim 3G stick iz routera, ukopčam ga u USB ulaz na PC-ju i spojim se ručno, ako je u isto vrijeme router upaljen, ne mogu otvoriti ni jednu stranicu. No, čim router ugasim, opla(!), surfam bez problema. Upalim ponovno router, i sve po starom - ništa se ne otvara...

 

Dakle, očajan sam, nemam pojma što sam krivo napravio, a ponestalo mi je i ideja... :-(

 

Pokušao sam 3g stick staviti u laptop, pa uz pomoć Connectifyja dijeliti internet na PC i na drugi laptop, te na Androide koje imam u kući. Uspijem preko Connectifyja podijeliti internet s drugim laptopom, ali s PC-jem, da ga ubijem, nema šanse :-( Androidi također neće, jer imaju nekakav problem sa Ad Hoc-om

 

Ima li netko kakvu ideju? {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

pa sta nema u ruteru postavke gdje moras upisat apn i sl.? bez ispravnog apn-a se ne mozes spojit na net.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Ima polje gdje se treba upisati sljedeće:

 

Dial Number

APN

Username

Password

 

Ali, ne kužim što tamo upisati. Taj T-comov stick se kači tako da stisnem gumb "povezivanje" i to je to. Kod sklapanja pretplatničkog ugovora nisam dobio nikakav pozivni broj niti bilo kakve druge podatke...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Platit ću tko mi može pomoći da ovo postavim da šljaka... Lud sam već :-)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
anomal kaže...

Ima polje gdje se treba upisati sljedeće:

 

Dial Number

APN

Username

Password

 

Ali, ne kužim što tamo upisati. Taj T-comov stick se kači tako da stisnem gumb "povezivanje" i to je to. Kod sklapanja pretplatničkog ugovora nisam dobio nikakav pozivni broj niti bilo kakve druge podatke...

Inace to ti pise u settings od programa od tog t-com sticka
Ako si preko carnet+t-com onda ti je

Dial Number *99#

APN    carnet.apn

Username  Dobio si na papiru od carneta 

Password  Dobio si na papiru od carneta 

Ako si preko samo preko t-com onda ti je 

Dial Number *99#  ako nije onda ostavi prazno

APN   web.htgprs

Username  prazno 

Password  prazno

PDF UPUTE 

 

Upustva za TP-LINK
Odabers model -- odes na Download -- Pod Document odaberes Quick Installation Guide

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2013 23:29 (zagi55).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
A jeste covijeka zbunili, ja sam radio dijelenje neta s 3g usb stika od tmobilea i to sa thomsonom tg782i. Trebo je samo modemsku vezu na kompu sherat na lan karticu, spojit tg782i u prvi port i lan na kompu i etoga ostali se spajaju na ruter bezicno i imaju net s kompa. Mislim da sam jos moro samo dhcp ugasit na thomsonu al to je u biti to. Jednostavno i lagano. Nista se nije moralo kupovat. Al dobro sad ak je vec kupio nek oroba to slozit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Čuj mi koji smo na mobilnom netu ne koristimo adsl routere pa i ne znamo.

Ono što znamo su Connectify softwerski i 3G router hardwerski ako može i tako kako si ti napisao super. :)

bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
Naravno da moze. Ja sam ti od 9. mjeseca prosle godine pa do 3. bio bez dsla. Prebacivanje na drugog operatera i svasta nesto. E onda sam koristio tmobile usb stick za net, a posto imam 3 laptopa i 2 kompa, vecinom su radila 3 laptopa i komp. E onda sam na komp usteko usb stik, podjelio modemsku vezu na lan. I ruter stavio kao wifi pristupnu tocku, i svi smo surfali, a posto je kod mene 3G super brzina je bila oko skoro 7 Mbita i super za nas.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Puno vam hvala svima! Uspio sam upisati ovo što je falilo, i uz 2-3 klika stvar je proradila! Sad imam internet na PC-ju, 2 laptopa, 3 smartphonea i jednom tabletu ;-)

 

Još jednom svima hvala, spasili ste me od daljnjih muka pokraj kante na 40+ stupnjeva! :-)

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
Prije svega pozdrav svima!
PC - stručnjak kaže...
A jeste covijeka zbunili, ja sam radio dijelenje neta s 3g usb stika od tmobilea i to sa thomsonom tg782i. Trebo je samo modemsku vezu na kompu sherat na lan karticu, spojit tg782i u prvi port i lan na kompu i etoga ostali se spajaju na ruter bezicno i imaju net s kompa. Mislim da sam jos moro samo dhcp ugasit na thomsonu al to je u biti to. Jednostavno i lagano. Nista se nije moralo kupovat. Al dobro sad ak je vec kupio nek oroba to slozit.

 

PC - stručnjak kaže...
Naravno da moze. Ja sam ti od 9. mjeseca prosle godine pa do 3. bio bez dsla. Prebacivanje na drugog operatera i svasta nesto. E onda sam koristio tmobile usb stick za net, a posto imam 3 laptopa i 2 kompa, vecinom su radila 3 laptopa i komp. E onda sam na komp usteko usb stik, podjelio modemsku vezu na lan. I ruter stavio kao wifi pristupnu tocku, i svi smo surfali, a posto je kod mene 3G super brzina je bila oko skoro 7 Mbita i super za nas.

 

ja imam isti odnosno slican problem...do nedavno sam imao adsl ali mi je brzina bila oko 1mbps a placao sam kao da imam 4-8 mbps...prije par dana doso je lik iz tcom kod mene i predlozio mi mobilni internet preko usb sticka na principu 3g mreze i ja pristao i uzeo to i isprobao na laptopu i sljaka pet puda bolje nego adsl. e sad, problem je u tome sto neznam kako da podjelim tu vezu da imam i na kompu i na laptopu internet preko tog usb sticka...znaci napravio sam ovo sto je napisao pc-strucnjak, usteko usb stick (usb stick je LTE Alcatel one touch L100V ) u komp, u port na mreznoj u kompu usteko utp kabal i s druge strane u port na ruteru, dakle radi se o istom ruteru thomson tg 782i, iz rutera isteko drugi utp s kojim mi je bio spojen laptop (s laptopm sam se  na net takodjer mogo spajat putem wirelessa), isteko iz rutera telefnoski kabal koji je bio ustekan u tel. uticnicu, u postavkama mreže pod advanced pod Internet Connection Sharing stavio obadvije kvacice pod allow other network users bla bla...na kraju na kompu imam net preko tog usb sticka a na laptopu ne, na laptopu mi ocitava other network i kad se pokusam spojit trazi me PIN pa zatim password za prijavu a posto se preko tog nece spojit trazi me SSID pa zatim password, također sam u postavkama rutera pokuso iskljucit DHCP ali ista stvar...neznam u cemu sam pogrijesio pa bih zamolio doticnog kolegu PC-stručnjaka, ili nekog drugog, da mi malo detaljnije pojasni sto trebam napraviti da to proradi?! na kompu imam instaliran win xp, a na laptopu win 7, ja koliko znam to nebi trebalo imat veze ali ipak, ima li to ikakve veze s tim sto mi to ne sljaka i jesam li mozda trebao resetirati ruter na default tako da ga ubodem penkalom u onu rupicu, jer nisam to napravio nego mi je ostalo sve konfigurirano otkako sam imao adsl??? unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

kolega moze li nekakva pomoc oko ovakvih stvari, naravno ako nije problem?kuzim se nesto u mreze ali izgleda nedovoljno.

10 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Lijep pozdrav!

Koristim mobilni internet preko USB-modema od vipa, carnet korisnik. Kupio sam router u koji se uključi USB stick i prema uputstvima sve spojio, ali internet ne radi. Router pokazuje da je spojen i prepoznao je USB, DNS od carneta ali nema interneta. Kad se stick normalno uključi u laptop sve uredno radi. Pomoć je itekako dobrodošla.

 

Model USB sticka: K 3565_Z (ZTE, Vodafone)

Model routera: TP-LINK MR3420

Na stranicama TP LINKa se navodi da su router i USB stick kompabitilni

 

Neke od opcija koje sam probao dok sam njuškao rješenje na internetu:

 

Pozivni brojevi koje sam pokusao:

 *99#

*99***1#

*99***4#

*99***16#

 

APN:

 carnet.vip.hr

at+cgdcont=1,''ip'',''carnet.vip.hr''

 

Autorizacija: PAP

 

Naravno, upisao sam svoje korisničko ime i lozinku, čak sam kupio i običnu vipovu karticu za mobilni internet pretpostavljajući da je problem možda zbog carneta ali svejedno ništa.

 

U iščekivanju rješenja

Melkior

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

pozivni broj ostavi   prazno

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Pokušao, ne radi :(

12 godina
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

daj ss(screenshot) postavki

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 21:17 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

ja mogu samo reci da sam bio zadovoljan do prije mjesec ili dva znao sam na stick 4g huawei skinuti do 40 gb i signal je bio stabilan ali sad je sve u banani i izgleda da cu morati preci na vip a stvarno steta po mom iskustvu bio je cisto ok 

samo da napomenem zivim u zagrebu pa je mozda zbog toga signal bio exstra a sad je banana i veza non stop puca

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
anomal kaže...

Lijep pozdrav!

 

Treba mi pomoć s dijeljenjem bežičnog interneta, pa ako bi netko bio voljan mi objasniti ili dati neki link da skužim kako to napraviti.

 

Naime, imam T-comov stick i koristim opciju Internet dan za 10 kn. Stick je u kanti, ali u kući imam još 2 laptopa na koje bih htio podijeliti internet s kante. Imam također i T-comov router (Thomson TG782i) koji mi je ostao dok sam kod njih imao MaxTV i MaxADSL.

 

Mogu li uz pomoć ta dva komada plastike imati internet na svim uređajima (PC i dva laptopa), i kako? Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

Pozz,

Hrc

Siguno mislis na ovako nesto? Do 10 Korisnika se moze spojiti istovremeno, evo vidi link KLIKNI   mislim da bi ti radila kartica od t-mobile na ovom samo sta bi morao u trosak kupnje sticka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 10:15 (livada111).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Molim pomoc, naime susjed mi je dao lozinku za net, super signal sa wl1700 imam, kako bi najbolje i po mogucnosti sto jeftinije pustio wifi signal po kuci da se moze spojit s mobom i sl, hvala..

ps. isprobao virtualne software razne, spojim se na kratko i puca virtualni signal

7 godina
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)

Neki Wifi extender, imaš ih od 100 kuna na više (bio je jedan u Neutrinomobile ispod 100 kuna).

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
fer-de-lance kaže...

Neki Wifi extender, imaš ih od 100 kuna na više (bio je jedan u Neutrinomobile ispod 100 kuna).

 može neki primjer, link?? 

 

ps. napominjem da je susjed 100m daleko, zato mi i treba da ide sve nekako preko wl1700, jer pretpostavljam da extender nema neki veći domet??

8 godina
odjavljen
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
fer-de-lance kaže...

Neki Wifi extender, imaš ih od 100 kuna na više (bio je jedan u Neutrinomobile ispod 100 kuna).

 Sretno sa time u ovom slucaju ;)

bobsi kaže...
fer-de-lance kaže...

Neki Wifi extender, imaš ih od 100 kuna na više (bio je jedan u Neutrinomobile ispod 100 kuna).

 može neki primjer, link?? 

 

ps. napominjem da je susjed 100m daleko, zato mi i treba da ide sve nekako preko wl1700, jer pretpostavljam da extender nema neki veći domet??

 Ja bih isao na neki acces point koji bi stavio u kuci negdje gdje je najbolja vidljivost do komsije i onda kabelom povezao na njega router i stavio ga na najpovoljnij mjesto u kuci za pokrivanje cijele kuce. Vjerojem da se to koristeno moze nabaviti vrlo povoljno....A ni novo nije previse skupo....

7 godina
offline
Re: Dijeljenje bežičnog interneta (T-com stick)
bobsi kaže...

 može neki primjer, link?? 

 

ps. napominjem da je susjed 100m daleko, zato mi i treba da ide sve nekako preko wl1700, jer pretpostavljam da extender nema neki veći domet??

 https://www.nabava.net/search.php?q=wireless+extender

 

A wl1700 ide preko USB-a, zar ne?

Onda ti ova rješenja s prvog linka (extenderi) ne pomažu ako želiš koristiti WL1700.

U tom slučaju imaš routere sa USB portom (u koji se obično ušteka mobilni USB stick), ali pogledaj datasheet, vjerovatno se može uštekati i WL1700, tj. :

https://www.nabava.net/search.php?q=wireless+router+usb

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice