Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.401.446
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Glede interkonekta, onda nisam (osim DIY by Roko srebrni) imao drugi srebrni interkonekt (za preamp/izlaz; trebam dva dakle), pa sam od Maroa 2016 g. kupio Signarure RCA (onaj bijeli na slici).

Prije cca 3 godine sam ga prodao i imao (privremeno) moj stari Audio Note Lexus.
Ove godine sam nabavio interkonekt Sumić Ultra iz novije serije (vidi dole sliku).
Odličan (ziher bolji od bivšeg Marohei Signature) !

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Thanks na odgovoru. Nisam isprobavao Sumićeve interkonekte i zvučničke, osim koaksijalnog Ultimate za cd player. On je bio u mojem vlasništvu jedno vrijeme ali kako više ne koristim cd prodao sam ga. Imao sam Maduro S zvučnički kojeg sam isto kasnije prodao. Ove godine imao sam na probi Marohei Statement zvučnički kabel koji se pokazao jako dobar, međutim stjecajem okolnosti nekako nisam realizirao kupnju. Uzeo sam na kraju HiDiamond 7 jer sam htio bakar. Na kraju sam sa Marom dogovorio Statement Xlr za dac od 1.5m. Čekam isporuku. Ne znam za vrijeme provale Sumića i Marohei kabela ali HiDiamondu treba zaista puno vremena za usviravanje. Sada ima barem 350 sati i još nisam siguran da je usviran do kraja. Ova Statement serija bi trebala biti u rangu Sumićeve Reference ili Ultimate serije. Nisam 100% siguran u zadnju tvrdnju pa ako griješim neka me netko slobodno ispravi. Ovaj interkonekcijski XLR sam kupio na račun probe zvučničkog Statement kabela. Inače, i ja sam prije bio zainteresiran kad je Deki prodavao svoje Rca Sumiće od kojeg si ti kupio jedan. Mislio sam uzeti za svoj gram ali..

Lp

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Mislim da nećeš pogriješiti bitno niti sa Marohei kabelima niti sa Sumić kabelima.
To su dobri i već etablirani naši Brandovi (Sumić već odavno).

 

Dakako, proba u vlastitom sustavu je poželjna.

BTW, ja usput na jednom oglasniku ugledao Technics SB-RX50, Vintage zvučnici iz 1988 g.

 

https://audio-database.com/TechnicsPanasonic/speaker/sb-rx50.html

 

Ima li tko kakvih saznanja o tim zvučnicima ?

13 godina
offline
Vaš audio kutak

 

 

 

 

 

22.39min

 

Bas je dubok!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Solidno se čuje i preko Hife.....

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Volim te bubnjeve i lonce i još ako je ritam dobar uffff.....

 

 

 

3.29 min. primjer

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2022 10:45 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

OK je to s Yubitoa, za info...

Ali prava kvaliteta zvuka je npr. ovo dole pušteno sa SSD-a.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ima i na HDD-u,kolekcija je sve veca....

 

Al ponekad slušam yt kad istražujem..

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2022 11:21 (lmutak).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Super !

Ja za istraživanje ( a i slušanje ponekad) koristim Tidal (preko Roon-a).


Imam skoro 3 TB glazbe u flacu (i Hires i DSD malo), ali kad pogledaš realno, najviše vrtiš max nekih 100/200 albuma.
Ostalo čeka, a nešto od toga i nije uopće slušano.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Fina kolekcija,ja sam tek na 906GB

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Sretan Božić svim ljubiteljima dobrog zvuka !

 
5 0 hvala 6
21 mjesec
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Sretan Božić svim ljubiteljima dobrog zvuka.

Moj PC  
9 0 hvala 7
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Otvorio Pathosa Aurium,malo počistio,evo koja slika....

Složio ga je Fabio....

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 10:25 (lmutak).
Moj PC  
11 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Bez bijelih rukavica...?

 

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ekipa, vi koji glazbu puštate sa eksternih diskova i sl., gdje kupujete to?
WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Glazbu il diskove?

21 mjesec
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Tincha kaže...
Ekipa, vi koji glazbu puštate sa eksternih diskova i sl., gdje kupujete to?

 Glazba: HDTracks i HighResAudio, i ripani vlastiti cd-ovi..

4 godine
offline
Novogodišnji koncert HRT Simf. Orkestra u CZK Čk


Jučerašnji dan je bio kao stvoren za Koncert u Centru za kulturu Čakovec. Bio je to HRT-ov jubilarni 20-ti Novogodišnji koncert (2 nisu bila zbog Korone) u Čakovcu.
Dvorana Centra koja je bila potpuno ispunjena (sa solidnim akustičkim svojstvima) ugostila je 60-ak glazbenika na čelu sa dirigentom Ivom Lipanovićem (duhovit čovjek) i gošćom Emiliom Rukavina (mezzosopran).


Sadržaj je na jednoj od slika. Ne mogu previše izdvajati neke naslove, ali me se ipak dojmila uvodna J. Offenbach "Orfej u podzemlju" (Uvertira) i klasika valcera "Na lijepom plavom Dunavu" (J. Strauss Jr.). I naravno, izvedbe naše mezzosopranistice Emilie.


E. Rukavina je izvela tri skladbe ((Rossini, Saint-Saens, G. Bizet -Carmen) s vrlo uvjerljivim vokalom, snažno i upečatljivo. S pravom je najavljena kao već podosta etablirani mezzosopran.


O Orkestru ne treba puno trošiti riječi jer oni već dugi niz godina profesionalno i vrlo kvalitetno sviraju na svekolikim pozornicama.
Prostor nije bila nešto amplificiran (samo jedan odmaknuti mikrofon u sredini i jedan s desne strane), jer dvorana nije prevelika (lepezasta u širinu), tako da su se npr. sve najave dirigenta jasno čule bez mikrofona.


Zaključno, prekrasan doživljaj klasične glazbe za kraj kalendarske godine


LP svima, SRETNA NOVA GODINA i ugodan dan !

 
14 0 hvala 6
21 mjesec
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Što više novih audio komponenti u Novoj vam želim. 

Moj PC  
10 0 hvala 4
16 godina
offline
Vaš audio kutak

 

 

 

 

     PUNO ZDRAVLJA, SREĆE, PARA, NOVIH KOMPONENTI I DOBRE MJUZE U NOVOJ GODINI VAM ŽELIM!!!!

               

 

 

                                        

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
13 0 hvala 8
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Kolega planira uzeti KEF LS50 wireless II zvučnike, ali ima problem da ih ne može u dnevnoj staviti ni na kakve stalke.

Koliki problem je staviti takve zvučnike na klasičnu, TV ''komodu''? Oće li vibracije raditi problem, narušiti kvalitetu ili za prosječnog slušatelja nema veze?

WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Hm, nije isto na čemu stoje Bookshelf zvučnici.


Najidealniji bi bili neki malo masivniji, rigidni metalni stalci, čiji su stupovi ispunjeni kvarcnim pijeskom.

Ako za to nema uvjeta, onda na komodu, naravno, u istoj ravnini oba i u pravilnom međusobnom razmaku. 1,7 m do 2,30 m ili sl; ovisno o udaljenosti mjesta slušanja.
I pravilnom razmaku od stražnjeg zida (neki minimum je 30 cm odostraga), i bar 1m od bočnih zidova.

Ako je gornja polica tanja (vibrirajuća), onda se  može ispod svakog zvučnika staviti masivnija drvena baza (tvrdo drvo, 3-4 cm debljine), ne bitno veće površine od donje stranice kabineta zvučnika.
Ispod baze mogu doći i metalni (alu/mesing/prokrom) šiljci s podloškama.
A ispod donje strane kabineta zvučnika Blue Tac (uvijek elastićni kit; kuglica ispod svakog ćoška kabineta).
Ili antivibracijske podloške (ili sl.):


https://planetaudio.hr/en/accessories/vibrapod-izolator/


https://www.ekran-osijek.com/proizvod/norstone-damp-50-anti-vibration-4-kom/

21 mjesec
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Tincha kaže...

Kolega planira uzeti KEF LS50 wireless II zvučnike, ali ima problem da ih ne može u dnevnoj staviti ni na kakve stalke.

Koliki problem je staviti takve zvučnike na klasičnu, TV ''komodu''? Oće li vibracije raditi problem, narušiti kvalitetu ili za prosječnog slušatelja nema veze?

 Bitna je visina komode. Poželjno je da su zvučnici u visini ušiju.

12 godina
offline
Vaš audio kutak

Vidim da i hifi industrija prati trendove cijena..jebote kako uopce kupit nešto novo ..sve gore i gore!Osuđen na SH i amen..

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

ovo sa nabijanjem cijena u hi fi u nije više normalno svi su digli cijene i to 30 i više posto,kad su mi prije 20 godina komponente bile nedostižne jer nisam radio tako su mi i sad željene komponente nedostižne iako redovito radim i imam skroz ok plaću,jesu ili oni normalno,danas se jedino isplati kupovati original cd-e,lp i mrežne stremere i deri

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Vidim da i hifi industrija prati trendove cijena..jebote kako uopce kupit nešto novo ..sve gore i gore!Osuđen na SH i amen..

A 500€ dijelova u njemu...

 

Nenormalno totalno. I ne, nije cijena uređaja jednaka ukupnoj cijeni dijelova, ali svejedno nema nikakvog smisla. Kao da se radi o ne znam čemu, a ne o običnim pasivnim i aktivnim elektroničkim komponentama.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jbga, takav hobi, Brandovi....pa takve i cijene.

Apsurdno je da neko jednostavno ustrojeno izlazno pojačalo A klase košta 20.000 €, a nema ni stotinjak dijelova u sebi !
To je (skoro ?) cijena solidnog auta početne srednje klase koji ima tisuću dijelova i cijeli kup elekrtoničkih komponenti.
Ali takve aute kupuje "normalna" raja (velike serije), nisu to previše ciljana eksluzivni kupci kao u HiFi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Da katastrofa teška..i da imam primanja kao u razvijenim zemljama EU opet mi je većina toga nedostižna ili dizanje kredita jedino moguce..biraj auto ili ozbiljniji amp zvucnik kombinacija..Ali ovaj trend već godinama traje..znaći za bit audiofil se podrazumijeva da imaš para ili šipak..

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, za neki malo bolji sustav samo u SH bi trebao odvojiti 5.000 € za zvučnike i amplifikaciju.
A tu je onda još izvor zvuka, rack, kabeli....

 

Mislim da je tu HiFi industrija otišla u nebuloze s cijenama više od modne i kozmetičke industrije, ribičke opreme, plastičnih sisa i sl....

I onda još ne potrefiš pravu sinergiju, soba ti treba akustički tretman, WAF faktor je izbezumljen.....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

U SH se nadje jako dobrih stvari i to po odlicnim cijenama. Za navedenih 5tis € kupis si odlicne zvucnike i amp. Dodas streamer ili PC i imas pristojnog zvuka poprilicno. Ovisi i sto je za nekoga dobro i kolike apetite ima.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice