Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Došao jučer kolega na jutarnju kavicu i lagano slušanje Hife.

 

Razgovarali smo tako o današnjoj kvaliteti novih uređaja, jer je povod bio već drugi slučaj unutar godine dana, da on mora sasvim novi uređaj slati na reklamaciju tj. servis.

Ajd, ovaj mu nije direktno vezan za Hifu i ne ide u inozemstvo (onaj prije je morao slati u Englesku prošle godine).

 

Mislim, novo je novo, a za rabljeno  imaš ponudu u SH pa sam odlučiš i eventualno riskiraš (eventualno).

 

Do nedugo je isključivo kupovao nove uređaje glede AV opreme.

Tek zadnjih godina je uzeo par rabljenih (kvalitetnih) uređaja, naravno iz pouzadnog izvora SH opreme kojeg imamamo (dobiš na probu i vratiš ako ti ne paše).

 

Riješit će servis i popravak oovog uređaja, ali te to slanje uređaja u servis i išćekivanje čini nervoznim.

 

Imao je sreću (ako je sreća da ti u roku cca 3 g. riknu tri nova a uređaja) s jednim skupim TV-om, da se pokvario unutar garancije, pa je dobio zamjenu za novi, jači model uz nadoplatu.

 

A iduće godine će biti izmjena zakona, jer će reklamacia pri garanciji prvenstveno obuhvaćati servis (ne i zamjenu).

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

So far so good :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 15:52 (Zoki B).
 
11 0 hvala 2
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Lijepo !

 

Koji su zvučnici prije bili...?

 

Da, ako slučajno ne budu dobri, jedan hitac iz kubure na polici u svaki...i stvar riješena......

 

Komponenta za "umrtviti" zvuk......

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 16:32 (analogni).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki jesi rijesio Falcone?!Daj malo poblize o novim zvucnicima prozbori koju!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

A da...oni Falconi s "izraženim" basom.....

......ovo je ipak drugi par rukava...sašiven na samostojeći način.....

 

Čeka čovjek da se usviraju....ma što god govorili "znalci" da se komponente ne trebaju usviravati......

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Ipak stanu samostojeći :). Ajd baš javi dojmove. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Problem sa Falcon Ram studio 20 je da su preveliki za moju sobu iako su standmounteri, nemaju mjesta da se razmašu i bas dominira, u nekih 25-30 kvadrata bi bili odlični.

Ovi su precizniji, brži i transparantniji, vokali su izbačeni van bez da su imalo napadni, visoki idu puno više a da ne smetaju, jednostavno sve teče.

Martin Logan reklamira ove zvučnike da im je dosta i 10 cm od zida zadnjeg, kod mene je 20 cm i malo booma, sada manje nego kada sam ih spojio, rade cca 6 sati.

Iako MLogan govori da im je dosta 72 sata da se usviraju, prodavač je rekao i do 400sati a tako sam našao i dosta user isksutva, tek nakon 100njak sati bas postane dublji, čvršći, brži i kontroliraniji, stoga neka rade:)

 

Falocni su mi aposlutno prekrasni ali sam se morao pomiriti sa činjenicom da su previše za moju sobu od 16 kvdrata.

 

Stavio sam Falcone na prodaju, ne žurim se,  kada naleti netko tko zna šta mu treba i kakav je to zvučnik bude ih uzeo, ne brinem o tome :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 18:15 (Zoki B).
 
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Problem sa Falcon Ram studio 20 je da su preveliki za moju sobu iako su standmounteri, nemaju mjesta da se razmašu i bas dominira, u nekih 25-30 kvadrata bi bili odlični.

Ovi su precizniji, brži i transparantniji, vokali su izbačeni van bez da su imalo napadni, visoki idu puno više a da ne smetaju, jednostavno sve teče.

Martin Logan reklamira ove zvučnike da im je dosta i 10 cm od zida zadnjeg, kod mene je 20 cm i malo booma, sada manje nego kada sam ih spojio, rade cca 6 sati.

Iako MLogan govori da im je dosta 72 sata da se usviraju, prodavač je rekao i do 400sati a tako sam našao i dosta user isksutva, tek nakon 100njak sati bas postane dublji, čvršći, brži i kontroliraniji, stoga neka rade:)

 

Falocni su mi aposlutno prekrasni ali sam se morao pomiriti sa činjenicom da su previše za moju sobu od 16 kvdrata.

 

Stavio sam Falcone na prodaju, ne žurim se,  kada naleti netko tko zna šta mu treba i kakav je to zvučnik bude ih uzeo, ne brinem o tome :)

 nisu falconi preveliki za tvoju sobu nego si ti te zvučnike kad gledam prema slici katastrofalno razmijestio u prostoru tako da ćeš kad se ovi usviraju isto i sa njima imati previše basa,taj desni zvučnik je preblizu desnog zida plus preblizu su ti stražnjeg zida zato i bumaju,ali tvoja je lova 

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...

Problem sa Falcon Ram studio 20 je da su preveliki za moju sobu iako su standmounteri, nemaju mjesta da se razmašu i bas dominira, u nekih 25-30 kvadrata bi bili odlični.

Ovi su precizniji, brži i transparantniji, vokali su izbačeni van bez da su imalo napadni, visoki idu puno više a da ne smetaju, jednostavno sve teče.

Martin Logan reklamira ove zvučnike da im je dosta i 10 cm od zida zadnjeg, kod mene je 20 cm i malo booma, sada manje nego kada sam ih spojio, rade cca 6 sati.

Iako MLogan govori da im je dosta 72 sata da se usviraju, prodavač je rekao i do 400sati a tako sam našao i dosta user isksutva, tek nakon 100njak sati bas postane dublji, čvršći, brži i kontroliraniji, stoga neka rade:)

 

Falocni su mi aposlutno prekrasni ali sam se morao pomiriti sa činjenicom da su previše za moju sobu od 16 kvdrata.

 

Stavio sam Falcone na prodaju, ne žurim se,  kada naleti netko tko zna šta mu treba i kakav je to zvučnik bude ih uzeo, ne brinem o tome :)

 nisu falconi preveliki za tvoju sobu nego si ti te zvučnike kad gledam prema slici katastrofalno razmijestio u prostoru tako da ćeš kad se ovi usviraju isto i sa njima imati previše basa,taj desni zvučnik je preblizu desnog zida plus preblizu su ti stražnjeg zida zato i bumaju,ali tvoja je lova 

Ne i ne, ponovno lupetaš bez ikakvog pokrića.

Slušao sam Falcone u većem prostoru ali su bili slično pozicionirani i radili su odlično, znaš front ported su ali kako ti sve znaš vjerojatno si i to znao.

Što se tiče novih malo se educiraj, imaš na netu pa onda napiši nešto pametno, overall dolaziš ovdje samo pokušavajući isprovocirati ekipu, očito si frustriran pa se pokušavaš ispucati na sve moguće načine, odi trčati možda ti to pomogne.

Iako ne pišem više često ovdje, redovito pratim, nisam vidio niti jedan tvoj konstruktivan savjet, prijedlog ili općenito post, samo pokušavat dići tenzije.

Žalosno...

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...

Problem sa Falcon Ram studio 20 je da su preveliki za moju sobu iako su standmounteri, nemaju mjesta da se razmašu i bas dominira, u nekih 25-30 kvadrata bi bili odlični.

Ovi su precizniji, brži i transparantniji, vokali su izbačeni van bez da su imalo napadni, visoki idu puno više a da ne smetaju, jednostavno sve teče.

Martin Logan reklamira ove zvučnike da im je dosta i 10 cm od zida zadnjeg, kod mene je 20 cm i malo booma, sada manje nego kada sam ih spojio, rade cca 6 sati.

Iako MLogan govori da im je dosta 72 sata da se usviraju, prodavač je rekao i do 400sati a tako sam našao i dosta user isksutva, tek nakon 100njak sati bas postane dublji, čvršći, brži i kontroliraniji, stoga neka rade:)

 

Falocni su mi aposlutno prekrasni ali sam se morao pomiriti sa činjenicom da su previše za moju sobu od 16 kvdrata.

 

Stavio sam Falcone na prodaju, ne žurim se,  kada naleti netko tko zna šta mu treba i kakav je to zvučnik bude ih uzeo, ne brinem o tome :)

 nisu falconi preveliki za tvoju sobu nego si ti te zvučnike kad gledam prema slici katastrofalno razmijestio u prostoru tako da ćeš kad se ovi usviraju isto i sa njima imati previše basa,taj desni zvučnik je preblizu desnog zida plus preblizu su ti stražnjeg zida zato i bumaju,ali tvoja je lova 

Ne i ne, ponovno lupetaš bez ikakvog pokrića.

Slušao sam Falcone u većem prostoru ali su bili slično pozicionirani i radili su odlično, znaš front ported su ali kako ti sve znaš vjerojatno si i to znao.

Što se tiče novih malo se educiraj, imaš na netu pa onda napiši nešto pametno, overall dolaziš ovdje samo pokušavajući isprovocirati ekipu, očito si frustriran pa se pokušavaš ispucati na sve moguće načine, odi trčati možda ti to pomogne.

Iako ne pišem više često ovdje, redovito pratim, nisam vidio niti jedan tvoj konstruktivan savjet, prijedlog ili općenito post, samo pokušavat dići tenzije.

Žalosno...

 

 samo sam ti dao savjet,tako veliki zvučnici kao ovi ML trebaju biti više odmaknuti od zida ali ti naravno sve znaš,takav zvučnik se sa vremenom usvira i sa vremenom bas postaje jači i jači pa ćeš opeti imati problema sa prenaglašenim basom

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 18:55 (blackalbum).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...

Problem sa Falcon Ram studio 20 je da su preveliki za moju sobu iako su standmounteri, nemaju mjesta da se razmašu i bas dominira, u nekih 25-30 kvadrata bi bili odlični.

Ovi su precizniji, brži i transparantniji, vokali su izbačeni van bez da su imalo napadni, visoki idu puno više a da ne smetaju, jednostavno sve teče.

Martin Logan reklamira ove zvučnike da im je dosta i 10 cm od zida zadnjeg, kod mene je 20 cm i malo booma, sada manje nego kada sam ih spojio, rade cca 6 sati.

Iako MLogan govori da im je dosta 72 sata da se usviraju, prodavač je rekao i do 400sati a tako sam našao i dosta user isksutva, tek nakon 100njak sati bas postane dublji, čvršći, brži i kontroliraniji, stoga neka rade:)

 

Falocni su mi aposlutno prekrasni ali sam se morao pomiriti sa činjenicom da su previše za moju sobu od 16 kvdrata.

 

Stavio sam Falcone na prodaju, ne žurim se,  kada naleti netko tko zna šta mu treba i kakav je to zvučnik bude ih uzeo, ne brinem o tome :)

 nisu falconi preveliki za tvoju sobu nego si ti te zvučnike kad gledam prema slici katastrofalno razmijestio u prostoru tako da ćeš kad se ovi usviraju isto i sa njima imati previše basa,taj desni zvučnik je preblizu desnog zida plus preblizu su ti stražnjeg zida zato i bumaju,ali tvoja je lova 

Ne i ne, ponovno lupetaš bez ikakvog pokrića.

Slušao sam Falcone u većem prostoru ali su bili slično pozicionirani i radili su odlično, znaš front ported su ali kako ti sve znaš vjerojatno si i to znao.

Što se tiče novih malo se educiraj, imaš na netu pa onda napiši nešto pametno, overall dolaziš ovdje samo pokušavajući isprovocirati ekipu, očito si frustriran pa se pokušavaš ispucati na sve moguće načine, odi trčati možda ti to pomogne.

Iako ne pišem više često ovdje, redovito pratim, nisam vidio niti jedan tvoj konstruktivan savjet, prijedlog ili općenito post, samo pokušavat dići tenzije.

Žalosno...

 

 samo sam ti dao savjet,tako veliki zvučnici kao ovi ML trebaju biti više odmaknuti od zida ali ti naravno sve znaš,takav zvučnik se sa vremenom usvira i sa vremenom bas postaje jači i jači pa ćeš opeti imati problema sa prenaglašenim basom

Ne, opet si krivo rekao, ne trebaju toliko prostora iza i oko sebe, zato sam ih i uzeo, jer sam istraživao tjednima i educirao se.

Da o ovom konkretnom slučaju znam sve jer sam si dao truda da se educiram i nakon toga odlučio na kupnju.

 

Ako se ne varam ti imaš samostojeće Bowerse u 12 kvadrata na koje si još dodao i  sub?

 

Hvala ti na savjetu svakako.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 19:07 (Zoki B).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tako nekako....

 

Postoji podjela zvučnika na Bookselfe i samostojeće.

Ai unutar te podjele postoje stvarno veće mrcine od Bookselfa, isto kao što postoje manje samostojeće kutije (dvosistemci, podosta) koje opet možeš staviti i u manji prostor.

 

Rijetki su zvučnici kojima ne treba dosta prostora od stražnjeg zida (oni su podosta i namjerno tako konstruirani) i oni kojima ne smeta velika blizina jednog (ili oba ) bočna zida.

 

Tako da jedino stvarna proba u nekom prostoru donosi validne rezultate.

 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...

Problem sa Falcon Ram studio 20 je da su preveliki za moju sobu iako su standmounteri, nemaju mjesta da se razmašu i bas dominira, u nekih 25-30 kvadrata bi bili odlični.

Ovi su precizniji, brži i transparantniji, vokali su izbačeni van bez da su imalo napadni, visoki idu puno više a da ne smetaju, jednostavno sve teče.

Martin Logan reklamira ove zvučnike da im je dosta i 10 cm od zida zadnjeg, kod mene je 20 cm i malo booma, sada manje nego kada sam ih spojio, rade cca 6 sati.

Iako MLogan govori da im je dosta 72 sata da se usviraju, prodavač je rekao i do 400sati a tako sam našao i dosta user isksutva, tek nakon 100njak sati bas postane dublji, čvršći, brži i kontroliraniji, stoga neka rade:)

 

Falocni su mi aposlutno prekrasni ali sam se morao pomiriti sa činjenicom da su previše za moju sobu od 16 kvdrata.

 

Stavio sam Falcone na prodaju, ne žurim se,  kada naleti netko tko zna šta mu treba i kakav je to zvučnik bude ih uzeo, ne brinem o tome :)

 nisu falconi preveliki za tvoju sobu nego si ti te zvučnike kad gledam prema slici katastrofalno razmijestio u prostoru tako da ćeš kad se ovi usviraju isto i sa njima imati previše basa,taj desni zvučnik je preblizu desnog zida plus preblizu su ti stražnjeg zida zato i bumaju,ali tvoja je lova 

 

Lik, ako su zvučnici preblizu jednog drugog ili trećeg zida to je vrlo vjerojatno jer nema mjesta da ih se postavi pravilno a da se ne poremeti organizacija d.b.

 

Što na kraju dovodi do zaključka da je soba jebeno premala. 

 

Al su zvucnici preblizu zidovima. 

 

Jer soba nije premala. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ček malo......

 

Jel soba premala ili nije....?

Jel su zvučnici preblizu zida ili nisu...?

Jel su zvučnici preveliki ili nisu....

 

I pitanje za Gazdu...jel se iz samokresa/kubure može rokat....?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da znaš kako komentirati ML... ;)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim da ne postoji zvucnik kojem ne smetaju okolne blizine zida..samo kod nekih je vise ili manje izrazenije!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ima kako je Analogni rekao mala količina takvih zvučnika, jedni od njih su ovi Martin Logan Motion 40i.

Potražite na netu brda revieweva i po forumima user iskustva, sam Martin Logan je htio napraviti zvučnik koji ne treba biti udaljen od zida da nije jako izvučen u prostoriju i u tome je uspio što potvrđuju i likovi koji su radili reviewe i sami korisnici koji su ih nakon što su se usvirali držali i 10tak cm od zadnjeg zida i nisu imali probleme.

Bas reflex je na zadnjoj strani na samom dnu zvučnika i ogromnog je promjera zbog bolje disperzije.

U jednom trenu sam imao i finu ponudu za Dynaudio Contour 20i, no kako mi je mala soba i svugdje se navodi da trebaju biti poprilično maknuti od svih zidova, odustao sam jer nemam uvjete.

 

Ovi zvučnici su jedni od malobrojnih koji mogu biti blizu zidova, no imate net pa ako vas zanima pogledajte i sami i donesite zaključke.

 

Dodatno jedan takav zvučnik je i Proac D20R koji ako je metar od zadnjeg zida nema basa, dok kada je na cca 57cm (gleda se od prednje strane zvučnika) radi ok

Taj zvučnik je dubok 30cm znači da je zadnja strana bila 27cm od zadnjeg zida (ima down port na dnu zvučnika)

 

"Izvrstan barokni zvučnik
ProAc 20R zanimljiv je zvučnik. Smješten na uobičajeno mjesto u slušaonici D20R demonstrirao je tanak, bezličan i iritantan zvuk, na rubu podnošljivog. Dobro, mislim, nije zvučnik ništa kriv, do mene je. Kako je zvučnik već stigao usviran, ideja o mogućoj nerazrađenosti brzo je otpala i nije bilo druge nego krenuti u istraživanje optimalne pozicije, u okviru zadanog i mogućeg. Dakle, na uobičajenom mjestu, zvučnik ne radi. Sitnim i opreznim pomicanjem lijevo-desno, naprijed-nazad, karakteristike zvuka su se mijenjale, ali ne značajno. Da skratim priču, tek značajnom intervencijom u prostoru počeli su pokazivati što mogu. To znači da su zvučnici završili na potpuno neobičnom mjestu – međusobno razmaknuti 240 cm te udaljeni od stražnjeg zida značajno manje nego većina ostalih koji su se posljednjih dvadesetak godina našli u mojoj slušaonici –  57 cm, ni milimetra više!"

 

Ove Martin Logane reklamiraju da ide i bliže do zida, no ponavljam se....

 

Moji su sada 25 cm zadnjom stranom od zadnjeg zida i boomanja gotovo da i nema, zvučnik je nov i radio je manje od 8 sati kod mene, kada prođe neko vrijeme ako bude potrebe mogu ga i vratiti natrag do zida, treba se usvirati i proći minimalno 100njak sati rada da bi vidio šta i kako, no u mom slučaju gdje 95% vremena radi na malim glasnoćama usviravanje uvjek traje dosta duže, znamo zašto ne moram i to pisati.

 

 

 

 
3 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ako je takav manji odmak od stražnjeg zida predvidio proizvođač, a i iskustva korisnika na Forumima to potvrđuju, onda se tu nema što puno mantrati.

 

Od onih nekoliko stvarno vrhunskih sustava što sam slušao u kućnim uvjetima kod kolega i poznanika, kod jednog su također zvučnici bili blizu stražnjeg zida.

Radi o sustavu kod kojeg su sve komponente od Audio Note firme (zastupnik je).

Naravno da je kod prvog slušanja moje prvo pitanje bilo upravo o tom malom odmaku  od stražnjeg zida.

On je samo lagano odgovorio da tako mora biti i da je probama istražena idealna pozicija.

 

Kod jednog sugrađanina su zvučnici udaljeni par metara od stražnjeg zida, ali je soba valjda min 80 m2, i duga kaj pondelek.

A  i zvučnici su jedne od največih mrcina iz Wilson Audio ponude, elektronika je sva od Krella, a monoblokobvi su "elektrana".... logično za tu dimenziju sobe.

 

Tako da za ostalu večinu zvučnika koji traže veći odmak, jedino igranje sa smještajem i probe u vlastitom sustavu daju pravi rezultat.

 

Vjerujem da će kolega možda još malo isprobati što je sa unutarnjim zaokretanjem istih prema centru slušnog mjesta i eventualnim nagibom svakog kabineta za par stupnjeva unatrag....

 

Naravno, želim mu puno uživancije u glazbi i da što prije proda Focale, jer će nekoga sigurno usrećiti....

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Da, uvijek je kao teoretski imati sto vise prostora od straznjeg zida, dokle ne dodjes do modela koji je konstruiran da radi blizu. Treba probat, i ako je vlasnik zadovoljan sa 2cm od zida, super, a ako neko zeli 2m, isto super. Ja sam promjetio da obicno moram biti na do 50cm ako nema bass booma, ili barem 1.5m ili vise, gdje je ponistavanje bassa refleksiranim valovima nesto manje (odnosno na nizoj freq). Idealno bi bilo na 1/3 duljine sobe, al tko to moze u sobama gdje zivimo.

 

Na nestrpljenjem ocekujem slusne utiske ovih Martin Logana, uvijek sa ih sa zanimanjem gledao al nikako cut negdje! Izgledaju jako lijepo.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, što veća soba, (u večini) to je lakše razmjestiti zvučnike na željenu pozciju.

 

Naravno, bitno je i da nije kvadratnog oblika (svih stranica istih dimenzija), već pravokutnog i da je strop dovoljno visok.

Puno toga se dade riješiti pozicioniranjem zvučnika i "prirodnim" dampiranjem sobe (debeli tepih, zavjese, ne pločice za podište, police sa knjigama na stražnji i prednji zid, uramljene slike, sofe i fotelje... i sl.).

 

Imao sam nekad 4-5 okruglih bass trapova (50-70 cm Isover namotani oko šuplje tute) i dva velika pravokutna platoa (7 cm tvrde mineralne vune profi obučene tapetarskim platnom).

 

Za još bolji rezultat bi trebalo profi mjerenje, bočni difuzori i koji veći Trap.

Bilo je pomaka, ali je navedeno bilo potrebnije nekim kolegama, pa sam to donirao i zadržao samo 1 Bass trap i manji panel, jer nije bilo toliko nužno ono prije navedeno.

 

Uvijek bi polazište za dobru Hifu morala biti solidna soba, ali u danšnjim uvjetima  si malo korisnika može priuštiti profi akustički tretman iste.....

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Da, uvijek je kao teoretski imati sto vise prostora od straznjeg zida, dokle ne dodjes do modela koji je konstruiran da radi blizu. Treba probat, i ako je vlasnik zadovoljan sa 2cm od zida, super, a ako neko zeli 2m, isto super. Ja sam promjetio da obicno moram biti na do 50cm ako nema bass booma, ili barem 1.5m ili vise, gdje je ponistavanje bassa refleksiranim valovima nesto manje (odnosno na nizoj freq). Idealno bi bilo na 1/3 duljine sobe, al tko to moze u sobama gdje zivimo.

 

Na nestrpljenjem ocekujem slusne utiske ovih Martin Logana, uvijek sa ih sa zanimanjem gledao al nikako cut negdje! Izgledaju jako lijepo.

 Mene je iznenadila ta završna obrada koja je bezprijekorna, sve je tip top kao da se radi o puno skupljem zvučniku, ok nije ovo jeftilen (nešto preko 17000kn) ali me svejedno ta obrada iznenadila.

Na šiljcima su sada, 25cm zadnja strana od zadnjeg zida, neka samo sviraju da nadođu, nakon 100njak sati vidim šta i kako.

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Pa kad sam zvao u Planet Audio da dobijem neki info o Tannoy XT6F, lik mi je rekao da su izuzetno popularni u Japanu pošto jako dobro sviraju u malim sobama te na nižoj glasnoći a Japanci osim malih pimpeka briju i na male sobe. 

 

Kod mene doma je to ipak bilo malo drugačije i 3,5m od zida do zida je bilo premalo da se Tannoyi odmaknu dovoljno od stražnjeg zida a da mi se ne nalaze "u tanjuru". 

 

Sad sa Lintonima je to skroz drugačije, ista udaljenost ali sam pozicioniran na sredini sobe te imam sa svake strane po 2m do bočnog zida. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Pa kad sam zvao u Planet Audio da dobijem neki info o Tannoy XT6F, lik mi je rekao da su izuzetno popularni u Japanu pošto jako dobro sviraju u malim sobama te na nižoj glasnoći a Japanci osim malih pimpeka briju i na male sobe. 

 

 

 

 

Japanci ne briju na male pimpeke, nego su jadni tako genetski predodređeni, vjeruj mi da bi oni rado birali veće.

 

Japanci ne briju na male sobe, nego je Japan najnaseljenija država po metru kvadratnom, pogotovo Tokyo i cijene kvadrata su užasno velike. Zato se radi puno malih stanova u kojima su male sobe. Ne zato jer oni briju na to, nego jer fizički nemaju mjesta za veće stanove/sobe.

 

Da ne bi netko krivo pomislio o bidnim japancima...

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da....i ond to u Japanu ponekad i ovako izgleda......

 

 

 
 

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da....i ond to u Japanu ponekad i ovako izgleda......

 

 

  

 Majko mila, ova druga slika, brutala. Koja su ovo pojačala ispod stola, pola tone svako?

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Pa kad sam zvao u Planet Audio da dobijem neki info o Tannoy XT6F, lik mi je rekao da su izuzetno popularni u Japanu pošto jako dobro sviraju u malim sobama te na nižoj glasnoći a Japanci osim malih pimpeka briju i na male sobe. 

 

Kod mene doma je to ipak bilo malo drugačije i 3,5m od zida do zida je bilo premalo da se Tannoyi odmaknu dovoljno od stražnjeg zida a da mi se ne nalaze "u tanjuru". 

 

Sad sa Lintonima je to skroz drugačije, ista udaljenost ali sam pozicioniran na sredini sobe te imam sa svake strane po 2m do bočnog zida. 

XT8F su svirali izuzetno lose kod mene u 30-35 kvadrata - bass nikako nisam mogao kontrolirati, 1.5m od zida. Rega ElexR pojacalo, koje nije uopce poznato po boomy bassu nego po naglasenim srednjim.

Ako uzimas, provjeri u Planet Audiju dali ih mozes vratiti ako budes imao slicne probleme.

Takodjer, mislim da XT serija trazi topal izvor zvuka, Rega uopce ne pase na taj zvucnik. Moze svirati super ali samo o dobro slozenom sistemu i sobi.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 15:06 (hudo).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Pa kad sam zvao u Planet Audio da dobijem neki info o Tannoy XT6F, lik mi je rekao da su izuzetno popularni u Japanu pošto jako dobro sviraju u malim sobama te na nižoj glasnoći a Japanci osim malih pimpeka briju i na male sobe. 

 

Kod mene doma je to ipak bilo malo drugačije i 3,5m od zida do zida je bilo premalo da se Tannoyi odmaknu dovoljno od stražnjeg zida a da mi se ne nalaze "u tanjuru". 

 

Sad sa Lintonima je to skroz drugačije, ista udaljenost ali sam pozicioniran na sredini sobe te imam sa svake strane po 2m do bočnog zida. 

 Kako ti rade Lintoni? S kojim pojačalom ih voziš? Koliki ti je prostor?

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo i moj novi kutak. 

 

Wharfedale Linton i Audiolab 6000A Play. Druga slika su Zensor 1 gore za usporedbu. 

 

Set je zvukom skoro pa ono što sam tražio, između Zensora 7 i Tannoya XT6F. Skroz opušten sustav, samo slušam i slušam.. Muziku. Malo bih ih možda posvijetlio, 3-5% jer iznad toga bi mi i oni mogli postat napadni kao Tannoyi. Zasad, nemam zamjerki i kad se usviraju onda ću kemijat sa novim kabelima. 

 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Dečki moji evo ja sugeriram da problem sa previše basa riješite tako da malo PODEBLJATE

Uzmeš Tidal MQA i drrrrrrrmaš!!

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
analogni kaže...

Da....i ond to u Japanu ponekad i ovako izgleda......

 

 

  

 Majko mila, ova druga slika, brutala. Koja su ovo pojačala ispod stola, pola tone svako?

Stvarno ne mogu dokučiti koji su to ogromni monoblokovi !?

 

Očito meni (i večini) neki izvan kalsične Krelovine, Levinsona, Clasea, darTZelea, Treshold; Pass, D"Agostino, Boulder...itd...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice