Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Jeben opis!!

Btw otkrija DAB+,odusevljen kvalitetom prijema i zvuka!(o autu pricam)

 Je, lik je zbilja nepristran i korektan, brdo njegovih reviewa sam pogledao te komentare korisnika na reviewe, nigdje nitko nije napiao ništa protiv i svi se slažu koji imaju testirani komad opreme, za razliku od već nedavno spomenutog John Darko koji se prodao...

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Meni je u autu puno bolji DAB+ od FM..lipo sta pise koja je pisma i ko piva!Nema šuma i smetnji,vrlo stabilan signal!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Jel ima tko kakvih ideja sta napraviti s wooferom, ovako mi malo cudno izgleda usamljen na podu.. staviti ga na neku komodu ili nesto?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Dune HD Ultra 4K
tajo1960 kaže...

Je li tko škicnuo na ponudu Dune HD? Model Dune HD Ultra 4K također nudi ESS 9038Pro DAC u sebi.

Zanimljiv uređaj koji bi trebao raditi i kao samostalni DAC, plus media player sa odličnom ponudom mogućnosti (dvije muhe jednim udarcem).

 

Cijenom od 1.500 $ ili Eura u EU se svrstava tamo gdje i spada :-)  Zanimljivo je pogledatii i druge njihove uređaje.

 

https://www.dune-hd.com/    https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-ultra-4k#specifications

 Wau, ovo dobro izgleda unutra, ko da je od zlata, doslovno...

 

Nego da vidim vaše mišljenje...

 

Moon CD Player koristi BurrBrown PCM 1730E DAC čip, a Burson DAC/preamp koristi Burr Brown 1793 čip. Burson može bit i sa Saber čipom, ali navodno ovaj BurrBrown zvuči "analognije" i prirodnije, a i jeftiniji je bio Burson zbog starijeg čipa.

 

Burson je desetak godina noviji uređaj.

 

Što mislite ima li razlike u zvuku kad player ide direktno u pretpojačalo ili kad ide preko Burson DACa u pretpojačalo?

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Dune HD Ultra 4K
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

Je li tko škicnuo na ponudu Dune HD? Model Dune HD Ultra 4K također nudi ESS 9038Pro DAC u sebi.

Zanimljiv uređaj koji bi trebao raditi i kao samostalni DAC, plus media player sa odličnom ponudom mogućnosti (dvije muhe jednim udarcem).

 

Cijenom od 1.500 $ ili Eura u EU se svrstava tamo gdje i spada :-)  Zanimljivo je pogledatii i druge njihove uređaje.

 

https://www.dune-hd.com/    https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-ultra-4k#specifications

 Wau, ovo dobro izgleda unutra, ko da je od zlata, doslovno...

 

Nego da vidim vaše mišljenje...

 

Moon CD Player koristi BurrBrown PCM 1730E DAC čip, a Burson DAC/preamp koristi Burr Brown 1793 čip. Burson može bit i sa Saber čipom, ali navodno ovaj BurrBrown zvuči "analognije" i prirodnije, a i jeftiniji je bio Burson zbog starijeg čipa.

 

Burson je desetak godina noviji uređaj.

 

Što mislite ima li razlike u zvuku kad player ide direktno u pretpojačalo ili kad ide preko Burson DACa u pretpojačalo?

Vjerujem da ima neke čujne, a i ovisi kojim ožičenjem spajaš pojedini način.

Obzirom da je 1730 ipak vrlo stari čip, a 1793 ipak malo mlađi (sa ipak malo boljom dinamikom i drugačijim designom) - moglo bi biti razlike... ne grandiozne, ali bi moglo biti.

I doma imam prilike uspoređivati (direkrno) 3 (čak 4) različita DACa i osjeti se razlika u modelima.

 

Player je koaksialcem spojen u Bursona (DAC), a chincevima, klasično, u preamp. Burson DAC je spojen isto chinchevima, klasično, u preamp. DAC je spojen da bude samo DAC, ne radi kao preamp, tako da se na glavnom preampu (Sony) samo prebacuje selektorom. 

 

Ja sam bio uvjeren da će Burson bit bolji, radi novijeg čipa i radi dosta novijeg uređaja. Nisam još stigao osobno poslušat, ali ono što mi brat kaže je da ne može skužit nikakvu razliku ili bude toliko sitna da je doslovno zanemariva.

 

Napomena, svi interkonekti su oni od par kuna, iz Chipoteke, uključujući i koaksial. Pretpostavljam da će se možda primjetit veća razlika jednom kad dođu pravi kabeli. Budem javio kad testiramo, ako bude što interesantno. Jednom kad dođu intekonekti...

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Meni je u autu puno bolji DAB+ od FM..lipo sta pise koja je pisma i ko piva!Nema šuma i smetnji,vrlo stabilan signal!

 definitivno stabilnij signal u autu jer je digi, radi mi ok s malom stolnom antenom, i definitivno ti auto ima bolji enkoder nego je meni instaliran na kompu jer se sjecam da sam davnih dana sluša neki online radio na 48kB High Efficiency AAC i sican se da mi je zvucalo slušljivo da me iznenadilo s obziron na bitrate, a ovde je 88kB. a i noob sam na linux pa neznam možda san nešto krivo složi...
a i u autu nije baš praktićno imat antenu ko doma.

-filox, razlika je da ili koristiš integrirani dac ili vanjski, razlike bi trebalo bit mjerljive i možda čujne. isto kako je tajo reka rađe koristi ovi malo moderniji dac vjerovatno je bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 13:28 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

 

 Evo kolega, možda ti i ovo pomogne u slatkim brigama oko novog DAC-a. Spomenuo sam ti da obratiš pažnju i na Schiit Gungnir MultiBit. Unutra su mu četiri Analog Devicesa AD5781BRUZ (dva po kanalu) koji nisu ni jeftini, oko 43 EUR po komadu. Koliko sam vidio uređaj ima jako dobre recenzije:

http://www.basshead.club/schiit-gungnir-multibit/

https://theaudiophileman.com/gungnir-ho-schiit-gungnir-dac/

Napomenio bih da sam Schiit Asgard 3 MultiBit nabavio preko ProAudio Italia dealera. Michele je bio vrlo fleksibilan pa smo se za uređaj koji je u cjeniku bio 479 EUR dogovorili na cijenu od 469 EUR (uračunata dostava za Hrvatsku od 16,40 EUR). Koliko vidim Gungnir Multibit je u cjeniku 1449 EUR što bi se vjerojatno moglo spustit.

Zanimljiv je i PS Audio Stellar Gain Cell DAC/Preamp/Headamp od nekih 1700 $. Puno toga u jednom kućištu. Tu sam našao uglavnom jako dobre recenzije osim jedne, audiosciencereview.com, gdje je prošao loše.

 

Thx na trudu, no gledao sam shiit itd, dosta toga sam pregledao.

Ja bi htio za nijansu otvoriti sustav dodatno, radi mi i ovako odlično i zadovoljan sam no ako se može malo ovoriti u gornjem registru bilo bi fantastično.

Zato za sada i gledam Gustard A22 jer ima više upper registar naglašen što bi mi odgovaralo.

Također sam gledao i Mytek Brooklyn+ no on zna biti popričilmo harsh stoga bi mi vjerojatno bio 2 much  u sustavu jer bi htio samo nijansu otvoriti gornji registar.

 

Kad budem uzimao uzet ću dac s najnovijim čipom to je trenutno akm 4499 što Gustard ima, u biti dva ta čipa ima i za razliku od dosadašnjih dacova s tim novim čipom ima najviše extended treble range.

Budem još malo pričekao da vidim da li će neki od poznatijih brandova implementirati te čipove u dacove i da vidim rezultate, no ono šta sam pročitao o tom gustardu od usera mi se čini jack pot za mene.

 

I mogu ti reći da više nisu slatke muke, toliko toga ima da lagano i boli glava :D

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
...

Zato za sada i gledam Gustard A22 jer ima više upper registar naglašen što bi mi odgovaralo.

..

 jesi li razmišlja o nabavki profi eq? dsp?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 17:11 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

 

 Evo kolega, možda ti i ovo pomogne u slatkim brigama oko novog DAC-a. Spomenuo sam ti da obratiš pažnju i na Schiit Gungnir MultiBit. Unutra su mu četiri Analog Devicesa AD5781BRUZ (dva po kanalu) koji nisu ni jeftini, oko 43 EUR po komadu. Koliko sam vidio uređaj ima jako dobre recenzije:

http://www.basshead.club/schiit-gungnir-multibit/

https://theaudiophileman.com/gungnir-ho-schiit-gungnir-dac/

Napomenio bih da sam Schiit Asgard 3 MultiBit nabavio preko ProAudio Italia dealera. Michele je bio vrlo fleksibilan pa smo se za uređaj koji je u cjeniku bio 479 EUR dogovorili na cijenu od 469 EUR (uračunata dostava za Hrvatsku od 16,40 EUR). Koliko vidim Gungnir Multibit je u cjeniku 1449 EUR što bi se vjerojatno moglo spustit.

Zanimljiv je i PS Audio Stellar Gain Cell DAC/Preamp/Headamp od nekih 1700 $. Puno toga u jednom kućištu. Tu sam našao uglavnom jako dobre recenzije osim jedne, audiosciencereview.com, gdje je prošao loše.

 

Thx na trudu, no gledao sam shiit itd, dosta toga sam pregledao.

Ja bi htio za nijansu otvoriti sustav dodatno, radi mi i ovako odlično i zadovoljan sam no ako se može malo ovoriti u gornjem registru bilo bi fantastično.

Zato za sada i gledam Gustard A22 jer ima više upper registar naglašen što bi mi odgovaralo.

Također sam gledao i Mytek Brooklyn+ no on zna biti popričilmo harsh stoga bi mi vjerojatno bio 2 much  u sustavu jer bi htio samo nijansu otvoriti gornji registar.

 

Kad budem uzimao uzet ću dac s najnovijim čipom to je trenutno akm 4499 što Gustard ima, u biti dva ta čipa ima i za razliku od dosadašnjih dacova s tim novim čipom ima najviše extended treble range.

Budem još malo pričekao da vidim da li će neki od poznatijih brandova implementirati te čipove u dacove i da vidim rezultate, no ono šta sam pročitao o tom gustardu od usera mi se čini jack pot za mene.

 

I mogu ti reći da više nisu slatke muke, toliko toga ima da lagano i boli glava :D

 

 

 zanima me koji su ti izvori glazbe za slušanje jeli to flac skinut sa interneta,ako je onda je možda u tome problem pokušaj sa tidalom hi fi,ja ga slušam preko chromecasta audio i jako sam zadovoljan zvukom,taj pioneer koji imaš bi trebao jako dobro svirati

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma nema problema sve je ok, nego želim i dac kao komponentu imati bolji uređaj.

Imam Amp i zvučnike koji rade odlično i njima je izvor zvuka network player koji je kao komponenta koštao novi cca 4000kn.

Pošto je to all in one device koji ima brdo toga u sebi smatram da sama dac sekcija nije na tolikom nivou kao ostatak opreme koji imam, pogotovo uzevši u obzir da je unutra stariji sabre 9011 dac.

Također smatram da ću dobiti solidan napredak u zvuku ako uzmem zaseban dac uređaj koji je najnovije generacije i košta više nego duplo od kompletnog network playera, bolje napajanje, nema dodatne suvišne elektronike, najnoviji čipovi itd, želim sustav popeglati i stoga ću uzeti dac s najnovijim čipom.

Isto tako u razgovoru sa kolegom koji ima jači network player od mog, ima 70 ja imam 50,  i kojem je prije bio harsh sustav, kada je spojio Pioneer network player zvuk mu je poprilično manje harsh i mislim da ti network playeri imaju rolled off na visokim tonovima s čim se i frend složio jer je njemu smirilo sustav.

A u pojačalu ima wolfson dac koji je mirnijeg karaktera i svejedno mu je Pioneer smirio sustav.

To sam se i uvjerio kada sam zamjenio marantz cd6006 sa ovim net playerom, znam da je taj marantz imao topliji zvuk odnosno nije otvoren u gornjim registrima, te kad sam spojio pioneer nisam osjetio da se gornji registar išta promjenio, dok recimo tada sam imao i stari harman kardon cd player, bilo je poprilično visokih tonova, testirao sam sa oba.

Stoga sam došao testirajući a i potvrdom od kolege da Pioneer net player zaista ima rolled off u visokom registru.

Negdje sam čak i našao od usera da imaju isto mišljenje za taj net player da naginje na topliju stranu sa malo zakinutim visokim tonovima.

Iz tog razloga gledam taj gustard i koliko vidim po svemu bi mi trebao odgovarati no svi znamo da je sve to kocka, pogotovo kada kupuješ iz vana pa je veći problem vratiti.

Pioneer radi fantastično kao "transport", brz je, čita sve formate, ne štuca i odličan je all in one device.

Biti će spojen koaksijalnim ili optičkim na dac te dac na amp.

Svi težimo da sustav dovedemo što bliže savršenstvu, no savršenog sustava kako je i Tajo rekao nema, no može se poboljšati.

Mogu odvojiti tih cca 1000do1500eura za dac i budem, da li ću zaista nešto dobiti ja sam uvjeren da hoću jer su sve bolji i bolji dac uređaji kao komponente.

No možda i neću, no onda budete dobili info iz prve ruke :)

 

Kada su ti sve komponente pojedinačno npr oko 4000kn, net player s dacom, pojačalo i zvučnici onda se ne čuje tolika razlika.

Kada ti je izvor zvuka daleko najslabija komponenta onda to postaje sve očitije, amp mi je 12000 zvučnici 18000.

Ljudi koji nemaju iskustva ne shvaćaju da na jeftinijim sustavima nećeš toliko čuti razlike u kablovima, u izvoru zvuka npr različitim cd playerima  ili dacovima kao izvorima zvuka itd.

Što više cijenovno ideš gore razlike postaju sve  veće i naravno sve drugo košta više ali i donosi napredak u zvuku u konačnici.

Ne želim s ovim postom potaknuti ponovno rasprave, ovo je moje iskustvo do sada a dosta godina sam u tom hobiju i dosta toga sam promjenio da znam o čemu pričam, neko vrijeme nisam imao ništa doma no sada opet želim složiti sustav, odnosno popeglati do kraja jer sam sve osim daca već posložio.

Popeglati do kraja, odnosno dovesti što se bliže može onome što će mi odgovarati.

 

Još jednom ponavljam da je zadnjih par godina, te pogotovo sada od nove godine, tržište dacova epxlodiralo, ima jako puno novih modela i proizvođaća koji su dobili odlične tester/user ocjene i želim to probati.

Ne žurim se, i sada mi radi sve ok no vjerujem da može još i bolje, nećemo se lagati, već sam pisao, zajeban je to hobi, netko si ne želi priznati, ja priznajem i svjestan sam toga.

Za sada intenzivno pratim sve novitete što izlaze u tom cijenovnom rangeu, kontaktiram usere i testere, 90% ljudi ti odgovara i pojašnjava sve nije im problem, stoga skupljam info i konačna odluka će pasti na jesen.

Do tada svaki prijedlog je dobrodošao naravno, pogotovo ako netko ima iskustva s tim što predlaže:)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

 

 Evo kolega, možda ti i ovo pomogne u slatkim brigama oko novog DAC-a. Spomenuo sam ti da obratiš pažnju i na Schiit Gungnir MultiBit. Unutra su mu četiri Analog Devicesa AD5781BRUZ (dva po kanalu) koji nisu ni jeftini, oko 43 EUR po komadu. Koliko sam vidio uređaj ima jako dobre recenzije:

http://www.basshead.club/schiit-gungnir-multibit/

https://theaudiophileman.com/gungnir-ho-schiit-gungnir-dac/

Napomenio bih da sam Schiit Asgard 3 MultiBit nabavio preko ProAudio Italia dealera. Michele je bio vrlo fleksibilan pa smo se za uređaj koji je u cjeniku bio 479 EUR dogovorili na cijenu od 469 EUR (uračunata dostava za Hrvatsku od 16,40 EUR). Koliko vidim Gungnir Multibit je u cjeniku 1449 EUR što bi se vjerojatno moglo spustit.

Zanimljiv je i PS Audio Stellar Gain Cell DAC/Preamp/Headamp od nekih 1700 $. Puno toga u jednom kućištu. Tu sam našao uglavnom jako dobre recenzije osim jedne, audiosciencereview.com, gdje je prošao loše.

 

Thx na trudu, no gledao sam shiit itd, dosta toga sam pregledao.

Ja bi htio za nijansu otvoriti sustav dodatno, radi mi i ovako odlično i zadovoljan sam no ako se može malo ovoriti u gornjem registru bilo bi fantastično.

Zato za sada i gledam Gustard A22 jer ima više upper registar naglašen što bi mi odgovaralo.

Također sam gledao i Mytek Brooklyn+ no on zna biti popričilmo harsh stoga bi mi vjerojatno bio 2 much  u sustavu jer bi htio samo nijansu otvoriti gornji registar.

 

Kad budem uzimao uzet ću dac s najnovijim čipom to je trenutno akm 4499 što Gustard ima, u biti dva ta čipa ima i za razliku od dosadašnjih dacova s tim novim čipom ima najviše extended treble range.

Budem još malo pričekao da vidim da li će neki od poznatijih brandova implementirati te čipove u dacove i da vidim rezultate, no ono šta sam pročitao o tom gustardu od usera mi se čini jack pot za mene.

 

I mogu ti reći da više nisu slatke muke, toliko toga ima da lagano i boli glava :D

 

 

 zanima me koji su ti izvori glazbe za slušanje jeli to flac skinut sa interneta,ako je onda je možda u tome problem pokušaj sa tidalom hi fi,ja ga slušam preko chromecasta audio i jako sam zadovoljan zvukom,taj pioneer koji imaš bi trebao jako dobro svirati

 Ima flacova s neta, ima wav s neta ima mojih wav što sam sam radio, ima .dsf fileova ima svega tu :)

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Zoki, imaš i novih čipova iz Analog Devicesa. Jesi li razmišlja o njima pošto su vjerojatno lideri na tom polju?

 Iskreno par dacova sam gledao sa analog devices čipovima  ma brdo je toga sada dostupno, ako imaš prijedlog pucaj😁

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 20:31 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

vote za texas instruments, ipak su kupili burrbrown koji su bili pioniri u dosta tehnologija korisnih za audio i opcenito, imaju odlicnu dokumentaciju i softver i forume za dizajnere...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Teac UD 505 je vrhunski DAC u takvom cjenovnom razredu.
Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo ovako nešto, ne traži dalje 

 

Gold Note DS10

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...

Zoki, imaš i novih čipova iz Analog Devicesa. Jesi li razmišlja o njima pošto su vjerojatno lideri na tom polju?

 Iskreno par dacova sam gledao sa analog devices čipovima  ma brdo je toga sada dostupno, ako imaš prijedlog pucaj😁

 Vidim da bi budući DAC htio cjenovno približiti ostalim komponentama pa se tu može govoriti o par tisuća USD ili EURa. Ja opet na Schiit . Shit everywhere rekli bi ovi iz kompanije. Njihov flagship Yggdrasil ima četiri AD5791 (dva po kanalu) od kojih je svaki oko 95EUR. Možda on odskače po cijeni, ali ga uglavnom jako hvale, pogotovo Herb Reichert. Tu je i prije spomenuti Schiit Gungnir Multibit s također Analog Devices čipom. Potraga se nastavlja.

Je, Yggdrasil je životinja ali preveć para :)

Gungnir je ok dac no kolko sam vidio i Topping D90 su uzeli korisnici i prodali Gungnir, Topping je jednostavno noviji i bolji uređaj :)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...

Zoki, imaš i novih čipova iz Analog Devicesa. Jesi li razmišlja o njima pošto su vjerojatno lideri na tom polju?

 Iskreno par dacova sam gledao sa analog devices čipovima  ma brdo je toga sada dostupno, ako imaš prijedlog pucaj😁

 Evo jednoga i oku ugodnog, a jako jako dobrog, s dva čipa AK4493 (svaki kanal po jedan), RME ADI-2-Pro FS R BE. S cijenom od oko 1800 EUR. Nudi i headamp, podršku za DSD za razliku od Yggdrasila koji radi konverziju DSD-a u PCM (iako Schiit navodi mogućnost nadogradnje).

 Gledao sam non pro verziju koju zovu i chord qutest killer, no ipak sada gledam zadnji čip akm koji je van ijer se do sada na ovo malo dacova što je izašlo odlično integrirao :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma kao što rekoh, kada kreneš grebati pogotovo ajmo reći taj segment od 600$ do ajde 2000$, brdo dacova sada ima i stalno novi izlaze.

Ovo je isto jeben dac od ukrainaca s kojim su testeri i korisnici oduševljeni a i unutra izgleda vrlo ozbiljno:

 

https://fluxlab-acoustics.com/product/fcn-10/

 

No pojačalo za slušalice me ne zanima, zanima me baš DAC uređaj, ako ima i preamp u sebi ok, ali za slušalice amp i izlaz mi ne znači ništa:

 

https://soundnews.net/amplifiers/headphone-amps/flux-lab-acoustics-fcn-10-review-a-muscle-car-for-your-headphones/

 

 

"

Sound Quality

I. Tonality & Timbre

I can summarize the overall sound quality with just three simple words: Ho! Lee! Schiit!"

 

No uglavnom se referira na izlaz za slušalice što mi ne igra ulogu :)

 

"

Conclusion

Here is the thing: Flux Labs Acoustics is a fairly new company, if it wants to capture your attention it needs to do it in style, with some interesting products at affordable price points. It needs to do it how no one did it until now. I’m serious, can you point me out to a unit that works in dual DAC configuration, that has a powerful Wi-Fi and Ethernet streamer, that is DLNA and AirPlay compatible, that offers gobs of power that could literally drive the most demanding headphones out there, that is super quiet and clean sounding at less than $1500? I don’t know any. The cherry on top is that going past all the cool features and things that can be done with it, it sounds bloody amazing from the first second of pressing play. This was the second unit that I wanted to listen to without any kind of burn-in, I was just glued to my chair for a few hours straight after receiving it. It was simply a roller-coaster with all my headphones. Considering everything it does in such an easy and elegant manner, I consider it being dirt cheap and it’s probably the best kept secret of the headphone world at just $1350. Go, tell others, this one will not be forgotten soon."

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo ultimativno tretiranje sobe. Kako jebeni rad s drvetom 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Evo ultimativno tretiranje sobe. Kako jebeni rad s drvetom 

 A kol'ko to para?

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma vjerojatno je cijena prava sitnica :D

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav momci,sto kazete na nesto ovakvo: 

 

https://www.intl.onkyo.com/products/hi-fi_components/receivers/tx-8390/index.html

 

Vidim da je netko od ekipe istrazivao nesto slicno od denona i marantza u tom segmentu stereo recivera dra-800h i marantz nr1200, pa slobodno mi bacite recenziju...

 

Kad pogledam iznutra denona i marantza i usporedim sa mojim av reciverom, izgledaju gotovo identicno

 

https://sonusart.hr/marantz-nr1200-stereo-mrezni-receiver.html

 

https://sonusart.hr/hi-fi-komponente/stereo-receiveri-1/denon-dra-800h-stereo-mrezni-receiver.html

 

https://usa.denon.com/shop/DenonNA-receivers/avrs650h_d

 

 

Tesko mi se odreci te multifunkcionalnosti jer ima sve, ali su mi zapale za oko neke druge opcije kao sto je ovo: https://www.ronis.hr/digitalno-pojacalo-nad-d3045/NAD%2DD3045/product/ koji ima hdmi arc i vidim da je po recenzijama dosta dobro prosao...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Pozdrav momci,sto kazete na nesto ovakvo: 

 

https://www.intl.onkyo.com/products/hi-fi_components/receivers/tx-8390/index.html

 

Vidim da je netko od ekipe istrazivao nesto slicno od denona i marantza u tom segmentu stereo recivera dra-800h i marantz nr1200, pa slobodno mi bacite recenziju...

 

Kad pogledam iznutra denona i marantza i usporedim sa mojim av reciverom, izgledaju gotovo identicno

 

https://sonusart.hr/marantz-nr1200-stereo-mrezni-receiver.html

 

https://sonusart.hr/hi-fi-komponente/stereo-receiveri-1/denon-dra-800h-stereo-mrezni-receiver.html

 

https://usa.denon.com/shop/DenonNA-receivers/avrs650h_d

 

 

Tesko mi se odreci te multifunkcionalnosti jer ima sve, ali su mi zapale za oko neke druge opcije kao sto je ovo: https://www.ronis.hr/digitalno-pojacalo-nad-d3045/NAD%2DD3045/product/ koji ima hdmi arc i vidim da je po recenzijama dosta dobro prosao...

 

 

 Uzeo sam ja nedavno Marantz NR1200. Komfor dosta ovisi i izboru branda i podrške koju pruža. Da sam znao o HEOS-u ono što sad znam, vjerojatno ne bih išao na ovu kombinaciju. Naime, zvukom sam zadovoljan ali činjenica da sam nakon desetak dana kupio Chromecast govori da HEOS nije neka sreća za korištenje. Vidim da Onkyo koji gledaš ima ugrašeni Chromecast tako da vjerujem ukoliko ga odabereš, imat ćeš pozitivnije iskustvo. NR1200 također ne podržava MQA tako da od Master kvalitete na Tidalu - nula bodova. ARC mi nije radio kako treba i nije mi se dalo više eksperimentirati pa sam ga povezao optikom na TV te mi sad fali jedan optički ako budem htio ići na nešto kvalitetnije od Chromecasta. Uglavnom i ukratko... Komfor kod ovih kombinacija je da dobiješ na TV-u prikaz onoga što ti svira preko streaminga. Za sve ostalo treba malo odvojiti vremena i istražiti... Ali barem ono što je najbitnije u cijeloj priči a to je zvuk, je kvalitetan tako da nisam u potpunosti nezadovoljan. Imao sam samo malo viša očekivanja i očekivao da će sve raditi 'out of the box' i pretpostavio neke stvari koje baš i ne stoje (hi-res playback). Trebaš vidjeti kako ćeš i na koji način slušati, i dobro istražiti prije kupovine. I naravno, ukoliko se može i poslušati, ne bi bilo loše. 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

nije mi bilo nikad jasno kad vec radi specijalnu sobu za ubit neželjene room modove i refleksije i reverbacije i etc etc, zašto ne gluha komora?

16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
Gluha komora takodjer ne valja isto kao i ne tretirana soba.
Treba naći neki balans između to dvoje.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
online
Vaš audio kutak

Slika sa drugog foruma i oduševljenje kupnjom aktivnih apsorbera PSI AVAA C20 (mislim da je jedan oko 2000€)

 http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15136&PN=1&title=psi-avaa-c20-aktivni-bas-trap

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Evo slusaone!!
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Gluha komora takodjer ne valja isto kao i ne tretirana soba.
Treba naći neki balans između to dvoje.

 objasni molim te, gluha komora ništa ne dodaje niti oduzima zvuku, prakticki ko na slušalice da slušaš minus malo lošija separacija kanala, dok ne tretirana prostorija radi apsolutni nered u zvuku u svim poljima, ne vidim kako je bolje malo toga nereda od bez ikakvog nereda.
zato sam i pita, ne zanimaju me izjave tipa "balans" ili slicni buzzwordovi zanima me teorija zašto je bolje imat npr reverbaciju od prostorije, jeli zato šta su ovi u studiu raćunali na istu ili neki treci razlog, zašto je bolje čut room modove koji us samo negativni prema zvucnoj slici? hvala.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pa prilično se teško opuštati u tapeciranoj sobi bez prozora 🙂, bez obzira što u njoj nema zvučnih eskapada. Rekao bih da je to logika.
Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

misliš ko kino di je zapravo cjela industrija razvijena oko toga kako prenit "osjecaj" prostorije koja je trenutno na platnu u prostoriju koja je ogromna kino dvorana i zapravo ima svoje reverbacije i refleksije i svasta ali se trude to smanjit da bi ovo prvo došlo do izražaja, pa postoje razni hardverski i softverski surround procesori koji služe baš tome,  slike s neke grupe na fb..

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice