Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.414.589
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
ZGamer kaže...

Baš zato nisam naveo brand i cijenu  

 

 

Onkyo A9110 

 

A gle, uzeo si low end entry level pojačalo, to je ta klasa i to tak izgleda, a od nekud se mora počet

 

Moje pojačalo sami vazduh, a košta ko 3 i kusur tvoja, meni svira dobro koliko može u toj klasi, jer komponente koje "jedu" one skuplje su kafanske priče(u 99.99% slučajeva)

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Došla bratu nova Rondo polica. Nešto više od 8000 kuna, stara je mušterija, ali su sve mjere bile po narudžbi. Punjena pijeskom, zavarena, svi šiljci, zaštite za šiljke, aluminijski podlošci za šiljke, sve što treba...

 

Na CDplayeru je pokriv protiv prašine, od pleksiglasa. Dolje lijevo je neki bezveze jeftini bluray player, dok ne dođe srebreni Marantz. Ostalo već znate, Burson DAC (preamp i headamp), Symaudio Moon player, Hitachi HMA 6500 power amp (refresh i upgrade) i Sony TA-E86 preamp (refresh) i Sonus Faber Toy Tower, a iza se vide Viablue zvučnički kabeli. Strujni i interkonekti tek trebaju doć na red. Još su oni iz Chipoteke...  

 

 

Auu pa ovo je vrh, polica izgleda mrak, je dosta para ali čak i nije kad uzmeš u obzir da je custom, a od nekih razvikanijih proizvođača bi koštala i puno više, a sigurno ne bi bila bolja(u tehničkom smislu), Rondo stvarno zna napravit dobar proizvod, imao sam njihove stalke i nisam imao zamjerke

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

 

Auu pa ovo je vrh, polica izgleda mrak, je dosta para ali čak i nije kad uzmeš u obzir da je custom, a od nekih razvikanijih proizvođača bi koštala i puno više, a sigurno ne bi bila bolja(u tehničkom smislu), Rondo stvarno zna napravit dobar proizvod, imao sam njihove stalke i nisam imao zamjerke

 Polica je teška preko 30 kg, jer je došla punjena pijeskom i već zavarena. Ploče su medijapan, skoro 3 cm debljine. A sve je došlo umotano u još 10 kg plastike i kartona, trebalo je par sati za sve odmotat. Nikad ništa nije bilo tako zaštićeno, 2 kontejnera su se napunila, šta plastike, šta kartona.

 

U svakom slučaju, sad imate priliku vidit kako izgleda skoro dovršeni sustav za sljedećih 20-30 godina. Nisu svi baš u filmu da bi svako malo mijenjali, nakon što dođe bluray, ovo je gotov sustav, za ostatak života, ako sve bude radilo toliko. Nakon 20-ak godina traženja, slušanja, kupovanja i prodavanja... Zato ne smatram da je ova polica preskupa, jer je kupljena jednom u životu, za ostatak života.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 15:20 (Filox).
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
ZGamer kaže...

Baš zato nisam naveo brand i cijenu  

 

 

Onkyo A9110 

 

A gle, uzeo si low end entry level pojačalo, to je ta klasa i to tak izgleda, a od nekud se mora počet

 

Moje pojačalo sami vazduh, a košta ko 3 i kusur tvoja, meni svira dobro koliko može u toj klasi, jer komponente koje "jedu" one skuplje su kafanske priče(u 99.99% slučajeva)

Jako blizu ali ipak je 9130 i nebi ga vj. uzimao da mi nije vrisnuo naponski relej(ja se nadam da je to to)na Pioneerovom AV pa čekam da to stigne iz Kine.

 

Ugl. gledao da ima ulaz za sub i optiku i to je to 

16 godina
offline
Vaš audio kutak

...iskoristivi i povoljni tweak-ovi...jedino je problem naci zamjenu za nasu uticnicu nekim stvarima...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Topping MX3 (1200kn) vs Denon PMA-600NE (2900kn)

 

 

Cujete li osjetnu razliku u zvuku (ali razlika u cijeni je osjetna)?

Evo sta kaze graf:

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 18:55 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

taj graf izgleda ko previše smoothed graf, s ultra lošeg ili ne kalibriranog mikrofona ili vjerovatnije jednostavno mjereno u sobi koja je apsolutna katastrofa..

šanse da dva razlicita zvucnika imaju tako isti fr su 0, šanse da je mjeri neko ko nezna šta radi samo da bi ima neki graf za pokazat su over 9000.,xD

a taj video mi je bia super dok nije reka da mu rf filter u produznom ubiija dinamiku sistema.

-zgamer taj amp je cisto ok, jeftinjak ali izgleda pametno složen. ali jednostrani pcb i sto mostova u 2020 mi nikako nije ok, iako to i nije realno problem jer su pametno složili i stavili ispravljac i kondenzatore odma uz izlazne tranzistore, pa bez obzira na jednostrani pcb sigurnno mogu izlazu dovest potrebnu struju bez problema. jedini minus toga je pre blizu su hladnjaku pa ce vjerovatno jako brzo(relativno brzo, desetci tisuca sati, normalnom korisniku nebitno.) se osušit i izgubit kapacitet.


16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tu se ne radi o 2 razlicita zvucnika vec o 2 razlicita amp-a.

Graf je takav kakav je radi sobe.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
oprosti nisan ni pogleda linkove nego san glupo zakljuci da su 2 razlicita zvucnika.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Sad me s tim ostacima života i godina podsjećaš na razgovor 2 kat. svećenika, pa kaže prvi:

-Što misliš, hoćemo li dočekati na nam Vatikan ukine celibat? A drugi kaže:

-Mi sumnjam da hoćemo, ali možda naša djeca...

 

Tako i ti... raspisao se o desetljćima... kao da ste brat i ti rođaci Metuzalema, pa ćete živjeti 900+ godina    20 godina traženja, sad je kupio za slijedećih 20-30 godina... pa mislim...  

 

Koliko je sada brat? Što je, tražio sustav još od vrtića ili 10 godina starosti, a sad kad ima - imat će do 80-te? Jesi li siguran da će mu se sviđati ovaj sustav kad bude imao 80+? Ja nisam... da se kladimo?  

 

Da tajo, ne misle svi cijeli život kupovat komponente i trošit pare. Ima čovjek dovoljno godina, počeo je prije dvadesete s prvim uređajem, sad je kupio sve što je mislio i gotov je. Ne razumijem zašto čuđenje? Ima zvuk kakav želi i kakav mu savršeno odgovara, jako dugo je slagao sustav, potrošio je dovoljno para, komponente je sredio i refreshao, ne da bi ih sutra prodao, nego da mu traju desetljećima. Ja razmišljam na isti način, samo sam ja tek na pola puta sa skupljanjem.

 

Kad bude itko od nas imao 70+ godina, onda će bit tko živ, tko mrtav, a ne koju ću sutra komponentu promijenit.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

Sad me s tim ostacima života i godina podsjećaš na razgovor 2 kat. svećenika, pa kaže prvi:

-Što misliš, hoćemo li dočekati na nam Vatikan ukine celibat? A drugi kaže:

-Mi sumnjam da hoćemo, ali možda naša djeca...

 

Tako i ti... raspisao se o desetljćima... kao da ste brat i ti rođaci Metuzalema, pa ćete živjeti 900+ godina    20 godina traženja, sad je kupio za slijedećih 20-30 godina... pa mislim...  

 

Koliko je sada brat? Što je, tražio sustav još od vrtića ili 10 godina starosti, a sad kad ima - imat će do 80-te? Jesi li siguran da će mu se sviđati ovaj sustav kad bude imao 80+? Ja nisam... da se kladimo?  

 

Da tajo, ne misle svi cijeli život kupovat komponente i trošit pare. Ima čovjek dovoljno godina, počeo je prije dvadesete s prvim uređajem, sad je kupio sve što je mislio i gotov je. Ne razumijem zašto čuđenje? Ima zvuk kakav želi i kakav mu savršeno odgovara, jako dugo je slagao sustav, potrošio je dovoljno para, komponente je sredio i refreshao, ne da bi ih sutra prodao, nego da mu traju desetljećima. Ja razmišljam na isti način, samo sam ja tek na pola puta sa skupljanjem.

 

Kad bude itko od nas imao 70+ godina, onda će bit tko živ, tko mrtav, a ne koju ću sutra komponentu promijenit.

 Iskreno, ja se slažem sa obojicom. Je, super je kada složiš sustav i kada si zadovoljan, no budimo iskreni svi sami prema sebi, da li ćeš zaista isti sustav imati 10 godina da nećeš ništa poželjeti probati novo? Ja recimo istražujem sada DAC segment šta bi uzeo, toliko toga izlazi na mjesečnoj bazi i sve je bolje od postojećeg da je tu teško biti pametan. Spominjem DACove jer ako si dao tipa 2000$ prije cca 5-6 godina za DAC, ovi novi uređaji sa najnovijim npr AKM chipovima pojedu te DACove stare 5-6 godina za duiplo manje para. U tom je problem, tržište u velikom vremenskom periodu nekad doslovno explodira i jako puno novih i boljih modela izlazi i zar nećeš poželjeti probati neki novji uređaj.

 

Ja mogu uzeti npr sada Topping D90 koji je odličan dac, nemam problem što je kinez jer su upravo kineski DACovi sada explodirali, no odlučio sam čekati.

Izašao je Gustard A22 koji ispada bolji DAC od tog Toppinga, je i skuplji ali je u mom budgetu.

Evo sada je izašao i SMSL M400 koji tek trebaju ocijeniti i probati korisnici ali se čini opet bolji od oba ta daca po nekim mjerenjima.

Pa je tu i FLUX FCN 10 mislim da je to ukrainski proizvod koji je isto odličan uređaj, a sve je to ispod 1500$.

To je sve izašlo u vremenskom periodu od cca mjesec dana jer je izašao novi AK4499 AKM chip i imaju nove mogućnosti.

Sada treba izaći i novi Sabre 2048pro, kako će njih integrirati i kakvi će biti to je pitanje.

 

 

Stoga ponavljam budimo iskreni sami prema sebi i zapitajmo se, 10 godina da apsolutno ništa ne zamjenim uz ovakve nove i bolje uređaje za ok cijene?

Teško, proklet je ovo hobi....

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 Iskreno, ja se slažem sa obojicom. Je, super je kada složiš sustav i kada si zadovoljan, no budimo iskreni svi sami prema sebi, da li ćeš zaista isti sustav imati 10 godina da nećeš ništa poželjeti probati novo? Ja recimo istražujem sada DAC segment šta bi uzeo, toliko toga izlazi na mjesečnoj bazi i sve je bolje od postojećeg da je tu teško biti pametan. Spominjem DACove jer ako si dao tipa 2000$ prije cca 5-6 godina za DAC, ovi novi uređaji sa najnovijim npr AKM chipovima pojedu te DACove stare 5-6 godina za duiplo manje para. U tom je problem, tržište u velikom vremenskom periodu nekad doslovno explodira i jako puno novih i boljih modela izlazi i zar nećeš poželjeti probati neki novji uređaj.

 

Ja mogu uzeti npr sada Topping D90 koji je odličan dac, nemam problem što je kinez jer su upravo kineski DACovi sada explodirali, no odlučio sam čekati.

Izašao je Gustard A22 koji ispada bolji DAC od tog Toppinga, je i skuplji ali je u mom budgetu.

Evo sada je izašao i SMSL M400 koji tek trebaju ocijeniti i probati korisnici ali se čini opet bolji od oba ta daca po nekim mjerenjima.

Pa je tu i FLUX FCN 10 mislim da je to ukrainski proizvod koji je isto odličan uređaj, a sve je to ispod 1500$.

To je sve izašlo u vremenskom periodu od cca mjesec dana jer je izašao novi AK4499 AKM chip i imaju nove mogućnosti.

Sada treba izaći i novi Sabre 2048pro, kako će njih integrirati i kakvi će biti to je pitanje.

 

 

Stoga ponavljam budimo iskreni sami prema sebi i zapitajmo se, 10 godina da apsolutno ništa ne zamjenim uz ovakve nove i bolje uređaje za ok cijene?

Teško, proklet je ovo hobi....

 

Možda, postoji i ta opcija, ali to će bit jedan uređaj, možda, ako mi baš bude pun novčanik. Ja čekam da dovršim još par komponenti, pa da mogu lovu konačno prebacit na auto i sređivanje auta, pa onda poslije će treba i za kuću... Jednostavno, moram u jednom momentu odlučit da imam dovoljno dobar sustav i preusmjerit financije na druge stvari. Ili mogu zauvijek kupovat i prodavat hifu...

 

Uostalom, što ne znaš, to te ni ne boli. Prestanem slušat i gledat druge žene uređaje i miran sam. Dok ne čujem bolje, ja imam najbolje.   

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Zoki B kaže...

 Iskreno, ja se slažem sa obojicom. Je, super je kada složiš sustav i kada si zadovoljan, no budimo iskreni svi sami prema sebi, da li ćeš zaista isti sustav imati 10 godina da nećeš ništa poželjeti probati novo? Ja recimo istražujem sada DAC segment šta bi uzeo, toliko toga izlazi na mjesečnoj bazi i sve je bolje od postojećeg da je tu teško biti pametan. Spominjem DACove jer ako si dao tipa 2000$ prije cca 5-6 godina za DAC, ovi novi uređaji sa najnovijim npr AKM chipovima pojedu te DACove stare 5-6 godina za duiplo manje para. U tom je problem, tržište u velikom vremenskom periodu nekad doslovno explodira i jako puno novih i boljih modela izlazi i zar nećeš poželjeti probati neki novji uređaj.

 

Ja mogu uzeti npr sada Topping D90 koji je odličan dac, nemam problem što je kinez jer su upravo kineski DACovi sada explodirali, no odlučio sam čekati.

Izašao je Gustard A22 koji ispada bolji DAC od tog Toppinga, je i skuplji ali je u mom budgetu.

Evo sada je izašao i SMSL M400 koji tek trebaju ocijeniti i probati korisnici ali se čini opet bolji od oba ta daca po nekim mjerenjima.

Pa je tu i FLUX FCN 10 mislim da je to ukrainski proizvod koji je isto odličan uređaj, a sve je to ispod 1500$.

To je sve izašlo u vremenskom periodu od cca mjesec dana jer je izašao novi AK4499 AKM chip i imaju nove mogućnosti.

Sada treba izaći i novi Sabre 2048pro, kako će njih integrirati i kakvi će biti to je pitanje.

 

 

Stoga ponavljam budimo iskreni sami prema sebi i zapitajmo se, 10 godina da apsolutno ništa ne zamjenim uz ovakve nove i bolje uređaje za ok cijene?

Teško, proklet je ovo hobi....

 

Možda, postoji i ta opcija, ali to će bit jedan uređaj, možda, ako mi baš bude pun novčanik. Ja čekam da dovršim još par komponenti, pa da mogu lovu konačno prebacit na auto i sređivanje auta, pa onda poslije će treba i za kuću... Jednostavno, moram u jednom momentu odlučit da imam dovoljno dobar sustav i preusmjerit financije na druge stvari. Ili mogu zauvijek kupovat i prodavat hifu...

 

Uostalom, što ne znaš, to te ni ne boli. Prestanem slušat i gledat druge žene uređaje i miran sam. Dok ne čujem bolje, ja imam najbolje.   

 To je istina, ja sada isto kompletiram jer idem na kupovinu kuće krajem godine, kada to krene neću ni pitati neko vrijeme za hifi :D

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Pa na, u postu, moja 3 široko nasmijana smajlija - nemoj tako ozbiljno odgovarati, pa vidiš da sam u šaljivom tonu pitao, čak i vic upotrijebio... nemoj biti baš toliko ozbiljan 

 

Ja sam uvijek mrtav ozbiljan.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
Zoki B kaže...

 Iskreno, ja se slažem sa obojicom. Je, super je kada složiš sustav i kada si zadovoljan, no budimo iskreni svi sami prema sebi, da li ćeš zaista isti sustav imati 10 godina da nećeš ništa poželjeti probati novo? Ja recimo istražujem sada DAC segment šta bi uzeo, toliko toga izlazi na mjesečnoj bazi i sve je bolje od postojećeg da je tu teško biti pametan. Spominjem DACove jer ako si dao tipa 2000$ prije cca 5-6 godina za DAC, ovi novi uređaji sa najnovijim npr AKM chipovima pojedu te DACove stare 5-6 godina za duiplo manje para. U tom je problem, tržište u velikom vremenskom periodu nekad doslovno explodira i jako puno novih i boljih modela izlazi i zar nećeš poželjeti probati neki novji uređaj.

 

Ja mogu uzeti npr sada Topping D90 koji je odličan dac, nemam problem što je kinez jer su upravo kineski DACovi sada explodirali, no odlučio sam čekati.

Izašao je Gustard A22 koji ispada bolji DAC od tog Toppinga, je i skuplji ali je u mom budgetu.

Evo sada je izašao i SMSL M400 koji tek trebaju ocijeniti i probati korisnici ali se čini opet bolji od oba ta daca po nekim mjerenjima.

Pa je tu i FLUX FCN 10 mislim da je to ukrainski proizvod koji je isto odličan uređaj, a sve je to ispod 1500$.

To je sve izašlo u vremenskom periodu od cca mjesec dana jer je izašao novi AK4499 AKM chip i imaju nove mogućnosti.

Sada treba izaći i novi Sabre 2048pro, kako će njih integrirati i kakvi će biti to je pitanje.

 

 

Stoga ponavljam budimo iskreni sami prema sebi i zapitajmo se, 10 godina da apsolutno ništa ne zamjenim uz ovakve nove i bolje uređaje za ok cijene?

Teško, proklet je ovo hobi....

 

Možda, postoji i ta opcija, ali to će bit jedan uređaj, možda, ako mi baš bude pun novčanik. Ja čekam da dovršim još par komponenti, pa da mogu lovu konačno prebacit na auto i sređivanje auta, pa onda poslije će treba i za kuću... Jednostavno, moram u jednom momentu odlučit da imam dovoljno dobar sustav i preusmjerit financije na druge stvari. Ili mogu zauvijek kupovat i prodavat hifu...

 

Uostalom, što ne znaš, to te ni ne boli. Prestanem slušat i gledat druge žene uređaje i miran sam. Dok ne čujem bolje, ja imam najbolje.   

I Zoki i ti imate adute u rukama, iskreno i pošteno!

Što kaže Zoki - tržište eksplodira, OK, zaista je tako, ali, tu su novi modeli koji su bolji od starih 1%, 1 čujni postotak. Koliko nas čuje taj 1 % poboljšanja zvuka? Nas 1%? Puno sam i rekao :-)

 

Pa ako se na kablovima može čuti razlika, zaista misliš da je čujna razlika novijih dacova naspram starih samo cca 1%?

Dacova kao komponenti koji imaju najnovije elektroničke elemente u sebi naspram starijih i koji se mogu bolje implementirati?

Koji imaju brdo elektroničkih komponenti u sebi za razliku od kabla i da onda nosi razlike maje od 1%?

Dacova kao čipova koji su sve jači i mogu se bolje implementirati i iskoristiti?

 

 

Mislim da ne :)

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

doda bi da se razlika od 1% u dac uređajima mjeri bez problema, dok se razlika u kabelima koja je navodno veća od 1%, nekim cudom ne moze izmjerit. true story.

btw u zadnjih deset godina imamo puno bolje feritne jezge, bolje kondenzatore i bolje diode i brže tranzistore

da ne spominjem u nekim situacijama superiorne 1 bitne DAC-ove link link

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 13:12 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Gustard A22 ima bolji preamp od Topping D90, ima bolje napajanje te utilizira dual AK4499 čip a i košta 400eura više, stoga niti ne iznenađuje da bolje radi.

Ukratko Topping D90 naginje na warmish side, dok Gustard A22 ima veći freq range i dinamičniji je, pogotovo u visokom registru.

Ako ne izađe opet neko čudo ja ću vjerojatno uzeti Gustard pa probati i njegov preamp dio jer moj amp može raditi i kao power amp.

Nemojmo se opet zavaravati, to nisu više toliko jeftini dacovi, Gustard je npr 1100eura što nije baš malo para za DAC komponentu...

 

U međuvremenu je izašao i SMSL M400 koji bi trebao biti između ta dva daca no još nije nigdje testiran niti ima user iskustva.

 

Ukoliko nekog zanima review od Topping D90 MQA ima ovdje, također i usporedbu sa Gustard A22

 

https://soundnews.net/sources/dacs/topping-d90-mqa-review-majestic-quick-accurate/

 

Taj lik daje solidne reviewe i ne preferira nikog, za razliku od mase drugih reviewera.... što i sam napiše u ovom reviewu:

 

"Some grumpy audiophiles are still considering that you cannot have high-end sonics or even decent performance out of sources that costs less than $2K, I know few people that think this way, others simply swear that in the sub-$1K price category, there are only entry-level to mid-fi digital sources at best. I am judging an audio component by its performance first and then by its price and only after that I’m evaluating it if is worth the asking price or not. If I you would be a grumpy audiophile, would listen to D90 MQA, would try all its features and its user-friendly interface, then I would probably say that it costs around ~$3K. D90 MQA is without a doubt an impressive DAC even at double its price. I say it, because I am testing quite a lot a DACs and as time passes by, I’m feeling that the difference between expensive and affordable DACs is shrinking at a very rapid rate. I am very glad this happens, as not everybody can afford multi-thousand systems."

 

 

pozz

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

E, tu sam te čekao... 

 

Poznata je činjenica da 70-75% kvalitete zvuka leži u preamp sekciji. Da li je sada Gustard toliko bolji zahvaljujući dual DAC čipu ili je pitanje preampa bitno? I, kako je lik testirao? To treba razlučiti, jer u pravilu - onaj tko kupuje DAC kao DAC - bitan mu je DAC, a ne kvaliteta premp sekcije unutra. Njiu čak zanemaruje, jer već ima kvalitetan preamp u koji će uključiti kabel IZ DACa. 

 

Zanimljivo je testirati DAC uređaje samo i isključivo kao DAC uređaje, a ne i kao preampove. To, kao combo pre/DAC je već drugi par rukava.

 Ovde se potpuno slažem. Ja bi gledao čisti DAC kao komponentu, a ako hoćeš preamp, onda to ide kao posebna komponenta, specijalizirana samo za preamp dio. Kao što tajo kaže, iznimno bitan dio cijelog sustava, po meni je puno bitniji pream, nego poweramp, više je utjecaja na zvuk, odnosno više bi para potrošio na preamp sekciju, nego na amp.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Gustard A22 ima bolji preamp od Topping D90, ima bolje napajanje te utilizira dual AK4499 čip a i košta 400eura više, stoga niti ne iznenađuje da bolje radi.

Ukratko Topping D90 naginje na warmish side, dok Gustard A22 ima veći freq range i dinamičniji je, pogotovo u visokom registru.

Ako ne izađe opet neko čudo ja ću vjerojatno uzeti Gustard pa probati i njegov preamp dio jer moj amp može raditi i kao power amp.

Nemojmo se opet zavaravati, to nisu više toliko jeftini dacovi, Gustard je npr 1100eura što nije baš malo para za DAC komponentu...

 

U međuvremenu je izašao i SMSL M400 koji bi trebao biti između ta dva daca no još nije nigdje testiran niti ima user iskustva.

 

Ukoliko nekog zanima review od Topping D90 MQA ima ovdje, također i usporedbu sa Gustard A22

 

https://soundnews.net/sources/dacs/topping-d90-mqa-review-majestic-quick-accurate/

 

Taj lik daje solidne reviewe i ne preferira nikog, za razliku od mase drugih reviewera.... što i sam napiše u ovom reviewu:

 

"Some grumpy audiophiles are still considering that you cannot have high-end sonics or even decent performance out of sources that costs less than $2K, I know few people that think this way, others simply swear that in the sub-$1K price category, there are only entry-level to mid-fi digital sources at best. I am judging an audio component by its performance first and then by its price and only after that I’m evaluating it if is worth the asking price or not. If I you would be a grumpy audiophile, would listen to D90 MQA, would try all its features and its user-friendly interface, then I would probably say that it costs around ~$3K. D90 MQA is without a doubt an impressive DAC even at double its price. I say it, because I am testing quite a lot a DACs and as time passes by, I’m feeling that the difference between expensive and affordable DACs is shrinking at a very rapid rate. I am very glad this happens, as not everybody can afford multi-thousand systems."

 

pozz

E, tu sam te čekao... 

 

Poznata je činjenica da 70-75% kvalitete zvuka leži u preamp sekciji. Da li je sada Gustard toliko bolji zahvaljujući dual DAC čipu ili je pitanje preampa bitno? I, kako je lik testirao? To treba razlučiti, jer u pravilu - onaj tko kupuje DAC kao DAC - bitan mu je DAC, a ne kvaliteta premp sekcije unutra. Njiu čak zanemaruje, jer već ima kvalitetan preamp u koji će uključiti kabel IZ DACa. 

 

Zanimljivo je testirati DAC uređaje samo i isključivo kao DAC uređaje, a ne i kao preampove. To, kao combo pre/DAC je već drugi par rukava.

Vidim nisi pročitao :)

 

Testirao je i kao DAC i kao DAC + preout.

U oba slučaja je bio bolji zbog sveg gore navedenog i činjenici da ima 2 čipa...

Na testu gdje je testiran baš Gustard je lik naveo da ima izuzetan preout i da preporuča baš tako spajati jer jako dobro radi sa power ampovima, da ima odličan preout koji radi fantastično.

Također i kao sami DAC radi odlično, no za razliku od ostalih DACova koje je testirao ovaj ima odličan preout i zato je to naglasio stoga je to definitivno bonus i dodatna opcija za testiranje.

Moj Roksan K3 može raditi i kao power amp, isključi se predpojačalo pa ako uzmem Gustarda budem i tako testirao, nije loše imati još koju opciju koja možda može i doprinesti boljem zvuku.

Nemoj se zavaaravati s činjenicom da se jedno zove Roksan, engleska firma a drugo Gustard, kineska frima.

Roksan K3 cijeli amp košta 1500 eura, ovaj dac sa preoutom košta 1100eura te uzevši u obzir da kinezi još uvjek ne deru s cijenama ja se nebi iznenadio da mi bolje radi kada bi Roksan bio u power amp modu...

 

No pričekat ću još malo kako sma i rekao, pa ako uzmem mogu baciti komparaciju.

 

 

"

As DAC only devices, both are having the same full-bodied tonality, an emphasis on the bass and midrange area most of the time. Both sounded big and open wide, I could easily follow any note I wanted in a crowded track. The biggest difference was felt in the treble region, where A22 would offer an extended top-end, there would be more shimmer, a bit more zing and slightly more information could be picked up as well. As a direct result A22 sounded a bit more complete, especially the frequency response felt wider and more extended.

By comparison, D90 MQA felt a tad smoother sounding, more relaxed in the long run. It was less fatiguing but felt incomplete by comparison. D90 MQA felt mellower and lacked the nerve and the boldness of A22 that just offered higher dynamics. Another difference was felt in pin point imaging, where A22 would show an improved accuracy. I could easily detect where all sounds are coming from, the leading edge (contour) was also a bit more defined on it, A22 was a bit more precise and more defined as well. In terms of slam and transient response, both were absolutely exceptional, offering an engaging and mood lifting presentation.

 

As DAC + Preamp devices in a speaker setup, even from the first seconds A22 simply took the lead. Everything was more defined, clearer, it offered a much better control over the speakers, stage was a tad wider as well, everything became big, holographic and very 3D. D90 sounded pretty good too, but couldn’t compete as a preamp due to its weaker output stage.

Bottom line is that as a DAC only device, I could easily live with one or the other, as the difference was not that big with small differences in tonality. However, as a DAC + Preamp device, A22 was a different animal entirely and would be my top recommendation in a speaker setup.

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

E, tu sam te čekao... 

 

Poznata je činjenica da 70-75% kvalitete zvuka leži u preamp sekciji. Da li je sada Gustard toliko bolji zahvaljujući dual DAC čipu ili je pitanje preampa bitno? I, kako je lik testirao? To treba razlučiti, jer u pravilu - onaj tko kupuje DAC kao DAC - bitan mu je DAC, a ne kvaliteta premp sekcije unutra. Njiu čak zanemaruje, jer već ima kvalitetan preamp u koji će uključiti kabel IZ DACa. 

 

Zanimljivo je testirati DAC uređaje samo i isključivo kao DAC uređaje, a ne i kao preampove. To, kao combo pre/DAC je već drugi par rukava.

 Ovde se potpuno slažem. Ja bi gledao čisti DAC kao komponentu, a ako hoćeš preamp, onda to ide kao posebna komponenta, specijalizirana samo za preamp dio. Kao što tajo kaže, iznimno bitan dio cijelog sustava, po meni je puno bitniji pream, nego poweramp, više je utjecaja na zvuk, odnosno više bi para potrošio na preamp sekciju, nego na amp.

 Evo post iznad sam izvukao što piše u testu, još jednom testiran je i kao dac komponenta bez preouta :)

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
..

E, tu sam te čekao... 

 

Poznata je činjenica da 70-75% kvalitete zvuka leži u preamp sekciji. Da li je sada Gustard toliko bolji zahvaljujući dual DAC čipu ili je pitanje preampa bitno? I, kako je lik testirao? To treba razlučiti, jer u pravilu - onaj tko kupuje DAC kao DAC - bitan mu je DAC, a ne kvaliteta premp sekcije unutra. Njiu čak zanemaruje, jer već ima kvalitetan preamp u koji će uključiti kabel IZ DACa. 

 

Zanimljivo je testirati DAC uređaje samo i isključivo kao DAC uređaje, a ne i kao preampove. To, kao combo pre/DAC je već drugi par rukava.

 tocno to, neznam jel u postotku toliko ali I/V konverzije i pre su "čujni" više nego digitalni dio i modulator. ako se sjecas onog slušnog testa od prije par mjeseci s 10 loopova preko low end all in one dac chipa s high end preampovima :D

a šta se tiće ovih bitova, spominja si neke brojeve tipa 20 i 18 pa onda automatski san misli da pricas o cipovima ne input bitovima
cak u onim tvojim edifierima je u srcu vjerovatno 1 bitni oversampling delta sigma modulator , al kad bi doša kolega father dougal da bolje objasni nebi bilo loše jer nisam ni ja na ti s tim stvarima..

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 17:56 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

E, tu sam te čekao... 

 

Poznata je činjenica da 70-75% kvalitete zvuka leži u preamp sekciji. Da li je sada Gustard toliko bolji zahvaljujući dual DAC čipu ili je pitanje preampa bitno? I, kako je lik testirao? To treba razlučiti, jer u pravilu - onaj tko kupuje DAC kao DAC - bitan mu je DAC, a ne kvaliteta premp sekcije unutra. Njiu čak zanemaruje, jer već ima kvalitetan preamp u koji će uključiti kabel IZ DACa. 

 

Zanimljivo je testirati DAC uređaje samo i isključivo kao DAC uređaje, a ne i kao preampove. To, kao combo pre/DAC je već drugi par rukava.

 Ovde se potpuno slažem. Ja bi gledao čisti DAC kao komponentu, a ako hoćeš preamp, onda to ide kao posebna komponenta, specijalizirana samo za preamp dio. Kao što tajo kaže, iznimno bitan dio cijelog sustava, po meni je puno bitniji pream, nego poweramp, više je utjecaja na zvuk, odnosno više bi para potrošio na preamp sekciju, nego na amp.

 Evo post iznad sam izvukao što piše u testu, još jednom testiran je i kao dac komponenta bez preouta :)

 zoki pokušaj sa atoll hi fi dacovima,proizvode se u francuskoj svi ih hvale da imaju vrhunski zvuk za pristupačnu cijenu,kupiti ih ima u sloveniji imaš besplatnu dostavu i ne plaćaš nikakav dodatni porez jer si u eu

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da kupim sad Wilson Sophie nezz bil bio miran sljedecih 20 godina,zivot je nepredvidiv nikad ne znas u kojem smijeru moze otic,zadnje zvucnike sam imao 10 godina,pojacalo sad imam sigurno 4-5,DAC i vise,nepamtim vise..naravno ima i drugih prioriteta koje prvo trebas poslozit,ali uvik se vreba nekakva prilika..zato i volim ovaj hobi!!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

E, tu sam te čekao... 

 

Poznata je činjenica da 70-75% kvalitete zvuka leži u preamp sekciji. Da li je sada Gustard toliko bolji zahvaljujući dual DAC čipu ili je pitanje preampa bitno? I, kako je lik testirao? To treba razlučiti, jer u pravilu - onaj tko kupuje DAC kao DAC - bitan mu je DAC, a ne kvaliteta premp sekcije unutra. Njiu čak zanemaruje, jer već ima kvalitetan preamp u koji će uključiti kabel IZ DACa. 

 

Zanimljivo je testirati DAC uređaje samo i isključivo kao DAC uređaje, a ne i kao preampove. To, kao combo pre/DAC je već drugi par rukava.

 Ovde se potpuno slažem. Ja bi gledao čisti DAC kao komponentu, a ako hoćeš preamp, onda to ide kao posebna komponenta, specijalizirana samo za preamp dio. Kao što tajo kaže, iznimno bitan dio cijelog sustava, po meni je puno bitniji pream, nego poweramp, više je utjecaja na zvuk, odnosno više bi para potrošio na preamp sekciju, nego na amp.

 Evo post iznad sam izvukao što piše u testu, još jednom testiran je i kao dac komponenta bez preouta :)

 zoki pokušaj sa atoll hi fi dacovima,proizvode se u francuskoj svi ih hvale da imaju vrhunski zvuk za pristupačnu cijenu,kupiti ih ima u sloveniji imaš besplatnu dostavu i ne plaćaš nikakav dodatni porez jer si u eu

300-tka se čini stroj za uživanje  https://www.atoll-electronique.com/en/products/dac-converters/converter-dac300/  ne bi ga bilo loše udomiti.

 

Zoki, što ono kažu/pišu o rolloff za visoke za ESS9038Pro?

Ma 300tka je preveć para :)

Ukratko AKM čipovi su do sada bili poznati po tome da su bili warmish, nisu išli toliko u niže i visoke registre ali su bili ugodni za slušanje, dok je Sabre išao poprilično visoko i znali su biti harsh.

Sabre 9038pro ja rolled off u visokima i stoga više nisu harsh.

AKM 4499 je najnoviji čip koji ide sada jako duboko u niskim registrima također i u visokima ali da nisu harsh i da izgleda da se bolje mogu integrirati u sustave od zadnjeg Sabre 9038pro.

To sve što govorim sam našao za ove dacove koje sam ja gledao i pisao da me zanimaju, no nemoguće je sve pregledati koliko toga zapravo izlazi.

Treba vidjeti i kako će raditi novi SMSL M400.

 

Dodatak:

Jedan od reviewera ima Matrix Element X dac koji ima sabre 9038pro koji je cca 3000eura i evo šta je napisao kada je  usporedio sa Topping D90 non mqa kada je uspoređivao:

 

"I am hearing more air even with lower-quality recordings and there is more of it even compared to my reference Element X, as painful as this sounds to me, this is the ugly truth. D90 is without a doubt the airiest DAC I listened to at my place with the most layered sound, with the deepest depth and with a well spread-out soundstage.

If you want to feel every vibration of every note and if you are wondering if bass is one-noted or has multiple layers of it, then D90 is the right tool for you. If will dissect and show everything there is to hear.

The Pale Emperor by Marylin Manson is not a record I enjoy a lot, but I was always thrilled by the technical aspect of this record, for a metal/rock release it sounds damn impressive. From the first notes a thought never left my mind and I re-checked the recording, it sounds very 3D, completely outside my head, very much so that I thought that Tidal Hi-Fi desktop app was updated with 360 Audio files that its mobile app has for few months now. That wasn’t the case and the sad truth hit me again, D90 is sounding wider, deeper, more holographic and more layered than my own $3K DAC unit.

Any music I would play, D90 would always unfold it like a candy in front of me. It grown on me, because I can now listen even to crowded and up-front music with ease, D90 makes that a lot more approachable, I can chew that pill much easier, I’m again impressed."

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 7:40 (Zoki B).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Jeben opis!!

Btw otkrija DAB+,odusevljen kvalitetom prijema i zvuka!(o autu pricam)
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 10:56 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
kad su poceli emitirat digital radio na podrucju splita??
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nemam blage,nisam ni zna da mi auto to ima,a i mislija sam da DAB mrtav..pogotovo kod nas.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
a prije par mjeseci sam traži i bilo je eksperimentalno samo na podrucju zagreba ili tako nesto a dalmacija nista, znaš li možda na kojoj frekvenciji to radi?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
a prije par mjeseci sam traži i bilo je eksperimentalno samo na podrucju zagreba ili tako nesto a dalmacija nista, znaš li možda na kojoj frekvenciji to radi?

 https://oiv.hr/hr/usluge-i-platforme/oiv-dabplus-digital-radio/popis-programa-dabplus/

Sa Brač,Vidova gora odašilju!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 17:24 (volegradele).
7 godina
offline
Vaš audio kutak

napokon san i ovo doceka cekan godinama digi radio... ali nije baš win-win, puno bolji odnos signal šum ima nego analogni radio ok prijema ali iman dobru antenu pa mi to baš i nije problem i bolje mi zvuci fm, jedino nema toliko agresivan kompresor ali zvuk mi i nije nešto ekstra moran priznat, korišten isti rtl sdr radio prijemnik ko i za fm..

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice