Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Di to DIY ekipa koristi drivere od razglasa?

  sve ima svoje prednosti i nedostatke, pa logicno di god ima prednosti.

mozda nije baš on topic sve jer tema nije diy pa nek ne cita kome smeta..
apsolutno svugdi di in treba visoka iskoristivost i di se traži poznat raspon frekvencije, od bezbroj primjera najpopularnij je onaj boombox s solarnim napajanjem(boominator) sta su svi zivi radili, preko 600 stranica na diyaudio, ima ih i šta koriste zvucnike koje nađu ali svi kojima je bitna iskoristivost koriste razglasne, a u hifi vjerovatno svako ko se bavi diy ima sub od razglasnih drivera, dosta ekipe je koristilo i za midbass ogromne drivere, pogotovo open baffle rješenja, a za "standardne" bookshelf eminence alpha, brutalna beyma ili nešto ko npr jeftini monacor za manje i jeftinije zvucnike. kvragu cak mislim da sam negdi vidi ove eighteensound zvucnike ko oem u kupovnim hifi zvucnicima, neko tu bi ih moga prepoznat po karakteristicnom izgledu.

a da ne ulazim u prepirku o razglasnim zvucnicima evo cp sta misle na diyaudio, da se objasni razlika između hifi/pro drivera, uglavnom isto kako može u hifi zvucniku bit loš driver moze bit i u razglasnom naravno, i isto kako nemoš uspoređivat zvucnik od 10k kn i 1k kn bez obzira koje je namjene.

[".....After having worked for a large PA company I came across a few PA speakers that sounded good enough on my test system to be used for home hi-fi use."


Hard to understand the question.

How can any Pro speaker (I mean pro speaker, not cheap'n'loud-speaker) be NOT "good enough" for home use?
Pro speakers have the efficiency. They are designed for a certain coverage angle and frequency range.
In contrast, "hifi" speakers are the ones, where the efficiency is low, and most of the money goes to some rich self-proclaimed gurus peddling BS like "oxygen-free" cables...]



4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Hvala,pogledao...

Ne cine se zvucnici uopce losi, procitao sam jos par recenzija i vidim da je bug odradio Polkov S15 u recenziji...trazim nekakav par bookshelfa nekih entry za cca 2000kn, pa mi je tu palo u oko par modela uz Polk s20, neki tipa DALI Spektor2,Q Acoustic 3020...nesto u tom rangu ako ima tko kakav prijedlog, dobrodosao je...

Nedavno sam uzeo Denon AVRS650 resiver za pocetak sa Magnat monitor supreme 202 subom, spojio sa sharpovim zvucnicima od linije, koji su drlog, ali dok se ne stabilizira ova situacija pa da nesto svirucka, pa cemo onda bookshelfe i neki centar, pa kasnije i zadnje zvucnike...

Treba mi nesto za preslusavanje glazbe, filmove i igrice...

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Zanimljivo rješenje stalaka za stand mount zvučnike Q Acoustics 300. Tri ukrižane cijevi spojene na podnožje i sve to nategnuto sajlama. U skladu sa razmišljanjem nekih proizvođača stalaka poput TonTragera da stalak mora biti lakši od zvučnika. 

 sigurno je bolje da je zvucnik "u zraku" nego da je stavljen na ogromnu plohu, i mjerljivo i cujno, samo je pitanje koliko cvrsto je to sve jer kako nije dobro da vibrira stranica zvucnika tako nije dobro da cjeli zvucnik vibrira bez obzira koliko malo...

edit: Meyer sound iz kalifornije, proizvođač vjerovatno najbolje pro audio opreme i svega ostaloga, na onom zoom daju besplatna nekakva predavanja/trening u 19:00 po našem vremenu, vjerovatno ce pricat samo o svojoj opremi ali svejedno se moze dosta naucit opcenito pa ko ima vremena, youtube link, zoom link

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 14:39 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

 

Napokon! Bilo je pitanje vremena.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Hvala,pogledao...

Ne cine se zvucnici uopce losi, procitao sam jos par recenzija i vidim da je bug odradio Polkov S15 u recenziji...trazim nekakav par bookshelfa nekih entry za cca 2000kn, pa mi je tu palo u oko par modela uz Polk s20, neki tipa DALI Spektor2,Q Acoustic 3020...nesto u tom rangu ako ima tko kakav prijedlog, dobrodosao je...

Nedavno sam uzeo Denon AVRS650 resiver za pocetak sa Magnat monitor supreme 202 subom, spojio sa sharpovim zvucnicima od linije, koji su drlog, ali dok se ne stabilizira ova situacija pa da nesto svirucka, pa cemo onda bookshelfe i neki centar, pa kasnije i zadnje zvucnike...

Treba mi nesto za preslusavanje glazbe, filmove i igrice...

 

 

Rabljeno, rabljeno! Imaš dali zensor 3 kao nove za 1800kn na njuskalu..

 

Moje mišljenje je da ne čitaš / uzimaš recenzije kao zdravo za  gotovo nego da poslušaš uzivo ako ikako mozes!

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Dead kaže...

Zanimljivo rješenje stalaka za stand mount zvučnike Q Acoustics 300. Tri ukrižane cijevi spojene na podnožje i sve to nategnuto sajlama. U skladu sa razmišljanjem nekih proizvođača stalaka poput TonTragera da stalak mora biti lakši od zvučnika. 

 sigurno je bolje da je zvucnik "u zraku" nego da je stavljen na ogromnu plohu, i mjerljivo i cujno, samo je pitanje koliko cvrsto je to sve jer kako nije dobro da vibrira stranica zvucnika tako nije dobro da cjeli zvucnik vibrira bez obzira koliko malo...

edit: Meyer sound iz kalifornije, proizvođač vjerovatno najbolje pro audio opreme i svega ostaloga, na onom zoom daju besplatna nekakva predavanja/trening u 19:00 po našem vremenu, vjerovatno ce pricat samo o svojoj opremi ali svejedno se moze dosta naucit opcenito pa ko ima vremena, youtube link, zoom link

 Ako se radi o ovom proizvođaću zvučničkih stalaka; Tonträger, onda oni imaju svoju filozofiju izrade stalaka. Nije baš da im se stalci ubijaju od ljepote i da su nešto što ima rigidnost i masivu.

 

Doduše, dosta stalaka je namijenjeno za Harbeth zvučnike, koji također imaju svoju (pomalo sličnu) zasebnu filozofijuzvuka, jer koriste tanašne kabinete:

 

"A generation or more ago, BBC research engineers and others proved that relatively thin panels are much easier to damp than conventional thick ones, where no amount of conventional surface treatment would fully suppress latent resonances in the critical middle frequencies. The superiority of carefully damped enclosure walls is part of the magic of the boxless Harbeth sound."

 

Slušao sam Harbeth u Audio Dreamu, donijevši svoj izlaz, svoj izvor i svoje kabele ( i na njihovoj amplifikaciji također), kada sam tamo probavao preamp za kupnju.

Ako se dobro sjećam, bila je starija serija od ovih Harbeth M30.2

 

Nisu me oborili s nogu...nisu...

Neka Inglišmenima njihov BBC i "tankešniten" škatule....

 

http://www.the-ear.net/review-hardware/tontr%C3%A4ger-audio-reference-p3-stands-speaker-stands

 

Mislim, 2,5 kile stalak !!!!

Možda sam ortodoksni Hifist (audiofil je "teža" riječ ), ali najte me...

 

A cijene su im ono...ko da su zlatnim nitima omotani.....

 

A na onaj tanašni "tronožac"  sa slike inicijalnog posta, se ne bih usudio samo tako staviti neki oveći Bookshelf (to s 3 noge je inače ok riješenje)....

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 17:23 (analogni).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
...

"A generation or more ago, BBC research engineers and others proved that relatively thin panels are much easier to damp than conventional thick ones, where no amount of conventional surface treatment would fully suppress latent resonances in the critical middle frequencies. The superiority of carefully damped enclosure walls is part of the magic of the boxless Harbeth sound."

..

 primjeti podebljano, npr imaš plasticne razglasne kutije koje imaju manje (izmjereno!) rezonanci nego neko drvo osrednje kvalitete....

doli na slikama "brutala" novi digitaldesigns car audio zvucnik, parametri obecavajuci.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

 

Napokon! Bilo je pitanje vremena.

 aprilili

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
..putting a speaker on top of a stand that is heavier than the speaker makes no more sense than putting a cork on top of a boulder and expecting it to sit still☺.

 mislin da je to jako cudna ako ne kriva usporedba jer je stina tvrda pa nema problema s tim da če zvučnik bitno utjecat na nju.
drugi je problem ogroman volumen stine koji mora bit u putu zvuka pa na taj nacin utjecat na disperziju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
analogni kaže...
Dead kaže...

Zanimljivo rješenje stalaka za stand mount zvučnike Q Acoustics 300. Tri ukrižane cijevi spojene na podnožje i sve to nategnuto sajlama. U skladu sa razmišljanjem nekih proizvođača stalaka poput TonTragera da stalak mora biti lakši od zvučnika. 

 

 Ako se radi o ovom proizvođaću zvučničkih stalaka; Tonträger, onda oni imaju svoju filozofiju izrade stalaka. Nije baš da im se stalci ubijaju od ljepote i da su nešto što ima rigidnost i masivu.

 

Doduše, dosta stalaka je namijenjeno za Harbeth zvučnike, koji također imaju svoju (pomalo sličnu) zasebnu filozofijuzvuka, jer koriste tanašne kabinete:

 

"A generation or more ago, BBC research engineers and others proved that relatively thin panels are much easier to damp than conventional thick ones, where no amount of conventional surface treatment would fully suppress latent resonances in the critical middle frequencies. The superiority of carefully damped enclosure walls is part of the magic of the boxless Harbeth sound."

 

Slušao sam Harbeth u Audio Dreamu, donijevši svoj izlaz, svoj izvor i svoje kabele ( i na njihovoj amplifikaciji također), kada sam tamo probavao preamp za kupnju.

Ako se dobro sjećam, bila je starija serija od ovih Harbeth M30.2

 

Nisu me oborili s nogu...nisu...

Neka Inglišmenima njihov BBC i "tankešniten" škatule....

 

http://www.the-ear.net/review-hardware/tontr%C3%A4ger-audio-reference-p3-stands-speaker-stands

 

Mislim, 2,5 kile stalak !!!!

Možda sam ortodoksni Hifist (audiofil je "teža" riječ ), ali najte me...

 

A cijene su im ono...ko da su zlatnim nitima omotani.....

 

A na onaj tanašni "tronožac"  sa slike inicijalnog posta, se ne bih usudio samo tako staviti neki oveći Bookshelf (to s 3 noge je inače ok riješenje)....

 Ali sad mi ovaj komentar zvuči pomalo s predrasudama. Tu se uopće ne traži masiva. Očigledno je da nisi probao ovakvu filozofiju izrade stalaka. Nisam ni ja, ali mi ima smisla. Evo što mi je po tom pitanju odgovorio Art Dudley iz Stereophilea:


Thanks for getting in touch, and thank you so much for reading my column!

 

My favorite stand company is now TonTrager, in Germany. They make lower-mass stands, which in my opinion make sense. I think greater stability is achieved by having a heavy loudspeaker weighing-down on top of a comparatively light stand; putting a speaker on top of a stand that is heavier than the speaker makes no more sense than putting a cork on top of a boulder and expecting it to sit still☺

 

I don’t know if TonTrager has any stands appropriate for your Dynaudios, but you can check their website: https://www.tontraeger-audio.com/lang/en/

 Ma nisu predrasude. Barem ne u nekoj značajnoj mjeri.

Malo sam se i našalio na račun Engleza (puno puta "bahatih") jer oni već odavno nisu "centar svijeta" za Hifu.

 

Nisam niti ja imao u svojim sustavima takve "tanašne" stalke, jer su i zvučnici bili drukčije filozofije.

Ali je npr. taj Habeth u A.Dreamu bio baš na nekim takvim stalcima, tako da sam ipak poslušao to zajedno.

Dakle, vlastita (subjektivna) iskustva, a ne neka nagađanja.

 

Zvućnik nije loše svirao, pače, a možda sam ja i previše očekivao. A i nije baš taj zvučnik bio moj đir.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ali sta kad gledas stalak + zvucnik koji stoji na tvrdom podu onda ispada da to nije dobro.

zvucnik pritisce stalak svejedno kolike je stalak mase/volumena itd.

neznam nije mi jasno zasto je bitno da je zvucnik tezi od stalka, to vec vjerovatno gura pricu u smjeru šiljaka i slicnih stvari a o tome nebi.

nažalost(ili na srecu) ja sam od čitanja hifi časopisa i pracenja tih eksperta odusta iz nekih osobnih razloga.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Rabljeno ne dolazi u obzir budući da nisam u mogucnosti obilaziti drzavu da vidim u kakvom su zvucnici stanju i jel rade uopce (na kraju bi me ta ekspedicija kostala preko 200 eura samo putovanja i ispitivanja) tako da na kraju skuplja pita od tepsije, a kupovanje rabljenog na slijepo mi nije opcija...a tu dolazi jos jedna stvar, kako i gdje nabaviti zensor centar i zadnje surround iste linije...jesam razmisljao o tome,ali zelim novi zvucnik sa garancijom..

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Netko imao prilike poslušati ova dva kabla ili jedan od njih:

 

https://www.whathifi.com/reviews/audioquest-rocket-11

 

https://www.whathifi.com/reviews/audioquest-rocket-22

 

 

Molim smo one koji vjeruju u razlike u kablovima da komentiraju, da ne krenemo opet s raspravama.

 

Nisam nikad imao Audioquest kablove pa me zanimaju iskustva,

 

pozz

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Rabljeno ne dolazi u obzir budući da nisam u mogucnosti obilaziti drzavu da vidim u kakvom su zvucnici stanju i jel rade uopce (na kraju bi me ta ekspedicija kostala preko 200 eura samo putovanja i ispitivanja) tako da na kraju skuplja pita od tepsije, a kupovanje rabljenog na slijepo mi nije opcija...a tu dolazi jos jedna stvar, kako i gdje nabaviti zensor centar i zadnje surround iste linije...jesam razmisljao o tome,ali zelim novi zvucnik sa garancijom..

 Ak se možeš rastegnuti par stotina kn:

 

https://www.whathifi.com/monitor-audio/bronze-2/review

 

https://www.bug.hr/recenzije/monitor-audio-bronze-2-dobar-zvuk-bez-bankrota-5843

 

Ovdje su ti najjeftiniji:

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/monitor-audio-bronze-2-par/

 

Novi.

 

Da raspolažem s tvojim budgetom to bi svakako pogledao.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Netko imao prilike poslušati ova dva kabla ili jedan od njih:

 

https://www.whathifi.com/reviews/audioquest-rocket-11

 

https://www.whathifi.com/reviews/audioquest-rocket-22

 

 

Molim smo one koji vjeruju u razlike u kablovima da komentiraju, da ne krenemo opet s raspravama.

 

Nisam nikad imao Audioquest kablove pa me zanimaju iskustva,

 

pozz

 

"oni koji vjeruju ..."

Mislim da to ne bi smjeli imati veze sa vjerom i religijom:)

 

Nisam cuo Rockete specificno, ali imam Audioquest interkonente i svidja mi se AQ "karakter" zvuka, gdje ne namecu neki svoj karakter nego cjeli sustav nekako prodise al bez da se izgubi neki dio spektra, stoga imam postavljen alert na hifishark ako uleti neki Rocket 88 odredjene duzine i povoljne cijene da ga ugrabim.

Al volio bi cuti iskustva drugih, ako je netko cuo bilo koji Rocket model (treba biti oprezan sa savjetima oko kablova, jer je sinergina uzasno bitna ovdje i kabel koji odlicno radi na jednom sistemu mozda nece uopce dobro raditi na drugom)

~~ sound sommelier ~~
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 nema tu vjere razlike ima, rasprave su o čujnosti iste... mene zanima kako to da ne piše debljina vodića tu? moja filozofija je ako je ista cjena, uzmi deblji.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Zoki B kaže...

Netko imao prilike poslušati ova dva kabla ili jedan od njih:

 

https://www.whathifi.com/reviews/audioquest-rocket-11

 

https://www.whathifi.com/reviews/audioquest-rocket-22

 

 

Molim smo one koji vjeruju u razlike u kablovima da komentiraju, da ne krenemo opet s raspravama.

 

Nisam nikad imao Audioquest kablove pa me zanimaju iskustva,

 

pozz

 

"oni koji vjeruju ..."

Mislim da to ne bi smjeli imati veze sa vjerom i religijom:)

 

Nisam cuo Rockete specificno, ali imam Audioquest interkonente i svidja mi se AQ "karakter" zvuka, gdje ne namecu neki svoj karakter nego cjeli sustav nekako prodise al bez da se izgubi neki dio spektra, stoga imam postavljen alert na hifishark ako uleti neki Rocket 88 odredjene duzine i povoljne cijene da ga ugrabim.

Al volio bi cuti iskustva drugih, ako je netko cuo bilo koji Rocket model (treba biti oprezan sa savjetima oko kablova, jer je sinergina uzasno bitna ovdje i kabel koji odlicno radi na jednom sistemu mozda nece uopce dobro raditi na drugom)

 Dakako; i ja imam malu primjedbu na gornji (dobronamjerni) dio rečenice "one koji vjeruju u razlike ".

Jer se ovdje ne radi o vjeri, već o tome dal to netko čuje ili ne čuje (ovisno o kvaliteti sustava, kabelima i sl....bla...bla...).

 

Nekad davno sam nakratko probao neke AQ kabele iz te niže game, ali sam to već zaboravio.

Kasnije sam posjedovao zvučničke AQ kabele (i IC), ali iz znatno višeg segmenta koji ovdje večini nisu interesantni i dakako isprobao još neke od kolega.

 

Zadovoljan sam njihovom filozofijom zvuka. Osobno mi se u jednom istom, usporedivom dijelu segmenta ponekad više sviđaju od npr. Nordosta.

 

Evo, možda pomogne jedan moj kratki osvrt za AQ zvučnički kabel za kolegin Hifi (slične cijene traženom).

Taj sadašnji će sa kupnjom kvalitetnijih frontova biti nadograđen boljim zv. kabelom. Pogotovu sada, kada je zasebni dio (kvalitetnog) HT sustava maknut i sve će se podrediti Hifi.....

 

Tek toliko za info (da ne pričamo napamet).

 

https://www.forum.hr/showpost.php?p=75021741&postcount=4109

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 12:04 (analogni).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Rabljeno ne dolazi u obzir budući da nisam u mogucnosti obilaziti drzavu da vidim u kakvom su zvucnici stanju i jel rade uopce (na kraju bi me ta ekspedicija kostala preko 200 eura samo putovanja i ispitivanja) tako da na kraju skuplja pita od tepsije, a kupovanje rabljenog na slijepo mi nije opcija...a tu dolazi jos jedna stvar, kako i gdje nabaviti zensor centar i zadnje surround iste linije...jesam razmisljao o tome,ali zelim novi zvucnik sa garancijom..

"na kraju bi me ta ekspedicija kostala preko 200 eura samo putovanja i ispitivanja" & "zelim novi zvucnik sa garancijom"

 

Pametno razmišljanje, potpisujem!   Sad će skočiti "odvjetnici" rabljenog, ali... neka skaču... Za svoju lovu radiš što i kako želiš; tvoje osnovno pravo! 

 Vrlo je tesko kupovat nove komponente pogotovo kad se krene u malo ozbiljniji segment hifi,to su ozbiljni novci u pitanju,SH trziste ima svega i svaceg,treba bit strpljiv i zna se dobit za trazeni iznos duplo bolja komponenta nego da novu kupujemo za isti iznos!Vecina hifi dealera uzima pod racun komponente kad prodaju nove i tu se zna nac odlicno ocuvane robe!!

Ja cu u buducnosti vrlo tesko kupit nove zvucnike ili pojacalo,nemam potrebe trosti 50-60K kn kad to mogu dobit za upola manje,i da naravno bez kupaca koji kupuju novo i nebi postojalo SH trziste,zato hvala ima!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kad se kupuju Hifi komponente na početku Hifi zanimacije i kada su iste u nekom početnom razredu, poželjno je (pa i puno puta neizbježno) novo. Ali nije uvjet.

 

Prvo radi neiskustva (da se pravilno procjeni SH roba); drugo zbog malog ili nikakvog kruga Hifi kolega i "savjetnika" koji mogu pomoći; treće zbog neimanja i nepostojanja nekog pouzdanog lanca dobave rabljene robe u "skoro pa novom stanju".

 

I tu se slažem sa kolegom Goranom (@Volegradele, jer ima iskustva), da se za neki viši segment ne isplati nama "ne odličnicima" davati brdo love za neku "novu, novcatu" robu.

Pogotovu ako se ukaže prilika.

 

HIfa komponente nisu automobili.

Trajnost im je ipak dulja, a eventualni refreš pouzdaniji.

Kako su iste (govorim o višem segmentu) mažene i pažene (i više od WAF-a ), kupnja istih sa nekim proteklim iskustvom nije neki problem.

Napose, što će se isto zasigurno i pregledati i poslušati.

 

Kada sam spomenuo postojanje onog lanca kupnje komponenti; "skoro pa novom stanju", tu nisam mislio o nekom nepoznatom/neprovjerivom oglasu na Njuški, Audiopulsu, AudioMarkt-u i sl., već o pouzdanom i provjerenom krugu ljudi koji se poznaju (čak su i prijatelji).

 

A to dolazi s godinama....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Otisli ste momki malo u puno dublje dzepove, van mog dosega...trazim par zvucnika za 2000kn plus minus par sto kuna, ovo mi je ulazak u A/V, a opet ne mogu iz ovog cjenovnog ranga jel postoje i drugi troskovi zivota...dalje, na njuskalu je vecina u nekoj boji tresnje od koje mi se povraca,a za neke niti nema centralni zvucnik (koji bi kasnije uzeo) iz serije,gledam pocetak 2.1 sustav koji bi kasnije nadogradio na 5.1...

 

Evo neki bookshelfi koji su mi zapali za oko:

 

Monitor Audio Bronze 2

Dali Spektor 2

Klipsch R-51-M

Polk Signature S20E

Q Acoustics Q 3020i

7 godina
offline
Vaš audio kutak

sta god sam kupi na njuskalu od second hand opreme nije bilo dobro, npr pojacalo zadnje sta san kupi je imalo problem s kontaktima, naravno neko ko ima volje sve može popravit za jako male novce al ako nemate volje ni živaca bolje kupit novo a jeftinije, pogotovo u doba smd komponenti i jeftine proizvodnje koje enormno ruše cjenu komponenti pa se cesto nove bolje komponente mogu nac za iste novce ko starije lošije, jer cjena više nema veze s kvalitetom... my 2 cents.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Od ovoga sto si nabrojao definitivno ti je bronze 2 najbolja opcija.S obzirom da sada dolazi nova serija bronze, ova stara ti je po webshopovima u eu masovno na snizenju i nades ju za oko 2000kn bez problema.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ovaj shop ti salje kod nas, samo preko maila dogovoris da ti posalju paypal invoice.Sa postarinom to ti izade oko 100000huf.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Rabljeno ne dolazi u obzir budući da nisam u mogucnosti obilaziti drzavu da vidim u kakvom su zvucnici stanju i jel rade uopce (na kraju bi me ta ekspedicija kostala preko 200 eura samo putovanja i ispitivanja) tako da na kraju skuplja pita od tepsije, a kupovanje rabljenog na slijepo mi nije opcija...a tu dolazi jos jedna stvar, kako i gdje nabaviti zensor centar i zadnje surround iste linije...jesam razmisljao o tome,ali zelim novi zvucnik sa garancijom..

"na kraju bi me ta ekspedicija kostala preko 200 eura samo putovanja i ispitivanja" & "zelim novi zvucnik sa garancijom"

 

Pametno razmišljanje, potpisujem!   Sad će skočiti "odvjetnici" rabljenog, ali... neka skaču... Za svoju lovu radiš što i kako želiš; tvoje osnovno pravo! 

 Vrlo je tesko kupovat nove komponente pogotovo kad se krene u malo ozbiljniji segment hifi,to su ozbiljni novci u pitanju,SH trziste ima svega i svaceg,treba bit strpljiv i zna se dobit za trazeni iznos duplo bolja komponenta nego da novu kupujemo za isti iznos!Vecina hifi dealera uzima pod racun komponente kad prodaju nove i tu se zna nac odlicno ocuvane robe!!

Ja cu u buducnosti vrlo tesko kupit nove zvucnike ili pojacalo,nemam potrebe trosti 50-60K kn kad to mogu dobit za upola manje,i da naravno bez kupaca koji kupuju novo i nebi postojalo SH trziste,zato hvala ima!!

  Nemojmo generalno gledati... pa čovjek je početno pitao i kupuje male zvučnike... za male je zvučnike pitao za dojam i iskustvo, za Polk Signature S20e koji je 1.100 kn komad, a ne za pojačala i kutije po 50-60k kn... ostanimo odgovorom u okvirima za njega, za ono što njega zanima.

 

Ipak ne kupuje "malo ozbiljniji segment"... 

 Ja govorim opcenito ne o doticnom slucaju,za 1000 kn kupis poslusas doma i ako ne valja vratis,ali sto tu uopce slusat,Dali Zensor 1 sam slusao odlican malac,u SH se Zensor 3 moze naci za cijenu nove jedinice..

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Otisli ste momki malo u puno dublje dzepove, van mog dosega...trazim par zvucnika za 2000kn plus minus par sto kuna, ovo mi je ulazak u A/V, a opet ne mogu iz ovog cjenovnog ranga jel postoje i drugi troskovi zivota...dalje, na njuskalu je vecina u nekoj boji tresnje od koje mi se povraca,a za neke niti nema centralni zvucnik (koji bi kasnije uzeo) iz serije,gledam pocetak 2.1 sustav koji bi kasnije nadogradio na 5.1...

 

Evo neki bookshelfi koji su mi zapali za oko:

 

Monitor Audio Bronze 2

Dali Spektor 2

Klipsch R-51-M

Polk Signature S20E

Q Acoustics Q 3020i

 

Centralni ne mora biti od iste firme, tako da ne brines zbog toga...a i ako imas dobar stereo onda ti centralni niti ne treba jer 2 dobra zvucnika "stvore fantomski" centralni zvucnik/zvuk...

Ako zelis 2.1, to se radi sa 2 prednja zvucnika + SUB

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 15:57 (djigibao).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Hvala svima na informacijama, kako stvari stoje gledam prema Monitor Audio bronze 2...

 

https://edigital.hr/set-zvucnika-za-na-zid/monitor-audio-bronze-2-zvucnici-crni-p691666

 

Ovdje su po dobroj cijeni, samo kakav je taj extreme digital shop? nisam nikad s njega nista narucivao, a vidim da ima komentara od losih do dobrih....

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
odlicni, vise puta naruciva, ima sam dobra iskustva cak i s rma iako je trebalo cekat malo više nego da je u hr.
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Nezz na kojoj planeti vas dvoje zivite ali ED je jedna od najgorih trgovina uopce..ruku na srce sa zvucnikom tesko bude problema ali sta ako....

https://forum.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/extreme-digital-iskustva/180539.aspx?jumpto=5655541&sort=asc&view=flat

AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Svako sa svojom lovom naravno što zeli, malo sam i smetnuo uma situaciju i cinjenicu da nisu svi iz Zagreba.. monitor audio su svakako super izbor!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... ajmo se najezit skupa...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice