Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.516
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
analogni kaže...
..

 

Tu stoji ona stara priča; da su jedno specifikacije na papiru, a drugo je sinergija pojedinih komponenti u nekom sustavu.

Samo se u praksi  saznaju prave stvari.

..

 

 naravno ako proizvođač laže.
za amp s 2x50W rms trafo koji može dat 200VA na AB klasi kojoj je iskoristivost u najboljem slucaju 60ak-70% skoro nije dovoljno da pokrije average a peak zaboravi, a ti pusti mikrofaradi ti nece pomoc puno.
kombinacija vise mikrofarada s poddimenzioniranim trafom imaš ekvivalent povečanja release time-a na kompresoru, tj tako izgleda izlazni signal..


 Analogni je stari elektronicar nemoj sad tako..pa on je skoro napravio svog Pass Clona..

Nema tu puno mozganja mali amp,male snage i malih mogucnosti..jos i DAC ima,pa sto sve ocekivat od tog komba za 5-6Kkn!?Kvalitetnija amplifikacija bi tu puno bolje iskoristila nove zvucnike ,nije sve u watima ali lipo imat zalihu..mozda Primare i22,Denon PMA 2010,1510 u SH ima toga..

Jeee, a ti se kužiš u elektroniku ko Marica u krivi cuc ....

 

EDIT: Nisam ni ja neki praktični elektroničar, daleko od toga. Nagovarao me @Amigo da i ja krenem s njim u izradu Clona, ali sam već bio "prestar" za to.

Nije jeftino, ima puno zajebancije ako se to želi složiti kako treba.

Dosta sam s njim, kod njega navlačio na "grabu" njegove sadašnje (Accuton Keramika) zvučnike na doradu skretnice i sl.

 

 

A sad bez zajebancije, rekoh gore da mu je trafo preslab.

 

Ali sjeti se kad si s Dorom bio kod mene a on dovukao svoj Primare.

I veli, čekaj malo da se zagrije...i mi tako čekali tri sata.....ali dobro, nisu ni zvučnici bili nešto.

Jest da je bio bolji od mog AVR-a, ali ne i od vintage stereo receivera i nekih integriraca koje sam isprobao prije njega. Bar ne meni.

 

Isprobao sam neke Primare ampove i posjedovao sam kombo pre/izlaz, ali dosta više klase i vjeruj da ti početni Pirimare nemaju veze s onima gore.

 

Denon PMA 2010 jeste nešto drugo, dosta jači igrač, ali opet ne iz više klase koji sam također isprobao kod sebe (mogu i dokumentirati osvrtom).

Mislim da sam 2010 slušao samo na sajmu, ne sjećam se da je nekad bio na probi kod mene ili kolega.

Sličan mu je manji brat 1510.

 

Ali ono što čini dobrim Audiolab (općenito i one 8000-ce što sam slušao) je ta "finoća" izvedbe i naznaka "engleske" škole.

Za razliku npr. od Cabridge Audio koji osobno nikad nisam mogao svariti.

A kako je kod korisnika u pitanju manja soba, za početak je i to dobro.

 

Dakako, bolje, veće, jače....ali kad se namakne lova.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 22:27 (analogni).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Potpisujem !

 

Naravno da treba čistiti kontakte lampi..i unutrašnjost ampa ako su iste zatvorene.

Kada sam napisao to na jednom "manje specijaliziranom" forumu su se trolleri "uznemirili".

 

Ja to u rukavicama........

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Bio narucio brdo raznih ECC82 lampi (NOS i ne NOS; Mullard, Amperex, RCA, RT, ...), zadnje koje sviraju su Philips Miniwat NOS '60.

Nekidan, u sveopcoj lockdown dosadi odlucim vratiti stock lampe u PrimaLuna preamp, Shuguang ako se ne varam, i stvarno sviraju najbolje! Mullard je mutan, Amperex i RTE malo tanke, RCE pre suh, Philips su jos nekako najbolje, ali Shuguang daju bolje extenzije i najbolji 3D/holografiju. Go figure ...

Za par dana stizu JJ ECC802S long plate, pa da probamo i to, neki se kunu da su dosta bolje od stock primaluna cjevi.

Al nikada nisam cistio kontakte, mozda zato jer ih mjenjam svakih mjesec-dva:/ Ali ih obrisem maramicom da ne ostanu masni otisci.

 

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2020 15:24 (hudo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak - Vacuum tube
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...

Kolega volegradele, da ti sada dođe prijeka potreba u Pathosu za promjenom Vacuum tube-i (lampi) - gdje bi kupio novi komplet i ako nije tajna, što bi kupio / nabavio... od koga? Iz Rusije? Kine? Domaći neki izvor?

 

Doduše, lampe iz Logosa nisu kritična masa i relativno se lako nabave (to su 2x 6922-ke kojih ima na tržištu "k'o drva, ha ha), ali... da ne budeš nespreman :-)  a baš me zanima... ako nije teško odgovoriti.

 

I drugi kolege, ako netko ima hybrid pojačalo ili neki drugi uređaj sa Vacum tube-ima (lampama)... možda cd player, preamp, power amp, amp za sluške... svako iskustvo dobrodošlo!

 Mislim prije par godina sam kupio lampe u jednog provjerenog gospodina iz Zagreba,e sad se ne mogu sjetit tko mi ga preporučio,lampe su uparene i odlične,mislim da sam ih platio oko 500 kn,gospodin je na njima napisao datum izmjene i vrijednosti zarulje,možda u pm nađem na Audiofil.net tko mi je poslao pa ti pošaljem kontakt ako treba.

 desnu lampu još malo potisni unutra, "viri" iz keramićkog podnožja više od lijeve  nije sjela 100%

 

I, znaš li da je preporuka godišnje 1-2 puta lampe pažljivo izvaditi i ponovo utaknuti? Da se sloj (nama nevidljivog) oksida koji se nahvata na pinove ukloni mehaničkim trenjem kod ištekavanja / uštekavanja lampi, pa se time dobije čišći / bolji kontakt.

Pogotovo u okolnostima kuća gdje je pušačka sredina (ne kažem da je kod tebe, naravno), ali općenito - dim, masne pare i slično - nikako dobro za elektroniku uopće (kontakte pogotovo).

 Pa untra di je komntak vrlo tesko moze ista uc kad lampa stoji,ali da cuo sam da treba tu i tamo kontakte ocistit!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, ili gumeno ili ništa, ali ovisi i kamo......da se ne primi.......

 

Suhi kontakt sprej (40 kn, 200ml taj na linku) dakako imam (malo drugačiji od tog).

 

Izopropanol  sam ono malo potrošio, što sam imao od prije (ne samo za Hifu).

 

Kad smo već kod alkoholnih prerađevina, danas sam tražio (uglavnom bezuspješno) sredstva za dezifekciju (korona šajze).

Bilo je nekih "tvorevina", ali u tako malom pakungu i tako bezobrazno skupo !

A isti moraju sadržavati više od 60% alkohola da bi bili učinkoviti.

Antibaktericidni (s malo ili bez alkohola) su neučinkoviti.

Našao neki  GUARD Universal Disinfectant (65 % alkohol, 100 ml) za 25 kn što i nije puno.

 

Užas , kako "sitne duše" koriste situaciju sa cijenama.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 13:48 (analogni).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Mozda je to i kao sa 12au7 koje ja gledam ... ako je sa kraja 60tih - pocetak 70tih onda idu 30-50€, al ako su iz 50tih, onda cijena skace do parsto eura po komadu, npr https://www.ebay.com/itm/ONE-Pair-Telefunken-ECC802S-12au7-ecc82-NOS-NIB-Diamond-Logo/163789508857

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 15:08 (hudo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

vidim ima znalaca o cjevima dosta, imam par refužo nekima se i izbrisalo ime, bili znali odredit koje su po slikama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Eto šta dosada i rad od doma rade, gledam Monitor Audio Gold 100 5gen, za sada samo gledam no vidim kud to vodi :)

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Eto šta dosada i rad od doma rade, gledam Monitor Audio Gold 100 5gen, za sada samo gledam no vidim kud to vodi :)

 

Sad je možda najbolja opcija ona betonska Concrete Audio škatula 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Eto šta dosada i rad od doma rade, gledam Monitor Audio Gold 100 5gen, za sada samo gledam no vidim kud to vodi :)

  Vidi se da ti fali šef iza glave koji ti puše za vratom i tjera bičem na rad... dok tako precizno znaš i model i godište i sve... dakle, ima se vremena detaljno gledati... joj, joj ... i mi vidimo kuda vodi...   a i pročitat ćemo uskoro...  

 A istina da, mislim radi se i ovako al se ima vremena za gluposti :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Eto šta dosada i rad od doma rade, gledam Monitor Audio Gold 100 5gen, za sada samo gledam no vidim kud to vodi :)

 ...jos nista...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Zoki B kaže...

Eto šta dosada i rad od doma rade, gledam Monitor Audio Gold 100 5gen, za sada samo gledam no vidim kud to vodi :)

 ...jos nista...

Mučki provokator :D

 

Ma ništa dok se ovo Corona sranje ne smiri, bar sam imao vremena istražiti i kontaktirati ljude šta i kako.

Zanimlivo mi je kako se možeš na faceu učlaniti u razne grupe i stupiti s ekipom u kontakt i nikome nije problem poslati snimak kako kod njega radi itd, samo treba biti malo ažuran.

Tako da sam suzio izbor na gold 100, naravno čekam da ovo prođe da ih idem poslušati na ampu koji imam, imaju u audiocinema artu Roksan K3 i nije im problem složiti.

 

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...
Zoki B kaže...

Eto šta dosada i rad od doma rade, gledam Monitor Audio Gold 100 5gen, za sada samo gledam no vidim kud to vodi :)

 ...jos nista...

Mučki provokator :D

 

Ma ništa dok se ovo Corona sranje ne smiri, bar sam imao vremena istražiti i kontaktirati ljude šta i kako.

Zanimlivo mi je kako se možeš na faceu učlaniti u razne grupe i stupiti s ekipom u kontakt i nikome nije problem poslati snimak kako kod njega radi itd, samo treba biti malo ažuran.

Tako da sam suzio izbor na gold 100, naravno čekam da ovo prođe da ih idem poslušati na ampu koji imam, imaju u audiocinema artu Roksan K3 i nije im problem složiti.

 čini se da ti više nemaš izbor... čini se da si ti zarobljen u Gold 100... samo sam sebi muljaš da imaš izbor  OK, možda je tako lakše... možda bih i ja tako...    možda i jesam tako... ma svi smo tako  

 A je Tajo, gotovo je😁

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

...pa brzo ti to ides sa jednog na drugi....kurvas se 

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma rade Emiti dobro, čak vrlo dobro, no ako može bolje?

Pa nećemo se zavaravati:)

 

Tada nisam baš mogao uzeti skuplje zvučnike, sad mogu, naravno prvo poslušati pa odlučiti.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ma rade Emiti dobro, čak vrlo dobro, no ako može bolje?

Pa nećemo se zavaravati:)

 

Tada nisam baš mogao uzeti skuplje zvučnike, sad mogu, naravno prvo poslušati pa odlučiti.

 Jel ov ribbon na njima?

Meni je eboy finish top!Zoki kolki prostoriju imas di ti je sistem?

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Zoki B kaže...

Ma rade Emiti dobro, čak vrlo dobro, no ako može bolje?

Pa nećemo se zavaravati:)

 

Tada nisam baš mogao uzeti skuplje zvučnike, sad mogu, naravno prvo poslušati pa odlučiti.

 Jel ov ribbon na njima?

Meni je eboy finish top!Zoki kolki prostoriju imas di ti je sistem?

 Je, ribbon je i meni je taj finish heben. 16 kvadrata je soba, slika je malo ukosa😁

12 godina
offline
Vaš audio kutak

Taman!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... di su ovu kvalitetu izvukli, najezio sam se ko pic.... sound of Honda (Senna)...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
reklama za funktion one?
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo frend završio difuzor.

Osobno bi stavio bezbojan lak, on je staio tamniji ali fantastično je ispalo :)

Ukupna dimenzija sa okvirom duljina 137cm, visina 46.5cm.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kg?
Cijena cca?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Kg?
Cijena cca?

 Veli sav potrošni materijal i drvo, lak, šmirgl sve oko 1000.00kn.

Nije mjerio težinu al ima bar 30tak, ja bi rekao

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Eeeee, to je već nešto ! 

Estetika i funkcionalnost.

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Moze li se sa tim difuzorima reducirati boom određenih frekvencija? Već sam pisao da imam neograničeni materijal i vrijeme za izradu takvih difuzora, svih oblika i veličina ali oni moraju bit po nekoj formuli, nemreš sam tak nabacat komade gore i da radi. Zato sam i odustal. Onda kad i složiš kak treba, opet ih nemreš stavit bilo di na zid. Da li 150cm od poda ili 100cm od stropa 

 

Da li funkcioniraju na poziciji iza zvučnika? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

To ne znam ali znam da ima neka stranica gdje uneseš prostor koji imaš, visinu, širinu, dužinu, koji materijal je zidova, kakav je pod itd.

Onda ti izbaci koje bi mogao imati problematične frekvencije i shodno tome izbaci shemu kako ih treba slagati, izbaci koje visine komadi trebaju biti i redosljed kako ih složiti.

A pozicioniranje moraš sam odrediti.

 

Za bas imaju bas trapovi, nisam siguran da ovo može pomoći basu ovo je više za srednje i visoke da ih rasprši.

 

Bude mi poslao link od stranice.

 

Eo link po kojem je radio:

 

https://web.archive.org/web/20070429235805/http://www.mhsoft.nl/DiffusorCalculator.html

 

Ima još tih kalkulatora u koje se upisuju i ostali podaci koje sam gore navodio.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 20:33 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ukratko.

Već sam ovdje pisao o mojim "igrama", uglavnom s bass trapovima i pločama.

Koristio sam i slične programe unosom parametara sobe i sl.

Sve je to tak, puno probavanja, a rezultat ovisi o mnogim faktorima.

 

Ovisi koliko želiš love i truda u to uložiti i koji nivo postići.

 

Ako želiš pravu kvalitetu, bez pravog mjerenja sobe ništa.

I dakako da ti to uradi profić.

 

Samo par mjerenja košta više od 5.000 kn ( da ne navodim prave cijene).

A materijal i izrada difuznih panela i bass trapova ide posebno.

Naravno, uz savjet/naputke profića koji ti je i izvršio mjerenja.

 

Bez toga je sve igra "pogađanja" probama....uglavnom.

 

Recimo, okrugli bass trap sa tvrdim accustik Issoverom mora biti promjera ca pola metra da bi bio učinkovit...itd...itd..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 20:47 (analogni).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Slažem se.

Htjedoh to napisati, ali da ne kvarim doživljaj.

Da,  može se  ostaviti drvo samo fino mehanički obrađenim.

Suho poliranje i eventualno upojna sredstva ( laneno ulje, lazure i sl). To može izgledati i bolje od lakova.

Samo treba višestruka obrada; red šmirglanja, red poliranja, red  sredstva, pa opet brušenje itd.

Ovako če moguće biti neželjenih odbijanaca.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Evo frend završio difuzor.

Osobno bi stavio bezbojan lak, on je staio tamniji ali fantastično je ispalo :)

Ukupna dimenzija sa okvirom duljina 137cm, visina 46.5cm.

 Ja bih ovako nesto stavio povise TV,znaci između zvucnika,jel postoji stranica di se moze kupit gotovo,ne treba bit od drva!?

AUDIOFIL
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice