Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, nisu neke od tih izo podloški baš prejednostavne konstrukcije....

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

cak nemam apsolutno nikakvog problema s tim sta misle ili stvarno cuju razliku, ali bez abx-a ili mjerenja koji mogu potvrdit s visokom preciznoscu njihove tvrdnje, nemozes rec na forumu vjeruj mi na rjec jer imam opremu koja vrjedi toliko i toliko pa zato automatski imam i zlatne uši, a mene uvjeravat da neznam/ da nemam iskustva/ da sam glup/ da mi je oprema skovaca/ i slicno, jer ne cujem 0.00001% razlike od strujnog kabela.

a-a nije ovo podforum vjera...


da ne bude samo rant:

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

cak nemam apsolutno nikakvog problema s tim sta misle ili stvarno cuju razliku, ali bez abx-a ili mjerenja koji mogu potvrdit s visokom preciznoscu njihove tvrdnje, nemozes rec na forumu vjeruj mi na rjec jer imam opremu koja vrjedi toliko i toliko pa zato automatski imam i zlatne uši, a mene uvjeravat da neznam/ da nemam iskustva/ da sam glup/ da mi je oprema skovaca/ i slicno, jer ne cujem 0.00001% razlike od strujnog kabela.

a-a nije ovo podforum vjera...


da ne bude samo rant:

 hahah,evo Dabra aka known as mjerko..

AUDIOFIL
14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Dečki, stavio sam podloške ispod šiljaka, koji zvuk!!!!!

Pustio sam si ovo:

 

 

 

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AEfykNYCMBdHFYc&id=7964349B98613E57%21107&cid=7964349B98613E57

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 16:36 (Uran 11).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ok cujes nešto ali ne vjerujem ti dok mi ne dokazes na neki nacin, na nacin koji god tebi odgovara nemoraju bit mjerenja.

a ad hominem postovima ko odgovorima na sve se da zakljucit da nemožeš dokazat ni sebi.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Double post...sorry...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 16:39 (Uran 11).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Slušaj cijelu stvar s ovog gore linka, i tvoj sistem će zvučati bolje.:)

Ovo s podlošcima se naravno šalim.

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dabre,jebe se meni jel mi vjerujes ili ne..😒

Btw uopce ni neznam o cemu se prica..🤣
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 16:57 (volegradele).
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
ok cujes nešto ali ne vjerujem ti dok mi ne dokazes na neki nacin, na nacin koji god tebi odgovara nemoraju bit mjerenja.

a ad hominem postovima ko odgovorima na sve se da zakljucit da nemožeš dokazat ni sebi.

Zašto bi netko nekome trebao dokazivati da čuje neku razliku u zvuku kod izmjene komponenti, kabela ili čak i podloški ?

Ovo nije znanstveni forum, a bavljenje Hifi-jem nije znanost već samo (ponekad hedonistički) hobi.

 

U HiFi se ne sluša mjernim instrumentima (neke se stvari niti ne daju izmjeriti) niti se kvaliteta zvuka  određuje izmjerenim podacima (oni jesu neki putokaz), već izričito slušnim dojmovima.

Subjektivno naravno.

Čitav hobi je u subjektivnoj i đoživljajno osobnoj sferi.

 

I Blind test je u svojoj naravi subjektivan. Neku razliku jedan Subjekt može čuti, a dugi npr. ne, itd...

On više određuje da li postoje neke razlike od dva (ili više) uspoređivana uređaja, ali ne i kompletnu zvučnu kvalitetu nekog.

Za to je potrebno duže i kompleksnije slušanje (sa razlićitim naslovima, pa i na različitim sustavima ako treba).

 

Kada dođeš u Hifi dućan, trgovac ti ne nudi mjerne rezultate, a niti ne posjeduje vrhunsku opremu kojom bi ti iste prezentirao.

Ponudi ti eventualno slušanje i možda usporedbu dvije ili više komponenti.

 

Dakle, jedino kombinacija uho/mozak sa svim svojim kompleksnostima, praksom slušanja i nedostacima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 17:19 (analogni).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

stvarno ljepo pišeš ali si u krivu, audioelektronika je znanost, hifi samo oznacava visoku vjernost reprodukcije, sry jednostavno nemoš rec da audio nije znanost. ne.
mislim možeš ako stvarno nisi upoznat s audiom dalje od doc u butigu i poslusat dva zvucnika s kompletnim zanemarivanjem svega šta vrjedi za proizvodnju istih, ali onda automatski nemaš pravo raspravljat o ovim prije zanemarenim stvarima, jbg ne ide to tako kako kome odgovara.

hifi se sluša i ušima i mjernim instrumentima i double blind testovima sasvim nebitno, razlika je šta su mjerni instrumenti objektivni u limitiranoj rezoluciji/kvaliteti u kojoj raspolažu, double blind testovi su odlicni za slušne usporedbe baš zato jer subjekt nezna o cemu se radi pa mora koristit sluh a ne npr vid za vidit koji je kabel, a slušanje je subjektivno iako se može čovik naućit bit objektivan do neke razumne granice.

 i to si u krivu cak tamo u 70tima su skoro svi zvucnici doslovno imali fr graf zaljepljen na kutiji! a danas svaki respektabilan proizvođač drivera uz jako detaljne elektromehaničke parametre zvučnika daje i mjerenja! zamisli cuda po tome firme i biraju drivere, iako cesto izaberu par slicnih koji im priblizno odgovaraju pa na osnovu dodatnog slušanja/mjerenja izaberu...


4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ti govoriš sa pozicije DIY-era, a ne običnog korisnika HIfi uređaja.

Tog običnog korisnika kojemu je Hifi način slušanja, te ujedno i hobi, ne zanima previše (veliku večinu njih) skup mjernih grafova, a specifikacije su im samo info putokaz kod potrage za nekim uređajem.

Ionako specifikacije od strane proizvođaća mnogo puta ne odgovaraju stvarnosti.

 

Elektrotehnika jeste znanost, elektronika kao dio nje nje također.

Hi Fi je kako kaže(š) Wiki; " vrst tehnike za (kvalitetnu op.a.) reprodukciju glazbe".

A kada se netko bavi time, onda to može biti i Hobi .

 

Mjerenja su potrebna kod konstuiranja uređaja, u tijeku procesa izrade i kod završna kontrole.

Kod B&W, Magica, Wison Audia itd. završnu riječ sigurno nemaju samo mjernja, već još više slušni test u njihovim super opremljenim slušaonama. Bez njega ništa.

 

Kako mi elektronika nije strana, znam svu važnost mjerenja, a i osobno sam ih koristio kod izrade kabela ili kod (samo jednstavnih) kontrola rada uređaja.

Radi ih vrlo kvalitetno i J. Atkinson U Stereophile, kao popratni dio (koga zanima) u svojim opisnim recenzijama komponenti.

Kabele moguće ne recenzira, jer eventualne zvučne razlike (večinu njih) ne može izmjeriti, što ne znači da ih nema (kako i on zna kazati).

 

Tako da ja osobno, kvalitetu neko uređaja (uz pročitane specifikacije i sl.) verificiram isključivo slušanjem.

I to po mogučnosti u svom sustavu ili sustavu kolega, dakle u kontroliranim uvjetima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 18:16 (analogni).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Dečki, stavio sam podloške ispod šiljaka, koji zvuk!!!!!

Pustio sam si ovo:

 

 

 

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AEfykNYCMBdHFYc&id=7964349B98613E57%21107&cid=7964349B98613E57

 

 

 

 Odlični su podlošci, ovako si spasio parket od velikih rupa.

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

stvarno ljepo pišeš ali si u krivu, audioelektronika je znanost, hifi samo oznacava visoku vjernost reprodukcije, sry jednostavno nemoš rec da audio nije znanost. ne.
mislim možeš ako stvarno nisi upoznat s audiom dalje od doc u butigu i poslusat dva zvucnika s kompletnim zanemarivanjem svega šta vrjedi za proizvodnju istih, ali onda automatski nemaš pravo raspravljat o ovim prije zanemarenim stvarima, jbg ne ide to tako kako kome odgovara.

hifi se sluša i ušima i mjernim instrumentima i double blind testovima sasvim nebitno, razlika je šta su mjerni instrumenti objektivni u limitiranoj rezoluciji/kvaliteti u kojoj raspolažu, double blind testovi su odlicni za slušne usporedbe baš zato jer subjekt nezna o cemu se radi pa mora koristit sluh a ne npr vid za vidit koji je kabel, a slušanje je subjektivno iako se može čovik naućit bit objektivan do neke razumne granice.

 i to si u krivu cak tamo u 70tima su skoro svi zvucnici doslovno imali fr graf zaljepljen na kutiji! a danas svaki respektabilan proizvođač drivera uz jako detaljne elektromehaničke parametre zvučnika daje i mjerenja! zamisli cuda po tome firme i biraju drivere, iako cesto izaberu par slicnih koji im priblizno odgovaraju pa na osnovu dodatnog slušanja/mjerenja izaberu...


 Gledaj, može graf ili karakteristike bit kakve hoće, ako tebi to zvuči ludilo, ko sam ja da sudim. Iako, ipak većinom grafovi i tehničke karakteristike slijede određenu dozu kvalitete zvuka. Dalje, fine detalje, ne možeš čitat, moraš slušat. Specifikacije su misao vodilja, osnove, slušanje je završni sud. Uvijek se sjetim super skupog, na papiru i u recenzijama odličnog, a zvučno užasnog pojačala, najnovijeg mogućeg... Nismo znali zvuk dok nije doputovao i dok ga nismo spojili, iako je sve govorilo da će bit super, močan i prirodan, zvuk je bio sterilan i hladan. Prema tome, slušanje je ono što prodaje uređaj, ne cijena niti karakteristike na papiru. Ako si pametan, naravno, ako si glup onda samo gldaš cijenu i kupuješ najskuplje. Šanse su 50/50 da ćeš gadno falit, a onda možeš samo molit prodavača da ti vrati lovu i nadat se najboljem. Jer s uređajem je sve u redu i on radi savršeno unutar svojih specifikacija, a tebi je užasan. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 19:40 (Filox).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

vidiš uvjek me zanimalo kako neko ko ne koristi mjerenja može reč: Uvijek se sjetim super skupog, na papiru i u recenzijama odličnog, a zvučno užasnog pojačala,... kako izgledaju "na papiru odlična" pojačala? u čemu točno su odlična? mislim nije svako u stanju ni proćitat mjerenja, npr ima jedan covik šta kaže da je termalna kamera bezveze da šta će mu to, mislim naravno da ti je bezveze i da ti ne treba ako neznaš koristit, ali nemoj meni punit glavu da nevalja kad znam da valja i svaki dan koristim.

primjer na slikama razlicito prikazano isto mjerenje(pc zvucnici open baffle in room). da koriste neki i mjerenja za prevare ali to nije pravilo! desno 70s style prikaz, ljevo modernij iako više smoothed ipak detaljnij prikaz, primjer da nije sve ni u smoothingu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 20:27 (dabar_solta_V2).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa, nisu neke od tih izo podloški baš prejednostavne konstrukcije....

 Ove nisu ali one na prethodnoj slici jesu....

analogni kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
....

Zašto bi netko nekome trebao dokazivati da čuje neku razliku u zvuku kod izmjene komponenti, kabela ili čak i podloški ?

Ovo nije znanstveni forum, a bavljenje Hifi-jem nije znanost već samo (ponekad hedonistički) hobi.

 

U HiFi se ne sluša mjernim instrumentima (neke se stvari niti ne daju izmjeriti) niti se kvaliteta zvuka  određuje izmjerenim podacima (oni jesu neki putokaz), već izričito slušnim dojmovima.

 

 

Subjektivno naravno.

Čitav hobi je u subjektivnoj i đoživljajno osobnoj sferi.

.....

 

Kada dođeš u Hifi dućan, trgovac ti ne nudi mjerne rezultate, a niti ne posjeduje vrhunsku opremu kojom bi ti iste prezentirao.

Ponudi ti eventualno slušanje i možda usporedbu dvije ili više komponenti.

 

Dakle, jedino kombinacija uho/mozak sa svim svojim kompleksnostima, praksom slušanja i nedostacima.

 1. Ne mora naravno. ako tebe veseli samo narijed ali oni koji ne cuju ili "osjecaju" razliku ne mozes nazivati raznm pogrdnim imenima (nemoj se naci prozvanim ne mislim direktno na tebe nego na audiofile ovdje koji to rade....

 

2. Akustik je nauka i zvuk je mehnicki talas koji se vrlo precizno moze izmjeriti.... Vi polazite od pretpostavke da je kabel podlozan uticajima ali uho nije a uho je daleko najdlabija karika u svemu tome....

 

3. Nikad ti niko nije rekao da ne vjerujes trgovcu??? Trgovac ima jak razlog da laze i izmislja....

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

vidiš uvjek me zanimalo kako neko ko ne koristi mjerenja može reč: Uvijek se sjetim super skupog, na papiru i u recenzijama odličnog, a zvučno užasnog pojačala,... kako izgledaju "na papiru odlična" pojačala? u čemu točno su odlična? mislim nije svako u stanju ni proćitat mjerenja, npr ima jedan covik šta kaže da je termalna kamera bezveze da šta će mu to, mislim naravno da ti je bezveze i da ti ne treba ako neznaš koristit, ali nemoj meni punit glavu da nevalja kad znam da valja i svaki dan koristim.

primjer na slikama razlicito prikazano isto mjerenje(pc zvucnici open baffle in room). da koriste neki i mjerenja za prevare ali to nije pravilo! desno 70s style prikaz, ljevo modernij iako više smoothed ipak detaljnij prikaz, primjer da nije sve ni u smoothingu.

Taman je na forumu krenula normalna rasprava na gotovo dvije stranice i onda si ponovno počeo lupetati po svom.

Ti očito imaš neki žešći problem ako ne shvaćaš šta ti ekipa govori zadnjih x stranica.

 

Kog boli ona stvar za tvoja mjerenja?

Kakvo ti mišljenje imaš o sebi da ti netko ovdje treba nešto dokazivati?

 

Ti ne možeš očito pojmiti da ovdje ljudi slažu sebi sustave koje će slušati ne mjeriti, što očito tebe zabavlja.

 

Naravno bolje uređaje nisi niti poslušao a kamoli mjerio.

 

Stoga u toj svojoj glavi niti ne možeš shvatiti o čemu ovdje ljudi govore...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 20:46 (Zoki B).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Posmatrač kaže...
analogni kaže...

Pa, nisu neke od tih izo podloški baš prejednostavne konstrukcije....

 Ove nisu ali one na prethodnoj slici jesu....

analogni kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
....

Zašto bi netko nekome trebao dokazivati da čuje neku razliku u zvuku kod izmjene komponenti, kabela ili čak i podloški ?

Ovo nije znanstveni forum, a bavljenje Hifi-jem nije znanost već samo (ponekad hedonistički) hobi.

 

U HiFi se ne sluša mjernim instrumentima (neke se stvari niti ne daju izmjeriti) niti se kvaliteta zvuka  određuje izmjerenim podacima (oni jesu neki putokaz), već izričito slušnim dojmovima.

 

 

Subjektivno naravno.

Čitav hobi je u subjektivnoj i đoživljajno osobnoj sferi.

.....

 

Kada dođeš u Hifi dućan, trgovac ti ne nudi mjerne rezultate, a niti ne posjeduje vrhunsku opremu kojom bi ti iste prezentirao.

Ponudi ti eventualno slušanje i možda usporedbu dvije ili više komponenti.

 

Dakle, jedino kombinacija uho/mozak sa svim svojim kompleksnostima, praksom slušanja i nedostacima.

 1. Ne mora naravno. ako tebe veseli samo narijed ali oni koji ne cuju ili "osjecaju" razliku ne mozes nazivati raznm pogrdnim imenima (nemoj se naci prozvanim ne mislim direktno na tebe nego na audiofile ovdje koji to rade....

 

2. Akustik je nauka i zvuk je mehnicki talas koji se vrlo precizno moze izmjeriti.... Vi polazite od pretpostavke da je kabel podlozan uticajima ali uho nije a uho je daleko najdlabija karika u svemu tome....

 

3. Nikad ti niko nije rekao da ne vjerujes trgovcu??? Trgovac ima jak razlog da laze i izmislja....

1. koliko ja pratim ovaj forum pogrdnim imenima nazivate vi koji ne čujete razliku nas koji čujemo, neki su već i ban zaradili zbog toga, fulao si

2. a ipak kada doma sjedim i slušam muziku koristim uho, nemam u rukama mjerni instrument jer mi nije bitno nešto izmjeriti nego čuti, opet si fulao

3. nitko nije naveo u postu koji si citirao da ti trgovac daje sugestiju, u postu se navodi da ti kupac ponudi slušanje i i možda usporedbu dvije ili više komponenti da se sam uvjeriš što čuješ, i opet si fulao

 

čestitam 3/3 dobar score

 

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo, krenuh, al Zoki me pretekao i sve lijepo rekao

 

Po nekima ispada da bi te Hifi trgovac trebao  u zasjedi čekati u svom dućanu i odmah na ulazu ti u ruke uvaliti mjerne sonde od skupog (20.000 € >) Audio Analyzera (ne mjerne "igračke" koje tu neko spominje").

Dovesti te do ogoljele komponente i pokazati ti mjerne točke.

Onda skupa idete za Laptop usporediti te podatke s nekim referentnima (stvarno ne znam s kojima).

I malo se sporite koja krivulja grafa nije kako treba.

 

U međuvremenu ti uvali i mjerni mikrofon da bauljaš po sobi i mjeriš parametre zvučnog vala/tlaka (Akustik, bi rekli neki).

Na kraju mjerite i provjeravate tvorničke specifikacije itd....

 

Ako stignete malo poslušati željenu komponentu, dobro, ako ne opet dobro, jer nema većeg ushita i zadovoljstva od spoznaje o grafovima....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 21:03 (analogni).
 
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

A vidi šmekersku olovku 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

U ovom prelijepom hobiju ima nas nekoliko vrsta. Prvi su oni koji samo slušaju, kojima nije bitna cijena, izgled, krivulje...već samo zvuk. Drugima je bitno ono što je na grafu i nije im toliko bitno što izlazi iz zvučnika. Sve stavljaju pod prizmu mjerenja dok im zbog toga izmiče zadovoljstvo užitka slušanja. Nekima je jedino zadovoljstvo imati samo vrhunske komponente što opet može značiti da im i nije toliko stalo do slušanja. Nekima je zadovoljstvo imati samo lijepe (subjektivno) komponente. Nekima je bitno i kako mu zvuči sustav, a i kako taj sustav stoji na mjerenju. A nekima je bitno stalno ulagati u poboljšanje sustava, stalno ići za boljim zvukom konstantnim praćenjem napretka tehnologije. Sve ovo što sam nabrojio i nema nekog smisla ako ijedan pripadnik bilo koje gore spomenute kategorije nije u stanju dosegnuti emotivni nivo slušanjem, u mom slučaju, skladbe Sheep sa The Wall Pink Floyda da mu se koža naježi i da dođe na rub suza od sriće.

 ...da nisi mozda falio album???

 

tajo1960 kaže...

A sada? Gary Moore svira, "novi" album Live from London, 2020... tko ga voli, a ja da... nema boljeg!  https://www.discogs.com/Gary-Moore-Live-From-London/release/14685782  

 ...sad je objavljeno mada je snimak iz 2009god...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 22:19 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

U ovom prelijepom hobiju ima nas nekoliko vrsta. Prvi su oni koji samo slušaju, kojima nije bitna cijena, izgled, krivulje...već samo zvuk. Drugima je bitno ono što je na grafu i nije im toliko bitno što izlazi iz zvučnika. Sve stavljaju pod prizmu mjerenja dok im zbog toga izmiče zadovoljstvo užitka slušanja. Nekima je jedino zadovoljstvo imati samo vrhunske komponente što opet može značiti da im i nije toliko stalo do slušanja. Nekima je zadovoljstvo imati samo lijepe (subjektivno) komponente. Nekima je bitno i kako mu zvuči sustav, a i kako taj sustav stoji na mjerenju. A nekima je bitno stalno ulagati u poboljšanje sustava, stalno ići za boljim zvukom konstantnim praćenjem napretka tehnologije. Sve ovo što sam nabrojio i nema nekog smisla ako ijedan pripadnik bilo koje gore spomenute kategorije nije u stanju dosegnuti emotivni nivo slušanjem, u mom slučaju, skladbe Sheep sa The Wall Pink Floyda da mu se koža naježi i da dođe na rub suza od sriće.

Sjednem povremeno za komp pa napišem koju, ali... od nedjelje sam 2x već preslušao i pregledao BluRay koncert Yello - Berlin 2017. Puna soba fenomenalno dobre atmosfere i zvuka, glazbe i slike... milina i užitak i za oči i pogotovo uši!

A sada? Gary Moore svira, "novi" album Live from London, 2020... tko ga voli, a ja da... nema boljeg!  https://www.discogs.com/Gary-Moore-Live-From-London/release/14685782  

 Nemoj zezat, pogodi šta, brat mi je bio na tom koncertu od Yello... Ne trebam ti pričat kako je bilo. Puno, puno bolje nego tebi u sobi.  

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

vidiš uvjek me zanimalo kako neko ko ne koristi mjerenja može reč: Uvijek se sjetim super skupog, na papiru i u recenzijama odličnog, a zvučno užasnog pojačala,... kako izgledaju "na papiru odlična" pojačala? u čemu točno su odlična? mislim nije svako u stanju ni proćitat mjerenja, npr ima jedan covik šta kaže da je termalna kamera bezveze da šta će mu to, mislim naravno da ti je bezveze i da ti ne treba ako neznaš koristit, ali nemoj meni punit glavu da nevalja kad znam da valja i svaki dan koristim.

primjer na slikama razlicito prikazano isto mjerenje(pc zvucnici open baffle in room). da koriste neki i mjerenja za prevare ali to nije pravilo! desno 70s style prikaz, ljevo modernij iako više smoothed ipak detaljnij prikaz, primjer da nije sve ni u smoothingu.

 Vidi... Ja stručan nisam toliko da baš razumijem sve što piše u grafu i same grafove rijetko gledam. Po meni, može tu pisat šta hoće, kad ja to ne razumijem. Ono što razumijem i što čitam su osnovne karakteristike uređaja. Kod pojačala to su snaga, onaj faktor distorzije, težina, klasa, da li je dual mono ili stereo, kakve konektore koristi, jedan ili 2 trafoa, toriodni trafo, mosfeti, cijevi, hibridi... Kad se zadovoljim s tim informacijama, onda tek dalje krenem istraživat, jer već znam što želim od tehničkih stvari u svom pojačalu. Dalje istražujem recenzije. Po raznim časopisima i forumima, što ljudi govore o uređaju i kako ga opisuju. Puno toga bude čisti marketing, ali ima i pravih ljudi koji pišu svoje doživljaje. 

 

Tako nekako i za druge uređaje. Pogledam osnovne tehničke karakteristike, pogledam kako opisuju zvuk ljudi koji su slušali. Tek onda počnem razmišljat o kupovini. Pa skupim 2-3 uređaja koja bih kupio i onda tražim savjete i pokušavam ih usporedit po tuđim iskustvima, što je teško i može mi dat samo osnovne informacije o zvuku. Ako imam šanse, poslušam neki od tih uređaja koji su mi zanimljivi. Ako nemam kupim i molim boga da nisam pogriješio, jer što mogu s polovnim uređajem koji mi se ne sviđa? Samo ga mogu vratiti u oglas. Na sreću, imao sam uvijek dobre savjete od ljudi koji imaju godina iskustva i koji su mi znali preporučit kupovinu pravih stvari, pa se nisam nikad zeznio i jako sam zadovoljan kupovinom. Osim onog jednog, već spomenutom skupog pojačala, koje smo vratili proizvođaču.

 

Gledam i ja te tehničke karakteristike kao i ti, ali meni je to samo  početna osnova. Samo način da isfiltriram sranja i ono što me ne zanima odmah u početku. Iz toga ne mogu znat kakav je zvuk komponente.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Mislim, mjere i neki od nas, ali više popratne stvari.

Tako sam npr. ja mjerio potrošnju pojedinih uređaja vezanih uz Hifi.

Nemam sad podatke tu, ali znam da je stari PC za comp Audio trošio puno više od novog.

Također sam mjerio vrijeme i temperaturu izlaznog pojačala kod hladnjaka. 

Potrdbno mu je cca sat i pol da postigne stabilnu radnu temperaturu od cca 50-52 stupnjeva.

Pa onda mjerenje efektivne snage tj. izračun na temelju izmjerene struje i napona.

Pa onda mjerenje izgleda izlaznog sugnala iz DAC-a za različite kvalitete flac zapisa i sl.

 

Ali, kako nešto svira.....isključivo slušanjem....

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ja sam samo jednom mjerio uređaje, i to stolarskim metrom, prije nego sam dao izradit mdf podloge za cd i amp 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Ja sam samo jednom mjerio uređaje, i to stolarskim metrom, prije nego sam dao izradit mdf podloge za cd i amp 

 Ja nisam nikad ništa sam mjerio, osim visine komponenti, za izradu police. Mjerenja su napravile tvornice i neki ozbiljni recenzenti i pogledam njihove dojmove i objašnjenja tih mjerenja, jer ja sam ne bi ni razumio pola tih grafova. MA šta pola, skoro sve ne bi razumio. Ali zato mi lijepo pojasni gospodin koji je mjerio i onda razumijem. Ne mogu ja nikad izmjerit ono što tvornica izmjeri sa pravom opremom u kontroliranim uvjetima.

 

P.S.

I jednom kad mi je uređaj doma, u sustavu, šta ja više imam mjerit? Sad ga mogu slušat i ako mi dobro zvuči, sva mjerenja ovog svijeta me dalje ne zanimaju. NE. ZANIMAJU. Čujem ga, odgovara mi, zaboli me za dalje.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 8:40 (Filox).
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Jel ima ko kakvu preporuku za nekakav element koji bi služio za cd, amp i gore na vrhu tv, do sada tv nije stajao na mjestu komponenti, a sad bude, mada bi najbolja opcija bila tv na zid, a komponente po starom, al ne buše mi se sad nove rupčage kad sam sve stare dao pregletat i sve friško pofarbat

 

Ciljam na ovak neki stil, nisam baš fan te opcije, al nemam neki izbor, osim otić u Rondo pa napravit pravu stvar po mjeri, al to bi previše koštalo

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
WTF jos se prica o mjerenjima....evo i ja sam sinoc do 3 ujutro mjerio...
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
WTF jos se prica o mjerenjima....evo i ja sam sinoc do 3 ujutro mjerio...
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Jel ima ko kakvu preporuku za nekakav element koji bi služio za cd, amp i gore na vrhu tv, do sada tv nije stajao na mjestu komponenti, a sad bude, mada bi najbolja opcija bila tv na zid, a komponente po starom, al ne buše mi se sad nove rupčage kad sam sve stare dao pregletat i sve friško pofarbat

 

Ciljam na ovak neki stil, nisam baš fan te opcije, al nemam neki izbor, osim otić u Rondo pa napravit pravu stvar po mjeri, al to bi previše koštalo

 Ovo je užas, sve je zatvoreno, komponente gore... Nemoj, nešto otvorenog tipa traži.

 

Što se tiće Rondo-a, imam ti same pohvale za njih. Evo, drugu policu mi brat uzima kod njih, a sve se možeš dogovorit, dimenzije, broj polica, sve detalje, sve je po narudžbi. Cijena je nešto više nego što ljudi planiraju potrošit, ali kad dobiješ doma nešto tako masivno, kvalitetno, napravljeno po tvojim specifičnim zahtjevima u milimetar točno, onda znaš da se nisi zeznio. Takve stvari se kupuju jednom u životu. Ili 2 puta, ako nabaviš više komponenti.   :)

 

I najbitnije, Rondo je audiofilska polica, ne neka Ikea ili neki obični komad maještaja, pa uz funkcionalnost i izgled, dobiješ i bolji zvuk, pravu policu za svoje komponente.

 

Ako ti treba samo za 3 komponente (cd, amp i tv) to bi ti moglo bit oko 4000 kuna, ali morao bi pitat u dućan za pravu cijenu, ovisi o tvojim željama i dimenzijama. Takvu mi je brat upravo prodao za oko 3000 kuna, polovnu.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
WTF jos se prica o mjerenjima....evo i ja sam sinoc do 3 ujutro mjerio...

 I? Koliki ti je?

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice