Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.414.940
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...


sta se tice cd-roma za audio to možda i nije loša ideja, ogroman buffer za podatke i drive dovoljne brzine da može i falit koji put proćitat a svejedno da se izlaz ne prekida, plus mislim da je cdrom šta se komplet elektronike tiče puno "pametnij" od obićnog audio transporta.
uostalom nemože bit lošije čitat podatke iz ogromne memorije umjesto skoro direktno s medija. crc ili kako se zove eror korekcija kad deset puta ćita isti sektror mislim da u ovom sliućaju radi i ko zna šta još, nemože bit loše.

Korekcija grešaka će raditi samo ukoliko se audio CD čita kao audio CD, a ne kao data disk.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
dabar_solta_V2 kaže...


sta se tice cd-roma za audio to možda i nije loša ideja, ogroman buffer za podatke i drive dovoljne brzine da može i falit koji put proćitat a svejedno da se izlaz ne prekida, plus mislim da je cdrom šta se komplet elektronike tiče puno "pametnij" od obićnog audio transporta.
uostalom nemože bit lošije čitat podatke iz ogromne memorije umjesto skoro direktno s medija. crc ili kako se zove eror korekcija kad deset puta ćita isti sektror mislim da u ovom sliućaju radi i ko zna šta još, nemože bit loše.

Korekcija grešaka će raditi samo ukoliko se audio CD čita kao audio CD, a ne kao data disk.

 Odlično, mene točno takav scenarij zanima, hvala.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

 

Nakon sto ova pjesma zavrsi u pozadini se cuje pjesma Beatles-a....

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Dead kaže...

Američki proizvođač gramofona VPI naručuje motor za svoj direct drive gramofon vrijedan 30.000 $ od obližnje tvornice koja ga radi isključivo za VPI i koji košta 4.000 $. Nije im palo na pamet da uzmu motor s neke kineske police. Mislim ipak da se glavni igrači ne igraju s tim pizdarijama. Isto se može reć i za proizvođače zvučnika ala Wilson Audio, Magico, YGA, Sonus faber koji odrede specifikacije drajvera i naruče ih kod SEAS-a ili Scan-Speaka. Isto se radi i s potenciometrima kod Alpsa, kondenzatorima kod Nishikona... U stvari ne virujem da će high end tvrtka toliko riskirati s bezveznim komponentama.

 Ako ti se uspoređuje koji od skupih playera koristi šta, evo ti lista:

 

http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm

Potvrđujem točnost podataka  sa svojim primjerkom koji sma imao:

 

HARMAN KARDON HD740 - 2 x PCM1702U – SM5843AP - Sanyo SF-P101

Imao sam taj player i uzeo dodatni transport da imam u slučaju nekih problema, kompletan transport mislim da je bio cca 20$

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Opet ja, 

evo malo update-a. 

Topping plaćen i čekam da dođe in stock pa da ga pošalju. (Corona not included nadam se  ) 

Zvučnike sam trebao naručiti preko thomanna ali sam se ipak na kraju odlučio za muziker i tamo našao ove stalke kao B-stock za 729 kn, tako da sam zadovoljan ako ne budu izgrebani jako.

Uz to dobio sam i kišobran na poklon 

Sad još preostaje izrada strujnih i XLR-a 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
berzerker kaže...

Opet ja, 

evo malo update-a. 

Topping plaćen i čekam da dođe in stock pa da ga pošalju. (Corona not included nadam se  ) 

Zvučnike sam trebao naručiti preko thomanna ali sam se ipak na kraju odlučio za muziker i tamo našao ove stalke kao B-stock za 729 kn, tako da sam zadovoljan ako ne budu izgrebani jako.

Uz to dobio sam i kišobran na poklon 

Sad još preostaje izrada strujnih i XLR-a 

 Super izgledaju stalci.

 

Ma nemoj izrađivat, radije kupi neke ultra skupe. Po mogućnosti neka nova firma iz Kine, za koju niko nikad nije čuo, a da koštaju ko srednji auto. Onda si spreman.

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ako netko treba stalke za zvučnike neka mi se javi, prodajem na njuškalu za 500kn, za članove foruma se da neki popust složiti :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
berzerker kaže...

Opet ja, 

evo malo update-a. 

Topping plaćen i čekam da dođe in stock pa da ga pošalju. (Corona not included nadam se  ) 

Zvučnike sam trebao naručiti preko thomanna ali sam se ipak na kraju odlučio za muziker i tamo našao ove stalke kao B-stock za 729 kn, tako da sam zadovoljan ako ne budu izgrebani jako.

Uz to dobio sam i kišobran na poklon 

Sad još preostaje izrada strujnih i XLR-a 

Drveni stalci? I još sa izoliranom provodljivošću prema podu 

 

Primjer kad je dizajn u "službi" i ispred funkcionalnosti    sorry na iskrenosti  

 

 

Možeš mi ovo objasnit? Ne ljuti mene iskrenost ali evo čisto radoznalosti radi me zanima ovo što si napisao. Neko objašnjenje ili argument

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 10:23 (berzerker).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hvala na odgovoru,
Znači te neželjene vibracije koje se odvode nastaju u samoj zvučnoj kutiji? Ovako laički mi ima smisla da nastaju između same kutije i stalka pa mi taj pad ima smisla.

Volim nešto naučiti i prodiskutirati jer iako ne radim na zvuku posao mi je vezan uz to pa uz dobru dozu "snakeoila" koji uz to sve dolazi volim primjere iz prakse koji potvrđuju nešto što mi se čini logički drugačije
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
.. Osnovna premisa stalaka je i odvođenje neželjenih vibracija u pod,..

 ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dabre sto se čudiš?
AUDIOFIL
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Dabre sto se čudiš?

 velogradele što se čudiš?

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
berzerker kaže...

Opet ja, 

evo malo update-a. 

Topping plaćen i čekam da dođe in stock pa da ga pošalju. (Corona not included nadam se  ) 

Zvučnike sam trebao naručiti preko thomanna ali sam se ipak na kraju odlučio za muziker i tamo našao ove stalke kao B-stock za 729 kn, tako da sam zadovoljan ako ne budu izgrebani jako.

Uz to dobio sam i kišobran na poklon 

Sad još preostaje izrada strujnih i XLR-a 

 Kad dođe Topping odma ga stavi u karantenu 15 dana pa si miran.

 Al pripazi da je uključen i da svira dok je u karanteni, da se usvira tih 15 dana, 2 muhe jednom karantenom.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni je taj topping super, samo što sam ga uzeo kod nas u hd multimedia, malo mi je ipak lakše sa našom garancijom nego kineskom. Barem u mojoj glavi to ima smisla :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Braćo moja mila ode sve u 3pm, slika je na kraju teksta je vrh vrhova

 

http://www.machinadynamica.com/machina31.htm

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hvala Tajo na odgovoru budem isprobao ako dođem u mogućnost

Da su imali u Hd multimediji uzeo bi tamo ali nemaju taj model a opet audiophonics je francuski i daju 2 god garancije. Ali na kraju se nadam da neće biti potrebe za jamstvom haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Kod mog Ayre Acoustics CX-7e MP transportni mehanizam je TEAC-ov.  

 

 

Kakav je kod tebe po pitanju buke u radu?

 

Ovaj moj Teac na AA je stvarno (pre)glasan, i to nije izdvojen slučaj jer kad sam kupovao svoj, top model AA cd playera se isto čuo, a i ostala braća iz ponude, već odavno bi ja tu probao ubacit neki drugi cd-rom, je al daj ga nađi od nekog drugog proizvođača, još u originalu dolazi sa maskom u boji na ladici da se stopi s prednjom pločom, al dobro to se ajmo reć lako prebaci, mada sam čuo neke priče da su neki to probali na nekim drugim proizvođačima cd playera koji imaju cd/dvd-rom, na nekima su radili, na nekima ne, sad ti znaj...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
Dead kaže...

Kod mog Ayre Acoustics CX-7e MP transportni mehanizam je TEAC-ov.  

 

 

Kakav je kod tebe po pitanju buke u radu?

 

Ovaj moj Teac na AA je stvarno (pre)glasan, i to nije izdvojen slučaj jer kad sam kupovao svoj, top model AA cd playera se isto čuo, a i ostala braća iz ponude, već odavno bi ja tu probao ubacit neki drugi cd-rom, je al daj ga nađi od nekog drugog proizvođača, još u originalu dolazi sa maskom u boji na ladici da se stopi s prednjom pločom, al dobro to se ajmo reć lako prebaci, mada sam čuo neke priče da su neki to probali na nekim drugim proizvođačima cd playera koji imaju cd/dvd-rom, na nekima su radili, na nekima ne, sad ti znaj...

 Meni ovde jedna stvar izgleda ludilo! A to su popravci. Koji je ovo točno model Teaca? Naći negdi par komada i kupit ih, spremit ih u ladicu i za malo para sam možeš zamijenit cijeli transport jednog dana kad se istroši. Za razliku od "klasičnih" CD playera i njihovih transporata, gdje nije samo jedan IDE kabel i jedan power kabel za spojit. Za Moon CD player servis u Zagrebu traži oko 2500 kuna za promjenu transporta, a nije to neki specijalni transport.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 14:04 (Filox).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Koji je ovo točno model Teaca?

 

 

Kod mene je Teac cd-5010a, dok novija godišta istog modela ko moj imaju Teac cd-5010b, sad koja je razlika u tom jednom slovu, pojma nemam

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 14:20 (minarelli).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Dabre sto se čudiš?

 čudim se ovim high end zvucnicima koji imaju neželjenih vibracija, a ako i je loša kutija pa vibrira stalku sigurno nije namjena da te vibracije prenosi igdi, eventualno da ih umrtvi..
mislim neznam šta je namjena ićega u tzv "high endu" ali mislim da je naglasak na ovo "high"

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
tajo1960 kaže..
Drveni stalci? I još sa izoliranom provodljivošću prema podu 

 Kolega Tajo, imaš referentnih drvenih stalaka poput njemačkih TonTragera. Oni se čak hvale s time da ne upotrebljavaju ni metal ni plastiku. I moji Focal stalci su od drva. Stoga mislim da materijal od čega su stalci nije ključan.

 

https://www.tontraeger-audio.com/lang/en/Reference_Stand_Harbeth_Monitor_40.2.html

 

Prvenstveni cilj stalka je da stand mount zvučnik postavi u visinu ušiju. Da li se pune pijeskom ili ne je nebitno jer to ovisi o strategiji samog proizvođača stalka. Neki smatraju da stalak mora biti teži od zvučnika pa ga pune dok drugi, poput TonTragera, misle da stalak mora biti lakši od zvučnika jar se time postiže veća kompaktnost, zajedništvo sustava zvučnik-stalak-pod. Po njima kod prve ideje zvučnik "visi". Ovo razmišljanje je meni opisao Art Dudley, kolumnist i recenzent Stereophilea. Što će pod stalkom biti, da li tvrde stope (šiljci, polusfere) ili mekane stope opet ovisi o tome što želimo. Vibracije sustava zvučnik-stalak možemo riješiti na dva načina. Prvi je da te vibracije prigušimo mekanim stopama. Postoje prizvođači koji proizvode takve izolacijske stope koje absorbiraju energiju vibracija i pretvaraju ih u toplinu. Neke su pneumatske, neke od mekših materijala... Drugi je način korištenje tvrdih stopa poput šiljaka ili polusferičnih tvrdih stopa. Njihova je uloga da vibracije prošire na čitav pod s kojim sad čine jedinstvenu cjelinu i time smanje njihov utjecaj.  

 

https://audiophilereview.com/audiophile-news/the-game-is-about-a-foot.html

 

Dear Tonci,

 

Thanks for getting in touch, and thank you so much for reading my column!

 

My favorite stand company is now TonTrager, in Germany. They make lower-mass stands, which in my opinion make sense. I think greater stability is achieved by having a heavy loudspeaker weighing-down on top of a comparatively light stand; putting a speaker on top of a stand that is heavier than the speaker makes no more sense than putting a cork on top of a boulder and expecting it to sit still ☺

 

I don’t know if TonTrager has any stands appropriate for your Dynaudios, but you can check their website:https://www.tontraeger-audio.com/lang/en/

 

I think the key thing to do would be to measure the distance between your ears and the floor when you’re sitting in your favorite listening seat, and then make sure that the stand you choose will elevate your tweeters to approximately the same height.

 

Best wishes,

 

Art

 

 

 

Ovo me podsjetilo na jednu priču o DIY gramofonu s naših prostora... Kao i kod stalaka, tako i kod gramofona, postoje 2 struje u razmišljanju o stabilnosti. Jedni tvrde da gramofon treba bit što teži, a time i što stabilniji, masivniji, dok drugi idu na shemu da sve lebdi i pluta. Ekipa koja je razmišljala o plutanju je tako napravila gramofon koji je bio na amortizerima od Fiće. Kad bi ga se udarilo, cijeli gramofon bi se lijepo njihao, ali ne bi bilo preskakanja. Navodno da je to vrhunska shema i da je bolje od teškog i statičnog postolja. Oni koji proizvode teške i statične gramofone se neće složit s ovim... Da ne bude zabune, i to na amortizerima je bilo teško, debeli tanjur, teški amortizeri, ali nije bilo statično, već lelujavo.

 

Očito je da u svakom smjeru ima neke istine, samo je pitanje koliko su proizvođači razradili taj svoj put.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
minarelli kaže...
Dead kaže...

Kod mog Ayre Acoustics CX-7e MP transportni mehanizam je TEAC-ov.  

 Kakav je kod tebe po pitanju buke u radu?

 

Ovaj moj Teac na AA je stvarno (pre)glasan, i to nije izdvojen slučaj jer kad sam kupovao svoj, top model AA cd playera se isto čuo, a i ostala braća iz ponude, već odavno bi ja tu probao ubacit neki drugi cd-rom, je al daj ga nađi od nekog drugog proizvođača, još u originalu dolazi sa maskom u boji na ladici da se stopi s prednjom pločom, al dobro to se ajmo reć lako prebaci, mada sam čuo neke priče da su neki to probali na nekim drugim proizvođačima cd playera koji imaju cd/dvd-rom, na nekima su radili, na nekima ne, sad ti znaj...

Događa li ti se to sa svim medijima, to da je bučan? ... Ili samo sa nekima?

I sam imam slučaj da je poneki originalni medij, glazbeni cd, tvornički tako "prefarban", ona nesvirajuće strana (slika, tekst), da je kao u nekom debalansu kad se vrti u cd pogonu, što izaziva čujna brujanja i zujanja iz njega. Imam 5-6-7 takvih, na žalost, i oni zuje u svim pogonima, dakle - greška je u mediju, ne u pogonu.

 

 

A onda su mi svi mediji s greškom

 

Al istina neki buče jače, neki slabije, al svi buče uglavnom

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 15:18 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
Dabre sto se čudiš?

 čudim se ovim high end zvucnicima koji imaju neželjenih vibracija, a ako i je loša kutija pa vibrira stalku sigurno nije namjena da te vibracije prenosi igdi, eventualno da ih umrtvi..
mislim neznam šta je namjena ićega u tzv "high endu" ali mislim da je naglasak na ovo "high"

 LOL

pa sto misliš da su skupi high End zvučnici lišeni vibracija,zašto te Non stop kopka cijena i etiket high End zvučnika?Pa najskuplji i najbolji bookshelf zvučnici moraju imat adekvatan stalak.Sto misliš da vibracije mogu samo od sebe nestat,pa moraju negdje otići,pa to je zakon fizike,vrlo jednostavno.

 

jesi ikad poslušao npr Wilson Sofije sa adekvatnom amplifikacijom,pitam da vidim jesi doživio sto znaci high end sistem a ne ove "igračke" koje mi ovdje većinom imamo!

Jebes ga to košta poprilično,zato takve sisteme većinom imaju ljudi u srednjim ili još većim godinama,ja do penzije jedne Wilsone uboden pa šta bude bude ☺️
Kupnja ide kupiš prodaš,nadoplatis,kupiš -prodaš i tako sve do Wilsona!😛

AUDIOFIL
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...ili uzmes zvucnike napravljene od betona i miran si  

 

https://www.concrete-audio.com/en/#standlautsprecher_n1

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Lipi Scanspeak Revealtor driveri,moglo bi to ozbiljno svirat!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne brini slusao sam ih u vise navrata a i ocjena nekog zvucnika ne ide nakon dva sata slusanja nego trebas malo duze vremena provest s njima!Nakon "konfekcije" koju mi obicni smrtnici imamo treba se malo naviknut na njihov zvuk i njihovu koncepciju visoko vjerne reprodukcije!Naravno da ima u svijetu jos zvucnika ali Wilson je Wilson..pravu jedne od najboljih zvucnika na svijetu!!I tako vec ohoho godina stoje u samom vrhu,nije to bezveze bas tako i nije neki hype!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

...ili uzmes zvucnike napravljene od betona i miran si  

 

https://www.concrete-audio.com/en/#standlautsprecher_n1

 Meni ne radi ovaj link.

 

Kad spominjete beton, osobno sam vidio ogromne DIY zvučnike punjene betonom, 120kg svaki. Mrtvi maximalno bili, imali ogromne bass jedinice, pola metra otprilike, najveće koje sam ikad vidio, zvučnici bili od poda pa skoro do plafona, kockaste kutije. Izgledali su ko oni zvučnici iz sedamdesetih, ali ogromni. A bass jedinice su bile neke čudne, specijalne, sa zavojnicama koje bi se stvrdile ako zvučnik nije svrao duže od mjesec dana. Na kraju su stajali neupaljeni dugo i trebalo je mijenjat zavojnice. Ne znam samo kako su to iznili iz stana.

 

Ako ja dobro to kužim, šta je kutija više umrtvljena, to drvo ima manji utjecaj na zvuk. Ako je zvučnik tako konstruiran da mu mrtva kutija odgovara, onda super, ali onaj tko konstruira zvučnik kojemu će i drvo sudjelovat u zvuku, njemu ne odgovara mrtva kutija. To vjerojatno najviše ovisi o driverima, a onda i o konstrukciji unutar kutije, gdje se zvuk odbija. Mislim da je najteže izvest one zvučnike bez kutije, gdje samo driver proizvodi zvuk, open baffle.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 17:08 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
djigibao kaže...

...ili uzmes zvucnike napravljene od betona i miran si  

 

https://www.concrete-audio.com/en/#standlautsprecher_n1

 Meni ne radi ovaj link.

 

Kad spominjete beton, osobno sam vidio ogromne DIY zvučnike punjene betonom, 120kg svaki. Mrtvi maximalno bili, imali ogromne bass jedinice, pola metra otprilike, najveće koje sam ikad vidio, zvučnici bili od poda pa skoro do plafona, kockaste kutije. Izgledali su ko oni zvučnici iz sedamdesetih, ali ogromni. A bass jedinice su bile neke čudne, specijalne, sa zavojnicama koje bi se stvrdile ako zvučnik nije svrao duže od mjesec dana. Na kraju su stajali neupaljeni dugo i trebalo je mijenjat zavojnice. Ne znam samo kako su to iznili iz stana.

 

Ako ja dobro to kužim, šta je kutija više umrtvljena, to drvo ima manji utjecaj na zvuk. Ako je zvučnik tako konstruiran da mu mrtva kutija odgovara, onda super, ali onaj tko konstruira zvučnik kojemu će i drvo sudjelovat u zvuku, njemu ne odgovara mrtva kutija. To vjerojatno najviše ovisi o driverima, a onda i o konstrukciji unutar kutije, gdje se zvuk odbija. Mislim da je najteže izvest one zvučnike bez kutije, gdje samo driver proizvodi zvuk, open baffle.

A možda su i zavojnice bile od betona? Znaš da, kad se miješa beton - ne stvrdne se dok se ne pusti u mrovanje. Onda ide proces... tako i tu možda :-)

 Da, vidi vraga, nije mi to palo na pamet...

 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
.. stalku sigurno nije namjena da te vibracije prenosi igdi, eventualno da ih umrtvi..

...

 LOL

... najbolji bookshelf zvučnici moraju imat adekvatan stalak.Sto misliš da vibracije mogu samo od sebe nestat,pa moraju negdje otići,pa to je zakon fizike,vrlo jednostavno.

 

 

 LOL

kad je jednostavno objasni. hvala

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice