Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.296
|
čitano: 1.127.374
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...

Pozdrav svima.

Dugo se nisam javljao, kak su došla djeca komp je pao u drugi plan puta i nisam na njemu. 

...

 Javljam samo da su svi jastučići iz prošlog posta prodani.

 

Možda bi se našli još jedni, ali moram još malo testirati i vidjeti da li će ići na prodaju.

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ljudi sto mislite o H.O.M. exodus anc?

 

Jel tko probao, dojmovi?

fade to gray
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ljudi treba mi pomoć, potrebne su Bluetooth slušalice koje će se prvenstveno spajati na samsung A53, dakle bt 5.1, trebaju biti preko ušiju zatvorenog tipa sa noise cancelation.

Koristit će se uglavnom za slušanje live glasa sa prezentacija i slično, povremeno glazbe (manje bitno).

 

Uopće nisam u tim vodama i ne znam niti približno koje vrijede a koje su šrot, niti sam sa cijenama na "ti", cijenom od oko 100 do najviše 150 eura, trebaju kolegici s posla prvenstveno radi posla, ima li što dobroga ili barem ok u tom cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Dobar dan svima tko pohodi ovu temu na forumu. Obzirom sam uočio da je u raspravi cijenovni cenzus skorom od nula do daljnjeg u sada ipak €urima, evo mene sa jednim teškim pitanjem, primarno za one koji ih moguće imaju ili one kolege i kolegice koji su ih recimo imali fizički u rukama i na glavi i slušali muziku preko njih! 

U očekivanju iPhonea Ultra, kojeg nije za vidjeti ove godine, pa i pravo novog Watcha Ultra, koji isto tako nije se ostvario (osobno vjerujem da imaju preveliku zalihu starih kućišta pa da ih se prvo maknu iz rezervi), odlučio sam se na investiciju koja je za puuuuno godina, utvaram si jaaaako puuuuno godina, daklem, planiram za rođendan sebi uzeti jedne vrhunske slušalice za samo slušat muziku dok putujem, bilo kopnom bilo zrakom! 

Malo sam istraživao po netu ponudu i trenutno je u uži izbor upao trojac: No1, Bang&Oloufson, model Beoplay 95, No2., Mark Lewinson, model No 5909 i No3., Bowers&Wilkins, model Px8. Obzirom sam nešto kako sam naveo pogledao po netu, upravo ovako mi nekako stoje kao favoriti, beo obzira na cijenu, poznata je svakako za sve modele a to tu nije neka bitna stavka. Ono što je bitno je primarno kvaliteta zvuka, kvaliteta materijala, duljina trajanja ciklusa slušanja muzike i koliko poklapaju uha i koliko vrše pritisak kako na uha takoi i na glavu u cjelini! 

 

U nastavku ću staviti taksativno model i njihove specifikacije, odnosno Pro et Contra za uzimanje u najuži izbor za kupnju! 

 

No1. BANG&OLOUFSON, BEOPLAY 95 

  •  

 • baterija; vrijeme rada preko 38 sata uz uporabu ANCa, do 50 sati via bluetooth
 • materijal izrade; aluminij,  titan, janjeća koža, kravlja koža, polymer vlakna  
 • aplikacije kontrola;  iOS i Android aplikacija kontrola
 • sadržaj pakiranja; Beoplay H95 headphones, Aluminium carrying case, Microfibre cleaning cloth, Quick start guide, Greeting card, Instruction and care card, USB-C to USB-A cable, 1,25 m Audio cable, 1,25 m, L/D jastuci za uha

  •  • dokumentacija & downloads; postoje svakakve ali ne i na Hrvatskom jeziku na moju ipak malu žalost 

 • osnovne stavke, dimenzije slušalice 185 š x 165 v x 80 d, kutija 200 š x 180 v x 63 d, potrošnja struje u radu 5W, u standbyu 0.12W, veličina bakterije 1200 mAh, bluetooth 5.1, 4 mikrofona za pozivanje, Nativni Glasovni Assistant (Multifunction Button), Adaptive Active Noise Cancellation, Transparency mode, Local mute/unmute of the microphones (Multifunction button)
 • težina; 323 grama, kućište 500 grama 
 • specifikacije; povezivanje 1 x USB-C for charging 1 x 3.5 mm audio jack, CODEC zvuka SBC, AAC, aptXTM Adaptive, mikrofoni 4 Digital MEMS Voice Mic (2 mics sharing with ANC), 4 Dedicated MEMS Mic for ANC function (2 mics in each earcup), certifikati Google Fast Pair, Made for iPhone (MFi), Microsoft Swift Pair, DRIVER TIP Electro-dynamic Titanium Driver w/ Neodymium magnets, 40 mm diameter, IMPEDANCIJA 12 Ohm +/- 15%, Frekvencijski opseg  20–22,000 Hz, Osjetljivost  101.5 dB, 1mW @1kHz, 

  • Gumbi Slider: On/Off/Bluetooth Right dial: Volume up/Volume down Left dial: ANC/Transparency mode Button: Multifunction button (Can be modified in the B&O app) Touch controls: Play/Pause, Previous/Next track, Answer calls 
  • • posebnosti; boje u kojima model dolazi su crna antracit, zlatni ton, NAVY plava i keseten smeđa, ali postoji i Ferrari crno crveni model (cijena oko 1300.00 €urića), mogućnost upravljanja funcijama pomicanjem prstom po poklopcu vanjske površine slušalice sa   desne strane, posebno se mogu ergonomski spremiti u kutiju, je to je pohvalno isto. 
  •  

No2. MARK LEWINSON, NO 5909 

  •  • baterija; vrijeme rada preko 34 sata, do 30 sa uključenim ANCom, za 15 minuta brzog punjenja se može slušati do šest sati. 
  •  • materijal izrade, premium kvalitetna koža za headband i zamjenjivi jastučići za uha, anodizirani aluminjijski okvir, automotive-grade metallic obojane ušne školjke
  •  • aplikacije kontrola; iOS i Android aplikacija kontrola  
  •  • sadržaj pakiranja, 1 x № 5909, 1 x Hard shell carrying case, 1 x USB-C to USB-A adaptor, 1 x 3.5 mm to 6.3 mm audio adaptor, 1 x Airplane audio adapto, r1 x 4 m USB-C to 3.5 mm audio cable, 1 x 1.25 m USB-C to 3.5 mm audio cable, 1 x 1.25 m USB-C charging cable, 1 x Microfiber polishing cloth
     • dokumentacija & downloads; postoje svakakve ali ne i na Hrvatskom jeziku na moju ipak malu žalost
  •  • osnovne stavke; Hi-Res Audio certified: LDAC audio codec, Digital circuitry compatible with 24-bit/96kHz processing, Acoustic response up to 40kHz, Expertly tuned 40 mm Beryllium coated drivers acoustically optimized to the HARMAN Curve, Bluetooth 5.1 with LDAC, AAC and aptX™ Adaptive technologies, Adaptive Active Noise Cancellation (ANC) with three modes, Ambient Aware mode for situational awareness while on the go, Four-microphone voice array with Smart Wind Adaption, Available colors include Pearl Black, Ice Pewter, Radiant Red. 
  •  • težina; 340 grama 
  •  • specifikacije; Tip: Premium High-Resolution Over-the-Ear Wireless Adaptive ANC Noise Cancelling Headphone, Driver Size: 40mm Beryllium Driver, Frequency Response (Passive): 10Hz - 40kHz, Frequency Response (Active): 20Hz - 20kHz, 
    Sensitivity: 97dB SPL @1kHz/1mWMaximum SPL: 98dB, Maximum Input Power (Passive): 100mW, Microphone Sensitivity: -32dBV @ 1kHz/Pa, Impedance: 32 ohm, Bluetooth Transmitted Power: <8dbm, Bluetooth Transmitted Modulation: GFSK, π/4 DQPSK / 8DPSK, Bluetooth Frequency: 2.402Ghz - 2.480Ghz, Bluetooth Profile Version: A2DP 1.3.1, AVRCP 1.6, HFP 1.7.1, Bluetooth Version: v5.1, Battery Type: Lithium-ion battery (750 mAh/3.7V), Power Supply: 5V / 1.0A, Charging Time: 100 minutes, Music Playtime With BT On: 34 hrs Music Playtime With BT & ANC On: 30 hrs, Music Playtime With Aux-In & ANC On: 30 hrs, Dimensions (H x W x D): 202.6mm (7.9") x 205.4mm (8.1") x 65.4mm (2.6"), Weight: 340g (12 oz), Warranty: 2 Years Parts & Labor 
  •  • posebnosti; boje u kojima model dolazi su crna, crna sa sivim detaljima i crna sa crvenim detaljima



No3. BOWERS&WILKINS, Px8    

  •  

 • baterija; pomalo zanimljivi detalji 30 sati sviranja, 15 minuta punjenja za 7 sati sviranja, 
 • materijal izrade, nisam uspio uočiti specificirano detalje, ali ima aluminija, karbona i kože sasvim sigurno.  
 • aplikacije kontrola; iOS i Android aplikacija kontrola 
 • sadržaj pakiranja, slušalice, 1.2m USB-C to 3.5mm stereo jack audio cable, 1.2m USB-C to USB-C cable, zaštitno kućište, 
 • dokumentacija & downloads; i ovdje postoje svakakve dokumentacije ali opet ne i na Hrvatskom jeziku na moju ipak malu žalost 
 • osnovne stavke; dimenzije kućišta 189mm (š) x 63mm (v) x 233mm (d), zanimljivo nigdje nisam vidio dimenzije slušalica. Punjiva Lithium Ion bakterija ali o veličini snazi niti malo a niti b. 
 • težina; 320 grama, malo laganije, nemam pojma koliko se to osjeti u cjelodnevnoj uporabi. 
 • specifikacije; Hybrid Noise Cancellation, Ambient Pass-Through, Wear-Detection Sensor, Bluetooth® audio - Bluetooth 5.2 with aptX™ Adaptive, Bluetooth codec saptX™ Adaptive, aptX™ HD, aptX™, AAC, SBC, Bluetooth profili; A2DP, AVRCP, HFP, HSP, BLE GATT (Generic Attribute Profile), Drive jedinice 2 x 40mm dynamic full range carbon driver, Mikrofoni 4x mics for ANC, 2x mics for telephony. Distortion (THD)<0.1% (1 kHz/10mW). 
 • posebnosti; postoje tri modela Px8 slušalica, osnovni model koji je i sam vrlo lijep u tri boje, crna, srebrno smeđe bijele boje i rubin crvene sa zlatnim detaljima (subjektivnoi skromno viđenje), drugi model je McLarren mišje sive sa narandžastim dijelovima te verzija 007 koja slavi James Bonda koja ima laserski ugraviran logo 007. 

  •  

Obzirom su ovo vjerojatno NAJKVALITETNIJE slušalice na svijetu, moguće i nisu, ukusi su u pitanju isključivo, nekako mi je malo premalo detalja za koje bih mogao decidirano kazati ovo ovdje je ziher PRO dok je tamo CONTRA. Jedini stvaran detalj koji mi je upao u oko je kod B&W plavi zub 5.2, i iskreno ništa drugo. ali nakon provjere, vidim da ima, sadržaj pakiranja kod B&O kutije, koji je prikladno bogat, dosta bogatiji od drugih!

kako je moj glazbeni ukus podosta širok a jedinio što ne dolazi nikako u obzir je JAZZ. Dakle, od AC/DC i Thunderstruck, ili Let there be Rock, preko Smokie, zabavnjaka, narodnjaka po malo pa sve do bluesa, soula do klasike, Bach je prvi na listi. 

Sutra idem testirati prvo Mark&Lewinnson slušalice koje su moguće i najskuplje u ovom trojcu, no to nije uopće ovdje bitno. Dok sutra iza 12.00 ne počnem sa prvim testiranjem, zamolio bih kolege da mi predlože neku pjesmu, muziku ili grupu koja bi bila posebno dobra za testiranje (morti GREGORIAN), a ispod stavljam i anketu pa probajte me i na taj način preobratiti, velika hvala unaprijed, svima! 

0 B&O Beoplay 95
0 Mark Lewvinnson No 5909
1 B&W Px8
1 B&W Px8 McLaren
4 Neke druge svakako!
ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2023 21:19 (ATJLučko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

  Puno ti hvala, ipak sam kolegici predložio nešto noviji model iste tvrtke anker soundcore space q45 nakon što sam odgledao recenzije po yt i kojega svi hvale.

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
notloB kaže...

  Puno ti hvala, ipak sam kolegici predložio nešto noviji model iste tvrtke anker soundcore space q45 nakon što sam odgledao recenzije po yt i kojega svi hvale.

 super, nadam se da ce biti zadovoljna!

16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Imam namjeru uzet Redmi Buds 3 Lite za 25€ pa me interesira ima li sta bolje do tih para ili je to ok...ne treba mi nista extra, cisto da se ima dok se odvozi đir biciklom?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nije pametno imat sluse dok se vozis ! :(

fade to gray
3 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Štoviše, kažnjivo je zakonom. :)

7 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima li tko ove sluške  pogotovo ove starije xm4  čini mi se povoljno  ili nešto slične cijene isključivo da imaju odličan  bas kao Sony .

 

Sony WF-1000XM5 = 319,00 €

 

 

ili

 

Sony WF-1000XM4 = 190,00 €

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2023 21:05 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
metallic kaže...

Nije pametno imat sluse dok se vozis ! :(

 

Just Outlaw kaže...

Štoviše, kažnjivo je zakonom. :)

 

Osobno se NIKAD ne vozim po cesti (ako slucajno jesam, maknem sluslice) jer znam i sam koliko me zivciraju biciklisti na cesti (pogotovo u sezoni ), obzirom da zivim u malom gradu nema nekog prometa tako da se uvijek vozim uz obalu po setnicama ili trotoarima.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može neki prijedlog naglavnih slušalica za 50-60€.

Opća namjena - slušanje glazbe, youtube, streaming.

Bacio sam oko na HD400S.

Nije baš velika ponuda u tom segmentu pa ako ima i koji gaming headest, a da su dobri za ovu namjenu, mogu i njih uzet u obzir.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

HyperX zna biti po toj cijeni na akcijama. Možda da pričekaš koji dan Prime Days (10. i 11.) pa možda tamo uhvatiš?

10 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozz,

zanimaju me neke cheap slusalice, da budu bezicne, baterija par sati nista posebno (za gym samo). Tipa airpods bez onog gumenog djela koji ide u uho...

Do sada imao neki ripoff airpodsa od 10€, pa bih nesto slicno, moze malo skuplje al da je do 50€.

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...
 tako da se uvijek vozim uz obalu po setnicama ili trotoarima.

 

 Biciklom je zabranjena vožnja po nogostupu i šetnjici, a pogotovo po pješačkom prelazu. Biciklom se smije voziti isključivo po kolniku ili po biciklističkoj stazi.

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
BMT kaže...
djigibao kaže...
 tako da se uvijek vozim uz obalu po setnicama ili trotoarima.

 

 Biciklom je zabranjena vožnja po nogostupu i šetnjici, a pogotovo po pješačkom prelazu. Biciklom se smije voziti isključivo po kolniku ili po biciklističkoj stazi.

 I na biciklističkom prijelazu (označeni crveno, često uz pješački) biciklist mora stati i propustiti automobile, a ne skrenuti pred/pod automobil.

 

Zbog nekulturnih ili needuciranih/ignorantnih biciklista sam i nabavio dashcam. 

14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MUĆAK kaže...

Ima li tko ove sluške  pogotovo ove starije xm4  čini mi se povoljno  ili nešto slične cijene isključivo da imaju odličan  bas kao Sony .

 

Sony WF-1000XM5 = 319,00

 

 

ili

 

Sony WF-1000XM4 = 190,00

 

 

 

Ja sam uzeo XM4 jer sam čitao da XM5 imaju neke probleme sa ANC-om pogotovo ako nosiš naočale kao ja.

A i razlika u cijeni je daleko veća nego napredak u zvuku i ANC-u...

 

A što se tiče basa odnosno zvuka općenito rade jako lijepo, mislim da bi trebao biti zadovoljan.

I ono što je meni bilo također bitno jako su ugodne za nošenje...

 

Sretno sa kupnjom!

 

-----------------------------------------------

 

Isprike ekipi ovo je gore osvrt na over ear model WH-1000XM4 umjesto in ear WF-1000XM4 , pa molim da ignorirate napisano osim ako vas ne zanima WH-1000XM4....

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 13:25 (D0mag0j).
8 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Bok Ekipa može savijet za Bluetooth in ear slušalice do 120eur, bio bi kao poklon za žensku osobu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Možda Jabra Elite 4? Imam ih nekoliko mjeseci, prilično sam zadovoljan. Imaš u blijedo zelenoj boji, lijepo izgleda, dobro zvuči i nisu prevelike.

 

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sony WF-C700N su u Svijet Medija na finoj akciji

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Za glazbu, filmove, streaming uglavnom: ATH m20xBT ili Sehnheiser 450BT/458BT? Razlika je nekih 20eura trenutno.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Gledao sam recenzije po yubito itd. i odlučio po njima kupiti AKG K612PRO za 153 € u https://www.muziker.hr/akg-k612pro, već sam se raspitivao na forumu o slušalicama za edit videa i audija što neutralnijim odnosno sa što manje iskrivljenja zvuka i dobio preporuku upravo za njih, pa pitam ponovno ima li možda čega jeftinijeg a boljeg za reassurance, upravo one su mi sljedeće za kupnju, unaprijed hvala na mogućim preporukama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Za K702 kažu da su dobre...

https://www.muziker.hr/akg-k-702
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
2 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...
Za K702 kažu da su dobre...

https://www.muziker.hr/akg-k-702

 Hvala... ali nisu jeftinije, dapače, uz to što više "iskrivljuju" zvuk kako pišu recenzije. Pitao sam, što zvučno neutralnije i jeftinije.

Svejedno, hvala.

11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
notloB kaže...
djigibao kaže...
Za K702 kažu da su dobre...

https://www.muziker.hr/akg-k-702

 Hvala... ali nisu jeftinije, dapače, uz to što više "iskrivljuju" zvuk kako pišu recenzije. Pitao sam, što zvučno neutralnije i jeftinije.

Svejedno, hvala.

Byerdynamic DT240 PRO!!!

fade to gray
2 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
metallic kaže...
notloB kaže...
djigibao kaže...
Za K702 kažu da su dobre...

https://www.muziker.hr/akg-k-702

 Hvala... ali nisu jeftinije, dapače, uz to što više "iskrivljuju" zvuk kako pišu recenzije. Pitao sam, što zvučno neutralnije i jeftinije.

Svejedno, hvala.

Byerdynamic DT240 PRO!!!

 Hvala, provjerit ću.

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
DT 770 pro su neutralne, da neutralnije ne mogu biti
morrisoN
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Dobar uvečer ekipa, evo se javljam sa viješću da sam uzeo slušalice, konačno. 
U zadnjih recimo desetak dana sam probao Mark Lewinson slušalice i Bowers&Wilkins slušalice gdje sam brusio detalje što je meni bitno, gdje dobivam a što manje gubim. B&O nisam uzeo u obzir makar imaju vjerojatno najbolji case, čak i upravljanje gestama čisto zbog bluetootha 5.1 primarno, a onda i zbog codeca i svih BT detalja koji su danas dostupni ili mogući. Jedna manja moja greška je što se nisam sjetio slušati muziku preko mojeg iPada kod testiranja B&W slušalica, no uz primjereno višu cijenu, detalji koji čine slušalice su jednostavno NE premium materijali za takvu cijenu, renome, ...! 
Makar sam uočavao i novi SONY WH-1000XM5 koji koliko sam slušao i gledao ima najbolji ANC, FOCAL (Bathys model) koji ima šupljina u izradi jastučića za uši, nije sastavljen iz jednog komada kože, te još neke druge brandove, fokus mi je ostao na B&W, još od modela broj 5, pretpostavljam Px5, tako da sam uzeo Bowers&Wilkins Px8 na kraju priče. 

Dolje u prilog prilažem slike kada sam počeo rasturati kutiju dok ne dođem do mojih novih slušalica. Ako ima netko kakvih pitanja slobodno pucajte, makar sam u trgovini testirao (crni model), večeras testiram moje ”Tan” boju, akoje sam uzeo generalno govoreći isključivo o B&W zbog original boje aluminija. Možda da je bilo za uzeti (nije mi se dalo čekati burgundy red/gold model) drugu specifičnu boju, možda bih je uzeo ali nije je bilo! Razmatrao sam i McLaren i 007 James Bond edition, no, vidio sam jedan videjo gdje YTber savjetuje, to su iste slušalice, ti detalji ne vrijede razlike u cijeni. Ostalo je došlo samo od sebe i olakšalo mi konačnu odluku. Možda slike ne budu taksativno poredane kako sam slikao, tako da dvije slike sa ”cijelom” kutijom su zato jer sam na drugoj skinuo foliju pa su zato dvije slike! U narednim danima stavim slike po bijelom danu, da se još bolje vide boje i detalji. 

ATJ Lučko
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
notloB kaže...
metallic kaže...
notloB kaže...
djigibao kaže...
Za K702 kažu da su dobre...

https://www.muziker.hr/akg-k-702

 Hvala... ali nisu jeftinije, dapače, uz to što više "iskrivljuju" zvuk kako pišu recenzije. Pitao sam, što zvučno neutralnije i jeftinije.

Svejedno, hvala.

Byerdynamic DT240 PRO!!!

 Hvala, provjerit ću.

Sto mislis? Model se lako previdi, al izgleda da je brutalan za iznos koji traze.

 

Sad mozda tocka prijepora, al meni prednost, kompaktan model su gradjom.

fade to gray
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice