Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.184.408
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Zašto misliš da u poslu ne bi bio bolji s lakšim mišem? Samo bi ti trebao kratki period privikavanja.

Ako na poslu / zbog posla puno koristiš miš, lakši bi ti definitivno bio zdravija opcija. Dakle, i preciznije i zdravije.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Zašto misliš da u poslu ne bi bio bolji s lakšim mišem? Samo bi ti trebao kratki period privikavanja.

Ako na poslu / zbog posla puno koristiš miš, lakši bi ti definitivno bio zdravija opcija. Dakle, i preciznije i zdravije.

 Zato jer sam u 25 godina rada u istoj aplikaciji isprobao 50 miševa i pronašao nekakav optimum (G700S, nažalost više ga nema za kupiti). na G604 sam se navikao iako mi je isprva bio prelagan. Da sutra nađem G700S po nekoj normalnoj cijeni, kupio bi ga. Sad su polovni po 1500kn.

11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ne kuzim kako bi isti mis od 80ak grama mogao pasati ljudim s jakom sakom i rukom, te djeci i malo njeznijima..?

 

Opet ista logika, kako mis sa nekoliko destaka grama moze ikome biti pretezak. Lol

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Dimenzije šake utječu na izbor oblika miša (dakle dimenzija i kalupa), nemaju veze s izborom mase miša.

Masa je stvar navike i više je uglavnom lošije.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

To kuzim jer sam i osobno izmjenjao dosta miseva.

 

Ali, kako moze jedan geek koji ima iste dimenzije kostura prsti i sake trebat isti mis ka npr neki sportas koji uopce ne osjeca tu malu zanemarivu masu.

 

Daj mi to objasni, molim te.

 

Hvala

Survivor - eye of the tiger
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav svima, imam jednu dvojbu, da uzmem Logitech M330 Silent Plus ili Logitech M590 Silent?

 

Dobijam ih po istoj cijeni, pa mi je svejedno, treba mi nešto koliko toliko nečujno, a vidim da su oni na dobrom glasu.

 

Vidim da ovaj M330 nema onaj Unifying reciever, dok ovaj M590 ima, je to nešto extra bitno ili?

 

Malo mi je hitno, pa ako može kakav savjet.. :)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

G703 je teži, podosta, te ima ugrađenu bateriju koju moraš relativno često puniti (koristi micro-USB!) naspram G305 kojem baterija traje mjesecima.

Ali onda, za G703 imaš manje dodatnih troškova (baterije, gripovi manje nužni, ...).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
metallic kaže...

To kuzim jer sam i osobno izmjenjao dosta miseva.

 

Ali, kako moze jedan geek koji ima iste dimenzije kostura prsti i sake trebat isti mis ka npr neki sportas koji uopce ne osjeca tu malu zanemarivu masu.

 

Daj mi to objasni, molim te.

 

Hvala

Masa misa je bitna jedino kod igranja igara koje izuskuju brzo trzajne pokrete, FPS igre najvise naravno.

 

nije samo stvar u tome koliko ti je jaki grip da mozes pomaknuti masu misa, vec se sa manjom masom dobiva i brze vrijeme reakcije i preciznost u igri, tu pricamo o milisekundama, koje naravno nama nista ne znace, ali nekome tko je profesionalni igrac ta milisekunda je razlika izmedu pobjede ili poraza. 

 

nebitno da li si geek ili sportas, kako si napisao, razliku u masi osjetis naravno, e sad da li ti ta razlika ista znaci u samom koristenju misa, to je vec individualna stvar. 

 

imam Logi G Pro Superlight X mis, koji je cca 60g i imam Razer Pro Click koji je cca 106g, naravno da razliku u masi osjetim, medutim nisam nista imao bolje performanse u Apexu, Overwatchu ili Warzonu.

 

Stovise sa Logi misem mi je neugodnije igranje i nakon 3 sata pocinjem osjecati neugodu u zglobu, zbog njegove ergonomije, posto koristim full palm grip, mis mi ne odgovara tako da sam ga dao klincu a ja se igram sa Razerom

 

Razer koristim cca 12-14 sati dnevno, ne svaki dan naravno, 8 sati na poslu i onda doma ako odigram nesto par sati.

kako koji vikend znam baciti i po 6-8 sati igranja ako imam vremena i sa Razerom uopce ne osjetim nikakav zamor sake, zgloba ili ruke, dok sa Logi, kao sto sam rekao max 3 sata mogu odigrati i pocne me smetati, njega ne mogu koristiti za rad uopce iako je puno puno laksi od Razera

 

mali igra CS i to na 600 do 800dpi i njemu je taj mis fenomenalan, imao je G305 inace, i u njegovom slucaju sa G pro superlight ima bolje performanse, nista znacajno, ali opet bolje

 

tako da ti je to sve individualno, neces biti puno bolji samo zbog misa, ali da ima razlike zbog mase to je svakako tocno, makar ona bila i minimalna

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Vidiš, laki miš nije za palm grip, zbog toga te zaboli ruka s G pro Superlight. Ali razumijem i da se teško prebaciti s palm grip na fingertip ili claw. Palm je najtromiji, najmanje precizan i dugotrajnim korištenjem najnepogodniji za zdravlje ruke.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Vidiš, laki miš nije za palm grip, zbog toga te zaboli ruka s G pro Superlight. Ali razumijem i da se teško prebaciti s palm grip na fingertip ili claw. Palm je najtromiji, najmanje precizan i dugotrajnim korištenjem najnepogodniji za zdravlje ruke.

nije do toga sto je on lagan, vec mu dizajn nije ergonomski za palm grip. 

 

superlight ima ambidextrous dizajn, jednak je sa svih strana, mada ima tipke sa strane samo za desnjake, i onda mi saka mora biti "ravno" umjesto da je "nagnuta" udesno u prirodnom polozaju kada mi je ruka na stolu i onda mi se nakon nekliko sati pocnu naprezati tetive, zglob i nije mi ugodno.

 

da ima 60g, a da je dizajniran kao Razer pro click, bio bi savrsen mis za moje potrebe.

 

Palm je manje precizan i responzivan od ostalih, istina, medutim meni superlight ne valja, jer mi je ergonomija bitnija od milisekundi bolje responzivnosti ili bolje preciznosti, laksa mi je kontrola misa sa palmom, a i ne zivim od igranja niti igram samo FPS-ove, tako da je to uglavnom individualno sto kako preferira i na koji nacin koristi miseve.

 

Ne bih se slozio sa boldanim, palm je vjerovatno najzdraviji nacin koristenja misa, prvo jer je saka u prirodnijem polozaju, drugo uopce ne naprezes saku, prste i zglob, posto upravljas rukom i laktom.

 

Uglavnom nije vise lako ni pogodit dobar mis za osobne potrebe 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 13:03 (Mitohondri).
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav, nakon 20 godina klikanja odlucio sam imati tipke kod palca, problem je u tome sto sam ljevak
Zadnjih par godina koristim G203 koji mi dimenzijama vise manje odgovara, dvoklik ga salje u mirovinu

Nakon pregleda ogranicenih opcija vjerovatno uzimam Corsair M55 pa da pitam ima li ga tko ili bi preporucili neki drugi

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 13:01 (Zolt4n).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

narucio sam ovaj mis

https://iponcomp.hr/shop/proizvod/pwnage-ultra-custom-symm-2-solid-wireless-bijela/1961653

 

pa me zanima ima li tu vec netko da ga koristi (pwnage custom symm 2 wireless)? po svim recenzijama bi trebao biti uz bok najboljim misevima

 

EDIT

mis stigao

mislim da je velicinom u rangu razer viper mini, logitech g305

 

zasad sam zadovoljan sa misem - jednako precizan kao i zicni model o (btw prodajem za 200kn), nije uopce tezak u ruci i klikovi su solidni

dobije se i rupicasti cover pa se moze zamjeniti umjesto ovog bez rupa sto sam postavio

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 14:45 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Razer basilisk v3, moze neka iskustva miš sam probao u Linksu i naspram logitecha je nebo i zemlja sto se tice gripa? fantazija! Nema ga na listi top miseva kod rocket jump ninje!

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2021 11:35 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Nema ga na listi zato sto ima 100 grama i velik je 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2021 1:15 (Kresho).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ipak ima ali v2, v3 je još bolji tako da nema razloga za brigu, laksi je za enormnih 25g od g502, imam g402 pa s ovim nebude onda problema. Recenzije vele fantnazija od miša.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Nakon 3 godine svakodnevnog koristenja, G502 Proteus Spectrum se poderao (gumica gdje palac ide, nozice su istrošene, kabel se rascufao). Iako mu se sve funkcije rade, htio bih ga zamijeniti jer stvarno može poslužiti kao zamjena. Gledam, od Logija jedino u obzir ulazi novi G502 Hero, jer za onaj Superlight ne dam 1000+kn. Ima li nešto bolje u rangu do 500-600kn ili je G502 way to go?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Meni takoder na g402 isti problemi, srednji klik rikavao koji je i po defaultu bio pretvrd. Razer basilisk v3 je sahranio doticni g502 od materijala do znatno kvalitetnijih prekidaca em dugotrajniji em brzi, bolje nozice, cak i senzor ima bolje specke, hyper scrool, itd itd. Odi u links i tamo ga probaj.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 12:32 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
FileFicho kaže...

Nakon 3 godine svakodnevnog koristenja, G502 Proteus Spectrum se poderao (gumica gdje palac ide, nozice su istrošene, kabel se rascufao). Iako mu se sve funkcije rade, htio bih ga zamijeniti jer stvarno može poslužiti kao zamjena. Gledam, od Logija jedino u obzir ulazi novi G502 Hero, jer za onaj Superlight ne dam 1000+kn. Ima li nešto bolje u rangu do 500-600kn ili je G502 way to go?

Mora biti Logitech? Ne kužim usporedbu G502 i G pro X Superlight, pa G502 je duplo teži miš, to ne možeš nikako uspoređivati.

 

Ajd napravi po ovom videu i vidi što ti sustav preporuča:

https://www.rocketjumpninja.com/mouse-search

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

FileFicho

 

Imaš u Linksu Superlight za 800 kn (crni ili bijeli) uz kod " dabarvolilogi ". Stavio sam link u temi. Ako kupiš javi tamo je li prošao jer navodno traje još samo danas ili do isteka zaliha.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
kiwi_91 kaže...

FileFicho

 

Imaš u Linksu Superlight za 800 kn (crni ili bijeli) uz kod " dabarvolilogi ". Stavio sam link u temi. Ako kupiš javi tamo je li prošao jer navodno traje još samo danas ili do isteka zaliha.

Top, zvao sam, prolazi...navodno su prodali samo 20ak komada, ali cijena je top.

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

 

Sto nakon G400, G400S i trenutno imam G402 Hyperion Fury. Nekako najbise zbog izgleda mi se namece G502 Hero? Nekako Logitech misevi su mi najbolji ili je to mozda vec sada stvar navike. Moze i prijedlozi drugih brandova do jedno 500kn, moze ici i malo preko.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
RedHill kaže...

 

Sto nakon G400, G400S i trenutno imam G402 Hyperion Fury. Nekako najbise zbog izgleda mi se namece G502 Hero? Nekako Logitech misevi su mi najbolji ili je to mozda vec sada stvar navike. Moze i prijedlozi drugih brandova do jedno 500kn, moze ici i malo preko.

mogu preporuciti ovo 

 

ergonomski ti je slican G402, jedna AA baterija, WiFi i BT spajanje, vrlo dobar senzor i switch, gumene strane za bolji grip itd...

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Je li ima tko preporuku, a da nije rijec o logithecu?

Ispalo mi je tako da sam sa svakim njihovim proizvodom imao jako lose iskustvo, osim sa Z2300, ali ne kupujem zvucnike. Cijena nije bitna.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Imas razer, glorious gaming. Odi na rtings best gaming mouse i izaberes koji ti najbolje pase.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sint1 kaže...
Je li ima tko preporuku, a da nije rijec o logithecu?

Ispalo mi je tako da sam sa svakim njihovim proizvodom imao jako lose iskustvo, osim sa Z2300, ali ne kupujem zvucnike. Cijena nije bitna.

 Zowie je jedno stepenica/dvije iznad logitecha, po ergonomiji možda 5 stepecina, ali, nažalost, teško ih je u Hrvatskoj pronaći.

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sint1 kaže...
Je li ima tko preporuku, a da nije rijec o logithecu?

Ispalo mi je tako da sam sa svakim njihovim proizvodom imao jako lose iskustvo, osim sa Z2300, ali ne kupujem zvucnike. Cijena nije bitna.

 Superlight X iako je logitech ja bi mu dao sansu jer ga svi koriste, nesto od Zowie linije, Finalmouse ako mozes pronaci po ok cijeni, Vaxee ima isto dobru ponudu, razer viper, endgame XM1, g-wolves hati, glorious model o, model d, xtrfy m4......duga je lista. 

link

 

link

Pogledaj ta dva kanala imas dosta preporuka pa odluci, vidi sto pase tvom gripu, dostupnosti, izgledu....

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Isto tako, kanali i stranica od Rocket Jump Ninja.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Rocket Jump Ninja je u zadnje vrijeme prestao raditi recenzije miševa jer je rekao da su senzori usavršeni i stalno se vrti nekoliko istih senzora, oblici miševa su također dosta slični i samo kopiraju jedni druge s toga on nema recenzije za neke od miševa kojih sam nabrojao jer su dosta noviji. Za dobar dio miševa kod njega postoji recenzija.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Isto tako, njegova metoda za izbor miša je odlična (provjerena) i tablice s top izborima su i dalje aktualne i redovito ih ažurira.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice