Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Najbolje bi ti pasala K95 ili K70. Samo nigdje ne mogu pronaci sa velikim enterom nazalost. 1300kn je velik budzet,a ne trazis puno . Pogledaj malo ako imas mogucnost narudzbe iz EU ima li negdje Corsair K70 ili K95 sa velikim enterom po dobroj cijeni jer ima i dedicated multimedia keys, a i jako je dobra tipkovnica i dan danas.

7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala ekipa puno na odgovorima!

Corsair k70 i k75 pored G.Skill km780rgb su mi najljepše tipkovnice ali ne nađoh ih osim US layout nigdje.
Sad sam pitala frenda u Instaru, on kaže da ima samo Reddragon i Logitech HR mehaničke ali da ne valjaju ništa. 
Relativno još gledam Ducky One2 jer je slatka za poludit al nemam pojma odakle se isplati to naručivati?

Što je s Das Keyboard Professional 4? Jedino nju sam našla da je prava mehanička i ima HR layout. Valja li ona šta?
Jedino što je skupa koliko je ružna..

Tnx svi :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima Razer tihe switcheve - yellow i orange (koji su još tiši). A ima i UK (veliki enter) layout s HR znakovljem.

 

Meni osobno najljepše su Roccat Vulcan 12x serija i Steelseries Apex. Ali Roccat ima USA layout s HR znakovima, a Steelseries ima UK layout, ali bez HR znakova.

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo jedna jako lijepa i dobra tipkovnica, ali nema veliki enter ( kao ni ducky one2) i multimedia keys. Ne znam kako ide postarina sa ove stranice, no vidio sam pozitivnih review gdje hvale ovu ducky miya. Usput cijene vani su puno bolje za Ducky nego u Linksu...

 

link

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ako se gledaju mini tipkovnice, Razer Huntsman mini je čudo (pogotovo u bijeloj - mercury) boji.

 

Supe izrada, super kapice (PBT) i odvojivi Type-C kabel. Samo kaj je US-HR, ne UK-HR.

 

https://www.razer.com/gaming-keyboards/razer-huntsman-mini/RZ03-03390100-R3M1

5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

1. Asus gaming tipkovnica ROG Strix Flare, MX Brown, RGB, HR

https://www.mall.hr/tipkovnice/asus-gaming-tipkovnica-rog-strix-flare-mx-brown-rgb-hr

2. Tipkovnica Das Keyboard Prime 13, MX brown, UK layout, USB, Key localizationUK - SLO engraving

https://www.protis.hr/products/details/tipkovnica-das-keyboard-prime-13-mx-brown-uk-layout-usb/120782

3. Tipkovnica CHERRY MX Board 1.0 backlight MX, USB, crna (G80-3816LXBGB-2)

https://www.hgshop.hr/tipkovnica-cherry-mx-board-1-0-backlight-mx-usb-crna-g80-3816lxbgb-2/proizvod/265607

 

Koristim posljednju i jako sam zadovoljan.

Imam i ROCCAT® Suora Frameless Mehanička gamerska, UK / HR Layout, 150.300.092, ROC-12-202 te sam također zadovoljan.

Imao Logitech mehanička tipkovnica G413, Romer-G, USB, HR, srebrna koja je krepala nakon isteka jamstva, tako da Logitech više ne dolazi u obzir.

Lp

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ekipa moze preporuka mehanicke tipkalice do 400kn, koristila bi se za svakodnevno koristenje, tu i tamo koja igra

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Redragon kumara k552

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dosla danas s kickstartera za 8 dana shippinga. Keychron K3, low profile, brown mech, white background.

Na prvu fantasticna kvaliteta i osjecaj tipkanja kao i raspored tipki. Sad ide testiranje iducih mjesec dana i onda odluka koja tipkovnica ostaje.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
ggoranV kaže...

 

3. Tipkovnica CHERRY MX Board 1.0 backlight MX, USB, crna (G80-3816LXBGB-2)

https://www.hgshop.hr/tipkovnica-cherry-mx-board-1-0-backlight-mx-usb-crna-g80-3816lxbgb-2/proizvod/265607

 

Koristim posljednju i jako sam zadovoljan.

 

 Uistinu odlična tastatura.

5 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ljudi, trebam neku preporuku za gaming/office tipkovnicu do nekih 400 kn, po mogućnosti što tišu i da ju mogu kupiti u Hrvatskoj.

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 18:39 (MasterYX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam uzeo  Ducky One 2 Mini u Linksu sa cherry black switchevima i moram rec da je tipkovnica okej ali da me nije odusevila koliko su je nahvalili ljudi po internetu. Prije svega mi se ne svidja sto je dosta plasticna i jeftina pod rukom a kosta iznimno puno novaca. Znam da postoji Ducky Mecha mini koja ima aluminijsko kuciste no kod nas je nigdje nema za kupit. Sve u svemu samo sam htio rec da je tipkovnica okej ali da ne vrijedi ovih 850kn koliko sam ju platio ( inace je po 1300,1400kn u HR trgovinama ) pa da znate da ju ne preporucujem za kupovinu po tako visokoj cijeni. Tipkovnica radi izvrsno, RGB je super, keycaps su kvalitetni samo ne vrijedi ovih novaca po mome misljenju. Mislim da je Corsair Strafe rgb koju sam koristio prije ove dosta bolja i kvalitetnija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Po meni Anne Pro 2 pisa po Ducky i cjenovno je mnogo povoljnija. Ak pricamo u 60% tipkovnici
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 16:25 (AmonZero).
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Lako moguce, mislim da je jedini problem u sto se sve te silne tipkovnice ne mogu nekako isprobat, da ima izlozbena tipkovnica itd. Anne Pro 2 jos ni nema kupiti nigdje u HR ako se ne varam, ali imao sam i nju u uzem krugu, glorious gmkk compact, ali izasla je dobra cijena za ducky pa eto da probam. Samo sam previse ocekivao pa sam na kraju shvatio da je cijena prenapuhana sto se tice kvalitete.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sad sam bas pogledao na svoj Aliexpress.

Anne Pro 2 sam platio 59$ prije god i par mjeseci i dosla je za tipa 2-3 tjedna. U to vrijeme je taman izasla nova verzija pa je bila jeftinija, sad gledam da je cijena cca 80$.

Prije nje sam koristio prvu verziju Anne Pro. To inace koristim za posao i tipkovnica mi je vrh. Od kvalitete izrade, softwarea, featurea, znaci sve. Znaci koristim Anne tipkovnice vec jedno 3 godine.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

dost mi se svidja ova tipkovnica a i cjenovno je prihvatljiva pa me zanima mogu li se ikako nabviti keycapovi sa hr specifičnim slovima

 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mozes, ak ces platit netkom da ti napravi custom keycapsove.

Recimo na ovu tikovnicu mozes stavit keycapsove standarnde vellicine i radi bez problema, al ja bi radije isao na neke low profile custom.

Sad to ce ti bit problem nac jer te low profile tipkovnice su tek sad krenile biti malo rasprostranjenije na trzistu tak da je vjerovatno mali broj trgovina koji nude low profile custom keycapsove.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

zahvaljujem još jednom, naručih si za prvi put c2 sa brown switchevima i bijelim backlightom pa ću si onda za prvu ruku nabavit naljepnice a ubrzo i keycapove

 

samo se nadam da me neće carinici dohvatit glave

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
A i da ti ode na carinu, mislim da se i dalje isplati. Jer da hoces kupit tako nesto tu kod nas novo, papreno bi platio.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gledam kupit G613. I odem na Logitech site i imaju popust kosta 80 dolara. Kod nas (i u EU opcenito) cca 140Eura. Obicno sam radija neka pretvaranja prebacis u eur i pomnozis sa 1.1 ili 1.2. Ovo je malo puno...

 

Imate neki tip: Bezicni keyboard, mehanicki, G613 mi je referenca neka...?

 

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

Tražim tipkovnicu i miš (moze biti combo, ali ne mora) koji su bezicni, ali da u njih ne idu alkalne baterije, nego da imaju ugrađene baterije i da se mogu koristiti i sa spojenim kabelom i bezicno. Zasad sam našao samo Cherry DW-900 Slim koja bi mi odgovarala, međutim zanima me postoji li nešto takvo, a da je jeftinije, oko 600-700kn za miš i tipkovnicu? Može biti i iz dućana van HR.

 

Nadam se da mi netko može pomoći i unaprijed se zahvaljujem 😁

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Što se tiče Huntsman-a, vjerujem da je ista stvar ko s novim flagshipom Huntsman V2 Analog; jesu PBT keycapsi, ali prema ostalima jedni od lošijih. Tako da imajte i to na umu vi koji gledate primjerice Huntsman Mini jer nije baš jeftina. Ne znam kakav im je PCB, no znam da su Elite imale probleme s interferencijama, pa se LED pogubio, n-key rollover je bio 10 i sl. Tj. rezalo gdje se stiglo, a premium cijena (kužim da su Leopold, Ducky i sl. teži za nabaviti, no definitivno se isplati).

EDIT: Dodao novu recenziju na forumu koga zanima više o Ducky Shine 7.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 17:14 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bok,

koja Redragon osvjetljena tipkovnica ima HR layout, znači da su sva slova čćšđž osvijetljena za razliku puno tipkovnica gdje samo zalijepe naša slova.

poz
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozz, trazim neku gamersku tipkovnicu za oko 120 eura, prvo sta sam vidio je Razer Huntsman Tournament Edition da je dosta hvale, jel to najbolji izbor za tu cijenu ili ima  nesto bolje? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisam siguran da ima ijedna Redragonova takva. Moja nema ni otisnute.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...
Dosla danas s kickstartera za 8 dana shippinga. Keychron K3, low profile, brown mech, white background.

Na prvu fantasticna kvaliteta i osjecaj tipkanja kao i raspored tipki. Sad ide testiranje iducih mjesec dana i onda odluka koja tipkovnica ostaje.

 I kakav je Keychron nakon mjesec dana? Ja sam svojevremeno gledao K1 i K4 ali su me neke slabije recenzije i skoro stalna nedobavljivost odbile.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nakon sto sam cijelo vrijeme koristio "normalne" mehanicke tipkovnice, low profile mi nije bas sjela i meni je (ne znam za druge) ljepsi osjecaj tipkanja po high profile nego low. Kad se uzme u obzir da i za doma/privatno koristim high profile tipkovnicu, nisam htio mijesat tipkovnice na dnevnoj bazi tak da sam zadrzao postojecu tipkovnicu koju koristim za posao.

 

Ko voli low profile, tipkovnica ce mu biti pun pogodak, a tko je navikao na high profile i svidja mu se taj key travel i osjecaj tipkanja, reko bi da ni ne razmatra te low profile mehanicke tipkovnice.

 

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 14:06 (AmonZero).
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da li je itko kupovao tipkovnicu direktno sa Glorious PC Gaming Race webshopa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka full size mehaničke tipkovnice, prednost bežična i mora biti bez osvjetljenja ili mogućnost gašenja istog. Do nekih 700kn ili jeftinije . Isto prednost renomirani proizvođači, tipa cooler master, logitech, corsair i slični. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

neces pogriješit ak uzmeš keychronovu neku

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice