Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Eto, prodaj kolegi povoljno i kupi si nove za 1690kn.

 

Kako si zadovoljan zvukom?

Koristis ih spojene na TV/Laptop?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Pa fakat razmisljam o tome, da je bar BT na nekoj akciji :D Spojeni su na komp jer na telki uglavnom gledam dokumentarce. Zvuk je brutalan, pogotovo zvuk motora u igrama - kad cujes V8 uff.. To je i razlog zasto sam odabrao 4.5 makar su poveci za komp, 3.5 nije dovoljan i nekako je konzervast (isprobavao sam u AudioPro).

Inace su vise neg dovoljno glasni, potenciometar je uvijek na 9 sati i zvuk na kompu na 50%.
13 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pošto mi nitko nije odgovorio u jednoj temi di sam prije pitao, pitat ću tu.

Naime, imam Z-5500 zvučnike i da li bi radili preko BT sa ovim adapterom? Kako bi ih trebao spojiti, da li je dovoljno spojiti preko AUX samo da ima zvuk te da li bi dobio 5.1 sound? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav

koja bi bila razlika u zvuku između Edifier r1280 i Edifier r1850?

Da li se isplati dati tih 500-600kn više ako zanemarimo razliku u prikljucima i kvalitetnijom estetikom?

Soba je 10-12 kvadrata i slusam pretezito rock i metal i bili bi spojeni na tv.

Imam trenutno Logitech z623 koji su super, ali bi išao na nekaj kompaktnije bez suba  pa bi ih prodao.

Prioritet je slusanje glazbe.

 

vidim i da su dosli za 900kn r1280Ts sa sub out izlazom ak mi jednom zatreba, makar bi radije optical db verziju.

Any thoughts?

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Isplati se , R1850 je veći i jači zvučnik.
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

thx, mislis da bi r1850 naspram Z623 bio napredak kaj se tice same muzike tj.kvalitete zvuka, da se mozda jasnije cuju vokali i instrumenti?

I jel bi uopce r1280 bio neki napredak u zvuku naspram Logitecha ak zanemarimo bas

 

 

 

6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
I jedan i drugi zvučnik su bolja opcija od logija što se kvalitete zvuka tiće. Jedino što neće nabijati bas ali ćeš se ugodno iznenaditi koliko ga ima u Edifierima ako ih kupiš.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 19:25 (Aigor).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Logiju je bass brutalan, ali meni je to too much, a pogotovo ukucanima.

Nekak sam se bas nabrijao da bi uzeo nesto sa dosta ciscim zvukom i kaj se moze spojiti na tv sa optikom, a i nema veliku bas kutiju koja zauzima prostor.

 

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

bok jel valja ovo za pc? mogu dobit nove zapakirane za 1200kn

https://www.whathifi.com/roth/va4/review

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 13:32 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

pomoc mala..kaj da kupim privremeno pa cu kroz par mjeseci uzet aktivne presonus eris ili edifiere...posto mi monitor nema zvucnike neke tek toliko da imam a da nisu sit do 300 kn z200 logy ili genius hf 800a II? pretpostavljam za 267 kn genius naspram 230 kn logy da su genius bolji definitivno

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kakav je bass na iLoud Micro Monitorima? Ima možda neki bolji izbor da je tak kompaktno, a da nije puno skuplje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 19:49 (Grizzlywolf).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja bih išao na Genius. Ja imam HF 1250B i išao sam ti s odgovoriti s ciljem da ti njih preporučim ali sam se iznenadio kad sam vidio koliko su na nabavi.. Ja sam ih platio toliko prije 3-4 godine, mislio sam da im je cijena do sada malo pala što bi se taman uklopilo u tih tvojih 300kn :)
Jedino što je mojima stvarno trebalo neko vrijeme da se bas "usvira". Možda je razlog što ja, niti ih palim prečesto, niti slušam preglasno, tako da mi u početku nije bilo jasno zašto ih svi toliko hvale, ali sada su mi predobri. Za 350kn i povremeno slušanje kada mi se ne da nositi slušalice, ja sam prezadovoljan.

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

uzeo ove male 800a geniuse privremeno...onda kad kupim sebi edifiere ili nesto idu kod male na pc

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Može jedno noob pitanje .....

Koja je razlika ako spojim Asus Xonar DX i LOGITECH Z906 sa 3 analogna kabela 3.5mm ili TOS link optičkim kabelom ?

 

Da li će biti kakva razlika u kvaliteti zvuka ?

 

Ili nekakva druga razlika ?

 

hvala

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Igor1000 kaže...

Može jedno noob pitanje .....

Koja je razlika ako spojim Asus Xonar DX i LOGITECH Z906 sa 3 analogna kabela 3.5mm ili TOS link optičkim kabelom ?

 

Da li će biti kakva razlika u kvaliteti zvuka ?

 

Ili nekakva druga razlika ?

 

hvala

 

 

 Najbolje ti poslusat i procijenit,ja kad sam to testirao dosao sam do zakljucka da su na analognom detaljniji visoki tonovi,a na optickom je bilo sve nekako mekano i ugodno....isprobaj sam pa kk ti vis paše.

To Each His Own.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Igor1000 kaže...

Može jedno noob pitanje .....

Koja je razlika ako spojim Asus Xonar DX i LOGITECH Z906 sa 3 analogna kabela 3.5mm ili TOS link optičkim kabelom ?

 

Da li će biti kakva razlika u kvaliteti zvuka ?

 

Ili nekakva druga razlika ?

 

hvala

 

 

 Ako zvuk iz Asus Xonar DX ide analognim kabelom onda je zvuk iz digitalnog oblika (koji se nalazi na PC-u) vec "pretvoren" u analogni tj. tu obradu je napravila zvucna kartica (ASUS) odnosno DAC u njoj, a ako ide TOS ili optickim kabelom iz Asus Xonar DX u zvucnike (LOGITECH Z906) onda tu istu obradu (digitalno>analogno) obavlja DAC u samim zvucnicima tj. DAC u LOGITECH Z906.

 

Obzirom da Asus Xonar DX sluzi tome da radi dobar zvuk logicno bi bilo da on obavi tu obradu zvuka, a ne da je rade zvucnici tj. DAC u LOGITECH Z906...ali moze biti da grijesim pa je tebi bolje (bolje zvuci) ako to to obavlja DAC u LOGITECH Z906...poslusaj sam pa vidi.

 

Nadam se da je malo jasnije....

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala, nekako mislim da je bolji zvuk preko Asusa a i palo mi na pamet, ako pustim preko optike zvuk, onda nemam gdje ustekati slusalice, barem mislim da nemam, ono u Win pod izlaz stavim optiku i prestanu mi raditi analogni izlazi na zvucnoj, jel tako ? ( treba mi da rade istovremeno i slusalice i zvuznici a ne da moram nesta switchati to mi se ne da )

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Neka preporuka za zvučnike do 200kn? 

Čisto ako ima nešto da se izdvaja za tu lovu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Sandro HR Zagorje kaže...

Neka preporuka za zvučnike do 200kn? 

Čisto ako ima nešto da se izdvaja za tu lovu?

Ovako možda...199kuna? Nije upadljivo, a navodno su super u toj klasi.

 

creative-labs-pebble-v2

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Planirao sam nabaviti M-Audio BX5 D2 monitore, ali nakon što sam ih čuo kod jednog frenda u studiju, shvatio sam da mi nema smisla stavljati to na stol sa laptopom. Je li netko isprobao Logitech Z407

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bas sam vidio par recenzija i ekipa je vrlo zadovoljna. Al nije ti bas slicno 2.0 monitori na 2.1 LOGI...

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Bas sam vidio par recenzija i ekipa je vrlo zadovoljna. Al nije ti bas slicno 2.0 monitori na 2.1 LOGI...

 Gledao sam da uzmem nešto iznadprosječno, ali realno i ovi Z407 su mi prejaki iznad 50%. Nije to kvaliteta kao na nekim monitorima ali su dobri. Taman ih montirao. Ja zadovoljan 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Eto super, kad se pogode namjena i očekivanja, sve je dobro!

 

Uživaj kolega, možeš nam dati mali osvrt po domaći kad se upoznaš s njima..?

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Eto super, kad se pogode namjena i očekivanja, sve je dobro!

 

Uživaj kolega, možeš nam dati mali osvrt po domaći kad se upoznaš s njima..?

 Tako je. Nabavio sam točno što mi treba. Imao sam prije Z533 ali sam živio u drugom stanu gdje mi je radni stol bio u dnevnom, pa su bili postavljeni kod telke i po potrebi sam ih koristio sa laptopom pošto sam bio nabavio bluetooth adapter od Logitecha. Z533 su definitivno snažniji ali nije mi potrebno ništa više. Sada u dnevnom imam 2.1 soundbar od LGa koji je ipak druga priča a radni stol mi je u spavaćoj.

Trenutno sam ih testirao samo sa Solomunom i ostalim techno izvođačima. Kada prođem kroz razne žanrove ću napisati osvrt 

9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Prošle god uzeo sam Edifier 1700BT

koristim ga uz desktop računalo, odlični su za slušanje dokumentaraca i tu i tamo nekakvu ambijentalnu muziku....

 

Sad mi treba nešto za ljetnu kuhinju, koja je manja ali tu se često desi da se organizira nekakav party-pijanka :D kad treba nešto snažnije za pravo rokanje....

ta kuhinjica je vezana uz dvorište i terasu.. pa se roštilja ovo ono...

tu Edifier 1700 ne mogu pomoći - nije to to....

 

ranije sam imao Creativ I triqe neki xxxx 2.1 model i on je obavljao posao... ali popucale su mu memrbrane.....

 

Znači zanima me snaga koju isporučuje sistem...... najradije bi da je 2.1  i cijena da je tu negdje oko 200 eura +/-

 

Preporuke?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Grangers kaže...

Prošle god uzeo sam Edifier 1700BT

koristim ga uz desktop računalo, odlični su za slušanje dokumentaraca i tu i tamo nekakvu ambijentalnu muziku....

 

Sad mi treba nešto za ljetnu kuhinju, koja je manja ali tu se često desi da se organizira nekakav party-pijanka :D kad treba nešto snažnije za pravo rokanje....

ta kuhinjica je vezana uz dvorište i terasu.. pa se roštilja ovo ono...

tu Edifier 1700 ne mogu pomoći - nije to to....

 

ranije sam imao Creativ I triqe neki xxxx 2.1 model i on je obavljao posao... ali popucale su mu memrbrane.....

 

Znači zanima me snaga koju isporučuje sistem...... najradije bi da je 2.1  i cijena da je tu negdje oko 200 eura +/-

 

Preporuke?

 

Logitech z623 bez sumnje! Pravi galamđije ;)

Survivor - eye of the tiger
9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

O njima ozbiljno razmišljam...

 

kako se oni ponašaju u slušanju nekakvih dokumentaraca recimo

(dosta slušam eng i ruske dokumentarce i to mi nisu native jezici pa mi ipak treba preciznost da bi razumio)

znači i u tom tišem normal režimu bi trebali biti precizni

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Grangers kaže...

O njima ozbiljno razmišljam...

 

kako se oni ponašaju u slušanju nekakvih dokumentaraca recimo

(dosta slušam eng i ruske dokumentarce i to mi nisu native jezici pa mi ipak treba preciznost da bi razumio)

znači i u tom tišem normal režimu bi trebali biti precizni

 

Bojim se da im je to kompletno van komfort zone.

Inace za te novce teze spojive karakteristike u cijeni z523. Baci oko na/creative-labs-t4-zvucnici-2-1-

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Edifier R1700BT,  Nema ih na zalihi, gdje ih uzeti? Jel se zaliha obnavlja zna netko? ThX

Sad vidim da postoji S verzija, kakva je ovo stranica?

https://www.fortress.com.hk/en/product/r1700bts-speaker/p/BP_12255289

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 1:10 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Jel bolje mozda uzetiWharfedale ds-1? sad su na akciji 1400kn, opčenito kvaliteta je na strani Wharfedala, a oduvijek sam htio 10.5 verziju ovo mi dode kao kompromis

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 1:55 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice