Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 781.460
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Printer - preporuke

Gledam si neki multifunkcionalni laser za "po doma" jer mi je dojadio Epson tintni (L365) i stalna borba sa zaštopanim mlaznicama, a sad još i ink pad zapunjen. 
Uglavnom, zagledao sam se u ovog:
Multifunkcijski uređaj HP Laser MFP 135w

Ima li netko kakva iskustva s njim?
Kakva je priča sa zamjenskim tonerima? Jel to radi OK?
I kakva je to priča sa tonerom sa i bez chipa?
Možda su banalna pitanja ali novi sam u svijetu lasera pa se ne kužim u detalje...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

Također bi pitao u vezi zamjenski boja.

Stric ima neki najšugaviji printer, pa me tlači gdje boje da nabavi.

Našao sam ove zamjenske

https://www.refill-bar.hr/tinta-zamjenska-hewlett-packard-hp-c9351-c9351ae-hp-21-hp21-xl.html

Navodno ima 23 ml  dok org koji je skuplji ima 4-5ml?

Gore je zamjenska a ovo je org https://www.refill-bar.hr/tinta-hp-3ym62ae-305xl.html

Moze itko potvrdit jeli to paše? Plug and play? Netriba ništa kemijat da prihvati?

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozz,trebao bi preporuku za printer.Znaci prosjecni sam korisnik.Znaci nemam neki konstantan broj printanja.Nekad u mjesec dana isprintam 200 stranica a nekad 20 .

Trebao bi imati wifi  i skener da mogu stvari s moba printati,iako pretpostavljam da to svi danas imaju..Jedino nisam siguran koji kupiti,zbog susenja tinte,jer ne printam svakodnevno,jel ima uopce razlike?

Stvarno se ne kuzim u printere,pa bi svaki savjet bio od pomoci

Printalo bi se i u boji i crno bijelo,vecinom dokumenti i skripte .

Cijena do 100 eura...

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipa možete li mi preporučiti neki printer do 700kn sa dostupnim jeftinim zamjenskim bojama ?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trebam peporuku za printer formata A3/A3+. Vidio sam Epson L1300. Da li netko ima iskustva s njim i da li ima još nešto u tom rangu oko 3400kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Molim savjet:

imam Canon TS5050. No, tinta (kolori) je presušila (ne koristim ga često, dapače: vrlo rijetko). Ako bih kupio komplet kolor tinti, da li bih dobio normalni ispis; s obzirom da postoji mogućnost da se glava zaštopala/presušila. Iako ispis c/b još nekako funkcionira. Jer, ako sam dobro shvatio - tinte CLI-571 su bez glave. Pa nova tinta neće pomoći!? Makar bila original.

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Printer - preporuke

da... u pravu si, samo zamjena tinte neće pomoći ako je glava zaštopana..

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
myroman kaže...

Gledam si neki multifunkcionalni laser za "po doma" jer mi je dojadio Epson tintni (L365) i stalna borba sa zaštopanim mlaznicama, a sad još i ink pad zapunjen. 
Uglavnom, zagledao sam se u ovog:
Multifunkcijski uređaj HP Laser MFP 135w

Ima li netko kakva iskustva s njim?
Kakva je priča sa zamjenskim tonerima? Jel to radi OK?
I kakva je to priča sa tonerom sa i bez chipa?
Možda su banalna pitanja ali novi sam u svijetu lasera pa se ne kužim u detalje...

 

Jesi mozda na kraju uzea ovaj multi laser? Gledam i ja da tako nesto slicno uzmem

8 godina
offline
Re: Printer - preporuke
gargo kaže...
myroman kaže...

Gledam si neki multifunkcionalni laser za "po doma" jer mi je dojadio Epson tintni (L365) i stalna borba sa zaštopanim mlaznicama, a sad još i ink pad zapunjen. 
Uglavnom, zagledao sam se u ovog:
Multifunkcijski uređaj HP Laser MFP 135w

Ima li netko kakva iskustva s njim?
Kakva je priča sa zamjenskim tonerima? Jel to radi OK?
I kakva je to priča sa tonerom sa i bez chipa?
Možda su banalna pitanja ali novi sam u svijetu lasera pa se ne kužim u detalje...

 

Jesi mozda na kraju uzea ovaj multi laser? Gledam i ja da tako nesto slicno uzmem

Nisam, ostao sam na tinti. Već tjedan dana sam ponosni vlasnik Epson L3151 kojeg sam pazario na eKupi za 1150 kn (bila neka akcija na MasterCard). 

Printer je čak i brži od starog L365, print s mobitela radi puuuno brže i tako to. Sad sam već offtopic ali mislim da nisam zažalio. Isto tako, topla preporuka svima koji se odluče za CISS: koristite samo originalne tinte, što god vam netko pričao o zamjeniskim. Ja sam bio preškrt pa sam to naučio na teži način (čitaj: zaštopane mlaznice na L365 nakon punjenja zamjenske tinte).

16 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Koji je bolji od ova dva A3+ printera?

 

 

0 Epson L1300
1 Canon pixma iP8750
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
ale329 kaže...

Koji je bolji od ova dva A3+ printera?

 

 

Pitanje je što je tebi bitno:

- bolji otisak (vjerujem da je canon tu u prednosti)

- kvalitetnija mehanika (mislim da je i tu canon u prednosti)

- dulja garancija (mislim da se epsonu jamstvo moze produziti na 3 godine)

- jeftiniji ispis (epson koristi CISS i tu je u velikoj prednosti)

...

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...
ale329 kaže...

Koji je bolji od ova dva A3+ printera?

 

 

Pitanje je što je tebi bitno:

- bolji otisak (vjerujem da je canon tu u prednosti)

- kvalitetnija mehanika (mislim da je i tu canon u prednosti)

- dulja garancija (mislim da se epsonu jamstvo moze produziti na 3 godine)

- jeftiniji ispis (epson koristi CISS i tu je u velikoj prednosti)

...

 

 

 Printer će se koristiti za uredske stvari. A3 format je potreban zbog printanja projekata. 

15 godina
online
Re: Printer - preporuke
ale329 kaže...

 Printer će se koristiti za uredske stvari. A3 format je potreban zbog printanja projekata. 

opet sve zavisi što ti treba, ako ti je bitna cijena ispisa onda Epson  ... a ako ti je bitnija kvaliteta ispisa onda Canon ...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 10:22 (BoTiA).
14 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav da ne otvaram novu temu. Kući mi stoji već duže vrijeme HP deskjet f2180 pa sam ga mislio vratiti u funkciju. Uglavnom kupio sam zamjenski toner HP black 21, ali mi javlja error čim ga stavim. Pa ako ima netko orginalno pakiranje HP black 21 može biti i prazno da isprobam, može i zamjena za puni zamjenski toner. Uglavnom zamjenski je bio oko 90kn a orginalni vidim da je oko 200kn pa da ne popušim još 200kn ako ne radi. Savjeti, preporuke...

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

Prvi Canon MG5250 mi je javljao neku Bxxx grešku (zaboravio sam koju), pa sam kupio novi MG5750.

I opet kod njega iz čista mira izbaci B203 grešku, prije jedno pola godine.

Uspio sam ga već 3-4 puta osposobiti sa onim trikom, upaliti ga sa otvorenim poklopcem za izmjenu tinti i onda kad krene glava zatvoriti poklopac.

Problem je što „kolica od glave“ završe na krivoj lokaciji.

Ali više ni to više ne pomaže. Što je najgore, kad izbaci grešku, ne mogu ga koristiti niti za skeniranje.

 

Sad trebam prijedlog printera u tom rangu, odvojene 4 ili 5 tinti (uz korištenje zamjenskih!), automatski duplex ispis.

Koliko sam pretražio Canon više nema multifunkcijski printer sa 4/5 tinti u cjenovnom razredu do cca. 700-800 kn, neki drugi proizvođač?.

A sa većom cijenom već zadirem u područje printera sa CISS tankovima, može preporuka takvog CISS printera, mada mi to daleko premašuje budžet?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
Matozan kaže...

Prvi Canon MG5250 mi je javljao neku Bxxx grešku (zaboravio sam koju), pa sam kupio novi MG5750.

I opet kod njega iz čista mira izbaci B203 grešku, prije jedno pola godine.

Uspio sam ga već 3-4 puta osposobiti sa onim trikom, upaliti ga sa otvorenim poklopcem za izmjenu tinti i onda kad krene glava zatvoriti poklopac.

Problem je što „kolica od glave“ završe na krivoj lokaciji.

Ali više ni to više ne pomaže. Što je najgore, kad izbaci grešku, ne mogu ga koristiti niti za skeniranje.

 

Sad trebam prijedlog printera u tom rangu, odvojene 4 ili 5 tinti (uz korištenje zamjenskih!), automatski duplex ispis.

Koliko sam pretražio Canon više nema multifunkcijski printer sa 4/5 tinti u cjenovnom razredu do cca. 700-800 kn, neki drugi proizvođač?.

A sa većom cijenom već zadirem u područje printera sa CISS tankovima, može preporuka takvog CISS printera, mada mi to daleko premašuje budžet?

 imao sam i ja sličnu priču, par Canona koji su izdržali godinu, ili godinu i pol ... na cijenu printera od nekih 700-800 kn kasnije sam kupio jedan set originalnih tinta i mozda dopunio 3 ili 4 puta sa zamjenskom tintom ... nakon toga bi se ili zaštopala glava ... ili je izbacilo neki error kod

 

nakon toga sam prelomio i kupio epson CISS za oko 1200 kn (i dobio jos 2 dodatne godine garancije), žrtvovao sam automatski duplex

 

dobio sam printer koji mi je sa bojom iz kutije (originalni set) printao skoro godinu i pol ... i onda sam kupio novi set originalnih tinti za cijenu koju sam prije plaćao punjenje tih 4 ili 5 tinti i opet sam miran godinu i pol ...

 

i nakon 3 godine printer je jos uvijek u funkciji a ja više ne razmišljam o bojama i dopunjavanju istih ... sve radi

 

3 godine
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Dobar dan, trebao bih kupiti novi printer za doma. Gledam već duže i recenzije i komentare ali opet nisam pametan šta uzeti. Razmišljam o laseru jer se ne printa redovito, a kad se printa onda najčešće su to skripte za faks ili nešto za školu pa ima toga čitavo. I ne želim baš razbijati glavu hoće li se nešto zaštopati ili ne, da znam kad ga upalim da će odraditi šta mi treba. E sada bilo bi u redu da je neki multi uređaj znači 3u1 i da ima wi fi opciju. Pošto sad namjeravam uložiti pa kupiti nešto kako spada zanima me da li se isplati onda uzimati u boji i sa duplexom ili još kakvim pogodnostima, jer mi je u jednoj trgovini rečeno da se ne isplati trošiti toliko i da su poprilično masivni takvi printeri. Ili je nešto takvo overkill za kućnu upotrebu? Ili ipak bolje uzeti neki eco tank ili šta već, a da se boje ne plaćaju zlatom? Bio bih zahvalan na prijedlozima jer vidim da Vas se dosta razumije u to i svaka pomoć je dobrodošla.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

Molim preporuku A2 printera, koristio bi se uglavnom za CAD nacrte, dosta je bitan kvalitetan ispis.

 

kao izbor nameću se canon prograf 1000 i epson p800, iako koliko vidim to su kakti photo printeri

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 8:34 (Checola).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Zasto ne uzmes printer A0/A1 formata sa rolama koji automatski odreze papir.

 

Primjerice imam dobra iskustva sa HP T730 (A0), jedino se mora redovno printati,

kao i sa svakim tintnim pisacem, da glave ne zasuse.

 

Za tebe bi onda bio T630/T650, koji nadjes povoljnije, u principu isti printer, razlicita brzina ispisa.

Mozes dodatno ustedjeti sa T230/T250, nesto manje emulacija (tebi nece biti problem ako printas iz CAD softwarea direkt,

ili preko HP Click aplikacije), i dalje imaju najbitniju tehniku kao i T630/T650, a to je iste tinte i glave,

isti mehanizam za printanje, isti papir i potrosnu tintu.

 

S tim da pripazi, jer T630/T650 imas u 24", i u 36" kao T730.

 

Ako pogledas T730 koji imam trenutno u CAD uredu, u dvije godine (malo manje od 2) je isprintano 6345m²,

za to je koristeno 6 crnih spremnika, i po 3 spremnika u boji.

U tom vremenu je nastao samo jedan paper-jam, i to se desilo iz dodatnog A3 spremnika, a ne role papira,

tocnije korisnik je stavio papir tako da ima sfrkan rub (uho), i to je dovelo do problema - dakle sam printer nije u dvije godine imao nikakvih smetnji,

osim jednu od greske korisnika - a ja sam tu da bar jednom tjednom provjerim kvalitetu ispisa, jer zna biti problema sa crvenom tintom,

jako je malo koriste, tako da ja najcesce pustim da isprinta jedan DEMO plakat iz memorije printera, i to fino procisti glave.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

trebao bih preporuku multifunkcionalnog A4 printera/skenera do cca 1500kn. Uvjet je da ima mogućnost obostranog printanja, WiFi povezivanje je prednost (ali mogu bez toga). Dvije ključne stvari nisam odlučio, da li mi treba printanje u boji te da li želim laserski ili ink-jet uređaj.

U pravilu nemam velikih potreba za printanjem, mjesečno je to prosjek možda max 50-100 stranica, al ima mjeseci kada isprintam možda 5 stranica, a onda u jednom mjesecu 500-1000. Do sada sam uglavnom printao crno-bijelo, prvenstveno iz razloga jer sam imao takav printer (mali laser), al da imam mogućnost printanja u boji, vjerujem da bih ju koristio.

Što bi preporučili s obzirom na potrebe i budžet, ići možda na ink-jet, prvenstveno radi boje jer pretpostavljam da baš i nema MF lasera za cca 1500 kn? Kakva je situacija sa sušenjem glave kod ink-jeta, koliko minimalno često treba nešto printati da sve bude ok?

Preporuka nekog konkretnog modela?

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Printer - preporuke
Pozdrav. Trazim laserski cb printer, za kucnu upotrebu tj povremeno koristenje naravno uz podrsku za wifi..
Do 800tinjak kn bi se našao neki ok printer, pretpostavljam.
Dal imate kakve preporuke za te novce?
Tnx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

Imate šta za preporučiti za laserki printer (multifunkcionalni) u boji do cca 2000Kn?

Kak su se pokazali zamjenski toneri za njih?

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, imam printer canon g3400 koji se pokvario, dao sam ga na servis  gdje kazu  da se nemoze popravit pa bi gledao nesto kupiti sa slicnim performansama pa ako moze koja preporuka.

 

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 16:25 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

G650
G2501
G2520
G2560
G3501
G3520
G3560
G4411
G4511
G6050

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Sta bi bio bolji izbor izmedu epson EcoTank L3151 ili espon EcoTank L3150 u odnosu na canon PIXMA G3420 za povremeno printanje.

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

potreban je laserski printer u boji koji ima mogućnost printanja u A3 formatu, s naglaskom da su boje jeftinije ili da postoji zamjenska varijanta boja jer se dosta printa pa se gleda najisplativija varijanta.

 

Printaju se uglavnom projekti, izvješća i tehnicki nacrti pa je na tome naglasak i smatram da je u tome bolji laserski printer, osim ako su i obicni tonerski printeri dobri i u ovom slucaju. ( imamo neke starije tonerske printere i printevi su jako losi, boje na slikama odstupaju od stvarnih , linije su neravnomjerne debljine itd...)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

u procesu sam otvaranje firme i uzeti poticaj za samozapošljavanje, pa mi treba neki multifunkcijski printer.

Mislim izdavati preko njega račune, printati naljepnice, skenirati... Poželjno je da je brz i da boje nisu skupe kasnije... onda gledam laserski ili ove s tankom?

Stavio sam u troškovnik vjerojatno previsoku cijenu, s PDV-om: 3748,75 kn (bez PDV-a: 2999 kn ), pa evo recite koji modeli su super pa da vidim cijene i da korigiram to.

http://jeftini-top-proizvodi.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 19:25 (KAVAhr).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Canon MF643 / MF645 (razne konfiguracije, sa LAN-om, WLAN-om, FAX-om itd)

Toner 054 / 054H, zamjenski sa cipom.

 

 

HP M283 (razne konfiguracije, sa LAN-om, WLAN-om, FAX-om itd)

Toneri su 207A / 207X, imas zamjenske, samo prebacis cip sa originala na zamjenski,

pisat ce da je prazan toner al mozes dalje printati.

 

 

Oba su duplex jer printer bez duplexa je igrackica.

 

MarioVk kaže...

Pozdrav,

 

potreban je laserski printer u boji koji ima mogućnost printanja u A3 formatu, s naglaskom da su boje jeftinije ili da postoji zamjenska varijanta boja jer se dosta printa pa se gleda najisplativija varijanta.

 

Printaju se uglavnom projekti, izvješća i tehnicki nacrti pa je na tome naglasak i smatram da je u tome bolji laserski printer, osim ako su i obicni tonerski printeri dobri i u ovom slucaju. ( imamo neke starije tonerske printere i printevi su jako losi, boje na slikama odstupaju od stvarnih , linije su neravnomjerne debljine itd...)

 

Canon C3125i, crni toner za 15K stranica je sica, a kolori za 8.5K isto tako dzabe u odnosu na kucne printere koji imaj tonere za 800 stranica od 500kn.

 

Takodjer predlazem pro rijesenje Konica Minolta, konfiguracija po potrebi, sa finisherom, klamaricoma, mail-serverom itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 20:48 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Ok, hvala.

Ali ta 2 modela što si dao kako vidim nisu baš dostupna?! Barem na stranicama piše tako i kao može se poslati upit...

Ako nisu, imaš još koji?

http://jeftini-top-proizvodi.com
7 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke
Hr: Nabava.Net
Eu: Geizhals.At
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice