Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.775
|
čitano: 787.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Na karton ti nece niti jedan printati, to je predebelo da bi islo kroz valjke.

 

Najcesce printeri mogu printati na 170g debeli papir (standardni je 80g),

odnosno 200g ako je glossy papir (ne podrzavaju svi laseri).

 

Tintni su cak i fleksibilniji, mogu koristiti foto-papir do 270g.

 

E sad, jel ti bitnije da je papir deblji odnosno glossy ili matt foto papir,

za te uvjete ti treba ink-jet. Al bitni je da redovno printas, da se ne posusi.

 

A ako ti je dovoljno 170g papir (moze biti matt, glossy, semi-glossy),

tad ti je laserski jednostavniji odabir.

 

Trebas li skener ili ne? Ako ces raditi takve pizdarijice od bonova, trebas li i rezac?

https://www.jeftinije.hr/L3/884/ured-skola/uredski-uredaji/rezaci-papira

 

Sve to naravno ne kosta malo, i naravno, novi modeli nemaju zamjenske tonere/tinte,

pa je u startu printanje skuplje, dok ne dodju zamjenski.

Ili uzmes model star 2-3 godine (ima ih jos za nabaviti), i koristis zamjenske tonere/tinte.

 

Jel ti bitan duplex?

 

Recimo tintni sa LAN i WLAN-om, duplexom, imas samo jedan izbor:

Canon PIXMA TS705

 

Ako treba biti multifunckijski, imas vise odabira:

Canon PIXMA MG6250
Canon PIXMA TS9150 -> sadrzi foto plavu, radi realisticnijeg ispisa, jer CMYK ima svoja ogranicenja

Canon PIXMA TS9550

Canon PIXMA MX715

 

Lasera u boji imas nekoliko:

Canon i-SENSYS LBP623Cdw
Canon i-SENSYS LBP653Cdw
Canon i-SENSYS LBP663Cdw
Canon i-SENSYS LBP664Cx
Canon i-SENSYS LBP654Cx
HP Color LaserJet Pro M255dw
HP LaserJet Pro 400 color M454dw

 

A multifunkcijskih lasera u boji jos vise:

Canon i-SENSYS MF643Cdw
Canon i-SENSYS MF645Cx
Canon i-SENSYS MF742Cdw
Canon i-SENSYS MF732Cdw
Canon i-SENSYS MF744Cdw
Canon i-SENSYS MF746Cx
Canon i-SENSYS MF735Cx
HP Color LaserJet Pro MFP M479dw
HP Color LaserJet Pro MFP M377dw
HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw
HP Color LaserJet Pro MFP M281fdw
HP LaserJet Pro 400 color MFP M475dw

 

Epsone, Brothere, Samsunge (vise se ne proizvode, sad pripada sve pod HP), Oki i Xeroxe necu ni gledati,

potrosni materijal je preskup, servis je uglavnom koma (Epson u MR servis, brrr, a za ostale slabo da ima servisa).

 

Canon znam da ima dobar servis, KSU Company, i tu si miran. HP isto tako laserski nije los, ne mozes previse fulati,

servis im ovisi o uvozniku, al ok.

 

Provjeri si sto tocno zelis, pa sad imas nekakav okvir sto si mozes staviti u ured.

A za karton i printanje - to tesko.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Čitatelj kaže...

Na karton ti nece niti jedan printati, to je predebelo da bi islo kroz valjke.

 Ne znam što smatra pod karton, ali mi smo na Lexmark color laseru printali na 300g. bez problema. To je standardni papir / debljina za vizitke.

7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Pa i nije bas standardni papir za laserske printere, za ink-jet da, ali u obliku foto-papira.

 

I ja sam printao na 200g na malom kucnom laseru u boji, ali obavezno treba u softwareu odabrati

"slow" printanje, inace papir "proklizi", jer valjci ne mogu povuci i saviti u isto vrijeme.

 

Al do 200g ide u laser bez frke, ostalo je lutrija. Takodjer, ne stavljati foto ink-jet papir u laserski printer,

postoji foto papir za laserski printer, koji se nece polijepiti na bubanj i fuser.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Čitatelj kaže...

Pa i nije bas standardni papir za laserske printere, za ink-jet da, ali u obliku foto-papira.

 

I ja sam printao na 200g na malom kucnom laseru u boji, ali obavezno treba u softwareu odabrati

"slow" printanje, inace papir "proklizi", jer valjci ne mogu povuci i saviti u isto vrijeme.

 

Al do 200g ide u laser bez frke, ostalo je lutrija. Takodjer, ne stavljati foto ink-jet papir u laserski printer,

postoji foto papir za laserski printer, koji se nece polijepiti na bubanj i fuser.

Nisam mislio u tom kontekstu, nego da je 300 grama obično debljina papira koju tiskare koriste za vizitke. Općenito standardni bi bio vjerojatno 80-90 grama.

7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

80g je standardni printer papir, ima i laksih, rijetko se koriste.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

evo i meni treba jedan ink-jet AIO do 500 kn za kćer, neće biti previše pisanja, WiFi bitan jer joj ne stane na stol.

Za sad ciljam ovog: https://www.svijet-medija.hr/art/multifunkcijski-inkjet-printer-hp-deskjet-2721-aio-7fr54b-wifi/99589

Vidim da preporučujete pixmu ts3350 koja je 200 kn skuplja od ovog HPa.

Je li stvarno bolja?

 

Dugo se nisam bavio printerima, jel ovi HP 305 toneri imaju glavu na sebi ili ne? Malo guglao ali nisam baš našao potvrdu.

Ovi od Canona imaju?

 

Zamjenski toneri vidim ne postoje ni za jedan ni drugi, ili ni to nisam dobro proučio?

Hvala na infou.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Jeftin printer = skupa tinta = tinta i glava su u jednom = dobro za one koji malo printaju, kad se tinta i glava posuse, baci se i kupi nova tinta i glava

Skup printer = jeftina tinta = glava je fiksnam, mjenjaju se samo spremnici s bojom = dobro za one koji puno printaju, jer im se glava ne posusi,

u slucaju da se ne printa, glava se posusi pa se mora kupiti nova glava, cjena najcesce kao i 80% printera.

 

Primjer printera sa tintama i glavom u jednom:

Canon PIXMA TS3150 / TS3350 / TS3355 / TR4550

PG-545

CL-546

 

Primjer printera sa fiksnom glavom:

Canon PIXMA TS5050

PGI-570PGBK

CLI-571 BK/C/M/Y

 

 

Za oba printera postoje zamjenske tinte, s tim da PG-545 ce biti duplo povoljnije od originala,

sadrzavati vise tinte u sebi, ali i dalje ce kostati relativno puno - dok ce kod drugog tinte

biti jako povoljne, osobito zamjenske, koje su zapravo (X)XL sa vise tinte - ali treba redovno i cesto printati,

dakle svaki tjedan, a ne ostavit printer mjesecima da ne radi, primjerice ljeti.

 

 

Naravno, ne ocekuj da ce printer sa fiksnom glavom biti 500kn, tu racunaj sa 650kn minimalac:

https://www.nabava.net/pisaci/canon-pixma-ts5050-multifunkcijski-foto-pisac-cijena-a4-wi-fi-4800x1200-dpi-30918931

 

Ostale cjene tinti, dobavljivost zamjenskih tinti itd si provjeri na nabava.net,

i svakako vidi sto tvoj lokalni diler tintama ima na raspolaganju - jer ako nemas zamjenskih

gdje kupit, pa moras narucivati, nije neka sreca.

 

Radije platit printer u startu malo vise, pa imati povolnije tinte. Makar osobno, ja bi isao na laser u boji,

a WLAN je ionako bezveze - spojis USB kablom, ne mora biti na stolu, kabel do 5m, stavis printer gdje hoces,

ili jos bolje mrezni printer direktno na switch ili router, pa printas i skeniras sa kojeg god uredjaja zelis u kucnoj mrezi.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Printer - preporuke

Hvala na iscrpnom odgovoru.

Problem je što nemam pojma koliko će ona često printati, a i ne živimo skupa jbg, a znam da je znanje i cijela mreža kod nje u ne baš super stanju,

i ne da mi se baš tamo odlaziti i prčkati.

Znači HPove ne preporučuješ ili?

Imaš li neki link na zamjenske tonere za ona dva navedena tipa canona, hvala ti puno.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Printer - preporuke
tduic kaže...

Hvala na iscrpnom odgovoru.

Problem je što nemam pojma koliko će ona često printati, a i ne živimo skupa jbg, a znam da je znanje i cijela mreža kod nje u ne baš super stanju,

i ne da mi se baš tamo odlaziti i prčkati.

Znači HPove ne preporučuješ ili?

Imaš li neki link na zamjenske tonere za ona dva navedena tipa canona, hvala ti puno.

 https://www.eurotoner.hr/canon-zamjenske-tinte-10/71/

9 godina
offline
Printer - preporuke

Ou tnx. Sad se baš ćuo s kćeri, kaže da misli printati dosta, onda je riješeno, ts5050 ide.

Hvala vam obojici, puno ste mi pomogli.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

HP ne porucam jer s obzirom na cijenu tinte s glavom, dobije se najmanje tinte, 3ml.

Tek kad se kupi XL, dobije se puna tinta - kod Canona je do sada bilo da se uvjek dobije puna tinta,

ali i oni su poceli kenjati sa XL i XXL pakiranjima, umjesto da idu prema naprijed, krenuli su prema natrag.

Al bar pocetna tinta je uvjek puna, a ne do pola, kao kod HP-a.

 

Ako ce koristiti taj sa fiksnom glavom, odmah joj u startu kupi 3 seta zamjenskih tinti,

originale ni ne stavljaj u printer, nego odmah krenes sa zamjenskim.

Zasto? Zato sto u slucaju da je potreban servis u jamstvu, u printeru moraju biti originalne tinte,

te moraju biti pune - ako su tinte prazne, ili zamjenske - jamstvo se odbija.

 

I nek printa redovno, i nek ga stalno drzi ukljucenim - jer kad je bez struje - tad se ne moze

ni sam procistiti, jer kad je ukljucen, nekad se sam provoza i procisti glavu.

 

Al bez obzira na to - ako ce cijelo ljeto biti negdje na moru, ili nece printat, na jesen ce

taj printer svakako na servis, jer glava nece printati, sasusit ce se od stajanja.

 

To je tako svake godine - na jesen se kupe novi printeri, onda dodju zimski praznici,

pa onda prvi servisi i ciscenje glave, al nije tako vruce i velika je kolicina vlage u zraku,

pa se ne sasuse to te mjere da ih se sa ciscenjem glave i potrosenim setom tinte ne moze ocistiti.

 

I tako se fino ponovno koriste do ljeta, pa 3 mjeseca nista, i dodje jesen, krene skola - printeri ne rade,

na servis s njima - al tad je najcesce prekasno, mora se ili kupit nova glava ili printer.

 

Sa djecom je to tako. Mozes im stoput reci da trebaju redovno printati, ali dok ne pocnu placat

svojim novcem, ne zanima ih previse.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
offline
Printer - preporuke

Ima 17 godina, bavi se crtanjem i grafikom, stanuje kod mora, tako da ne bi trebalo biti problema.

Znaci ovo da piknem?

https://www.eurotoner.hr/zamjenske-tinte-canon-pgi570pbk-cli571bk-cli571cy-cli571ma-cli571ye-10-komada/3438/product/

Super savjet za garanciju, hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Jedna zamjenska je od 18-20kn, tako da za 10 komada (po dvije od svake) je OK cijena.

Kasnije gledaj da zamjensku tanku crnu kupujes po potrebi, a ne svaki put, jer nije potrebno.

 

PGI-570PGBK (debela crna)

CLI-571BK (tanka crna)

CLI-571C

CLI-571M

CLI-571Y

 

Tanku crnu ces mjenjati otprilike jednu na tri seta ostalih tinti,

jer ona je samo za kontrast.

 

Ne znam kakve su te zamjenske, ne mogu biti previse lose,

al ja se drzim Orink zamjenskih tinti.

 

Inace, kod printanja na foto papir, savjetujem da se uzme originalna crvena,

jer inace crvena najbrze izblijedi na suncu, pa original ipak izdrzi par mjeseci duze.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 19:49 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Printer - preporuke

Molim Vas preporuku za printer. Trenutno imam MG5750 Canon. Doslovno nekaj u takvom rangu. Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Sta fali MG5750?

 

Stavljaj zamjenske tinte, redovno printaj i nemas problema.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=MG5750+orink

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 22:52 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Amazon637 kaže...

Molim Vas preporuku za printer. Trenutno imam MG5750 Canon. Doslovno nekaj u takvom rangu. Hvala

ako puno printaš  (2 ili 3 kompleta tinte godišnje) razmisli o nekom epsonu sa CISS sistemom jer ces u godinu dana dostići njegovu cijenu, a nakon toga je čista ušteda:

https://www.nabava.net/pisaci/epson-ecotank-l3151-multifunkcijski-pisac-cijena-a4-wi-fi-1200x2400-dpi-5760x1440-dpi-86794691

 

 

10 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...

ako puno printaš  (2 ili 3 kompleta tinte godišnje) razmisli o nekom epsonu sa CISS sistemom jer ces u godinu dana dostići njegovu cijenu, a nakon toga je čista ušteda:

https://www.nabava.net/pisaci/epson-ecotank-l3151-multifunkcijski-pisac-cijena-a4-wi-fi-1200x2400-dpi-5760x1440-dpi-86794691

 

 

 

Apsolutno se slažem. Mi smo nakon godina jebade s preskupim HP-ovima, ketridžima koji koštaju ko pola printera i slično, uboli jedan Epson koji radi po tom sistemu.

Nije ovaj s linka, ali je vrlo sličan.

 

Uglavnom, bila je neka akcija i dobili smo besplatno još jedan komplet tinti. To je bilo prije 3-4 godine. Ljudi moji, koliko je to povoljno printanje, to je nevjerojatno. U današnje vrijeme kada te

svi pokušavaju nekako oderati, ovo je totalna anomalija.

 

Dakle, pazi sad. Žena ima mali biznis, ali dovoljno velik da printa svaki dan. Rijetko prođe dan da ne isprinta 10 stranica nečega. Jednom godišnje printa promotivne letke (njih 200-300) jer je ispis dovoljno kvalitetan - prije je to morala raditi u štamparijama ili kopiraonama.

 

Mi smo još uvijek na tim tintama koje smo dobili uz printer i nismo imali potrebe kupovati novu. Prije smo kupovali novi komplet crne i u boji barem svakih mjesec-dva.

 

Uglavnom, topla preporuka. Malo je možda messy kod dolijevanja, ali ne mora biti uz minimum pažnje. Zbilja je puno praktičnije nego što zvuči.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 20:16 (Yo Momma).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

da tako je ...

ja imam stariji model s kojim sam isprintao brdo toga i jos uvijek radi bez greške

 

a ovaj noviji je unaprijedio punjenje tinti ... nema kapanja ni brljanja .. za preporuku!

12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Također redovito preporučujem Epson CISS modele, po meni jedna od najisplativijih opcija.

 

Imali smo zanimljivu raspravu u ovoj temi

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/epson-ecotank-l5190-ulij-stancaj/277400.aspx

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Printer - preporuke

Bok, može preporuka printera do 1000 kn... 

 

Većino c/b print, ako može u boji super ako ne nije greda

Wifi - must

Duplex - dost poželjno

 

Printer će koristiti student i školarac, koristili smo do sad neki stari epson ali se više ne isplati kupovati catrige jer prebrzo odu...

Svi prijedlozi dobrodošli...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Procitaj zadnje dvije stranice, i nesto ces vec naci za sebe

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, pošto je moj Canon PIXMA iP4500 otišao u vječna lovišta, tražim novi printer. Ono što mi je jedino bitno je da je tinta jeftina (zamjenska za Canona je bila cca 12kn). Korištenje za studentske potrebe, ništa posebno (cijena što manja ak je moguće).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Printer - preporuke

Tražim laserski printer do cca. 1000 kuna. Upotreba bi većinom bila printanje vecih kolicina crno-bijelih stranica (knjige i literatura za faks uglavnom).

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Preporuka laserskog printera do 800 kn? 

 

- printanje crno/bijelo samo

- nekih 300 njak strana mjesečno

- jeftini zamjenski toneri 

- wifi nije ključan al je dobrodošao

 

, kolko vidim u igri su mi ovi jeftiniji HP-ovi i Xerox 3020 al on trenutno nije dostupan u HR , naručivanjem iz SLO došao bi nekih 600kn. 

Pa ako mi može neko preporučit neki?

 

lp

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav. Eto multifunkcionalni uređaj, koji može skenirati i printati formate A3 veličine. Odmah da kažem, razumijem se jako malo u printere i skenere. Budžet mi je do 1000 kn. Znam jedino da postoji više vrsta printera ali ne poznam razlike. Printanje bi bilo 99% crno bijelo. Preferiram da je trgovina Links ali ne mora biti. Hvala unaprijed.

 

PS-  printati će se uglavnom crno bijele fotografije na običnom printerskom papiru(crtam portrete pa mi trebaju kao referencija)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 19:43 (ReverseFlash).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Za one koje zanima laser, sad mi je moj Brother 2300D javio da treba zamijeniti bubanj. Zamjenski toner je 300kn za 2600 stranica, do sada sam odradio 12267 stranica sa 3,30% coverage (uglavnom standardni tekst) i od tog 3346 dvostrano. Moje preporuke, preko 5 god ga imam.

 

E da, u zadnjih 6k stranica 1 paper jam, dalje nemam ispis historyja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 20:02 (simsis).
12 godina
offline
Printer - preporuke

zdravo ljudi, tražim laserski printer između 1500 i max 2000 kn (evenutalno još 100-200 kn ako je neki best buy). koristio bi se za printanje letaka, samo crno-bijeli print. bilo bi super da može primati zamjenske tonere.

stvarno ne znam ništa o printerima tako da bi svaka preporuka dobro došla!

samo trgovine iz rh.

 

 

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

itko?

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Moze malo vise informacija o printeru?

Primjerice nacin spajanja, USB, mrezno itd,

velicina papira, duplex ili ne itd itd itd.

 

Moj prijedlog za mono-laser je ovaj HP:

HP LaserJet Pro M203dn

https://www.nabava.net/pisaci/hp-laserjet-pro-m203dn-pisac-cijena-laser-c-b-a4-wi-fi-29021761

 

Toner je 230A i ima zamjenskih (230X je sa velikim kapacitetom):

https://www.nabava.net/toneri?q=230a

https://www.nabava.net/toneri?q=230x

 

I najbitnije od svega, imas i zamjenski bubanj za 23.000 stranica -  CF232A:

https://www.nabava.net/bubnjevi-za-pisace?q=cf232a

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Čitatelj kaže...

Moze malo vise informacija o printeru?

Primjerice nacin spajanja, USB, mrezno itd,

velicina papira, duplex ili ne itd itd itd.

 

Moj prijedlog za mono-laser je ovaj HP:

HP LaserJet Pro M203dn

https://www.nabava.net/pisaci/hp-laserjet-pro-m203dn-pisac-cijena-laser-c-b-a4-wi-fi-29021761

 

Toner je 230A i ima zamjenskih (230X je sa velikim kapacitetom):

https://www.nabava.net/toneri?q=230a

https://www.nabava.net/toneri?q=230x

 

I najbitnije od svega, imas i zamjenski bubanj za 23.000 stranica -  CF232A:

https://www.nabava.net/bubnjevi-za-pisace?q=cf232a

 

 

 hvala ti na odgovoru, način spajanja je usb, veličina je a4, duplex nije potreban, printanje u boji ne treba.

mislim da je ovaj koji si mi poslao sasvim dovoljan.

yippee ki-yay
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice